חשמל טהור ואודיו

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
drambuie
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #31 

וואללה יצאתי :hammer:
"להתעצבן זה להעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים"

Every passing moment is another chance to turn it all around" Vanilla sky"

נמר
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #32 

איזה דיון משגע.

אתן את דעתי בנושא.

בקרוב אני עורך השוואה בין כמה מכשירים שאני מעוניין לרכוש שהם בעצם מיועדים למטרה זו {נקיון החשמל}.

אני יכול לאמר בביטחה שחל שיפור במערכת מאז שהפרדתי את הפאזות בביתי והמערכת קיבלה פזה פרטית.
השיפור שהורגש במיוחד הוא כדלקמן.

1- צלילי נקי יותר ואוורירי יותר.
2- הטויטר מפורט ופחות מקומפרס .
3- בס הדוק וטוב יותר.

אם זה רק בראשי אז אחלה , אני מוכן לשלם המון כסף על מנת להרגיש טוב .
לפי הלינק שאייל צרף אני מבין שזה גם עובדתי ומדעי , אם הם לא יודעים על מה הם מדברים והם טועים? ממש אין לי בעיה עם זה.

מה שאני מנסה להגיד כאן הוא דבר פשוט.
בואו נגיד שזה חרטה אחת גדולה ושאין לזה שום השפעה על הסאונד.
למה רוב האודיופילים הכבדים דווקה חושבים שישנה השפעה והיא אפילו משמעותית?

אייל הביא לינק שמראה את ההיגיון מאחורי המכשירים , הוא מראה את זה על המחשב באופן ברור וחד ... לא?

אני חושב דבר כזה.
אדם {בן תמותה , חי , בן אנוש} שמראש מתנגד לכל מה שקשור לחשמל , כבלים וכ"ו , לעולם לא ינסה לחפש את המדע שבא על מנת להוכיח
אלה ישקיע את רוב זמנו לחפש את המדע שישלול , וזה בדיוק מה שקורה כאן. וזה בסדר גמור מבחינתי , כל אחד ומה שהוא רוצה לשמוע וכל אחד מחפש את האמת שלו .

אתן לכם דוגמה : ראיתי תוכנית בערוץ המדע שדיברה על חייזרים , היו שם כמה מדענים מכובדים שנתנו הוכחות שישנם חייזרים ואנו איננו היחידים ביקום , לעומת זאת היו כמה מדענים מכובדים באותה מידה שטענו שמעולם לא ביקרו בעולמינו חייזרים.

חובת ההוכחה היא על אלה שאמרו שמעולם לא ביקרו כאן חיזרים ... וזאת למה?
מפני שאנשים פשוט ראו , צילמו , וישנם כאלה שאפילו נחטפו על ידיהם , הם ניבדקו במכשיר והיתגלו כדוברי אמת.

בואו נגיד שהם חלמו את זה , ובואו נגיד שהם פשוט שקרנים טובים {אפילו מאוד} . אבל בואו ננסה לחשוב שהם לא חלמו , שהם דוברי אמת ... ועכשיו תבדקו.

מה שאני מנסה להגיד כאן זה מאוד פשוט.
לשבת בכסא הנוח מול המחשב ולהגיד אין מצב או לא קיים זה הכי קל , אבל לחפש להקשיב ולבחון זה כבר סיפור אחר לגמרי.

אני מקווה שהדיון הזה איתו איזה שהוא פתח לפתיחות . אחרי הכל לפי סיפור המדענים , התגליות הגדולות בעולם נעשו כאשר עשו הכל בכדי לא לשלול דברים , ורוב המדענים הגדולים מסכימים שאם קיימת תופעה אך אין בה הסבר הגיוני זה נובע לרוב מחוסר עיניין אמיתי להגיע לשורש התופעה , או ממחסור בכלים על מנת למצוא את התופעה ולהסבירה , או שפשוט לא ידעו מה לחקור.

בקיצור.
אל תשבו בכסא הנוח שלכם ותגידו שתופעות קיימות אינן כאלה , עדיף תמיד לחשוב שהן קיימות ואז למצוא את הסיבה למה הן קיימות.

בהצלחה בדיון. :!:
"מערכת סטריאו טובה לא מרכיבים בניחושים".

keyser
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: מני דהן
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 266 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

חברים אין לי הרבה מה להוסיף על כל מה שכבר נכתב כאן,
אבל חשוב לי לציין שזה בהחלט אחד הדיונים הכי מעניינים שקראתי כאן עד היום.

אצלי אישית לא חשתי בהבדל רב, אולי כי אני לא מאזין למערכת במשך היום אלא רק בלילה,
ואצלי גם יש תמיד המון מוצרי חשמל שעובדים בו זמנית.
אכן שווה בדיקה ותשומת לב.

il62
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

keyser כתב:
ילדיעפים כתב: כמו שהומו קולט הומו חיש מהר
...
:lol: :lol:
יורם, בחייאת יורם, מאיפה הפלצת את הדוגמא הזו?!?!?!?
:lol: :lol: :lol: :lol:
...
תן לו נשיקה והוא יגלה לך מאיפה...... :D

אייל
אני אתייחס טכנית למה שכתבת מאחר ואתה יודע שיש לי תואר בחשמל
המתח שנכנס חרוב מכשירי האודיו עובר דרך שנאי פנימי אשר מנחית את המתח
כמו כן ברוב המכשירים הוא מיושר ומסונן .
טכנית אם תשים אוסצילוסקופ שישקף את מתח המוצא לרכיבי המכשיר האקטיביים -קשה לי להאמין שתראה הבדלים...ואת זה ניתן לראות בעיין.
אניגמה אודיו וקולנוע ביתי
052-4200610

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

אייל,

ראיתי מכשירים כאלה ודומים להם. הרעיון של פריקת החשמל על LED הוא מצחיק כי אפשר באותה מידה לפרוק רעש על נגד (כלומר, להפוך אותו לחום), זה בעיקר "שטיק" בשביל לבדל מוצר אחד אל מול אחרים...

אני לא אומר שזה לא עובד, בפירוש יש היגיון ברצון של הורדת רעשים מקו החשמל, אבל לדעתי מכשירים כאלה יעשו עבודה הרבה פחות טובה מספק שמתוכנן טוב (ואני מקווה שמרבית האלקטרוניקה אצלנו כוללת ספקים כאלה, כי התכנון שלהם הוא פשוט, זול וידוע לקהל הרחב).

הרעש על רשת החשמל שלנו הוא די גרוע, השאלה היא עד כמה זה משפיע על החשמל שמגיע למוצר, אחר כל מערכות הסינון. לדעתי ממש מעט מאוד עד זניח.

אם כבר לנקות רעש, אז לדעתי פיתרון טוב בהרבה יהיה קונסולת רעש שלא מכניסה בכלל אי ודאות אם זה באמת עושה את מה שזה אמור לעשות או שזה סוג של "כוסות רוח".

כמו שאמרתי, אני לא פוסל שמכשירים כאלה עובדים (כלומר, שמים עומס דרך פילטר בעיקר על הרעש). הבעיה שלי היא הילת "הבלתי מוסבר" שחברות כאלה מנסות לשים על פילטר רעש פשוט...

נמר,

תשמע, אני לא מאמין בחייזרים. יש אנשים שמאמינים שראו ושצילמו אותם. זה יופי - אבל אני אישית עדיין לא מאמין... יש אנשים שמאמינים באלוהים, חלקם אולי דיברו איתו, זה יופי אבל אני אישית לא מאמין. יש אנשים שמאמינים בכל דבר שאתה רק יכול לחשוב עליו... אם תמציא דת חדשה, אני 100% בטוח שיהיו אנשים שיאמינו - (ע"ע סינטולוגיה - דת שהומצאה על ידי כותב ספרי מד"ב בינוני...). זה לא בהכרח אומר שזה נכון.

אמונה לא דורשת הוכחות, מדע כן...

עכשיו, אם תנסה לשכנע איש מדע על קיומה של אמונה כלשהי, הוא יזדקק לכלים מדעיים (הוכחות) בשביל לבדוק את זה.

אם נשליך את זה על התחום הזה, הוא צריך כמה אנשים שטוענים שהם שומעים הבדל והוא ישתמש בכלים מדעיים בשביל לבדוק את זה. מכיוון שמדובר במקרה קלסי של בבל (איש המדע מדבר במונחי מדע, ואיש האמונה מדבר בשפת האמונה) בעצם אין מכנה משותף שיכול "לשכנע" אף אחד מהשניים שהשני צודק...

זה כל ההבדל, אם מישהו יוכיח בדרך מדעית שאין כח משיכה, אז ישנו את החוקים... באמונה אי אפשר לשנות את החוקים זה ככה כי זה ככה...

אבל זה כבר דיון אחר, לא?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #36 

ורק שיהיה ברור, אני ראיתי/שמעתי את ה-HARVESTER בפעולה (התפלצתי כששמעתי את ההסברים הפסאודו מדעיים של הייצרן) ולא שמעתי כל הבדל.

נציג החברה הסביר לי שפשוט הם לא שמו מספיק HARVESTERS בשקעים ובגלל זה אני לא שומע הבדל. אוקיי...

ת'אמת שלא שמעתי או ראיתי הבדלים גם עם כבלי חשמל (עופר שחורי התאכזב).

במקרה של קונסולות, גם לא שמעתי הבדלים, אבל לפחות ההגיון הטכני מאחוריהם היה לי ברור (כאמור, עדיין לא ראיתי או שמעתי כל הבדל).

יש לי מזגן מרכזי תלת פזי, ודימר בסלון... אני מניח שיש לי לא מעט רעש על הקו.

Eyal_W (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

ראשית אני רואה בדיון הזה הישג גדול מאוד לפורום
מדובר בוודו (לפחות ע"פ מספר חברים ) והדיון נשאר עניייני ונעים קריאה
כל המשתתפים קבלו (Y)

מבלי להיכנס ליותר מדי פילוסופיה , מתברר במיקרה הנ"ל ניתן להוכיח כי המכשיר מבצע איזה שהיא התערבות חשמלית .
ההשפעות של ההתערבות על הסאונד יכולות להיות סובייקטיביות לגמרי .
על דבר אחד ניראה לי שנסכים :
להזיק , זה לא מזיק .
זה יכול רק לעשות טוב .
המטרה הינה להנות ממוסיקה המערכת הינה רק האמצעי.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #38 

איל,

100% מסכים.

אני גם מאמין אישית שזה עושה בדיוק את מה שזה טוען שזה עושה (טכנית זה אפשרי!). כלומר, פשוט סוג של פילטר עומס שמציב עומס על תדרים גבוהים מ-50HZ.

לדעתי הם מנסים לקחת מכשיר אלקטרוני סטנדרטי ועל ידי שיווק (ה-LED) בעצם לצבוע את זה בוודו. זה רחוק מאוד מתחום כבלי החשמל או מטבעות פלא - זה אלקטרוניקה ואין לי ספק שזה מפחית את הרעשים.

האם זה משפיע על הסאונד? זה כבר דיון אחר... אני חושב שמרבית המכשירים כיום בעולם מסננים רעשים כאלה ממילא, והשאלה היא אם יש לך בבית רעש ברמות שאתה יכול להבחין בהם. זה כבר דורש בדיקה יסודית יותר.

ראיתי שנה שעברה הדגמה גם של מונסטר. שם הם בכלל השתוללו וניסו בדרכים די מופרכות להסביר מדוע קונסולה שלהם זה הדבר הכי טוב לאודיו מאז שהמציאו את הרמקול... זו היתה הדגמת איש מכירות קלסית, כלומר, איש שפשוט חזר על מנטרה שוב ושוב (מי שהקשיב 15 דקות נכנס להגרלה לקונצרט שהיה באותו ערב של סטיבי וונדר), הסתכלתי סביבי ופשוט ראיתי איך האיש כובש את הקהל. זה לא יאומן מה שאיש מכירות עם כריזמה מסוגל לשכנע אנשים. אחרי 10 דקות (כן, גם אני רציתי לזכות - כמובן שהפסדתי, אבל הצלחתי לגרד כרטיסים בדרך אחרת...) הוא היה יכול לשכנע חצי מהקהל שאם הם ישימו את הלשון על האף הסאונד ישתפר...

בקיצור הוא הראה המון פסאודו מדע והמון וודו (הזכיר לי את מוכרי שמן הנחשים למי שמכיר) בשביל למכור מכשיר שבתאכלס עושה עבודה מדעית לחלוטין ללא עוררין... כמובן שאי אפשר, בגלל אופי המקום לשמוע הבדלים אז הוא פשוט הציב את זה כאקסיומה שאם החשמל נקי אז הסאונד הרבה יותר טוב. ברגע שהוא מציב את זה כעובדה מדעית ומוכיח לכולם רק שזה רק שאלה של מי עושה את זה יותר טוב, אז הכל ברור...

דעתי האישית היא שחשמל נקי יותר טוב מחשמל לא נקי. דעתי היא שהגנה נגד ברקים משולבת בחשמל נקי זה הפיתרון הטוב ביותר לוידאו ולאודיו (כלומר, תחום הקונסולות). עדיף להפריד טכנית בין החשמל הנקי והמוגן מזה שבשימוש בשאר הבית, לא?

drambuie
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #39 

oferlaor כתב:אייל,

ראיתי מכשירים כאלה ודומים להם. הרעיון של פריקת החשמל על LED הוא מצחיק כי אפשר באותה מידה לפרוק רעש על נגד (כלומר, להפוך אותו לחום), זה בעיקר "שטיק" בשביל לבדל מוצר אחד אל מול אחרים...

אני לא אומר שזה לא עובד, בפירוש יש היגיון ברצון של הורדת רעשים מקו החשמל, אבל לדעתי מכשירים כאלה יעשו עבודה הרבה פחות טובה מספק שמתוכנן טוב (ואני מקווה שמרבית האלקטרוניקה אצלנו כוללת ספקים כאלה, כי התכנון שלהם הוא פשוט, זול וידוע לקהל הרחב).

הרעש על רשת החשמל שלנו הוא די גרוע, השאלה היא עד כמה זה משפיע על החשמל שמגיע למוצר, אחר כל מערכות הסינון. לדעתי ממש מעט מאוד עד זניח.

אם כבר לנקות רעש, אז לדעתי פיתרון טוב בהרבה יהיה קונסולת רעש שלא מכניסה בכלל אי ודאות אם זה באמת עושה את מה שזה אמור לעשות או שזה סוג של "כוסות רוח".

כמו שאמרתי, אני לא פוסל שמכשירים כאלה עובדים (כלומר, שמים עומס דרך פילטר בעיקר על הרעש). הבעיה שלי היא הילת "הבלתי מוסבר" שחברות כאלה מנסות לשים על פילטר רעש פשוט...

נמר,

תשמע, אני לא מאמין בחייזרים. יש אנשים שמאמינים שראו ושצילמו אותם. זה יופי - אבל אני אישית עדיין לא מאמין... יש אנשים שמאמינים באלוהים, חלקם אולי דיברו איתו, זה יופי אבל אני אישית לא מאמין. יש אנשים שמאמינים בכל דבר שאתה רק יכול לחשוב עליו... אם תמציא דת חדשה, אני 100% בטוח שיהיו אנשים שיאמינו - (ע"ע סינטולוגיה - דת שהומצאה על ידי כותב ספרי מד"ב בינוני...). זה לא בהכרח אומר שזה נכון.

אמונה לא דורשת הוכחות, מדע כן...

עכשיו, אם תנסה לשכנע איש מדע על קיומה של אמונה כלשהי, הוא יזדקק לכלים מדעיים (הוכחות) בשביל לבדוק את זה.

אם נשליך את זה על התחום הזה, הוא צריך כמה אנשים שטוענים שהם שומעים הבדל והוא ישתמש בכלים מדעיים בשביל לבדוק את זה. מכיוון שמדובר במקרה קלסי של בבל (איש המדע מדבר במונחי מדע, ואיש האמונה מדבר בשפת האמונה) בעצם אין מכנה משותף שיכול "לשכנע" אף אחד מהשניים שהשני צודק...

זה כל ההבדל, אם מישהו יוכיח בדרך מדעית שאין כח משיכה, אז ישנו את החוקים... באמונה אי אפשר לשנות את החוקים זה ככה כי זה ככה...

אבל זה כבר דיון אחר, לא?
...

מסכים איתך ב-200%! (Y) (Y) (Y)
"להתעצבן זה להעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים"

Every passing moment is another chance to turn it all around" Vanilla sky"

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

איל, נמר, all,

יש לי הרגשה שכולנו ("האודיופילים") מוציאים הרבה כסף על דברים ש"זה בטוח לא מזיק".

זה כן מזיק לחשבון הבנק :wink:

ואני עדיין פתוח להדגמה של כבלים שעושה שינוי דרמטי במערכת, וכנ"ל קבל חשמל.
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

נמר
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #41 

אני זוכר את התקופה שאייל מטיני ממש לא האמין בכל נושא החשמל והכבלים בכלל.

אני אפילו זוכר שהיה ביננו ויכוח כאן בפורום ואחר כך אפילו דיברנו בפלאפון ... האמת ? ככה נעשנו חברים טובים. (f)

אני אמרתי לאייל דבר מאוד פשוט.
עזוב את המדע , ועזוב את מה שאנשים אומרים , ואפילו תנסה להיתאמץ ולדמיין שאתה מקבל את התופעה הזו.
אחרי שתצליח לפתוח את הראש ולנשות לחפש את ההבדלים לך לאלי קאשי , הוא כבר ישלים בשבילי את העבודה.

ואני זוכר עוד יותר טוב את היום שהוא חזר ממנו , הוא פשוט היתקשר אלי בשוק ואמר לי שבשביל להרגיש את ההבדלים צריך להרגיש את המערכת , וזה מה שאלי בעצם עשה ... לימד אותו איפה נימצאים ההבדלים.

במילים אחרות ידידי היקרים.
אדם מיקצועי ובעל נסיון מסוגל להראות לכם את ההבדל באופן מוחשי יותר מהדיברים כאן. למרות שזה אחלה וכייף... באמת.

אבל גם אם לא תבחינו אז לא נורא , חסכתם הרבה כסף. :D

עופר.
לא כל כך הבנת את הדוגמא שנתתי על החייזרים.

קבוצת מדענים שחקרה זאת אומרת שהם קיימים וקבוצה אחרת אומרת שהם אינם קיימים.
כלומר המדע עצמו מוצא הוכחות ומדע אחר מפריך אותן.

אין כאן עיניין של אמונה לגבי החייזרים , יש כאן עיניין של מדע והוכחות לשני הצדדים.
לכן ההקבלה שלך לאלוהים אינה מתאימה , מפני שהמדע מעולם לא הוכיח או ניסה להוכיח שהוא קיים.

לכן.
בנושא האודיו אני לא חושב שקם איזה שהו מדען שראה את הנושא הזה כפריצת דרך מדעית , או משהו שישנה את פני העולם.
לכן מעולם לא השקיעו בזה את כל האנרגיה . אני משער שאם קבוצת מדענים אמיתיים {לא טכנאים} יקחו את העיניין ברצינות ישנו סיכוי ואפילו גבוה שהם יוכיחו את התופעה ויסבירו אותה.

עד שמישהו לא ייקח את העיניין ברצינות אז המדע מבחינתי אינו בר השפעה ובטח שלא יכול להחליט אם קיימת התופעה.
(Y)

נמר
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #42 

boazj כתב:איל, נמר, all,

יש לי הרגשה שכולנו ("האודיופילים") מוציאים הרבה כסף על דברים ש"זה בטוח לא מזיק".

זה כן מזיק לחשבון הבנק :wink:

ואני עדיין פתוח להדגמה של כבלים שעושה שינוי דרמטי במערכת, וכנ"ל קבל חשמל.
...
בועז.

נראה לי שאני ואתה צריכים לעשות סיבוב לחבר טוב שלי , הוא כבר ישמע לך את ההבדל.
היית אצלו כבר עם חבר שלך שרכש ממנו את ה-XLO לימטד אדישן. (Y)

אשמח אם תצטרף אלי לביקור אצלו. (f)

il62
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

את האמת נמר שלמרות כל מה שכתבתי מבחינה טכנית בנושא..
חוויתי פעם עם המערכת של בורמייסטר את נושא מערכת טיפול בחשמל והיו הבדלים ברורים עם ובלי המערכת...
לא יודע להסביר אבל היה הבדל חד וחלק...
אניגמה אודיו וקולנוע ביתי
052-4200610

נמר
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #44 

ישראל.

תן קצת יותר מידע.

מה עשו שם?

מה היה ההבדל?

(Y)

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

נמר, אשמח לחזור לבחור.

המערכת היחידה של SF ששמעתי, שנהנתי מהסאונד, ולא חשבתי שהכסף הלך בעיקר לנגרות :wink:

תיאומים במסרים.
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

נעול

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”