מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

לאן נעלמה חנות זימקס הרצליה?

עמוד 6 מתוך 6
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 
   פורומים > כללי > ייבוא, תמחור ושירות
מחבר הודעה
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 19, 2005

הבעות תודה: 243
מספר הודעות: 5341

#76  נשלח: ב' 26/12/2011 19:20

רונן קח לדוגמה את סטריאו סטאר בפתח תקוה כמה שם משלמים שכירות על מקום וכמה זימקס שילמו אני מאמין שכפול אם לא פי 3 וזה רק התחלה איפה עוד כול ההוצאות מסביב . ומחירי המוצרים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
fredro
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Feb 25, 2007
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 94

#77  נשלח: ג' 27/12/2011 8:52

אני רוצה להעלות עוד אפשרות אחת למצבו הנוכחי של התחום - סיבה שתפתיע אולי כמה אודיופילים -
אולי המוצרים פשוט טובים מאד היום.

את רסיבר הקולנוע ביתי הראשון שלי קניתי לפני למעלה עשר שנים. הוא כבר ידע לחלק ל 5.1 בכל מיני פורמטים ועלה פחות מאלפיים.
היום אפשר לקנות כאלו במאתיים דולר בדיוטי פרי ואפילו בפחות. לרוב האנשים זה הרבה יותר ממספיק.
גם בטלויזיות - תראו לאדם ממוצע, שלא מחפש פגמים בנרות, טלויזיה בסופרמרקט, כאשר היא משדרת fullhd והוא יתרשם מאד.
אותו דבר גם לגבי חלק רב מערכות הרמקולים שנמכרות כסט 5.1.
המוצרים מאד טובים והרבה יותר ממספיקים לכמעט כל האוכלוסיה.

לכן אולי יש היום הרבה פחות מקום לחנויות יוקרה בתחומים האלו. לפני עשר שנים היה קשה\יקר להשיג את כל הגאדג'טים האלה.
היום היבוא מסין, והאיכות של מוצרי המדבקה פשוט מצויינת. פעם (לא כל כך מזמן ) כל מי שרצה מערכת קולנוע היה צריך להוציא הון.
(בחדר שינה יש לי טלויזית מץ ורסיבר דיגיטלי מדבקה שנותנים תמורה שלפני 10 שנים, עידן ה crt, היו בטח נמכרים בעשרות אלפים.)

אגב, לגבי השווקים האחרים שצויינו,
שוק המצלמות עבר בדיוק אותו הדבר, רק שבו יש נישה של מקצוענים שזוהי לעיתים גם פרנסתם. הם צריכים עדשות עם צמצם פתוח מאד לחתונות או זום ארוך לצילומי ספורט. אבל חוץ מהם - ללקוח הפרטי או החובב - המצלמות הקומפקטיות מדהימות. תראו את ה canon s95 הקטנטנה - שהרבה צלמים חובבים עברו אליה מציוד כבד. היא מקבלת בכל הפורומים ציונים אדירים. מצלמות כזאת בעבר, היו עולות הון והרבה פחות טובות. כנל לגבי דמויי slr , שהיום אפשר לראות אותן במסיבות עיתונאים ואצל חלק ענק מהחובבים. שלא לדבר על כך שעוד מעט, בעקבות המצלמות בפלאפונים, גם התחום הזה ידעך. עוד נגיעה ואנחנו שם.

הציוד פשוט נהיה טוב מידי, וזול. לרוב האנשים, המוחלט, אין צורך בחנויות יוקרה שיציגו להם רסיבר ב-6000 שקל.
מי שלא סובר כך - אולי מסתובב בפורום הזה יותר מידי.

נ.ב.
את תעשיית המחשבים האישיים פשוט גמרנו. כל המירוץ אחרי המוצר הזול, היבוא המקביל של החלקים, וההזמנות באינטרנט, וה"שכן המתקין\מתקן" כל אלו גמרו את חנויות הרחוב, שעכשין, אם ישנן, נותנות שירות מאד גרוע, בזמנים ובתמחור. אבל שלושת התעשיות שהוזכרו כנראה ימציאו את עצמן מחדש (דוגמת idigital ) או יעלמו .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

הבעות תודה: 327
מספר הודעות: 3322

#78  נשלח: ג' 27/12/2011 10:49

fredro
אתה צודק באופן חלקי ואסביר,מה שבאמת תרם מאוד לירידת המחירים בתחום הטלביזיות הוא הכנסתם למכירה בסופרמרקטים, הדבר יצר גל של הוזלות עד שהגענו למצב שאתה יכול לצאת עם טלביזיה 26" מהסופר בפחות מ 1000 ש"ח אבל וזה אבל גדול מדובר במוצר זול מאוד עם אורך חיים של לא יותר משנתיים עד 5 במקרה המאוד טוב עם איכות תמונה מתחת לסבירה לפחות בעיני, אתה יכול לראות אותם היום נזרקות לרחוב.
לגבי המערכות המשולבות אני ממש לא מסכים מאז ומתמיד היה מדובר במערכות זולות עם רכיבים זולים ואיכות קול השואפת לפחון.
גם ברסיברים הזולים מדובר בהגברה משולבת מסוג STK שיתכן שמספקת את רוב האנשים אבל לאוזני פשוט לא מספקת את הסחורה וכבר למדתי שאם תשמיע לאדם רגיל מערכת סבירה מול מערכת רעה הוא בהחלט ישמע את ההבדלים, אנשים שהתרגלו לסאונד ממערכת של 10K ש"ח לעולם לא יחזרו אחורה.
כמו שאני תמיד אומר תראו לי את הבו"מ של המוצר (רשימת רכיבים) ואני יגיד לכם איזה מוצר תקבלו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
firebird
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 10, 2005
הבעות תודה: 28
מספר הודעות: 1375

#79  נשלח: ג' 27/12/2011 11:52

אין כזה דבר בו"מ (בראשי תיבות) בעברית לפחות לא במינוח אליו התכוונת

BOM = Bill of materials

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 146
מספר הודעות: 2512

#80  נשלח: ג' 27/12/2011 12:00

ציטוט:

את רסיבר הקולנוע ביתי הראשון שלי קניתי לפני למעלה עשר שנים. הוא כבר ידע לחלק ל 5.1 בכל מיני פורמטים ועלה פחות מאלפיים.
היום אפשר לקנות כאלו במאתיים דולר בדיוטי פרי ואפילו בפחות. לרוב האנשים זה הרבה יותר ממספיק.
גם בטלויזיות - תראו לאדם ממוצע, שלא מחפש פגמים בנרות, טלויזיה בסופרמרקט, כאשר היא משדרת fullhd והוא יתרשם מאד.
אותו דבר גם לגבי חלק רב מערכות הרמקולים שנמכרות כסט 5.1.
המוצרים מאד טובים והרבה יותר ממספיקים לכמעט כל האוכלוסיה.

לכן אולי יש היום הרבה פחות מקום לחנויות יוקרה בתחומים האלו. לפני עשר שנים היה קשה\יקר להשיג את כל הגאדג'טים האלה.
היום היבוא מסין, והאיכות של מוצרי המדבקה פשוט מצויינת. פעם (לא כל כך מזמן ) כל מי שרצה מערכת קולנוע היה צריך להוציא הון.
(בחדר שינה יש לי טלויזית מץ ורסיבר דיגיטלי מדבקה שנותנים תמורה שלפני 10 שנים, עידן ה crt, היו בטח נמכרים בעשרות אלפים.)

צודק מאה אחוז!
אני תמיד טוען שהאיכות של מוצרי המדבקה היום פשוט מצויינת לכל מי שהוא לא סופר דופר אודיופיל וידאופיל, עד שמאשימים אותי שאני פועל מטעם גורם כלשהו..
המסכים שנמכרים סופר מציגים איכות תמונה ללא דופי, הם יותר ממספיקים עבור רוב האנשים לרוב המטרות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 19, 2005

הבעות תודה: 243
מספר הודעות: 5341

#81  נשלח: ג' 27/12/2011 12:01

מה 26 כנס לסופר וצא עם פיילוט 55 לד ב4500 שקל 5000 שקל . איפה עוד נגיע.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

הבעות תודה: 327
מספר הודעות: 3322

#82  נשלח: ג' 27/12/2011 13:23

firebird כתב:
אין כזה דבר בו"מ (בראשי תיבות) בעברית לפחות לא במינוח אליו התכוונת

BOM = Bill of materials

שאני עוד שרתתי בצבא באמצע שנות ה 90 ולאחר מכן שעבדתי בתדיראן עוד לפני שהעבירו את הייצור לעומר ואח"כ לסין המינוח של אנשי התפ"י(תכנון פיתוח ייצור) היה בו"מ כולל במסמכים במשך השנים בחברות ההזנק חזרו להתייחס למושג בשמו הלועזי המקורי BOM.
אם תעיר אותי באמצע הלילה אני עדיין אכתוב בו"מ אם תחפש הודעות שלי בפורום תראה כי בד"כ כתבתי BOM ולא בו"מ, הרגלי שפה קשה לשנות...

נערך בפעם אחרונה על-ידי arotman בתאריך ג' 27/12/2011 15:05, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
fredro
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Feb 25, 2007
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 94

#83  נשלח: ג' 27/12/2011 14:20

רגע, לפני הבו"מ
מי מכם שזוכר איך לפני למעלה מעשר שנים הוא נכנס לחנות קולנוע ביתי וזכה להאזנה ולקשב, זוכר גם את כל הטכנולוגיות שנחשפו בפניו ואת הסקרנות.
דולבי דיגיטל, פרולוג'יק 2, dts , thx, hd. כל אלו היו מאד חשובות אז ואפשר היה למצוא אותם רק בדגמים מתקדמים.
חנויות סטריאו עם ההאזנה היו כבר עשרות שנים, וכבר בשנות השישים היו מוכרים רמקולים שמדהימים את הקונים.
אבל החידושים הדיגיטלים פתחו בזמנו את השוק מחדש.
ואז לאט לאט הם נכנסו כולם לתוך הדגמים הפשוטים. והיום הם נמצאים בכמעט כל רסיבר. זה לדעתי הכל . פשוט קפיצה דיגיטלי, והתקדמות ולאחר מכן קפיאה במקום או - התקדמויות לא רלוונטיות.

נוצרו אח"כ מספר פיצ'רים - כמו 7.1 או 9.1 - שאיך נאמר, היו פשוט פחות משמעותיים. אולי היום יש קצת באזז סביב 3D או airplay. אבל מה שיש ברסיברים הפשוטים ממש מספק.
והסוד הגדול, הנה הוא בא -
אם משווים את המחיר של רסיבר (מתאים מאד) לקולנוע ביתי של , נאמר, פיוניר , שנמכר ב 200 דולר לבין דגם לדוגמא vsx-2020 שנמכר ב- 6000 שקל (אפילו לא מסדרה נחשבת של פיוניר כמו lx ) - אין באמת הצדקה לפער לרוב הגדול של הצרכנים. הרוב הגדול מאד.
(שלא נדבר על דגם 2021 הזהה רק בתוספת airplay ו3000 שח הבדל במחיר, הנה זה שוב)

אז אחרי שהפער הוא כל כך גדול במחיר, וקיים אך לא משמעותי לרוב הבריות בביצועים, אין הצדקה כל כך לחנויות יוקרה שלא למשוגעים לדבר (שוק מצומצם).

נ.ב.
אני חייב להוסיף גם את העובדה שבארץ התמחור ברוב החנויות נסמך על מראה פרצופו של הלקוח. צריך להתמקח בפער מחירים לא הגיוני ממש.
(כשאתה נכנס לחנות מתחיל שוק די מעצבן, ואם אתv מקבל אירוח וכוס קפה, אתה מתחיל לחשוד שזו הולכת להיות כוס הקפה הכי יקרה ששתית השנה ).

נערך בפעם אחרונה על-ידי fredro בתאריך ג' 27/12/2011 16:08, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
idabari
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 03, 2004
הבעות תודה: 81
מספר הודעות: 1575

#84  נשלח: ג' 27/12/2011 15:52

fredro,
אתה צודק.
את האמת, די נמאס להגיע לחנות מתמחה (או לא, אף לא הבנתי מה צריך כדי לקבל את התואר הזה), שבה מבטיחים - "האספרסו עלינו", ואז מתחיל משא ומתן יותר סודי ממכירת נשק למורדים במדינת אביב ערבי כלשהי.
אין שקיפות בשוק הזה. תן לי להכנס לחנות, לראות מחיר אמיתי על המדף, לשלם וללכת.
זה מזכיר לי את היוזמה המבורכת שניסו כאן, לקבלת הצעות מחיר בהודעה פרטית. ניסיתי פעם אחת. מחיר לא קיבלתי, אבל כוס קפה הבטיחו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
shaby
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 16, 2011

הבעות תודה: 55
מספר הודעות: 2037

#85  נשלח: ג' 27/12/2011 16:22

il62 כתב:
לגבי היבואנים -אני יכול להעיד באופן אישי שרוב היבואנים שקשורים לענף הוגנים בצורה
בלתי רגילה -תומכים ונותנים גיבוי !
הרבה מעבר למה שהוצג כאן...

ישראל, זה בהחלט ניכר שלא חסר יבואנים הגונים וטובים בשוק...אך לא בדיוק על כך נסוב הדיון.
התמחור של חלק מהיבואנים הוא-הוא ... החלק המרכזי בבעיה!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Cable_Guy (אורי)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jan 30, 2009
הבעות תודה: 34
מספר הודעות: 576

#86  נשלח: ג' 27/12/2011 16:26

הרגע סיימתי לקרוא את כל השרשור מההתחלה (יום רגוע בעבודה)...
חברים, אנחנו מדינה קטנה עם שוק שעם כל הכבוד לא מצדיק כל כך הרבה חניות מתמחות, חשוב שיהיו כאלה אבל לדעתי ישנם הרבה מידי חנויות מתמחות שנלחמות על נתח שוק בשוק קטן מאוד! ומכאן הפרשי המחירים השונים בין חנות לחנות.
היו פה הרבה טיעונים שאני מסכים איתם יותר ועם חלקם פחות אבל אם התגובה של nir11 אני מסכים לגמרי:

nir11 כתב:
לטעמי הדיון מיותר. אם יהיו מספיק לקוחות לחנויות המתמחות, אז זה סימן שהן צריכות להמשיך להתקיים. אם לא - אז הן לא.
מעבר לזה, האינטרס הצר של כל אחד מאיתנו, או של גוף כזה או אחר, ממש לא משנה, ולא ישפיע על העתיד.
שום חנות מתמחה לא תמשיך להתקיים כדי שמישהו יכול לנסות מותר כזה או אחר, או כדי שמישהו יוכל לקבל מוצר להתנסות למטרה כזו או אחרת.
אני אישית חושב שרוב האנשים פשוט רוצים לקנות יותר בזול. האמת, זו לא רק דעה אישית שלי, זה מה שהמציאות מראה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ייבוא, תמחור ושירות עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה