מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

DTT: מידע משונה בידיעה מישראל היום. תמונה בפנים. אשמח להסבר

עמוד 1 מתוך 2
עבור לעמוד  1  |  2  |  הבא 
   פורומים > וידאו > לווין, כבלים,DTT, עידן+
מחבר הודעה
rotmix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 08, 2007
מספר הודעות: 41

#1  נשלח: ה' 20/01/2011 0:54
DTT: מידע משונה בידיעה מישראל היום. תמונה בפנים. אשמח להסבר

בידיעה כתוב שכדי לקבל בעתיד את שאר הערוצים שאמורים להתווסף לעידן+, יגבו 200 שקלים נוספים.
מה זה הדבר המוזר הזה?
מי יגבה?
איך יגבה?

Uploaded with ImageShack.us
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 572

#2  נשלח: ה' 20/01/2011 2:41

סביר להניח שהכוונה לעלות רכישה חד פעמית של הממיר.
כמובן שכרגיל כמו שקורה במקומותינו, חוסר דיוק זה משהו שמלווה את העיתונות שלנו, במיוחד בשנים האחרונות, ולצערי יש תחושה שזו רק הבעיה הפחות חמורה שקיימת בתחום הזה...
EtchDee
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 15, 2009
הבעות תודה: 21
מספר הודעות: 316

#3  נשלח: ה' 20/01/2011 10:29

לא בא להגן על הכתבים... אבל נראה לי שהתשלום הנוסף מצביע על הצורך בהחלפת הממיר לממיר HD המסוגל לקלוט את הערוץ הראשון ב-HD

לא תמיד קל לדחוס מידע מדויק וכולל בתוך מאמר אם מספר מילים מוגבל ע''י המערכת
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3648
מספר הודעות: 68900

#4  נשלח: ה' 20/01/2011 10:39

כדאי לציין שזו תוכנית אב שרק הוכרזה על ידי השר. כפי שכבר ציינתי, אני סקפטי בנוגע להצלחת התוכנית הזו:
1. מי אמר שהערוצים הללו יסכימו לשלם את הסכומים הנוספים שידרשו מהם בכדי להכנס לפלטפורמה הזו?

2. 18 ערוצים זה אומר עוד 2 תדרים בכל איזור במדינה, אם חשבתם שקודם היו בעיות קליטה...

3. ערוץ HD תופס מקום כמו 3 ערוצים רגילים (אלא אם כן מוכנים לוותר על איכות). במידה ויש שניים כאלה, מספר הערוצים הרגילים שניתן לשדר יצומצם משמעותית.

4. עם כמות התוכן HD שערוץ 1 משדר, באמת זה בזבוז אטומי.

5. ערוצים 2+10 כרגע לא יודעים בכלל מה העתיד שלהם. אם יהפכו אותם למסחריים או לא, השאלה גם מה המשמעות של להיות מסחרי אם מולך יש עוד 10 ערוצים שונים באותה סיטואציה, למה שמישהו יסכים בכלל לשלם תמלוגים למדינה במצב כזה?

6. כרגע בכלל לא ברור הסטטוס של הרפורמה. יש כאן גופים רבים שבכלל לא מבינים איפה הם עומדים בכל זה.

7. האם בכלל יש מקום (כלכלית) לפלטפורמה שלישית? מישהו בכלל בדק את זה במשרד התקשורת?

כמו כל דבר במדינה, לצערי גם רפורמות כאלה משמעותיות נעשות בלי מחקר, בלי בסיס ומתוך שליפה מהמותן. השאלה הגדולה היא האם בכלל יש למשרד התקשורת מושג ירוק כיצד הוא רואה את שוק התקשורת העתידי בעוד כמה שנים, או שפשוט בכל שנה הוא שולף כל מני שפנים מהשרוול מתוך הנחה שבשם הקדמה אפשר להמשיך ולקדם יוזמות מהסוג הזה. אני מעריך שאין תוכנית אב ושאף אחד במשרד התקשורת לא באמת מבין לאיזה טלטלה ממילא שוק הטלויזיה יכנס אליה בשנים הקרובות.

גם יס וגם הוט צריכים להתחיל להתכונן לימים קשים של השקעות משמעותיות בתשתית טכנולוגית. יס כבר הבהירה שבתוך 5 שנים היא לא ממש רואה את עצמה בלויין, והוט בטלטלה פנימית לאחר הרכישה שלה על ידי דרהי. הגוף היחידי שעושה כסף בשוק הזה כרגע זה קשת, כך שזה לא שוק דומה לשוק הסלולר או הבנקאות שבו כולם עושים ים של כסף וצריך להגביר רגולטורית את התחרות בכדי שהלקוח יוכל לקבל שירות טוב יותר בפחות כסף.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2005
הבעות תודה: 15
מספר הודעות: 979

#5  נשלח: ה' 20/01/2011 11:02

נראה לי שנתת את התשובות בעצמך. כמובן שאין תכנון או ראייה לטווח ארוך, כי אף אחד לא רואה את עצמו נשאר על כסאו לטווח ארוך. היום במשרד התקשורת, מחר משרד הבינוי והשיכון, וכן הלאה.
לא יהיה מנוס מהפיכת DTT לפלטפורמה משמעותית נוספת, לאחר כיבוי אנלוגי. מי יצטרף וכמה - זה השוק והרגולטור ינסו לקבוע.
כעת נכנסים גם מכשירים משולבים - DTT + IPTV כמו אנונה והמכשיר של "סטוק סנטר" , כך שזה מבלבל את הכל עוד יותר.
rotmix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 08, 2007

#6  נשלח: ה' 20/01/2011 11:12

תודה רבה על התגובות .
oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 572

#7  נשלח: ה' 20/01/2011 12:04

oferlaor,
אני לא מבין את הטענה למחסור בתדרים שכל הזמן מדברים עליה, ובאמת אשמח להסבר, כי כנראה אני מפספס משהו.

לפי הבנתי, המעבר לשידור ה-DTT מביא לחיסכון במשאב היקר הזה משלוש סיבות עיקריות: רוחב פס נמוך לכל תחנה, מעבר ל-3 איזורים בכל הארץ, ועמידות שידורים גבוהה יותר.
הסיבה הראשונה די מסבירה את עצמה. שתי הסיבות האחרות מביאות לידי כך, שקודם הייתה נדרשת חלוקה רבה יותר של תדרים לכל איזור שידור, וריבוי איזורים, ולכן כל ערוץ שודר מספר רב של פעמים בתדרים שונים במקומות שונים. היום שיש 3 איזורי שידור (צפון, מרכז ודרום), ולמעשה כל ערוץ משודר רק פעמיים, בתדר אחד לצפון ולדרום, ובתדר אחר למרכז, הרי שהחיסכון הוא ניכר.

מספיק להסתכל במיפוי תדרי השידורים האנלוגיים של רשות השידור ואלו של הרשות השנייה, כדי להווכח במספר התדרים הרב שישתחרר כתוצאה מהמעבר.
גם אם סופרים רק את אלו המשודרים בעוצמה גבוהה כפי שמופיע במיפוי של הרשות השניה, עדיין מגיעים ל-6 תדרים שישוחררו (שזה 3 לכל איזור שידור), וזה מבלי לקחת בחשבון את התדרים של רשות השידור שצריכים להיות רבים יותר, כיוון שהיא משדרת שני ערוצי שידור (1 ו-33) לעומת רק אחד של הרשות השנייה (ערוץ 2).

הבעיה היחידה שאני כן יכול להעלות על דעתי זה הבלגן שיוצר משרד התקשורת ווועדת התדרים שלו (ניתן לקרוא על כך במאמר מעניין ב-3 חלקים של אבי וייס) בכל הקשור לחלוקה המחודשת של התדרים ולאו דווקא המחסור בהם.
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3648
מספר הודעות: 68900

#8  נשלח: ה' 20/01/2011 12:23

sathack,

לא הבנתי מדוע אין מנוס מהפיכת הפלטפורמה הזו למסחרית. השאלה שצריך לשאול היא האם יש גוף ש:
1. בכלל יהיה מעוניין להרים כזו פלטפורמה?
2. האם יש לה כדאיות כלכלית בכלל.
3. האם היא לא תגרום להפסדים נוספים ביס ובהוט, מה שיגרום להורדת התחרות במקום העלאתה?

לגבי 2, להערכתי אין מקום בישראל לגוף שלישי. במקור היו כאן אין ספור חברות כבלים והם הפכו לחברה אחת. גם בערוצים 2 ו-10 מספר השחקנים צומצם. הסיבה היא שמרבית החברות שמשחקות בתחום הזה מפסידות כסף כאילו אין מחר. להערכת גורמים בשוק, ההפסדים המצטברים של ערוץ 10 בלבד עומדים כיום על כמיליארד ש"ח... אחלה ביזנס שבעולם. אם תוסיף עוד תחרות, אולי הם יפסידו פחות כסף?!

משרד התקשורת ניסה פעמיים להרים פלטפורמה של רדיו עם גוף חיצוני והמכרז נכשל כי אף אחד לא ניגש אליו. המכרז הבודד שניסו להריץ עבור DTT נכשל ובסוף המשרד עצמו הקים את מערך השידורים. למה שמישהו עם שכל בראשו יכנס לשוק עם תחרות נכה שבה כולם מפסידים כסף?

לגבי מכשירים משולבים, אני שמח להודות שאני אתפלא לטובה אם מיזם כזה יצליח. בינתיים מי שהולך על פתרונות כאלה הם או יצרנים מחו"ל (DVICO שזה יקר למדי) או חברות קטנות. הייתי מצפה שחברות כמו בזק, אורנג' וסלקום ירימו כזה מיזם. הסיבה שאנחנו לא רואים חברות כאלה נכנסות למיזם כזה הוא ככל הנראה בגלל שהן לא בטוחות שהשוק מוכן לזה (והן צודקות, השוק אינו מוכן לזה). הקמת מערך רציני כזה יעלה מיליונים רבים והיחידה שיכולה בפועל לעשות מיזם כזה כיום זה בזק, שלדעתי לא רוצה לעשות את זה בכדי לא לפגוע ביס.

oreach,

אחרי כיבוי השידורים האנלוגיים בעוד שבועיים, לא אמור להיות מחסור, אבל לכל תדר יש בעיות משלו. לזה יש ערוץ מירדן שמפריע, ולזה מלבנון. בעיות הקליטה שראינו עד כה הם כעין וכאפס כשצריך לנהל 6 תדרים (3 איזורים גאוגרפיים, 3 תדרים לפחות בכל איזור עם חפיפה של שניים בין צפון לדרום). יתכן שזה יגמר ב-7, 8 או 9 תדרים בסה"כ.

אני מעריך שיהיו המון בעיות קליטה של תדר ספציפי והרשות תהיה בבעיה. תסביר לי מדוע אני קולט את ערוצים 1+2, אבל ערוץ HD 1 לא עובד לי?

בכל מקרה, הבעיה היא לא בתדרים, אלא שמנסים כאן לבנות מודל תחרותי כאשר השוק ברוויה. הבעיה של חוסרת תחרותיות בשוק תהיה לא רלוונטית ממילא בשנתיים הקרובות כי השידורים מהאינטרנט מחו"ל יהיו התחרות שדורשת מיס ומהוט היערכות משמעותית חדשה.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2005
הבעות תודה: 43
מספר הודעות: 1315

#9  נשלח: ה' 20/01/2011 12:41
חבילת ה-DTT מתרחבת ל-18 ערוצים

http://media.nana10.co.il/Article/?ArticleID=77448...
akira
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2005
הבעות תודה: 5
מספר הודעות: 263

#10  נשלח: ה' 20/01/2011 20:31

להערכתי אנחנו כאן נראה הרחבה לתדר שידור נוסף, בכדי לתת מקום לערוץ HD "כללי" שעליו ירכב ערוץ 1 וערוצים נוספים שירצו לשדר ב HD. ועוד מקום לערוץ 9, 24,23 שהם ערוצים קיימים עם מודל כלכלי. עם זאת, אני חושב שערוץ 24 ישנה את פניו בזמן הקרוב, הוא לא ממש עושה את העבודה היום,...
זה אומר שיהיו 8 ערוצים SD, ערוץ HD, על שני תדרים. כלומר שיש מקום לעוד ערוץ או שניים - אולי ערוץ בערבית? או שערוץ מסחרי רביעי? האם קשת ורשת למשל ירצו לקחת כל אחד ערוץ בפני עצמו?
supertv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 29

#11  נשלח: ה' 20/01/2011 20:44

לדעתי זה רעיון לא כלכך טוב בלשון המעטה.....יס והוט גם ככה בהפסדי ענק ובמיוחד הוט שעוד חייבים לבנקים הרבה מאוד כסף וכבר שר התקשורת עושה עוד חובות לחברות הכבלים והלווין??? הדבר קודם כל יביא לפיטורים של אלפי עובדים בשנה ולאחר מכן לזה שאחת מחברות הכבלים ינצחו ולא תהיה שום תחרות....
לדעתי זה סתם הפסד אחד ענק לכולם! לנו-"התדרים" שישימו אלו הם אנטנות שמבשלות לנו את המוח,לחברות-הפסדי ענק, לממשלה-במידה והפרוייקט לא כלכך יצליח גם הפסדי ענק....
תיקחו את חברות הכבלים והלווין + DTT עוד 5 שנים ותחשבו על העתיד ותבינו שהעתיד לא נראה כלכך ורוד כמו שהרשות השנייה מנסה להמחיש לנו ודי מצליחה....
שיהיה לכולם ערב נעים לכולם ותיקחו לתשומת ליבכם....
asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Jul 08, 2008
הבעות תודה: 271
מספר הודעות: 7870

#12  נשלח: ה' 20/01/2011 21:33

supertv כתב:
לדעתי זה רעיון לא כלכך טוב בלשון המעטה.....יס והוט גם ככה בהפסדי ענק ובמיוחד הוט שעוד חייבים לבנקים הרבה מאוד כסף וכבר שר התקשורת עושה עוד חובות לחברות הכבלים והלווין??? הדבר קודם כל יביא לפיטורים של אלפי עובדים בשנה ולאחר מכן לזה שאחת מחברות הכבלים ינצחו ולא תהיה שום תחרות....
לדעתי זה סתם הפסד אחד ענק לכולם! לנו-"התדרים" שישימו אלו הם אנטנות שמבשלות לנו את המוח,לחברות-הפסדי ענק, לממשלה-במידה והפרוייקט לא כלכך יצליח גם הפסדי ענק....
תיקחו את חברות הכבלים והלווין + DTT עוד 5 שנים ותחשבו על העתיד ותבינו שהעתיד לא נראה כלכך ורוד כמו שהרשות השנייה מנסה להמחיש לנו ודי מצליחה....
שיהיה לכולם ערב נעים לכולם ותיקחו לתשומת ליבכם....

אתה טועה. באירופה יש עשרות ערוצים ב-DTT וחברות כמו SKY מצליחות. SKY אפילו משתתפת במימון ה-DTT ביחד עם BBC ו-ITV ואף משדרת בו שני ערוצים.
בשידורים באוויר יש פרסומות, בטלוויזיה בכבלים אין פרסומות ויש תוכן רב יותר. תמיד יהיה לזה קהל.

התדרים שיתווספו הם 2 בסה"כ ושבוע הבא עם הפסקת האנלוגי יתפנו קרב ל-20 תדרים.
עוצמת השידור קטנה יותר.

לסיכום, אין שום בעיה.
asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Jul 08, 2008

#13  נשלח: ה' 20/01/2011 21:34

akira כתב:
להערכתי אנחנו כאן נראה הרחבה לתדר שידור נוסף, בכדי לתת מקום לערוץ HD "כללי" שעליו ירכב ערוץ 1 וערוצים נוספים שירצו לשדר ב HD. ועוד מקום לערוץ 9, 24,23 שהם ערוצים קיימים עם מודל כלכלי. עם זאת, אני חושב שערוץ 24 ישנה את פניו בזמן הקרוב, הוא לא ממש עושה את העבודה היום,...
זה אומר שיהיו 8 ערוצים SD, ערוץ HD, על שני תדרים. כלומר שיש מקום לעוד ערוץ או שניים - אולי ערוץ בערבית? או שערוץ מסחרי רביעי? האם קשת ורשת למשל ירצו לקחת כל אחד ערוץ בפני עצמו?

לפי התכנית יהיו 3 תדרים.
asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Jul 08, 2008

#14  נשלח: ה' 20/01/2011 21:57

לא מדובר על פלטפורמה שלישית. מדובר על תוספת ערוצים לצופים דרך האנטנה, לאחר שבמשך שנים לא הייתה תמורה לאגרה.

לדעתי זה צעד מבורך אך אין פה תחרות להוט ו-yes. אולי נסיון לעצור את המחירים היקרים להחריד בשתי החברות.
הוט ויס פונות לקהל אחר, חובבי הסרטים והספורט בעיקר. כבר כיום ניתן לקלוט עשרות ערוצים דרך צלחת וזה לא פוגע בחברות.
אם במסגרת המעבר לרשיונות ייפתח ערוץ מסחרי חדש, זה כבר יוסיף לתחרות.

עפר, לגבי מס' נקודות שהעלית,
כיום, עוד לפני הפסקת האנלוגי ישנם תדרים רבים פנויים (ללא שידורים ממדינות אחרות) ולאחר הסגירה יהיו עוד יותר.
בטורקיה למשל מאוד צפוף, משדרים על כל תדר ואפשר לקלוט 40 ערוצים אנלוגיים בסריקה. בארץ לעומת זאת אני קולט ערוצים מכל האיזור ויחסית בקושי יש שידורים, כולל ערוצי לבנון וירדן. כך שיש תדרים.
לגבי ערוץ 1, מן הסתם כמות שידורי ה-HD תלך ותעלה.. לגבי 2 ו-10, התכנון הוא מעבר לרשיונות במסגרתו ערוץ 2 יתפצל לשני ערוצים של קשת ורשת ושחקנים נוספים יוכלו להכנס גם הם (לא מאמין שנראה ערוץ נוסף כ"כ מהר).
rotmix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 08, 2007

#15  נשלח: ה' 20/01/2011 22:47

שוחחתי עם עידן+ ואמרו לי שאין צורך בתשלום נוסף כפי שכתוב בכתבה למעלה וההפסקה של השידורים האנלוגיים תהיה בעוד חודשיים. הם לא נתנו תאריך סופי כי לא נקבע כרגע.
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > לווין, כבלים,DTT, עידן+ עבור לעמוד  1  |  2  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה