מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

איזה רמקולים היי אנד ריצפתיים- מתאימים לחללים קטנים?

עמוד 9 מתוך 9
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 304
מספר הודעות: 7604

#121  נשלח: ד' 20/04/2011 18:59

בוס

כל המחשה ויזואלית שלא תהיה, עדיין תשאיר את החלל באותו גודל.
אני הייתי משוכנע שאתה התכוונת לרמקולים הגדולים ביותר, אבל שטויות. הכול ברוח טובה

לגבי הצעתך להשתמש בקיר של ה-4 מטר, זה לא ישים. גם יוסי העלה את הרעיון לשבור את הקיר הנגדי, אבל שם יש לי מטבח.
בקיצור לעצב את כל הדירה מחדש בכדי להתאימה לצורכי קולנוע ביתי, נראה לי כבר עדיף לחפש דירה אחרת...
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
bossgt6
חברה מביאה חברה
חברה מביאה חברה

הצטרפה בתאריך:
  Dec 08, 2007

הבעות תודה: 146
מספר הודעות: 4499

#122  נשלח: ד' 20/04/2011 19:22

אבי שמע למחסובק , אל תכניס את עצמך לספינים מיותרים , כרגע ממש חבל על כל דרכמה שתצא מכיסך .

הכל ברוח טובה

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#123  נשלח: ד' 20/04/2011 19:39

הערתך נרשמה , בוס
jadis
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2011
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 71

#124  נשלח: ה' 21/04/2011 17:00

ערב טוב בריקו וחג שמח סליחה שאני מתפרץ אתה בדקת אופציות בחנוית באיזור שלך? אודיופיל , טרמולו, או אחוזת הסטריאו אני אפרופו במקומך ידידי הייתי מנסה לקבל חוות דעת מקצועית בשטח גרידא ! לא שחס ושלום חסר כאן אבל בשטח התוצאה אחרת ! סליחה מדוע הרמקולים מאחורה כזה גבוהים צמוד לתקרה ? זה לא מתאים , אתה צריך להוריד אותם שיהיו בגובה המאזין למשל בישיבה , ולא כמו שראיתי בתמונות סורי זה לא נכון !
epony (אור)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005
הבעות תודה: 1423
מספר הודעות: 10568

#125  נשלח: ה' 21/04/2011 18:41

jadis כתב:
סליחה מדוע הרמקולים מאחורה כזה גבוהים צמוד לתקרה ? זה לא מתאים , אתה צריך להוריד אותם שיהיו בגובה המאזין למשל בישיבה , ולא כמו שראיתי בתמונות סורי זה לא נכון !

אני דווקא לא מסכים איתך בסוגייה הזאת - מן הסתם עדיף שהרמקולים יהיו קצת יותר נמוכים, אבל בכל מקרה לא בגובה האוזניים (ההמלצה הסטנדרטית היא 60 ס"מ מעל גובה האוזניים, או בערך מטר וחצי מעל הרצפה).

בהתחשב בנתונים בשטח, עושה רושם שלא הייתה ברירה אלא להציב את הרמקולים בגובה שבו הם נמצאים - אמנם גבוה מהמקובל (מומלץ להשאיר לפחות 30 ס"מ רווח בין הרמקולים לקירות ולתקרה), אבל בהחלט לגיטימי בהתחשב בעובדה שמדובר בשני זוגות סראונד וסראונד אחורי ביפולאריים שמתוכננים להפיץ סאונד יותר דיפוזי ופחות כיווני...
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#126  נשלח: ה' 21/04/2011 20:06

Jadis

זה בסדר גמור, אתה מוזמן להתפרץ בכל עת שתחפוץ

מי שצריך להתנצל זה אני, כי התמונה הזו שהעליתי, כבר לא עדכנית. מאז הורדנו את הרמקולים לגובה של 60 ס"מ מעל קו האוזניים.
כפי שציין epony , זהו אכן הגובה שנוהגים להמליץ עליו, אם כי יש כאלה שמעדיפים את גובה האוזניים.

לגבי חנויות, אני לקוח ותיק אצל שרגי מ"לאגסי אודיו", וסומך מאוד על הניסיון והידע המקצועי העשיר שלו...

חג שמח גם לך
jadis
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2011

#127  נשלח: ו' 22/04/2011 11:38

שלום ידידי היקר אני מכיר את לאגסי חנות טובה אבל ב"ה מיניסוני הרב אני מכיר יותר את השטח ! ובעיני הוא עוד חנות מקצועית טובה . לא שאני מזלזל חס ושלום! אבל אם תתעמק יותר ישנם באיזורנו מספר חנויות בעלי נסיון רב יותר יש כמה מהם בכרמל כמו שאמרתי עדיף לבדוק את הדברים בשטח גרידא בהצלחה וחג שמח . שוב לפי דעתי מיקום הרמקול לא נכון .
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 842
מספר הודעות: 6737

#128  נשלח: ו' 22/04/2011 12:43

jadis כתב:
שלום ידידי היקר אני מכיר את לאגסי חנות טובה אבל ב"ה מיניסוני הרב אני מכיר יותר את השטח ! ובעיני הוא עוד חנות מקצועית טובה . לא שאני מזלזל חס ושלום! אבל אם תתעמק יותר ישנם באיזורנו מספר חנויות בעלי נסיון רב יותר יש כמה מהם בכרמל כמו שאמרתי עדיף לבדוק את הדברים בשטח גרידא בהצלחה וחג שמח . שוב לפי דעתי מיקום הרמקול לא נכון .

jadis
ידידנו אמר כבר שהמיצוב של הרמקולים התעדכן וכיום הם 60 ס"מ מעל אוזן המאזין בעת ישיבה (מקום אידיאלי ונכון)...
אמנם מיקום הרמקולים של סראוונד הם בהחלט צריכים להיות בהתאם לחלל ולמיקום הישיבה...

ז"א

בחלל כפי של אבי (או שלי או כל חלל לא גדול במיוחד נניח עד 20-25 מ"ר ) יש למצב את הרמקולים גבוה מאוזן המאזין החל מחצי מטר אמנם זה בהתאם לסוג ואופי הרמקול...רמקולים D POLAR, B POLAR וחבריהם בחללים קטנים יחסית יבואו בהחלט לידי ביטוי הרבה יותר טוב ונכון מאשר רמקול פרונטלי ובפאזה ישירה...
פיזור הסראונד בגלל חוסר נפח החלל יתן במה גדולה ועשירה יותר בחללים קטנים ו"יפצו" על כך עם רמקולים מרובי פאזות...

אמנם בחללים גדולים נניח מעל 30 מ"ר, רצוי ואף מומלץ רמקולים ישירים למניעת פיזור יתר ופיקוס טוב יותר של במת הסראוונד...זאת חוותי ומניסיוני אצל מכרים רבים להם עזרתי וכיילתי את מערכות הקולנוע שלהם...
וכמובן עם חלל הישיבה ממורכז למרכז החלל וישנו חלל מסביב רצוי למקם את הרמקולים ההיקפיים בגובה האוזן בכדי לקבל במת סטיראו אחידה וטובה יותר.
jadis
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2011

#129  נשלח: ו' 22/04/2011 12:59
שלום ידידי היקר

itay123 כתב:
jadis כתב:

jadis
ידידנו אמר כבר שהמיצוב של הרמקולים התעדכן וכיום הם 60 ס"מ מעל אוזן המאזין בעת ישיבה (מקום אידיאלי ונכון)...
אמנם מיקום הרמקולים של סראוונד הם בהחלט צריכים להיות בהתאם לחלל ולמיקום הישיבה...

ז"א

בחלל כפי של אבי (או שלי או כל חלל לא גדול במיוחד נניח עד 20-25 מ"ר ) יש למצב את הרמקולים גבוה מאוזן המאזין החל מחצי מטר אמנם זה בהתאם לסוג ואופי הרמקול...רמקולים D POLAR, B POLAR וחבריהם בחללים קטנים יחסית יבואו בהחלט לידי ביטוי הרבה יותר טוב ונכון מאשר רמקול פרונטלי ובפאזה ישירה...
פיזור הסראונד בגלל חוסר נפח החלל יתן במה גדולה ועשירה יותר בחללים קטנים ו"יפצו" על כך עם רמקולים מרובי פאזות...

אמנם בחללים גדולים נניח מעל 30 מ"ר, רצוי ואף מומלץ רמקולים ישירים למניעת פיזור יתר ופיקוס טוב יותר של במת הסראוונד...זאת חוותי ומניסיוני אצל מכרים רבים להם עזרתי וכיילתי את מערכות הקולנוע שלהם...
שלום איתיי וחג שמח את הרמקולים שלי הכוונה לסאראונד הם נימצאים על סטנד ומאחורי ספה שבה אני יושב . וזה יוצא אפרופו בגובה האוזניים בנטייה לצד . אז בזמנו שנכנסתי לעניין הקולנוע הביתי הם היו ממוקים גבוהה . ואז לא הבנתי את המשמעות של פיזור הצליל . אבל זה היה לפני 16 שנה בערך אני בתחום כבר יותר מ25 שנה . אני אפרופו חולה מוזיקה ואיכות היא נר לרגליי ולא מה שכתוב בספר זה נכון . התוצאות בשטח זה מה שקובע אצלי על פי זה יקום דבר אני לא יודע איך זה אצל אחרים חג שמח וכשר
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#130  נשלח: ו' 22/04/2011 15:19

איתי ידידי,

תודה על ההסבר המלומד
ולמען הפרוטוקול, כל ארבעת האחוריים שלי הם רמקולים בי-פולאר

דרך אגב, אם נחזור רגע לדבריו של יוסי בנוגע למיקום הסאב, שכחתי לציין שלפני הפולק-אודיו הנוכחי, היה לי סאב של קליפש, שהמיקום שלו היה בדיוק באותה פינה שהוא המליץ עליו.
אז נכון שמדובר בדגם פחות עוצמתי מהנוכחי, אבל ממש לא אהבתי את האפקט שלו משם.
כעת הוא מורגש הרבה יותר טוב, אם כי זו רק דעתי הסובייקטיבית.

Jadis

תראה, גם אם אתה צודק לגבי הגובה הנכון של הסראונד, אינני מתכוון להזמין שוב בעלי מקצוע שיקדחו לי בקירות .
חוץ מזה בגלל אילוצים, גם אין אפשרות כזו. הורדת הרמקול האחורי לקו האוזן, תתנגש בדיוק עם נקודת חשמל הנמצאת שם...

לגבי חנויות אחרות- אני בינתיים עם "לגאסי", אבל תודה לגבי המידע.
zorin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 19, 2011
מספר הודעות: 21

#131  נשלח: ה' 20/10/2011 11:21

שלום לך .. טוב לגבי רמקולים היי אנד כל שעליך לעשות זה שינוי תפיסה -- משום שמגבר 7.1 לא מתקרב כלל למדור היי אנד ולכן אתה חייב להתחיל מההתחלה
1. לרכוש מגבר מנורות 30 או40 ואאט אנגלי או אמריקאי או גרמני
2. לגבי רמקולים של היי אנד אז ישנם המון חברות אבל חשוב לדעת שהאוזן שלך לא תשקר אותך
הרמקולים נמדדים לפי יכולת עבודה ללא קולורציה [ ללא צבע מיותר ] אז למשל רמקולים של חברת
מרידייאן או אופרה מדפים גדולים עם סטנדים כבדים יכולים לתת מענה רציני בתור התחלה של היי אנד
הרמקולים חייבים להישמע כבס תפוס ומיד = גדול וגבוהים סופט עד צלול ...משזה אומר כדי להגיע לצליל הנחוץ
לאפשר לכיס שלך להיות קצת פתוח לגבי קנייה של מוצרים אלו תבין זו רק ההתחלה מערכת ממוצעת של היי אנד
נניח מגבר + רמקולים + סטנדים + כבלים של MAIM יתנו תוצאה כספית של בערך 6000 דולר ...
תחשוב לקראת מה אתה הולך זו הוצאה כספית התחלתית ...
יום טוב
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#132  נשלח: ה' 20/10/2011 16:40

Zorin
הקפצת שרשור מלפני חצי שנה, אבל מבחינתי לפחות זה בסדר

כל הנושא הזה הינו תיאורטי בלבד, כי אין לי מספיק כסף למימוש החלום.
ובכל זאת, אם פעם אגיע למצב שבו העניין יהפוך ליותר רלוונטי, אני קודם כל מתכוון לרכוש את הרמקולים, ורק אחר כך להתמודד עם ההגברה (יכול להיות אפילו שבשלב ראשון זה יהיה מגבר כוח בסיסי, יד שנייה)

יתכן שזה בניגוד לדעה של מרבית האודיופילים, אבל זהו קו המחשבה שלי.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה