קופסה קטנה. שינוי דרמטי

איך מכיילים מסך, מי יכול לכייל לי? מה הערכים הנכונים לכיול...

DEINTERLACING, SCALING, הורדת רעשים, UPCONVERSION, TRANSCODING.
RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

קופסה קטנה. שינוי דרמטי

נושא שלא נקרא #1 

עוד פעם מעבד וידאו? עוד lumagen, DVDO או marvel...?
מעבדי וידאו קיימים כל כך הרבה שנים בוריאנטים שונים ומשונים. שיחקתי עם לא מעט מהם. התעקשתי להסביר לא אחת אנשים שקיים שינוי בתמונה אבל הם פשוט לא מבינים איך לבחון אותה..... על מה להסתכל.... אנשים היו מהנהנים בראש וממשיכים הלאה...:)

עם השנים זנחתי את המעבדים השונים לאור התקדמות העיבוד במקרנים /טלויזיות ו/או ברסיברים. גם אני כבר הבנתי שזה יחסית מיותר.

לפיכך, כאשר נתקלתי "בסערה החדשה" ב- AVS הייתי מאוד סקפטי, למרות קריאות ההתפעלות הכל בגלל קופסה קטנה (סמארט-פון ממוצע) "שמתהדרת" בכניסה ויציאה בלבד של HDMI, נראית כמו צעצוע אבל אמורה לחולל מהפכות של ממש בתמונה.
העניין הוא שהיה מדובר בתגובות של אנשים רציניים מאוד עם "מקרנים כבדים" כדוגמת ה-סוני וה-JVC אשר לכאורה יש קושי לא קטן "לשפר" מהותית תמונה של מקרן מסוג כזה.

חבר אמריקאי שאני מאוד סומך על דעתו ומשתמש באותו מקרן שאני משתמש בו (ה- סוני VPL 95 -VW) הסביר לי שאני צריך להפסיק לקרוא ופשוט להזמין את המכשיר....וכך עשיתי.

ה- Darbee Visual Presence נחת אצלי במשרד ביום חמישי האחרון מארה"ב.

גודלו כאמור כ-סמארטפון ממוצע וה- LOOK הכללי שלו לא משדר יוקרה. מלבד המכשיר, מגיע בקופסא שלט בגודל של כרטיס אשראי ועמוד בודד של הוראות, אם ניתן לקרוא לזה כך.
אין הרבה אינפורמציה על החברה עצמה מלבד העובדה שהיא חברה אמריקאית, אשר עוסקת בעיבוד וידאו ומוכרת את המוצר אך ורק באמצעות דילרים מורשים.

החברה טוענת ששימוש במכשיר יגרום לתמונה להיות חדה יותר, להוציא ממנה פרטים שלא הבחנו בקיומם קודם לכן וכתוצאה מכך לגרום לנו להאמין שהתמונה עמוקה, חדה וברורה יותר.

בדרך הביתה, לא התאפקתי ונכנסתי לחנות גדולה מאוד בתל-אביב (גרנד סינמה ) שמחזיקה מספר רב של טלויזיות (לווה, פנסוניק, סוני ועוד) כולל טלויזיה 100+ אינץ של פנסוניק. ביקשתי לבחון שם את ה-DARBEE לפני שאני מחבר אותו ל-סוני.

אין כל שליטה או כיול ל- darbee מעבר לקביעת אחוז העיבוד, מ- 0 ועד ל- 100%. בנוסף יש מצב DEMO לפיו ניתן לראות בקלות רבה את התמונה עם או בלי ההשפעה של העיבוד.
חיברנו את ה- DARBEE לבלו-ריי של סוני ששידר בו זמנית לכל אותן טלויזיות.

אז איך ה- DARBEE השפיע על כ- 10 טלויזיות?
מדובר במוצר מהפכני. לא פחות. אנשים הביטו בתדהמה על הטלויזיות ועל המצב של "עם ובלי".
כל טלויזיה שהיתה בחנות בין גדולה ובין קטנה נהנתה בצורה יוצאת דופן מהמכשיר. התמונה הפכה להיות חדה יותר, עמוקה יותר. יתרה מכך, ניתן לומר שהתמונה, ללא ה-DARBEE נראתה לא בפוקוס, מקולקלת. עד כדי כך.

הבדיקה בבית הייתה אינטנסיבית יותר, לוותה בהצגה של הרבה מאוד חומר, לרבות "חומר קיצוני" בכל הקשור לקונטרסט, חדות, תנועה, שינויי גאמה קיצוניים וכדו', הכל על מנת להבין עד תום את ההשפעה ואת ה- side effects של המכשיר.
התוצאות היו למעשה זהות ואפילו מרשימות עוד יותר בשל הגודל של המסך בו אני משתמש (130" ביחס של 2.35:1).

חשוב לציין כי הסוני שברשותי מפיק תמונה מאוד חדה, לטעמי מדובר באחד המקרנים הכי חדים בשוק, למרות זאת, השינוי היה מאוד גדול. מהותי.

אז מה בדיוק עושה המכשיר ? שאלה טובה,
מדובר בהפעלה של מספר פילטרים, כדוגמת תוכנות פוטושופ למינהם, עם זאת הכל נעשה כמובן ב- real time , נראה טבעי לחלוטין, ללא תופעות לוואי תוך הצגה של תמונה עמוקה מאוד עם פרטים שלא הבחנת בקיומם לפני-כן למרות שראית את אותן סצינות מאות פעמים.
האפקט לא מייצר LOOK דיגיטלי, שאני באופן אישי לא מסוגל לסבול. התמונה שומרת על האופי הקולנועי של ה- LCOS, אך עם זאת הופכת להיות עמוקה יותר, תלת מימדית יותר וחדה משמעותית.

יש כאן בוודאות משחק אקטיבי בגאמה, חידוד עצמים מסוימים ויתכן גם משחק בקונטרסט ובצבעים. הכל בצורה מעוררת התפעלות.
התמונה מקבלת מימד שונה לחלוטין. פשוט שונה.

והמחיר?
לטעמי 10,000 ₪ זה בהחלט מחיר הוגן למכשיר וזאת לאור התוצאות שאני רואה. מדובר בשידרוג יוצא דופן שבוודאות יכלל, בוריאציה מסוימת בדורות הבאים של טלויזיות/מקרנים/רסיברים.

העניין הוא שהחברה לא ממש חושבת כמוני והיא מתמחרת את המכשיר ב- 269$.
כן. הזוי.

http://darbeevision.com/front

רן

esloan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 162 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

החברה האלה הולכים לראות קפיצה לא מוסברת ברכישות מישראל. 8)

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 958 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אם הגלריה באתר שלהם היא אינדיקטור לשיפור שהמכשיר אמור לעשות, אז אני לא מבין על מה ההתלהבות. התמונות "המשופרות" נראות הרבה יותר גרוע מהמקוריות, עם עיבוד מוגזם שמזכיר לי את מה שרואים עם מסך שבו כל "הפיצ'רים לשיפור תמונה" מכוונים על המקסימום...

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

ונראה לך שהייתי מתלהב אחרי 15 שנה בתחום, ממוצר שזה האפקט שלו?

לא ניתן לבחון השפעה של וידאו באמצעות גלריה של תמונות על מסך מחשב.
כמו שאי אפשר להסיק מסקנה אם התמונה של מקרן היא טובה או לא מ- screen capture. זה חסר כל תועלת.
זה ברמת הבסיס.

כדיי להבין את האפקט, צריך לצפות בו, אבל אם אתה בעניין של קריאת חומר, אז הייתי ממליץ לך לקחת את הזמן ולקרוא את ה- 80+ עמודים ב-AVS בפורום ה- וידאו פרוססורס, של משתמשים , שלחלקם הבנה מעמיקה מאוד בתחום ואז לגבש מסקנות.

רן

psibeast
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 162 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

מאיפה הזמנת? כמה עלה משלוח/מיסים?

opv
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 225 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

תתחדש!
אני צריך לקפוץ להתרשם.
No place like home.......... Theater

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

הזמנתי מ- AVS. מסתבר ש- DARBEE מעניקה לדילרים שלהם 10$ הנחה ככל שהם שולחים את המכשיר מחוץ לארה"ב.
משלוח עלה לי $57 ומסים 286 ש"ח בעיקר עבור כל מיני סעיפים לא ברורים.

סך הכל כ- 1,500 ש"ח פחות או יותר.

להבנתי ב- AVS אזל המלאי והוא יחודש שוב באמצע ספטמבר ואז גם משתנה המחיר ל- $350. הביקוש עשה את שלו.
צריך לסרוק את הרשת לדילרים נוספים שלהם ולהזמין . כרגע.

אור, חבל שלא ראית את הפרצוף של רומן ורני. זה היה מצחיק.

רן

opv
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 225 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מה שבטוח, החברה הזאת לא יודעת לעצב מוצרים.
מארז הפלסטיק השקוף הזה נראה כמו נגן MP3 סיני זול.
אם הוא עשה כאלה פלאים במקרן דיגיטלי חד יחסית, אני רק יכול לדמיין מה הוא יעשה אצלי.
אני הכרתי את המכשיר , ד"א , בפורומים של מקרני CRT.
No place like home.......... Theater

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

זה נראה עוד יותר גרוע במציאות. פלסטיק פשוט. נראה כמו צעצוע.

האפקט אבל הוא חסר תקדים.

ישבו אצלי 4 אנשים ביום שישי....התבוננו בקטע מתוך קזינו רויאל...והם העירו שהתמונה חדה באופן קיצוני....אחד מהם מילמל משהו על זה שהלוואי והיו רואים ככה בפלזמה החדשה שלו.....ואז הסברתי להם שה- DARBEE בכלל לא עובד...

שהפעלתי את ה-DARBEE פתאום התמונה של ה- סוני, שדקה לפני-כן נראתה להם התמונה הכי טובה בעולם ,הפכה להיות מטושטשת ולא בפוקוס בהשוואה לאותה תמונה עם ה- DARBEE ......

לא צחוק הסיפור הזה.

רן

ride
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מקרנים
אחראי תחום מקרנים
שם מלא: יניב דיין
נתן תודות: 226 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

רן,

סיקרנת אותי מאוד. בשביל סכום כזה שווה פשוט להזמין על בליינד :)

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

נכון יניב.

תזמין כרגע.
אין לך מה להתלבט.

רן

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 958 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

לא ניתן לבחון השפעה של וידאו באמצעות גלריה של תמונות על מסך מחשב.
כמו שאי אפשר להסיק מסקנה אם התמונה של מקרן היא טובה או לא מ- screen capture. זה חסר כל תועלת.
...
צילום מסך של מקרן הוא ממש לא אותו הדבר כמו לכידה של הפלט שיוצא מהמכשיר הזה. ואם זה באמת הפלט שיוצא מהמכשיר... אם הגלריה שהיצרן שם באתר שלו אינה מייצגת, או גרוע מזה, מציגה דוגמאות גרועות לאפקט שבמציאות צריך להיראות יותר טוב, אז בהחלט מדובר על טעות אסטרטגית מצידם.
בכל מקרה, מישהו בעל ניסיון רחב כשלך כבר יודע שאין "נוסחאות קסם" לשיפור תמונה, אבל אם מה שאתה רואה זה שיפור, אז אחלה.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

אתה מתעסק יותר מדיי באתר של היצרן ובדברים תיאורטיים. בלתי אפשרי להציג את האפקט הזה. צריך לראות את זה.
מציע לך פעם נוספת לראות את המכשיר והאפקט שהוא יוצר ואז לקבוע עמדה.

זה לא מה שאני רואה באופן ספציפי. זה לא שיפור ברמה כזו, אלא מדובר בשיפור מהותי ש- 10 מתוך 10 יבחינו בו בקלילות, בין אם יש להם את הנסיון שלי ובין אם אין להם נסיון בכלל

ואם אני אומר לך שאין כאן תופעות לוואי נראות לעין אז אתה יכול לסמוך על מה שאני אומר לך.

רן

חיים
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: חיים לגו
נתן תודות: 1169 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

טוב
הביקור אצל רן היה ביום שישי,אי אפשר לסרב להזמנה אצל רן ובפרד שיש מוצר מהפכני(לא פחות)
אז כן, כל מה שאמר רן אין הרבה מה להוסיף
צריך לראות בכדי להאמין
השיפור היה לא פחות ממדהים,התמונה היית חדה יותר קונטרסטית יותר,והצבעים קיבלו גוון אמיתי יותר.
הלסת נפלה שהיה שיפור עצום בבלו ריי.
לא מבין איך הם עושים את זה :)
נפט וסולר לחימום ביתי,ולתעשיה.
חיים-0532253784

חיים
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: חיים לגו
נתן תודות: 1169 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

HazooM כתב:אם הגלריה באתר שלהם היא אינדיקטור לשיפור שהמכשיר אמור לעשות, אז אני לא מבין על מה ההתלהבות. התמונות "המשופרות" נראות הרבה יותר גרוע מהמקוריות, עם עיבוד מוגזם שמזכיר לי את מה שרואים עם מסך שבו כל "הפיצ'רים לשיפור תמונה" מכוונים על המקסימום...
...

כשתראה את המוצר בפעולה
אני מבטיח לך שהדעה שלך תשתנה
נפט וסולר לחימום ביתי,ולתעשיה.
חיים-0532253784

שלח תגובה

חזור אל “כיול ועיבוד תמונה”