מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

קנינו מכונה חדשה. הפתענו את עצמנו...

עמוד 2 מתוך 8
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 
   פורומים > קפה > מכונות ידניות ומטחנות
מחבר הודעה
The-Fox (עומר יצחקי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 12, 2004

הבעות תודה: 181
מספר הודעות: 2034

#16  נשלח: ה' 09/10/2014 13:19

כפיר_ש כתב:
שיפור זה סובייקטיבי אבל נראה שזה מפזר את המים טוב יותר, חליטות יפות בניקוד ללא מאמץ מיוחד (טוב זה גם בגלל המטחנה).

לדעתי כדאי ולא מדובר במשהו יקר (פחות מ 100 שקל), לגבי אטם הראש לדעתי סיליקון יהיה עמיד פי כמה משחיקה וזה גם יפה יותר

·
הבנתי, טוב, יש משהוא חדש לשדרג לרגל השנה החדשה.
לגבי הגומיה, אני זוכר שזה מגיע במידות, כמה מ"מ זה ? אמור להיות 7 מ"מ ממה שאני זוכר.
הכל נקנה בתבור סחר ?
לגבי ידית נייקד (ראיתי בתמונות שלך אחת), אני רוצה לקנות אחת כבר כמה זמן, כל ידית לראש E61 אמורה להתאים ליוניקה או שצריך משהוא ספציפי ?

ד"א 2 שוטים (סינגל) שהוצאתי בשעתיים האחרונות, קפה טרי של גלעד שהבשיל בימים האחרונים, חזרתיות מדהימה ושוטים טעימים מאד, צירפתי תמונות.

שוט 1

שוט 2

פרופיל | שלח הודעה | חפש
amiir
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 02, 2011
הבעות תודה: 31
מספר הודעות: 191

#17  נשלח: ה' 09/10/2014 13:22

עושה רושם של מכונה חזקה ואמינה, לדעתי היא גם יפה. מזל טוב! מקווה שתהיו מרוצים לאורך זמן או לפחות שהא תהיה שלב משמעותי בדרך הארוכה אל המכונה האידיאלית
(2) הבעות תודה: כפיר_ש , moti_r
פרופיל | שלח הודעה | חפש
docfeelgood
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 25, 2010

הבעות תודה: 102
מספר הודעות: 660

#18  נשלח: ה' 09/10/2014 15:10

תתחדשו

חג שמח והרבה קופאין
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כפיר_ש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 10, 2010

הבעות תודה: 564
מספר הודעות: 4714

#19  נשלח: ה' 09/10/2014 15:14

אמיר המכונה האידיאלית זו סלייר ראש אחד אבל למי יש איזה 10000 דולר פנויים לזה לפני מיסים ומשלוח.

עומר את הגומיה מוטי קנה לשנינו מ cafelat, נדמה לי 8 ממ ל e61, מוטי ?
לגבי הנייקד קניתי מתבור עם ידית יפה, הנייקד של אקספוברושאר ה e61 הג'נריים (לא פאמה או ויביאמה) עם אוזניים 6.2 ממ עובי.

אעלה פוסט בקרוב על האביזרים וגם על ההתרשמות החיובית שלי מתבור.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
moti_r (מוטי)
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

הבעות תודה: 688
מספר הודעות: 9705

#20  נשלח: ה' 09/10/2014 15:53

תודה חברים

הגומיה היא 8 מ"מ. היא עשויה מסיליקון וזה נחמד כי הוא עמיד הרבה יותר מהגומי שמגיע עם המכונה.
בינינו, לא ממש צריך את זה - הגומיה שהיתה לי באניטה החזיקה 5 שנים בלי בעיה (כי ניקיתי ושמרתי עליה), אבל זה כיף, חלק מהעניין.

אני כרגע עם המסננת המקורית. כנראה שאקנה גם את ה-IMS, כמו של כפיר, ואתקין ביחד עם הסיליקון.
לא עשינו ראש בראש כך שאני לא יודע לומר אם יש הבדל משמעותי בכלל. אולי נעשה, בהזדמנות. זה מעניין מאוד.

חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 24, 2014
הבעות תודה: 27
מספר הודעות: 72

#21  נשלח: ה' 09/10/2014 18:16

איזה כיף לקרוא את השרשורים שלכם - מוטי את כפיר.
אני קורא כל מילה, לומד ונהנה.
אז, תתחדשו כיף לראות עוד מכונות בזארה אצלנו...
השרשור שלכם כבר עלה לי 80$ בהזמנה מחו״ל של אביזרים של cafelat.
תמשיכו לשתף...
זהר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כפיר_ש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 10, 2010

#22  נשלח: ה' 09/10/2014 19:02

TsurTriger כתב:
כפיר, חיפשתי באתר של תבור את הראש המדובר אך לא מצאתי.
·

זה לא מופיע בקטלוג של תבור, זה נמצא בקטלוגים של lf (מצורפת תמונה מהקטלוג עם הקודים), צריך לפנת לאבי ולבקש להזמין וזה מגיע תוך כשבוע לחנות.

מבטיח פוסט מסודר על כל השלל שאפשר להשיג בתבור, עם תמונות מהקטלוגים ולינקים לספקים שלהם בחו"ל, יש כמעט כל דבר שאתה רואה באתרים בחו"ל וצריך רק לתת לאבי מק"ט להזמנה.

מסננות לראש החליטה, יש 2 ל e61 בחלק העליון בצד ימין (קוטר 60).
קח את זו עם חרירים בגודל 200

סלסילות IMS, ל e61 מתאימות אלו שמקוטלגות כ B70

(3) הבעות תודה: TsurTriger , redyoyo , ZoharKantor
פרופיל | שלח הודעה | חפש
barakdan (דני ברק)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 07, 2010
הבעות תודה: 32
מספר הודעות: 391

#23  נשלח: ה' 09/10/2014 19:08

מקסים. נראית כל כך יפה
(2) הבעות תודה: moti_r , כפיר_ש
פרופיל | שלח הודעה | חפש
redyoyo (עופר סגלי)
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 03, 2005

הבעות תודה: 9
מספר הודעות: 91

#24  נשלח: ה' 09/10/2014 20:27

כל קריאה בפורום עושה לי חור בכיס
כפיר תודה, אכן בזמנו הוא אמר לי שבגדול כל מה שאני רואה בחנויות בחול הוא יכול להביא. לא הפנמתי כל כך..
יש קישור לקטלוג של LF?

תודה!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כפיר_ש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 10, 2010

#25  נשלח: ה' 09/10/2014 21:28

לא לצערי... יש לי עותק וגישה זמנית לאתר שלהם אבל ביקשתי מאבי לנסות ולהכניס לאתר שלו את הקטלוגים בפורמט pdf.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
TsurTriger (צור טריגר)
כתב צילום
כתב צילום

הצטרף בתאריך:
  Nov 02, 2010

הבעות תודה: 273
מספר הודעות: 1969

#26  נשלח: ה' 09/10/2014 21:44

כפיר ומוטי, התלהבנו, פירגנו... אבל אתם יודעים, זה לא מושלם עד שלא תעלו שוטים מהמכונה החדשה !

(תמריץ עבורכם, שוט סינגל מהג'יוליה... טרי טרי מעכשיו)

פרופיל | שלח הודעה | חפש
nadavmm
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 17, 2010
הבעות תודה: 79
מספר הודעות: 605

#27  נשלח: ה' 09/10/2014 22:30

הייתי בטוח שמישהו מכם יביא R58.

בכל מקרה, אם אחרי הנסיונות המדעיים שלכם הגעתם למסקנה שהיוניקה הכי עיקבית וחזרתית אז זו בהחלט בחירה מושכלת!!
(1) הבעות תודה: moti_r
פרופיל | שלח הודעה | חפש
doron_boogie
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jun 17, 2010

הבעות תודה: 70
מספר הודעות: 934

#28  נשלח: ה' 09/10/2014 22:58

עדיין מסקרן אותי, ואשמח לשמוע שוב במפורש, אם אין מכונה נוחה יותר המפיקה אספרסו באותה רמה ובאותה קלות של חזרתיות - בתקציב נמוך מהלונדוניום. למשל מחליף חום עם pid אם יש דבר כזה בכלל..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
מיץ_פטל
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2010
הבעות תודה: 280
מספר הודעות: 1451

#29  נשלח: ו' 10/10/2014 1:11

מוטי וכפיר,
תתחדשו, למרות שלא יוצא לי לכתוב לאחורנה בפורום עקבתי בשקיקה אחרי התלאות שלכם וגם ההתלבטויות שעלו.
בחרתם מכונה קטנה וחמודה ונראה שמהבדיקות שערכתם והדיווח שלכם שבחרתם נכון.
תתחדשו ותהנו.
כשותה אספרסו בלבד (ולכך גם המרתי את בת הזוג שלי) אני תוהה אילו עוד מכונות הגיעו לקו הגמר ושקלתן אותן ברצינות מול היוניקה. האם ראשים אחרים שאינם E-61 נלקחו בחשבון? (BZ10 מול יוניקה?) האם הסמי אוטומטיקה דיגדגה אותכם?
בהצלחה עם המכונות, לפי ההתלהבות שלכם כדאי לשקול קולה של 2 ק"ג ולא של 1...
לילה טוב ומועדים לשמחה,
ראובן
(2) הבעות תודה: moti_r , כפיר_ש
פרופיל | שלח הודעה | חפש
moti_r (מוטי)
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

הבעות תודה: 688
מספר הודעות: 9705

#30  נשלח: ו' 10/10/2014 7:09

צור - עכשיו אני מבין על מה דיברת אתמול בערב בפייסבוק!
וואו, תמונה מדהימה!!!
טייגר סקין על כל הכוס!
הנה תמונה של אספרסו מלפני 2 דק'. קפה שקליתי אתמול בצהריים, עדיין טרי, אז העמסתי קצת יותר מדי ויצא טיפונת שרוף. העניין הנהדר כאן הוא שאני מרגיש את כל הניואנסים בכוס - את הטריות, את הטעם השרוף העדין (שאני מת עליו, אגב ). מאוד מאוזן.

ראובן/דורון/נדב ושאל החבר'ה ששאלו:
קודם כל, ברור לכם שמאוד מאוד רציתי לקנות דאבל בויילר. חשבתי על זה המון, חקרתי, בדקתי וראיתי ימים שלמים של וידאוז על כל אחת מהמכונות. דווקא ה-R58 לא כ"כ הדליקה אותי, כי יש לה דוד חליטה נחמד של 570 מ"ל בערך, אבל דוד הקצפה של 1.7 ליטר וזה מוגזם ולא ברור בעליל. ל-Quickmill יש מכונת ביניים, עם השם הקליט והבלתי נשכח: QM67, שהיא בעלת דוד חליטה ודוד הקצפה בגודל זהה של 700 מ"ל. אידיאלי לשימוש ביתי.

יתרון נוסף ל-QM67 על ה-R58 מבחינתי - היא מגיעה עם משאבת רטט רגילה ולא עם משאבה רציפה. מוזר, כ"כ הרבה זמן רציתי משאבה "שקטה" - אבל ברגע שהבנתי ש-Pressure Profiling אפשר לבצע רק עם משאבת רטט, ירדתי מהכיוון של משאבה רציפה.

אבל:
1. למרות שמאוד בא לי, אני מזכיר לכם שאני פשוט בקושי מקציף. היה יוצא שקניתי מכונה גדולה ויקרה, שתחזיק המון מים שלא יתחלפו בדוד ההקצפה...
2. המכונות האלו מאוד "מסובכות" - הן מכילות הרבה רכיבים שעלולים להתקלקל ואני מודה שכפיר הצליח להלהיב אותי על הרעיון שהיוניקה מאוד מאוד פשוטה. למען האמת, לדעתי הסיכוי שהיוניקה שלי תגיע למעבדה הוא מאוד נמוך. אני מתכנן לעשות בה כל מה שצריך בעצמי. ניקוי, החלפה, שיפצור - הכל לבד. אפילו לשחק עם המשאבה שלה, בתהליך הלמידה של ה-Pressure Profiling שאני מת להתחיל בו - הכל לבד. אם הייתי קונה מכונה כמו ה-QM67 או R58, הייתי פשוט מפחד להתנסות עליה, גם כי היא יקרה מדי וגם כי היא מסובכת ולא נגישה.

ד"א: יש לי תוכנית קצת משוגעת אבל לדעתי היא תצא לפועל בשלב כלשהו. אני מתכנן לבנות מכונה בעצמי, שתתבסס על היוניקה ואולי תוסיף עוד דוד להקצפה. אחרי שאשחק עוד (הרבה) עם היוניקה ואלמד מה אני רוצה להוסיף - אני מתכנן לחבר אותה לעוד חלקים ולייצר מכונה משל עצמי. לא ברור לי איך היא תראה בדיוק, אבל אני יודע שהכיוון הוא להוסיף Pressure Profiling נוח ואולי גם PID מבוסס מחשב קטן שאשתול בתוכה. יש לי רעיונות לשיפור ה-PID שמגיע עם המכונה. אבל זה פרויקט מאוד מאסיבי וכרגע הוא רק ברמת התכנון בראש.

לגבי מכונות אחרות "יותר נוחות":
כדי לקבל יציבות טמפ' כזו אנחנו מוכרחים להתמקד במכונות שיש להן דוד חליטה יעודי.
אמנם התאהבתי ברעיון של דוד חליטה קטן - 500 מ"ל זה מספיק לגמרי ומקבלים יציבות נהדרת - אבל אני מוכן גם לדבר על דוד גדול פי 2. אנחנו, למעשה, נותרים רק עם מכונות SBDU ומכונות DB.

SBDU - יש את ה-Isomac Zaffiro שהיא הראשונה שיצאה לשוק לפני כמעט 10 שנים ואת ה-Quickmill Alexia שאותה באמת רציתי. את שתיהן אי אפשר להשיג בארץ ושתיהן מגיעות בלי PID (ה-Alexia מגיעה עם, אבל רק בגרסא האמריקאית. באירופה קוראים לה eliane אבל פשוט אי אפשר להשיג אותה). פרויקט של שתילת PID בעצמנו נראה גדול מדי בשלב הזה ובנוסף - הגודל שלהן מאוד דומה ליוניקה כך שלא היינו מקבלים מגש גדול ונוח יותר.

DB - כמעט כל מכונות ה-DB תהינה נוחות יותר, כי הן גדולות יותר. אבל כולן נפסלו מהטעמים שנכתבו למעלה.

ולסיום - ראובן, שאלת על הסמי.
לאורך כל השנים הסמיאוטומטיקה ישבה אצלי עמוק בחזה, מאוד קרוב ללב (לא היה לה מקום שם, כי אניטה תפסה את כל המקום ). אני מאוד אוהב את המכונה הזו. מעבר לעובדה שהיא נראית מדהים והקפה שלה מופלא, יש משהו מאוד רומנטי בידיעה שהיא לא השתנתה מהותית במשך כ"כ הרבה שנים (3 עשורים? 4?) ועדיין מפיקה קפה כ"כ נהדר.

בתהליך הבדיקות הבאנו גם סמי ועשינו השוואות מול ראש E61. זו הפעם הראשונה שהשוואנו ממש ראש-בראש.
גם מדדנו ולמדנו את הסמי - פרופיל לחץ ופרופיל טמפ' של חליטה.

השורה התחתונה היא ששנינו העדפנו את הקפה של ה-E61. הוא יותר פאנצ'י, יותר עמוק ומאפשר קשת רחבה יותר של טעמים בכוס. הסמי יותר מעודנת, לפעמים העדינות הזו מביאה להתעמקות בסוג מסויים של טעם שמרגישים בכוס, אבל היא, לטעמי האישי, מוגבלת יותר מראש E61 מכוייל נכון. היא אולי המכונה הכי "מנופית" מבין ה-"משאבות", אם אפשר לקרוא לה כך. אני חושב שזה מאוד עניין של טעם וריח, כשמדובר במכונה הזו. היא מרשימה, יפיפיה ומייצרת קפה מעולה. בהחלט יהיו אנשים שיעדיפו אותה על E61.

כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מכונות ידניות ומטחנות עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה