מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

האמת מאחורי כבלים \ מוצרי אודיו נלווים

עמוד 3 מתוך 46
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  44  |  45  |  46  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
ran_carney
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 23, 2008
הבעות תודה: 61
מספר הודעות: 1916

#31  נשלח: ג' 01/05/2012 12:38

דימר, ברור שמחיר הוא לא מדד לאיכות, וזאת משום שיש יוצאים מן הכלל. מצד שני, אוניברסלית ניתן להניח שאם משהו מתומחר יותר גבוה הוא *אמור* להיות טוב יותר. במקרה של הכבל, כמו שכבר ציינתי, אבדוק את הכבל כדי להבחין בהבדלים עבורי. מצד שני, בין כבל של 8 שקלים לכל כבל ברמות האלו, ההבדל מהתנסותי מורגש חד משמעית.

ASHK ,
אנשים ששומעים קולות - שומעים קולות. עבורם זה מוחשי, כי זה קיים אצלם בראש. אפילו הרפואה השכילה להבין שזו אמנם מחלה, אבל עבור החולים הללו זו מציאות קיימת.

תחזור אחורה, אגב, ותראה שכתבתי - אין לי צורך להצדיק את עצמי מול אף אחד. אני מצאתי לנכון להשקיע את הסכומים האלו כי אני שומע הבדלים. אתה רוצה לקרוא לי סכיזופרן, בכיף. אני שומע קולות, ואוהב את זה!
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Soli
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 70
מספר הודעות: 1080

#32  נשלח: ג' 01/05/2012 14:38

dimmer2 כתב:
ran_carney כתב:
אוי, נו. עזבו אותי מההאזנה העיוורת שלכם. לא קניתי ציוד עד היום על בסיס בדיקה עיוורת, ואני לא מתכוון להתחיל עכשיו. לי טוב עם הסטאפ שלי, בלי שמץ של דיסוננס - ולו הכי קטן. אתה מוזמן בחום להגיע אליי ונעשה את ההחלפה, נראה אותך אומר שאין הבדל. בלי משחקים של האזנה עיוורת, רק כנות. יותר מזה, קפוץ לאחד היבואנים של כבלי ה-USB, וסתם בשביל הכיף (כי לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון?) חבר כבל USB של 8 שקלים וכבל של 3000 ש"ח. לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון? I Dare You, תתפלא מה תגלה.

רן
מחיר זה לא מדד לאיכות, תזכור זאת

לגבי כבילה (RCA), כבר עשיתי ניסיונות עם כבילות "מהום סנטר" וכבילות עתירות תקציב, היו הבדלים (לא אומר שלא) .
אבל בטח לא בקנה המידה שאותו הכבל עלה וכביכול ייצג.

בקיצור רכשת את הכבלים של הום סנטר

חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2005

הבעות תודה: 66
מספר הודעות: 9346

#33  נשלח: ג' 01/05/2012 17:33

שאלה למומ חי הווידיאו ואלה שאומרים שכבל זה כבל-הרי אם כך אז גם כבל ווידיאו הוא כבל לעומת סוג אחר,

ואתם רוצים לאמר לי שאין הבדלים בצפיה שמחברים כבלים שונים???זו שאלה אליכם

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#34  נשלח: ג' 01/05/2012 21:56

ashk כתב:
להביא רפואה בתור ארגומנט לא היה נבון במיוחד כזה לא מדע מדויק... כמו גם בכלל להיכנס לוויכוח
מסיבה פשוטה - לצד השני יש ארגומנט קטלני: "אבל אני שומעה אצ ההבדל"
זהו! מה יש כאן לדיון? זה כמו להתווכח עם אנשים ששומעים קולות (שזה מחזיר אותנו לתחומיי רפואה שאמרנו שלא רוצים להביא לדיון כאן)

הנקודה כאן הייתה , לא המחלה שלי שנעלמה , לא הרפואה , ולא כול דבר אחר , מה שניסיתי לומר שעד שאתה לא "משתחרר" בפנים מהחשיבה שהמדע יודע הכול , אזי לא תהיה חשוף לאפשרות שאולי יש הבדל.
יש לזה יתרון שלא צריך להוציא כסף
יש לזה חסרון שאתה לא פתוח וסקרן מספיק כדי להחליט בעצמך על סמך נסיון, אלא התת מודע שלך תוקע אותך בהנחה שהעולם הוא לא כאוטי אלא הוא דבר מדיד ויש תמיד סיבה ותוצאה .
ברפואה , בגלל היותה משהו מטלטל , מקבלים את התובנה הזו ישר לתת מודע , ולכן אתה נעשה פתוח יותר מאלו שלא חוו ו/או גרמו לעצמם בצורה אחרת להבין שהעולם הוא לא כ"כ מסודר וניטי כמו שהמדע רוצה שנחשוב
dimmer2
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 10, 2012
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 136

#35  נשלח: ד' 02/05/2012 8:20

Hybrid כתב:
dimmer2 כתב:
ran_carney כתב:
אוי, נו. עזבו אותי מההאזנה העיוורת שלכם. לא קניתי ציוד עד היום על בסיס בדיקה עיוורת, ואני לא מתכוון להתחיל עכשיו. לי טוב עם הסטאפ שלי, בלי שמץ של דיסוננס - ולו הכי קטן. אתה מוזמן בחום להגיע אליי ונעשה את ההחלפה, נראה אותך אומר שאין הבדל. בלי משחקים של האזנה עיוורת, רק כנות. יותר מזה, קפוץ לאחד היבואנים של כבלי ה-USB, וסתם בשביל הכיף (כי לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון?) חבר כבל USB של 8 שקלים וכבל של 3000 ש"ח. לא אמור להיות הבדל בכלל, נכון? I Dare You, תתפלא מה תגלה.

רן

לגבי כבילה (RCA), כבר עשיתי ניסיונות עם כבילות "מהום סנטר" וכבילות עתירות תקציב, היו הבדלים (לא אומר שלא) .

בקיצור רכשת את הכבלים של הום סנטר

הום סנטר כמובן

האמת, לקחתי אותם כפתרון זמני עד שהבאתי משהו אחר.

אני מאילו שכן חשים הבדלים בין כבלים
אבל לדעתי יש הפרזה ואי הצדקה למחירים.
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1801
מספר הודעות: 15498

#36  נשלח: א' 03/06/2012 8:12

truejoker כתב:
תראה , אני אסביר משהו , בזמנו חליתי במחלה שכביכול היא אינה ניתנת לטיפול (זו לא מחלה קטלנית אבל איכות החים נפגעת ), הייתי צעיר , וכמו כולם , האמנתי לרופאים שהם יודעים הכול . העניין הוא שאני אדם סקרן , ולמרות שזה היה בעידן שלא היה אינטרנט , השגתי ספרים רפואיים על המחלה , שאלתי שאלות , ובוא נאמר שלא יכולתי לרפא, אבל הבנתי הרבה יותר מכמה מתמחים שעבדו במחלקה שבה אושפזתי .
יום אחד בא מנהל המחלקה, פרופסור מכובד מאוד , והחליט על טיפול שאני ידעתי שהוא לא הגיוני ולא תורם דבר , שאלתי למה , והוא ענה לי שהוא יודע . אמרתי לו שאפשר לשאול מומחים אחרים כי לפי מיטב הבנתי הוא טועה . שאלנו והתברר למבוכתו שאני צודק . באותו רגע , כול ה"מושלמות" של צדקת הרופאים עברה זעזוע , וזה גרם לכך שכאשר שמעתי על טיפול תחליפי , הייתי מוכן לנסות . אבל גם התת מודע שלי , לא היה מנסה לעצור אותי בגלל אמונה שהרופאים יודעים הכי טוב , ואם הם אומרים משהו הוא יתקיים .
היום אני בריא לחלוטין (כבר המון זמן), ורק בגלל שנופצה האמונה שהרופאים יודעים הכול .
מאז אני ספקן על כול דבר , ומוכן להתנסות .
אנשים שחושבים/שכנעו את עצמם שהמדע יודע הכול , פשוט לעולם לא יפתחו לאפשרות שיש דברים אחרים , כי התת מודע שלהם לא יתן להם .
העובדה הפשוטה היא , שאלו שהמדע הוא לא אור לרגליהם , אם בגלל אי ידיעה , ואם בגלל שאינם עוסקים במקצועות שיוצרים שטיפת מוח שמה שאינו מדעי לא קיים , שומעים הבדלים .
אלו שעוסקים במקצועות האלו , המוח/תת מודע שלהם , לעולם לא יתן להם להרגיש בדברים שעשויים לטלטל את עולמם ולנפץ את הבסיס הזה .
ולכן אתה לא תשמע , אבל אחרים כן

קודם כל תהיה בריא , שמח לשמוע שהטיפול עזר.
במקרה של הטיפול שעזר אין ויכוח כי עובדה שאתה בריא.

לגבי הכבלים ,כל עוד שאתה יודע מה אתה שומע אתה יכול להגיד עד מחר ששמעת הבדל ואחר יגיד שלא שמע ושניכם צודקים.
מה שחשוב, שתצליח לדבוק בהבדל ששמעת, גם שלא תדע מה אתה שומע , כי אז תדע שאתה לא מושפע מכלום חוץ מחוש השמיעה.

אנשים מתארים הבדלים בין כבלים בסגנון במה גדלה, פרוט טוב יותר וכו.... . ואני שואל ,כשיש כאלו הבדלים גדולים ,למה אותם אנשים לא מצליחים לזהות אותם במבחן עיוור?

הרבה בריאות
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#37  נשלח: א' 03/06/2012 9:45

תודה על איחולי הבריאות , אבל הסיפור היה כדי לומר לך שיש אנשים שמאמינים ואז הם שומעים ויש שלא
בסופו של דבר האוכלוסיה כולה מתחלקת לשני חלקים בהרבה דברים , למשל , אלו שרואים את החצי המלא ואלו שרואים את הריק , אלו ששומעים מוסיקה מהלב ואלו מהראש , אלו שיכולים "לשמוע" את המוסיקה גם כשהיא לא ממש מתנגנת ו/או שהיא מתנגנת רע מאוד, ואלו שלא , וכו' וכו' וכו'

אני כן שומע הבדלים , וכשאני עושה לעצמי מבחן עיוור , אני כן יודע , העניין הוא שבאופן עקרוני אני לא מוכן להכנס למבחנים עיוורים.

מה שכן , כפי שאמרתי לפני כן, אלו שלא שומעים , יש להם מזל שהארנק שלהם ישאר יותר כבד , ושיהנו מכך , אבל שלא יבואו ויחליטו שהאמת האולטימטיבית היא שלא שומעים , וכול אלו ששומעים הם פראיירים . אני לא ממש בטוח שאלו שפוסלים את אלו ששומעים בתור פראיירים , הם לא הפראיירים כעצמם , כי חסר להם משהו או בגישה/ או ביכולות מובנות , או בכול דבר אחר שאנו לא יודעים עליו , ושבעטיו הם לא שומעים .

וד"א אם יורשה לי , אנשים שחולים ומחליטים שטיפולים אלטרנטיביים , הם שמן נחשים , לענ"ד בוודאות איכות החיים שלהם יותר גרוע מאלו שמוכנים לתת לזה סיכוי
כמו כן , ידוע שאנשים מאמינים , איכות החיים וההתמודדות שלהם עם מצבם , הרבה יותר טובה מאלו שלא
כך שבמבחן המעשי , לא בטוח שבעלי האמונה מפסידים ממנה
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1801
מספר הודעות: 15498

#38  נשלח: א' 03/06/2012 9:58

truejoker כתב:
תודה על איחולי הבריאות , אבל הסיפור היה כדי לומר לך שיש אנשים שמאמינים ואז הם שומעים ויש שלא
בסופו של דבר האוכלוסיה כולה מתחלקת לשני חלקים בהרבה דברים , למשל , אלו שרואים את החצי המלא ואלו שרואים את הריק , אלו ששומעים מוסיקה מהלב ואלו מהראש , אלו שיכולים "לשמוע" את המוסיקה גם כשהיא לא ממש מתנגנת ו/או שהיא מתנגנת רע מאוד, ואלו שלא , וכו' וכו' וכו'

אני כן שומע הבדלים , וכשאני עושה לעצמי מבחן עיוור , אני כן יודע , העניין הוא שבאופן עקרוני אני לא מוכן להכנס למבחנים עיוורים.

מה שכן , כפי שאמרתי לפני כן, אלו שלא שומעים , יש להם מזל שהארנק שלהם ישאר יותר כבד , ושיהנו מכך , אבל שלא יבואו ויחליטו שהאמת האולטימטיבית היא שלא שומעים , וכול אלו ששומעים הם פראיירים . אני לא ממש בטוח שאלו שפוסלים את אלו ששומעים בתור פראיירים , הם לא הפראיירים כעצמם , כי חסר להם משהו או בגישה/ או ביכולות מובנות , או בכול דבר אחר שאנו לא יודעים עליו , ושבעטיו הם לא שומעים .

וד"א אם יורשה לי , אנשים שחולים ומחליטים שטיפולים אלטרנטיביים , הם שמן נחשים , לענ"ד בוודאות איכות החיים שלהם יותר גרוע מאלו שמוכנים לתת לזה סיכוי
כמו כן , ידוע שאנשים מאמינים , איכות החיים וההתמודדות שלהם עם מצבם , הרבה יותר טובה מאלו שלא
כך שבמבחן המעשי , לא בטוח שבעלי האמונה מפסידים ממנה

במידה ואתה מזהה הבדלים בין כבלים ,במבחן עיוור ,אני מוריד בפניך את הכובע וזה ממש לא בציניות.
אני אישית עדין לא נתקלתי הלכה למעשה במי שהצליח (לאחר עשרות נסיונות במערכות סופר דופר יקרות ונחשבות), כולל אני עצמי כמובן ולכן אני מאוד סקפטי בענין.

תהנה
9000es (איציק)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 12, 2008

הבעות תודה: 516
מספר הודעות: 13208

#39  נשלח: א' 03/06/2012 22:28

dimmer2 כתב:

רן

dimmer2

אתה מתקדם בצעדי ענק "להום סנטר" . אני מקווה ששאר הרכיבים של המערכת שלך כיום לא "מהום סנטר"

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 10, 2012
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 136

#40  נשלח: ב' 04/06/2012 7:36

9000es כתב:
dimmer2 כתב:

רן

dimmer2

אתה מתקדם בצעדי ענק "להום סנטר" . אני מקווה ששאר הרכיבים של המערכת שלך כיום לא "מהום סנטר"

יותר בסגנון של office depot
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007

#41  נשלח: ב' 04/06/2012 8:54

istarmini כתב:

במידה ואתה מזהה הבדלים בין כבלים ,במבחן עיוור ,אני מוריד בפניך את הכובע וזה ממש לא בציניות.
אני אישית עדין לא נתקלתי הלכה למעשה במי שהצליח (לאחר עשרות נסיונות במערכות סופר דופר יקרות ונחשבות), כולל אני עצמי כמובן ולכן אני מאוד סקפטי בענין.

תהנה

אני אספר לך את ההיסטוריה שלי לגבי כבלים
כשקניתי את המערכת שלי מאייל בזמנו , אייל סיפר לי (וזה היה לפני 15 או 20 שנה ) על דרך לשפר את הסאונד ע"י טיפול פשוט בחשמל (היום כולם "יודעים" אבל אז ,הוא היה היחיד שאני יודע עליו שדיבר על זה . )
יום אחד הגעתי כדי להחליף את המגבר הספק שלי , ובאותה הזדמנות הוא החליט להראות לי מה כבלים עושים , אז הוא החליף את הכבל שלי בXLO ירוק , ההבדל היה כל כך מיידי ומוחש , שלמרות הספקנות הטבעית שלי , ואי רצוני ל"בזבז" כסף , על דברים נלווים למערכת . פשוט קניתי אותו בו במקום.

היות ואני בד"כ אדם שמשאיר אצלו דברים במשך שנים , אז לא הלכתי להחליף כבלים , כך שלא ממש בדקתי אותם באופן עיוור (בדקתי דברים אחרים ), אבל אחרי אותו יום עם אייל , כשמישהו מחליט שאין הבדל , לדעתי או שהוא לא שומע , או שהוא לא רוצה לשמוע
וד"א , אייל היה אז בתחילת דרכו אאל"ט , כך שלא היו לו בתצוגה את הדברים שיש לו היום , אני מאמין שעם האיכות שיש לו היום , אף אחד לא יחשוב שאין הבדלים בין כבלים אחרי שיבדוק את זה אצלו

ד"א מהנסיון שלי איתו , לאייל יש ידע עצום בנושאים רבים בנוגע לאודיו , והיה לו נסיון כשאף אחד אפילו לא חשב על זה . כך שמבחינתי לפחות , הוא אוטוריטה בדברים מסויימים , יותר מאנשים אחרים שמדברים בפורומים.
אייל לא זקוק להגנה שלי , אבל לדעתי אנשים חושבים שהם המציאו את הידע ואת הגלגל, וחלק מהדברים אייל אמר לי , הרבה לפני שאנשים בכלל ידעו עליהם
קרמריקה
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2005
הבעות תודה: 264
מספר הודעות: 4023

#42  נשלח: ב' 04/06/2012 9:31

לפני כשקניתי את המערכת האחרונה שלי, עשיתי קצת סיבוב בכמה חנויות. באחת מהן נכנסתי לשיחה עם קונה אחר שבא לחפש כבלים יותר איכותיים. לא רק כבלים לרמקולים, אלא ממש כל כבל, כולל ה-HDMI. מסתבר שהטריגר היה זה שהוא שמע הבדלים של שמים וארץ אחרי שהחליפו לו את הכבל רשת שלו (שמעתם נכון) לאחד "הרבה יותר איכותי", אז ההזרמה מהמחשב היתה הרבה יותר איכותית והוא פתאום שמע "פירוט ובמה שלא היו קודם".

אני לא שופט אף אחד כמובן, ואני באמת מאמין לו שהוא שמע הבדל. אבל הוא היה שומע את אותו הבדל גם אם רק היו אומרים לו שהחליפו לכבל רשת איכותי יותר ובעצם לא היו עושים כלום.
אין לי גם ספק שמההשקעה שהוא שם בכבלים באותו יום, הוא ירוויח סאונד טוב יותר לאוזניו. לדעתי האישית, אף אחד אחר שלא מודע להחלפה הזו לא ישמע שום הבדל, אבל לא בטוח שזה משנה. הוא שם כסף, ומרוויח סאונד טוב יותר. האם זה באמת משנה אם זה פסיכולוגי או לא?
לצערי, אני לא מאמין בזה, ולכן, לא שומע הבדלים בין כבלים.
opv (אור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 08, 2005

הבעות תודה: 232
מספר הודעות: 4849

#43  נשלח: ב' 04/06/2012 9:39

קרמריקה כתב:

קרמריקה,
במשפט האחרון שלך, השאלה הנשאלת היא מה בא קודם, "לא מאמין בזה" ולכן "לא שומע הבדלים בין כבלים"
או לחלופין "לא שמעתי הבדלים בין כבלים" ולכן "לא מאמין בזה".
קרמריקה
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2005
הבעות תודה: 264
מספר הודעות: 4023

#44  נשלח: ב' 04/06/2012 9:45

opv כתב:
קרמריקה כתב:

קרמריקה,
במשפט האחרון שלך, השאלה הנשאלת היא מה בא קודם, "לא מאמין בזה" ולכן "לא שומע הבדלים בין כבלים"
או לחלופין "לא שמעתי הבדלים בין כבלים" ולכן "לא מאמין בזה".

שאלה טובה. העניין הוא שיכול להיות שאפקט הפלסבו עובד גם הפוך. בדיוק כמו שאדם יכול להרגיש משהו שלא קיים רק כי הוא מאמין בזה, אולי אדם עשוי לא להרגיש משהו שכן קיים רק כי הוא לא מאמין בזה....
opv (אור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 08, 2005

הבעות תודה: 232
מספר הודעות: 4849

#45  נשלח: ב' 04/06/2012 9:48

קרמריקה,
אני לא הייתי ממהר וקורא לכל דבר פלסיבו.
רק בגלל שיש תופעה שאני לא מצליח להסביר או למדוד, לא אומר שהתופעה לא קיימת .אולי בעתיד אבין אותה ואמצא את הדרך הנכונה למדוד אותה.

פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  44  |  45  |  46  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה