מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

איזה רמקולים היי אנד ריצפתיים- מתאימים לחללים קטנים?

עמוד 7 מתוך 9
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
bossgt6
חברה מביאה חברה
חברה מביאה חברה

הצטרפה בתאריך:
  Dec 08, 2007

הבעות תודה: 146
מספר הודעות: 4499

#91  נשלח: ב' 18/04/2011 21:27

אבי כלל לא נפגעתי , רק טענתי שאם מראש אתה בא בגישה שהכסף שלך לא שווה , או אתה לא שווה מספיק כלקוח אז אתה לוקח ריסק גדול , ושוב כל זה לאור העובדה שבמקרה שלך יש סט אפ טוב וזה מה שיוצר את "הבעיה"

שנית - זה לא פטנט חדש שלי , וזה נעשה כבר ע''י מספר חברים עם רמקולים זולים משמעותית ממה שאתה מתעתד לרכוש , לכן אני ממליץ לך להרים טלפון למספר חנויות באזורך ולראות לאן זה זורם , זה גם יכול להיות בתשלום שייסגר מראש .

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away

נערך בפעם אחרונה על-ידי bossgt6 בתאריך ג' 19/04/2011 8:47, נערך סך הכל פעם אחת
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
bossgt6
חברה מביאה חברה
חברה מביאה חברה

הצטרפה בתאריך:
  Dec 08, 2007

#92  נשלח: ב' 18/04/2011 21:39

ציטוט:
בינתיים אתה יושב לך בחו"ל ונהנה מהמחירים המטורפים שם. תאמין לי בעלויות האלה, הייתי כבר בונה לעצמי יופי של מערכת.

אבי { כפרה עליך } מכיר את השיר של יאסו יהודה

אלקו זה, אני בן עניים
אין לי כסף, בגדי תמיד בלואים
אלקו זה, אחד שלא נחשב
אין לו כסף ולא שעון זהב
אלקו זה, אחד שלא נחשב
אין לו כסף אך יש לו לב זהב

את זה ס. טסוטוס כתב עלי

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 304
מספר הודעות: 7605

#93  נשלח: ג' 19/04/2011 8:25

עידן,
הצצתי בשרשור.
עקרונית, אינני חסיד של מקרנים. כל התופעות של גלים, ומסך גלילה שצריך להוריד ולהרים מדי ערב.

ב- 200K אפשר לעשות דברים רבים. הכוונה הייתה שנותנים לך לבחור בין אפשרות א' לאפשרות ב' וזהו.

שוב תודה על ההזמנה. אני מבטיח לך שאם האופציה הזו תהיה אצלי יותר מעשית, אשמח להיעזר בך בקבלת ההחלטות

בוס,
קיבלתי את המלצתך

שיר נחמד, אבל עזוב זה לא עליך....
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 694
מספר הודעות: 15043

#94  נשלח: ג' 19/04/2011 8:40

bariko, אחרי שקראתי את שני העמודים הראשונים בשרשור עוד לא הצלחתילהבין מה מפריע לך במצב הקיים. לפי נסיוני אם מישהו לא הצליח להסביר זאת בשני דפים אין סיכוי שקריאת יתר החמישה תשפר לי את ההבנה.

אז בוא ותמצת לי בבקשה מה כל כך מפריע לך במצב הקיים כי אני מתחיל לחשוד שזה יותר עיניין של רצון לקנות משהו חדש מאשר פתרון של בעיה אמיתית.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 842
מספר הודעות: 6737

#95  נשלח: ג' 19/04/2011 9:10

ציטוט:
אז בוא ותמצת לי בבקשה מה כל כך מפריע לך במצב הקיים כי אני מתחיל לחשוד שזה יותר עיניין של רצון לקנות משהו חדש מאשר פתרון של בעיה אמיתית

right on the spot
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 1271

#96  נשלח: ג' 19/04/2011 12:46
לאבי יש יופי של מערכת

שחבל לבזבז אותה על סרטים.

אני מצטער חברים, אבל השרשור כולו הזוי בעיני ומי שאשם זה אבי ידידנו. בחור יוצא מהכלל, והיה לי הכבוד להיות אצלו ולנסות לכייל את המערכת. הוא צריך ללמוד לא להיות חשדן, עקשן וכאשר מבקשים עזרה כדאי לספק את מלוא האינפורמציה.

אתם הוטעיתם, כי אבי לא סיפר את כל הסיפור, ושוב שוב זה חוזר:

מישהו שואל שאלה "אודיופילית". והוא מקבל תשובות אודיפיליות לפי מיטב הביאס שיש לכל אחד.

אם השואל אינו מתאר את כל העובדות, יוצא שאתם נקראים לתת תרופה לבעיה הלא נכונה.

יש לאבי מערכת יוצאת מהכלל, וכמו שאמרתי לו "חבל לבזבז אותה על סרטים".

העובדות:

הרסיבר LX83 יש לו המון רזרבות של כוח, ויכולת לדחוף זרמים גבוהים, והוא בקושי שופך קצת יותר

מאחד ואט לקדמיים בסט אפ של אבי.

הרמקולים הקדמיים וגם הסאב הם קניה מצוינת, והם יכולים לתת תחרות יפה מאוד להרבה HE שמסתובבים במחיר כפול, גם כי הם נמכרים יחסית במחיר שפוי. הם לדעתי הרבה יותר טובים מהקאבאס מיורקה, מבחינת נקיון, פירוט ודיוק בגבוהים.

יש לו סאב שיכול לפרק את החדר שלו.

אז מה הבעיה:

מי שדופק את הסאונד בקולנוע זה החדר וסידור הרמקולים בתוכו.

כאשר סיפרתי לשרגי קלר וירון מלגאסי שהתקינו אצלו את המערכת שבאתי והזזתי את הרמקולים בכדי קצת לשפר, הם אמרו ספק בצחוק "בטח אחרי שהלכת אבי החזיר אותם חזרה.

הנה סקיצה מהזיכרון איך מותקנים הקדמיים והסאב, ואיך אבי יושב:

בקצרה:
הרמקולים קרובים מידי לקירות ואבי יושב רחוק מידי מהם

הסאב צריך להיות בפינה הפנימית או מאחור, ולא להזין את מירב האודיו למטבח.

הרמקולים של סורראונד וסורראונד אחורי מזינים את הסאונד שלהם לתקרה, בקיצור צריך להוריד אותם למטה לפחות חצי מטר, הורדה לגובה האוזניים הייתה מחוללת פלאים בסאונד של סרטים.

אבי הסביר לי את המגבלות שלו, שלא מאחל אותן לאף אחד,

אבל לא הייתי ממליץ לו להוציא זוז אחד כל עוד לא יתאפשר לו להחליף מקום או לסדר סידור שיהפוך את החדר שלו.

פשוט לא גודל החדר הוא בעיה, ואין לו שום בעיה עם בומים או הדהוד, ושום רמקול HE לא יפתור את הבעיות שתיארתי.

לאחר סידור מיטבי שיוציא מהפוקל המצוינים שלו את המירב רק אז יהיה טעם לחשוב על שדרוג.
חג שמח

החדר של באריקו

bossgt6
חברה מביאה חברה
חברה מביאה חברה

הצטרפה בתאריך:
  Dec 08, 2007

#97  נשלח: ג' 19/04/2011 13:33

ציטוט:
הרמקולים של סורראונד וסורראונד אחורי מזינים את הסאונד שלהם לתקרה, בקיצור צריך להוריד אותם למטה לפחות חצי מטר, הורדה לגובה האוזניים הייתה מחוללת פלאים בסאונד של סרטים

אבל הוא פתח שרשור שהנמיכו לו אותם והעניין סודר כולל כיול מחודש או משהו כזה .....

yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#98  נשלח: ג' 19/04/2011 13:37
הנמכה לא מספיק נמוכה

bossgt6 כתב:
ציטוט:
הרמקולים של סורראונד וסורראונד אחורי מזינים את הסאונד שלהם לתקרה, בקיצור צריך להוריד אותם למטה לפחות חצי מטר, הורדה לגובה האוזניים הייתה מחוללת פלאים בסאונד של סרטים

אבל הוא פתח שרשור שהנמיכו לו אותם והעניין סודר כולל כיול מחודש או משהו כזה .....

אני הייתי הכיול מחדש.

אבל עדיין זה רחוק מסידור נכון.
sbtgn1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 23, 2009
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 313

#99  נשלח: ג' 19/04/2011 15:10
Re: הנמכה לא מספיק נמוכה

yosihary כתב:
bossgt6 כתב:
ציטוט:

אני הייתי הכיול מחדש.

בהנחה שהוא לא יכול להזיז את הרמקולים האם יש ציוד אקוסטי ואו RC שיכול לעזור להתגבר על הבעיות שציינת?
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#100  נשלח: ג' 19/04/2011 15:30

Catskinner

לא טענתי שמשהו מפריע, אני פשוט רוצה יותר טוב. זה הכול.
ואם רמקולים איכותיים יותר לא ישפרו את חווית הסאונד, אז אני לא יודע למה כולם טוענים שזה הרכיב הכי חשוב במערכת.

יוסי,
תודה על המחמאות
ברשותך, רק מספר תיקונים קטנים:

1. הרמקולים האחוריים והסראונד, אכן היו אצלי בגובה תקרה (לפני שביקרת אצלי). לאחר מכן, בעקבות ההמלצות שקיבלתי כאן, הורדנו אותם לגובה של בערך כ- 60 ס"מ מעל האוזניים. זה גם הגובה המומלץ לפי החבר'ה של הפורמים בחו"ל (two feet)

2. על פי הדרכתך, ובנוכחותך, הרמקולים הקדמיים הורחקו מהקירות ( והם עדיין שם, לא הזזתי אותם אפילו בס"מ ). נכון שזה עדיין לא המרחק האידיאלי, אבל אני נוטה להאמין שלפחות אצל 80 אחוז מהאנשים, אין אפשרות לסדר את הרמקולים על פי הספר.

3. הנחה של הסאב בפינה הימנית ,תגרום לכך שהוא יהיה חסום בחלקו ע"י המיטה. אני דווקא מרוצה מהמיקום הנוכחי שלו.
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#101  נשלח: ג' 19/04/2011 15:33
Re: הנמכה לא מספיק נמוכה

sbtgn1 כתב:
yosihary כתב:
bossgt6 כתב:
ציטוט:

אני הייתי הכיול מחדש.

בהנחה שהוא לא יכול להזיז את הרמקולים האם יש ציוד אקוסטי ואו RC שיכול לעזור להתגבר על הבעיות שציינת?

ישנה לדעתי הגזמה רבה ביכולות התיקון של RC, זה לא יכול להיות בשום מקרה שרביט קסמים שיבטל מיקום רע.

במקרים רבים המלצה של סוקרים רבים היתה שסאונד של רסיברים עדיף במצב PURE AUDIO ובו אין RC.

לגבי המקרה ספציפי, הסאונד של הפוקל מאוד מאוזן ומפורט, עם צלילים גבוהים נקיים להפליא יחסית לרמקולים במחיר זה.
אבל הם יושבים קרוב לקירות ואבי יושב רחוק מהם.

שמיעת הסטריאו נפגעת כי אבי יושב במשולש חד זוית, כך שהוא מקבל במה צרה מאוד וחסרת עומק, והחזרות מהקירות עוד יותר מקלקלות את הבמה והפרדת כלים.
ה- RC לכל היותר ינחית או יגביר תדרים מסוימים אבל לדעתי
שום RC לא יכול לפתור את זה.

מיקום הסאב דופק לגמרי את הבאסים ואת ההתאמה לקדמיים. אפשר להגביר יותר בכוח, וזה לא יהיה טבעי.

הסנטר שוכב על השידה ויש לפניו לוח חלק שיוצר התאבכויות ומשבש את מיקום הדיאלוג.

וכמו שאמרתי שאר הרמקולים עדיין מידי גבוהים.
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

#102  נשלח: ג' 19/04/2011 15:46
הם בגובה המקסימלי המותר

לכן הורדה של חצי מטר יכולה לחולל פלאים.

הסאב לא יחסם על ידי המיטה, בגלל התדר הנמוך. דוקא שם, חלק יותר גדול מהסאונד שלו יופנה לחדר ולא למטבח.

וקיבלת מהשינוי טעימה עד כמה שינוי מיקום יכול להיות משמעותי.

אני הייתי מציע לך לסדר את כל החדר מחדש.

אולי בכלל להפוך ב- 180 מעלות. (קח ייעוץ מקצועי בענין)

להרחיק את הקדמיים מהקירות ולשבת במשולש שווה צלעות.

עדיף לרמקולים סורראונד אפילו סטליטים על סטנדים בגובה האוזן מאשר 60 ס"מ מעל הראש.

הסנטר צריך לשבת על משהו שיפריד בינו לבין משטח המזנון, ולבלוט משטח המזנון אחרת הפלטה החלקה מחזירה את צלילי הטוויטר, ומשבשת את הסנטר.
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 694
מספר הודעות: 15043

#103  נשלח: ג' 19/04/2011 15:49

אני אישית חושב שהעצה של yosihary בנוגע לסנטר שווה זהב. בכל הנוגע לקולנוע ביתי ערוץ הסנטר נושא את כל הדיאלוגים ואחראי על חלק נכבד של האיזון בין הרמקולים הקידמיים. שחרור הסנטר והבאתו למצב אופטימלי יתן לך את רוב השיפור שתוכל להגיע אליו במגבלות החדר והישיבה.
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#104  נשלח: ג' 19/04/2011 16:00

יוסי,
לא הבנתי משהו לגבי הסנטר.
האם אתה סבור שעדיף להזיז אותו קדימה עד ממש לשפת המדף, בכדי שלא יהיה לפניו כלום?

הרי בנוכחותך, בכוונה דחקנו אותו יותר אחורה, ולמען האמת אני כבר לא זוכר בדיוק למה. נדמה לי בגלל ההמלצה שהסנטר אמור להיות מאחורי הקדמיים.

בקיצור, תמיד יש אילוצים ותמיד אם מזיזים משהו בכדי לתקן עיוות אחד, אז קרוב לוודאי שזה עלול ליצור עיוות אחר ואז השאלה מה עדיף.

זה כמו העניין שככל שהרמקולים הקדמיים יהיו רחוקים יותר מהקירות, כך הם גם יהיו יותר קרובים האחד לשני, וגם זה לא טוב.
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

הבעות תודה: 289
מספר הודעות: 2785

#105  נשלח: ג' 19/04/2011 16:07

Bakiro,

האמת, אתה אדם מיוחד.
נראה לי שאתה מאלה שתמצא כל פעם טיעון אחר בכדי להצדיק את דעתך למרות שבינתיים אף אחד הטיעונים שהעלת נגד אופצית המקרן לא מחזיק מים.

1. מקרן הוא רכיב שמתקלקל יותר - אין לזה שום סימוכין, פרט להחלפת מנורה שהיא די פשוטה (אם בסיום חייה ואם לעיתים רחוקות בגלל תקלה) מקרן הוא מוצר מאוד אמין.
2. מקרן לא יוכל לבוא בנוסף למסך פלזמה - כבר הוכח כי זה ממש לא נכון, להיפך, מקרן זה מוצר נלווה ולא מיועד להחליף פלזמה.
3. תופעת הגלים - האם בעצמך ראית את הגלים ולכן בעייתי מבחינתך? לדעתי לא, אבל גם אם כן אין שום בעיה להימנע מכך ע"י רכישה של מסך מתיחה בכ-6,000 ש"ח (אם ההשקעה שאתה מעוניין להשקיע בסאונד תושקע במקרן ישאר לך מספיק כסף בכדי לרכוש מסך ב-6,000 ש"ח).
4. מסך גלילה שצריך להוריד ולהרים מדי ערב - אפשר לחשוב שאתה מוריד ומעלה אותו במאמץ פיסי. בסה"כ כמו שאתה מכבה את הרסיבר / פלזמה, אתה לוחץ בשלט המסך (או באוניברסלי) על כתפור הורדה ואז המסך יורד לבד עד שנעצר (או לוחץ על כפתור עצירה בכדי לעצור באמצע) ועל כפתור העלאה בכדי להחזירו למקום.

בנוסף לכל זאת, אתה מעוניין להשקיע כסף משמעותי בשדרוג מע' סאונד שכבר עכשיו היא איכותית מאוד ולא ברור בדיוק איזה שדרוג תקבל (מה שבטוח הוא שבשדרוג כזה הסכומים יהיה מאוד גבוהים).

נראה לי שמיציתי את מה שיש לי להגיד בנושא ואני אחסוך ממך תגובות נוספות ממני לשרשור שלך.

עידן
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה