מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

דעה אישית: הקץ לתשלום גלובלי על חיבור לאינטרנט

עמוד 2 מתוך 11
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
haimbl
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 16, 2009
הבעות תודה: 39
מספר הודעות: 1199

#16  נשלח: ג' 12/04/2011 11:06

למרות שאני לא רוצה לחשוב על היום הזה, כי בכל זאת הוא קרב, יש לי בעיה אחת גדולה עם המודל.
אין לי בעיה לשלם קצת יותר בגלל שאני משתמש "כבד" אבל יש לי בעיה עם העובדה שהמחיר של האינטרנט של ההורים שלי יישאר בדיוק כמו שהוא היום.
מה שיקרה זה שהמשתמשים הרגילים ימשיכו לשלם את אותו המחיר שהם משלמים היום והמשתמשים הכבדים יצטרכו לשלם יותר. למה? כי מי שמנהל את החברות האלה הם ישראלים.

בדיוק כמו שקרה בחברות הסלולור אחרי שמשרד התקשרות הוריד את דמי הקישורית. חברות הסלולר פשוט העלו את מחירי השיחות
פרופיל | שלח הודעה | חפש
jpost ((~))
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Apr 09, 2005
הבעות תודה: 205
מספר הודעות: 4861

#17  נשלח: ג' 12/04/2011 11:17

אני לא מסכים עם המאמר מכמה סיבות:

1) בניגוד למים, כאן אין משאב. ביטים לא עולים כסף.

2) סיבים אופטים מחו"ל יש מספיק כיום, פשוט לא משתמשים בהם. כיום משתמשים ב 100 גיגה מתוך 10 טרה שקיים בארץ.

3) כאשר פורסים סיבים חדשים ניתן באותו צינור פשוט לפרוס הרבה יותר סיבים במידת הצורך, ללא תוספת עלות משמעותית.

4) בכל שנה עולה כמות התעבורה שניתן להעביר בסיב נתון ע"י שיטות שידור חדשות.

5) אין תשלום עבור רוחב הפס לספק בחו"ל. הספקים מתחברים באינטר-קונקט, כך שספק א מאפשר לספק ב להתחבר אליו ומאפשר חיבור הפוך. במקומות שזה לא כך, זה צריך להיות כך.

6) ציוד התקשורת לנפחים גבוהים קיים כיום ומחירו סביר. הוא בהחלט זול יותר מציוד ה Traffic Shaping היקר שהספקים רוכשים כיום, ולא מועיל בדבר.

לכן התשלום לפי קצב, שהוא בעצם הצינור שמאפשר לי לחץ מסוים ומווסת את הצריכה, הגיוני וסביר.
מה שלא הגיוני זה שהספקים גובים מהלקוחות כסף עבור רוחב פס שבכלל הם לא יכולים לספק. לדעתי הם יקבלו בקרוב תביעה יצוגית ענקית בנושא.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Shed
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Apr 25, 2007
הבעות תודה: 135
מספר הודעות: 2854

#18  נשלח: ג' 12/04/2011 11:28

jpost,

1. יש כאן משאב, וביטים, למרות שהם משאב לוגי ולא פיזי, עולים כסף צריך להקים ולתחזק את התשתיות שעליהן הביטים האלה רוכבים). נסה לרכוש 1Mbps מ-UUNET ב-HUB שלהם ב-NY, ותראה שלביטים יש מחיר, והוא אפילו די גבוה.

2. אמנם התשתית הפיזית לחו"ל עדיין לא הגיעה למיצוי מלוא היכולת שלה, אולם עדיין צריך לרכוש חיבוריות, שעולה כסף (ע"ע סעיף 1). למה הדבר דומה? זה שיש לי כבל חשמל שמחובר לדירה, לא אומר שחברת החשמל מספקת לי חשמל עליו.

5. רוב התשלום הוא תשלום לספק בחו"ל. הספקים ממש לא מחוברים ב-interconnect, ובוודאי שספקי tier1לא יתחבר ב-interconnect עם ספקי tier17 כמו נטויז'ן או בזב"ל.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 22, 2010

הבעות תודה: 146
מספר הודעות: 6317

#19  נשלח: ג' 12/04/2011 11:33

מעצבנים אותי כאלה דיונים,

העסק נכון רק בראייה כלכלית.... מעבר לזה רק מי שאין לו כסף מפסיד, למה לאדם שאין כסף צריך להיות "פחות" גישה לרשת ? זה חופש מאוד בסיסי שיש לכל אחד ואסור ליישם את המודל רק כי מדובר בכסף.

הרשת אמורה להיות נגישה לכולם ללא הבדלי מעמדות !
מחר שירות חדש שיקום וידרוש תעבורה מסויימת כלשהוא מי שאין לו מספיק כסף לא יוכל להתחבר אליו.

גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009
הבעות תודה: 884
מספר הודעות: 2975

#20  נשלח: ג' 12/04/2011 12:09

מה שאני לא מבין זה למה אין הפרדה בין שימוש חיצוני לרשת בישראל, לשימוש בתוך הרשת.
הרי אם ההגבלה היא החיבור של מד-1 לחו"ל אז מה הבעיה שיתנו לי קצב נורמלי לצפות בוידאו במאקו או YNET?
אני לא מוכן לשלם שקל לא להוט ולא ליס, לא קונה/משכיר סרטים במחירים מופקעים, אבל ספקו לי רק ערוץ 5 דרך האינטרנט ואין לי בעיה לשלם על מנוי גם פי 2 ממה שעולה למשתמש ביס, אבל אני לא הולך לשלם 200 ש"ח בחודש (או כמה שזה עולה) על ערוצי הבבלת שהם מספקים ע"מ שהם יחזיקו אלפי ישראלים שהמקצוע שלהם בחיים לשגע אנשים בטלפון.
או אם 50,000 משתמשים קוראים בengadget הספקיות שומרות זאת בCACHE, לא?
אז אם אתה צופה בYOUTUBE שיגבו ממך פר תעבורה, אבל אם אני מוריד update של מיקרוסופט משרת שלהם פה בארץ אז למה שיחייבו אותי פר תעבורה?
ובנוסף כל אחד יכול להנות מזה יהיה לו UPLOAD מהיר רק בשימוש בתוך הרשת הישראלית.
לדוגמא גישה לקבצים שנמצאים ברשת הביתית מהעבודה, או שרת משחקים לחברים, שירותי גיבוי לשרת ישראלי (שהספקית יכולה לספק).
ולכל זאת אני לא צריך ולא רוצה חיבור מהיר לחו"ל.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
roeylee
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 29, 2007
הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 396

#21  נשלח: ג' 12/04/2011 12:29

פתרון נוסף: תעריף יום/לילה.
כפי שלשיחות יש תעריף שפל ותעריף רגיל, כך צריך שיהיה תעריף שונה בצריכת נתונים:
בשעות העבודה, ההנחה היא שצורכים פחות נתונים (כי אין זמן בעבודה לראות טונה סרטונים ברשת...) ואז התעריף יכול להיות זול יותר (ללא הגבלת הצריכה). בשעות הערב, כשכולם טוחנים את האינטרנט, התעריף צריך להיות גבוה יותר (לפי צריכה בפועל).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Dec 21, 2005
הבעות תודה: 208
מספר הודעות: 3705

#22  נשלח: ג' 12/04/2011 12:37

agent__smith כתב:

העסק נכון רק בראייה כלכלית.... מעבר לזה רק מי שאין לו כסף מפסיד, למה לאדם שאין כסף צריך להיות "פחות" גישה לרשת ? זה חופש מאוד בסיסי שיש לכל אחד ואסור ליישם את המודל רק כי מדובר בכסף.

מחר שירות חדש שיקום וידרוש תעבורה מסויימת כלשהוא מי שאין לו מספיק כסף לא יוכל להתחבר אליו.

לכולם יש גישה לרשת, אתה לא חייב לצרוך עשרות ומאות GB בשביל לקרוא חדשות ולכתוב בפורומים. גם אותי מעצבן שאני צריך לשלם ליס 230 שקל בחודש ועוד איזה 90 שקל בשביל ערוצי ספורט שלא שווים אפילו חצי מזה, אז זה אומר שאני צריך לקבל את זה בחינם?

הגיע הזמן שמקימי שירותים כמו Netflix יעמדו בעלויות שלהם ולא יתעלקו על חברות אחרות, שיגבו את המחיר האמיתי - זו גם הסיבה שאני מתנגד ל"VOD" של יס... ברגע שהם ישלמו על התעבורה שהם צורכים הלקוחות ישלמו לחברות האינטרנט הרבה פחות (לפחות בצורה ישירה), הם בעצם משיתים על הצרכן עלות נוספת שהוא לא מודע לה.

אני לא מסכים עם כל מה שנאמר במאמר אבל מעבר לחיוב על פי צריכה הוא מכורח המציאות.
כרגע אני לא רואה פתרון ריאלי יותר מפעולה של משרד התקשורת, נכון שזה לא אופטימאלי אבל יכול לקחת עוד זמן רב עד שאחת החברות תחליט שכמות הלקוחות הכבדים מגיעה לרמה כזאת שעדיף לה להפסיד אותם מאשר להחזיק בהם כמנויים.
זה נכון עוד יותר בכל הקשור לUpload, לאף חברה אין אינטרס להעלות אותו. למרות שהמצב יהיה אחרת כאשר מודל החיוב ישתנה גם אז רמת ההכנסות מלקוחות פרטיים לעולם לא תגיע לרמת ההכנסה מלקוחות עסקיים שדורשים Up גבוה.
גם צריך לחייב את חברות התשתית לבטל את "הקו הקל" שנדרש בשביל אינטרנט של בזק ואת הוט להוסיף עוד מדרגות מהירות בין 12 ל100 מגה, אבל יותר מזה מוכרחים (!) לקבוע בחוק שכל חברה שמפעילה שירות מסחרי על גבי רשת האינטרנט תדרש להצהיר את כמות התעבורה שהוא משתמש בה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3717
מספר הודעות: 69256

#23  נשלח: ג' 12/04/2011 13:22

jpost

ה-CAPACITY לחול יתמלא מהר מאוד, כרגע המגבלה היא תמחור (בגלל חוסר תחרות) וזה בהחלט עולה לא רק ברמה של הקו הפיזי אלא גם ברמת תשתית ה-BACKBONE שנדרשת בשביל להחזיק את הקוים הללו.

ברגע שתהיה תחרות על הקו הזה (הוט ובזק) המחירים ירדו ואיכות החיבוריות שלנו לחו"ל תשתפר. עם זאת, זה לא יפתור את הבעיה העקרונית של צריכה לא סימטרית. אי אפשר להמשיך ולמכור לנו יחס של 1/100 ב-UPLOAD וחייב להיות מודל חדש, הגיוני יותר והוגן יותר.

Nunatak

ללא UPLOAD גבוה, אין שום משמעות ל-100M. טכנית, אין שום משמעות גם ל-50M, העלות הטכנית לעשות אותו היא זהה ל-100M ולכן אין שום צורך בנקודות ביניים שתפקידם היחיד הוא להוזיל את החבילה. תחשוב שתמיד ממלאים בקבוק של 1.5 ליטר. אם אתה רוצה בקבוק של 750מ"ל, מישהו צריך לרכוש את ה-1.5L ואז לשפוך בערך חצי ממנו ולתת לך. העלות תהיה זהה. אם מישהו רוצה למכור בהנחה 750מ"ל רק בכדי למכור יותר בקבוקים, שיבושם לו, אבל מבחינת התשתית זה בכלל לא משנה.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 139
מספר הודעות: 2497

#24  נשלח: ג' 12/04/2011 13:27

קודם כל, המאמר מצייר עתיד פסימי, אם כי לדעתי התחזית הזו תתגשם.
שני אי דיוקים, לטעמי:

1) יש משפט על זה שכולם מורדים מהאינטרנט. אני חושב שכולנו בפורום לוקים בקוצר ראייה- יש המון משתמשים שלא מורידים כלום מהרשת, אלא רק גולשים בה. מהאנשים שאני מכיר, מדובר על עשרות אחוזים. לא לכולם יש בבית שלושה סטרימרים ומחשב HTPC.
2) ההשוואה למים - יש משפט שמאתגר אותנו - הייתם מעלים על הדעת שתשלמו על המים לספק אחד, ועל הצנרת לספק שני? כמובן שזה בדיוק מה שקורה במציאות. יש חשבון מים, ויש חשבון ארנונה. אנחנו משלמים פעמיים. סתם התקרצצות, אני יודע, אבל למען הדיוק.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#25  נשלח: ג' 12/04/2011 13:42

nir11,

אני דווקא מאוד אופטימי - יש לי הרגשה שהאינטרנט הזה בסוף יתפוס

1. אני חושב שאתה טועה. יש כמה סיבות:
א. גם מי שלא מוריד מוריד. או שמורידים לו, או שהוא הצטרף לאחרונה ל-VOD של יס ומוריד בלי לדעת בכלל (15% מהלקוחות של יס הצטרפו כבר).
ב. פשוט תראה את מצב חנויות השכרת הסרטים באינטרנט, לדעתך כולם הפסיקו לשכור סרטים כי הם רואים סרטים ביס או בהוט?
ג. הצעירים שזה לחם חוקם מתבגרים. אם לפני כמה שנים זה היה מעטי מעטים בקרוב מאוד הם יתבגרו ויהפכו למשתמש האופייני!

2. נו טוב אוקיי, אז אתה יכול לדמיין לשלם לחברת החשמל על חיבור החשמל ועלות נוספת לפי כמות הצריכה? למה פשוט שלא יתקינו לנו חשמל בלי מגבלה, ולמי שלא מספיק יוכל לשדרג לחשבון "גיימר"...

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 03, 2006
הבעות תודה: 8
מספר הודעות: 1126

#26  נשלח: ג' 12/04/2011 14:29

אז שמורידם כבדים ישלמו, וזהו! אחרים צריכים לשלם על ההורדות שלהם...? שיסגרו אתרי הורדות למינהם וזה כבר יקל על התעבורה. אפשר גם בקלות להגדיר רף, שאם משתמש כבד עובר אותו הוא משלם X.
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 139
מספר הודעות: 2497

#27  נשלח: ג' 12/04/2011 14:33

עופר אתה שוב לא מדייק. חשמל מועבר לצרכנים ללא שום הגבלה. או קי, אולי לא לכל הצרכנים, רק לעובדי ח"ח..

לגבי ההורדות, כל מה שכתבת נכון, ועדיין משתמשים רבים לא מורידים (ולא מורידים להם).
אני מניח שמה שאולי נכון זה ש10 אחוז מהמשתמשים צורכים 90 אחוז מנפח הצינור. משהו כזה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#28  נשלח: ג' 12/04/2011 14:33

oferlaor כתב:

4. בארה"ב המצב גרוע מאוד, גורמים כמו NETFLIX ו-HULU גורמים פשוט לקריסת המודל הכלכלי של כולם - ב-7 דולר לחודש יש לך אין סוף תוכן, אבל מישהו צריך לשלם על התעבורה, וכרגע זה חברות התשתית.

5. הוספת קוים לחו"ל לא באמת יפתרו את הבעיה לטווח הארוך. זה בהחלט יוזיל את השירות, ידחה את הקץ וישפר בישראל את איכות הגלישה. זה ללא ספק יתרון עצום. אבל עדיין, חברות התשתית משלמות כסף לפי תעבורה לחו"ל.

6. ההשוואה לשוק המים מצויינת כי אני מקווה שברור שהבעיה העיקרונית היא שפשוט יש מחסור במים. התפלה (עוד צינור מים לתוך המדינה) יעזור בהחלט וישפר את המצב, אלא אם כן אנשים מבזבזים מים בלי חשבון לחלוטין, שזה מה שקורה כיום...

7. חברות משלמות הרבה יותר יקר מאנשים פרטיים. זה בדיוק מה שכתבתי, ה-UPLOAD הוא המבדל בין משתמש פרטי לעסקי כיום. זה די דפוק, כי יש הבדלים הרבה יותר גדולים. כשותף בחברה, אני משלם הרבה (הרבה הרבה) יותר מאדם פרטי, למרות שדה פקטו החברה שלי בגדול מנצלת הרבה פחות רוחב פס ממשתמש פרטי כבד. לא הגיוני בעליל.

8. ברור שהצרכנים כיום לא יסכימו לזה. דה פקטו, הם מקבלים שירות לא רע (למרות שאם תסתכלו על שרשורי התלונות בפורומים אפשר לחשוב שהמצב קטסטרופה) במחיר זול. אבל, אם נשליך על המצב בעוד שנה או שנתיים ברור לחלוטין שהמצב יהיה גרוע מאוד אם זה ימשך.

אוקיי , אם כך אני מניח שהעלות תהיה כבידה לצרכן הפרטי , נכון ? שהרי VOD ב7 דולר של כמה ספקים מתחרים , יגרום לעלויות ספק אינטרנט גבוהות מאוד, מה שיעשה את השרות הזה לבעייתי
אז לפי זה רק לעשירים יהיה גישה לתכני ווידאו דרך הרשת ?

נערך בפעם אחרונה על-ידי truejoker בתאריך ג' 12/04/2011 14:40, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#29  נשלח: ג' 12/04/2011 14:39

agent__smith כתב:

אני מסכים איתך ברמה הרעיונית, מה עוד שיש בעיה אמיתית , שהרי אם לאדם עשיר אם אין בידור זה לא נורא, לאדם עני שצריך להשאיר את הילדים בביית , אין לו הרבה ביררות אלא לצרוך בידור . שיתכן ויעלה המון כסף במודל של עופר .
הבעיה היחידה היא שזה כמעט כול הדברים , עניים נעשים עניים יותר ועשירים נעשים עשירים יותר
זה הולך בכול התחומים , יש לי קרובי משפחה מדרגה ראשונה שיש להם כרטיסי פלאטינה , כשחשבתי לעשות כרטיס אשראי DEBIT (כלומר רגיל לא מוטען ), ראיתי כמה הם דורשים ריבית והחזרתי להם ממני הם דרשו 12% לשנה מקרובי הם דרשו כ5% (זה ההבדל בין ריבית אמיתי של עושק או של שוק אפור , ובין ריבית של אינפלציה חזוייה )
שלא לדבר על בתי חולים ששם למרות "שיוויון" יש דרכים ל"צ'פר" , או שאולי לא וזה פשוט מזל של עשירים (שכידוע יש להם יותר מזל מלעניים )
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#30  נשלח: ג' 12/04/2011 14:39

nir11,

מי שהוא לקוח של YES VOD הוא מוריד כבד שפשוט לא סיפרו לו שהוא כזה...

truejoker,

היא לא צריכה להיות כבדה משמעותית ממה שזה עולה כיום. אחת המשמעויות של העסק הזה היא שיהיו פחות ידיים והתחרות תגבר, לכן המחירים ירדו.

בסופו של יום לצרכן ממוצע, כזה שלא קורע את הקו המחיר צריך לרדת משמעותית.

מי שמוריד כבד בסופו של דבר יצטרך לשלם על הורדותיו.

יש לזה כמובן המון משמעויות, אבל בסופו של יום מי שיראה כל היום דרך האינטרנט את תכני הוידאו שלו יצטרך לשלם בערך כמו שהוא משלם היום על חיבור האינטרנט שלו + על חיבור הכבלים והלוין שלו.

פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה