מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

XBMC on Linux for Arm Devices

עמוד 6 מתוך 62
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  5  |  6  |  7  | ... |  60  |  61  |  62  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > חומרה PC + סטרימרים
מחבר הודעה
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009
הבעות תודה: 884
מספר הודעות: 2975

#76  נשלח: א' 24/03/2013 13:20

Mygica A11

פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#77  נשלח: א' 24/03/2013 13:22

Mygica A11 המשך

A11 וחבר

פרופיל | שלח הודעה | חפש
Cleaner
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 19, 2013
הבעות תודה: 198
מספר הודעות: 1187

#78  נשלח: א' 24/03/2013 13:37

רציתי לשאול האם הגרסאות האלה הם רק של XBMC או שזה לינוקס לכל דבר?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#79  נשלח: א' 24/03/2013 14:03

Cleaner,
XBMC היא רק תוכנה שרצה על מערכת הפעלה מבוססת לינוקס.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Mar 28, 2009
הבעות תודה: 246
מספר הודעות: 789

#80  נשלח: א' 24/03/2013 14:19

נראה טוב...אפשר בבקשה סיקור של המכשיר?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#81  נשלח: א' 24/03/2013 17:54

CaTz כתב:
נראה טוב...אפשר בבקשה סיקור של המכשיר?

סקירה ראשונית.

יש לשים לב שמדובר בהתרשמות מאוד ראשונית לאחר כחצי שעה של צפייה בלבד בתוכן 720P.
ההשוואה שלי היא בעיקר לRaspberry Pi כיוון שזו הפלטפורמה היחידה הנוספת הנמצאת באותה קטגוריית מחיר.

המכשיר מאוד מרשים חיצונית, קטן, דק מאוד, מגיע עם שלט, ספק כוח וחוברות מוצר בסינית, איננו מגיע עם כבל HDMI אך בזכות השימוש במחבר סטנדרטי (A) אין צורך בכבל מיוחד.
בנוסף למחבר HDMI בחלק האחורי קיימת כניסת רשת קווית, מחבר USB (מיקום מצויין לדונגל DVB-T) וכפתור Power.
בצד המכשיר קיימות 2 כניסות USB נוספות וכניסה לכרטיס מיקרו SD.
המכשיר מגיע עם שלט דיי פשוט (עוד על השלט בהמשך).

לא ביזבזתי יותר מדי זמן עם מערכת האנדרואיד שמגיעה מותקנת מראש, דיי מיהרתי להתקין את הפצת הלינוקס המתאימה.

התקנת הפצת הלינוקס של J1nx דיי פשוטה, מעתיקים את קובץ ה-img לכונן USB או כרטיס מיקרו SD ובהגדרות מע' האנדרואיד בוחרים לשדרג את המערכת ממקור מקומי.
זמן עליה של מערכת הלינוקס כחצי דקה שלאחריה XBMC מוכנה לשימוש.
כרגע, לפחות עם המכשיר שלי השלט שמגיע עם המכשיר לא מוגדר במערכת הלינוקס.
בממשק XBMC קיימת האפשרות להגדרת רשת קווית בלבד, לא בדקתי אם כרטיס הרשת האלחוטית זוהה במערכת כנדרש, עריכה: אין כרטיס רשת אלחוטי (לפחות בגרסה שנמכרת בDX).

הניווט מאוד זריז דרך התפריטים השונים (שוב, בהשוואה לRaspberry Pi, ההבדך בין 700Mhz ל1Ghz מורגש ביותר) ודרך ספריית המדיה, טעינה התחלתית של סרט מאוד זריזה, לא הרגשתי בעיית lipsync כלשהי.
משום מה כתוביות בעברית הוצגו כהלכה רק כאשר שפת הממשק שונתה לעברית.
נראה כי כרגע במערכת הלינוקס לכפתור הכיבוי של המכשיר אין כל השפעה, כיבוי המערכת דרך ממש XBMC לא מכבה את המכשיר.
מבדיקה קצרה קליינט tvheadend לא הציג תמונה בשידורי עידן+ אלא אודיו בלבד וגם אז השידור נקטע לאחר זמן קצר, כשאתפנה לכך אבדוק זאת בצורה יותר רצינית.

בסה"כ ההתרשמות הראשונית שלי היא שהפצת הלינוקס של J1nx עדיין לא מוכנה לשימוש יומיומי אך היא בדרך הנכונה, את כל הבעיות שתיארתי מעבר לtvheadend ניתן לפתור בקלות יחסית.
לגבי tvheadend נצטרך לעקוב, בסופו של דבר מקור בעיה אם קיימת הוא לא בtvheadend אלא בנגן amplayer כך שיש סיבה לצפות לפתרון שיגיע מחברת Pivos אם יצטרך.

נערך בפעם אחרונה על-ידי dhead666 בתאריך ו' 03/05/2013 13:01, נערך בסך הכל 2 פעמים
(1) הבעות תודה: pixies
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#82  נשלח: א' 24/03/2013 18:00

שימו לב שערכתי את המידע בפוסט הראשון של השרשור לגבי שידורי עידן+ וקליינט tvheadend תחת פלטפורמת Amlogic עפ"י הנסיון האישי שלי.
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#83  נשלח: ה' 28/03/2013 0:05

בהמשך למיני סיקור של הMygica A11 אעדכן שהשלט לא עבד בשל תקלה שנפלה במהלך יצירת האימייג' של גרסת ביטא 2 של הפצת הלינוקס,
לאחר התקנה של גרסה מעט קודמת אני יכול לדווח שהשלט עובד מצויין תחת הפצת הלינוקס של J1nx.
למרות פשטותו ומס' הכפתורים המועט מהתרשמות ראשונית השלט מאוד שימושי וכולל את כל הכפתורים השימושיים, מעבר להגדרות ראשוניות אני לא רואה סיבה להוסיף עכבר או מקלדת.
באופן עקרוני ברגע שמקלט הIR מזוהה כשורה ומוגדר תחת lirc אני לא רואה סיבה שתגביל שימוש בשלט כלשהו (מעבר לתדר הIR).
הדבר שהכי חסר לי במכשיר זו יציאת אודיו אנלוגית, אם היתה כזאת בלי צל של ספק הייתי זורק מכשיר אחד או יותר בכמה נק' אסטרטגיות בבית מחוברים לרמקולים בלבד נשלט מסמארטפון וממשק וובי.

אם כן, כרגע הבעיות שממתינות לפתרון הן:
1. הגדרת רשת אלחוטית מממשק XBMC (יתכן שגם הדרייבר לא מותקן כרגע).
2. כפתור הכיבוי בממשק XBMC לא מכבה את המכשיר.
3. כפתור הכיבוי הפיזי בגב המכשיר לא עובד תחת לינוקס.
4. קליינט TVHeadend לא מציג כראוי שידור חי.
5. קורא כרטיס SD לא עובד כראוי.

בנוסף לכך מס' תכונות שצריכות להתווסף לגרסת הלינוקס של J1nx הן:
1. הפעלת תפריט הRecovery הישר ממשק XBMC (לשם שדרוג גרסה).
2. הוספת שרת TVHeadend.
3. הוספת מנהל חבילות התוכנה OPTware להתקנת אפליקציות נוספות.

תכונה נוספת שאני מקווה לראות היא תמיכה בכרטיסי קול חיצוניים, Pivos כבר הצהירה שתתמוך בזאת (וייתכן שכבר תומכת), משהו שלא נראה בכלל באופק עבור הRaspberry Pi.

אם יטופל הנושא של צפייה בשידורים מTVHeadend אז נראה לי שאין בכלל ספק שפלטפורמת Amlogic 8726 תיהיה הפתרון האולטימטיבי לקליינט XBMC זול.
זאת בבהנחה אין תקלות משמעותיות, אני מקווה לבחון את המכשיר עוד לעומק ולדווח בנושא.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#84  נשלח: ה' 28/03/2013 0:57

נ.ב.
מי שיפשפש קצת בAliexpress יוכל למצוא את הG-Box Midnight נמכר בקצת פחות מ70$ כולל משלוח.
בנוסף ניתן גם למצוא את המכשיר בצורת כדור סטייל Nexus Q המבוסס Amlogic 8726-M3 (שעדיין לא נתמך, דבר שיתכן מאוד ישתנה) במחיר של 55$ כולל משלוח.

גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#85  נשלח: ה' 28/03/2013 12:33

נתקלתי היום בNoontec A9 שנמכר בארץ והייתי חייב לעשות את ההשוואה המתבקשת, במיוחד לאור "הסיקורים" ברשת.

1. אין תמיכה בהאצת חומרה בXBMC לפענוח וידאו, לא כרגע וייתכן מאוד שלעולם לא כיוון שדגם המעבד Rockchip RK2918 מיושן, אין מוצרים פופולריים המבוססים עליו כך שקשה להאמין שאיזשהו מפתח יבזבז זמן עליו, בנוסף לכך גם עם דגם מעט יותר חדש 3066 שנפוץ מאוד יש קשיים (כמובן שהנבואה ניתנה לשוטים והזמן יגיד את שלו אך ההתייחסות היא למצב הנוכחי).
2. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד עם כל המגבלות שהיא מוסיפה.
3. השלט של המכשיר פשוט בדיחה, לא נראה שהשקיעו מחשבה על אופן מיקום הכפתורים, בכלל הוא נראה יותר כמו שלט לאזעקה של רכב, כולל המיקום "המוצלח" של כפתור הכיבוי.
אם כן, אני ממש לא חושב שמישהו ישתמש בשלט מעבר להדלקת המכשיר והשליטה בעיקר תתבצע מהמקלדת (+ עכבר, עוד ממגבלות אנדרואיד).
לכן המכשיר כנראה מיועד יותר לשמש כמחשב לגלישה באינטרנט וכצעצוע לילדים ולא HTPC שאמור וצריך להישלט ע"י שלט פשוט שכל אחד מבני המשפחה מסוגל לתפעלו.
4. לא יאושר ע"י "ההנהלה" (ראה 3).
5. מחיר של 700 ש"ח בהשוואה לכ240 ש"ח שהMygica A11 עולה אפשר לרכוש כמעט 3 מכשירים ולאבזר את כל הבית בXBMC.

כפי שמצויין באחת חנויות הרשת "אחד הסטרימרים הכי טובים בעולם...", ברצינות ?
Noontec היא עוד חברה סינית, למי שחושב שמחיר המוצר משקף איכות טעות בידו.

עקבו אחרי שרשור זה ותעשו לכם טובה תחסכו כסף ותקבלו מוצר מצויין ולא עוד פיסת חומרה שהדביקו לה אנדרואיד ומשווקים אותה כסטרימר.

CaTz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Mar 28, 2009
הבעות תודה: 246
מספר הודעות: 789

#86  נשלח: ה' 28/03/2013 13:26

תשמע עשית לי חשק על הMygica, אעקוב אחרי האשכול להתפתחות, שמרבית הבאגים יתוקנו
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#87  נשלח: ה' 28/03/2013 14:01

מטרת הפורום היא לשתף מידע, שימוש בהודעות פרטיות נוגד זאת.
בנוסף רצוי מאוד לקבל עצה ממס' גורמים ושיתוף בפורום מאפשר זאת בקלות, הודעה פרטית לא.
מי שמתכנן לשלוח לי הודעה פרטית אני מודיע מראש שהיא לא תישאר פרטית.

ציטוט:
http://dx.com/p/mygica-a11-cortex-a9-android-4-0-network-multimedia-player-tv-box-w-tf-black-1gb-ddr3-4gb-rom-174461

לעומת

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Andro...

מה עדיף לדעתך ?

מבחינת אמינות DX עדיפה על Aliexpress אך בשל כך ההייחסות מצד Aliexpress לתלונות לקוחות והגנה על לקוחות להבנתי טובה מאוד, אך לא ממש התעמקתי בנושא.
לא הייתה לי חווית קנייה רעה בAliexpress, להיפך, עד היום קיבלתי התייחסות מלאה ומהירה ממוכרים.

הMygica A11 הרבה יותר דק וקומפקטי, הלדים שלו בצבע לבן עדין ואינם בולטים כלל, ישתלב בסלון ללא בעיה ולא יבלוט.
שלט קטן עם מעט כפתורים אך מאוד שימושי, כל הכפתורים שנדרשים לתפעול שוטף נמצאים כולל כפתור לפתיחת תפריט (זהה ללחיצת עכבר ימנית), מתרגלים אליו מהר מאוד ודוקא מיעוט הכפתורים מהווה יתרון.
החיסרון הגדול שלו מבחינתי הוא שאין לו יציאת אודיו אנלוגית (אין לו גם אופטית) אלא רק HDMI (התכנון שלי להשתמש בו גם כקליינט למוזיקה בלבד ללא מסך או רסיבר, אך אולי כן להוסיף DAC חיצוני).

המכשיר השני הוא כנראה תואם אחד מדגמי הG-Box Midnight, כל עוד לא יהיה משתמש שרכש את המכשיר ואישר זאת לא ניתן יהיה להכריע חד משמעית אם אכן כך.
קח בחשבון שההבדל העיקרי בין דגמי הG-Box Midnight הוא כרטיס הרשת, כך שגם אם תתקין את גרסת הלינוקס הלא נכונה המכשיר יעבוד ויעלה לXBMC אך כרטיס הרשת לא יעבוד.
הG-Box Midnight הרבה יותר עבה אך מבחינת היקף לא גדול באופן משמעותי ועדיין מכשיר מאוד קטן, יש לו לד בצבע כחול בוהק (מעצבן מאוד לטעמי).
השלט שלו מרובה כפתורים, בסה"כ נראה די טוב, קשה לי לחוות דעת עליו כיוון שלא יצא לי להתנסות עם המכשיר אך היתרון העיקרי שלו שהוא כנראה יהיה יותר נוח למי שמתכנן לקלוט את עידן+.
המכשיר כולל יציאה אודיו אנלוגית (ודיגיטלית), יתרון גדול מאוד מבחינתי.

אני הזמנתי השבוע מהמוכר הזה מכשיר שכנראה תואם אחד מדגמי הG-Box Midnight ב61$. עריכה: דגש על "כנראה", שים לב ששם המכשיר כולל את הביטוי M6 וגם M3 ותדירות של 1.4Ghz שכנראה אין לה שום קשר למציאות, לא לגבי MX/M6 (למיטב ידיעת 800Mhz לכל ליבה) ולא לגבי M3 (כאמור 1Ghz).

הערת שוליים: אם אתה מתכנן שימוש בשלט חכם כדוגמת Logitech Harmony (ז"ל) אז לדעתי אפשר לתכנתו לאיזה שלט שתרצה ופשוט להוסיף את קובץ הקונפיגורציה המתאים לlirc.

למי שעוד מתכנן לרכוש קליינט זול עבור XBMC ייתכן שווה מעט להמתין לתמיכה בMX/M6 כפול הליבה.
מתחילים להופיע בAliexpress ואתרים נוספים מוצרים המבוססים על שבב זה ומהתרשמות ראשונית נראה שהמחירים שלהם זהים או קרובים למדי לאלה שמבוססים על M3.
מבחינת ביצועים MX/M6 אמור לתפקד היטב גם עם הסקינים הכבדים ביותר וכנראה ינחית מכה לטיעון של ביצועים נחותים מול HTPC מבוסס Atom.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dhead666
גורו HTPC
גורו HTPC

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2009

#88  נשלח: ג' 02/04/2013 22:25

אני ממשיך לעדכן את הפוסט הראשון עם רשימת מכשירים מבוססי שבבי Amlogic, יש לשים לב לחלוקה בין שתי רשימות:

רשימה אחת מכילה מכשירים שנתמכים ע"י הפצות הלינוקס השונות (של Pivos או J1nx), כרגע מדובר בתמיכה ראשונית בלבד, גרסאות ביטא שייתכן לא יציבות ואני ממשיך להמליץ למשתמשים שרוצים לקבל מוצר מושלם ללא תקלות להמתין לגרסאות יציבות לפני רכישת מכשיר כלשהו.

הרשימה השניה מכילה מכשירים שיש סיכוי טוב שיתמכו בעתיד ומבוססים על שבבי Amlogic.
חלק מהמכשירים מבוססים על M3 ויחסית נדרשת מעט מאוד עבודה לתמיכה בהם.
שאר המכשירים מבוססים על M6/MX הדו-ליבתי שהצפי הוא שיתמך בעתיד.

המכשיר המעניין ביותר ברשימה השניה שהוסף לאחרונה הוא E-M6 הנמכר בDX ב83$ כולל משלוח, וזהה לחלוטין מבחינת מחברים ומבנה חיצוני ל-G-Box Midnight.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 11, 2012
הבעות תודה: 16
מספר הודעות: 324

#89  נשלח: ד' 03/04/2013 1:06

מכיר את Picuntu?
זו גירסת לינוקס למכשירים מבוססי rk3066 שנמצאת בפיתוח.
כרגע עדיין אין תמיכה בהאצת וידאו בחומרה, אז עוד אי אפשר להתקין XBMC.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
jacque
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  May 05, 2012
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 26

#90  נשלח: שבת 06/04/2013 20:42

לפי התיאור הפיסי של Mygica A11 ושל ה-image שרץ, אני יכול לאמר שיש דימיון רב ל-Pivos.
אני עדיין תקוע בניסיון להפוך את ה-Pivos למכונת טורנטים חסכונית בחשמל.
אני אתאר את התהליך, אולי זה יוכל לעזור לאנשים אחרים ואולי מישהו יוכל לעזור לי

1. התקנתי דרך Programs->Add-ons את transimission, וחשבתי שסיימתי, אבל קיבלתי הודעה שלא ניתן להתחבר לשרת.
2. בפורום של Pivos נעניתי שבנוסף לתוסף של XBMC צריך גם להתקין את transmission ב-linux. כדי לעשות זאת, צריך להתקין קודם את OPTware, לפי מדריך של הפורום.
3. כשקיבלתי את השגיאה הראשונה, הבנתי שאין DNS, אז באתי לערוך את resolv.conf, רק שלא היה כזה, אז הייתי צריך ליצור אותו.
4. ההתקנה של OPTware ושל transmission עברה בהצלחה
5. בחזרה ל-XBMC, עדיין לא עובד....

אשמח לכל הצעה.

שאלה לא קשורה, האם אפשרי לרשום בפורומים פה, או לפחות בשרשור הזה, באנגלית? שעה עכשיו שברתי שיניים על העברית (תוסף???)
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > חומרה PC + סטרימרים עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  5  |  6  |  7  | ... |  60  |  61  |  62  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה