מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

האמת מאחורי כבלים \ מוצרי אודיו נלווים

עמוד 40 מתוך 46
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  39  |  40  |  41  | ... |  44  |  45  |  46  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 110
מספר הודעות: 698

#586  נשלח: ו' 27/07/2012 19:13

AK1 כתב:
roberts כתב:
ועכשיו יקפוץ AK1 ויגיד שזכותו של כל אודיופיל בוגר שאחראי למעשיו לעשות עם כספו כרצונו (ואכן בצדק - אני לא מתווכח על נושא זה ) - נו תגיד זאת שוב.

למה לומר זאת שוב?

אני יודע שכל אמצעי כשר בעיניך, ושטיפת מוח וחזרות עד-זרא על אותן מנטרות עד שייתקעו כמו קוצ ב**** הוא אמצעי כשר ויעיל בעיניך, אז תמשיך -- תגיד זאת שוב...

אז יאללה: כולם יחד עם רוברט: "אין הבדלים... בין כבלים... אין הבדלים.... בין כבלים....ראבק DC עד 10 מגהרץ... DC עד 10 מגהרץ... ראבק,, אין הבדלים... בין כבלים...ראבק"

כשיימאס לכם, תחזרו להתחלה ותגידו שוב. רוברט ישמח.

עמיר

אני מציע לך Start Up - פורום אודיופילי כלכלי עם גרפים של הצע וביקוש ואולי מחירון כמו לוי יצחק - אתה תהיה כלכלן האינטרקונקטים הראשון בהיסטוריה (וגם מעט קלקלן .....על הדרך )
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
AK1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009
הבעות תודה: 70
מספר הודעות: 492

#587  נשלח: ו' 27/07/2012 19:20

roberts כתב:
[
אני מציע לך Start Up - פורום אודיופילי כלכלי עם גרפים של הצע וביקוש ואולי מחירון כמו לוי יצחק - אתה תהיה כלכלן האינטרקונקטים הראשון בהיסטוריה (וגם מעט קלקלן .....על הדרך )

ממשיך עם ההתמקדות בחצי-האמת -- לא מפריע לך בכלל שזה בעצם סוג של שקר.
לא מפריעה לך חצי האמת עם האינטרקונקטים -- לא מפריע לך בכלל שזה בעצם סוג של שקר.
לא מפריע לך בכלל שום דבר, העיקר שייהייה BT "פשוט" -- ולא מפריע לך בכלל שזה בעצם לא תקף.

מופת!
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 1271

#588  נשלח: ו' 27/07/2012 19:49
אתה לבד רק בגלל סגנון מתלהם

roberts כתב:

1.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
איך לדעתך כל הכבלים בעולם שהם בעלי דינמיות של יותר מ-140 dB , עיוותים - 0.0000 % , ותחום שמע לפחות בין DC ל 100 MHz - אוזן האדם המסכנה יכולה להבדיל בניהם ? - אלוהים אדירים !!!

2.פשוט מאוד וחבל שהוודואיסטים מסרבים להבין זאת

3. אם במקום הכבלים המטורפים האודיופילים היו משקיעים באקוסטיקה נורמלית הם היו מגיעים לאכות שמיעה העדיפה עשרות מונים מאשר כבל ש"עושה כלום" ואקוסטיקה מחורבנת - וזאת מנסוני מנת חלקם של המון וודואיסטים . פיוז אודיופילי שאמור לתקן חדר מהדהד בטרוף !!!

רוברט יקירי, למרות שאני אמור להיות בצד שלך, השימוש שלך במילים חזקות וקשות או מילות גנאי רק מביאות נזק (לנו) וגם הדיוק אינו מעלה גדולה בטענותיך.

לגבי 1 - אם ניקח כבל רמקול שאחד בעל התנגדות טורית גבוהה ואחד נמוכה, בגלל שעכבת הרמקול אינה אחידה, בתחום התדר, נקבל ניחות שונה בתדרים שונים, ומבלי להסתבך בכך יותר הנחת 1 שלך אינה עובדת על המקרה שתיארתי.

גם כבל אינטרקונקט, אם יש לו קיבול גבוה בצורה מופרזת למטר לעומת כבל שני, והוא גם ארוך למדי - הנחת ה- 100 מגה"ץ עלולה להיות שגויה.

הביטויים "וודואיסטים", "מטורפים" וכו' - הם אינם חיזוק, הם רק שמן מיותר על מדורה מיותרת.

בברכה מקרב לב - יוסי
tnsilver
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012
הבעות תודה: 1339
מספר הודעות: 4166

#589  נשלח: ו' 27/07/2012 20:28

AK1 כתב:
...כל כך יפה אתה מתאר את תיסכוליהם ההולכים וגוברים של "אנשים" מול טיעוניו המשכנעים של דיגיסאן, כאילו זו פעם ראשונה שהוא מעלה אותם, ומתגלים כאן אוצרות שאיש לא שיער את קיומם קודם, שממש ממיסים ומייאשים את כל מי שהם מתגלים לעיניו ולמוחו לראשונה, באור נגוהות.

והכל מנוסח בצורה כל כך נטולת מוקשים שיביאו להערות-הנהלה, הכל בנוסח של "יש כן אנשים ש-" אף אחד לא ינחש למי הכוונה. במיוחד יש לציין את הקטע שמספר לדיגיסאן -- שמשבחים את דיעותיו אבל לא את יכולתו להבין בעצמו -- מה הייו התהליכים כאן, כולל תוספות מעניינות ונטולות פרשנות, כמו לגבי אחידותה של קהיליית האודיופילים, שכולם התייחסו אליה במפורש ככזו.

אם ההיסטורייה הייתה מתחילה כאן, בשירשור זה, אין ספק שה"התקפות מתלהמות בעלות אופי אישי" היו שרירותיות ונטולות-הצדקה לחלוטין, במיוחד לאור היעדרן-כביכול של תשובות ענייניות.

אבל ההיסטורייה לא מתחילה כאן, בשירשור זה, ואפילו לא באתר הזה, אלא לפני זמן רב, ב-...DTOWN.

אני עדין כמו פיל בחנות חרסינה והכוונה היתה בעיקר אליך, כפי ששמת לב בודאי, בחדות עין. כדי למנוע ממך את הצורך לפרש את דברי אני אומר לך במפורש שאני נהנה מדבריו של DigiSUN ולומד מהם. אולי יפתיע אותך שאני גם נהנה מחלק מדבריך. לא מסכים עימם, אבל בהחלט מוצא אותם מעניינים. עם זאת כשאין לך טענות ענייניות אתה תוקף. בצורה ייחודית ולעיתים חיננית - אבל לא עניינית. רטוריקה בנויה כהלכתה לא מכסה על טיעון קלוש והטיעונים שאתה מעלה הולכים ונהיים יותר יותר קלושים ככל ש-DigiSUN משכנע גם אחרים, שמצטרפים לדעתו. ישנם, לעומת זאת, משתמשים, שאני מסכים לדעתם (אני חושב) אך איני נהנה מדבריהם. חלקם פולטים נוסחאות ונתונים בצורה לא מתודולוגית ולא מסודרת ולעיתים נדמה שהתלהבותם מצדקתם מאפילה על האמת שבדבריהם - שאותה צריך לחלץ בכח מבין האופרטורים האריתמטיים השזורים בטענותיהם הנשפכות בקצב מסחרר.

מה שהיה ב-dtown לפני שנים - לא ממש מעניין אותי וכנראה שגם לא את רוב רובם של הקוראים הפאסיביים שצורכים תכנים אלה מבלי להשתתף באופן פעיל. אני לא רואה טעם לשתף אותם כאן במה שהיה ב-dtown או תפוז או אתרים אחרים. עברתי על שרשור אחד שם שבו מופיע רוברט, ארז, אתה ורבים אחרים. ישנם שם יוצאים מהכלל, כגון יואל פרלמן אך בעיקרון, בחוות נחשים יש פחות ארס ממה שנתקלתי בו שם. זה גרם לי לשוב לכאן ולהעריך מחדש את ההתערבות של מרטין ועופר מידי פעם. כל שיטת ממשל עדיפה על אנרכיה מוחלטת כמו בפורומים שציינתי.

ניתוח קר של פרסומיו של DigiSUN מעלה מתודולוגיה מסודרת. הוא לא מתחיל משפט בנוסחא תלושה אלא מסביר, לעיתים פעמים רבות, את ההקשר לדבריו. הוא בונה טיעון, מסביר ומסכם אותו. הוא מביא ציטוטים ממקורות מהימנים וכשהוא משתמש בנוסחא או טיעון מתחום המדע, בפעם הראשונה, הוא מסביר אותו. כל בר דעת מבין שלאדם מאחורי האווטאר של 'DigiSUN' יש רקע אקדמאי הולם ורלוונטי עבור הנושא המדובר ולכן התיחקור בהקשר לרקע האישי שלו הוא התנגחות אישית סרת טעם ודי מקוממת.

יש כאן הרבה שרלטנים שלוקחים חצאי אמיתות, חצאי ציטוטים, ומייחסים אותם שלא כהלכה, או עושים בהם מניפולציה לצרכיהם - כדי, כביכול, להצדיק את טענותיהם. לכולנו ברור שכבל אינטרקונקט עשוי כסף טהור מוליך טוב יותר מאשר כבל אינטרקונקט זהה עשוי נחושת. אין כאן בר-דעת וחובב אחד שיטען כי כבל מאיכות ירודה והלחמות רעועות מנחושת עדיף על כבל סולידי מייצור איכותי ויקר יותר מזהב טהור. יש כאן, לעומת זאת, כך מסתבר, לאור כמעט 40 עמודים, רבים וטובים שסבורים שכבל היברידי מסוכך כהלכה ושזור כסף - לא צריך לעלות 4000 אירו למטר. השרשור הזה (ללא קשר האם התחיל כאן או באתר אחר) עוסק, למיטב הבנתי, בשאלה האם ל-3800 אירו שהם ההפרש למטר כבל בין המחיר לצרכן לעלות האמיתית - יש איזושהי הצדקה בביצועים הניתנת להסבר באמות מידה אמפיריות. זה הכל. זה לא שיעור בספרות ופילוסופיה.
(1) הבעות תודה: DigiSUN
AK1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#590  נשלח: ו' 27/07/2012 21:41

tnsilver כתב:
AK1 כתב:
...כל כך יפה אתה מתאר את תיסכוליהם ההולכים וגוברים של "אנשים" מול טיעוניו המשכנעים של דיגיסאן, כאילו זו פעם ראשונה שהוא מעלה אותם, ומתגלים כאן אוצרות שאיש לא שיער את קיומם קודם, שממש ממיסים ומייאשים את כל מי שהם מתגלים לעיניו ולמוחו לראשונה, באור נגוהות.

והכל מנוסח בצורה כל כך נטולת מוקשים שיביאו להערות-הנהלה, הכל בנוסח של "יש כן אנשים ש-" אף אחד לא ינחש למי הכוונה. במיוחד יש לציין את הקטע שמספר לדיגיסאן -- שמשבחים את דיעותיו אבל לא את יכולתו להבין בעצמו -- מה הייו התהליכים כאן, כולל תוספות מעניינות ונטולות פרשנות, כמו לגבי אחידותה של קהיליית האודיופילים, שכולם התייחסו אליה במפורש ככזו.

אם ההיסטורייה הייתה מתחילה כאן, בשירשור זה, אין ספק שה"התקפות מתלהמות בעלות אופי אישי" היו שרירותיות ונטולות-הצדקה לחלוטין, במיוחד לאור היעדרן-כביכול של תשובות ענייניות.

אבל ההיסטורייה לא מתחילה כאן, בשירשור זה, ואפילו לא באתר הזה, אלא לפני זמן רב, ב-...DTOWN.

אני עדין כמו פיל בחנות חרסינה והכוונה היתה בעיקר אליך, כפי ששמת לב בודאי, בחדות עין. כדי למנוע ממך את הצורך לפרש את דברי אני אומר לך במפורש שאני נהנה מדבריו של DigiSUN ולומד מהם. אולי יפתיע אותך שאני גם נהנה מחלק מדבריך. לא מסכים עימם, אבל בהחלט מוצא אותם מעניינים. עם זאת כשאין לך טענות ענייניות אתה תוקף. בצורה ייחודית ולעיתים חיננית - אבל לא עניינית. רטוריקה בנויה כהלכתה לא מכסה על טיעון קלוש והטיעונים שאתה מעלה הולכים ונהיים יותר יותר קלושים ככל ש-DigiSUN משכנע גם אחרים, שמצטרפים לדעתו. ישנם, לעומת זאת, משתמשים, שאני מסכים לדעתם (אני חושב) אך איני נהנה מדבריהם. חלקם פולטים נוסחאות ונתונים בצורה לא מתודולוגית ולא מסודרת ולעיתים נדמה שהתלהבותם מצדקתם מאפילה על האמת שבדבריהם - שאותה צריך לחלץ בכח מבין האופרטורים האריתמטיים השזורים בטענותיהם הנשפכות בקצב מסחרר.

מה שהיה ב-dtown לפני שנים - לא ממש מעניין אותי וכנראה שגם לא את רוב רובם של הקוראים הפאסיביים שצורכים תכנים אלה מבלי להשתתף באופן פעיל. אני לא רואה טעם לשתף אותם כאן במה שהיה ב-dtown או תפוז או אתרים אחרים. עברתי על שרשור אחד שם שבו מופיע רוברט, ארז, אתה ורבים אחרים. ישנם שם יוצאים מהכלל, כגון יואל פרלמן אך בעיקרון, בחוות נחשים יש פחות ארס ממה שנתקלתי בו שם. זה גרם לי לשוב לכאן ולהעריך מחדש את ההתערבות של מרטין ועופר מידי פעם. כל שיטת ממשל עדיפה על אנרכיה מוחלטת כמו בפורומים שציינתי.

ניתוח קר של פרסומיו של DigiSUN מעלה מתודולוגיה מסודרת. הוא לא מתחיל משפט בנוסחא תלושה אלא מסביר, לעיתים פעמים רבות, את ההקשר לדבריו. הוא בונה טיעון, מסביר ומסכם אותו. הוא מביא ציטוטים ממקורות מהימנים וכשהוא משתמש בנוסחא או טיעון מתחום המדע, בפעם הראשונה, הוא מסביר אותו. כל בר דעת מבין שלאדם מאחורי האווטאר של 'DigiSUN' יש רקע אקדמאי הולם ורלוונטי עבור הנושא המדובר ולכן התיחקור בהקשר לרקע האישי שלו הוא התנגחות אישית סרת טעם ודי מקוממת.

יש כאן הרבה שרלטנים שלוקחים חצאי אמיתות, חצאי ציטוטים, ומייחסים אותם שלא כהלכה, או עושים בהם מניפולציה לצרכיהם - כדי, כביכול, להצדיק את טענותיהם. לכולנו ברור שכבל אינטרקונקט עשוי כסף טהור מוליך טוב יותר מאשר כבל אינטרקונקט זהה עשוי נחושת. אין כאן בר-דעת וחובב אחד שיטען כי כבל מאיכות ירודה והלחמות רעועות מנחושת עדיף על כבל סולידי מייצור איכותי ויקר יותר מזהב טהור. יש כאן, לעומת זאת, כך מסתבר, לאור כמעט 40 עמודים, רבים וטובים שסבורים שכבל היברידי מסוכך כהלכה ושזור כסף - לא צריך לעלות 4000 אירו למטר. השרשור הזה (ללא קשר האם התחיל כאן או באתר אחר) עוסק, למיטב הבנתי, בשאלה האם ל-3800 אירו שהם ההפרש למטר כבל בין המחיר לצרכן לעלות האמיתית - יש איזושהי הצדקה בביצועים הניתנת להסבר באמות מידה אמפיריות. זה הכל. זה לא שיעור בספרות ופילוסופיה.

ראשית, עיני אינה צרה בכך שאתה נהנה ולומד מדברי דיגיסאן, שכפי שכתבתי קודם בשירשור הזה, גם אני מעריך אותו מבחינה מקצועית, כולל היידע, צורת המחשבה, הלוגיקה ונדירותן של שגיאות ושטויות, כשכל אלה מנוגדים למירב ה"מדענים" האחרים (לא כולם).

ברור שחסר טעם שתבזבז את זמנך על חפירות בהיסטורייה, וזאת רק כדי לראות שהקישור שעשית בין "תקיפות" לבין "היעדר טיעונים" מחמיץ נקודה חשובה -- פשוט הדיונים והנקודות שמועלות כאן כבר נטחנו בעבר עד דק, כולל תשובות ענייניות אליהן, ואין טעם לחזור עליהן.

אבל נקודה חשובה הרבה יותר הוחמצה הרבה יותר בגדול. אני לא מתנגד לדיגיסאן ולמשנתו. גם כאן הצהרתי ואני מצהיר במפורש, שלמרות (שאני חושב/מדמיין) שאני שומע הבדלים בין כבלי רמקולים ובין אינטרקונקטים, אני מכיר בכך ומקבל שייש אפשרות ממשית ורלוואנטית ובהסתברות לא-זניחה כלל, שאני רק מדמיין את כל זה, כך שעיקר העניין כלל אינו הבאת נימוקי וטיעוני-נגד לדברים שאני מקבל אותם כצורת הסתכלות רלוואנטית.

ועוד נקודה שמקורה בעבר -- בעצם בשירשור זה ספציפית, שהתחיל בליגלוג של צד ג' על הבלי האודיופילים, דיגיסאן חף מ"פשעיו" בסגנון העבר, כשאז הוא הייה תוקע עצמו ודיעותיו בשירשורי אודיופילים ומשבית את שמחותיהם בליגלוגיו. כך שבעצם הוא "חטף" ממני הפעם רק בגלל משקעי העבר שוהצפו על ידי רוברט. אני לא יודע אם דיגיסאן חדל ממנהגו להיכנס בשירשורי אודיופילים, אז אולי ה"מנה" עדיין מגיעה לו, אם הוא עדיין אדם מהסוג שעושה דברים כאלה, אבל ייתכן שהוא "חזר בתשובה", לא בעניין ויתור על דיעותיו אלא בעניין כפייתן וליגלוג על אלה שמרגישים אחרת. שים לב -- "מרגישים", לא "חושבים" -- כי רוב קורבנות ליגלוגו אינם מסוגלים (ואינם אמורים) לענות לו ברמה שלו.

דווקא רוב הזמן, כשלא עולה בי הזעם הזה על ה"קורבנות", אני נהנה לדון עם דיגיסאן בדברים שונים, ו"חטפנו" לא מעט אש ב-DT על ויכוחים פילוסופיים "ברומו של עולם"...

הויכוח שלי עם דיגיסאן אינו ברמת וודואיסט אדוק מול איש מדע, אלא:
-- ברמה ההתנהגותית: האם זה לעניין להעלות את דיעותיו בשירשורי אודיופילים ולהוכיח להם שהם טיפשים כשאינם יכולים לענות לו
-- ברמה המדעית: "אל יתהלל חוגר כמפתח" -- האם רמת הביטחון והיידע שייש/אין מספיקה כדי לדון את האודיופילים למעמד וודואיסטים הוזים. עד כמה מה שהוכח/הופרך קביל/מוצק די הצורך.

ישנם עוד נימוקים ענייניים, של John Curl, שהבאתי לרוברט ב מסגרת DT, אבל כמו עם שאר השגותי על דבריו, הוא לא התייחס אליהם. עדיין לא אגרתי מספיק כוח/סבלנות לטחון את זה שוב, עם דיגיסאן.

עמיר
AK1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#591  נשלח: ו' 27/07/2012 22:20

tnsilver כתב:
לכולנו ברור שכבל אינטרקונקט עשוי כסף טהור מוליך טוב יותר מאשר כבל אינטרקונקט זהה עשוי נחושת

אבל גם אם חומר אחד מוליך "טוב" יותר מחומר אחר (מה זה "טוב" כאן? פחות התנגדות אוהמית לאורך/חתך נתונים?), לא ברור מאליו שזה ייתבטא בשמיעה בכלל, ומה יישמע "יותר טוב", ולטעמו של מי.

tnsilver כתב:

אין כאן בר-דעת וחובב אחד שיטען כי כבל מאיכות ירודה והלחמות רעועות מנחושת עדיף על כבל סולידי מייצור איכותי ויקר יותר מזהב טהור

אף אחד לא יטען לטובת איכות ירודה ומגעים רופפים, אבל יש הטוענים, ואולי בצדק, שחוט פשוט והלחמות סבירות יישמעו כמו החוט המשובח ביותר מהחומרים הטובים ביותר, ללא הבדל שמיע, או שגרוע מזה -- החוט הפשוט יתפקד כמוליך מושלם והחוט הייקר יישמע "טוב" יותר כיוון שהוא מתפקד כאיקווליזר! זה טיעון שאי אפשר לשלול כלאחר יד.

tnsilver כתב:

השרשור הזה ... עוסק, למיטב הבנתי, בשאלה האם ל-3800 אירו שהם ההפרש למטר כבל בין המחיר לצרכן לעלות האמיתית - יש איזושהי הצדקה בביצועים הניתנת להסבר באמות מידה אמפיריות. זה הכל. זה לא שיעור בספרות ופילוסופיה.

אבל "הצדקה" היא עניין פילוסופי, גם בלי ספרות:

א' יכול לטעון, ובצדק, ששווה לו לשלם X כסף על כבל Y רק אם יש הוכחה אובייקטיבית שהוא טוב בהרבה מכבל Z (כמה זה "הרבה"? איך מודדים?)

ב' יכול לטעון, ובצדק, שאם כבל Y גורם לו הנאה גדולה בהרבה מכבל Z, הוא מוכן לשלם את ההפרש, גם אם זה סכום מוטרף

ג' יכול לטעון, ובצדק, שקודם כל צריכה להיות הצדקה כלכלית כלשהי -- יחס סביר בין עלויות מחקר ופיתוח + עלויות יצור לבין המחיר הנידרש -- הוא לא יהייה פראייר של אף אחד

וכו' וכו', וכולם צודקים בעצם.

לא רק זה, אלא הסכום שכל אחד מהם יהייה מוכן לשלם תלוי לא רק בהבדלים הסוניים, אם קיימים, ובשיקולי עלויות פיתוח/ייצור, אלא גם (בעיקר?) באפשרויות הכספיות שלו, באלטרנאטיבות שלו לשימוש בכסף, בכמה הוא חושק בכבל, ואולי גם מה אשתו תגיד וכאלה.

לכן אני מאוד משועשע כל כך כל פעם שאנשים מתחילים להתווכח אם משהו מצדיק את מחירו או לא, כאילו התשובה היא באמת אבסולוטית, כן או לא.

השאלה מראש חסרת משמעות אובייקטיבית -- כל אחד מה ששווה לו מנקודת הראות שלו.

אז אם מטרת השירשור היא לענות על השאלה "האם יש איזושהי הצדקה בביצועים הניתנת להסבר באמות מידה אמפיריות", המטרה תוחמץ בוודאות -- אין אפשרות לענות על השאלה בצורה אובייקטיבית/רלוואנטית.

מה גם שלשירשור לא יכולות להית מטרות, רק לכל אחד מהמשתתפים בו יכולה להיות מטרה, והמטרות יכולות להיות בהחלט להיות שונות ומשונות, כולל מנוגדות או בלתי קשורות לנושא השירשור.

עמיר
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009
הבעות תודה: 240
מספר הודעות: 549

#592  נשלח: ו' 27/07/2012 22:35

tnsilver, תודה רבה לך על המילים האדיבות

כמו שאמרת, השרשור התדרדר להתלהמות וטיעונים לגופו של אדם, ובכלל טיעונים לא ענייניים, כמו זה של AK1, לפיו הצד שלי לא ראוי כי הוא מקלקל לצד השני את הכיף (בשרשור שנושאו הוא קיום/אי-קיום הבדלים).
כאמור, אני משתדל להמנע מלהגרר להתנצחויות האלה.
אני אכתוב אם יש לי משהו חדש לכתוב לגופו של עניין.

ufffnick כתב:

אני מוצא את זה קצת מעורר תימהון שיש כאן מחנאות כךל כך קנאית והתנגחות במושגי יסוד של המדע.
אולי מלבד AK1, מרבית המתנגדים לטיעונים המדעיים, מביאים טיעוני נגד המנגחים את המדע עצמו ולא את התיאוריה בנושא.
וזה לא משנה כמה שגיאות יש אצל מביא התיאוריה (נסו להעמידו על טעותו).

השפה המכלילה והפוגענית לא מקדמת את הדיון לשום מקום, וחבל, כי באמת היו חלקים מעניינים.

מסכים עם כל מילה!
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007

#593  נשלח: ו' 27/07/2012 22:39
Re: אתה לבד רק בגלל סגנון מתלהם

yosihary כתב:
roberts כתב:

1.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
איך לדעתך כל הכבלים בעולם שהם בעלי דינמיות של יותר מ-140 dB , עיוותים - 0.0000 % , ותחום שמע לפחות בין DC ל 100 MHz - אוזן האדם המסכנה יכולה להבדיל בניהם ? - אלוהים אדירים !!!

2.פשוט מאוד וחבל שהוודואיסטים מסרבים להבין זאת

3. אם במקום הכבלים המטורפים האודיופילים היו משקיעים באקוסטיקה נורמלית הם היו מגיעים לאכות שמיעה העדיפה עשרות מונים מאשר כבל ש"עושה כלום" ואקוסטיקה מחורבנת - וזאת מנסוני מנת חלקם של המון וודואיסטים . פיוז אודיופילי שאמור לתקן חדר מהדהד בטרוף !!!

רוברט יקירי, למרות שאני אמור להיות בצד שלך, השימוש שלך במילים חזקות וקשות או מילות גנאי רק מביאות נזק (לנו) וגם הדיוק אינו מעלה גדולה בטענותיך.

לגבי 1 - אם ניקח כבל רמקול שאחד בעל התנגדות טורית גבוהה ואחד נמוכה, בגלל שעכבת הרמקול אינה אחידה, בתחום התדר, נקבל ניחות שונה בתדרים שונים, ומבלי להסתבך בכך יותר הנחת 1 שלך אינה עובדת על המקרה שתיארתי.

גם כבל אינטרקונקט, אם יש לו קיבול גבוה בצורה מופרזת למטר לעומת כבל שני, והוא גם ארוך למדי - הנחת ה- 100 מגה"ץ עלולה להיות שגויה.

הביטויים "וודואיסטים", "מטורפים" וכו' - הם אינם חיזוק, הם רק שמן מיותר על מדורה מיותרת.

בברכה מקרב לב - יוסי

שלום יוסי - בטוב ליבך אתה מנסה לבצע סוג של "צו פיוס" אולם במידה מסויימת אתה חוטא לאמת משום שלא יתכן שכולם צודקים . יש אמת אחת – ונעזוב כרגע של מי היא .

לגבי כבלים לרמקולים תארתי מצב שעם מגברים שפופרתיים קיים הבדלים בין כבלים שונים עם RLC שונה.
מצורף הלינק ובו הסבר מפורט:
http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Foru...

לגבי אינטרקונקטים - 100 MHZ היה "מספר להרשים " - ואם האינטרקונקט מעביר עד 1 MHZ אז גם לא נראה לי שיש איזושהי בעיה .

ולגבי הערתך: " הביטויים "וודואיסטים", "מטורפים" וכו' - הם אינם חיזוק, הם רק שמן מיותר על מדורה מיותרת" – חלק מהאודיו פילים קרא למדע "דת " וזהו עלבון אפילו גדול יותר מה"שמות " שאני נתתי להם – אבל כעיקרון אתה צודק בטענך - צריך לשמור על איפוק.

נערך בפעם אחרונה על-ידי roberts בתאריך ו' 27/07/2012 23:12, נערך בסך הכל 2 פעמים
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009

#594  נשלח: ו' 27/07/2012 22:40

ובניסיון (נואש) להחזיר את הדיון לעניין, יש לי שאלה לשומעי הפיוזים והשקעים:

בהנתן פיוז, שקע, כבל חשמל או אמצעי נלווה אחר, שלדבריכם משפר את הצליל (במה, אימאג', דינאמיות, מה שאתם רוצים), וטרם נמצאה דרך למדוד השפעה זו.
מחברים מקור כלשהו (CD, פטיפון, לא משנה מה) דרך אמצעי זה למחשב עם כרטיס קול פצצתי ומקליטים את הסיגנל היפה המנוגן לקובץ (יכול להיות היי-רז או מה שאתם מעדיפים).
אח"כ מבצעים את אותה פעולה ללא האמצעי האקזוטי.
שמים את האמצעי האקזוטי במגירה.
מאזינים לשתי ההקלטות. האם יהיה הבדל?
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007

#595  נשלח: ו' 27/07/2012 22:55

DigiSUN כתב:

בהנתן פיוז, שקע, כבל חשמל או אמצעי נלווה אחר, שלדבריכם משפר את הצליל (במה, אימאג', דינאמיות, מה שאתם רוצים), וטרם נמצאה דרך למדוד השפעה זו.
מחברים מקור כלשהו (CD, פטיפון, לא משנה מה) דרך אמצעי זה למחשב עם כרטיס קול פצצתי ומקליטים את הסיגנל היפה המנוגן לקובץ (יכול להיות היי-רז או מה שאתם מעדיפים).

העולם מצחיק - בשלב מסויים אני ו-AK1 הצענו לבצע מדידה זו ולהחסיר אחד מהשני כדי לראות את עוצמת ה-Null אולם בשלב מסויים AK1 נסג מהמדידה כי הוא חש שאני מבצע זאת כדי ל"נגח את הפורום " בתוצאות הצפויות .

מצורף הלינק לפוסט ההוא כאשר הוא התנפח ל-31 דפים והוא למעשה 1:1 העתק של הפוסט הנוכחי

http://www.dtown.co.il/forum/26657-חשמל-ייעודי-למע...
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 442
מספר הודעות: 4319

#596  נשלח: ו' 27/07/2012 22:58

DigiSUN
לדעתי התשובה תהיה שכן, בתנאי שההשמעה של ההקלטה תהיה דרך מערכת נייטרלית ככל האפשר (שלטעמי זה טיעון סביר).

אגב, אותי יותר מעניין להשוות את הקובץ output לקובץ הinput.
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009

#597  נשלח: ו' 27/07/2012 22:59

AK1 כתב:

ההיסטורייה הזו לא התחילה בשירשור אחד יחיד ומיוחד המוקדש כולו להגיגי דיגיסאן על הבלי האודיופילים, אלא בעשרות שירשורים "אודיופיליים", שבהם דיגיסאן (ודומיו אחריו) התערב בגסות, והסביר למשתתפים, פעם אחר פעם, שהם עוסקים בשטויות ובוודו ושהם פתאים (הביטוי הזה נפלט לו גם כאן)...

AK1, תודה לך על הניתוח ההיסטוריוגרפי.
לפי דעתי הניתוח הזה הוא בלתי ענייני, לוקה בחסר ולא מחליש את טענותי כהוא-זה.
אבל שיהיה.

אם יש לך מקום בו באמת "התערבתי בגסות", כדבריך, תביא אותו לכאן ואם אתה צודק, אשלח התנצלות מיד.
אם הַבָּעַת-דיעה שונה באופן מנומס היא לדעתך בבחינת "התערבות בגסות", אז כאמור - תתמודד.

וכן, השתמשתי בביטוי "פתאים", לא נפלט לי, שקלתי כל מילה.
לא להפעיל חשיבה ביקורתית ולקנות בכסף רב סיפורים שאין מאחוריהם כל סימוכין מדעי אמיתי וכל הוכחה.
לקנות כבל אופטי עם חיבורים מסוככים-זהב במחיר גבוה.
לקנות סיפורים על סקין אפקט במערכות מקובצות.
לקנות כבל דיגיטלי בסיפורים בלתי רלבנטיים כמו ג'יטר וסינון האות האנלוגי.
ויש עוד אינספור דוגמאות.
כל אלה הן דוגמאות לפתיות בעיני.

נערך בפעם אחרונה על-ידי DigiSUN בתאריך ו' 27/07/2012 23:11, נערך סך הכל פעם אחת
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009

#598  נשלח: ו' 27/07/2012 23:09

אופניק ורוברט, תודה על ההתייחסות.
השאלה ממוקדת בעיקר למצדדים בהבדלים שהמדע טרם גילה איך למדוד.

לכן אחזור שוב על שאלתי:
נניח שיש כבל שמניב "עומק במה גדול יותר". נחבר אותו לפטיפון או ל-CD, ונקליט את מה ששומעים באמצעות מערכת הקלטה שקופה ונייטראלית.
אח"כ נשים את הכבל במגירה, ונשמע את ההקלטה שעשינו.
האם ההקלטה הנציחה את עומק הבמה המרשים?
AK1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#599  נשלח: ו' 27/07/2012 23:14

DigiSUN כתב:

זו שאלה עם "מלכודת פתאים" לאודיופילים תמימים -- הרי זה שקול ל-BT, עם כל בעייותיו הידועות והלא ידועות, וזאת בתוספת הורדת האיכות (במידה זהה, זניחה או לא, בשתי ההקלטות). שונאי הדיגיטאל בכלל לא יקבלו הקלטה דיגיטאלית

עם זאת, יש כאן גם מלכודות למדענים ממולחים -- יכולים להיווצר הבדלים -- לאו דווקא שמיעים, אבל כאלה שייתגלו בהחסרת ההקלטות -- לא בגלל האקזוטיקה, אלא בגלל סיבות פרוזאיות כמו למשל:

-- פטיפון בכלל בעייתי: גם יש בעייה לסנכרן את תחילת הקטע לצורך החסרה, גם המהירות של הפטיפון לא בהכרח אחידה בין ההשמעות וייווצר הפרש מצטבר, גם יכול להתווסף אבק וגם כל שמיעה שוחקת את התקליט ואת המחט

-- עובר אוטובוס בחוץ -- אף אחד לא שם לב כשזה קורה, אבל זה מוקלט ונחשב כהבדל בעת ההחסרה

-- השכן מדליק/מכבה את המזגן, איכות/מתח החשמל משתנים, ואתם הצליל

וכו'

בכל מקרה, אף אודיופיל שראשו על כתפיו לא יענה לך, אם מבחינת אי הידיעה של השפעת ההקלטה, גם מבחינת זה שלא כדאי לו להיות מועמד ללחצים להיות שפן ניסיון, ואם מחוסר רצון לשתף פעולה עם דברים שמנוגדים לאינטרס שלו

עמיר

נ.ב., את האקזוטיקה לא מספיק לשים במגירה -- היא תקרין גלים אקזוטיים שיישפיעו לטובה על הצליל גם בלעדיה וההבדל ייקטן אל מתחת לסף השמיעה, ולכן אי אפשר יהייה להרגיש בו
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 1271

#600  נשלח: ו' 27/07/2012 23:30
כאשר כתבתי לפני כמה פוסטים

על ביצוע BT או ABX, עלי להדגיש שכוונתי עד כמה קשה לבצע זאת לסתם חובבים, כי נדרש פרוטוקול קפדני ודווח מסודר, כפי שניתן להתרשם מהקישורים שצורפו.
אני חושש שרוב ההצעות לבצע זאת שהועלו כאן או בשרשורים דומים מתעלמים מכך ולכן לוקים בשטחיות.

אבל כמובן שדעתי שכל השוואה בלתי מבוקרת, שאינה מסלקת רמזים כמו כל מבחן גלוי הם עוד יותר חסרי תוקף, לעומת מבחנים שנעשו כ- BT או ABX ונעשו כהלכה.

הנה קישור שסוקר מבחני כאלה, ששולל את הטענה שהם חסרי ערך אם הם נערכו כראוי:
http://www.head-fi.org/t/513481/are-blind-tests-bogus-examples-of-blind-tests-with-positive-results
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  39  |  40  |  41  | ... |  44  |  45  |  46  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה