מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

קופסה קטנה. שינוי דרמטי. האודיו מתעורר!

עמוד 3 מתוך 21
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  19  |  20  |  21  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 474
מספר הודעות: 1499

#31  נשלח: ה' 25/02/2016 12:29

והנה עוד 2 דוגמאות ל- Target Curves, אחת של Harman והשנייה של B&K.

צריך להבין שיש הרבה מאוד Target Curves וחלק מהיתרונות של דירק זה היכולת שלך לעלות (בקלילות) Target Curve מסוים...ואז לבצע אופטימיזציה של האלגוריתם של דיירק בהתאם לאותה עקומה.

כל זאת בניגוד למערכות כיול אחרות (כדוגמת הפיוניר לדוג ) שלאחר סיום הכיול, כל תיקון שאתה מבצע הוא ברמת האקווליזר ומבוצע לאחר סיום העיבוד שביצעה מערכת הכיול.

זאת ועוד.

תמיד רצינו להבין מה שינוי פאזה בסאב גורם לסאונד. ניתן לראות זאת בלחיצת כפתור, איך נשמע הסאב עם פאזה מסוימת לעומת פאזה אחרת, או שינוי מיקום של רמקול מסוים.

מערכת מאוד חזקה. מאוד ידידותית.

רן

(1) הבעות תודה: Highendman
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
אליאל
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 29, 2007
הבעות תודה: 16
מספר הודעות: 475

#32  נשלח: ה' 25/02/2016 13:01

בקיצור ולעניין אני עם עובד עם פיסי, אז הוריד את התוכנה ,יביא מיקרופון מקצועי מחבר ,אני יעשה תכיול ,ישנה את האיקולייזר של המחשב בהתאם לכיול וברגע שאני יראה סרטים יבטל את האיקולייזר של הרסיבר
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1769
מספר הודעות: 15358

#33  נשלח: ה' 25/02/2016 13:03

אליאל כתב:
בקיצור ולעניין אני עם עובד עם פיסי, אז הוריד את התוכנה ,יביא מיקרופון מקצועי מחבר ,אני יעשה תכיול ,ישנה את האיקולייזר של המחשב בהתאם לכיול וברגע שאני יראה סרטים יבטל את האיקולייזר של הרסיבר
·

אתה חייב את ה MINIDSP כדי להעביר נתוני הכיול מהמחשב אליו בלעדיו לא תקבל כלום.
leshets
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2005
הבעות תודה: 9
מספר הודעות: 1225

#34  נשלח: ה' 25/02/2016 13:07

ציטוט:
מספיק לקרוא את השירשורים המפלצתיים ב- AVS וחוות הדעת של הגדולים בעולם בתחום, כדיי להבין שהמגבלה שתיארת הלכה למעשה לא שמיעה לאוזן האנושית. זה marketing.

הנושא בהחלט טעון . בעניינים כאלו אני חסיד של קודם לעשות ABX ואז להכנס לויכוחים תיאורטיים שכבודם במקומם מונח. מודה כי מעולם לא בחנתי את עצמי על ההבדלים בין 192\24 ו- 96\24 ל- 48\24 אבל הבדל בין 192\24 ל- 44.1\16 בהחלט שמעתי. בכל אופן ומבלי לסטות מנושא השרשור, כפי שכתבתי אני מעדיף פי כמה את התוצאה עם Dirac גם כאשר נדרש downsampling.

ציטוט:
אני מבין שגירסת דירק באמוטיבה היא גירסה משונמכת. שילמת 100$ כדיי לקבל את הגירסה המלאה?

כן, הגירסה המקורית שמגיעה עם הפרוססור לא מאפשרת שינוי של ה-target curve וגם לא שינוי של טווח התיקון. אגב מה ש"שבר" אותי להשקיע בגירסה המלאה היה דווקא החסרון השני שהזכרתי.
הכנסתי סאב למערכת ו- Dirac זיהה באופן שגוי "Roll-off" שהיה בקצה הספקטרום כמגבלה של הסאב ולא תכונה אקוסטית של החדר. כתוצאה מכך נוצר מצב שבו אני חייב לשנות את טווח הכיול שנקבע אוטומתית, אחרת הייתי נתקע עם frequency response שנוחת החל מ- 30Hz כאשר הסאב מסוגל לרדת ל- 16Hz.

בהקשר הזה אני חייב לציין שלפחות לדעתי, בהתבסס על ההבנה המוגבלת שלי בתחום, היתרון המרכזי של Dirac הוא לא בהכרח ביכולת לשנות את ה-target curve. אני הייתי די מרוצה מהעקומה הבסיסית שלו. היתרון המרכזי יותר לדעתי נובע מהעובדה כי התיקון מתבצע לא רק ב-Frequency domain אלא גם ב-Time domain ובזמן אמת. זה מאפשר להתמודד עם בעיות אקוסטיות כמו Room resonance בצורה יעילה יותר.

מיכאל.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#35  נשלח: ה' 25/02/2016 13:31

אליאל.

אני מציע לך לקרוא קצת על מערכות כיול ועל העקרונות שהן פועלות.

אתה מדבר על אקווליזר בסיסי.
זה לא אודיסי. זה לא המערכת של פיוניר, זה לא המערכת של ימהה ובוודאי לא דירק. לא מדובר רק בהעלאה או הורדה של תדרים.

רן
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#36  נשלח: ה' 25/02/2016 13:54

leshets כתב:
ציטוט:
...

כן, הגירסה המקורית שמגיעה עם הפרוססור לא מאפשרת שינוי של ה-target curve וגם לא שינוי של טווח התיקון. אגב מה ש"שבר" אותי להשקיע בגירסה המלאה היה דווקא החסרון השני שהזכרתי.
הכנסתי סאב למערכת ו- Dirac זיהה באופן שגוי "Roll-off" שהיה בקצה הספקטרום כמגבלה של הסאב ולא תכונה אקוסטית של החדר. כתוצאה מכך נוצר מצב שבו אני חייב לשנות את טווח הכיול שנקבע אוטומתית, אחרת הייתי נתקע עם frequency response שנוחת החל מ- 30Hz כאשר הסאב מסוגל לרדת ל- 16Hz.

בהקשר הזה אני חייב לציין שלפחות לדעתי, בהתבסס על ההבנה המוגבלת שלי בתחום, היתרון המרכזי של Dirac הוא לא בהכרח ביכולת לשנות את ה-target curve. אני הייתי די מרוצה מהעקומה הבסיסית שלו. היתרון המרכזי יותר לדעתי נובע מהעובדה כי התיקון מתבצע לא רק ב-Frequency domain אלא גם ב-Time domain ובזמן אמת. זה מאפשר להתמודד עם בעיות אקוסטיות כמו Room resonance בצורה יעילה יותר.

מיכאל.
·

מה הכוונה זמן אמת?
הרי בזמן אמת(כשמנגנים סרט) כלום לא נמדד
royla (רועי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 21, 2012

הבעות תודה: 281
מספר הודעות: 2011

#37  נשלח: ה' 25/02/2016 15:00

שאפו על המידע ,ממש מעניין !!
הייתי שמח גם להיתרשם...
כנראה נצטרך לנסות ארקם...

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005
הבעות תודה: 1423
מספר הודעות: 10568

#38  נשלח: ה' 25/02/2016 15:16

istarmini כתב:
ציטוט:
...
·

האמת שהוא לא חייב miniDSP או כל מכשיר אחר - הוא יכול לעבוד עם מחשב אישי כנגן (HTPC למשל) ולהתקין עליו את התוכנה הכיול המלאה של דיראק.

יש רק את העניין הקטן של עלות התוכנה - 650 יורו - וכמובן גם רכישת מיקרופון כיול מתאים, למשל ה-UMIK-1 של miniDSP.

בקיצור, יותר זול עקרונית פשוט לקנות את ה-miniDSP nanoAVR DL יחד עם ה-UMIK-1 של החברה ב-$619.
leshets
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2005
הבעות תודה: 9
מספר הודעות: 1225

#39  נשלח: ה' 25/02/2016 15:17

istarmini כתב:
ציטוט:
...
·

מה הכוונה זמן אמת?
הרי בזמן אמת(כשמנגנים סרט) כלום לא נמדד
·

כאשר המערכת מבצעת את הכיול היא מודדת את ה-Frequency response של המערכת בחדר לא רק ב-Frequency domain אלא גם ב-Time domain. אם תפתח את ממשק השליטה של Dirac תראה שמעבר לתיקון בתדר נתון בזמן נתון ישנו גם תיקון ברמת ה-impulse, במילים פשוטות המערכת יודעת לטפל גם בצורה בה תדר נתון דועך ומתבטא כפונקציה של הזמן. כלומר הפילטר הסופי שמתקבל הוא לא קבוע אלא מטפל בתוכן בזמן אמת, על פי המדידות שהתקבלו בתהליך הכיול.
זאת כנראה גם הסיבה בגללה יש צורך בכוח עיבוד משמעותי יחסית במכשירים המריצים Dirac. מדובר במערכת דינמית.

אני חייב לציין שכל מה שכתבתי מבוסס על פיסות מידע ברשת, האלגוריתמים והצורה בה המערכת מתפקדת נשמרים מן הסתם בידי החברה.

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#40  נשלח: ה' 25/02/2016 15:30

leshets כתב:
ציטוט:
...
·

כאשר המערכת מבצעת את הכיול היא מודדת את ה-Frequency response של המערכת בחדר לא רק ב-Frequency domain אלא גם ב-Time domain. אם תפתח את ממשק השליטה של Dirac תראה שמעבר לתיקון בתדר נתון בזמן נתון ישנו גם תיקון ברמת ה-impulse, במילים פשוטות המערכת יודעת לטפל גם בצורה בה תדר נתון דועך ומתבטא כפונקציה של הזמן. כלומר הפילטר הסופי שמתקבל הוא לא קבוע אלא מטפל בתוכן בזמן אמת, על פי המדידות שהתקבלו בתהליך הכיול.
זאת כנראה גם הסיבה בגללה יש צורך בכוח עיבוד משמעותי יחסית במכשירים המריצים Dirac. מדובר במערכת דינמית.

אני חייב לציין שכל מה שכתבתי מבוסס על פיסות מידע ברשת, האלגוריתמים והצורה בה המערכת מתפקדת נשמרים מן הסתם בידי החברה.
·

תודה

אני חשבתי שזמן אמת הכוונה תוך כדי צפיה בסרט ולכן לא הבנתי איך הדבר יתכן.
BUGY (בוגי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2009

הבעות תודה: 713
מספר הודעות: 6629

#41  נשלח: ה' 25/02/2016 15:45

istarmini כתב:

ציטוט:
...

·

·?
אבל יש להם באתר את הDirac Live Room Correction Suite אשר מיועדת לעבוד מול PC בלבד, בדיוק עכשיו אני מנסה להריץ כיול...אני כמעט שם:

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#42  נשלח: ה' 25/02/2016 16:36

איזה קדמיים אלו שיש להם כזו הענות בתדרים הנמוכים?
Itay_Pollak (איתי פולק)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Oct 22, 2005

הבעות תודה: 895
מספר הודעות: 19137

#43  נשלח: ה' 25/02/2016 16:39

כמובן שבאמצעות PC - צריך גם לנגן באמצעות הPC.
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2009

הבעות תודה: 713
מספר הודעות: 6629

#44  נשלח: ה' 25/02/2016 16:39

אופס...זה הסאב...צריך בלי סאב?
sufgi (איציק)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 13, 2005

הבעות תודה: 221
מספר הודעות: 3665

#45  נשלח: ה' 25/02/2016 17:28

RanMoyal כתב:
איציק.

המכשיר לא מסוגל לקבל ביטסטרים. לא עובר סאונד, רק LPCM.

למה זה מעניין אותך?
אותו מסמך, מעטפות בצבעים שונים.
אותם ביטים עוברים.

סורי, אבל זה לא issue. הנקודה היחידה היא איך מעבירים Lpcm, זה כבר Issue למי שנשען על סטרימרים.

רן

זה מעניין למי שרוצה לתת מידי פעם לרסיבר לפענח, היה נחמד אם היתה אפשרות בלחיצת כפתור "לנטרל" את המכשיר ולהעביר את האות כמו שהוא, אבל כפי שכתבת, זה לא issue .
2 שאלות נוספות:
באיזה מצב הגדרת את הרסיבר? direct ?
בהעברת אות סטריאו למכשיר, האם הוא יודע לבצע המרה ל 5 רמקולים, הוא מוציא את האות מעובד ל 2 ערוצים בלבד ?
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  19  |  20  |  21  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה