מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

עדכון מערכת ה- Infotainment במאזדה

עמוד 71 מתוך 71
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  69  |  70  |  71 
   פורומים > טכנולוגיה בתחבורה > Infotainment - מולטימדיה וגאדג'טים לרכב
מחבר הודעה
arix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 15, 2020
הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 36

#1051  נשלח: שבת 15/08/2020 14:23
mazda cx5 2019

היי,
אני חבר חדש כאן, נרשמתי אחרי שקראתי בעיון את כל השרשור הזה.
אולי גם ישאל שאלות בנושא מערכות סטריאו אבל זה כבר דיון אחר
ברשותי מזדה CX5 מתחילת 2019 ,
גרסת המערכת 59.00.544
כנראה יש שם את ה HUB הישן.
ויש גם את ה IGO לניווט (שאף פעם אני לא משתמש) אבל זה מראה את שמות הרחובות שהרדיו מנגן....
במכונית מותקנת גם קופסת אנרואיד שהותקנה ע"י קוברה (בעת הרכישה) שעובדת לא רע...קצת איטית אבל מתפקדת טוב...
שאני רוצה לעבור לאנרואיד החיצוני אני לוחץ על לחצן הנייווט ליד ידית היהלוכים ואז אני יכול לבחור WAZE
או תוכנות נוספות שהוספתי , בעצם אפשר להוסיף כמעט כל תכנה שרצה על אנרואיד (צריך ססמת מנהל).
הדבר היחידי שהטלפון שלי נותן זה הוטספוט (לא רציתי להמשיך לשלם על סים שהיה חינם מספר חודשים)
חוץ מההוט ספוט (שמופעל לפני הנהיגה) אין לי צורך לגעת במכשיר הסלולרי והשיחות עובדות רגיל דרך הבלוטות...
יש לי מספר שאלות:
1. האם כדאי להוסיף Android Auto במוסך מורשה (בעלות לפי מה שכתוב כאן סביב 1400 ש"ח) שלהבנתי הם מעדכנים גרסה ומחליפים את ה HUB ,
2. והאם אחרי העדכון קופסת האנרואיד החיצונית תמשיך לעבוד ?
3. האם ה WAZE עובד יותר טוב דרך ANDROID AUTO ?
4. יש לי S20 אולטרה (אנדרואיד 10) ומותקנת שם כבר אפלקציית ANDROID AUTO , האם ה waze רץ על הטלפון (ויש שיקוף מסך) או רץ על המערכת במזדה ?
5. האם צריכים ללחוץ משהו בטלפון או לחבר כבל לטלפון על מנת ש ANDROID AUTO יעבוד ?
תודה לעונים !
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dr0r (דרור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2018

הבעות תודה: 159
מספר הודעות: 998

#1052  נשלח: שבת 15/08/2020 15:46
Re: mazda cx5 2019

arix

1. בטוח שיש לך את ה-hub הישן, כי החדש דורש גירסת תוכנה 70 ומעלה.
2. Android auto הרבה יותר טוב מאשר ההתקנה הדפוקה של קוברה, שלא ברור למה מאזדה מתעקשים לדחוף אותה ללקוחות. הדרך בה Android Auto עובד היא שהטלפון משתלט על המסך, וגם לאפליקציות כ-Maps, Waze או Spotify יש תצוגה ייעודית לרכב (המופעלת מהטלפון, כך שיש עדכונים רציפים).
3. בתור משתמש Android יש לך 2 אופציות. אחת היא ההתקנה הרשמית, ב-1400 ₪ כאמור, והשנייה היא התקנת MZD AIO בחינם. AIO קצת פחות יציב, אולם מעבר למחיר ההתקנה מאפשרת להמשיך להשתמש במסך המגע (אפילו בזמן נסיעה), וכן ישנה תמיכה ב-HUD. העניין הוא שבגלל שגירת התוכנה שלך מעל 59.00.502 תצטרך לפתוח את המערכת בחיבור סריאלי לפני ההתקנה - מה שדורש את פירוק הדשבורד.
(1) הבעות תודה: arix
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 15, 2020

#1053  נשלח: שבת 15/08/2020 16:16

dr0r
תודה רבה על התשובה,
מכיוון שהמכונית באחריות עדיף לי לשלם 1400 ש"ח במוסך מורשה של מזדה, אני מניח שהמחיר כולל החלפת HUB.
האם צריך לחבר כבל לטלפון שזה יעבוד טוב או שזה עובד טוב גם בהוט ספוט (הגרסה הרשמית)?
האם האדרואיד של קוברה ימשיך לעבוד ? כי זה קשור לחמרה שמחליפה מסכים מכניסה אחרת בתצוגת מזדה , במכשיר שקוברה מתקינים ( eglober ) התקנתי שם עוד דברים חוץ מ waze כגון אפלקציות של גלי צהל,דפדפן, יוטיוב שלא מפעיל בנהיגה כמובן אם כי אפשר אבל לפעמים נחמד לראות יוטיוב שמחכים באוטו ולא נוהגים למשל...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dr0r (דרור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2018

#1054  נשלח: א' 16/08/2020 18:52

arix

זה שההתקנה של קוברה מאפשרת הפעלת YouTube ודפדפן היא שערוריה, ובספק גדול אם חוקית. אבל זה מה שקורה כשמתקינים מערכת הפעלה לא קשורה.
ב-Android Auto אתה לא מקבל את חווית המשתמש של Waze או Spotify מהטלפון, אלא מסך יעודי לנהיגה עם מינימום מגע, ושליטה בעזרת ידית הניווט וכן שליטה קולית.
ההתקנה הרשמית לא כוללת את Android Auto Wireless, מאזדה לא הכניסו את זה לגירסה שלהם. זה כלול רק ב-AIO. אני לא יודע אם ההתקנה הרשמית יכולה לעבוד במקביל ל-after market של קוברה. כשקניתי את הרכב האחרון הציעו לי לבחור בין השניים (ולקחתי את AA/CP). בכל מקרה, הניסיון שלי עם של קוברה די מפוקפק - ברכב הקודם (מ-2014) עדכון ה-firmware ל-59 גרם למצלמה האחורית שלהם להפסיק לעבוד, והם היו צריכים להחליף לה את המעבד. למה דלק מוטורס היו צריכים להתקין מצלמה אחורית ב-after market במקום המקורית לא ברור לי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 15, 2020

#1055  נשלח: א' 16/08/2020 19:23

dr0r
תודה שוב על התשובה.
למען הסר ספק, ההתקנה של קוברה לא מאפשרת הפעלת YouTube ודפדפן....
אני הוספתי את הנ"ל בצורה מתוכמת שזה מאין "פריצה" למערכת (מצאתי בפורום אחר איך לעשות את זה,
וגם שם לא היה פירוט לגבי מערכת יותר חדשה שהותקנה במכוניתי אבל הרעיון היה דומה)
וזה כנראה דומה שאנשים שעשו דרך ה AIO (או משהו שדומה ל AIO )
אני מספיק אחראי לא להפעיל דפדפן או יוטיוב בנהיגה...אין אף אחד חוץ ממני שנוהג ברכב.
הייתי צריך את זה לא בשביל יוטיוב או דפדפן, הייתי צריך את זה לאפליקציות אחרות של רדיו כגון גלץ וכדומה...
וגם עדכון של ה WAZE ללא צורך בלהגיע לתחנת שרות של קוברה...
לאישתי יש מזדה 2 2018 עם קוברה (מערכת ישנה יותר) ולא רציתי להתעסק בזה, שה WAZE הפסיק לעבוד וגם הפקודות הקוליות (כתובת ל WAZE ) הייתי צריך להגיע לקוברה על מנת שיעדכנו את ה WAZE והפקודות הקוליות....
להבנתי מתשובתך שלהתקנה הרשמית צריך לחבר כבל USB על מנת שזה יעבוד ?
האם במערכת של Android Auto יש אפשרות הפעלת אפלקציות רדיו כגון גלץ-גלגלץ ?
אני מרבה להשתמש בזה על מנת להאזין לתוכניות מוקלטות , אפלקצית רדיו כללית מאפשרת רק שידור חי...
אחת הסיבות העקריות שאני מעוניין לעבור ל Android Auto זה בגלל שהמערכת של קוברה מחוברת לרמקול יעודי ולא למערכת של המכונית שבה איכות השמע איכותית יותר בהרבה....
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dr0r (דרור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2018

#1056  נשלח: א' 16/08/2020 20:59

arix

כן, הבעיה בהתקנות הביזאריות האלה שאתה נתקעה עם סט משונה של אפליקציות, ובגלל שהמכשירים הסינים האלה מבוססים על Android מלפני 5 שנים, רוב האפליקציות מתישהו מפסיקות להתעדכן (מה שמסביר למה waze הפסיק לעבוד לך).

ב-Android Auto יש הרבה מאוד אפליקציות נתמכות. אתה יכול לראות את הרשימה הארוכה כאן. בין היתר יש שם אפליקציות לפודקאסטים. אפליקציות רדיו ישראליות עדיין לא טרחו הוסיפו תמיכה, כנראה כי רשמית Android Auto עוד לא נתמך בישראל. אם מספיק אנשים ינדנדו להם הם יוסיפו את התמיכה הזו, זה לא נורא מסובך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arix
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 15, 2020

#1057  נשלח: א' 16/08/2020 23:46

dr0r

אכן, מכשיר אנדרואיד מיושן גרסה 5 עם 1 ג'יגה זכרון
ראיתי שיש ב Android Auto אפלקציה של Deezer שאני משתמש בה בבית במערכת,
כנראה העשה את הצעד בכיוון ,
תודה על היעוץ !
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Elisha44
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 22, 2020
מספר הודעות: 2

#1058  נשלח: שבת 22/08/2020 19:12

שלום לכולם
ברשותי CX5 2020 עם העדכונים האחרונים (קארפליי, אנדרואיד אוטו וכו) וראיתי שיש אופציה גם לניווט מקורי. אין לי צורך כל כך כי וויז משתקף יופי אבל סתם בשביל לדעת מעניין אותי אם ניתן לקנות את הכרטיס זיכרון עם מפות ישראל, ואם כן כמה זה עולה בערך
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dr0r (דרור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2018

#1059  נשלח: שבת 22/08/2020 19:43

Elisha44

יש אפשרות, אבל לא מוצלחת בלשון המעטה. כרטיס עם מפות iGo עולה 500 ₪ כולל מע''מ. במחיר הזה תקבל מפות שמתעדכנות פעם בחצי שנה לערך, למשך 3 שנים, דרך תוכנה מיוחדת שעובדת רק ב-windows. יש להם כביכול תמיכה עקומה ב-traffic, שדורשת חיבור לטלפון ב-hot spot. הצלחתי פעם אחת לגרום לזה לעבוד, ובנסיעה הבאה זה כבר לא עבד. גם התמיכה הזו פגה בסיום 3 השנים.
מניסיוני עדיף Waze בטלפון בלי AA/CP על הדבר הזה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Elisha44
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 22, 2020
מספר הודעות: 2

#1060  נשלח: שבת 22/08/2020 23:47

dr0r
·

תודה רבה על התשובה. ממי אני יכול לקנות את הכרטיס הזה?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dr0r (דרור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2018

#1061  נשלח: שבת 22/08/2020 23:52

Elisha44

בכל מוסך מורשה דלק מוטורס, זה מופיע במחירון החלפים הרשמי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MAZDAB
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 28, 2020
מספר הודעות: 1

#1062  נשלח: ו' 28/08/2020 16:53

שלום לכולם,

לאחרונה קיבלתי מאזדה 2, בציר 2020 מהשכרה (דיינמיק).
ידוע לכם אם במערכת המולטימדיה בשנתון הזה יש כבר אפל קאר פליי? ואם כן, איך ניתן להפעילו?

אני יודע שמאזדה בשנתונים ישנים יותר פתחו את האופציה וזה הצריך ביקור במוסך וכמה אלפי שקלים

הגרסה של המערכת שיש ברשותי היא - EU - 70.00.335
ניסיתי לחבר את האייפון עם הכבל USB אך לא הופיע דבר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
giladco
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Jan 15, 2005
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 31

#1063  נשלח: ו' 28/08/2020 19:11

MAZDAB

גרסת המערכת שציינת תומכת ב-CarPlay אבל בנוסף יש לחבר את האייפון למחבר USB שלצידו מופיע סמל של טלפון (ראה תמונה מצורפת). במידה והסמל לא קיים, סביר להניח שהרכב הוזמן ללא קיט החומרה המתאים (לפי האתר הרשמי תוספת של 1495 שקל בעת רכישת רכב חדש).

את הקיט אפשר להוסיף בכל זמן דרך מוסך רשמי (אפשר ב-1400 ש״ח) או לרכוש את הקיט בנפרד בעלות נמוכה יותר (אפשר דרך Ebay) ולבצע התקנה עצמית (דורש פרוק של חלקים מהדשבורד והחלפת הכבלים הקיימים).

פרופיל | שלח הודעה | חפש
shai_prl (Shai)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 16, 2006
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 185

#1064  נשלח: א' 30/08/2020 0:35

רק מציין שיש מוסכי יבואן שמתקינים את ה- car play ב-1000 ש"ח.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > Infotainment - מולטימדיה וגאדג'טים לרכב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  69  |  70  |  71 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה