מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

קצת DIY וסיפור דרך...או למה לא לפחד מ DIY

עמוד 4 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > טכני > DIY
מחבר הודעה
amira (אמיר)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 20, 2004

הבעות תודה: 92
מספר הודעות: 674

#46  נשלח: ב' 29/08/2016 20:44

שילוב הקיר במטבח

(2) הבעות תודה: Borderline1 , haranza
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ValorHeart
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 15, 2012
הבעות תודה: 67
מספר הודעות: 1252

#47  נשלח: ב' 29/08/2016 22:05

מדהים, גוואה שיש אנשים שעושים דברים לבד, בדיוק כמוני (ולא, לא משנה מה היא עבודת היום יום שלך )
(1) הבעות תודה: amira
haranza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 14, 2011
הבעות תודה: 37
מספר הודעות: 366

#48  נשלח: ג' 30/08/2016 8:04

amira כתב:

ציטוט:
...

ממש אשמח להסבר מפורט בנושא...

אני אצלם היום בערב ואעלה תמונות עם הסבר
royla (רועי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 21, 2012

הבעות תודה: 281
מספר הודעות: 2011

#49  נשלח: ג' 30/08/2016 18:16

שאפו!!!
אין מילים!
מדהים!

zxaura
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 26, 2013

הבעות תודה: 31
מספר הודעות: 123

#50  נשלח: ג' 30/08/2016 22:20

מעורר השראה.

שאלה של מתחיל: מה תומך את המדפים (אגוז וטיק) בתמונות?
satih
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 01, 2012
הבעות תודה: 117
מספר הודעות: 960

#51  נשלח: ג' 30/08/2016 23:52

amira כתב:
שנית, זו בדיוק מהות הפוסט. יש לך ידיים כאלה אתה רק לא יודע זאת, כנראה (וסליחה מראש על היהירות) כי לא ניסית.

למעט החשמל (שכאמור אותו עשה אבי שלבד מהיותו עו"ד הוא גם בעל רישיון חשמלאי ראשי ועוד כל מיני תארים ותעודות שונות ומשונות...), שום דבר מהעבודות לא דורש ידע או ניסיון מיוחד. רק מעט אומץ והרבה נכונות ללמוד, לטעות ולתקן עד שיצא בדיוק כפי שאתה רוצה...
·אם למדת ממקורות אונליין אשמח אם תשתף, כי טעויות בבניית פרגולה או אפילו ארונות מטבח בלי יד מנחה יכולות לעלות ביוקר
amira (אמיר)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 20, 2004

#52  נשלח: ד' 31/08/2016 0:12

אני לא מבין את המונח או האמירה "לעלות ביוקר"...בכל דבר שעושים צריך להפעיל היגיון בריא. אם מישהו מתכוון לחבר עם ברגי 6 קורה של 5.5 מטר ששוקלת מעל ל- 50 קילו, אז באמת DIY לא בשבילו. אני נוטה לתת למרבית הקוראים בפורום יותר קרדיט.

לעצם העניין - ארונות מטבח לא עשיתי הואיל ואין לי נגרייה וציוד הכרחי לרמות הדיוק הנדרשות ליצור ארונות מטבח וגם לא הידע והניסיון הדרושים לכך.

הארונות בחדר שירות לעומת זאת לא שונים מהותית מאלה שבאיקאה. לאחר שתיכננתי בדיוק מה שאני צריך, ניגשתי לנגרייה ורכשתי לפי מידה את כל החלקים כולל קידוח הצירים לדלתות. מכאן זה כמו לגו.

לגבי פרגולה - זה עוד הרבה יותר פשוט מהארונות. הזמנתי את העץ, קצת ליטוש, שתי ידיים צבע, חיבור תושבות בעזרת ג'מבויים לקיר וזהו.
מתקינים את הקורות הראשיות ומעליהם את הלטות בעזרת ברגי 10 (הרבה ברגי 10...במקרה שלי עפו כמעט 400), לאחר מכן מתקינים את הסנטף (שגם הוא הוזמן לפי מידה) בעזרת ברגי איזכורית (שוב - הרבה ברגי איזכורית. זה חשוב למניעת רעשים וחריקות בכל משב רוח קל).

באופן אישי חרצתי בעזרת רוטר את הקורות הראשיות מלמעלה בכדי להעביר כבלי חשמל נסתרים באופן שלא יפגעו בהתקנה שטוחה של הסנטף.

לסיום כל שנותר הוא לחבר מעין זווית פח שתמנע חדירת מים בחיבור שבין הסנטף לקיר.

הכל ניתן לקנות בחנויות למכירת עצים...

מקווה שעזרתי.
FastJack
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Oct 24, 2013
הבעות תודה: 6
מספר הודעות: 75

#53  נשלח: ד' 31/08/2016 13:15

מצטרף למה שsatilh אמר, הגורם המרתיע הוא לא המאמץ / עבודה אלא חוסר ידע.
לדוגמא: הפעם הראשונה שראיתי את המילה "ברגי איזכורית" היה בפוסט שלך.

מה שצריך זה מקור ידע / מדריכים / סרטונים שמסבירים את הנושא.
הבעיה היא שאין כמעט מקורות ידע בעברית, וכשאני מסתכל על סרטונים מחו"ל (למשל על מוצרי חשמל) לרוב יש להם מוצרים / תשתיות אחרות משלנו וקצת קשה להשליך מזה על מה שאנחנו צריכים.
spacedude (שחר)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 09, 2005

הבעות תודה: 165
מספר הודעות: 3433

#54  נשלח: ד' 31/08/2016 14:31

גורם נוסף שמוסיף לרתיעה אצל אצל חברים נוספים הוא חוסר מקצועיות/סבלנות מצד המוכרים בארץ.
אחד "התחבבים" שלי הוא להסתובב בחנויות אספקה טכנית / כלי עבודה. לא פעם אני רואה לקוח שמבקש עזרה, ברוב המקרים אני רואה שלמוכר אין שמץ של מושג והוא מחרטט את הלקוח או שבהרבה מקרים הם חסרי סבלנות.
אפילו בחנויות מתמחות בתחום כלי העבודה הרבה פעמים לרוכש עם נסיון יהיה ידע הרבה יותר גבוה מאשר המוכר. (מהכרות אישית של כמה חנויות שמתמחות בכלי עבודה לנגרות)

בניגוד לארה"ב ששם תודעת השירות היא גבוה ובנוסף בכל מרכז של הום סנטר יש הכל מהכל. ככה שאדם בלי שמץ של מושג יכול לצאת משם עם כל הכלים והאביזרים + הידע הנדרש על מנת לבצע כל פרוייקט בכל סדר גודל.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 20, 2004

#55  נשלח: ד' 31/08/2016 15:21

FastJack כתב:
מצטרף למה שsatilh אמר, הגורם המרתיע הוא לא המאמץ / עבודה אלא חוסר ידע.
לדוגמא: הפעם הראשונה שראיתי את המילה "ברגי איזכורית" היה בפוסט שלך.

מה שצריך זה מקור ידע / מדריכים / סרטונים שמסבירים את הנושא.
הבעיה היא שאין כמעט מקורות ידע בעברית, וכשאני מסתכל על סרטונים מחו"ל (למשל על מוצרי חשמל) לרוב יש להם מוצרים / תשתיות אחרות משלנו וקצת קשה להשליך מזה על מה שאנחנו צריכים.

אני בהחלט מקבל שפערי ידע ומידע הינם גורם מרתיע. אני חולק עלייך שלא ניתן למצוא את המידע ברשת די בקלות או בחנויות "נורמליות" לאספקת הציוד האמור. אתן דוגמא לכוונתי...

מעולם לא התקנתי ולא חיברתי מצלמות אבטחה ל NVR ובטח שלא משתי חברות שונות. גם פרוטוקולי תקשורת הינם בדר"כ סינית עבורי. אז חפרתי וחפרתי ברשת עד שמצאתי, אחרי לא מעט דם יזע ודמעות, פיתרון.

היתרון - למדתי ועכשיו אני יודע ולא איזה טכנאי...שבכל פעם שיהיה גליצ' אצטרך לקרוא לו.

דוגמא נוספת - כאשר התקשרתי לחברת פימא לרכוש מערכת אזעקה אמרו לי שמוכרים רק לטכנאים, אמרתי "יופי אני הטכנאי" אמרו שאם לא עברתי קורס דרכם אני לא טכנאי מוסמך מטעמם. לא עזרו ההסברים ש"מה איכפת לכם כסף שלי בעיה שלי..." בסוף מצאתי אחלה חנות בדרום ת"א (לא זוכר שם), רכשתי מהם הכל. אומנם יומיים עם חוברת מדריך לטכנאי ובהתחלה כלום לא הצליח ולא הסתדר אבל בסוף הכל עובד יופי טופי...עם שני קיבורדים, 4 אזורים ובפחות מחצי עלות.

כנ"ל לגבי, הרכבת מחשב, התקנת פרקט, ריתוך, חיתוך עץ, ברזל או קרמיקה, עבודה עם ג'קסון, אבן משחזת (דיסק), מסור שרשרת וכו'.

לא תמיד זה טיול בפארק ולפעמים זה דורש הרבה חפירות אבל בסוף זה משתלם. אגב, מניסיון, בעלי מקצוע שבאים ורואים שאתה מבין מה אתה עושה ויודע לא פחות טוב מהם ואולי אפילו יותר. נזהרים ומבצעים את עבודתם כפי שצריך.

אשמח לעזור ולסייע לכל מי שרוצה להבין איך לעשות משהו ולא יודע היכן להתחיל או מה לעשות. באמת שזה הרבה פחות מורכב/מסובך ממה שזה נדמה.
amira (אמיר)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 20, 2004

#56  נשלח: ד' 31/08/2016 15:29

spacedude כתב:
גורם נוסף שמוסיף לרתיעה אצל אצל חברים נוספים הוא חוסר מקצועיות/סבלנות מצד המוכרים בארץ.
אחד "התחבבים" שלי הוא להסתובב בחנויות אספקה טכנית / כלי עבודה. לא פעם אני רואה לקוח שמבקש עזרה, ברוב המקרים אני רואה שלמוכר אין שמץ של מושג והוא מחרטט את הלקוח או שבהרבה מקרים הם חסרי סבלנות.
אפילו בחנויות מתמחות בתחום כלי העבודה הרבה פעמים לרוכש עם נסיון יהיה ידע הרבה יותר גבוה מאשר המוכר. (מהכרות אישית של כמה חנויות שמתמחות בכלי עבודה לנגרות)

בניגוד לארה"ב ששם תודעת השירות היא גבוה ובנוסף בכל מרכז של הום סנטר יש הכל מהכל. ככה שאדם בלי שמץ של מושג יכול לצאת משם עם כל הכלים והאביזרים + הידע הנדרש על מנת לבצע כל פרוייקט בכל סדר גודל.

זה תמיד נכון. האם בתחום הקולנוע ביתי זה פחות נכון??? טלוייזיות??? מוכרים בא.ל.מ או במשביר או במחסני חשמל או השד יודע איפה, כן מבינים משהו במה שהם מוכרים???

הום סנטר ואייס בישראל לא שונים מבסט ביי...מישהו מבאי הפורום היה רוכש שם רמקולים??? בארה"ב אין שום בעיה. הם הביאו לארץ רק את השם וחיברו לזה סחורה *** במחירים מופקעים.

יש לא מעט חנויות טובות שיודעות לשאול את השאלות הנכונות ולוודא שתקח מה שאתה צריך. רק צריך לדעת היכן למצוא אותם.

גיליתי למשל שהקבלן עשה לי *** של אטימה עם זפת קר (מה שאסור לעשות) באיזה גג קטן. אני יכול לפנות לגגן ולשלם הון, במקום זאת בחרתי לבצע מחקר אינטרנטי קצר, למצוא שככל הנראה מה שאני צריך זה כנראה סיקה 560 וללכת לחנות חומרי בניין שקרובה אליי ולרכוש. אני מקווה שזה יפתור את הבעיה אם לא תמיד אפשר לקרוא לגגן .

אם הצלחתי - למדתי לאטום גג אם לא - למדתי איך לא אוטמים גג

בכל מקרה, תמידאפשר לשאול פה בפורום, יש לא מעט חברים שמבינים עניין ויוכלו לסייע.
movieman
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2011
הבעות תודה: 337
מספר הודעות: 4461

#57  נשלח: ד' 31/08/2016 16:05

כל הכבוד לך !!!!

גם אני מת על DIY (בניתי ח. ארונות , תכננתי מטבח , מיטה צפה באוויר וכו'..)

הסיפוק שזה נון אח"כ שווה את כל השעות של העבודה הקשה .
ולא תמיד זה הכי זול אבל זה תמיד קולע למה שרוצים .
spacedude (שחר)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 09, 2005

הבעות תודה: 165
מספר הודעות: 3433

#58  נשלח: ד' 31/08/2016 20:24

אמיר,
שלא תתבלבל, התכוונתי להום סנטר בארה"ב.
בארץ כל הרשתות האלו באמת מקבילות לרשתות החשמל.
אבל בארה"ב בכל הום סנטר תמצא הצע של מוצרים שכל החנויות בארץ (שמתמחות בעבודה בעץ לצורך העניין) לא מחזיקות ביחד.

ועדיין בחנויות שמתמחות בכלי עבודה ובאספקה טכנית הרבה פעמים המוכרים חסרי ניסיון מעשי.

אותו דבר בחנויות האודיו וידאו המתמחות בארץ, יש פה לא מעט חברים שיכולים ללמד את הרוב המוחץ של המוכרים הרבה דברים על הציוד שהם מוכרים.
בשורה התחתונה גם אם אתה הולך לחנות מתמחה (בכל תחום) לא בהכרח שתקבל את הייעוץ האופטימלי או את התמורה הכי גבוהה לכסף שלך.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 20, 2004

#59  נשלח: ד' 31/08/2016 20:53

spacedude כתב:
אמיר,
שלא תתבלבל, התכוונתי להום סנטר בארה"ב.
בארץ כל הרשתות האלו באמת מקבילות לרשתות החשמל.
אבל בארה"ב בכל הום סנטר תמצא הצע של מוצרים שכל החנויות בארץ (שמתמחות בעבודה בעץ לצורך העניין) לא מחזיקות ביחד.

ועדיין בחנויות שמתמחות בכלי עבודה ובאספקה טכנית הרבה פעמים המוכרים חסרי ניסיון מעשי.

אותו דבר בחנויות האודיו וידאו המתמחות בארץ, יש פה לא מעט חברים שיכולים ללמד את הרוב המוחץ של המוכרים הרבה דברים על הציוד שהם מוכרים.
בשורה התחתונה גם אם אתה הולך לחנות מתמחה (בכל תחום) לא בהכרח שתקבל את הייעוץ האופטימלי או את התמורה הכי גבוהה לכסף שלך.

כנראה שלא הסברתי עצמי נכון...אני מסכים עם כל מילה שכתבת. כמו באודיו - וידיאו, כך בחנויות כלי עבודה וכך בכל תחום - הרשתות בארץ פח אשפה וחנויות מתמחות יש מזה ויש מזה. בארה"ב הדרישות והסטנדרטים שונים לחלוטין ובהתאם ההיצע והאיכות הן ברשתות והן בחנויות המתמחות.

בדיוק בגלל זה אני משתדל לבצע מחקר אינטרנטי, חברים שמכירים/מבינים וכיו' ואז לקנות בחו"ל...
הקרנף
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 24, 2015
הבעות תודה: 50
מספר הודעות: 426

#60  נשלח: ה' 01/09/2016 2:01

amira
וואוו איזה עבודה והשקעה.
כל הכבוד לך על האומץ לעשות עבודות כאלו.

יש לי ידיים די טובות, אבל בד"כ פעם ראשונה שאני מבצע עבודה, היא לא יוצאת הכי טוב, בגלל כל מיני פאקים קטנים ותקלות שלא ידעתי עליהם מראש.
לכן, אני בד"כ מתקן דברים פשוטים יחסית או דברים שהתקלקלו ולא שווה לשלוח לתיקון ואת העבודות הגדולות באמת משאיר לבעלי מקצוע.
אבל, כשבעל מקצוע מגיע, אם יש לי זמן, אני מסתכל על העבודה שלו כדי לדעת מה לעשות אם שוב תהיה לי בעיה ואז אוכל לטפל בה בעצמי...

חוץ מזה, זמן זה בכל זאת כסף ואין זמן לעשות הכל...

בקשר לשאר השרשור
מסכים עם החברים שאין בחנויות בעלי מקצוע שבאמת יכולים לעזור, אבל זה בכל תחום.
חומרי בניין, עשה זאת בעצצמך, אלקטרוניקה ביגוד וכדומה.
הסיבה- בעלי חנויות מתקמצנים לשלם משכורות נורמאליות לעובדים טובים שישארו ויתמקצעו ובמקום זה מה שחשוב להם זה רק המכירה.
אז גם אם נפלת על מוכר שבאמת מבין (בד"כ הבעלים או עובד וותיק), רובם יעדיפו לנסות למכור לך משהו שהם רוצים למכור (רווח גדול, מלאי גדול וכו') ולא משהו שבאמת מתאים לך כצרכן....

לכן, אני מבצע כמעט את כל הקניות שלי באינטרנט או עושה בדיקה לפני זה באינטרנט ואז הולך לחנות.
במקום שבעלי חנויות יבינו, שהיתרון שלהם על האינטרנט זה איכות העובדים והמקצועיות שלהם, הם מתקמצנים עליהם וכך נראית התוצאה...
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > DIY עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה