מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

האמת מאחורי כבלים \ מוצרי אודיו נלווים

עמוד 2 מתוך 46
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  44  |  45  |  46  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
טלHD
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 991
מספר הודעות: 13273

#16  נשלח: שבת 28/04/2012 12:24

Hybrid כתב:
כולם צודקים.....
אין הבדלים בין הכבלים
וכיצד תסבירו שבשבוע
שעבר החלפתי כבל -USB וקבלתי תוצאה שונה לחלוטין בגוון הצליל?

פרופיל | שלח הודעה | חפש
ran_carney
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 23, 2008
הבעות תודה: 61
מספר הודעות: 1916

#17  נשלח: ב' 30/04/2012 12:41

מצטרף לדבריו של היבריד. גם אני חוויתי הבדל בגוון הסאונד עם החלפת כבל USB.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
טלHD
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008

#18  נשלח: ב' 30/04/2012 13:30

ran_carney כתב:
מצטרף לדבריו של היבריד. גם אני חוויתי הבדל בגוון הסאונד עם החלפת כבל USB.

אתה יכול לפרט בבקשה?
לאיפה חובר הכבל? איזה כבל היה ולאיזה החלפת?
נשמע תמוה לחלוטין...לא נתקלתי מעולם בתיעוד או אסמכתא שכבל USB יכול לשפר איכות...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ran_carney
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 23, 2008

#19  נשלח: ב' 30/04/2012 13:43

ההבדל הורגש בשתי סיטואציות שונות.
ההחלפה הייתה בין כבל USB בסיסי של איביי לכבל הראשון בסידרה של WIREWORLD (סביבות ה-300 ש"ח לכבל חדש).
הסטאפ:
פאוור - רוטל 875 (רסיבר סטריאו במקור)
פרה - רוטל מיצ'י אקטיבי
מקור: ואלאב דאק
רמקולים: רוג'רס LS3\5A

לאחר ההחלפה הורגש שיפור בפירוט ויותר נפח בתחום התחתון (הרוג'רס רמקולים מאוד רזים) לעומת הכבל EBAY. כמו כן, הצליל הפך להיות נקי יותר.

מאז הוחלף הסטאפ.
היום הוא מורכב מאינטגרייטד משולב דאק - BEL CANTO C5I
רמקולים: HARBETH SUPER HL5

במקרה הזה נעשתה בדיקה בין ה-WIREWORLD שלי לבין כבל ה-USB הראשון בסידרה בסיסית שיגאל סבו מייבא (לא זוכר איזה דגם), גם כן מתומחר באיזור ה-300 ש"ח, ולאוזנינו שנינו היה הבדל לטובת הכבל של יגאל.

השורה התחתונה היא שהשדרוג הבא שלי יהיה כנראה לכבל USB שמתומחר באיזור ה-3000 ש"ח למיטב זכרוני. אבל את זה עוד צריך לבדוק.

בשני המקרים הבחינה הייתה עם קבצי FLAC כשהמוזיקה מגיעה מהמחשב הנייח שלי.

בשורה התחתונה, ההבדלים בין כבלי ה-USB, לאוזניי, מקבילים להבדלים בין כבלי רמקולים.

אגב, בנוגע לכבלי הרמקול - החלפתי לאחרונה את הכבל שלי, CABLE TALK 3.5 לסטרייטוויר וירטואוזו 1 - ויחי ההבדל גם בין העלויות שלהם, כן? אבל ההבדל ביניהם היה כ"כ ברור, חד ומיידי - הצליל הפך להיות פתוח יותר, צלול יותר, מדוייק יותר, מפורט יותר. פשוט הבדל אדיר. כמו כן, הייתה איזושהי בעיה שחשבתי שקשורה לאקוסטיקה ואחרי ההחלפה נעלמה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#20  נשלח: ב' 30/04/2012 14:43

tomyeshuah כתב:
הנקודה היא שיש גבול למחיר שניתן לשלם עבור כבלים בעלי אותם מאפייני התנגדות וסיכוך חשמליים.

אשמח לקבל הסבר הגיוני, מדעית, מה היתרון ברכישת כבל כדוגמת המוצר הבא, במחירו המופרז:
http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin...

דרך אגב, נראה שאת ביקורת המשתמש בתחתית העמוד כתב אחד מעובדי החברה.

אם אתה לא שומע הבדלים בין כבלים , מזלך , תקח את הכבל הכי פשוט וזהו .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#21  נשלח: ב' 30/04/2012 14:47

TheTurtle כתב:
tomyeshuah
אתה קראת את אוסף השטויות האלה על הכבל והיתרונות שבו?? מי שיתן לך הסבר כנראה שצריך לשלול ממנו את התואר.
PEX2™ dielectric reduces capacitive effort of insulation for better transmission of high frequency.
Super MultiTwist™ construction rejects audio bandwidth distortions for greater clarity and imaging.
Three Time Correct® multiple-gauge wire networks for detailed imaging.
Three MicroFiber® wound networks provide better isolation of magnetic fields for quick, tight bass.
ראיתי בתגובה שהוא מדבר על הרצה לכבל ושאחרי כמה שעות פתאום נפתח לו הסאונד
הם מדמיינים שהכבל שלהם זה טוסטוס וצריך להריץ אותו 10 שעות לפני שהוא מתחיל להישמע טוב.
אם מישהו מאמין לזה, שה' ישמור עליו, ושיהנה להוציא סכומים כאלה...
בתור איש סאונד וגם חשמל, אני יכול להגיד לך שהכל שטויות במיץ, בערך כמו שהבחור עם הסירטונים מעליי אומר...
כבר זה שאני בתור איש מקצוע, בקושי מבין על מה הם מדברים פה זה כבר נורה אדומה,הרצה לכבל , בחיים לא שמעתי את כל ההסברים האלה, חוץ מסיומות זהב...
הוא צודק בזה שהמציאו טרמינולוגיה חדשה ותלושה מהמציאות לאנשים מיוחדים!!
כבל זה כבל, יש דק ויש עבה, אחד מוליך יותר אחד פחות. זהו!!!
זה לא כבל רשת עם הגנות אלקטרומגנטיות שמונעות הפרעות בין כבל לכבל.
זה בסך הכל כבל RCA, ולפעמים הכבל הזול יתן לך תוצאה יותר טובה מהכבל ב 750$ אין סוף לאמונה העיוורת.

אני מבין שאתה יכול לומר לי מדוע קפה ז שונה מקפה Y ? הרי שניהם נעשו מפולי קפה ?
מדוע גבינה X שונה מגבינה Y ? הרי שניהם נעשו מחלב כבשים ?
להמשיך ?....
הנקודה כאן פשוטה מאוד , או שאתה מרגיש או לא , לא כול מה שאתה חושב באופן רציונאלי שלא קיים הוא לא קיים באמת
ודבר נוסף , יש אנשים עם רגישויות שונות לאיכות , כך שאם אתה לא שומע ולא מפריע לך, תגיד תודה רבה , ותשחרר את הארנק של ה"מסכנים" שיכולת האבחנה שלהם מספיק רגישה כדי להרגיש בהבדלים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#22  נשלח: ב' 30/04/2012 14:48

oferlaor כתב:
איך מסבירים שאנשים שמקבלים פלצבו באמת מרגישים טוב יותר גם במחלות קשות?

שמת לב אולי שיש כאלו שלא ? כול אלו שחושבים שאם אין לזה הוכחה מדעית זה לא קיים , בד"כ עד כמה שידוע לי לפחות , מגיבים פחות טוב לפלסבו
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#23  נשלח: ב' 30/04/2012 15:03

oferlaor כתב:
יש תעשיות שלמות שמתבססות על אפקטים דומים.

רפואה סינית, רייקי, ארומהתרפיה, פסיכותרפיה, הפנוט, צמחי מרפא, הומיאופטיה, קריסטלים faith healing וכיוצ״ב

אפילו כל היוגורטים לעיכול עם החיידקים הטובים...

הם עובדים על עקרונות של סוגסטיה. אני לא אומר שהם לא עובדים, הם בפירוש משפיעים פיזיולוגית על אנשים, רק לרוב לא מהסיבה שהם טוענים שהם עובדים.

לגבי רפואה סינית למשל , אז במשך המון דורות זה עבד למיליארדי סינים , רק בגלל שאין הוכחות מדעיות אתה הופך את זה לסוגסטיה ?
זה שחסידי המדע , חושבים שאם משהו לא נחקר ו/או לא מצאו תיאוריה מדעית , הדבר אינו קיים, לא אומר שזה נכון .

יש המון אנשים שמאמינים שיש דברים שאנו לא יודעים עליהם דבר . יש גם המון מדענים שיודעים היטב שכול התיאוריות הרפואיות , לא יכולות לקבוע באופן דטרמיניסטי שאדם X יחלים ואדם Y ימות חו"ח . וגם לא תמיד יודעים למה . ואז מתחילים קונסוליום, של רופאים מכול העולם , ומוציאים אזשהו תירוץ שהם יכולים לחיות איתו .
גילוי נאות , אני במקרה הייתי נושא לשניים כאלו , כך שאני יודע ממקור ראשון , עד כמה יש דברים שאי אפשר לדעת . רק מה ? שאם אי אפשר לדעת , ואין הוכחה מדעית , אזי המוגבלים , מחליטים שזה לא קיים , והפתוחים מוכנים לנסות דברים אחרים .
רק לאחרונה מתחיל להכנס הנושא של ליצנים רפואיים , למה ? הרי בכמה קליניקות במערב היו כאלו עוד לפני 20 ו30 שנה אאל"ט . אלא מאי ? לא היו הוכחות חותכות שזה עוזר , ואלו שרצו רק הסברים מדעיים , תלו את התוצאות בכול מיני סיבות , שאפשר איכשהו לקשר לזה, ולא היו מוכנים להודות שאולי יש משהו בזה .

חלק לא קטן מהדברים שהצגת ברשימה שלך , עובדים ביעילות הרבה יותר גבוהה מרפואה קונבנציונאלית , רק שהיום הם נקראים פלסבו או שטויות . בעוד כמה שנים או עשורים , חלק מהם יכנסו בעל כורחם של הרופאים למיין סטריט, ואז תוכל למצוא למה הם לא סתם פלסבו

הנקודה שלי היא , שזה שאתם מזלזלים בדברים שאין להם ביסוס מדעי , גורם לכך שתהיו סגורים בפני דברים שהם כן נכונים וכן עובדים , אבל כרגע הם בתור קופסה שחורה עבור רמת הידע הנוכחית .
גם בשטחים שבהם כביכול המדע יודע הכול , יש המון דברים שקורים שלא אמורים לקרות , ואז שמים אותם תחת תגיות של "טעויות מדידה"/"יוצא דופן" וכו' וכו' וכו' , במקום להודות שאולי יש עדיין דברים שאנו לא יודעים , והם עדיין קיימים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
טלHD
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008

#24  נשלח: ג' 01/05/2012 9:31

ran_carney כתב:
ההבדל הורגש בשתי סיטואציות שונות.
ההחלפה הייתה בין כבל USB בסיסי של איביי לכבל הראשון בסידרה של WIREWORLD (סביבות ה-300 ש"ח לכבל חדש).
הסטאפ:
פאוור - רוטל 875 (רסיבר סטריאו במקור)
פרה - רוטל מיצ'י אקטיבי
מקור: ואלאב דאק
רמקולים: רוג'רס LS3\5A

לאחר ההחלפה הורגש שיפור בפירוט ויותר נפח בתחום התחתון (הרוג'רס רמקולים מאוד רזים) לעומת הכבל EBAY. כמו כן, הצליל הפך להיות נקי יותר.

מאז הוחלף הסטאפ.
היום הוא מורכב מאינטגרייטד משולב דאק - BEL CANTO C5I
רמקולים: HARBETH SUPER HL5

במקרה הזה נעשתה בדיקה בין ה-WIREWORLD שלי לבין כבל ה-USB הראשון בסידרה בסיסית שיגאל סבו מייבא (לא זוכר איזה דגם), גם כן מתומחר באיזור ה-300 ש"ח, ולאוזנינו שנינו היה הבדל לטובת הכבל של יגאל.

השורה התחתונה היא שהשדרוג הבא שלי יהיה כנראה לכבל USB שמתומחר באיזור ה-3000 ש"ח למיטב זכרוני. אבל את זה עוד צריך לבדוק.

בשני המקרים הבחינה הייתה עם קבצי FLAC כשהמוזיקה מגיעה מהמחשב הנייח שלי.

בשורה התחתונה, ההבדלים בין כבלי ה-USB, לאוזניי, מקבילים להבדלים בין כבלי רמקולים.

אגב, בנוגע לכבלי הרמקול - החלפתי לאחרונה את הכבל שלי, CABLE TALK 3.5 לסטרייטוויר וירטואוזו 1 - ויחי ההבדל גם בין העלויות שלהם, כן? אבל ההבדל ביניהם היה כ"כ ברור, חד ומיידי - הצליל הפך להיות פתוח יותר, צלול יותר, מדוייק יותר, מפורט יותר. פשוט הבדל אדיר. כמו כן, הייתה איזושהי בעיה שחשבתי שקשורה לאקוסטיקה ואחרי ההחלפה נעלמה.

עד עכשיו לא ממש הבנתי למה חובר הכבל. בין המחשב למגבר?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ran_carney
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 23, 2008

#25  נשלח: ג' 01/05/2012 9:36

בין המחשב לדאק בפעם הראשונה. בין המחשב למגבר משולב דאק (בל קנטו) הנוכחי בסיבוב השני.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
tomyeshuah (Tom Yeshuah)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 27, 2011

הבעות תודה: 406
מספר הודעות: 1583

#26  נשלח: ג' 01/05/2012 9:42

truejoker כתב:
אם אתה לא שומע הבדלים בין כבלים , מזלך , תקח את הכבל הכי פשוט וזהו .

התכוונתי לעובדה שיש נקודה בה מפסיק להיות הבדל בטיב הכבלים ורק מתחיל ההבדל בתמחור ובעיצוב המוצר. כמובן שעד גבול מסויים ישנו הבדל.

האם אתה מצדיק את רכישת הכבל בקישור הנ"ל מבחינה כלכלית של תמורה הוגנת למחיר?

ובעניין של שיפור הסאונד בעקבות החלפת כבל USB מה-DAC, אני כבר מרים ידיים.
בתור מי שעוסק בעבודה עם ציוד הקלטה דיגיטלי, אני נוטה להסכים לגמרי עם האוסטרלי מהסרטון לגבי כבלים דיגיטליים.

דרך נחמדה לפתור את כל הדיון תהיה במבחן "האזנה עיוורת".
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ran_carney
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 23, 2008

#27  נשלח: ג' 01/05/2012 10:18

אוי, נו. עזבו אותי מההאזנה העיוורת שלכם. לא קניתי ציוד עד היום על בסיס בדיקה עיוורת, ואני לא מתכוון להתחיל עכשיו. לי טוב עם הסטאפ שלי, בלי שמץ של דיסוננס - ולו הכי קטן. אתה מוזמן בחום להגיע אליי ונעשה את ההחלפה, נראה אותך אומר שאין הבדל. בלי משחקים של האזנה עיוורת, רק כנות. יותר מזה, קפוץ לאחד היבואנים של כבלי ה-USB, וסתם בשביל הכיף (כי לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון?) חבר כבל USB של 8 שקלים וכבל של 3000 ש"ח. לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון? I Dare You, תתפלא מה תגלה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#28  נשלח: ג' 01/05/2012 10:21

תראה , אני אסביר משהו , בזמנו חליתי במחלה שכביכול היא אינה ניתנת לטיפול (זו לא מחלה קטלנית אבל איכות החים נפגעת ), הייתי צעיר , וכמו כולם , האמנתי לרופאים שהם יודעים הכול . העניין הוא שאני אדם סקרן , ולמרות שזה היה בעידן שלא היה אינטרנט , השגתי ספרים רפואיים על המחלה , שאלתי שאלות , ובוא נאמר שלא יכולתי לרפא, אבל הבנתי הרבה יותר מכמה מתמחים שעבדו במחלקה שבה אושפזתי .
יום אחד בא מנהל המחלקה, פרופסור מכובד מאוד , והחליט על טיפול שאני ידעתי שהוא לא הגיוני ולא תורם דבר , שאלתי למה , והוא ענה לי שהוא יודע . אמרתי לו שאפשר לשאול מומחים אחרים כי לפי מיטב הבנתי הוא טועה . שאלנו והתברר למבוכתו שאני צודק . באותו רגע , כול ה"מושלמות" של צדקת הרופאים עברה זעזוע , וזה גרם לכך שכאשר שמעתי על טיפול תחליפי , הייתי מוכן לנסות . אבל גם התת מודע שלי , לא היה מנסה לעצור אותי בגלל אמונה שהרופאים יודעים הכי טוב , ואם הם אומרים משהו הוא יתקיים .
היום אני בריא לחלוטין (כבר המון זמן), ורק בגלל שנופצה האמונה שהרופאים יודעים הכול .
מאז אני ספקן על כול דבר , ומוכן להתנסות .
אנשים שחושבים/שכנעו את עצמם שהמדע יודע הכול , פשוט לעולם לא יפתחו לאפשרות שיש דברים אחרים , כי התת מודע שלהם לא יתן להם .
העובדה הפשוטה היא , שאלו שהמדע הוא לא אור לרגליהם , אם בגלל אי ידיעה , ואם בגלל שאינם עוסקים במקצועות שיוצרים שטיפת מוח שמה שאינו מדעי לא קיים , שומעים הבדלים .
אלו שעוסקים במקצועות האלו , המוח/תת מודע שלהם , לעולם לא יתן להם להרגיש בדברים שעשויים לטלטל את עולמם ולנפץ את הבסיס הזה .
ולכן אתה לא תשמע , אבל אחרים כן
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ashk
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 14, 2009
הבעות תודה: 37
מספר הודעות: 942

#29  נשלח: ג' 01/05/2012 11:13

להביא רפואה בתור ארגומנט לא היה נבון במיוחד כזה לא מדע מדויק... כמו גם בכלל להיכנס לוויכוח
מסיבה פשוטה - לצד השני יש ארגומנט קטלני: "אבל אני שומעה אצ ההבדל"
זהו! מה יש כאן לדיון? זה כמו להתווכח עם אנשים ששומעים קולות (שזה מחזיר אותנו לתחומיי רפואה שאמרנו שלא רוצים להביא לדיון כאן)
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dimmer2
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 10, 2012
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 136

#30  נשלח: ג' 01/05/2012 12:08

ran_carney כתב:
אוי, נו. עזבו אותי מההאזנה העיוורת שלכם. לא קניתי ציוד עד היום על בסיס בדיקה עיוורת, ואני לא מתכוון להתחיל עכשיו. לי טוב עם הסטאפ שלי, בלי שמץ של דיסוננס - ולו הכי קטן. אתה מוזמן בחום להגיע אליי ונעשה את ההחלפה, נראה אותך אומר שאין הבדל. בלי משחקים של האזנה עיוורת, רק כנות. יותר מזה, קפוץ לאחד היבואנים של כבלי ה-USB, וסתם בשביל הכיף (כי לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון?) חבר כבל USB של 8 שקלים וכבל של 3000 ש"ח. לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון? I Dare You, תתפלא מה תגלה.

רן
מחיר זה לא מדד לאיכות, תזכור זאת

לגבי כבילה (RCA), כבר עשיתי ניסיונות עם כבילות "מהום סנטר" וכבילות עתירות תקציב, היו הבדלים (לא אומר שלא) .
אבל בטח לא בקנה המידה שאותו הכבל עלה וכביכול ייצג.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  44  |  45  |  46  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה