מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

העתיד של הצילום שייך לסוני ופנסוניק - Luminous Landscape

עמוד 4 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > HT Home > מוצרי חשמל לבית
מחבר הודעה
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 596

#46  נשלח: שבת 13/11/2010 21:50

אם מחפשים מצלמה היום לא חובה להמתין לקנון (נכון להיום אין להם תוכניות גלויות להכנס לתחום הזה בניגוד לניקון ופנטקס)
כיום קנון היא חברה גדולה שסך הכל שולטת בשוק המצלמות, אם הם יכנסו לתחרות של מצלמות ללא מראה הרי הם יצטרכו להתחרות עם פאנא\אולי\סוני אשר כבר שנתיים בתחום וגם לפגוע ברווחים של מצלמות כניסה 550D ומצלמות P&S כמו G11,
נכון להיום לא בוער לקנון להיכנס לעולם של מל"מ - עדיין כולם קונים ויקנו קנון.

היתרון שהיה לפאנא\אולימפוס\סוני הוא שהיה להם קל יותר לעשות את המעבר,
מבחינה טכנולוגית המצלמות ללא מראה הם חוד החנית (מבחינת מעבדים וחיישנים, המצלמות Nikon D7000 ופנטקס K7 משתמשות בגרסאות של החיישן שפותחו לסוני NEX)
ורוב הטכנולוגייה של החיישנים מגיעה מלמטה למעלה, ז"א מP&S לDSLR
קישור מאוד מעניין למה שDrazick רשם באתר kramery

מבחינת עדשות, צריך לעשות שיקול אם מה שקיים היום במצלמות ללא מראה מספק או לא, זה כמובן שיקול אינדוידואלי
מה שכן במבחר הקטן שקיים היום במצלמות מל"מ של פאנא\אולימפוס עדשות אלו בד"כ מצטיינות:
1.עדשת פורטרייט ומאקרו 45ממ LEICA 2.8 (מקביל ל90ממ)
2.פריים 20ממ f1.7, מקביל 40ממ ביקורת Dpreview
3.פריים 17ממ f2.8 המקביל ל24ממ אולימפוס
4.פריים 14ממ f/2.84
5.עדשות רחבות זוית 9-18 ו 7-14 ממ המקבילות ל18-36 ו14-28 ממDpreview ביקורות ב
6.עדשות זום 55-200 ו100-300 המקבילות ל110-400 ו200-600
7. 2 עדשות טיולים של 14-140 ו14-150 המקבילות ל28-300 slrgear review
8.עדשות Voigtlander Nokton 25mm עם צמצם 0.95 ללא מתאם ביקורת
9.עין הדג 8ממ fisheye panasonic ביקורת
10.עדשות סטנדרטיות3x-זום 14-42 f3.5-5.6 מקביל ל28-84

מבחר המצלמות ללא מראה היום:
אולימפוס:
E-P1
E-P2
E-PL1
E-PL1s

פנסוניק
G10
G2
GH1
GH2
GF1
GF2

סוני:
NEX5
NEX3
דיגמי SLT הם למעשה חצי ללא מראה

סמסונג:
NX-10
NX-100

-
מבחן ISO רעש-בDpreview, השוואה של פנסוניק GH2 עם 60D החדשה של קנון:
http://dpreview.com/reviews/canoneos60d/page11.asp
כן, בISO 12800 בהחלט הקנון יותר טובה
-
מבחינת איכות הפלט, קשה לי להגיד להגיד שזהו ה-"חיסרון" של הפורמט בביקרות של Dpreview על הGF1הם רושמים
"is capable of capturing a subtlety of detail that puts it ahead of most consumer DSLRs"
-
מבחינת טווח הדינאמי אכן הפנסוניק\אולימפוס יותר מוגבלת ב0.8 סטופ, בסוני אין הבדל

פוקוס:
כאן הדעה שלי מאוד שונה, אני מעדיף חד משמעית את הפוקוס הקונראסט שקיים במצלמות ללא מראה
הבונוס היא מערכת פוקוס גמישה יותר (face detection, ריבוי נקודות, motion tracking), פוטנציאל של פוקוס מדוייק יותר
-החיסרון של הפוקוס בתאורה מאוד נמוכה (רחוב ללא תאורה, אך אחרי שנה עם GH1 ניתקלתי במגבלה רק פעמים בודדות)
שנית, הGH2 נחשבת למהירה כמו 5D mkII, לא פחות
כביכול אין עדיין ביקורת רשמית לGH2 ולמהירות הפוקוס, מה שבטוח הוא שהפוקוס מהיר יותר מGH1, וממה שאני רואה בשטח שהGH1 אולי בטיפה איטית יותר מDSLR,
הרי שהGH2 מהירה בדיוק פי-2 מGH1 (בגלל מעבר בפלט החיישן מ60FPS ל120FPS), לכן זה הגיוני להסיק את המסכנה שהGH2 לא נופלת כאן מDSLR

השרשור הזה גלש למקומות שלא רציתי ולכן אני אחדד את ההמלצה שלי למי שרוכש מצלמה חדשה - לבחון את המצלמות ללא מראה גם היום.

אומנם הניסיון שלי עם DSLR אינו גדול (6 שנים עם EOS 300D ו-40D) וסך הכל עם מצלמת מל"מ -Panasonid GH1+עדשות f1.7 20mm,14-140mm,7-14mm צילמתי כ30,000 תמונות וכ500 גיגה של וידאו, ומבחינתי בקטגוריות הבאות:
א.יחס גודל לאיכות
ב.יכולות וידאו
ג.גמישות(עינית אלקטרונית, מסך מפרקי,איכות גבוהה) ופונקציונאליות(נוחה וקטנה, ניתן לקחת לכל מקום, אין צורך במצלמת וידאו)
אין היום מצלמה שמתחרה עם-GH1 (וכמובן לא עם GH2)

נערך בפעם אחרונה על-ידי Frosti7 בתאריך שבת 20/11/2010 0:43, נערך בסך הכל 2 פעמים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#47  נשלח: ו' 19/11/2010 19:29

אחרי ש Luminous Landscape התלהבו מהמצלמה ודקה לפני שDpreview מעלים את הביקורת שלהם, הגיע גם תורם של אתרי "גאדגטים" Akihabaranews לבקר את המצלמה
הנה מספר ציטוטים:

"Revolution in its own right, the GH1 has now been replaced by the GH2. The successor of an incredible, trustworthy camera has been redefined to reach perfection."

"GH2 as fast when it comes to AF Speed as any other High-End DSLR.
According to Panasonic, the GH2 Autofocus lock is at 0.099 seconds compared to the 0.2 sec from the GH1 of G2 and believe us on this one, this fact is making a HUGE difference when you are shooting pictures."

"The GH1 was and still is an incredible All-purpose Camera that kicked some serious ass to other big names including Canon or Nikon. The GH2 just proved to us how far ahead Panasonic is in this field."
פרופיל | שלח הודעה | חפש
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 1113
מספר הודעות: 6089

#48  נשלח: שבת 20/11/2010 0:27

מאוד מעניין

אני חושב שבכול זאת כדאי לתת לפורמט הזה מעט זמן להתבגר כמו כל טכנולוגיה חדשה עקומת הביצועים/מחיר תשתפר פלאים עם הזמן

סה"כ נדלקתי ואני ממשיך לעקוב

תודה

molvy
פרופיל | שלח הודעה | חפש
gizzz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 08, 2005
הבעות תודה: 13
מספר הודעות: 685

#49  נשלח: א' 21/11/2010 22:22

אני בתור אחד שמאס בP & S שלי שמוציאה תמונות זוועתיות מחפש להחליפה במצלמה.
הייתי נעול על קנון 550 D וזהו כבר הייתי עם האצבע על הקליק במכירה קבוצתית ואז חשבתי לעצמי ראבק איך תסתובב עם הדבר הענק הזה?
אני אוהב לצלם אבל אני לא כזה שמצלם ציפורים או ספורט, אז חשבתי על G11 של קנון שהיא P & S משודרגת ואז נתקלתי בתופעה החדשה של מצלמות ללא מראה וזה נראה לי דווקא מאד הגיוני בשבילי.
אני בטוח שמשתמשים כבדים שרגילים ל DSLR יתקשו לשנמך עצמם אבל אנשים כמוני שמחים על החידוש.
זה בול צרכים שלי : צילום זאטוטים , קצת נופים , פרח פה פרח שם , קצת תמונות אווירה , משפחה אבל שהכל ייצא מפוקסס עם צבעים יפים.
וכמובן גולת הכותרת הוידאו המעולה שיש למצלמות האלה.
בנוסף המצלמות נראות טוב הכי רטרו שיק שיש, תענוג לאישה .
להחליף עדשות זה גם לא הקיק בשבילי אבל תמיד טוב שיש את האופציה.
ללמוד על המצלמה זה משהו כיפי בסה"כ וזה נראה לי מצלמה מצויינת להתחיל ללמוד את רזי הצילום.

ועכשיו אחרי החפירה האין סופית לשאלתי:
ישנן מגוון מצלמות שאמורות לצאת אוטוטו GF2 , GH2 ,FUJI X 100 ,EPL 3 ועוד ועוד.
לבינתיים אני לא רואה שהייבואנים ממש רצים ומביאים כל דגם ודגם אבל בכל זאת מה המצלמה המומלצת?
למה מחכים כ"כ ל X100 של פוגי?
איפה הוידאו הכי טוב?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#50  נשלח: ב' 22/11/2010 0:28

הפוגי X100 היא חייה מיוחדת ושונה בתכליתה, היא אומנם מל"מ (מצלמה ללא מראה) אך היא מגיע עם עדשה קבוע(ללא זום) שלא ניתן להחליפה!
העדשה הקבוע היא 23ממ ז"א זוית רחבה, בגלל העדשה והמחיר הלא זול המצלמה לדעתי מתאימה לצלם המקצועי אשר יש לו את הידע שעדשה 23ממ זה כל מה שהוא צריך ואז במקרה הזה המצלמה מציגה מספר יתרונות על המצלמות האחרות(עינית אופטית משולבת עם עינית דיגיטאלית,פילטר ND מובנה,גודל קטן ועוד)

המל"מ מהווה שדרוג מצויין ממצלמות P&S, גם בגלל הנוחות והקלות של המעבר
עד היום הרבה אנשים שרכשו DSLR עשו זאת בגלל שלא הייתה אלטרנטיבה אחרת למי שרוצה להשתדרג מP&S (מצלמות כמו-G11 הן מבחינתי עדיין P&S).

המבחר היום גדול, ומערכת MFT - Micro Four Thirds של אולימפוס ופאנאסוניק לנסיוני כבר יותר מ"בשלה" טכנולוגית, ובמיוחד לאחר ירידת מחירים האחרונה, הצגת מצלמות דור-2 והוספת עדשות חדשות(כפי שמפורט בתגובה הקודמת שלי)

מבחינת המצלמות:
GH2-המצלמה המתקדמת ביותר (אומנם לא הקטנה ביותר), יש לה צורה של DSLR וגם מבחינת השליטה היא מתנהגת כמו DSLR (פוקוס מהיר מאוד, הרבה כפתורים) ונכון להיום יש לה את הוידאו האיכותי ביותר, ואיכות תמונה הטובה מבין מצלמות
MFT
GF2- אם הגודל יותר קובע ואתה מחפש שדרוג חלק מP&S אז הGF2 תיהיה בחירה טבעית,
היא המצלמה הקטנה והידדותית ביותר בMFT, את חצי מהכפתורים שהוסרו היא מחליפה ע"י מסך מגע אפקטיבי ויש לה וידאו מעולה
GF1 ישנה וגדולה יותר אבל מאפשרת יותר שליטה ידנית, וידאו פחות טוב מGF2
הE-PL1, מצלמת כניסה של אולימפוס, יש לה מייצב תמונה מובנה אבל פוקוס איטי יותר מהפאנאסוניק
E-P2 היא הסקסית שבחבורה, גם אופצייה טובה עם מייצב תמונה מובנה
הE-P3 עדיין לא הוכרזה (בניגוד לGF2 וGH2) ולפי שמועות לא תוכרז עד לפברואר 2011, ז"א לא תיהיה זמינה לפני אפריל
מקוה שעזרתי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
gizzz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 08, 2005
הבעות תודה: 13
מספר הודעות: 685

#51  נשלח: ב' 22/11/2010 0:46

עזרת לי מאד.
תודה.
תכלס הGH2 נראית לי ענקית ממש .
הGF2 נראית לי ממש בגודל מתאים.
ולפי הכתבה של המשתמש ההוא(נתת פה לינק ) אחרי שנה של ניסיון הוא הוציא איתה תמונות מדהימות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#52  נשלח: ג' 23/11/2010 1:49

gizzz כתב:
עזרת לי מאד.
תודה.
תכלס הGH2 נראית לי ענקית ממש .
הGF2 נראית לי ממש בגודל מתאים.
ולפי הכתבה של המשתמש ההוא(נתת פה לינק ) אחרי שנה של ניסיון הוא הוציא איתה תמונות מדהימות.

המשתמש שאתה מציין באתר Dpreview השתמש במצלמת GF1, לא בGF2
הGF2 היא מצלמה חדשה שרק יצאה לשוק והיא קטנה יותר מהGF1, (וגם קטנה מCanon G11)
למעשה ההבדל בגודל בין GF2 לGF1 הוא דומה להבדל שבין GF1 לGH2 (הGH2 לא ענקית, היא קטנה מקנון 550D ב45%)
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kastrome
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 23, 2007
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 222

#53  נשלח: ב' 06/12/2010 12:00

יכולות הוידאו של ה-GH2 אמורות להיות מעולות ועל זה אין ספק.

מישהו יכול להגיד לי מה בעניין תמונות רגילות? איך היא בהשוואה למצלמות סטילס אחרות?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#54  נשלח: ב' 06/12/2010 14:07

ישנם הרבה הבדלים משמעותיים יותר מאיכות התמונה(כמו עינית אלקטרונית, גודל פיזי)
בגדול- איכות התמונה תיהיה ברמה של מצלמות DSLR עם חיישן APS-C
בקטן- טווח דינאמי קטן יותר לעומת חדות תמונה גבוהה יותר, עומק שדה עמוק ב2\1 סטופ (ז"א יש פוקוס על שטח גדול יותר, חסרון או יתרון תלוי בסגנון הצילום)
בISO אין הבדל משמעותי לפי Dpreview

עדכון -פאנאסוניק GH2 לפי מגזין גרמני- Audio Video Foto Bild מפקסת פי5 יותר מהר מניקון D3100
להלן הקישור לשרשור בDpreview

ו-kastrome עניתי לך בפרטי
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#55  נשלח: ב' 13/12/2010 18:45

גם PhotographyBlog נתנו את הציון הגבוהה ביותר "essential" (רק ניקון D3s וD3x קיבלו ציון כזה)

"Canon and Nikon may have recently made significant strides with their 2010 DLSR models, but they can't compete with the GH2"
----
"it's simply the most complete interchangeable lens camera currently available for people who want to shoot in both format"
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#56  נשלח: ו' 18/02/2011 0:36

עידכון לביקורת שלLL על Panasonic GH2, לצערי עדיין אין ביקורת בDpreview
למי שלא מכיר LL הוא אחד המקורות המכובדים ברשת לביקורות על ציוד ועל ציולם בכלל
Luminous Landscape Panasonic GH2 Revisited

"it is to my mind the best video capable DSLR type camera on the market. It's the only one that has true 1080P/24 capability, fast autofocus while filming, and numerous additional video related features that put it in a class by itself"

"The Leica M9 would have been my ideal choice for street shooting, but I also wanted the use of long lenses for landscape work and video capability as well, so the Panasonic became my choice instead."
פרופיל | שלח הודעה | חפש
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005
הבעות תודה: 1028
מספר הודעות: 6806

#57  נשלח: ו' 18/02/2011 13:14

ציטוט:
it is to my mind the best video capable DSLR type camera on the market

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 1113
מספר הודעות: 6089

#58  נשלח: א' 27/02/2011 19:54

יש ביוטיוב המון ביקורות על המצלמות ואני חייב לומר שה GH2 גורמת ל GF2 להראות כמו צעצוע

לדעתי ה GH2 הינה המצלמה האולטימטיבית גם מבחינת תמונות סטילס וגם לוידאו.

חבל שהיא מעט גדולה ומגושמת אבל בכול אופן הרבה יותר קטנה מDSLR עם מראה.

האצבעות מדגדגות לקנות אבל השכל הישר אומר אם אתה לא צריך ממש דחוף המתן מעט

ואת זה אני בדיוק עושה. מה שהבטוח מצלמת ה DSLR שהיתה הפנטזיה הרטובה שלי מפנה שאת מקומה למצלמה ללא מראה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
boren
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 09, 2009
הבעות תודה: 247
מספר הודעות: 2616

#59  נשלח: א' 27/02/2011 20:46

molvy כתב:
יש ביוטיוב המון ביקורות על המצלמות ואני חייב לומר שה GH2 גורמת ל GF2 להראות כמו צעצוע

הייעוד שלהן שונה. ב-GH2 הדגש הוא על פיצ'רים, ב-GF2 על קומפקטיות.

ציטוט:
לדעתי ה GH2 הינה המצלמה האולטימטיבית גם מבחינת תמונות סטילס וגם לוידאו.

מצלמה מצויינת, אבל בשום אופן לא אולטימטיבית. אם ללכת על M43, אז הדיל של ה-GH1 עם עדשת ה-14-140 ב-$1000 (אם עדיין ניתן למצוא אותו) לפחות נותן תמורה יוצאת דופן למחיר, אבל ה-GH2 בשלב הזה פשוט יקרה מדי. מעבר לכך, יש כמה חסרונות שכדאי להיות מודעים להם לפני שבוחרים בפלטפורמה הזו:

- ה-GH2 (ושאר המצלמות ללא פוקס מבוסס-פאזות) לא מסוגלת לעקוב אחר נושאים שמתקרבים ומתרחקים מהמצלמה. אם אתה מצלם ספורט או ציפורים במעוף אז המצלמה הזו לא בשבילך.
- איכות התמונה שלה נופלת מזו של מצלמות DSLR עכשוויות בעלות חיישן APS-C (שלא לדבר על חיישני FF). ההבדלים במיוחד בולטים בטווח הדינמי ובאיכות ב-ISO גבוה.
- הטווח הדינמי של עיניות אלקטרוניות (EVF) קטן משמעותית מזה של עינית אופטית (שבהן המגבלה היא העין האנושית ולא העינית עצמה). זה מקשה על הבחנה בפרטים באיזורים כהים ובהירים בו זמנית, וכתוצאה מכך מקשה על הקימפוז בתנאים מסויימים.
- קשה לקבל עומק שדה מצומצם, בעיקר בגלל החיישן הקטן יחסית. כדי להקטין את המגבלה הזו אפשר להשתמש בעדשות ידניות מהירות במיוחד באמצעות מתאם (למשל עדשות 50/1.2). הבעיה היא שיש לכך מגבלות רבות, כשהבולטת ביותר היא העדר פוקוס אוטומטי. בעיני זה חיסרון גדול.
- מבחר העדשות קטן ולא קיימות עדשות צד שלישי. החוסר הכי בולט הוא בעדשה מהירה וזולה לצילום פורטרטים (כגון 50/1.8‏)
- יש בעיות תאימות שונות ומשונות. ניתן למשל להשתמש בעדשות ה-FourThirds (פלטפורמת ה-DSLR של אולימפוס ופנסוניק) באמצעות מתאם, אבל רבות מהן לא עובדות עם אוטופוקוס, ואלה שכן מפקסות לאט מאוד. דוגמה נוספת? הפלאשים של אולימפוס עובדים ב-TTL, אבל לא במצב TTL אלחוטי.
- אין ב-M43 ציוד מקצועי או תכונות "מקצועיות" כגון איטומי אבק ולחות בגופים ובעדשות, גופים עם שלד ממתכת, עדשות לשימושים מיוחדים (כגון T&S). לצלמים חובבים זו לא באמת בעיה.

ציטוט:
חבל שהיא מעט גדולה ומגושמת אבל בכול אופן הרבה יותר קטנה מDSLR עם מראה.

ברגע שהמצלמה לא נכנסת לכיס וממילא צריך להשתמש בתיק, אז הגודל הקטן הופך להיות חיסרון (לפחות לאנשים שכף היד שלהם אינה קטנה באופן יוצא דופן). בעיני כל מצלמות ה-DSLR ברמת הכניסה הן כבר קטנות מדי כדי להיות נוחות לשימוש. עם זאת, כולן (וגם ה-GH2) גדולות מדי כשאני רוצה להסתובב ללא תיק. במקרים האלה אני מעדיף מצלמה קומפקטית (משתמש בריקו GX200 ובפוג'י F31).‏

ציטוט:
מה שהבטוח מצלמת ה DSLR שהיתה הפנטזיה הרטובה שלי מפנה שאת מקומה למצלמה ללא מראה

כדאי שתיקח את כל החסרונות בחשבון לפני שאתה מחליף פנטזיה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#60  נשלח: א' 27/02/2011 22:22

ציטוט:
ה-GH2 (ושאר המצלמות ללא פוקס מבוסס-פאזות) לא מסוגלת לעקוב אחר נושאים שמתקרבים ומתרחקים מהמצלמה.

על פי מה אתה אומר את זה?

ציטוט:
אם אתה מצלם ספורט או ציפורים במעוף אז המצלמה הזו לא בשבילך.

מסכים שהמצלמה תיהיה פחות טובה מDSLR לצילומי ספורט או ציפורים, אך GH2 לא בהפרש גדול.

ציטוט:

- איכות התמונה שלה נופלת מזו של מצלמות DSLR עכשוויות בעלות חיישן APS-C (שלא לדבר על חיישני FF). ההבדלים במיוחד בולטים בטווח הדינמי ובאיכות ב-ISO גבוה.

נכון, למרות שגם צודק לציין שההפרש בISO הוא לא גדול מול דגמי ה-GH2, וגם ברגע שהתמונה תודפס ההבדל יהיה מינורי (לא מדברים על FF(

ציטוט:
- הטווח הדינמי של עיניות אלקטרוניות (EVF) קטן משמעותית מזה של עינית אופטית (שבהן המגבלה היא העין האנושית ולא העינית עצמה). זה מקשה על הבחנה בפרטים באיזורים כהים ובהירים בו זמנית, וכתוצאה מכך מקשה על הקימפוז בתנאים מסויימים.

צודק, אני רק אוסיף שלעינית דיגיטאלית ישנם יתרונות רבים אשר לדעתי עוברים את החסרונות למשתמש הממוצע
(כגון לצלם סרטים בעינית,להכנס לתפריטים, לראות היסטוגרמה,לראות את התמונה ישר אחרי הצילום,לבצע פיצוי חשיפה ולראות את האפקט, לראות סימולציה של עומק שדה, וגם של מהירות טריס!!!)
ציטוט:

- קשה לקבל עומק שדה מצומצם, בעיקר בגלל החיישן הקטן יחסית. כדי להקטין את המגבלה הזו אפשר להשתמש בעדשות ידניות מהירות במיוחד באמצעות מתאם (למשל עדשות 50/1.2). הבעיה היא שיש לכך מגבלות רבות, כשהבולטת ביותר היא העדר פוקוס אוטומטי. בעיני זה חיסרון גדול.

1.ההבדל בעומק שדה הוא 2\1 סטופ.
2.לקהל יעד "הפחות מקצועי" זה בדרך כלל יתרון

ציטוט:
- מבחר העדשות קטן ולא קיימות עדשות צד שלישי. החוסר הכי בולט הוא בעדשה מהירה וזולה לצילום פורטרטים (כגון 50/1.8‏)

קיימות הרבה עדשות צד שלישי, בינהם Voigtlander 25mm F0.95 המדהימה.
מחירה הוא 999$, כאשר העדשה היחידה עם צמצם 0.95 לפורמט הFF עולה 11,000$

ציטוט:
ברגע שהמצלמה לא נכנסת לכיס וממילא צריך להשתמש בתיק, אז הגודל הקטן הופך להיות חיסרון (לפחות לאנשים שכף היד שלהם אינה קטנה באופן יוצא דופן). בעיני כל מצלמות ה-DSLR ברמת הכניסה הן כבר קטנות מדי כדי להיות נוחות לשימוש. עם זאת, כולן (וגם ה-GH2) גדולות מדי כשאני רוצה להסתובב ללא תיק. במקרים האלה אני מעדיף מצלמה קומפקטית (משתמש בריקו GX200 ובפוג'י F31).‏

1.תראה הGH1 נוחה להפליא, אישית היא נוחה יותר מכל DSLR (אבל הZenith 11 שלי עדיין המצלמה הנוחה ביותר)
2.הסט אפ שלי הוא קטן ב50% וקל ב50% מסט אפ מקביל של קנוניקון, זה משמעותי ביום יום ולא כולם רוצים לסחוב משקולת.

ציטוט:
כדאי שתיקח את כל החסרונות בחשבון לפני שאתה מחליף פנטזיה

נכון, וכדאי גם לשקול את כל היתרונות לפני שלוותר על הפנטיזה
לסיום אני אוסיף שהשילוב של מצלמת וידאו וסטילס שGH2 מאפשרת הוא פשוט לא קיים בשוק פורמט אחר

מצורפת תמונה שצילמתי עם GH1

פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מוצרי חשמל לבית עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה