מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

דעה אישית: הקץ לתשלום גלובלי על חיבור לאינטרנט

עמוד 9 מתוך 11
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
ufffnick
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 458
מספר הודעות: 4368

#121  נשלח: שבת 16/04/2011 20:55

Chris_Barnes כתב:
אני מסכים שרוב התעבור תהיה VOD, אך תעבורה מסוג זה היא פנים ארצית, גם אם 20 תחנות מובילות מחו"ל יפתחו את שירותיהן בפני ישראלים, בעיקר בגלל התרגום. התעבורה היקרה היא לחו"ל כי יש הרבה יותר תחנות בדרך שיוצרות את העלויות הגבוהות, כך שכן חזרנו להתמקד במורידים הכבדים כאלו שיוצרים את מירב העומס הכלכלי על הספקיות.

זה נכון בהנחה שהמפעילים יהיו פנים ארציים.
אבל במקרה והמפעילים הגדולים יהיו מחו"ל (מה שמסתמן כסביר יותר),
רוב התעבורה של ה- VOD תהיה מחו"ל.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3724
מספר הודעות: 69287

#122  נשלח: שבת 16/04/2011 21:44

Snad
ברור לך שזה יפתח תיבת פנדורה של תביעות על בסיס קידום תכנים לא חוקיים.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2007
הבעות תודה: 27
מספר הודעות: 1136

#123  נשלח: שבת 16/04/2011 21:53

אוקי ומה עם זה שאני פותח טורנט של crysis 2 שהגיע ממפרץ הפיראטים (התרגום כדי שלא תגידו שאני מביא קישורים לאתרים)
בקיצור טורנט פתוח, ומי מקום ראשון במהירות? שרת של בזק בינלאומי ששולח ב1 מגה בייט לשנייה
והקאשינג הזה קיים בעוד הרבה דברים, אז למה לא עושים להם כלום?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#124  נשלח: שבת 16/04/2011 22:55

Fighter

שרת שלהם או שרת של מישהו ברשת שלהם?

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2007

#125  נשלח: שבת 16/04/2011 23:30

bzq79.4324.4234324blabla.red.bezeqint משהו, זה לא שלהם?
פעם חשבתי שזה מישהו שמחזיק שרת אצליהם אבל בכל מקום ששאלתי אמרו לי שהם עושים קאשינג כדי לחסוך ברוחב פס
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#126  נשלח: שבת 16/04/2011 23:38

זה לא אומר כלום חוץ מזה שהשרת פיזית נמצא ברשת שלהם.
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2007

#127  נשלח: שבת 16/04/2011 23:45

אז מה זה יכול להיות? סידבוקס אצל בזק?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
shlomico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 24, 2006
הבעות תודה: 80
מספר הודעות: 708

#128  נשלח: א' 17/04/2011 23:40

לי ממש נמאס מהמצב הקיים והכיוון שאתה מדבר עליו הוא הגיוני לחלוטין ויצא לי לדבר עליו כבר המון פעמים עם חברים ושיכנעתי אותם שזה כדאי יותר.
אם יש משהו שמשגע אותי זה לשלם ולא לקבל שירות , אז יש לי קו 12M וגיימר אז מה ? אני מוריד ב 1.5 קבוע ? בחיים לא .
התקשרתי אליהם כבר מליון פעמים זה לא עזר . אז אני מעדיף לחשוב לפני שאני מוריד אבל לקבל את זה במהירות שיא .
לא אכפת לי גם לחכות לשעות פחות עמוסות .

וכל המשתמשים הכבדים לדעתי יכולים להירגע - המחירים לא יוכפלו ואולי יעלו רק במקצת . גם אני הייתי קצת בלחץ עם החבילה הסלולרית שלי אבל שראיתי בפועל מה אני צורך , זה לא נורא לחיות עם חבילה

ואני איתך לגמרי בנושא הUPLOAD , למה אני לא יכול לקיים שיחת וידאו נורמלית בין שני מחשבים שאנחנו בעידן שמוכרים בו 100M לצרכנים , את מי זה מעניין ה100M האלו , אם ישומים פשוטים כמו שיחת וידאו לא אפשריים.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 24, 2006
הבעות תודה: 80
מספר הודעות: 708

#129  נשלח: א' 17/04/2011 23:44

אני אומר יאללה שמישהו מהחברות הגדולות ירים כבר שרת NEWS בארץ ונגמור עם זה ...
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Dec 21, 2005
הבעות תודה: 209
מספר הודעות: 3705

#130  נשלח: ב' 18/04/2011 4:01

shlomico, אנשים פה יודעים טוב מאד כמה הם צורכים. ממה שאני ראיתי רוב מי שמחשיב את עצמו למוריד כבד מגיע לתעבורה של לפחות כמה מאות ג'יגות בחודש.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ice2k
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 31, 2005

הבעות תודה: 31
מספר הודעות: 576

#131  נשלח: ג' 19/04/2011 16:05

מאמר אנטי צרכני מובהק, חצי קומוניסטי (אני מקצין כמובן, עם קצת הומור...).
שהצרכנים יפתרו את הבעיות התאורטיות של ספקי השירות על ידי שימוש במשמעת צריכה עצמית? האם האינטרנט הוא רכוש ציבורי שהאזרחים מתחלקים בו (כמו אוויר, מים וכדומה)?
ממש לא. האינטרנט הוא שירות שמסופק על ידי חברות עסקיות שמטרתן להיות רווחיות. מכיוון שמדובר בשירות לא פשוט הדורש יכולות גבוהות מבחינה כלכלית וטכנולוגית, שירות זה עובד במודל כלכלי של מונופול טבעי (ז"א אי אפשר ליצור בשוק כזה תחרות מלאה רגילה).

אז נכון שהצרות במודל כזה בהרבה מקרים נופלות על הצרכנים כי לספקי השירות יש פשוט יותר כוח (הן מעטות) אבל היכנעות ליצרן וניסיון לפתור את הבעיות המובנות על ידי ריב עצמי בין הצרכנים השונים זה גובל בהתנהגות עסקית דיקטטורית.
אם הביקושים והשימושים גדלים ומתגוונים אז היצרן צריך להתאים את עצמו לשוק, זו לפחות השאיפה וזה מה שהצרכנים אמורים תמיד לשאוף ולפעול ברוח זו (כן, גם כתבים באתרים המייצגים את הציבור) וכל זאת גם אם ידוע מראש שהדבר לא תמיד אפשרי ב100%. לכן ציינתי את המילה "קומוניזם", זו התחושה שקיבלתי מהמאמר הזה.

ובלי להיכנס לניתוח מיקרו כלכלי עמוק נציין שבשורה התחתונה, מהמודל המוצע במאמר, ובהקשר להזכרת "ההורים שרק גולשים בYNET" ו "למה שהם ישלמו כמוני שצורך אינטרנט בלי סוף" אז רוב הסיכויים שלאחר שיווי משקל בשוק לא הם שישלמו פחות בגלל שהם צורכים פחות אלא זה אתה שתשלם יותר בגלל שאתה צורך יותר.
אז מה אנו כצרכנים מעדיפים? עומס או מחיר גבוה לשירות שיציבותו תמיד תהיה דבר דינמי ? זו השאלה הנכונה. השאיפה היא כמובן שהיצרנים ידעו לפתור את השינוי בביקוש ובאופיו ולא אנחנו שנלקה בעצמינו בעזרת שוט בשביל לחנך לצרכנות נבונה (קומוניזם) בשביל לעשות טובה לחברות עסקיות שאמנם חשיבותן למשק גדולה, אבל אם אחת כזאת נופלת האפקט הוא לא קריטי כמו בנפילת בנק למשל כשאפילו בשוק חשוב זה של הבנקים לא קיימת נימת הקריטיות שקיבלתי במאמר זה.

הדימוי של המים היה נחמד אבל מטעה לחלוטין ואחד ששייך לשוק של מוצרים ציבוריים שהממשלה אמורה לווסת אותו. אני אישית יותר רואה דימוי של תור בסופר בו האנשים לא מסתדרים לפי סדר הגעה אלא לפי מספר מוצרים שיש להם, כמות הכסף שהם משלמים על המוצרים וכדומה. מי שקונה רק חלב ולחם יש לו אינטרס לבקש מהאנשים בתור העומדים לפניו שיתנו לו להיכנס לפניהם, וכל זה במקום שהסופרמרקט יפתח עוד קופות או יחשוב על רעיון יצירתי אחר להוריד את העומס. זו התחושה שקיבלתי מהמאמר, ואני ממש לא רואה אותו קפיטליסטי אלא ההפך הגמור. המאמר עונה על אותן צרות של צרכן נישה ספציפי כשהפתרון בא על חשבון כל שאר הצרכנים. הבעיה צריכה להיפתר, אבל לא בדרך הזו:

אינטרנט זה לא שירות ממשלתי !!!

אני מבין בדיוק מה עומד מאחורי המאמר שאלו דברים נכונים שאסור להתעלם מהם, אבל כניעה והורדת הכוח מהצרכנים זו גישה שהיא בדיוק ההפך מגישה דמוקרטית\קפיטליסטית וגישה שיכולה ליצור כדור שלג שיפגע בשווקי הצרכנים השונים ובכוחו של האזרח הפשוט. אם כמובן הפורום הזה היה פורום של יצרנים ומספקי שירות אז לא הייתי אומר מילה, אבל זהו פורום של צרכנים, שעדיף במדינה מתוקנת שיהיו "לוחמניים" ולא כנועים.
מה שמעניין שהמאמר מביא בצורה מדויקת פתרון של 1 ל 1 לאיך פותרים בעיות דומות כשהמוצר הוא מוצר ציבורי והממשלה אמורה לגרום לציבור להוצאות יחסיות שוות בשביל לחלק בצורה נכונה את הנטל ובכדי להגיע למצב אופטימלי מבחינת התועלת למשק.
אבל צריך להיזהר כי אינטרנט זה לא מוצר ציבורי וזה לא שירות ממשלתי ולא צריך שוטר שיווסת את הזרם כדי שכולם יהינו בצורה שווה או ישאו בנטל בצורה שווה. לכן המאמר הזה מאוד מסוכן, כשיש חברה עסקית מאחורי הכל שהיא לא בבעלות הציבור אז המודל הזה פשוט לא מתאים ולמעשה מאוד מסוכן לחברה חופשית. לכן גם הדימוי על שוק המים שלכאורה נראה מאוד מתאים, למעשה ממש לא מתברג כאן.

בלי שום קשר אני כמובן מעריך מאוד את עופר לאור, אוהב את כל מה שעושה ושמח על כל מה שהוא עושה (כולל כתיבת מאמר זה) וכמובן לא שוכח את התרומה הגדולה שלו לאזרחים במאבק שלו לקידום הDTT כולל הדרך והאפיון הרצוי של השירות הממשלתי הזה וההתפתחות שלו בעתיד הקרוב והרחוק. טוב, זה אמנם לא היה קשור אבל הייתי חייב לציין את זה .

Rear: Audiovector Ki1
SUB: SVS SB2000
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#132  נשלח: ג' 19/04/2011 19:35

ice2k,

שים לב שהמאמר לא בא לקדם גישה כזו או אחרת, מי שיודע ויכול לשלם יקבל שירות אינטרנט סביר בכל סיטואציה.

מה שאני מנסה לתאר כאן הוא סוג של מצב פוסט אפוקליפטי שלטענתי יהיה חייב לקרות במידה וקצב צריכת התקשורת אכן יעלה לפי תחזיות של חברות כמו CISCO שמתכוננות לעליה פי 7 בתצרוכת האינטרנט ב-4 השנים הקרובות...

אני מתאר פיתרון אפשרי (יש עוד פתרונות) שלטענתי יפתור סופית את הבעיה הזו ולא יהיה סוג של פלסטר.

זה תלוי במידה רבה ברגולטור מכיוון שללא שינויי רגולציה המצב הנוכחי אינו ניתן לשינוי לטוב או לרע.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 31, 2005

#133  נשלח: ג' 19/04/2011 20:10

כמו שרשמתי אני מבין לחלוטין ממה נובע מה שכתבת, הכל נכון. אך זה משהו כלל עולמי והתקדמות טבעית שתדרוש התקדמות בטכנולוגיה ובתשתיות. כל עוד מדובר במשהו עסקי אין שום סיבה לפתור את זה על גבם של הצרכנים. אנחנו לא אשמים בזה שהביקושים עולים ושיש לנו דרישות מיוחדות, זה גם לא שיש מכרות אינטרנט וזה משאב מוגבל שבסוף ייגמר.
לכן שום דבר לא אפוקליפטי וכשמדובר בטכנולוגיה אז זה לחלוטין לא אפוקליפטי.
החברות יעבדו לפי דרישות הצרכנים ומגבלות הרגולציה וכחברות עסקיות - אם ייקרה מצב שתיווצר כת חדשה ומשוגעת שבשבילה זה חוק דתי לתרום לחברות 3 דולר על כל חריגה מעל 15 ג'יגה כי אם לא תגיע האפוקליפטה ומלחמת גוג ומגוג אז החברות בחיים לא יגידו שזה מוזר אלא יגידו תודה ויסכימו עם התחזיות הנוראיות

אם יש (ויש) חשש אפוקליפטי למשתמשי האינטרנט הכבדים אז זה הזמן לפעול, וממש לא על ידי מלחמת אחים פנימית אלא קריאה להגדלת התשתיות ואיכות השירות. טכנולוגיה היא לא דבר סופי, וברמה עולמית אין לי שום ספק שהדרישה הגבוה למידע העובר דרך רשת האינטרנט תמצא פתרון טכנולוגי שרק ישתפר עם הזמן. גם חשמל פעם לא דרשו הרבה, למעשה קמצוץ יחסית להיום, והנה - היום גם אדם שנמצא מתחת לקו העוני מסוגל להדליק אור בביתו בלחיצת כפתור.

אם זאת, התעניינות במודל של תשלום לפי נפח הוא מעניין. פשוט יש לי תחושה כרגע שעיקר הסובלים מהעומסים הם המשתמשים הכבדים, הגיימרים ומורידי הקבצים הכבדים וזה קצת לא הוגן שהדיון רב המשמעות הזה נעשה בעיקר בכדי לרצות אותם.
אמא שלי שצורכת בטח 20-50 עמודי אינטרנט ביום (וגם זה בהגזמה) ממש לא אכפת לה אם הYNET עולה תוך X זמן או אחרי 3 שניות יותר ותוך X+4 שניות זמן. לכן שוב, הדיון בעיקר מייצג נישה שבסדר העדיפויות שלה נמצא איכות התקשורת ולא המחיר או מאפיינים אחרים. אני אישית אמנם בעד אבל לא דרך שינוי במודל הצרכני שיוביל אותנו אחורה אלא דרך אימוץ ופיתוח טכנולוגיות חדשות ומאמצים לשיפור הקיימות.
ד"א - לסיסקו אינטרס כספי אדיר בתחזיות שהיא מציגה וביצירת היסטרייה, מעניין... .

פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#134  נשלח: ג' 19/04/2011 20:49

קריאה אזרחית חשובה אבל בסופו של יום חסרת ערך עסקי. מה נעשה, נעבור לספקית מחו״ל?!

איזה מהפכה כזו יכולה להיעשות מבלי שחלק מלקוחות הקצה יסבלו? הורדת דמי הקשוריות גרמה לעליה במחירים של השירותים העסקיים... כולם הרוויחו? לאו דווקא.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 31, 2005

#135  נשלח: ג' 19/04/2011 21:53

אני פשוט לא מסתכל על המצב הטכנולוגי כנתון לעד. במילים אחרות אני עדיין לא מצליח להבין מה החשש ממגבלה טכנולוגית שתיצור עומסים בסגנון "השתמשנו ב99.9 אחוז מהנפט שקיים בכדור הארץ, מה עושים עכשיו?"
זה ברור שהטכנולוגיה של התשתיות היום לא תוכל לספק ביקוש עתידי גדול בהרבה אבל כמו שהביקוש יגדל וישתנה כך גם היכולות לספק אינטרנט תגדל ותשתנה, אני עדיין לא מצליח להבין את התיאור של השוק החד צדדי הזה, כאילו הצרכנים משתנים והיצרנים קופאים על שמריהם.

אני אחזור שוב ואדגיש את ההבדל בין אינטרנט שזה מוצר שקל ליצור אותו וההשפעות השליליות שלו נמוכות (באופן יחסי: לא מזהם, לא פוגע בשטח מחייה, לא מפלה אוכלוסיות שונות, לא משאב מוגבל ששימושו יביא לכלייתו) לבין מוצרים כמו נפט, מים, כבישים, אוכל וכדומה שהם ממש לא דומים לאינטרנט.
אני לא רואה שום סיבה להיסטריה, וכאחד שיודע "להסתכל על דברים שעדיין אין" אני גם לא רואה סיבה למגבלה טכנולוגית (עד "לא מזמן" התלהבתי ממודם 56.6 מהיר וספקית אינטרנט שהיה לה קו אנמי ומסכן לתקשורת חו"ל).

אני גם חושב שההשפעות השליליות מבחינה חברתית למעבר למודל של תשלום לפי נפח הן גדולות, בעיקר הניסיון לחסוך באינטרנט או יותר נכון במידע. זה ממש לא דפוס חברתי מודרני ומתקדם אלא פרימיטיבי וישן. אזרח ייחשף לפחות כתבות אינטרנט כי ידע שכל אחת כזאת עולה כסף, ניתנת לתמחור והכי חשוב - יכולה להיכנס למודל החיסכון העצמי החשוב של כל משפחה בישראל המודרנית (אני מתכוון לחיסכון בהוצאות - צרכנות נבונה). כמובן האנשים בעלי העודף הכספי לא יהיו מודאגים והנה שוב השפעה שלילית חברתית נוספת, כזאת שלילית שאני אפילו לא אקרא לה בשמה.

חשוב מאוד מבחינה חברתית ותרבותית שכמות השימוש באינטרנט תהיה חופשית, אפשר בהקצנה להסתכל על זה כאילו נשלם במדינה על כל מילה שאנו מוציאים מהפה במקום ציבורי בו הדיבור הוא חלק מאופייו (לא אוטובוס). בסופו של דבר מי שאין לו כסף יותר מההוצאות שלו - יחסוך בכל דבר אפשרי, ובטח לא ירשה לעצמו לצרוך הרבה אינטרנט וגם לא להשתתף בדיונים חשובים כמו זה - כי זה עולה כסף , אז למה ?

התרומה של שימוש חופשי באינטרנט היא גדולה הרבה יותר "מהמחיר הכבד" שיש לגיימרים ומורידי סרטים בגלל המצב של עומסים מעצבנים שלא היו פעם, ויסלחו לי אותן קבוצות משתמשים.
אם צריך - אז פשוט שהם ישלמו "קנס": תוספת תשלום על כל גיגה מעל שימוש סביר והגיוני של משתמש ממוצע. זה יפתור את העומסים בלי לפגוע בצרכנים הרגילים שעושים שימוש חשוב הרבה יותר באינטרנט. אבל אני בכלל לא מאמין שאני אומר את זה, את הפתרון צריכות למצוא ספקיות השירותים, על הצעות שלי שעוזרות להן הן מוזמנות לשלם לי כמו בכל תהליך עסקי נורמלי.

אגב,רשימה של גורמים שיכולים ליהנות מזה שנשלם לפי נפח:
אולפני הסרטים,
אולפני המוזיקה,
ספקיות האינטרנט,
חברות תוכנה שלהן תוכנות מסיביות (כגון אדובי),
חברות וסטארטאפים המפתחים אלגוריתמים לדחיסת מידע,
"ספקי" אינטרנט פיראטים (גנבים).

גורמים שיפסידו מהמודל הזה:
הצרכנים (חד משמעי, כל עוד לא יהיה מונופול בודד או רגולציה מושחתת שיגבילו את הטכנולוגיה והתשתיות).
כל האינטרנט החופשי,
הק(י)דמה וצריכת המידע,
ספקיות תוכן כבד על גבי האינטרנט, בעיקר וידאו (אני מאמין שזה יהיה המודל בעתיד של טלוויזיה).
כל חברה עסקית שמשווקת ומציגה מידע דרך האינטרנט (זה יותר תאורטי, אבל עדיין מתמטי).
חברות המפתחות, מייצרות ומוכרות טכנולוגיות של תשתיות אינטרנט.

נערך בפעם אחרונה על-ידי ice2k בתאריך ג' 19/04/2011 23:50, נערך בסך הכל 2 פעמים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה