מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

ביקור אצל BARIKO לשמיעת B&W 802 Diamond

עמוד 2 מתוך 7
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009
הבעות תודה: 74
מספר הודעות: 500

#16  נשלח: שבת 02/06/2012 1:37
Re: סיכום, מסקנות והמלצות - סוף

yosihary כתב:
למרות כל הבעיות אבי הצליח לקבל שדרוג רציני בסאונד במערכת שלו. שלישיה קדמית ברמה של הפרמייר ליג מעלה את איכות הסאונד בצורה רצחנית (במובן החיובי והטוב) אולי גם בגלל הגודל הפיזי הענקי של הקיקלופים, הם מתעלמים מבעיות החדר ודוחפים לך את הסאונד שלהם קדימה.

מה שאותי הפתיע ונגד לחלוטין את הדעה המוקדמת שגם בסאונד של סרטים נוצר שיפור גדול (לא רוצה לומר עצום כי זה תמיד מדווח כמעט על ידי כל חובב – "שיפור עצום") ויש עכשיו לאבי גם אפקט וואו לא קטן.

כמובן שלפעמים הבמה שלו צרה, וזה מורגש יותר בסטריאו, וזוג הרמקולים האחוריים – SB בעצם לא קיים ולא מובחן.

מה שלא הפתיע אותי כלל (כפי שראיתם גם בשרשור) שרסיבר רציני סובל מדעות קדומות של אנשים שבדקו אותו בצורה לא רצינית לזמן קצר או שהדעות הקדומות שלהם לא אפשרו להם ראש פתוח. אני לפחות עיניתי את ה- 83 אצלי כ- 3 חודשים, והמסקנה שלי שקשה יהיה לאיזו שהיא הגברה להאפיל עליו כל עוד השידוך אינו מול רמקול מאוד קיצוני מבחינת ההפעלה

ההסבר שלי הוא פשוט: למרות כל מה שנאמר על מאפייני הצליל של הרסיבר – הסיבה היחידה שיכול כל אחד להציג תהיה טכנית
אם למגבר ייעודי יש עדיפות ניכרת לעומת 83 בהגברה יותר חלקה, או פחות עיוותים בתחום הנשמע או סוגי התנהגות במצבי קיצון של צירוף צלילים שמנסה להעביר את הרמקול מקצה לקצה ואין לרסיבר יכולת לספק את הזרם, אזי ניתן לשמוע הבדל מסוים וגם אז לא בכל חומר שמושמע אלא תמיד יידרש צירוף של כמה גורמים (כמו צירוף שקורה בתדר בו הרמקול הוא במינימום עכבה).

ל- 83 יש חסרונות מבחינת ממשק אדם מכונה (ראו סקירה שלי מלפני שנה) אבל הוא מספק בצורה FLAT את כל תחום השמע, העיוותים שלו בתחום דומה לרוב הציוד שנמכר כיום, ויכולת הדחיפה שלו לזרם ולמתח היא הטובה בין הרסיברים בתחומו.

הרבה מאוד אנשים כולל אבי לא מבינים שמגבר 400 ואט אינו חזק פי 2.5 ממגבר של 160 ואט מבחינת האוזן שלנו. ההבחנה שלנו מבחינת ההאזנה תהיה שהוא חזק פי 2 ממגבר של 40 ואט אבל רק כ- 4 ד"ב מבחינת האוזן שזו מדרגה קלה למדי.

ההמלצות הסופיות לדעתי הן לשפר ככל האפשר את הדברים שביקרתי בסקירה.
בשום פנים ואופן לא לקנות מגבר ייעודי מבלי לבחון אותו בבית – ראש בראש מול הרסיבר. לקנות בעד 10 אלפים או יותר הגברה מבלי לשמוע את הצירוף בבית נוגד לחלוטין כל הגיון, האודיופיל יאמר שיתכן שלא תהיה סינרגיה, אני אומר שיתכן שלא יהיה הבדל או שלא מצדיק.
הצעתי לאבי את עזרתי בבחינה הזו כולל מערכת שתאפשר להעביר בין שתי ההגברות ואת כיול העוצמה הנדרש לשם אבחנה יותר נכונה.

אבי שתזכה להרבה נחת - יוסי

די נהניתי מהפוסטים הקודמים, שתיארו את הדברים בצורה עניינית למדי, אם כי הייתה קצת הדגשת יתר -- לדעתי -- של עד כמה הרסיבר טוב ונהדר וכמה הוא חסין להפרעות חשמל וכמה אופציות כיול יש לו, עם סטייה לכמה מכיילים מסויימים טפשים, וכד'.

אבל הפוסט הזה צורם לי קצת יותר -- לא כל כך בתוכן כמו בטון הכללי -- שאני קולט אותו כמתנשא/מתייהר כלשהו, כשאנשים בעלי דיעות שונות משל הכותב מוצגים כבעלי דיעות קדומות, לא יכולים לשמור על ראש פתוח, אנשים לא מבינים, אודיופילים יגידו ככה ואני אומר ככה, וכד'.

הכתיבה נראית לי מתנצחת מראש, כאילו מדובר כאן באודיופילים מול טכנולוגים, וש"הסיבה היחידה שיכול כל אחד להציג תהיה טכנית".

אז אני מרשה לעצמי לחלוק -- לא לכל מי שעוסק בתחביב הזה של מוסיקה וסאונד חייב להיות ידע טכני, ואנשים פיתחו יכולות האזנה ואבחנה מדהימות שהרבה טכנולוגים לא הגיעו אליהם. אנשים יכולים לומר שמכשיר א' נשמע להם טוב יותר מ-ב' גם בלי להיות מסוגלים להסביר את זה טכנית, וגם אם מומחה לא מסוגל להסביר את זה טכנית.

גם ההתנצחות הספציפית לגבי מגבר של 400W מול 160W, שזה לא פי 2.5 -- נכון, אבל מגבר 320W נתפס כחזק פי 2 לאוזן ומגבר 640W פי 4, אז 400W זה לא פי 2.5 אלא פי 2 וקצת, לא ממש משנה. אז למרות שאכן יש כאן אי-הבנה עקרונית, כאן היא לא משנה מעשית...

ואשר ל"האודיופיל יאמר שיתכן שלא תהיה סינרגיה, אני אומר שיתכן שלא יהיה הבדל או שלא מצדיק" -- בעצם אתה אומר שהאודיופיל מכיר בכך שייתכן שכן תהייה סינרגיה, אבל מציג את דבריך כניגוד, כשגם אתה מכיר באפשרות של אי-התאמה: שני הצדדים -- לדבריך -- אומרים "ייתכן"...

אבל גם לפחות חלק מהאודיופילים -- ואני מגדיר את עצמי אודיופיל לכל דבר ועניין -- ממליצים והמליצו לא לקנות כלום בלי לבדוק בביית, לא?

ומכל העצות לשיפור, לא ראיתי שהצעת שלא להעמיד רמקול (את הסנטר) על אותו סטנד כמו רכיבים אלקטרוניים, וה-802D והסנטר נראים כאילו הם על אותו קו ישר, אבל הם צריכים להיות על גיזרה של מעגל, במרחק שווה מאוזני המאזין.

ואם היו תמונות של כל החדר -- אולי וידיאו של סיבוב של 360 מעלות -- ייתכן שאפשר הייה לתת רעיונות נוספים לשיפור.

הגיע הזמן לחרופ!

לילטוב!
עמיר
(1) הבעות תודה: LiorDrZ
פרופיל | שלח הודעה | חפש
RamLevine
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Jun 24, 2009
הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 87

#17  נשלח: שבת 02/06/2012 2:49

AK1

bariko

עצת זהב - קח מ-Hybrid את המגבר שהוא מוכר ביד שניה לנסיון.

התנהגות בלתי הולמת: 

נערך על ידי עפר: פוגעני

פרופיל | שלח הודעה | חפש
LiorDrZ (ליאור)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

הבעות תודה: 209
מספר הודעות: 1777

#18  נשלח: שבת 02/06/2012 8:34
Re: סיכום, מסקנות והמלצות - סוף

AK1 כתב:

די נהניתי מהפוסטים הקודמים, שתיארו את הדברים בצורה עניינית למדי, אם כי הייתה קצת הדגשת יתר -- לדעתי -- של עד כמה הרסיבר טוב ונהדר וכמה הוא חסין להפרעות חשמל וכמה אופציות כיול יש לו, עם סטייה לכמה מכיילים מסויימים טפשים, וכד'.

אבל הפוסט הזה צורם לי קצת יותר -- לא כל כך בתוכן כמו בטון הכללי -- שאני קולט אותו כמתנשא/מתייהר כלשהו, כשאנשים בעלי דיעות שונות משל הכותב מוצגים כבעלי דיעות קדומות, לא יכולים לשמור על ראש פתוח, אנשים לא מבינים, אודיופילים יגידו ככה ואני אומר ככה, וכד'.

הכתיבה נראית לי מתנצחת מראש, כאילו מדובר כאן באודיופילים מול טכנולוגים, וש"הסיבה היחידה שיכול כל אחד להציג תהיה טכנית".

אז אני מרשה לעצמי לחלוק -- לא לכל מי שעוסק בתחביב הזה של מוסיקה וסאונד חייב להיות ידע טכני, ואנשים פיתחו יכולות האזנה ואבחנה מדהימות שהרבה טכנולוגים לא הגיעו אליהם. אנשים יכולים לומר שמכשיר א' נשמע להם טוב יותר מ-ב' גם בלי להיות מסוגלים להסביר את זה טכנית, וגם אם מומחה לא מסוגל להסביר את זה טכנית.

גם ההתנצחות הספציפית לגבי מגבר של 400W מול 160W, שזה לא פי 2.5 -- נכון, אבל מגבר 320W נתפס כחזק פי 2 לאוזן ומגבר 640W פי 4, אז 400W זה לא פי 2.5 אלא פי 2 וקצת, לא ממש משנה. אז למרות שאכן יש כאן אי-הבנה עקרונית, כאן היא לא משנה מעשית...

ואשר ל"האודיופיל יאמר שיתכן שלא תהיה סינרגיה, אני אומר שיתכן שלא יהיה הבדל או שלא מצדיק" -- בעצם אתה אומר שהאודיופיל מכיר בכך שייתכן שכן תהייה סינרגיה, אבל מציג את דבריך כניגוד, כשגם אתה מכיר באפשרות של אי-התאמה: שני הצדדים -- לדבריך -- אומרים "ייתכן"...

אבל גם לפחות חלק מהאודיופילים -- ואני מגדיר את עצמי אודיופיל לכל דבר ועניין -- ממליצים והמליצו לא לקנות כלום בלי לבדוק בביית, לא?

ומכל העצות לשיפור, לא ראיתי שהצעת שלא להעמיד רמקול (את הסנטר) על אותו סטנד כמו רכיבים אלקטרוניים, וה-802D והסנטר נראים כאילו הם על אותו קו ישר, אבל הם צריכים להיות על גיזרה של מעגל, במרחק שווה מאוזני המאזין.

ואם היו תמונות של כל החדר -- אולי וידיאו של סיבוב של 360 מעלות -- ייתכן שאפשר הייה לתת רעיונות נוספים לשיפור.

הגיע הזמן לחרופ!

לילטוב!
עמיר

עמיר,
לא יכולתי לתאר בצורה יותר טובה את ההרגשה ברגע שקראתי את מה שכתב יוסי ואת התחושה של התנשאות וייהירות שהאמת היחידה נמצאת אצלו. אני מאד מעריך את העובדה שהוא הגיע לאבי הביתה וביצע כיול, האזין למוסיקה וכתב את רשמיו. אבל מבין השורות עולה כל כך הרבה ביקורת וכל כך הרבה התנשאות בעיקר לאלו האודיופילים (מה הם מבינים?!?) שמזינים רמקולים יקרים עם הגברה קצת איכותית מהגברה של רסיבר.
צר לי יוסי, אבל אני ממש לא אהבתי את הדרך בה הבעת את דעתך הפסקנית. צריך לשמור על ראש פתוח ולא להביע כזו דעה נחרצת.
ליאור

ילדיעפים
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2005

הבעות תודה: 66
מספר הודעות: 9346

#19  נשלח: שבת 02/06/2012 9:27

כמו בפוסט על רמקולי pa והכתבה הנוכחית על רסיברים קיבלתי מענה לכל שאלותי-ח
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2005

הבעות תודה: 66
מספר הודעות: 9346

#20  נשלח: שבת 02/06/2012 9:30

בכל דור ישנם בעלי אוב,בעלי מדידות ובעלי נסיון וגם אוזן מסוג חסרי.
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 10, 2012
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 136

#21  נשלח: שבת 02/06/2012 9:56

אבי, ניראה משהו משהו
תתחדש ותהנה מהגודזילות החדשות.

בנימה אישית, צורם לי מאוד המשפט שיוסי רשם:

ציטוט:
מה שלא הפתיע אותי כלל (כפי שראיתם גם בשרשור) שרסיבר רציני סובל מדעות קדומות של אנשים שבדקו אותו בצורה לא רצינית לזמן קצר או שהדעות הקדומות שלהם לא אפשרו להם ראש פתוח.

הקביעה שלך מאוד בעייתית, לא מבין מי שם אותך כ"תו תקן" לבדיקת המכשיר

ציטוט:
אני לפחות עיניתי את ה- 83 אצלי כ- 3 חודשים, והמסקנה שלי שקשה יהיה לאיזו שהיא הגברה להאפיל עליו כל עוד השידוך אינו מול רמקול מאוד קיצוני מבחינת ההפעלה

לי הספיק הרבה פחות מ-3 חודש כדי להבין כמה המכשיר הזה "צובע את הצליל" במצבי הסראוונד שלו ולא מאוזן כלל וכמה "ברק" לא טבעי ומוקצן יש לו במצבי ה-PURE שלו.

ציטוט:
הרבה מאוד אנשים כולל אבי לא מבינים שמגבר 400 ואט אינו חזק פי 2.5 ממגבר של 160 ואט מבחינת האוזן שלנו. ההבחנה שלנו מבחינת ההאזנה תהיה שהוא חזק פי 2 ממגבר של 40 ואט אבל רק כ- 4 ד"ב מבחינת האוזן שזו מדרגה קלה למדי.

מתי תבין יוסי שזה כלל לא קשור לעוצמת ההגברה ולמדידות שלו, ההגברה צריכה להיות איכותית וזה לא המקרה בפיוניר
(1) הבעות תודה: bariko
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dor8 (דור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 25, 2008
הבעות תודה: 201
מספר הודעות: 4835

#22  נשלח: שבת 02/06/2012 10:39

אני קורא את הפוסט המעניין הזה וגם את קודמו ורואה כמה דברים שכנראה הפוכים לגמרי מהמציאות.
מעולם לא החשבתי את עצמי כ״אודיופיל״ אבל מהנסיון שצברתי במשך השנים וצברתי קצת אני יכול לומר שלדעתי האישית לרכוש רמקולים ברמה גבוהה כל כך ולהשתמש בהגברת רסיבר פיוניר יהיה משול לרכישת בוגאטי ויירון ולתדלק אותה במיץ פטל....
אפילו שזה נשמע בסדר בהתחלה זה משהו שבהמשך יחייב שידרוג משמעותי לא רק של ההגברה על מנת לנצל את הפוטנציאל של הרמקולים המדהימים האלה אחרת פשוט חבל על ההשקעה הכספית.

שבת שלום
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 200
מספר הודעות: 4808

#23  נשלח: שבת 02/06/2012 11:25

לא שיוסי צריך סניגור אבל מהכרותי הקצרה איתו (אני מצטער שאני לא מזדמן לאזור חיפה) ממש לא קיבלתי ממנו תחושה של התנשאות או יהירות.
ההיפך הוא הנכון - פגשתי באדם חביב ומכניס אורחים, בעל ניסיון וידע תיאורטי רב שמסתכל אל הזולת בגובה העיניים, אוהב לשתף ולעזור ואוהב מוזיקה.

לדעתי היה פה ניסוח קצת קיצוני של יוסי במטרה להבהיר נקודה מסוימת ולא מתוך יומרה לקבוע "תו תקן" וכו'. אני מודה שמקריאת הדברים כפי שהם ניתן לקבל את הרושם הזה וחבל.

ארז
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 1271

#24  נשלח: שבת 02/06/2012 11:44
האודיופילים מתנפלים עלי בביקורת אישית ולא עניינית

ומדובר רק בתגובות שהזכירו והתייחסו אלי במפורש.

כאשר אני כותב דברים שמנוגדים לקונפורמיזם של האודיופיליה אזי אני מתנשא ויהיר.

האם לכתוב שמצפים שאבדוק איזה רמקול על 421 של פיוניר זה לא התנשאות להג ויהירות?

ואכן יש לי בעיה קשה והתנצחות אם אנשים שאומרים שלא יתכן שרסיבר ישמע טוב לעומת מגבר, ואומרים זאת אפריורי.

והסיבות שלהם:

כי זה ככה
כי זה לא מוסיקלי
כי אין סינרגיה.

ואין להם שום סיבה טכנית למה זה ככה.
הם מעולם לא ביצעו ניסוי אמיתי לבדיקת טענותם.

האזנה כפי שמקובלת על ידי "אודיופילים" וסיפורי "אויר בין הכלים" מעוררים אצלי ספקות חמורים.

יש לי את מלוא הרשות להציג את דעתי ולבקר בחריפות גישות מסוימות.

יש לכם את הזכות לא לקבל מכך שום דבר אבל תפסיקו לטעון (זו בעצם התבכיינות) שאני מעליב או מתנשא.

אני בכתבה ביקרתי בחריפות גישה שמראש אמרה שהייתי צריך לומר שהמערכת נשמעת איום ונורא - אז החברים הללו היו מזכים אותו בתשואות.
כאשר המסקנות שלי נגדו את הקונפורמיזם זכיתי לגינויים אישיים או לעג אישי.

אני גם הוספתי בכתבה פרטים על נושאים שמעניינים אנשים בעלי רסיברים בנושאי כיול מתקדם וידני, זה לא רלוונטי לחלק מהאנשים של דו ערוצי, אז בגללם כאילו לא הייתי צריך לכתוב על כך וגם על זה קיבלתי ביקורת לא עניינית.

אי לכך לא אתייחס יותר לכל תגובה שתבקר את הגישה שלי.

התייחסות יקבל רק מי שתהיה לו גישה לעניין ולא ליוסי הרי ולא ינסה לחנך אותי.

ושוב הדברים משקפים את דעתי. אף אחד לא חייב לקבל זאת, ואין מטרתי לחנך או להמיר מישהו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosihary (יוסף הרי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 20, 2004

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 1271

#25  נשלח: שבת 02/06/2012 12:28

dimmer2 כתב:
אבי, ניראה משהו משהו
תתחדש ותהנה מהגודזילות החדשות.

בנימה אישית, צורם לי מאוד המשפט שיוסי רשם:

ציטוט:
מה שלא הפתיע אותי כלל (כפי שראיתם גם בשרשור) שרסיבר רציני סובל מדעות קדומות של אנשים שבדקו אותו בצורה לא רצינית לזמן קצר או שהדעות הקדומות שלהם לא אפשרו להם ראש פתוח.

הקביעה שלך מאוד בעייתית, לא מבין מי שם אותך כ"תו תקן" לבדיקת המכשיר

ציטוט:
אני לפחות עיניתי את ה- 83 אצלי כ- 3 חודשים, והמסקנה שלי שקשה יהיה לאיזו שהיא הגברה להאפיל עליו כל עוד השידוך אינו מול רמקול מאוד קיצוני מבחינת ההפעלה

לי הספיק הרבה פחות מ-3 חודש כדי להבין כמה המכשיר הזה "צובע את הצליל" במצבי הסראוונד שלו ולא מאוזן כלל וכמה "ברק" לא טבעי ומוקצן יש לו במצבי ה-PURE שלו.

ציטוט:

מתי תבין יוסי שזה כלל לא קשור לעוצמת ההגברה ולמדידות שלו, ההגברה צריכה להיות איכותית וזה לא המקרה בפיוניר

זוהי דוגמא לתגובה מתבכיינת ומכיוון שהיא אחרונה אזי אגיב - תחשוב בבקשה על הדברים הבאים:

אתה אומר:
"מי שם אותך לתו תקן"

1. לא טענתי זאת - איני תו תקן, זו התרשמותי
2. לך הספיק מעט זמן (אני מתרגם זאת לבדיקה חטופה) להחליט שהמכשיר צובע את הסורראונד וכו'

אז מי כאן הוא תו תקן - אני או אתה. כי אתה כותב זאת כהוכחה שאני טועה.
התרשמותך פשוט שונה משלי - ואז כל אחד חי בשלום, אבל אינך יכול לטעון שהתרשמותך היא האמת ושלי שקר - סתם כך.

איך נשמע לך פיוניר - צובע וכו'
אינך אומר אפילו איך כויל הרסיבר - כאשר יש אפשרות לבחור בין מצב של - "תיקון" ואז "צביעה" אפשרית , ומצב שבו לא מתקנים.
אינך מסוגל להגדיר ברק מהו - מה מוציא הרסיבר מבחינת תפוקה חשמלית לעומת מגבר ייעודי שאינו עושה ברק מזויף לשיטתך.
אי לכך לסיכום יש לך התרשמות מסוימת מהרסיבר שאתה מסכם במספר שורות ועל מספר השורות הללו מצאתי בהן פגמים.

כאמור לי יש סקירה מקיפה על הרסיבר שאינך מסכים לה - מה כתבתי שם שהוא פגום עובדתית מעבר לחילוקי הדעות האישיים?

לגבי ההספק - הנקודה היא שכמה אנשים אמרו לאבי שאין לפיוניר מספיק עוצמה להנעת הרמקולים ואבי נבהל. אז מה שכתבתי היה ההסבר כפי שהסברתי בערב לאבי.

ובדיוק בגלל הטענה שלך ושל אחרים שהגברת פיוניר אינה "איכותית" פירטתי את דעתי בעניין שאף אחד לא מצליח לומר מה יותר איכותי במגבר X לעומת ה- 83, כאשר לדעתי עדויות השמיעה מוטלות בספק ללא סיוע נוסף בניסוי מבוקר או רחמנא לצלן בנתונים טכניים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#26  נשלח: שבת 02/06/2012 13:09
Re: האודיופילים מתנפלים עלי בביקורת אישית ולא עניינית

yosihary כתב:
ומדובר רק בתגובות שהזכירו והתייחסו אלי במפורש.

כאשר אני כותב דברים שמנוגדים לקונפורמיזם של האודיופיליה אזי אני מתנשא ויהיר.

האם לכתוב שמצפים שאבדוק איזה רמקול על 421 של פיוניר זה לא התנשאות להג ויהירות?

ואכן יש לי בעיה קשה והתנצחות אם אנשים שאומרים שלא יתכן שרסיבר ישמע טוב לעומת מגבר, ואומרים זאת אפריורי.

והסיבות שלהם:

כי זה ככה
כי זה לא מוסיקלי
כי אין סינרגיה.

ואין להם שום סיבה טכנית למה זה ככה.
הם מעולם לא ביצעו ניסוי אמיתי לבדיקת טענותם.

האזנה כפי שמקובלת על ידי "אודיופילים" וסיפורי "אויר בין הכלים" מעוררים אצלי ספקות חמורים.

יש לי את מלוא הרשות להציג את דעתי ולבקר בחריפות גישות מסוימות.

יש לכם את הזכות לא לקבל מכך שום דבר אבל תפסיקו לטעון (זו בעצם התבכיינות) שאני מעליב או מתנשא.

אני בכתבה ביקרתי בחריפות גישה שמראש אמרה שהייתי צריך לומר שהמערכת נשמעת איום ונורא - אז החברים הללו היו מזכים אותו בתשואות.
כאשר המסקנות שלי נגדו את הקונפורמיזם זכיתי לגינויים אישיים או לעג אישי.

אני גם הוספתי בכתבה פרטים על נושאים שמעניינים אנשים בעלי רסיברים בנושאי כיול מתקדם וידני, זה לא רלוונטי לחלק מהאנשים של דו ערוצי, אז בגללם כאילו לא הייתי צריך לכתוב על כך וגם על זה קיבלתי ביקורת לא עניינית.

אי לכך לא אתייחס יותר לכל תגובה שתבקר את הגישה שלי.

התייחסות יקבל רק מי שתהיה לו גישה לעניין ולא ליוסי הרי ולא ינסה לחנך אותי.

ושוב הדברים משקפים את דעתי. אף אחד לא חייב לקבל זאת, ואין מטרתי לחנך או להמיר מישהו.

אני מוחה על תגובתך.

לא נראה לי שתגובתי הייתה אישית, ובוודאי לא בלתי-עניינית.

אפילו כשהתייחסתי לדברים שאפשר לייחס להם גוון אישי, כמו התנשאות/התייהרות, כתבתי "שאני קולט אותו [את הפוסט] כמתנשא/מתייהר כלשהו" (בניגוד למשהו כמו "אתה מתנשא/מתייהר"), ונימקתי מה בדבריך גורם לי לחשוב כך.

התייחסתי לכך שבמסגרת שירשור שפתחת בנושא שאתה קראת לו "ביקור אצל BARIKO לשמיעת B&W 802 Diamond", הכברת מילים על נושא הרסיבר ואיכותו.

התייחסתי למה שנראה לי התנצחויות מראש (שדרך אגב, מזמינות התנצחויות בפועל).

הבאתי לזה דוגמה טכנית ספציפית בנושא פי 2.5 לעומת פי 2 וקצת.

הצבעתי על קושי לוגי בניסוחים עם "ייתכן".

הצבעתי על כך ש"אפילו" אודיופילים הציעו לבדוק בביית לפני קנייה.

הצבעתי על שני דברים ספציפיים שאולי יש מקום לשפר בהם.

בקיצור, אני מוחה על צירופי המשתמע ל"גדוד האודיופילים שעושה עליך 'עליהום'", ומוחה על טענת ההתייחסות האישית ובוודאי על אי-הענייניות.

זכויותיך לכתוב מה שאתה רוצה (במגבלות ידועות). אינן בשאלה ואף אחד לא ניסה לשלול אותן או לערער עליהן.
עם זאת, אתה מוצא שזכותך להתקיף אחרים, כולל אותי, בביקורות חריפות שמנוסחות בצורה פוגענית (כפי שהסברתי בשירשור אחר, ולא טרחת אפילו להתייחס).

כמוכן, לא נראה שייש מקום להאשים אותי בקונפורמיזם ו/או בציפייה לכך שתקטול את התוצאה עם הרסיבר.

כך שנראה לי שתגובתך אינה לעניין, בוודאי לא כתגובה לדברי.

עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
AK1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#27  נשלח: שבת 02/06/2012 13:13

מבחינתי, אני לא חושב שזו אקסיומה שפרוססור ומונובלוקים של Classe יישמעו טוב יותר עם ה-802D מאשר הרסיבר האמור, אלא מתייחס לזה כאל educated guess, גם לכשעצמו ובעיקר שכשבהינתן המילה "נשמע", תמיד יש את הצד ששומע (או לא!) את ההבדלים.

יש מצב שעבור האדם הייחיד שבאמת חשוב כאן -- bariko -- לא יהייה הבדל משמעותי בצליל, או יהייה הבדל אבל הרסיבר יהייה עדיף לאוזניו (זו שאלה של טעם, רק טעם ושום דבר שאינו טעם), או שההבדל לא יצדיק מבחינתו את הפער הכספי העצום.

ייתכן גם מצב שבו אם bariko יבחר להישאר עם הרסיבר ייצחקו עליו, יסבירו לו שהוא לא "מנצל את הפוטנציאל של הרמקולים" (כאילו שהוא חייב לרמקולים משהו -- הם נקנו כדי לשרות אותו, לא להיפך), שאין לו טעם/הבנה (להם יש!! אין ספק!!) ועוד כל מיני כאלה. אני לא אצטרף לגדוד הזה.

וייתכן אפילו מצב ש-bariko ירוץ לקנות בלי לשמוע, או יקנה בלי שהשתכנע מבחינת הסאונד, רק כדי להימנע מהלעג הזה, או כדי לפעול לפי מה ש"נחשב". יש אינדיקאציות מדאיגות לעוצמת ההשפעה עליו שייש ללחץ הציבורי ול"נחשב". אני מאוד מקווה שזה לא ייקרה
.
עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 304
מספר הודעות: 7652

#28  נשלח: שבת 02/06/2012 14:51

יוסי,
קודם כל המון תודה על כך שהסכמת להתארח אצלי, וכן על הכיול המקצועי, וצרור ההסברים והעצות.
האמת שהופתעתי מאוד מהסקירה המקיפה, חשבתי שתכתוב רק כמה מילים.
תודה לכל הברכות והפרגונים של חברי הפורום.

חלק מההמלצות של יוסי, (כגון כבלים איכותיים יותר והפרדה בין חוטי החשמל לאודיו) לא תהיה לי בעיה ליישם
נושא ההגברה, עדיין נמצא בבדיקה.

חברים, רציתי להגיד שההתנצחות הזו מול דבריו של יוסי, ממש לא במקום.
מתחיל להזכיר לי את מה שקרה בעקבות הסקירות שלו על ה-LX83 והפוקאל אלקטרה.
כמי שיצא לו להכיר את יוסי אישית, אני יכול להעיד שהוא רחוק מלהיות שחצן או מתנשא.
יתכן שההתנסחות שלו לפעמים מעט בוטה (אוכל לספר שהוא אמר לי בפנים, בלי צל של "דיפלומטיות", שהמערכת שלי מבחינה אודיופילית בנויה קטסטרופה ), ואולי אני במקומו, הייתי בורר את המילים בצורה קצת עדינה יותר.
אבל כל מה שהוא כותב זה על סמך דעתו בלבד.

פיני,
לידיעתך, רוני הזמין אותי אליו עשרות פעמים, ולמיטב זכרוני גם אתה הזמנתי אותי, נכון?
הבעיה היא שעקב סיבות אישיות, אני כמעט ולא יוצא מתחומי חיפה.
ומה לעשות שכמעט כל החנויות הרלוונטיים והיבואנים, ממוקמים באזור המרכז ודרומה.
בסופו של דבר בחרתי ב-802, ואני שלם עם ההחלטה הזו במאה אחוז.
זה שהחדר קטן מדי וכ'-שמענו. זה לא שאני חלילה נוטה לזלזל בעצות שקיבלתי טרם הרכישה. אבל אלה הם התנאים שיש אצלי, ועם זה אני צריך להסתדר.
קראתי המון דיווחים (גם מהארץ וגם מחו"ל) בהם משתמשים העידו על סאונד נהדר בתנאי חדר דומים לשלי.
אני גם יודע על בחור מאיזור המרכז, בעל גודל חדר די דומה ,שמקבל סאונד מטורף, מסטאפ הכולל זוג 800D בחזית, ומאחור זוג 802 דיאומנט!

Jpost
תודה, אבל תאמין לי שאני יודע בדיוק מה הם ההמלצות.
את הרמקול ליד הקיר, אני יכול למרכז יותר פנימה, אבל אז אני מקטין את המרחק בין הרמקולים.
אין לי בעיה להזיז אותו קדימה אפילו בחצי מטר, אלא שהרמקול השני מוצב בכניסה לסלון, וכל הזזה נוספת שלו כלפי פנים, תחסום ותפריע יותר.
למיטב ידיעתי, הרמקולים אמורים לעמוד בקו אחיד, ולכן הרמקול שבכניסה, קובע למעשה גם את מיקומו של השני...

עמיר,
תהיה בטוח שאני לא ארכוש שום דבר מבלי לבדוק.
רק יש שתי בעיות:

1. לא בטוח שאוכל להביא את הציוד אליי הביתה.
באחד המקומות הציעו לי להגיע להדגמה שבה יעמוד הקלאסה ראש בראש מול מגבר נחות יותר, ומול רסיבר ברמה של הפיוניר.
העניין הוא שאין שם את ה-802, אלא רק את ה-804. אני יודע שזה ממש לא דומה, אבל חשבתי שאם ברמקולים האלו אני לא אחוש שום הבדל בין הקלאסה לרסיבר/מגבר נחות, אז מראש לא יהיה אפילו טעם להביא את המגבר אליי הביתה.

2. הוסבר לי שבהדגמות כאלה חשוב לשמור על איזון בעוצמות הווליום של המכשירים, היות ובאוזניי המשתמש הממוצע, מה שנשמע חזק יותר, יחשב גם לאיכותי יותר.
בעוונותיי, אינני מבין בזה הרבה, ולכן בנקודה זו אצטרך לסמוך על מידת הגינותו של המוכר.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Soli
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 70
מספר הודעות: 1080

#29  נשלח: שבת 02/06/2012 15:19

bariko כתב:
יוסי,
פיני,
לידיעתך, רוני הזמין אותי אליו עשרות פעמים, ולמיטב זכרוני גם אתה הזמנתי אותי, נכון?
הבעיה היא שעקב סיבות אישיות, אני כמעט ולא יוצא מתחומי חיפה.
ומה לעשות שכמעט כל החנויות הרלוונטיים והיבואנים, ממוקמים באזור המרכז ודרומה.
בסופו של דבר בחרתי ב-802, ואני שלם עם ההחלטה הזו במאה אחוז.
זה שהחדר קטן מדי וכ'-שמענו. זה לא שאני חלילה נוטה לזלזל בעצות שקיבלתי טרם הרכישה. אבל אלה הם התנאים שיש אצלי, ועם זה אני צריך להסתדר.
קראתי המון דיווחים (גם מהארץ וגם מחו"ל) בהם משתמשים העידו על סאונד נהדר בתנאי חדר דומים לשלי.
אני גם יודע על בחור מאיזור המרכז, בעל גודל חדר די דומה ,שמקבל סאונד מטורף, מסטאפ הכולל זוג 800D בחזית, ומאחור זוג 802 דיאומנט!
.

אגב אותו הבחור עם ה-800+802מצוטט בהודעתך.
אם אתה רוצה לנסות את המגבר שלי אתה מוזמן,מאחר ובסוף השבוע הקרוב אני טס לחו"ל,וממילא בכוונתי למכור אותו.
אל תקח את כל הנאמר כאן כתורה מסיני,אבל דרכך היא נהדרת,עוד נכונו לך ימים רבים של הנאה

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2009

#30  נשלח: שבת 02/06/2012 16:39

bariko כתב:

באחד המקומות הציעו לי להגיע להדגמה שבה יעמוד הקלאסה ראש בראש מול מגבר נחות יותר, ומול רסיבר ברמה של הפיוניר.
העניין הוא שאין שם את ה-802, אלא רק את ה-804. אני יודע שזה ממש לא דומה, אבל חשבתי שאם ברמקולים האלו אני לא אחוש שום הבדל בין הקלאסה לרסיבר/מגבר נחות, אז מראש לא יהיה אפילו טעם להביא את המגבר אליי הביתה.

2. הוסבר לי שבהדגמות כאלה חשוב לשמור על איזון בעוצמות הווליום של המכשירים, היות ובאוזניי המשתמש הממוצע, מה שנשמע חזק יותר, יחשב גם לאיכותי יותר.
בעוונותיי, אינני מבין בזה הרבה, ולכן בנקודה זו אצטרך לסמוך על מידת הגינותו של המוכר.

זה לא עוון לא להבין בזה.
זה אפילו לא עוון להתעלם מעצות של מי שכן , במיוחד במצב שבו אין לך כלים להבחין בין מי שמבין ומי שלא, ובמיוחד כשייש כל כך הרבה מתיימרים ושרלטנים וטכנולוגים ובעלי דיעות מוצקות ובעלי ביטחון אינסופי בצידקת דרכם.

אין לך שום סיבה להעדיף את דברי על דברי אחרים. אתה לא יודע מה אני יודע ומה לא, כמה ואיזה ניסיון יש לי בתחום בכלל וב-B&W וב-802 בפרט, ואין לי כוונה להציג את עצמי כגורו. אני מנסה רק לפנות לשכל היישר שלך, בלי ציפייה שתקבל את דברי:

-- אני מציע לשקול שייש הרבה מודלים של B&W והרבה של Classe. לבדוק דגם כלשהו מכאן עם דגם כלשהו משם ינו מעיד כלל על מה קורה עם הדגמים ה"אמיתיים". זה עלול להטעות אותך בשני הכיוונים, גם שתחשוב שאתה צריך "הגברה ייעודית" כשאתה בעצם לא (לפי טעמך, אבל עם הרכיבים ה"אמיתיים"), וגם שתחשוב שאתה לא צריך כשאתה כן.

-- אני מציע לשקול לא לעשות כלום בשלב זה, פרט מליהנות מהשיפור העצום שכבר קיבלת. בינתיים מתרחש לו תהליך ה-break in, וגם אתה יכול לחסוך בנחת, וגם אתה לומד את הצליל.

-- אני מציע לשקול ברצינות את העניין שאתה כרגע במצב של להיטות-יתר לקנות -- לא שזו בעייה ספציפית שלך -- זה דבר מאוד נפוץ, ואנשים עושים הכי הרבה שטויות בדיוק במצבים כאלה -- גם בגלל הסימפטומים של להיטות יתר, וגם בגלל שלא חיכו לתום ה-break in, ועוסקים ב"התאמת ציוד" למשהו שהסאונד שלו בשבי השתנותץ

הכל בסדר, אין מה ולאן לרוץ, כל מה שעשית עד עכשיו בסדר גמור, וכדאי להירגע ולהתאזר בסבלנות כדי שגם בהמשך תוכל להמשיך לעשות בצורה שקולה את מה שייטיב אתך ביותר.

עמיר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  הבא 

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht