מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אודיו נירוונה

עמוד 9 מתוך 14
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  | ... |  12  |  13  |  14  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
Soli
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 70
מספר הודעות: 1080

#121  נשלח: שבת 05/02/2011 11:24
Re: פרולוג

diz1 כתב:
עברו די הרבה נושאים בשירשור הזה.
אודיו נרוונה-מתחילה ונגמרת במוחו וגישתו של המאזין.
השאיפה שבהחלט ניתנת להשגה היא לעבור ולהנות מהמוזיקה וגם מהסאונד ללא צורך להחליף ולהיות בחוסר סיפוק מתמיד.
יש "כתב " שטוען שלשדרג זה סוג של לימוד.
מתברר שהוא לא למד כלום (והסברתי לו כבר לפני 3 שנים לאחר שרצה לשפר את סאונד הפירלס שלו בכבל כוח שזה ממש הגיוני).מאז ההיגיון לא השתנה אלא רק ניפנופי תוויות המחירים שכביכול מייצגים הבנה.
אנשים לא מקבלים היגיון, לא לומדים אותו ורובם לא מפתחים או מתפתחים בתוכו.
בניית מערכת אודיו צריכה כמה תנאים בסיסים:
הבנה ממש טובה מהו הרפרנס (כיוון הסאונד). זה צריך להיות הסאונד האמיתי טבעי(עד כמה שאפשר), אחרת זה חיפוש אחר אפקטים שמשתנים כל פעם ללא הקשר מוזיקאלי.
דבר שני, זה בהירות מחשבה וקבלת החלטות או במילה אחרת -Common sense

רוב האנשים חושבים ובטוחים שיש להם את זה.

האמת היא שלרוב האנשים אין את זה במידה מספקת.

היגד זה איננו דעתי אלא דעה מתמשכת מדעית שנבדקה בכלים מדעיים.

מי שרוצה להרכיב מערכת אודיו טובה-
שילך לקונצרטים וילמד כמה קורסים במה שנקרא "תורת ההחלטות", יבין כשלים לוגים שאולי ניתן להמנע מהם.

לגבי הקופסאות עצמם- המדבקה, השם והמחיר הם הסימנים המובהקים לחוסר רציונאלית , רצינות והבנה של האודיופיל המצוי .Audiophool

אודיו נרוונה יכול להתקיים אצל אחד עם מערכת זולה ממש כמו אחר עם מערכת יקרה(במקרה שלי, למשל).
יש כמה תנאים לכך, חלקם גם אוביקטיבים (עליהם כתבתי).
זה שמישהו טוען שהנה הנה והנה הוא הגיע לנחלה,עדיין לא אומר כלום על אמיתות העיניין.
2-3 שנים והלוחות יגלו את האמת. בדרך כלל ההסבר יהיה כזה:" המכשיר שאני מוכר בלוחות הוא מדהים, נפלא (ברור, הרי אני בחרתי אותו ), אבל אני רוצה להתקדם
"
מהי התקדמות? באודיופליה מדובר לרוב על קניה של מוצר יקר יותר או שינוי טכנולוגיה.

אין מה ללמוד מהקופסאות עצמם. קנייה והחלפה של קופסאות- לא מקדמות לכלום (מעבר לתקופת התנסות ראשונה בעולם האודיו שבה כן צריך להתנסות ולהחליף).

לסיכום, הלינק הבא מדבר יותר על כבלים אבל הוא נכון לכל מכשיר אודיופילי שהוא

Audiophool

לאורך כל כתיבתך בפוסט הזה ,הרגשתי היא שהינך בא מרקע מדעי....אולי רפואה???
למרות שאני מזדהה עם רוב הגיגך, הליכה לקונצרטים אין בה כל הקשה לעניין האודיופיליות!
גם לגבי ידידנו אשר טוען שאנו מטורפים בנושא הכבלים,
כנראה שלא שמע מעודו מערכת איכותית,שבה כל מרכיב משנה המון...
גם אני הייתי שם עד שנשבתי לטרוף עצמו ואני נהנה מכל רגע

נערך בפעם אחרונה על-ידי Soli בתאריך א' 06/02/2011 8:55, נערך בסך הכל 2 פעמים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
diz1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004
הבעות תודה: 43
מספר הודעות: 1022

#122  נשלח: שבת 05/02/2011 11:51

הליכה לקונצרט , לטעמי, יש קשר לעיניין האודיופילי. גם מי שמוזיקה איננה מעניינת אותו, יש אפשרות בקונצטר להקשיב לסאונד. אם הנגנים מפריעים לך,תעצום עיניים ותחשוב שמה שאתה שומע זה מערכת אודיו ולא תזמורת.אתה אפילו יכול לדמיין אילו מדבקות וכבלים יש לאותה "מערכת".

כבלים כן משפיעים על הצליל
גם כל מיני עצים מסוגים שונים שמרעידים את קופסאות האודיו בתדרים שונים.
ועוד.
לכל אילו אין שום קשר לאודיו נרוונה.
מצאת שמשהו שינה לך היום את הסאונד- קרוב לודאי שתגלה מחר שהוא שינה לא מספיק טוב כי יש משהו אחר שמצאת.
אני גיליתי לפני 20 שנה שואן גוך יודע לצייר. אחרי המון שנים והתבוננות בהרבה ציורים, דעתי לא השתנתה וואן גוך עדיין יודע לצייר מעולה. זה מדהים איך הוא לא השתנה כל השנים הללו.
כבל לא יהפוך מערכת שמשמיע סאונד לא טוב למערכת נפלאה. קצת קנה מידה לא יזיק.
התפתחות ההבנה הטכנולוגית בעולם האודיו, המכוונת להפקת סאונד טוב יותר,איננו בקצב גבוהה כמו שהאודיופול רוצה להאמין.
אני עדיין שומע במגבר שפופרות שמתבסס על בסיס ההבנה של מה זה סיגנל אנדד טריוד קיים מעל 50 שנה עם שפופרות שקיימות 80 שנה.
האם אתה חושב שהמגבר נשמע פחות טוב ממגבר בטכנולוגיה חדשה שנימכר עם מדבקה מפוצצת במחיר מופרז?
קדחת
מצטער, אבל רוב מתכנני האודיו אינם מדעני אטום, אינם מדענים בכלל, לא הוסיפו לאנושות איזה ערך מדהים.
זו סתם תעשיה. כמו תעשיית מסטיק בזוקה.

AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009
הבעות תודה: 75
מספר הודעות: 502

#123  נשלח: שבת 05/02/2011 15:42

diz1 כתב:
עברו די הרבה נושאים בשירשור הזה( מעל 100 תגובות ואיזה 15,000 צפיות -ממש היכל נוקיה)

כן, קיבלת הרבה תשומת לב (כנראה לא מספיק -- נראה את הפוסטים הבאים)

אז, לידיעתכם, הנה האמת המוחלטת, וכל מי שחושב/נוהג אחרת הוא audiophool:

**** "השאיפה שבהחלט ניתנת להשגה היא לעבור ולהנות מהמוזיקה וגם מהסאונד ללא צורך להחליף ולהיות בחוסר סיפוק מתמיד", והיא ניתנת להשגה ל-כ-ו-ל-ם, ללא תלות באופי האישי, ללא תלות בטעם, ללא תלות בשוגי המכשירים שהאדם נחשף להם ושעלולים לא לספק את טעמו -- רק קצת common sense וה-כ-ל מסתדר.

**** "בניית מערכת אודיו צריכה כמה תנאים בסיסים: הבנה ממש טובה מהו הרפרנס (כיוון הסאונד). זה צריך להיות הסאונד האמיתי טבעי(עד כמה שאפשר), אחרת זה חיפוש אחר אפקטים שמשתנים כל פעם ללא הקשר מוזיקאלי. דבר שני, זה בהירות מחשבה וקבלת החלטות או במילה אחרת - common sense. רוב האנשים חושבים ובטוחים שיש להם את זה. האמת היא שלרוב האנשים אין את זה במידה מספקת".

על זה נאמר: "הפוסל במומו פוסל" -- נראה ששני המשפטים האחרונים משקפים את מצבו של הכותב.
אולי common sense הייה אומר משהו כמו:
-- אין כאן שום "צריך"
-- לא "צריך" להבין, ויכול לקרות שמישהו שומע ואוהב, בל להבין, וזה מה שטוב לו.
-- הרפרנס לא "צריך" להיות הסאונד האמיתי/טבעי, למעשה לא "צריך" להיות רפרנס -- זו רק צורת בחירה/הערכה אחת, וייש עוד, למשל צליל נעים לאוזן של בעל המערכת ו/או שמרגש אותו.
-- לא "צריך" common sense, לפחות בהקשר של בחירות שאינן על בסיס לוגי אלא ריגשי

**** "היגד זה איננו דעתי אלא דעה מתמשכת מדעית שנבדקה בכלים מדעיים" -- זה בכלל יומרני עד מגוחך, במיוחד כשצורת החשיבה מאוד צרה ולא נכונה לוגית, מה שאולי מנוגד ל"חשיבה מדעית" -- מתוך ההנחה/הגדרה שחשיבה "מדעית" היא לא משהו שמנסה לכפות דיעה מסויימת על המציאות אלא ללמוד ולחקור אותה.

**** והנה דוגמאטיות בהתגלמותה: "מי שרוצה להרכיב מערכת אודיו טובה- 1-שילך לקונצרטים. 2- שיקנה קופסאת אודיו (שהסאונד שהוא מפיק-מוצא חן בעיניו) רק מאחד שהתחייב שזה באמת המקסימום שהוא יודע לעשות ויש לו מספיק ניסיון בכדי להגיד זאת . 3-שילמד\התעניין (חומר תיאורתי עם ביסוס מדעי ) במה שנקרא "תורת ההחלטות", יבין כשלים לוגים שאולי ניתן להמנע מהם.בסופו של דבר מדובר כאן על בחירה לא פחות מאשר "הבנה" או "ניסיון"".

-- למה חייבים ללכת לקונצרטים? אולי מישהו שהחליט שהוא רוצה סאונד טבעי/ריאליסטי ולבזבז את חייו בלרוץ להשוות את מה שהוא זוכר מהקונצרט באולם א1 בשורה/כסא כ1 עם מבצע/ים מ1 המנגנ/ים בכלי/ם כ1' מול הקלטה שייש לו בביית של אולם א2, שפורקו בו כל הכיסאות והתזמורת יושבת במקומם, לא על הבמה, ושלא רק שאין שורה/כסא ספציפיים אלא multimiking שמקליטים מצב של האזנה מ-40 מקומות שונים ומרוחקים, עם מבצעים/כלים אחרים, שהוקלטו דרך מיקרופונים שמעוותים בצורה די רצינית (בטח ראיתם עקום היענות של מיקרופונים -- לא בדיוק קו ישר), עברו כל מיני מיקסים, בחלק מהמקרים (ויניל) גם קומפרסייה, RIAA, ושאר צרות, וכל ההשוואה בהפרש זמן של לפחות הרבה דקות אם לא שעות, כשזיכרון שמיעתי לפרטים מחזיק בקושי מספר קטן של דקות. כל זה בדיחה גרועה.
אפילו טכנאי הקלטות, שיכול להשוות את המקור להקלטה בהפרש זמן קטן, דרך ציוד האולפן, לא יכול לשמוע את ההקלטה אחרי כל התהליכים והמעבר למדייה בחדר שלו עם המערכת שלו באותו הפרש זמן קטן.

-- למה כל ההתחייבויות האלה, מה, אנחנו במשפט? נביא עורכי-דין?

-- מה כל העניין של לימוד תיאורטי ותורת ההחלטות וכשלים לוגיים (שהכותב הדגים את יכולתו בתחום)? האם כל אודיופיל אמור להיות לוגיקן?

לא לעניין.
diz1 כתב:

לגבי הקופסאות עצמם- המדבקה, השם והמחיר הם הסימנים המובהקים לחוסר רציונאלית , רצינות והבנה של האודיופיל המצוי .Audiophool

איך היגענו לזה? עוד מעט השלט של המערכת יהפוך לסמל פאלי ויז**ן לנו את המוח!
המדבקה והשם קיימים בכל מערכת שאינה מבנייה עצמית, והמחיר קיים בכל מקרה.
זה לא רציונאלי לחשוב עליהם בצורה כזו.
diz1 כתב:

זה שמישהו טוען שהנה הנה והנה הוא הגיע לנחלה,עדיין לא אומר כלום על אמיתות העיניין.

כמה נכון!
diz1 כתב:

2-3 שנים והלוחות יגלו את האמת. בדרך כלל ההסבר יהיה כזה:" המכשיר שאני מוכר בלוחות הוא מדהים, נפלא (ברור, הרי אני בחרתי אותו ), אבל אני רוצה להתקדם "

מהי ה"אמת"? שאנשים משנים את טעמם? שנמאס להם מצליל אחד ורוצים לעבור לאחר? שנתקלו בציוד אחר שמוצא חן בעיניהם יותר? שהשיגו כסף לקנות משהו שלא יכלו לאפשר לעצמם קודם (לאחר שבשלב הקודם כן אפשרו לעצמם את המאקסימום שייכלו)?

כך זה נראה כשהגורו מלמד אותנו, שכולנו audiophools חוץ ממנו החכם, מה צריך לחשוב ומה צריך לעשות, וזו לא דעתו אלא "דעה מתמשכת מדעית שנבדקה בכלים מדעיים" .

לסיכום -- עצוב.

עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
diz1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#124  נשלח: שבת 05/02/2011 16:43

אתה בטח מבין שאין לי כוח לחפירות שאתה רגיל בהם ובטח לא בהתדיינות במתן הפירושים שלך לדברי והסקנת המסקנך.
היות וקראתי את הפתיח לדבריך ואת סופם ,בלבד- נסכם בזה שאנחנו לא מסכימים כולל הפרושים שאתה מפרש את דברי.
על תהיה עצוב. קח את הילדים לטיול אופנים. בחוץ יש כלניות ורקפות והכול יהיה נפלא ונחמד

AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#125  נשלח: שבת 05/02/2011 17:29

diz1 כתב:
אתה בטח מבין שאין לי כוח לחפירות שאתה רגיל בהם ובטח לא בהתדיינות במתן הפירושים שלך לדברי והסקנת המסקנך.
היות וקראתי את הפתיח לדבריך ואת סופם ,בלבד- נסכם בזה שאנחנו לא מסכימים כולל הפרושים שאתה מפרש את דברי.
על תהיה עצוב. קח את הילדים לטיול אופנים. בחוץ יש כלניות ורקפות והכול יהיה נפלא ונחמד

לגבי ה"חפירות" וכו' -- אני יודע שאני כותב ארוך מדי ומסובך מדי, וגרוע מזה, לפעמים פגע באנשים ללא כוונה. אני בטוח שאם לאחר שהייתי מסיים לכתוב משהו, והייתי עוצר, הולך לעשות משהו אחר, ואז חוזר, מתמצת את העיקר, קורא שוב ומתקן דברים שעלולים לפגוע, עוזב, מתמצת ומעדן שוב ורק אז שולח, אולי הייה נוח יותר לקרוא את מה שאני כותב, אבל ה-overhead הזה הוא מעל לכוחותי וסבלנותי. Sorry.

במסגרת "הפירושים שלך לדברי", לא התכוונתי (וספציפית, גם לא כתבתי) שאני עצוב, אלא שעצוב שאתה כותב בצורה מתנשאת כזו מצד אחד, ומשמיץ אחרים בדברים שאתה לוקה בהם מצד אחר.

מצד אחד, רואים שייש לך הרבה שכל והרבה ניסיון ואהבה לתחום (וכנראה גם הרבה כסף להשקיע בו ) , ושאתה בהחלט יכול לתרום (לא, אני לא מתכוון לתרומה כספית ) לקוראים אותך הרבה דברים מועילים.

מצד שני, אחוז גבוה מדבריך די מנפנף בדברים האלה, הרבה ממקום של "האמת אצלך בכיס" ו"כך צריך לעשות ו/או לחשוב ולא אחרת", תוך ניסיון ל"הוריד" את החולקים עליך ועל עמדותיך ה"אבסולוטיות", וזאת לאו דווקא לגוף העניין אלא לגוף האיש ו/או מה שהוא מייצג עבורך. חלק מהדברים אתה גם עושה בעקבות טעויות לוגיות שלך בהבנת הדברים ו/או בהוספת דברים משלך שלא נכתבו כלל.

אם למשל הייתי מפעיל חלק מהתהליך של תימצות הפוסט הראשון שלי, שהקפיץ אותך, היינו מקבלים בעיקרון משהו כמו:
*** אני בטוח שהמערכת שלך נהדרת (בלי ציניות)
*** מהמעט ששמעתי דברים כאלה בעבר, התקבלו תוצאות "יותר יפות מהמציאות"
*** אנשים טוענים שזה האמיתי/הנכון/הטבעי -- סתירה
*** הסבר אפשרי לסתירה: אנשים מקשיבים בצורה אחרת ל"חי" ולמערכת
*** בין אם זה האמיתי ובין אם לא, זה "עדיין כיף/נירוואנה/יופי!!"
ומזה הלכת למקומות די רחוקים, בלי שבכלל הסקתי מסקנות כלשהם לגביך ו/או לגבי הרמקולים שלך, וגם התחלת להסביר על מיקרוסקופ -- מה שהייה אולי רלוואנטי אם הייתי טוען שמע ששמעתי הייה איום ונורא -- ומשם בכלל הפלגת.

אז אולי זה מה שעצוב/מתסכל -- שמצד אחד ה"אמת" המוחלטת כנראה לא אצלך בכיס, ומצד שני, אתה דן באחת ה"אמיתיות" האפשריות שמעניין להסתכל עליהן, ומצד שלישי, לא מקבל שאפשריות בכלל "אמיתות" אחרות.

There is more than one way to skin THIS cat
ואני חושב שאין סיבה "אמיתית" שלא נחייה בשלום

בברכה,
עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#126  נשלח: א' 06/02/2011 0:16

[quote="AK1"]
diz1 כתב:

diz1 כתב:

2-3 שנים והלוחות יגלו את האמת. בדרך כלל ההסבר יהיה כזה:" המכשיר שאני מוכר בלוחות הוא מדהים, נפלא (ברור, הרי אני בחרתי אותו ), אבל אני רוצה להתקדם "

מהי ה"אמת"? שאנשים משנים את טעמם? שנמאס להם מצליל אחד ורוצים לעבור לאחר? שנתקלו בציוד אחר שמוצא חן בעיניהם יותר? שהשיגו כסף לקנות משהו שלא יכלו לאפשר לעצמם קודם (לאחר שבשלב הקודם כן אפשרו לעצמם את המאקסימום שייכלו)?

כך זה נראה כשהגורו מלמד אותנו, שכולנו audiophools חוץ ממנו החכם, מה צריך לחשוב ומה צריך לעשות, וזו לא דעתו אלא "דעה מתמשכת מדעית שנבדקה בכלים מדעיים" .

לסיכום -- עצוב.

עמיר

סליחה , אני מבין שאחרי שנה שנתיים פתאום משתנה המוסיקה שאתה שומע ?
כי אני יכול להבין שמשתנה הטעם במוסיקה ואז הדגשים משתנים , אבל אם יש לך אותו טעם במוסיקה , אז למה הטעם שלך איך היא תשמע צריך להשתנות ?
לזה יכולה להיות סיבה אחת מהשתיים הבאות :
או שלא היה לך טעם מגובש איך אתה רוצה לשמוע , ואתה בתהליך של גיבוש טעם
או שאחרי שאתה מגבש טעם אתה משנה אותו
אם זה המקרה השני , אז ממתי לעזאזל טעם הוא דבר שמשנים כמו גרביים ?
ולגבי הנושא הכספי (שפתאום יש כסף ), זה תירוץ של אודיופילים שאחרי כמה זמן מוצאים עצמם ללא דירה אבל עם הסטוריה של החלפות ציוד , והפסדים כספיים שיכלו לממן 2 או שלוש .
אני הכרתי כאלו הרבה, בזמן שאני בתחביב הזה , אף אחד מהם לא השיג משהו קוהרנטי, בחיים שלהם , והם עדיין מחפשים אם הם לא נעשו הומלסים .

הדבר היחיד הטוב באנשים שמחליפים ציוד , הוא בעובדה שהם מתחזקים שוק של יד שניה שמכיל ציוד היי אנד במחירים שכמעט שויים לכול נפש
פרופיל | שלח הודעה | חפש
AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#127  נשלח: א' 06/02/2011 0:25

truejoker כתב:

סליחה , אני מבין שאחרי שנה שנתיים פתאום משתנה המוסיקה שאתה שומע ?
כי אני יכול להבין שמשתנה הטעם במוסיקה ואז הדגשים משתנים , אבל אם יש לך אותו טעם במוסיקה , אז למה הטעם שלך איך היא תשמע צריך להשתנות ?
לזה יכולה להיות סיבה אחת מהשתיים הבאות :
או שלא היה לך טעם מגובש איך אתה רוצה לשמוע , ואתה בתהליך של גיבוש טעם
או שאחרי שאתה מגבש טעם אתה משנה אותו
אם זה המקרה השני , אז ממתי לעזאזל טעם הוא דבר שמשנים כמו גרביים ?
ולגבי הנושא הכספי (שפתאום יש כסף ), זה תירוץ של אודיופילים שאחרי כמה זמן מוצאים עצמם ללא דירה אבל עם הסטוריה של החלפות ציוד , והפסדים כספיים שיכלו לממן 2 או שלוש .
אני הכרתי כאלו הרבה, בזמן שאני בתחביב הזה , אף אחד מהם לא השיג משהו קוהרנטי, בחיים שלהם , והם עדיין מחפשים אם הם לא נעשו הומלסים .

הדבר היחיד הטוב באנשים שמחליפים ציוד , הוא בעובדה שהם מתחזקים שוק של יד שניה שמכיל ציוד היי אנד במחירים שכמעט שויים לכול נפש

הי, TJ!

מחפש הזדמנויות להתנגח אתי?

משתנה טעם -- התכוונתי לטעם בציוד, ולא במוסיקה.

אבל בכלל למה צריך תירוצים? בפני מי צריך להתנצל זה שמחליף ציוד? למי הוא צריך להצדיק את זה? למי שלא יכול ומקנא?

מי שרוצה ויכול, שייחליף כמו גרביים. למה לא? שייהנה.
ואם יש טפילים שחיים על השאריות שלו, גם יופי, מה רע?

שייהייה לכולם בכיף!
עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#128  נשלח: א' 06/02/2011 0:50

לא רוצה להתנגח איתך , אבל עם כול הכבוד מי שמשתנה הטעם שלו בציוד בצורה כזו , לענ"ד אין לו טעם משלו בכלל. ולא משנה מה תגיד על זה

ולגבי ה"טפילים" אני הייתי קורא לזה החכמים שחוסכים על הפראיירים

ודבר אחרון בנושא , אני הסתובבתי עם אודיופילים כבדים עוד כשלא היה אינטרנט , ואנשים היו קונים ממגזינים מחו"ל , עוד לא יצא לי לראות משדרג כפייתי , שהצליח איי פעם להוציא מערכת ממש שמכבדת את עצמה בסכומים שהם שפכו על זה , וגם לא יצא לי לראות משדרג סדרתי כפייתי , שביום אחד של רצינות לא הודה בפני שהיה יכול להיות עשיר אם הוא לא היה קונה כ"כ הרבה ציוד

הרי מי שקונה ציוד ב10K$ , לעולם לא ימכור אות ב10 ולא ב8 גם , אם יהיה לו מזל הוא יצליח למכור ב6 אחרי הרבה זמן בלוחות , בנתיים הוא קנה ציוד חדש ב15K שאותו הוא ימכור אחרי שנתיים במקרה הטוב בכמה ? ב8 ? ואז מה ?
אתה כבר יכול להבין שמדובר כאן בספיראלה עולה שמזכירה דברים מסויימים שאני לא רוצה לומר אותם
ולא , זה לא משנה כמה כסף יש לך
אני עדיין זוכר את הפעם שקניתי מגבר שלא ממש רציתי , ממישהו ,שעשיתי לו טובה שלקחתי ממנו את זה בעשירית המחיר שלו , והוא עדיין היה אסיר תודה לי , וכמה זמן לקח לי להעיף אותו (לא רציתי אותו מלכתחילה , וגם 10% משוויו היו יותר מידי לכיס שלי אז )
אז עזוב , אני עם נסיון מספק כדי לומר שכאן דיז צודק ולא משנה כמה אנשים ייפגעו מזה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#129  נשלח: א' 06/02/2011 9:11

truejoker כתב:
לא רוצה להתנגח איתך , אבל עם כול הכבוד מי שמשתנה הטעם שלו בציוד בצורה כזו , לענ"ד אין לו טעם משלו בכלל. ולא משנה מה תגיד על זה

ולגבי ה"טפילים" אני הייתי קורא לזה החכמים שחוסכים על הפראיירים

ודבר אחרון בנושא , אני הסתובבתי עם אודיופילים כבדים עוד כשלא היה אינטרנט , ואנשים היו קונים ממגזינים מחו"ל , עוד לא יצא לי לראות משדרג כפייתי , שהצליח איי פעם להוציא מערכת ממש שמכבדת את עצמה בסכומים שהם שפכו על זה , וגם לא יצא לי לראות משדרג סדרתי כפייתי , שביום אחד של רצינות לא הודה בפני שהיה יכול להיות עשיר אם הוא לא היה קונה כ"כ הרבה ציוד

הרי מי שקונה ציוד ב10K$ , לעולם לא ימכור אות ב10 ולא ב8 גם , אם יהיה לו מזל הוא יצליח למכור ב6 אחרי הרבה זמן בלוחות , בנתיים הוא קנה ציוד חדש ב15K שאותו הוא ימכור אחרי שנתיים במקרה הטוב בכמה ? ב8 ? ואז מה ?
אתה כבר יכול להבין שמדובר כאן בספיראלה עולה שמזכירה דברים מסויימים שאני לא רוצה לומר אותם
ולא , זה לא משנה כמה כסף יש לך
אני עדיין זוכר את הפעם שקניתי מגבר שלא ממש רציתי , ממישהו ,שעשיתי לו טובה שלקחתי ממנו את זה בעשירית המחיר שלו , והוא עדיין היה אסיר תודה לי , וכמה זמן לקח לי להעיף אותו (לא רציתי אותו מלכתחילה , וגם 10% משוויו היו יותר מידי לכיס שלי אז )
אז עזוב , אני עם נסיון מספק כדי לומר שכאן דיז צודק ולא משנה כמה אנשים ייפגעו מזה

לא משנה (לי) איך תסובב את זה, חכמים וטפילים ופראיירים ומה שאתה רוצה, ולא משנה (לי) איך וכמה אתה מעריך או מזלזל במערכות של האנשים שקנו ביוקר, ולא משנה (לי) כמה טובות עשית להם.

מבחינתי גם לא מעניין למה מישהו משדרג, ואם זה פעם בשבוע או פעם ב-20 שנה.

מי שמשדרג לא צריך להצדיק/להתנצל!

אם זה הכסף שלו, זכותו לעשות אתו מה שהוא רוצה, איך שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה, וזה בהחלט יכול להיות שידרוג מערכת.

אם מישהו בוחר לנסות "לרדת" עליו עקב כך, להוכיח שהוא אידיוט וטיפש ופראייר, זה מעיד על המישהו הזה -- שהוא צר עיין בהנאת אחרים ו/או מתנשא (== בעל רגשי נחיתות שם בפנים) ו/או קמצן לגבי עצמו, ו/או קנאי, ו/או עוד מהסידרה הזו.

זאת בניגוד למישהו שרק מנסה לתרום מניסיונו ל-איך כדאי לעשות בחירות חכמות, בלי לזלזל באלה שלדעתו (ןלא משנה לדעתם של כמה עוד) לא "הצליחו" בבחירות שכבר עשו.

אז לכל המשדרגים באשר אתם -- שדרגו כשמתחשק לכם, אפילו פעמיים בשבוע, ותיהנו! אל תתנצלו ואל תצדיקו! זה רק נותן פתח למלעיזים.

ושהקנאים יאכלו את הלב של עצמם -- אתם לא חייבים לאפשר להם לגרום לכם לאכול את שלכם! אתם לא חייבים לקבל את הזבל שזורקים עליכם!!!

עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Eff (אפ)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 09, 2009

הבעות תודה: 26
מספר הודעות: 1246

#130  נשלח: א' 06/02/2011 10:52

diz1 כתב:
אתה בטח מבין שאין לי כוח לחפירות
.....היות וקראתי את הפתיח לדבריך ואת סופם ,בלבד
חופר מחופר פטור . למרות שהחפירות שלכם אחלה . לא יפה עיניין הפתיח והסוף - המינימום שיכולת הוא ליקרוא תגובה של מי שקרא אותך והגיב לדברייך -בין אם זה מוצא חן בענייך או לא .

diz1 כתב:
מי שרוצה להרכיב מערכת אודיו טובה-
1-שילך לקונצרטים ]

מישרוצה להקים אולם קונצרטים - שילך לקונצרטים . מי שרוצה להרכיב מעכ' אודיו בייתית טובה (בסלון עם המגבלות) אין לו מה לחפש\להשוות לקונצרט באולם , יהיה עדיף לוו לקחת את הדיסקים שלו לחנויות לא מטופלות .

diz1 כתב:

2- שיקנה קופסאת אודיו רק מאחד שהתחייב שזה באמת המקסימום שהוא יודע לעשות

בול and שיטט . מדבריך אבין שאם אחליט על "שם\מדבקה" - אצטרך את הכי טוב שלהם כדי להגיע למערכת טובה - אם אחליט על אדם שיבנה לי קופסא - אצטרך את הכי טוב שלו . זה לא נכון . עדיין אוכל להקים מעכ' טובבה מאוד גם ללא הכי טוב שלו , ופה בדיוק מגיע עיניין השידרוג אחרי כמה שנים . אין רע בזה - זה לא מעיד על טיפשות אלא על סדרי עדיפויות ומציאות מול חלום . וחלומות נועדו להתגשם .
דווקא ההיפך הוא הממומלץ - להבין את הטעם ולהתקדם לאט .

diz1 כתב:
3-שילמד\התעניין (חומר תיאורתי עם ביסוס מדעי ) ......
2-3 שנים והלוחות יגלו את האמת. בדרך כלל ההסבר יהיה כזה:" המכשיר שאני מוכר בלוחות הוא מדהים, נפלא (ברור, הרי אני בחרתי אותו ), אבל אני רוצה [b]להתקדם[/ ]

הבנה ידע ולימוד מערבת את העיניים בעבודת האוזניים , לעומת זאת חוסר ידדע והבנה נותן שמיעה "נקייה" יותר ולא מושפעת .
יש לי רמקולים - אלוהים - מגבר ישו - ונגן מלך - הכבילה - מפלצת . גם כשאמכור חלק מהסט(("פתאום שנתיים אחר כך") הם ישאררו אלוהים ישו מלך ומפלצת. אבל בבית אחר -לאדם אחר . אין פה שקר - אין פה טיפשות .זה לא עיניין של שם או מדבקה ברוב המיקרים אלא עיניין של רכיבים יקרים יותר שיתנו תוצאה טובה יותר. ומכירתם לא תעיד על טעות שעשיתי או שקר ששיקרתי- אלא על כסף שחסכתי . מה לעשות -איכותי יותר - יקר יותר . בדיוק כמו מי שמחליף ג'יפ כל שנה ומפסיד מאות אלפי שקלים . זה לא עושה אותו טיפש - הוא חי כדי להגשים את החלומות שלו ומי אנחנו שנתערב בחלומות של אחרים ? מי אנחנו שנחליט אם השידרוג באשר הוא טיפשי \ אמיתי \ נכון \ מיותר או לא... שידרוג ומכירה what ever it is ברוב המיקרים לא מעיד על טעות אלא על התקדמות .תמיד יש יוצאי דופן אהההרותיהממ
ומה הקשר ביןן "שמע" להיגיון?

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#131  נשלח: א' 06/02/2011 15:28

eff יש הבדל תהומי בין לקנות מכונית ובין לקנות אודיו , וכאן גם מדובר באנשים שהיום מתאים להם למשל רמקול נציל , ומחר מתאים להם יותר רמקול דינאמי קשה, ומחרתיים פתאום מתאים להם אפוגי , וכול זה בהפרש של שנתיים שלוש . אני מקווה שברור לך שזה לא מעיד על שיש לי יותר כסף אלא על משהו אחר

לעמיר , אני האדם האחרון שאתה יכול לקשר אליו צרות עיין ו/או אי פירגון , מאידך יש לי נסיון של המון שנים בפגישות עם אנשים מהתחביב , ויש המון אנשים שהיום אינם בתחביב , ולא מרצונם בגלל דברים כאלו .
אז אתם יכולים לספר שזה צרות עיין , וכול השטויות האחרות , המציאות מוכיחה (רק שזה לוקח זמן , והאנשים לא באים לספר כי אין אודיופילים אנונימיים ), שרוב האנשים שהחליפו כמו גרביים , יצאו מזה . ורובם גם אם לא יודו בזה (אלא אם כן תשכר אותם), מצטערים על זה

ודבר נוסף , אני לא מקנא באף אחד , שלוות נפש שלי וההנאה שלי ממה שיש לי , שווה הרבה יותר מכך שאם יהיה לי מערכת בתקציב X או בתקציב Y
פרופיל | שלח הודעה | חפש
diz1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#132  נשלח: א' 06/02/2011 19:59

נהנתי לקרוא את התגובות. השאלה היא למי הם היו מופנות ולאילו אוזנים.
ההקדמה ממש בקצרה:
מכיר די טוב את הדיעות המקומיות בתחום האודיו על כל קשת האפשרויות.
יצא לי להתנסות קצת גם ב"פרקטיקה " של הרכבת מערכות והכרת מוצרים.
על כל אילו ועל המחשבות השבלוניות אשר חלקם מוטעות אני מציג פן נוסף שנסמך על היכרות מאוד קרובה ואינטימית עם אסכולה מדעית שקיימת כמה מאות שנים בתחום חקר ביצועים, קבלת החלטות ובעשרים שנה האחרונות "חקר האושר". לא כקורא פורומים או עיתוני "מעריב לנוער" בנושא.
תוארים מתקדמים באונברסטאות הרלונטיות והמובילות בעיניין וכן עבודה פרקטית בעיניין הקשורה לעולם כלכלי עסקי.
כל אילו לא בכדי לבוא ולהגיד: "אני צודק" "תקשיבו לי". מה לעשות ויש בחיי דברים שעליהם גאוותי הרבה יותר מקופסאות אודיו, כמה שמעתי או כמה שילמתי והאם אני "מבין " "יודע" ועוד- ומבחינה אודיופילית המערכת שלי סגורה ומסוגרת (ויש כשלושה אנשים שאני מעריך את דעתם ששמעו ומבינים למה אני טוען זאת)
הניתוח שכתבתי נסמך על התחום החשיבתי נוסף . מצטער, אבל לא מתכוון לתת קורסים בהתכתבות בעיניין.
לאור כל אילו, אני ממליץ לאילו שקוראים את מה שאני כותב לחשוב פעמים לפני שהם "יודעים" לפרש את דברי בשפה וצורת החשיבה המוכרת להם מתחום האודיו.
תחום האודיו איננו שונה ואין בו אף אלמנט מיוחד או יחודי שאינו נמצא בענפים אחרים וכמובן יש לו מקבילות רבות.

בגדול, אין שום ערך בשידרוג כשידרוג. הוא נוצר כדי למלא ערכים אחרים. האם ניתן למלא אותם ובאיזו צורה זו שאלה אחרת. "בשפה" ובמושגים האודיופילים- כתבתי את דעתי וכל אחד יכול לפרש את זה כפי שרוצה.
שכל אחד ישאל את עצמו איזו צורך אמיתי הוא ממלא בשידרוג ולמה הוא לא מתמלא?
היות והוא לא מתמלא, כלומר, התהליך נכשל(רואים את זה בלוחות)- נשאלת השאלה מה לא נכון או טוב בתהליך ועוד יותר מהם המטרות האמיתיות והנכונות יותר אם יש כאילו.
"לימוד"-תנו תירוץ יותר טוב. זה ממש מביך. אודיו הוא לא עולם מאוד מסובך ובמקרה שאין לכם הפרעת קשב קשה מידי, לא צריך שנים כדי "ללמוד" את העיניין. צריך סקרונות, Common sense
התנסות נכונה שיש לה התחלה אמצע וגם סוף מסויים וזהו. שרשרת של החלטות, גם אם של אחרים, גם עם טעמים שונים , ניתנת לעיתים לשיפוט מסויים על פי הרצינאליות שלה.
מה נחשב רצינאלי ולמה- יש על זה ספרות ומחקרים ענפים (מלבד מה שכל אחד בטוח שהוא יודע) ויש התכווננות לתחום מוסכם להגדרה.
עכשיו, במקום שירוצו עכשיו עוד 20 תשובות של "חופרים", כדאי לקחת נשימה עמוקה, לקרוא שוב את מה שכתבתי בהקשר הכולל (מי שזה מאוד חשוב לו) תוך הבנה שזה נכתב מתוך פריזמה נוספת על זו האודיופילית (מבלי לדעת כרגע את כל פרטיה, היות וזה לוקח כמה שנים) ולחשוב בגדול מהי אותה פריזמה וכיצד ראיה זו יכולה לעזור לאותו אדם שזה מעניין אותו.

מי שמרגיש שיש לו צורך לחפור או מצד שני לצעוק בולשייייייייייייייייייייט- אם זה עושה לו טוב, שיעשה .
יש שאלות ספציפיות שעניתי כאן ויש תגובות שזוכות להתעלמות מצידי.
על דברים אמיתיים שמקדמים- אשמח לענות.

Eff (אפ)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 09, 2009

הבעות תודה: 26
מספר הודעות: 1246

#133  נשלח: א' 06/02/2011 22:43

Diz אין לי מושג מי עומדים מאחורי היוזרר-ניימס המשתתפים בשירשור - אולי הם בכלל צפרדעים , אם זה היה נשמע כמו תמיכה בAK אז לא כך הדבר (מחילופי הדברים ביניכם זה נשמע לי יותר כמו משהו אישי- אולי אני טועה..). התגובה שלי הייתה מופניית אלייך לכן צותתי אותך . כניראה שאתה יודע(לא כניראה- בטוח) יותר ממני אבל השלבים לבניית מערכת טובה שרשמת לא נשמעים לי הגיוניים - ובטוח שזו לא הדרך שבה אתה בנית את הסטריאו שלך .מכיר מישהו(שהוא לא מיליונר) שבנה את הסט שלו לפי השלבים המומלצים שלך?
אם יש כמה אודיופילים שקונים - מהללים - ואז מוכרים אי אפשר להשליך מכך על מה שנימצא בלוחות ועל המפרסמים בהם . בכלל - לא נשמע לי הגיוני להתחיל מהtop , יותר הגיוני להגיע לשם לאט ובטוח .
אם היה נוזל לי כסף מהאוזניים הייתי בונה מערכת לפי השלבים שלך (מלבד עיניין הקונצרטים) .

בולשיטט היה כדי לתת את החותם שלי על הפוסט . אז סליחה .
עיניין השדרגת מחדד את השריטה אבל לא פוסל את השרוט .

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#134  נשלח: א' 06/02/2011 22:56

עוד תופעה חוזרת שאולי שווה איזושהי התייחסות -- החזרה הקלישאית על הטעות הלוגית שבמשפט "הלוחות לא משקרים".

יש בתוך הלוחות דברים שיכולים להיות אמת (=טענה שמתיישבת עם המציאות) או שקר (=טענה שסותרת את המציאות), אבל הלוחות לכשעצמם לא טוענים שום טענה, ולפיכך הם אינם משקרים ואינם אומרי אמת -- הם שותקים!

טענות מסוג "הלוחות אומרים שאם ציוד מסויים מופיע בלוחות, סימן שבעליו טעה בבחירתו, הטיפש" הן הטעייה -- לא הלוחות אמרו את זה אלא הדובר/הכותב עצמו, וזו פרשנות אישית שלו. למעשה, ייתכנו עוד הרבה פרשנויות אחרות, שחלקן אולי נכונות וחלקן אולי לא.

בין הפרשנויות אפשר למנות, למשל:
*** הציוד *** בעליו הכיר בזה במהירות ורוצה להיפטר ממנו כמה שיותר מהר
*** הציוד נפלא, רק שבעליו רוצה לקנות ציוד אפילו טוב יותר, כנראה ביותר כסף
*** הציוד בסדר גמור, אבל האישה רוצה משהו יותר יפה בסלון
*** הציוד בסדר גמור, אבל לשכן/לחבר יש משהו יותר טוב, וחייבים לעקוף אותו בסיבוב
*** הציוד פחות טוב ממה שבעליו קיווה, ולקח לו זמן לקלוט את זה
*** הציוד מצויין, אבל לא מתאים לשאר הרכיבים, אז במקום להחליף את כל השאר מחליפים אותו
*** הציוד מצויין, אבל נרכש ציוד חדש מאחת או יותר מהסיבות האחרות, ועכשיו צריך להתאים את שאר הציוד לציוד הדש
*** הגורו אמר שהציוד לא טוב
*** הגורו אמר שציוד אחר כן טוב
*** עברו דירה, האקוסטיקה השתנתה, הציוד לא במיטבו שם
*** נחשפים לסוג אחר של מוזיקה (קלאסית? ) ומתחילים להעדיף דברים אחרים בסאונד
*** התפנתה ערימת כסף וחושבים שזו הדרך שתביא את ההנאה המירבית

ועוד ועוד.

אז, אכן, הלוחות לא משקרים -- אבל גם לא אומרים אמת -- וייש כאלה המעמיסים עליהם פרשנויות, שכיוון שרובן אינן מחמיאות, הרי לרוב זה בכוונת השפלה/זדון/זילזול/התנשאות וכיו"ב, לא בגלל שהן כל כך נכונות, אם בכלל.

עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#135  נשלח: א' 06/02/2011 23:13

EFF אני יכול לשאול אותך משהו ?
יש לך היום כרטיס לוטו עם 40M , את לא יודעת שום דבר על סטריאו , ואת רוצה להתנסות , מה את עושה ?
אני מניח שאם יש לך שכל , אז תבדקי כמה עולה מערכת צנועה , כמה יקרה ותשימי כסף, באמצע (גם למליונרים , ובמיוחד לאלו שהיגיעו לשם בידיים , יש רתיעה מהמחירים של היי אנד , אלא אם כן זה יותר ריהוט לביית , ביית חכם שאז זה משהו אחר וממלא נישה אחרת בצרכים)

סביר להניח שתטעי , אבל סביר להניח שאולי פעם או פעמיים נוספות את תטעי , אח"כ את תקני וזה ישאר אצלך לפחות 5-10 שנים ולעיתים גם יותר . את לא תלכי לקנות ולמכור כול שנתיים , גם בגלל המחיר גם בגלל בזבוז הזמן וגם בגלל עוד כמה סיבות (כולל גם למכור לאודיופילים מקומיים )

מה שאני מנסה לומר שאם את רואה מישהו שבאופן סדיר , ובמחירים יקרים משדרג כול הזמן , זו לא התנהגות הגיונית , ויש לה סיבות אחרות .
אני לא אכנס לסיבות , כי אני לא רוצה לפגוע באנשים ולהתחיל מלחמות , אבל שזה לא התנהגות הגיונית זה ברור
ושאנשים נפלטים לחלוטין מהתחום בגלל בעיות כספיות שנוצרות מזה , זה גם וודאי כי ראיתי במו עניי די הרבה כאלו

אז אפשר להציג דברים בדרך של "ההגנה הכי טובה זה התקפה " , ולהתקיף את האמת שבדברים , זה בלתי אפשרי אז נתקיף את השליח שאומר את זה , ואפשר גם לחשוב ולהבין שיש בעייתיות מאוד גדולה במה שההתנהגות הזו מייצגת .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  | ... |  12  |  13  |  14  |  הבא 

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht