מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שרשור תגובות: האם הוט.נט חוסמת את המתחרות של הוט בטלויזיה?

עמוד 2 מתוך 6
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 
   פורומים > וידאו > לווין, כבלים,DTT, עידן+
מחבר הודעה
orenbar
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין

הצטרף בתאריך:
  Apr 01, 2016
הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 147

#16  נשלח: א' 01/05/2016 15:51

NetCHEIF עשית את זה לפני שנה וחצי התקשרתי אמרתי להם יש בעיה בגלישה לאתרים בחו"ל והחליפו

לי IP כמו שאתה כותב לכתובות עם התחלה חדשה וזה טס .

אני מקבל חינם את הספק מהוט מובייל ,אז אין לי מה להתלונן רק להגיד תודה .
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 29, 2004
הבעות תודה: 68
מספר הודעות: 2108

#17  נשלח: א' 01/05/2016 17:16

NetCHEIF כתב:

ציטוט:
...

·זה לא כל כך פשוט כמו שאתה מתאר כי גם שינוי ה-MAC מביא בדרך כלל כתובת אחרת שמתחילה ב-149. כדי לחסוך את ה-RESET-ים או את שינוי כתובת ה-MAC הכי פשוט להרים טלפון ל-HOTNET ולבקש שיקצו לך כתובת IP שמתחילה ב-5.

מתלהם???על מי? עליך? ממש לא . אתה זרקת משפטים לאוויר מבלי לתת הסברים מדוע ולמה ולאיזה סוג שרותים נדרש השינוי ואני בסוף מתלהם? אתה "אחלה" אתה בטח חושב שכול מי שקורא כאן יש לו את הידע וההבנה אתה שוכח שנכנסים לאתר אלפי אנשים בכול יום

sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 414
מספר הודעות: 2224

#18  נשלח: א' 01/05/2016 17:33

oferlaor כתב:
ממש לא. בנוגע ל Vod פורמטים אדפטיביים משתמשים בקבצים והם לא unicast

·
ממש כן. גם בנוגע ל Vod וגם ללא שום קשר לזה האם, פורמטים אדפטיביים או לא וגם ללא שום קשר אם משתמשים בקבצים , עדיין כמובן ששימוש הוא בתקשורת unicast מין הסתם, אחרת, זה לא הייה עובד. יותר מזה, גם אם אתה מוריד או שולח קובץ ב HTTP או דרך FTP או בכל צורה אחרת מאינטרנט, וגם, אם אתה צופה בתזרים רשת מאינטרנט או שולח דואר אלקטרוני, בכל המקרים האלה התקשורת, היא כמובן Unicast
ממליץ בחום לקרוא את היסודות של תקשורת IP , מצורפת תמצית של המושגם הנדרשים.

http://www.erg.abdn.ac.uk/users/gorry/course/intro...
https://en.wikipedia.org/wiki/Unicast
https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc7365...
https://support.microsoft.com/en-us/kb/291786

נערך בפעם אחרונה על-ידי sys_admin בתאריך א' 01/05/2016 19:49, נערך סך הכל פעם אחת
vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2008
הבעות תודה: 156
מספר הודעות: 1953

#19  נשלח: א' 01/05/2016 18:58

כנראה באמת הייתה להם כתובת שמתחילה ב 149
כשאצלי הייתה כתובת
כזאת
לא יכולתי לצפות ב שירותי IPTV מחו''ל
הם אמרו לי שהIP שמתקבלת הבקשה לAPI ולשרת עצמו ולכן יש חסימה אוטומטית שלי
אחרי ששינו לי את ה IP ל5. אז כמובן שהכל הסתדר
+ הIP היה משתנה שם כל כמה רגעים אז כנראה גם זה משפיע
(1) הבעות תודה: NetCHEIF
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3704
מספר הודעות: 69183

#20  נשלח: א' 01/05/2016 19:18

sys_admin

תאמין לי שאני מכיר את הנושא היטב...

unicast בוידאו מתייחס לשידור אחד על אחד של שידור וידאו בין מקור לבין צופה.

שידור אדפטיבי אכן יכול להיות Unicast.

אבל כיום עובדים בשיטות שהן יותר CDN friendly, שגם מטשטשות את ההבדל בין VOD ללייב. שיטה פופולרית אחת היא להשתמש בקבצים שנגישים דרך HTTP שאפשר לאחסן ב-CDN סטנדרטי וכך להפיץ בקלות רבה עם מעמסה נמוכה מאוד מצד שני הצדדים. יש המון פורמטים כאלה, כולל HLS (המקור של הרעיון), HDS (אדובי), HSS (מיקרוסופט) או Widevine modular (גוגל). כל אלה נחשבים מיושנים, כי פורמט MPEG DASH אמור להחליף את כולם.

בשיטה הזו כולם רואים קבצים לכל דבר, כך שאם יש לך אפשרות למשוך קבצים משרת WEB אתה יכול גם להוריד את הקבצים הללו. הקבצים כוללים את כל ה-bitrates במקביל, עם נקודות גישה (לרוב כל 5-10 שניות) בקצבי ביטים שונים, מה שמאפשר לצופה לעלות או להוריד את קצב הביטים לפי קצב החיבור שלו - קצב מהיר יניב איכות תמונה טובה יותר.

בקיצור, זה UNICAST באותה מידה שהקריאה שלך של האתר והורדה שלך של התמונות מהעמוד הזה הוא Unicast...

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 414
מספר הודעות: 2224

#21  נשלח: א' 01/05/2016 19:47

oferlaor כתב:
@sys_admin

תאמין לי שאני מכיר את הנושא היטב...

unicast בוידאו מתייחס לשידור אחד על אחד של שידור וידאו בין מקור לבין צופה.

שידור אדפטיבי אכן יכול להיות Unicast.

אבל כיום עובדים בשיטות שהן יותר CDN friendly, שגם מטשטשות את ההבדל בין VOD ללייב. שיטה פופולרית אחת היא להשתמש בקבצים שנגישים דרך HTTP שאפשר לאחסן ב-CDN סטנדרטי וכך להפיץ בקלות רבה עם מעמסה נמוכה מאוד מצד שני הצדדים. יש המון פורמטים כאלה, כולל HLS (המקור של הרעיון), HDS (אדובי), HSS (מיקרוסופט) או Widevine modular (גוגל). כל אלה נחשבים מיושנים, כי פורמט MPEG DASH אמור להחליף את כולם.

בשיטה הזו כולם רואים קבצים לכל דבר, כך שאם יש לך אפשרות למשוך קבצים משרת WEB אתה יכול גם להוריד את הקבצים הללו. הקבצים כוללים את כל ה-bitrates במקביל, עם נקודות גישה (לרוב כל 5-10 שניות) בקצבי ביטים שונים, מה שמאפשר לצופה לעלות או להוריד את קצב הביטים לפי קצב החיבור שלו - קצב מהיר יניב איכות תמונה טובה יותר.

בקיצור, זה UNICAST באותה מידה שהקריאה שלך של האתר והורדה שלך של התמונות מהעמוד הזה הוא Unicast...

·

אנסה להסביר את הנושא, עוד יותר בפשטות. כל!!! תקשורת אינטרנט, היא Unicast . כל!!! הנתבים בדרך בין השרת ללקוח כלשהו ברשת הציבורית ( אינטרנט ) הם מוגדרים כך שלא מנתבים ( לא מאפשרים ) סוג תקשורת כלשהו מלבד Unicast .
סוגי תקשורת אחרים, כמו Multicast אפשריים רק ברשתות IP פרטיות, שמקצה לקצה קיים בהן ציוד ניתוב של המפעיל ושהוגדר לטובת זה, כמו למשל ברשת Infranet של בזק או הוט, או דרך רשת VPN L2 על גבי אינטרנט.
תקשורת Broadcast אפשרית רק במסגרת מקטע רשת ממותגת L2 .
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#22  נשלח: א' 01/05/2016 19:57

אם כל התקשורת לדבריך היא unicast (לדעתי יש לך אי הבנה של המונח הזה, אבל ניחא) אז זה לא רלוונטי כי הורדת קבצים עובדת אבל חיבור לשירותי טלוויזיה לא עבדו.
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 05, 2011
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 121

#23  נשלח: ב' 02/05/2016 6:41

תסלחו לי,אבל אני לא מבין מה קשר בין ה unicast לעובדה שהוטנט חוסמים את הגישה לכתובות האייפי בחו"ל?החסימה היא גורפת ללא קשר לסוג הפרוטוקול.לדעתי גם מבוססת על פורטים.מניסיון שלי איתם בעבר,ברגע שאין לך גישה לשרת מסוים בחו"ל,לא משנה מה אתה מנסה לעשות,הגישה היא חסומה,ללא קשר האם זו צפיה ב iptv או החיבור לשרת ב ssh.פשוט הכל חסום.אז לא הבנתי למה התלבשתם ספציפית על ה unicast של הווידאו?
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#24  נשלח: ב' 02/05/2016 6:46

אין קשר. זה גם מה שאני אומר.
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007
הבעות תודה: 1182
מספר הודעות: 8304

#25  נשלח: ב' 02/05/2016 10:29

חבר'ה, ברשותכם שאלה, בתור אחד שלא ממש בקיא בתחום-
עברתי לפני שבועות בודדים לתשתית הוט במקום הבזק. המודם/ראוטר שהותקן אצלי הוא ההוטבוקס הרגיל והחבילה היא עד 100 מגהביט. ספק האינטרנט שלי נשאר בזק בינלאומי כפי שהייתי שנים.
שני דברים מוזרים לי,
ראשית, בבדיקת רשת שעשיתי עם ה- PS4 פתאום אני מגלה שאני על NAT 3, כאשר הייתי עם תשתית וציוד בזק הייתי עם NAT 2. ניסיתי חיבור אלחוטי במקום כבל LAN ופתאום אני מקבל NAT 2. חזרתי לחיבור LAN חוזר לו ה- NAT 3. גירדתי את הראש, לא מבין מה הקשר. ניסיתי להגדיר DMZ ל- IP קבוע עבור ה- PS4 וזה חוזר ל- NAT 2. בכל המצבים, המהירות המתקבלת בבדיקת מהירות ההורדה מתקבלת כמעט תמיד על אזור ה- 35 מגהביט, במקום 100. האם הבעיה שתיארתי (הקטע המוזר עם סוג ה- NAT) היא בגלל ההוטבוקס של הוט? (אגב, לא היה פשוט להגדיר בו DMZ, הוא סירב להקצות IP קבוע בהתחלה, אבל אחרי כמה נסיונות וריבוטים זה תפס בסוף).
שנית, מהירות ההורדה בטורנטים נהייתה מוזרה. בימים הראשונים למעבר קבלתי מהירות מירבית בהורדות. היה טס. בימים האחרונים שמתי קבצים (מאד פופולארים עם המון סידים) להורדה והמהירות מגוכחת, משהו ברמה של כמה עשרות או מאות קילובייט, אפילו לא מגיע למגהבייט בודד. לפעמים, עם הזמן, ההורדה מרימה קצת קצב אבל לא מגיעה למשהו מסחרר, אולי כמה מגהביט בודדים, רחוק מאד מהמהירות שקבלתי בימים הראשונים. זה נשמע מוכר למישהו? האם יש איזה כלי בדיקה אמין שבודק מוגבלות בתקשורת, פורטים חסומים ומהירות הורדה מול שרתים בחו"ל בצורה אמינה? זה די שקוף שאין שום קשר בין המהירויות שמקבלים ב- Speedtest לבין המציאות. (שם תמיד המהירויות על מקסימום בעוד שבפעול זה אפילו לא קרוב במעשי)

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 16, 2014
הבעות תודה: 51
מספר הודעות: 511

#26  נשלח: ב' 02/05/2016 13:47

עופר, מה שאתה מתאר זה מקבול של Connections ומה ש-sys_admin מתאר זה Unicast ברמת ה-IP. אין קשר בין השניים. אתם מדברים על דברים שונים.
ב-ABR לרוב יש מספר חיבורים במקביל (כאשר כל אחד מהם בפני עצמו הוא Unicast).

לעניין עצמו - תחקיר אמיתי צריך לכלול הסנפה (sniffing) של התקשורת. בעזרת ההסנפה יהיה אפשר להבין מה בדיוק קרה והאם יש סיכוי שמשהו באמת נחסם. (בתקווה שזה לא SSL, ואם כן זה קצת יותר מורכב)
מניסיון אישי במצבים כאלה - הדרך היחידה להבין את הבעיה היא להסניף בשני הצדדים (לקוח ושרת). מאחר ואין גישה לשרת של סלקום זה קצת יותר בעייתי.

כבר הצלחתי לאתר בשיטה הזו רכיב רשת בעייתי בבזב"ל וגם לאתר Inline Cache בנטויז'ן.

אני גם לא רואה איך NAT קשור לסיפור.
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#27  נשלח: ב' 02/05/2016 14:18

nirfun

שוב, יש כאן אי התאמה בטרמינולוגיה. אני מדבר על תקשורת HTTP סטנדרטית. בשביל ABR לא חייבים מקבול חיבורים... מספיק חיבור אחד - מורידים קובץ אחד ומנגנים אותו ואז מורידים את הבא בתור, כאשר אתה בוחר את הבא בתור לפי קצב התקשורת שחישבת מראש.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 05, 2011
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 121

#28  נשלח: ב' 02/05/2016 15:52

אגב,גם הכתובות שמתחילות ב 37 גם בסדר גמור.רק ה 149 עושה בעיות.
d1f2
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 22, 2009
הבעות תודה: 30
מספר הודעות: 140

#29  נשלח: ב' 02/05/2016 17:13

צריך להתלונן למשרד התקשורת כדי לבדוק לכמה עוד לקוחות יש "תקלה" בכתובת IP.
(1) הבעות תודה: ArielAberjil
ArielAberjil (Ariel Aberjil)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2013
הבעות תודה: 140
מספר הודעות: 2011

#30  נשלח: ב' 02/05/2016 17:58

d1f2 כתב:
צריך להתלונן למשרד התקשורת כדי לבדוק לכמה עוד לקוחות יש "תקלה" בכתובת IP.

בדיוק
אבל בהחלט חשוב להעלות את הנושא כאן כדי להעלות את המודעות
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > לווין, כבלים,DTT, עידן+ עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה