חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Philips AF-887 מודעת יד 2 מיום 11/09/2014

נושא שלא נקרא #31 

פטפון Philips AF-887 מודעה מיום 11/09/2014
  • תוכן: לאספנים ורציניים בתחום בלבד! פטיפון שמור לחלוטין, יפה ומדהים, של חברת פיליפס, הפעלה דיגיטלית. צריך החלפת מחט וטיפול בהחלקת סקייטינג שיש לו. דגם 887 של פיליפס משהות ה 80 לרציניים בלבד!!
  • אזור מכירה: רעננה - כפר סבא
  • איש קשר: eyal
  • חוות דעת: ה-AF-887 הוא יצור מוזר. פטפון חצי-אוטומטי, מונע רצועה, בעל שלדה תלויה ומכניזם בקרת מהירות מבוסס נעילת קוורץ. הוא לא כל כך נדיר ומדובר במוצר צריכה לא יקר יחסית מהשנים 1978 - 1980 כאשר הדגם המוכר יותר בארה"ב היה ה-AF-829 שנשען על מוניטין של דגמים מסדרות קודמות, כמו למשל GA-212/GA-313. למעשה, פיליפס קצת התחכמו בתכנון הפטפון הכל-כך לא שגרתי הזה.

Philips AF-887 המוצע למכירה (דגמים אירופאים - בשחור)

תמונה

Philips AF-887 (דגמים אמריקאים - כסופים)

תמונה

בסביבות 78' באו Philips וטרפו את הקלפים עם פטפונים מסדרת AF (וקודם לכן סדרת GA) שהציעו פטפון מונע רצועה אך מבוקר מהירות ע"י נעילה לתדר ממתנד מבוסס גביש קוורץ (מנגנון הזן חוזר שנקרא Phazed Lock Loop או בקיצור PLL). הבקר השווה בין תדר ידוע ומדויק שמקורו בגביש קוורץ לבין תדר שהופק, לשם שינוי, ממהירות סיבוב המנוע ולא ממהירות סיבוב הפלטה. איני בטוח אם הרעיון היה של פיליפס. קיימים פטפונים דומים של יצרנים אחרים, אך הרעיון עצמו היה די מהפכני.

חלק מהמבקרים קראו לרעיון 'מצחיק'. תאורטית, הרעיון איפשר ליצרן להפסיק להתמקד בפלטה ובאינרציה שלה, בציר המרכזי שלה ובאיכותו, ופישט סוגיות בעייתיות משהו מהנדסת ה-DD. ככלל, פטפונים מונעי רצועה מבוקרי מהירות סיבוב מנוע, הפכו מאז לנפוצים מאוד. אפילו דגם ה-Esprit של ה-Project Carbon החדיש יחסית, עושה שימוש במנגנון דומה (אם כי אינו מבוסס נעילת קוורץ). במונחים של 1978 - זה בהחלט היה חידוש.

חברת פיליפס לא הסתפקה בחידוש הזה. בניגוד לתחרות היפנית והדגמים הזולים, חסרי מערכות השיכוך, שהסתפקו בדרך כלל ב'רגליים' שהורכבו מתושבות פלסטיק שבמרכזן קפיץ, ה-AF-887 וחבריו בסדרה כוללים מערכת תת-שלדה תלויה בשלוש נקודות. זהו תכנון הנדסי ותיק ש-AR עשו בו שימוש כבר בשנות ה-50' וטורנס, ומאוחר יותר Linn שכללו לרמת אמנות בשנות ה-60' וה-70'. גם פיליפס הכירו מנגנונים דומים מדגמי פטפון ראשוניים שלהם בשנות ה-50'.

הפעם, לשם שינוי, (ויש אומרים בלחץ מחלקת ה-R&D האמריקאית של פיליפס שסבלה מדיכוי תקציבי של אחותה ההולנדית) מישהו החליט לתת 'פייט' הולם לפרץ התוצרת הזולה היפנית שהציפה את העולם בסוף שנות ה-70'. סדרת AF, על כל החידושים ההנדסיים שבה, היתה אמורה להיות ראש החץ בתחום הזה. המטרה היתה להתחרות במישור האיכות אך גם במישור הזמינות הכלכלית מול התוצרת היפנית.

כאילו שכל החידושים ההנדסיים לא הספיקו לשם השגת המטרה, פיליפס העמיסו את ה-AF בסדרה של פיטשרים מצועצעים (eye candies) בעלי אפיל של חדשנות טכנולוגית. כך למשל כולל ה-AF-887 מד VTF יפיופי המציג לראווה את המשקל בקצה הזרוע ע"י מדידתו כאשר הזרוע מונחת על התושבת. הוא אינו מדייק ברמה של משקל דיגיטלי ואני די בטוח שיישום שכזה מייקר עלויות במידה ניכרת. עם זאת, הוא חינני מאוד וזהו גימיק יעיל שמספק הערכה קרובה מספיק למציאות של משקל ה-VTF.

צג מד ה-VTF של ה-AF-887 - חמוד! נחוץ?

תמונה

הפטפון כולל נורת לד אדומה במחוון יעודי תחת הכותרת 'Quartz Locked' כדי להזכיר למשתמש הגאה את נוכחותה של 'טכנולוגיה מחוכמת' בקרבי הפטפון שלו. זו נדלקת כאשר הפלטה מסתובבת במהירות הנכונה. תאורטית הפלטה אמורה להסתובב במהירות הנכונה כל הזמן, כך שהמצאות מחוון ייעודי לשם כך, והעלויות המסונפות להצגתו במאות אלפי יחידות מייצור סדרתי, די שנויה במחלוקת לטעמי.

הפטפון, כאמור, חצי אוטומטי ומאפשר Cue ידני, הורדה של הזרוע במיקום נבחר וחזרתה באופן אוטומטי למקומה. כל זאת, באמצעות לחיצה על כפתורי מגע נוצה, חדשניים מאוד לתקופה (וכמו אותם כיריים קרמיות ארורות, 30 שנים מאוחר יותר, עלולים לסבול מקפריזיות יתר וכוח רצון משלהם).

נורית מחוון נעילת הקוורץ - לשם מה???

תמונה

הנה לפניכם מצגת קצרה בשני חלקים שעוסקת ב-AF-887. זוהי הדגמה מצוינת. המציג חושף את קרבי הפטפון ומגלה, באופן די נדיר, את תחושת ה'פלסטיקיות' של איכות הבנייה הכללית. זו אינה 'מחרשת פלסטיק' אך ה-AF-877 נבנה תוך שיקולי תקציב. הוא אינו פטפון יקר וסך כל חלקיו, על אף התכנון החכם, מייצג תוצרת בינונית למדי.

שימו לב לפלטה הפנימית, והחיצונית הקלילות. זו אינה בעיה. פטפון מתכנון שכזה אינו נשען על אינרציה של הפלטות לשם תפקוד הולם. בניגוד לכך, שימו לב לתגובת מערכת השיכוך הקפיצית של תת-השלדה כאשר המציג מפעיל עליה לחץ. זו אינה התגובה המצופה וההולמת של מערכת שכזו. מערכת שיכוך קפיצית חייבת איזושהי 'מסה קריטית' של סך רכיביה כדי לתפקד ביעילות.

בסך הכל, צעצוע נחמד. הרבה רעיונות מבריקים, הרבה השקעה בעיצוב, רעיון נעלה של תחרות רצינית לתוצרת היפנית אך שיקולי העלות הסבירה בכל זאת ניכרים בבנייה הפנימית. הפטפון מציג זרוע קונבנציונלית לחלוטין מאיכות סבירה שכוללת את כל הכיוונים הרצויים, כולל אנטיסקייט מבוסס מתח קפיץ. זהו אינו פטפון נדיר, אינו פטפון יקר, יש לו חזות 'טכנולוגית' במהותה ועיצוב מודרני יחסית והוא מיועד להשמעה ביתית. אומרים עליו שהוא אמין מאוד ומתפקד עשורים לאחר רכישתו, למעט כפתורי המגע שנוטים להתנהגות קפריזית.

לא שמעתי פטפון מסדרת AF לפחות 30 שנה ולא נתקלתי באחד כזה המון המון שנים. ה-887 היה דגם... 'פחות נחשב' ולא שמעתי או החזקתי כזה מעולם. הדגמים הנפוצים בארה"ב היו דווקא ה-AF-829 הפחות מצועצע ואפילו הוא לא היה 'שוס' גדול. פעם החזקתי פיליפס GA-212 שקבלתי מחבר. אחרי כל הסיפור הזה, יהיה קצת מאכזב אם אני אומר שה-212 נשמע קצת יותר 'רציני' מהחברים עמוסי הצעצועים בסדרות החדשות יותר. זו האמת. ה-887 תוכנן לתת תחרות לפטפונים היפנים הזולים. מצד אחד, הוא עשה זאת בכבוד. מצד שני, זו לא ממש חכמה גדולה.

המחיר... המחיר... לי יש רושם שהמוכר מתנהג קצת כילד שמתקשה להיפרד מהצעצוע החביב עליו. אין לו מה לחשוש. במחיר שהוא דורש, זה לעולם לא יקרה! ה-887 האחרון ממכרז ב-eBay, בספטמבר בשנה שעברה, לא נמכר אפילו במחיר שיא תחתית של... אשאיר אתכם במתח. בדקו בעצמכם. :wink:

צר לי. כגודל הציפיות - גודל האכזבה. חברים ב-AK מספרים על פטפונים שכאלה שרכשו בשנים האחרונות ב-$50. פטפון חדש כזה עלה ב-1980 בסביבות $400 וביד שנייה, חצי מכך. קשה לי מאוד להעריך שווי של פטפון עם סיפור יפה שכזה. נתקלתי במודעת מכירה של AF-887 מדנמרק. ביקשו 100 אירו... לא יודע אם נמכר...

זה אינו פטפון יקר, לא פטפון נדיר. לא 'מחרשה יפנית' לא פטפון 'הי-אנד'. לא פטפון חדש - למרות עיצוב חדיש... זהו פריט שחבל לזרוק, אך פריט שאין טעם להוסיף לאוסף. פריט שאני מתקשה להעריך את שוויו. לדעתי, בהתחשב בביקוש המצומצם (אגב גם השנה הוצע למכירה AF-887 ב-99 דולר קנדיים ב-eBay קנדה ו... אף אחד לא התעניין), ולכן אני מעריך את שווי הפטפון, במקרה הגבוה ביותר, ב-500 ש"ח.

נ.ב. אם כבר עלתה כאן שאלת ההשוואה לנתוני טכניקס מדגם ה-SL-1200MkII המפורסם, הרי הנתונים ברי ההשוואה:

Technics SL-1200 Mk-II

[left]
    Variable Range Pitch ±8%
    W&F 0.01% WRMS
    Rumble -78dB IEC Weighted[/left]

Philips AF-887

[left]
    Variable Range Pitch ±3%
    W&F 0.03% WRMS
    Rumble -70dB DIN B[/left]

הנתונים דומים. הטכניקס מציג פיץ' למשתמש, הפיליפס לא, לטכניקס יש נתוני W&F מרשימים בהרבה, וזה לא מפליא בהתחשב באיכות בנייתו. לנתוני ה-rumble ממילא אין משמעות אמינה ולא ברור אם ההבדל נובע בין תקן IEC ו-DIN B (דומים מאוד), מדרך מדידה שונה, או מביצועים טובים יותר של ה-SL. ממילא הנתונים האלה פחות קריטיים בהאזנת מבחן.
  • הערות נוספות: 'לרציניים בלבד!' - תפתיעו אותנו... אני מת לראות פעם מודעה כזו: 'פטפון לליצנים רפואיים ועובדי קרקס בלבד!' חוץ מזה... נאה דורש - נאה מקיים! איפה הרצינות שלך אדון מוכר? במחט החסרה? בקפיץ של האנטיסקייט?
  • מחיר נקוב: 3500 :מבולבל:
  • מחיר הולם : 500 ש"ח
  • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #32 

חברים - מישהו מעוניין לכתוב חוו"ד לגבי מכירתם של שני ה-SLים של דימה שמוצעים למכירה יחדיו ב-4,800 ש"ח + מיקסר? מה לגבי הלנקו L-62 של אמנון ב-1000 ש"ח? אולי הלנקו L-43 של אלמוג ב-850 ש"ח? איפה אנשי הלנקו שלנו? טנק - מה העניינים? יש גם L-75 ב-1900 ש"ח... שווה? :מבולבל:

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'
נתן תודות: 339 פעמים
קיבל תודות: 366 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

בנוגע ללנקו L-75(בתור בעלים של כזה),אני חושב שאחד כזה שהוא במצב "סטוק" ללא שידרוגים ושיפורים ועם הארגז המקורי שלו והזרוע המקורית המצ'וקמקת בעלת התושבת הבעייתית,לא צריך להימכר ביותר מ-700 ש"ח.בכל זאת מדובר בפטיפון בין למעלה מ40 שנה.
Vintage audio is a way of life

Retro audio is good for you

ערוץ הסטריאו וינטאג' שלי:
http://www.youtube.com/user/Kosh31100

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

בהקשר הזה:
כשאני רואה מודעה עם "ציוד מקצועי", אני שואל לאיזה מקצוע זה מיועד.
כשאני רואה מודעה עם "למבינים בלבד", אני ישר מבין שאני צריך להמשיך לדפדף.
כשאני רואה מודעה עם "מחיר סופי", אני מבין שיש מקום לעוד 20% הנחה.
כשאני רואה מודעה עם "מחיר גמיש", אני מבין שיש מקום לעוד 70% הנחה.
כשאני רואה מודעה למכשיר ש"נשמע פנטסטי", אני מבין שזו גרוטאה מעופשת, שאין סיכוי להוציא ממנה כלום.
נערך לאחרונה על ידי yairf ב 16/09/2014 12:13, נערך פעם 1 בסך הכל.

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

Kosh כתב:בנוגע ללנקו L-75(בתור בעלים של כזה),אני חושב שאחד כזה שהוא במצב "סטוק" ללא שידרוגים ושיפורים ועם הארגז המקורי שלו והזרוע המקורית המצ'וקמקת בעלת התושבת הבעייתית,לא צריך להימכר ביותר מ-700 ש"ח.בכל זאת מדובר בפטיפון בין למעלה מ40 שנה.
...
·
מסכים (Y) אני רכשתי אחד לפני כחודשיים, GL75 סטוק במצב מצוין למעט בעיות רגילות של 40 שנה - תושבות גומי שחוקות,חיווט רקוב ופלטה ש''לא תופסת'' את הגלגל תמך,ראש שור 91 עם מחט אורגינלית וכמעט חדשה , כל זה ב600 שקלים
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

natanzon24
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 138 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

SANSUI P-L41

נושא שלא נקרא #36 

אני עכשיו מעלה למכירה ביד 2 פטיפון SANSUI P-L41. פטיפון לינארי אוטומטי לגמריי וכל התענוג ב-150 שקלים.

מה מדד ההלימות?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #37 

נתן אם זה עובד ומנגן... זה הולם. מנגן כמובן, את כל הצד, בלי קפיצות. אם לא, זה גוש של פלסטיק במשקל 4.5 ק"ג. תחליט אתה. חוץ מזה אין חובת דיווח על דברים כאלה. אתה יכול להיות פשוט נ' מיד 2 ואף אחד לא יידע. :wink:

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Technics SL-1200Mk-II (זוג + מיקסר) מודעת יד 2 מיום 16/09/2014

נושא שלא נקרא #38 

פטפון Technics SL-1200Mk-II (זוג + מיקסר) מודעה מיום 16/09/2014
  • תוכן: זוג פטיפונים TECHNICS SL-1200MK2 שמורים בקנאות, מגיעים יחד עם מחטים במצב טוב. מיקסר Gemini שני ערוצים מגיע כמתנה לקונה המאושר. נמכר עקב נסיעה. לרציניים בהזדמנות!
  • אזור מכירה: רמת גן - גבעתיים
  • איש קשר: דימה
  • חוות דעת: כולנו מכירים את ה-SL'ים, את ההיסטוריה שלהם, את רמות הביקוש המטורפות, את המוניטין, האמינות, איכות הבנייה בלה... בלה... בלה... עד לפני שנתיים עוד היה אפשר להמליץ עליהם כאן. לא שהמחיר היה סביר, חס וחלילה, פשוט עוד היו כאלה בלוחות מידי פעם. היום... קשה למצוא בישראל משהו שכתוב עליו Technics במחיר שפוי ולבטח לא קלסיקה כמו ה-SL-1200MK-II. ב-eBay דווקא יש שפע של SL'ים. אנשים עושים קופות יפות מהקלסיקה הזו. Panasonic שיחקו לידיהם של המון סוחרים כאשר בסוף אוקטובר 2010 הודיעה לעולם ההמום על הפסקת הייצור של ה-SL'ים וחיסול המותג הוותיק. נו... שוין... היפיפייה הנרדמת הלכה לישון ו'התעוררה' לה (כמה מפתיע) ב-2014 עם ליין יוקרתי חדש של מגברים. שיחקו אותה P. נתנו לנו לכתוב להם מכתבי אהבה ולהתחנן...

צמד חמד למכירה ביד 2

תמונה

ב-76' קיבלתי את 1200 הראשון שלי מ'הבוס'. קיץ שלם ניקיתי קרבורטורים ובסוף, בהתערבותו של אבי, זכיתי לתשלום. זה היה כמו חללית! לא האמנתי למזלי הטוב והייתי מאושר עד השמיים. הייתי שוכב על השטיח ומביט במכשיר היפיפה שהיה מונח לפני על הרצפה במשך שעות ארוכות - מהופנט! הכפתורים האלגנטיים בעלי הפרופיל הנמוך, הסלייד של הפיץ' עם נורית הלד הירוקה (נורות לד היו מדע בדיוני טהור), הזרוע האלגנטית בעלת פרופיל ה-'S' הברבורי, המשקולת המאזנת היפיפייה בתוספת הגלגל השחור עם השנתות הלבנות המדויקות למראה (שלא היה לי מושג למה נועדו), השלה המתנתקת מעידן החלל, והסטרוב המופלא המואר באדום מסתורי כשבראשו מתג ההפעלה הייחודי של ה-SL. הייתי בוחן את הקווים בצידה של הפלטה ומשחק בפיץ' במשך שעות, בודק את השפעתו על תנועתם המהפנטת והנוזלית של הקווים באדום המרצד.

ה-SL-1200 Mk-II הקלסי

תמונה

לא עבר לי. עד היום אני מוקסם מהפטפון הזה. למעשה, באוקטובר 2010 'נזכרתי' שבא לי עוד אחד. מצאתי מודעת יד 2 של בחור שהציע שני SL-1210Mk-II חדשים מהקופסה (ל-DJ תמיד יש שניים...) והזמנתי אותו אלי בסוף השבוע עם אחד מהם. סגרנו על מחיר eBay בסביבות 1250 ש"ח. בין שיחת הטלפון הזו, לבין סוף השבוע, פורסמה הודעת Panasonic. ב-20 לחודש כבר הבנתי מה עומד לקרות. בדקתי את כל המכרזים ב-eBay. כולם בוטלו! למחרת, צצו המחירים החדשים. מה שערב קודם לכן עלה $250 (SL חדש לחלוטין) הוצע עתה ב-$500 ללא שום נקיפות מצפון. עלייה של 100% בערב אחד. חסר תקדים בתחום.

כשהבחור הגיע אלי - הוא הביא עמו גם תג מחיר חדש - 2500 ש"ח. כדי לרכך את הבשורה המרה הוא הציג ראש חדש של Stanton והציע להרכיב את הפטפון (SL'ים חדשים מגיעים מפורקים לחתיכות אטומיות וצריך להרכיב אותם לבד). חרקתי שיניים ושילמתי את מה שהוא ביקש (מינוס מאה שהצלחתי לחלץ ממנו בשיטת הרחמים). לא היה צורך להטריח אותו בהרכבה ואת הAL-500 זרקתי ישר למגירה. חודשיים אחר כך, כבר הסתבר לי, כפי שצפיתי מראש, שההשקעה השתלמה.

ככה זה כשמתעסקים עם יצורים מיתיים אנלוגיים. כשהיה היצע - המחיר היה סביר. היום, זהו שוק של מוכרים. מי שרוצה SL 1200 שידע שהוא הולך לשלם הרבה מעבר לשווי הנומינלי של המוצר. אי-אפשר להתעלם מהביקוש למוצר וגם אי אפשר להתעלם מהמחירים ב-eBay.

1972 - משקולת מאזנת 'הי-טק'...

תמונה

האם זה חכם? ל-DJ שמצוי בחברתם של DJ'ים אחרים, קצת קשה ומציק ב'אגו' אם אין לו SL. ל-DJ'ים יש חולשה אמתית לפטפון הזה. יש סיבות מוכרות לכך, לא ניכנס לזה כרגע אבל היתרונות התכנוניים של הפטפון, אלה שמשחקים לטובת DJ, משחקים לטובת כולם.

עבור אספנים? בוודאי! אין כמו עוד SL באוסף.

עבור אדם מן היישוב שרוצה פטפון ראשון? אהממם... נו טוב... אם בא לכם לשלם 2400 ש"ח עבור פטפון שידוע שהמחיר שלו הוא 1200 ש"ח... ויש לכם כסף כיס פנוי... למה לא?! אבל אם תשאלו ברצינות האם ל-SL המיתולוגי יש תכונות סוניות שמצדיקות מחיר כזה - צפוי לכם מחקר עצמי מעניין מאוד. אני מציין 'עצמי' משום שאין לי כוונה לגעת בנושא גם לא בעזרת מקל שלושה מטרים.

אחד הדברים הראשונים שתגלו הוא שדיונים כאלה, באיכות הסונית של ה-SL לא נגמרים טוב אף פעם! הם דיונים היסטוריים, נוסטלגיים (כמו שלי) ומתמשכים עד אין קץ. הם רווי אמוציות, חסרי עובדות, ולחלק מהמתדיינים פשוט חסר בורג או שיש להם כרומוזום עודף.

אחד השרשורים הנפוצים ביותר בנפיצותו הוא שרשור 'טכניקס נגד טורנס' למשל. שרשורים כאלה נפתחו וננעלו בעשרותיהם וצריך להיות דביל רציני כדי לפתוח נושא כזה שוב באתר אודיו שעוסק בפטפונים. זה מקפיץ את המנהלים והבקרים וזה לעולם לא נגמר מסתיים טוב עבור הפותח, עבור המשתתפים, ועבור הפורום.

על חורבותיהם של שרשורים ופורומים קודמים ברחבי העולם, שלא השכילו להימנע מדיון כזה, נראה שהניצים הגיעו לקונצנזוס עדין שעיקרו הוא שהטכניקס מנגן מה שיש בלי תוספות. מתחריו המיתולוגיים לא פחות, אלה בעלי רצועת ההנעה, עשויים להישמע יותר מוזיקליים. זהו הסטטוס קוו. מי שרוצה להפר אותו - שיעשה זאת על אחריותו האישית.

אין, לעומת זאת, עוררין על איכות הבנייה של ה-SL-1200 ונגזרותיו, על מהימנותו, על עמידותו הידועה בפגעי הזמן ועל נוחות השימוש בו. הזרוע של ה-SL-1200Mk-II מסוג EPA-100 מלווה אותנו כבר יותר מ-40 שנים. היא מיושנת. רצו אלוהי האודיו וזרועות בסגנון הזה של מסה אפקטיבית בינונית עד גבוהה חוזרות לאחרונה לאופנה. זה לא הופך אותה לזרוע טובה - זה הופך אותה לזרוע ברת מזל. היא אמנם הרבה מעבר לסבירה ומנסיוני האמפירי היא מצוידת במשקולת ומכניזם כיוון VTF מדויק מאוד. מה שהמשקולת מראה - זה המשקל. אין חכמות וזה יפה מאוד. הזרוע אפילו כוללת מנגנון ויסות VTA וניתן להבריג אותה מעלה ומטה. מאוד מכובד!

EPA-100 קלסית

תמונה

עם זאת, EPA-100 לא עושה טוב לראשי MM מודרניים עם compliance (קפיציות) גבוהה, בייחוד לא ראשי הי-אנד מתחום ה-$400 ומעלה, ומצד שני היא לא מצטיינת בשידוך לראשי MC בעלי compliance נמוך מאוד. דומה שהזרוע הזו לא ממש נכנסת לקטגוריית ה'הי-אנד'. מצד שני... מי קונה SL בשביל הי-אנד? הכבלים של ה-SL מחוברים לו לתחתית, מולחמים, קבועים. זה לא מאפשר יותר מידי בחירה חופשית. זהו פתח מוכר להתחלה של 'שדרגת' שכוללת בעיקר את הכבילה והזרוע, כולל כבל ההארקה המרגיז. ישנם המון שדרוגים מונחי SL ומי שירצה להשקיע... השמיים הם הגבול.

מבט מקרוב

תמונה

לאור המעמד המיתולוגי של הפטפון הזה... אני חייב להסכים עם דימה. הוא אמנם מוכר שניים, ואני בטוח שמפאת הנסיעה הצפויה לו, לא בא לו להתקשקש עם מכירות כרגע ולנסות לבצע 'הפרד ומשול' בין שני הפטפונים שלו, והוא אפילו מוכן לפצות את הרוכש במיקסר שהוא 'זורק' ככה, כצ'ופר. סך הכל נחמד מאוד!

הטעם לפגם היחידי שאני מוצא בכל העסקה הזו, לאחר בחינה מדוקדקת של מכירים ב-eBay הוא שהפטפונים אינם חדשים. אני כלל לא מתייחס לעובדה שמורכבים עליהם ראשים מהתחום 'ההוא' אך הם בכל זאת, היו שייכים, למה שנראה כמו DJ. זה נכון ש-DJ לא הולך לעבודה עם פטישי אוויר של 'מקיטה' וגם הוא אוהב את הציוד שלו, אבל כמו ברכב מהשכרה... זה לא מעניין. זה מוריד קצת מהערך. אבל ממש קצת. סך הכול, למי שזו כוס התה שלו, יפה מאוד!!! אגב... יש מכסה??? איך שומרים בקנאות על הפטפון ללא מכסה? בוודאי שיש...
  • הערות נוספות: נסיעה טובה! מי שיקנה שני SL'ים, ימשיך לשמור עליהם. אני בטוח!
  • מחיר נקוב: 4800 ש"ח (לזוג + מיקסר)
  • מחיר הולם : 4400 ש"ח
  • מדד הלימות: 9.5

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 496 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

tnsilver כתב:נתן אם זה עובד ומנגן... זה הולם. מנגן כמובן, את כל הצד, בלי קפיצות. אם לא, זה גוש של פלסטיק במשקל 4.5 ק"ג.
...
קראתי במודעה שכנראה מפרסמת את אותו המכשיר המדובר (ע"פ התמונות ואיש הקשר):
חסרה גומיה שמניעה את הזרוע לאורך המסילה, חסר תקע, דרוש להחליף מחט, בפינה השמאלית של המכסה יש סדק.

מדד הלימות..? (אולי במקום: למסירה באתר "אגורה"?)
נערך לאחרונה על ידי tomyeshuah ב 16/09/2014 21:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 496 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

לגבי הזוג ה-SL's של ד', העובדה שצבעם הוא כפי שמופיע בתמונה (אף על-פי שמדובר במהדורה מוגבלת) מוריד כמעט אוטומטית את פוטנציאל הרכישה לאדם שאיננו תקליטן.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

dragon כתב:
...
...
·
אני שותף לטעמך בקטע הזה. אני אמנם לא מכיר את ה-1237, אבל לפטיפון עם פלטה קטנה מגודל תקליט אין זכות קיום. נדמה לי שהמינימום הנדרש זה 29.8 מ"מ שזה טיפה פחות מ-"12. זה, אגב, אחד הדברים שמפילים את הפרוג'קט דביו, לפחות עד הגירסה האחרונה שלו שנקראת "קרבון" שם הוגדלה הפלטה לגודל נורמלי (וזה עדיין לא מספיק כדי לעשות אותו טוב).
אגב, זה מזכיר לי שבעבר היו גם פטיפונים (בעיקר יפניים מפלצתיים משנות ה-80) עם פלטות גדולות מגודל תקליט, ואפילו משמעותית. אם אני זוכר נכון הגדולות ביותר הגיעו לקוטר של 33.2 ס"מ או משהו כזה - דגמי top of the line של דנון, ימאהה, קנווד וכד' בשנים מסוימות. המכשירים האלה היו אמנם משובחים במיוחד, הפלטות היו כבדות ומאסיביות וכו', אבל גם זה לא נראה טוב במיוחד כי זה היה מוגזם לכיוון השני.
...
·ובמיוחד באידלרים, שם פלטה קטנה יותר מתרגמת מיידית לתנע זויתי נמוך משמעותית, ובסופו של יום שם טמון הייתרון היחסי של שיטת ההנעה הזו (f)
נערך לאחרונה על ידי nkorah ב 16/09/2015 14:21, נערך פעם 1 בסך הכל.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #42 

תנע זוויתי? מעניין. מדוע? זה מחייב הסבר...
בכל מקרה לא דובר באיידלר... נא לא לשכוח שדובר ב-1237 של דואל. פטיפון מונע הרצועה.
נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 17/09/2014 0:39, נערך 2 פעמים בסך הכל.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Lenco L-62 מודעת יד 2 מיום 15/09/2014

נושא שלא נקרא #43 

פטפון Lenco L-62 מודעה מיום 15/09/2014
  • תוכן: LENCO נדיר. מצב מעולה
  • אזור מכירה: חיפה וחוף כרמל
  • איש קשר: amnon
  • חוות דעת: ה-L-62 מ-?197, הוא אכן פטפון מעט פחות מוכר מאחיו המפורסמים יותר, כמו ה-L-75 המבוקש כל-כך ע"י אספנים ואנשי DIY. ה-L-62 הוא פטפון מסיבי, בנוי כהלכה, אך בניגוד לדגמים הנחשקים, הוא מונע רצועה.

L-62 למכירה

תמונה

בדומה ל-L-75 שיוצר גם ע"י לנקו השוויצרית וגם ע"י Goldring הבריטית, ה-L-62 יוצר גם הוא ע"י השותף הבריטי של החברה אך כונה 'Bogen-Presto' ומוספר B-62.

L-62 מונע רצועה

תמונה

הפטפון הנמכר הוא הלנקו השווייצרי וכפי שניתן להתרשם בתמונות, הפטפון בעל מבנה מסיבי יחסית (כ-9 ק"ג) ובסיס עץ קלסי.

L-62 פטפון קלסי

תמונה

הזרוע המקורית של ה-L-62 שונה לחלוטין מהזרוע, הדי בינונית, של הלנקו L-75 המאוחר יותר והיא זרוע טובה, אלא שהיא יועדה לתקליטי מונו ו-78' והיא מעט מסיבית. זוהי זרוע שמותאמת לראשים בעלי קפיציות נמוכה, כמו למשל ה-Denon DL-103 המפורסם ובן התקופה. הזרוע אינה כוללת את תושבות ה-V-Blocks של ה-L-75 והיא בנויה באופן שונה. גם מרווח ההתקנה של הזרוע (Mounting Distance) בדגם המדובר גדול יותר מזה שב-L-75 ומאפשר התקנת מגוון זרועות שונות. הזרוע המקורית של ה-L-62 ראויה לתשומת לב, טיפול ואפילו שחזור. היא בהחלט זרוע ברמה יותר גבוהה מהזרועות מבוססות ה-V-Block.

L-62 - זרוע ברמה גבוהה יותר

תמונה

ה-L-62 הוא גן עדן לאנשי DIY אך הוא אינו מוכר כאחיו המפורסמים. הוא פטפון מאיכות גבוהה אך חייב טיפול. הוא סובל מאותן מחלות לנקו ידועות (ציר לא משומן, מקשרים סרבניים, מנוע חורק שדורש שימון מסבים וכיוון תושבות, רצועה רפויה ומחליקה כ"ו). לפחות אינו תלוי באותם V-Blocks ידועים לשמצה. ישנם אתרים ברשת המתמחים בשחזור, שיפוץ והסבות של פטפונים של Lenco ולדגם המדובר בהחלט יש פוטנציאל רב - גם במצבו המקורי. ללנקו מטופל יש פלט מהנה מאוד.

זהו בהחלט פטפון נחמד ואיכותי שיכול לתת תמורה מהנה לבעליו במשך שנים. המחיר המבוקש גבוה משווי המכשיר שנמכר, אם כלל נמכר, בד"כ בסביבות ה-50 אירו. מדי פעם משיג דגם לנקו דומה בנדירותו מחירים גבוהים מזה, מדי פעם נמכר בפחות. הדגמים הנחשבים משיגים מחירים גבוהים בהרבה - זהו דגם עלום יחסית.

הפטפון במודעה נראה שמור במיוחד ומגיע עם מכסה שנראה במצב מצוין. על-פי מצבו בתמונות הפטפון אינו נראה כסובל מבעיות תחזוקה. המודעה עושה רושם של כנה ואמינה ולפי דעתי שווה מאוד לקפוץ להתרשם. זהו אמנם אינו ה-L-75 הנחשב אבל ה-L-62 עשוי להפתיע לטובה ובמחיר אטרקטיבי.

כולל גם מכסה. יפה!

תמונה
  • הערות נוספות: פטפון ראשון נחמד. שירות מהיר ולא יקר אצל טכנאי או חבר בעל ניסיון - יספיקו כדי להעניק שנים של הנאה. יפיפה! מאוד מוצא חן בעיני. המחיר הנקוב - פחות (U)
  • מחיר נקוב: 1000 ש"ח
  • מחיר הולם : 550 ש"ח
  • מדד הלימות: 2

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

חולק לחלוטין על ההסבר על ה- Lenco L62.

אכן, בנוי היטב (כל ה- LENCO דאז נבנו היטב)
אכן זרוע יותר טובה מהזרוע הידועה לשמצה של האידלרים. האמת - לא ממש יותר "טובה" בעיקר יותר עמידה. הזרוע הקלאסית נשמעת ממש לא רע, כשהיא במייטבה (והיום לא חסרים חלפים כדי להחזיר אותה למייטבה, ובזול) והזרוע של ה- 62 לא נשמעת טוב ממנה, רק מחזיקה מעמד במצבה ה"נכון" לאורך זמן.

בסופו של יום, מדובר בפטיפון בינוני מאוד. נחות מהקלאסיקות מונעות הרצועה מבית טורנס, AR, דואל ושות'.

ייתרונה של חברת LENCO הוא באידלרים שלה, שמשלבים פלטה מאוד כבדה ומאוד רחבה (חורגת מגודל תקליט) ושיטת קישור בין המנוע לפלטה שמנתקת את הפלטה מרעידות המנוע ביעילות גדולה יותר מרוב האידלרים האחרים.

האמת? אם לא איידלר, הייתי קונה טורנס. יותר קל להשיג, והוא ישמע לטעמי טוב יותר (f)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #45 

nkorah כתב:חולק לחלוטין על ההסבר על ה- Lenco L62
...
nkorah... ראיתי תמונות של פרוייקט הלנקו שלך! (Y) Wow... מרשים מאוד! בכלל, כיף לראות שכמה חבר'ה עם ידיים טובות לקחו על עצמם פרוייקטים כאלה ומבצעים אותם ברמה בין-לאומית. כל הכבוד!

שמע... זה דווקא נראה שאתה יותר מסכים מאשר חולק. לא מדובר כאן במועמד לתחרות הפטפון האודיופילי של השנה ובטח לא במתחרה ל-L-75 או לדגמי טורנס. בסה"כ פטפון שלא חסכו בבנייה שלו כל סנט אפשרי ולמרות שהמחיר הנקוב מופרז בעליל, הוא עשוי להוות פטפון ראשון נהדר בתקציב של 400 - 550 ש"ח. ה-9 ק"ג שלו לא מגיעים מבסיס העץ, הזרוע סבירה מאוד, הפלטה מסיבית מספיק, והאיכות הכללית משביעה רצון (פלוס). היתרונות של Lenco הם גם בחוסר ההתפשרות על הפרטים הקטנים, לאו דווקא רק באיידלרים. במקרה הזה כבר עשו את זה יותר טוב - נכון!

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”