מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

דעה אישית: הקץ לתשלום גלובלי על חיבור לאינטרנט

עמוד 1 מתוך 11
עבור לעמוד  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 3984
מספר הודעות: 38241

#1  נשלח: ג' 12/04/2011 6:32
דעה אישית: הקץ לתשלום גלובלי על חיבור לאינטרנט

החיוב באינטרנט בישראל יאלץ לעבור למודל של עלות לפי צריכה, במקום עלות לפי רוחב פס כפי שנעשה כיום.
מאמר דעה פרי עטו של עפר לאור.

דעה אישית: הקץ לתשלום גלובלי על חיבור לאינטרנט.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
Coldwar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jun 02, 2008
הבעות תודה: 8
מספר הודעות: 533

#2  נשלח: ג' 12/04/2011 7:08

תהיתי באמת מדוע הורדתם את הכתבה לפני כמה ימים, לפחות החזרתם אותה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
fighter
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2007
הבעות תודה: 27
מספר הודעות: 1136

#3  נשלח: ג' 12/04/2011 7:32

לא מסכים, אני לא רוצה לחיות בפחד שאני כל רגע הולך לעבור את הרוחב פס שהוקצה לי כמו בסלולארי (1GB)
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Coldwar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jun 02, 2008
מספר הודעות: 533

#4  נשלח: ג' 12/04/2011 7:33

fighter כתב:
לא מסכים, אני לא רוצה לחיות בפחד שאני כל רגע הולך לעבור את הרוחב פס שהוקצה לי כמו בסלולארי (1GB)

מסכים איתך ב100%!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sbtgn1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 23, 2009
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 313

#5  נשלח: ג' 12/04/2011 8:34

בגדול אין ספק שזה מודל יותר צודק ,ועדיף כזה שמבוסס בנוסף על RUSH HOURS
אבל זה לא יקרה הם מרוויחים הרבה יותר כסף על זה שהם גובים סכום גבוה על קצבים נמוכים על כאלה שרק רוצים YNET ו FACEBOOK מאשר הם מפסידים על כאלה שמורידים טרות בחודש ,מה גם שברגע שיעברו למודל כזה אלה שמורידים טרות בחודש יעברו למתחרים שלא עובדים במודל כזה. כך שחייב להיות תיאום בין כל הספקים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
liqnit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 23, 2005
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 336

#6  נשלח: ג' 12/04/2011 8:37

מאמר מעניין
האם במקומות אחרים בעולם עברו למודל כזה? מפעילות נוספות בארה"ב?
עדיין 150GB בחודש נראה כמו מגבלה ש 85% מהלקוחות לא יעברו לעולם.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
AviBiton (אבי ביטון)
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הצטרף בתאריך:
  Apr 10, 2005

הבעות תודה: 359
מספר הודעות: 17346

#7  נשלח: ג' 12/04/2011 8:56

אין שום מנוס ממעבר לשיטה זו, איך שלא נסובב את זה, לא רחוק היום בו ניתקע עם ברז של מים דלוחים שמשתעל לנו כשהוא מנסה להוציא כמה טיפות.
אם רוצים לשמר את התחרות ולא להיתקע עם (כפי שנכתב בכתבה) חברה ראשונה שחוטפת על הראש וחברה אחרונה שקולטת את כל הפליטים, משרד התקשורת יכול להתערב ולתת תאריך יעד שבו לכל החברות יהיה גם מסלול כזה וגם מסלולים "רגילים" (לפחות להתחלה) ולתמחר את המסלולים הרגילים במחירים גבוהים, כדי לגרום למעבר למסלולים לפי כמות.

עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

הבעות תודה: 327
מספר הודעות: 3322

#8  נשלח: ג' 12/04/2011 9:17

אבל ברצינות, יתכן שאתה צודק עופר בכל מקרה ספקי האינטרנט כבר היום מבצעים תיעדופים ו Traffic Shaping.
הפתרון האמיתי יגיע ככל הנראה בקווי אינטרנט אופטיים נוספים, קראתי ש HOT הגישה בקשה לקו מסוג זה.
קווים נוספים יאפשרו תחרות והוזלה.
כמו כן אם מישהו יצליח פה להרים מיזם שידור אינטרנט מקומי כגון NETFLIX ע"ע YES רוב התקשורת תהייה מקומית.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
uris (אורי שמאי)
מורעל האתר
מורעל האתר

הצטרף בתאריך:
  Nov 16, 2005

הבעות תודה: 247
מספר הודעות: 6786

#9  נשלח: ג' 12/04/2011 9:23

מקווה שזה לא יקרה !
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 1053
מספר הודעות: 5966

#10  נשלח: ג' 12/04/2011 9:27

האנלוגיה של המים לא נכונה כי לצרכנים הפרטיים אין את היכולת לצרוך את הכמויות של הצרכנים החקלאיים למשל בגלל תשתית שונה לצרכן הפרטי ולצרכן החקלאי (קוטר צינורות למשל)

הרעיון שכל אחד ישלם לפי הצריכה שלו מיושם ברוחבי הסרט שהצרכנים קונים אם צרכן לא הולך להשתמש בקצב אדיר הוא יקח חיבור בקצב נמוך.

ספקי האינטרנט דוחפים את המשקים הפרטיים לרכוש רוחבי סרט גבוהים במחירים זולם כדי להרגיל אותנו לקצבים גבוהים ולהפוך אותם לג'אנקיז של רוחב סרט מצד אחד ומצד שני הם דוחפים רוחבי סרט של 12M לאנשים שלא זקוקים ליותר מ1M

הרי רוחב סרט בסופו של דבר קובע את כמות המידע שהצרכן יכול לצרוך ולפי זה מחייבים אותו כך שאין שום הגיון לחבר תשתית של קצב גבוה לצרכן של קצבים נמוכים, ובגלל שהתשתית היא אותה תשתית החברות דוחפות משקי בית לרכוש את רוחב הסרט הגדול למרות שהם לא צריכים כזה קצב.

שהעסקה לא תשתלם לספקי האינטרנט הם בלי שום בעייה יעלו את המחירים אני מסתכל על המספרים של חברות אלו ורק מקנא.

כך שאני לא חושב שהלקוח צריך לרחם על ספקיות האינטרנט וכל שעליו לחשוב זה על האינטרס שלו בדיוק כפי שספקיות האינטרנט לא ממש חושבים על הלקוח אלא איך למשוך אותו אלהן ולעשות ממנו כסף.

ואני בטוח שעופר לא גילה להם את אמריקה אבל מה שעופר כן עשה זה לרמוז להם שיכולה להיות הבנה של הלקוחות לצעד כזה מצידם (כי הרי עופר הוא לקוח הוא מבין ומצדד בצעד הזה) ולדעתי זה מהלך מאוד לא נכון ומייצג אך ורק את דעתו ולא יכול לייצג את דעת הלקוחות
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ivanhoe888
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 03, 2006
מספר הודעות: 1126

#11  נשלח: ג' 12/04/2011 9:33

רעיון רע מאוד. למה לחזור בזמן סתם? אולי לחזור למודם 56K, זה יפנה יותר רוחב פס...?
אין פה שום הגיון.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 08, 2005

הבעות תודה: 37
מספר הודעות: 943

#12  נשלח: ג' 12/04/2011 9:55

אם המודל הזה יגרום לכל אחד לשלם פי 2 מהיום אז זה בעייתי.

אבל אם התוספת תסתכם בסופו של דבר ב-20% אז יש הגיון ובלבד שמקבלים את רוחב הפס (ופינגים מהירים) שעליו שילמנו ולא צריך לקנות חבילות "גיימר" למיניהן על מנת מנת לשחק GT5 או COD או כל דבר אחר, ברשת...

מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 1592
מספר הודעות: 59139

#13  נשלח: ג' 12/04/2011 10:40

sbtgn1 כתב:
בגדול אין ספק שזה מודל יותר צודק ,ועדיף כזה שמבוסס בנוסף על RUSH HOURS
אבל זה לא יקרה הם מרוויחים הרבה יותר כסף על זה שהם גובים סכום גבוה על קצבים נמוכים על כאלה שרק רוצים YNET ו FACEBOOK מאשר הם מפסידים על כאלה שמורידים טרות בחודש ,מה גם שברגע שיעברו למודל כזה אלה שמורידים טרות בחודש יעברו למתחרים שלא עובדים במודל כזה. כך שחייב להיות תיאום בין כל הספקים.

מה שאתה מפספס זה שגם אותם גולשי ynet ו-facebook כמו שאתה קורא להם, הופכים אט אט להיות "מורידים״ כבדים בלי שהם מודעים לכך.
תחשוב על גולש כזה שפשוט יש לו VOD של yes בבית, בפועל הוא צורך תעבורה רצינית מאוד מהרשת. מי משלם על זה ?
אז נניח שה-VOD הזה הוא לא הבעיה כי היא פנים-ארצית, אבל מה יקרה אם מחר זה יהיה netflix מחו״ל או עשרות אלפי המנויים של קרטינהTV (שירות iptv לציבור הרוסי)

פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3724
מספר הודעות: 69287

#14  נשלח: ג' 12/04/2011 10:57

Coldwar,

היה קצר בתקשורת ופשוט שני מאמרים שוחררו בו זמנית. שניהם היו חשובים ולכן הקפאנו את המאמר הזה לעוד יומיים.

====

כמה דברים:

1. כפי שכתבתי, Don't shoot the messenger. אני רק מביא לכם את הדברים כפי שאני רואה אותם, לא פחות ולא יותר.

2. אני משתמש כבד, אני צריך לשלם כמשתמש כבד. לא הגיוני שההורים שלי שכל הפעילות שלהם ברשת מסתכמת בצפיה ב-YNET ישלמו אותו מחיר כמוני רק בגלל ש-YNET עולה על המחשב של שנינו באותה מהירות.

3. אם כן כתבתי או לא כתבתי מאמר לא יגרום לאף קברניט בתעשיה לשנות את דעתו. מה שאני כותב כאן הוא ידוע לכל, ומי שחושב שהעלאת הדברים על הכתב הם שגורמים לדברים לקרות, שיחשוב שוב.

4. בארה"ב המצב גרוע מאוד, גורמים כמו NETFLIX ו-HULU גורמים פשוט לקריסת המודל הכלכלי של כולם - ב-7 דולר לחודש יש לך אין סוף תוכן, אבל מישהו צריך לשלם על התעבורה, וכרגע זה חברות התשתית.

5. הוספת קוים לחו"ל לא באמת יפתרו את הבעיה לטווח הארוך. זה בהחלט יוזיל את השירות, ידחה את הקץ וישפר בישראל את איכות הגלישה. זה ללא ספק יתרון עצום. אבל עדיין, חברות התשתית משלמות כסף לפי תעבורה לחו"ל.

6. ההשוואה לשוק המים מצויינת כי אני מקווה שברור שהבעיה העיקרונית היא שפשוט יש מחסור במים. התפלה (עוד צינור מים לתוך המדינה) יעזור בהחלט וישפר את המצב, אלא אם כן אנשים מבזבזים מים בלי חשבון לחלוטין, שזה מה שקורה כיום...

7. חברות משלמות הרבה יותר יקר מאנשים פרטיים. זה בדיוק מה שכתבתי, ה-UPLOAD הוא המבדל בין משתמש פרטי לעסקי כיום. זה די דפוק, כי יש הבדלים הרבה יותר גדולים. כשותף בחברה, אני משלם הרבה (הרבה הרבה) יותר מאדם פרטי, למרות שדה פקטו החברה שלי בגדול מנצלת הרבה פחות רוחב פס ממשתמש פרטי כבד. לא הגיוני בעליל.

8. ברור שהצרכנים כיום לא יסכימו לזה. דה פקטו, הם מקבלים שירות לא רע (למרות שאם תסתכלו על שרשורי התלונות בפורומים אפשר לחשוב שהמצב קטסטרופה) במחיר זול. אבל, אם נשליך על המצב בעוד שנה או שנתיים ברור לחלוטין שהמצב יהיה גרוע מאוד אם זה ימשך.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 26, 2007
הבעות תודה: 28
מספר הודעות: 1173

#15  נשלח: ג' 12/04/2011 11:04

אם אחוז מהתשלום לפי כמות המידע היה מיועד גם לתשלום עבור זכויות יוצרים ( כפי שנעשה בקניית מדיה שמשמשת להעתקה) אזי המודל היה פותר הרבה בעיות אבל נראה שתשלום עבור התעבורה ינוצל רק להגדלת רווחים מצד כל הנוגעים לעניין: חברות התשתית ימשיכו לחגוג על חשבון כמויות התכנים הלא חוקיים ברשת ואילו על תכנים חוקיים נאלץ לשלם פעמיים : פעם אחת לספק התוכן ופעם שנייה לספק האינטרנט.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה