מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

הורחבו שידורי הנסיון של HOT HD

עמוד 2 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > חומרה PC + סטרימרים
מחבר הודעה
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
מספר הודעות: 730

#16  נשלח: ב' 11/09/2006 13:26

דריקס, אז אם לחזור לשאלה שלי-
איזה מושגים הם עדכניים ולא עתיקים???
אם אני רוצה כעת לקנות כרטיס, פעם הייתי בודק אם הוא PAL
מה אני צריך לבדוק היום?
שאלה נורא פשוטה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#17  נשלח: ב' 11/09/2006 13:29

חוצמזה שלא רשום שם NTSC אלא ATSC
נראה לי שזה התשובה לשאלה שלי, וב-HDTV המונח עבר לATSC בארה"ב, אבל מה המונח שלו בישראל??
והכרטיס הזה?
http://store.snapstream.com/tvtunercards-hdtv.html
פרופיל | שלח הודעה | חפש
drixie
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 12, 2005
הבעות תודה: 35
מספר הודעות: 1242

#18  נשלח: ב' 11/09/2006 15:19

ATSC - שיטת השידור הדיגיטלית בארה"ב
NTSC - שיטת קידוד הצבע האנלוגית בארה"ב

שניהם מקובלים בארה"ב. אין הקבלה ישירה. אפשר להקליט שידור ATSC שהומר לאנלוגי עם וידאו NTSC וכו'. במקרה של הכרטיס ההוא, הטיונר הוא ATSC, ולא יקלוט בארץ כלום. אגב, גם לא מספיק לבדוק PAL וכו', יש כל מיני שיטות, ואתה יכול לרכוש כרטיס PAL שלא יפיק לך אודיו וכו'.

מה שאתה צריך זה כרטיס CAPTURE שמסוגל לקודד HDTV. הכרטיסים שאתה מפנה אליהם הם טיונרים, לא מקודדים, וגם איתם אין מה לעשות איתם בארץ. אם וכאשר, השידור בארץ יהיה בשיטת DVB-T, לא ATSC. לכבלים וללווין ככל הנראה לעתיד הנראה לעין תצטרך להשתמש בממיר שלהם, ולחבר אותו לכרטיס הלכידה, נגיד ב RGB (עם טרנסקודר, לא מאמין שיש כרטיס לכידה עם כניסת SCART RGB).

אולי MyHD (יש בעולם הדיגיטלי ברמה"ש)? למרות שעד כמה שראיתי הוא גם לא יעזור לך:
These cards will not record from Component Video or RGB Video Sources! The HD signal must come from Antenna or Cable TV!

בקיצור, לא מכיר אף כרטיס (לפחות לא משהו נגיש לבני אנוש עם תקציב מוגבל) שיודע לקבל אות HDTV אנלוגי (RGB) או דיגיטלי (DVI HDMI), אלא רק ממקורות שידור.

אם מישהו יודע אחרת - אשמח לשמוע, אבל כרגע כנראה שצריך פשוט לחכות בסבלנות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#19  נשלח: ב' 11/09/2006 15:32

תודה! אז DVB-T זה המושג שצריך לשנן מעכשיו בגלל שהעולם לא יכול להחליט על פורמט מזורגג אחד.

אגב, לגבי הטיונר, אתה כנראה טועה, הוא מקליט HDTV.
ציטוט:
This bundle includes all the hardware you need to start recording your favorite TV shows in beautiful, high-quality HDTV:
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3764
מספר הודעות: 69504

#20  נשלח: ב' 11/09/2006 15:50

כרטיסי הקלטה עבור DVI זה משהו יקר להחריד, אינו תומך בהצפנה (מה שבוודאי יהיה בסופו של דבר בשידורי HOT) ודורש מקודד חזק. בקיצור מסובך ביותר.

לגבי MYHD ודומיו - לא יעבדו בגלל שיטת המודולציה של HOT (שהיא די ייחודית).

DVBT גם לא רלוונטי כאן - הוא תקן רק ל-SDTV, אין תקן מקביל לשידורים כאלה באירופה (לדעתי גם לא יהיה כי אין בכך צורך).

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

הבעות תודה: 112
מספר הודעות: 1977

#21  נשלח: ב' 11/09/2006 15:55

התגובה הראשונית שלי היתה לכתוב ש- DVB-T משמש כיום ל-SDTV, ולא ידוע לי אם ניתן לשדר ב-DVB-T שידורי HDTV.

בבדיאה מעמיקה יותר בוויקיפדיה (DVB-T), מתברר כי DVB-T מוגדר להעביר TS של MPEG-2 אבל לאחרונה גם H.264. בנוסף, הוא תומך מספר שיטות קידוד, ומגיע עד 31.6Mbit/s בקצב המקסימלי.

לאחר חיפוש פרטני יותר, מסתבר שיש מקלטי DVB-T שמתיימרים לקלוט HDTV:
http://www.comprousa.com/New/en/dvb-t.html

עבור לשידור לוויני, ישנו תקן DVB-S2 שמחליף את ה- DVB-S שאמור לתת קידוד יעיל ב- 30% יותר (כלומר 30% יותר ביטים באותו ספקטרום שידור). לזה אפשר להוסיף שיפורים במעבר מ-MPEG-2 ל- H.264 (כלומר זה בנוסף, לא במקום). אני מניח שאפשר לשדר HDTV על DVB-S במחיר של בזבוז 30% פחות ביטים לשניה על אותו רוחב תדר.

בכל מקרה, בשביל להקליט HDTV מהכבלים או מהלווין תשכח מ-DVB בגלל נושא ההצפנה. אתה תהיה תלוי בחסדיהם או ליתר דיוק בחסדי הממיר שהם ימכרו - אם היציאה היחידה תהיה רק HDMI, תוכל לשכוח מכל הקלטה שהיא.
אם תהיה יציאת composite תוכל להקליט, אם תמצא כרטיס שמסוגל להקליט אות זה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#22  נשלח: ב' 11/09/2006 16:02

למה שלא יהיו יציאות אנטנה לממירים הללו כפי שיש בארה"ב? (כמו שרואים בתמונה כאן
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/snapstrea...
אם בארה"ב ניתן להקליט כיום היי דף כנראה שזה לא כזה חזון נדיר וניתן לצפות לזה כאן.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3764
מספר הודעות: 69504

#23  נשלח: ב' 11/09/2006 17:14

udif,

חידשת לי, תודה!

לגבי DVBS2 היתרון שלו הוא בגלל המעבר לקידוד H264 (כלומר, ה-30% זה השיפור, אין בנוסף לזה כלום, אלא אם כן הגוף המשדר החליט להוריד את קצב הנתונים יותר).

kouliben1,

אתה טועה, ההבדל הוא שמאז שבארה"ב קבעו את התקנים - השתנו המון דברים והפרנוייה חוגגת. כיום הכל הרבה יותר מוצפן, חסום ומוגן. המזל שלנו הוא ש-HDTV יצא בארה"ב בתקופה לפני שהבינו את עומק הבור שהאינטרנט חופר עבור הגופים המשדרים.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 12, 2005

#24  נשלח: ב' 11/09/2006 19:18

קוליבן:

"יציאת אנטנה" לא תעזור לך. היא תשדר במקרה הטוב שידור אנלוגי רגיל, אף אחד לא הולך לשדר לך אות דיגיטלי לא מוצפן ביציאה של הממיר, ואף אחד לא ישדר (היינו, יציאת "אנטנה", שידור מאופנן וכו') לך אות אנלוגי HDTV כי אין כזה תקן.

לגבי הקלטת HDTV, לפי הקטע שציטטת: קרא היטב! הכרטיס יכול להקליט HDTV שהוא קולט מהאוויר (עם ATSC), הוא לא יכול להקליט HDTV שנכנס לו בכניסות האחרות (לא אנטנה). מאחר שאתה תהיה חייב ממיר (מהסיבות שהסבירו כאן), הסיגנל היחיד שאתה יכול לקוות לו הוא סיגנל DVI לא מוצפן, או יציאת RGB ברזולוציה גבוהה, ואז תצטרך כרטיס שיודע להקליט אות כזה, ואין משהו זמין כזה כרגע במחיר נורמלי. אם, כמו שעופר אמר, היציאה תהיה HDMI, זה יהיה מוצפן, ולא תוכל להקליט.

ואם תוציא סיגנל מהיציאות האנלוגיות הרגילות (SVHS למשל), אז הסיגנל וההקלטה לא HDTV, ולא עשית בזה כלום.

בקיצור, חבל לבזבז על זה זמן עכשיו, אם אתה בונה HTPC תדאג שיהיה לך כרטיס CAPTURE הכי איכותי שאתה יכול להרשות לעצמך אחרת האיכות שתקבל תהיה יותר גרועה באופן משמעותי מהסיגנל המקורי שנותנים הכבלים והלוויין.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

הבעות תודה: 112
מספר הודעות: 1977

#25  נשלח: ב' 11/09/2006 21:58

oferlaor כתב:
udif,

חידשת לי, תודה!

לגבי DVBS2 היתרון שלו הוא בגלל המעבר לקידוד H264 (כלומר, ה-30% זה השיפור, אין בנוסף לזה כלום, אלא אם כן הגוף המשדר החליט להוריד את קצב הנתונים יותר).

kouliben1,

אתה טועה, ההבדל הוא שמאז שבארה"ב קבעו את התקנים - השתנו המון דברים והפרנוייה חוגגת. כיום הכל הרבה יותר מוצפן, חסום ומוגן. המזל שלנו הוא ש-HDTV יצא בארה"ב בתקופה לפני שהבינו את עומק הבור שהאינטרנט חופר עבור הגופים המשדרים.

לדעתי אתה טועה.

למיטב הבנתי, סט תקני ה- DVB מגדיר איך מקודדים ביטים על ערוץ תקשורת אנלוגי באופן האופטימלי (QAM, QPSK, CPM, 8PSK קידודי טרליס וכו').
לאחר שיצרת ערוץ דיגיטלי בעל bitrate מקסימלי כלשהוא, אתה יכול להעביר עליו איזה סוג של bitstream שתרצה. כמובן שאתה חייב להגדיר איזו מעטפת כדי שהמקלט ידע איזה decoder להפעיל.

אם תחפש הסברים על DVB-S לעומת DVB-S2 תראה שההבדלים הם בעיקר שיטות קידוד יעילות יותר (שאני מניח מצריכות DSP חזקים יותר), וכך ניתן להשיג עוד שיפור של 30%.
אין קשר בין DVB-S2 ל- H.264 . במקרה הפיתוח נגמר במקביל ומשתמשים בהם יחד לטובת HDTV.
זה נכתב בפרוש בערך המתאים בויקיפדיה (אני סומך עליהם בערכים טכניים הרבה יותר מאשר לגבי ערכים מחיי היומיום שעשויים להיות במחלוקת).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#26  נשלח: ג' 12/09/2006 4:44

היי דריקס, ראשית תודה על ההסברים המפורטים.
אני מנסה להבין, אתה מסכים שהכרטיס יכול להקליט HDTV "שהוא קולט מהאוויר". אם אני מבין נכון - מהאוויר פירושו דרך אנטנה שיוצאת מהממיר ומתחברת לכרטיס. מאידך בפסקה הראשונה אתה טוען שיציאת אנטנה לא תעזור לי?

ד"א, למה הכוונה ב"מוצפן"? גם כרגע הכל מוצפן ואני עדיין מקליט בחיבור הממיר לכרטיס באנטנה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
drixie
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 12, 2005

#27  נשלח: ג' 12/09/2006 7:49

הכרטיס יכול להקליט HDTV מהאוויר אם יש שידור HDTV. יציאת האנטנה בממיר שלך *לא* תשדר HDTV, אלא שידור רגיל. הסיבה היא ששידור HDTV דורש ציוד מאוד יקר לאפנן ולקודד, אין סיכוי שהממיר יוציא סיגנל כזה, ובוודאי לא סיגנל מוצפן שכרטיס לכידה יכול לקלוט. אז אם תחבר את יציאת האנטנה של הממיר לכניסת האנטנה של כרטיס הלכידה (בהנחה שהשידור יהיה באותו סטנדרט), המקסימום שתוכל לצפות לו זו הקלטה באיכות כמו של היום, לא HDTV, ואז מה הטעם? תקנה כרטיס רגיל וזהו.

וזה מביא אותי לנקודה השניה - הצפנה. היום השידור עד הבית מוצפן, ואז הממיר מוציא אות לא מוצפן לטלויזיה שלך (או לכרטיס הלכידה, שאז אתה יכול להקליט). בHDTV יש הצפנה *נוספת*, בין הציוד קצה אצלך בבית לבין הטלויזיה, באמצעות HDMI. הסיבה לכך היא רצון של בעלי התוכן שלא יקליטו את התכנים (כמו שאתה מתכוון לעשות). אות מוצפן כזה לא תוכל להקליט. כרגע הציוד בד"כ מאפשר לך לקבל אותו אנלוגי לא מוצפן אבל באיכות נמוכה יותר, ואיכות HDTV רק בחיבור דיגיטלי מוצפן. ואת זה אי אפשר להקליט, וחוזר חלילה.

בקיצור, חבל להתעקש, אין כרגע פתרונות ישימים לזה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#28  נשלח: ג' 12/09/2006 8:20

תודה על ההסבר המאלף
נכנעתי

ורק תיקון אם יורשה לי, כתבת: "בקיצור, חבל להתעקש, אין כרגע פתרונות ישימים לזה. " צ"ל, אין פתרונות ישימים בארץ. (אם הצלחתי להבין).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
drixie
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 12, 2005

#29  נשלח: ג' 12/09/2006 8:47

בערך. אי האפשרות ללכוד את הסיגנל שיוצא מציוד הקצה לצג (היינו, מממיר) משפיעה בכל העולם. בגלל שאין בארץ שידור HDTV טרסטריאלי (בדומה לאירופה), ובגלל שהכבלים והלווין משתמשים בהצפנות לא סטנדרטיות, אין כרטיס שיכול לקבל את האות שיוצא מהכבל / לווין ולפענח אותו פנימית, ולכן אין דרך להקליט ישירות. אולי כשיעברו ל HDTV הם ישדרו בתקן הרלוונטי ויאפשרו לכידה באמצעות כרטיס? אולי. הלווין בכלל לא משדר HDTV, הכבלים עוד לא סגורים על עצמם, ועוד מוקדם לדון בזה. אולי אפשר יהיה לחזור לדיון הזה עוד שנה, כשיתחילו לשדר איזה ערוץ אחד או שניים בHDTV (אולי). תרשום לך תזכורת באאוטלוק

עד אז - אל תטריד את עצמך...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kouliben1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005

#30  נשלח: ג' 12/09/2006 8:54

נדמה לי שאני מעדיף לשים לעצמי תזכורת באאוטלוק 'לארוז את הפקלאות ולעבור למדינה מתקדמת"..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > חומרה PC + סטרימרים עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה