KS9500 - ריכוז בעיות / חוויות / המלצות

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
atraf
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

@liorlankri

על המריחות הצלחתי להשתלט דיי בקלות עם ההגדרות שרשמתי בפוסט הקודם -
בכל מקרה יש לך פה הסבר מפורט על ההגדרות והעניין -

Auto Motion Plus

This setting removes blur and judder from scenes with rapid movement.

Movies and most prime-time TV shows are usually recorded at 24fps; live TV, reality TV, and sports are recorded at 30fps or 60fps. If you have a Blu-ray player that can output at 24Hz/fps, I recommend using this output setting to avoid introducing "3:2 pulldown/telecine judder" (also know as 'presentation' or 'cadence' judder). 'Telecine judder' can be corrected via 'frame-repeat' (e.g. by using 5:5 pulldown on a 120Hz LCD).

However, that said, it's important to also realize that there is a different kind of 'motion judder' that is inherent in the source - especially with content that is filmed at 24fps. This is know as "low-motion/low-framerate judder" or "film judder". Movie directors can reduce the effects of 'film judder' by changing the scene and its lighting, and by reducing extreme camera motions. However, to deal with daylight action scenes, they usually resort to adding 'motion blur' by increasing camera shutter angles or exposure times - the lower the shutter speed, the greater the motion blur.

"Auto Motion Plus" uses 'Motion-Compensated Frame Interpolation' (MCFI) to introduce additional frames between the original frames in order to increase the perceived framerate and reduce 'motion blur' and 'low-motion judder'. This, especially the "Standard" and "Smooth" settings, creates a "Soap Opera Effect" (SOE) and can also introduce undesirable visual artifacts and ghosting, and, sometimes, can even lead to an increase in 'motion judder' (e.g. 'micro stuttering'; 'playback jitter/choppiness'; 'frame skipping').

MCFI estimates motion trajectories and interpolates new images along the motion trajectories. This may yield high quality conversion if the true motion trajectories are accurately estimated and the occlusion areas caused by motion are properly processed. Unfortunately, it is very difficult to accurately estimate the true motion and to properly process motion-occluded areas.

The most advanced 'frame rate conversion' (FRC) methods use 'motion estimation' (ME), which is the process of finding corresponding points between two video frames using complex algorithms, to improve the quality of 'interpolated frames'. However, not all ME technologies are created equal.

Unless you are one of the few people who actually enjoys the dreaded "Soap Opera Effect", you should either set "Auto Motion Plus" to "OFF" or "Clear" (the lowest setting) - especially when watching prime-time TV shows or movies. The "Clear" setting helps reduce 'motion blur' without causing any apparent/noticeable SOE or visual artifacts.

The "Standard" and "Smooth" settings can reduce 'motion blur' and 'judder' in fast-paced content such as sports and certain video games.

Selecting "Custom", allows you to adjust "Blur Reduction" and "Judder Reduction" individually (setting both to "0" disables all 'frame interpolation'). Choosing "Custom" also makes available the "LED Clear Motion" option [see next entry below].

Note: It appears that in 3D mode, setting "Auto Motion Plus" to "OFF" doesn't actually disable 'MCFI'. Therefore, to completely disable all 'frame interpolation' in 3D mode, you need to choose "Custom" and set both "Blur Reduction" and "Judder Reduction" to "0".

(I set mine to "Clear" for most content.)
...
המקור פה - ובאופן כללי יש הסבר מפורט על כל ההגדרות בטלוויזיה אומנם לדגם הJS אבל אין יותר מידי הבדל, מומלץ לקרוא.
http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-f ... st39776650

shaharfs
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

קיימת עננות/זליגה רק כשהמסך מוחשך לחלוטין ומופיע בו נקודה או תמונה קטנה בהירה לא רואים את זה בסרטים או בתוכניות, לגבי תנועת הידיים תנסה ללכת לחנות ולראות את הסרטון שאתה רואה בבית במסכים אחרים תראה אם יש הבדל. לפי דעתי הכל עיניין של כיול קיימים ברשת המון אופציות לכיול תנסה בסוף תמצא את האחת שתתאים לך
סאונד טוב, מסך טוב, הכל טוב...

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

חברים תודה רבה על השירשור , קראתי בעיון רב את כל מה שכתבתם

ואני נאלץ לוותר על ה9500 :( יותר מידי "דברים" שצריך להתמודד איתם ...

אמתין שאולי יביאו את ה 9800 לארץ בגודל של 55 \ 60

או שאני יורד מסמסונג ועובד ל OLED , או לפנסוניק

tall101
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

ממליץ לך על KS8500
אין שום בעיות שהוזכרו פה ויותר זולה

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #35 

tall101 כתב:ממליץ לך על KS8500
אין שום בעיות שהוזכרו פה ויותר זולה
...
·

גם חלק מהאנשים לא ניתקלו בבעיות ב 9500 וחלק כן .

אלה שלא ניתקלו אתה לא יכול לדעת אם יש בעיות והם פשוט לא שמו לב אליהן..

כל אחד עם הרגישויות שלו ואני בחור מאוד רגיש :lol:

liorlankri (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

היי חברים

1. החלטתי לפנו לסמליין לגבי בעיית המריחות בתנועה מהירה - זה משהו שאני לא מסכים אליו בטח לא במוצר כל כך יקר. כתבתי להפ פניה שבוע שעבר אבל טרם חזרו אלי (נראה לי זה הולך להיות מרדף ארוך.....)

2. שמשחקים GTA V ב XBOX ONE שמחובר ל KS9500 יש לפעמים תקיעות קטנות בתמונה (הם מאוד קטנות אבל ניתן להבחין בהם) האם זה קשור למונח של מספר תמונות בשנייה (איך נקרא המונח הזה PSI או FPS ) מישהו נתקל בזה?

3. אשמר לקבל הסבר קצר על מה זה קודי, איך זה קשור לחיבור לטלוויזיה? כולם אומרים לי שאפשר לראות את הסרטים הכי חדשים דרך זה. אשמח לפרטים

tall101
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

liorlankri
1. כנראה שהמסך שלך תקול תנסה לממש אחריות כי לפי איך שאתה מתאר את זה המריחות מוגזמות.. יש לי את הks8500 שהוא דגם נחות לעומת שלך ואין שום מריחות בתנועה מהירה
2. בשביל זה נועד "מצב משחק" מבטל את מנגנוני ההחלקה ומפחית את הלאג
3. קודי זאת תוכנה להרצת סרטים/סדרות וכו' שרצה על כמה סוגי מחשבים.. יש לך פה פורום בשביל זה מוזמן להיכנס לשם להסבר יותר מפורט

stonedolphin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #38 

שאלה/עזרה קניתי את ה UE65KS9500, היא כבר יושבת אצלי בבית רק מחכה למתקין שיגיע ביום חמישי,
לאור כל השירשורים והביקורות של התקופה האחרונה יש לי רק שאלה אחת לבעלי ה KS9500 ...
האם עכשיו כשהיא כבר אצלכם אתם מרוצים ממנה או שהייתם שמחים להחליף אותה לטלויזיה אחרת (באותו טווח מחירים פלוס מינוס 3000 ש"ח למעלה/למטה) ואם כן לאיזו ?

האם למשתמש הממוצע יקפצו בעיות לעיניים שיהרסו לו את חווית הצפיה ?
האם אני הולך להיות מרוצה מהסמסונג 65 החדשה שלי או שכדאי להתחרט כל עוד אפשר ולמצוא משהו אלטרנטיבי ?

liorlankri (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #39 

אני אגיד לך את האמת. ציפיתי להרבה יותר ממסך שנחשב "ספינת הדגל" של סמסונג. אני אישיתי די התאכזבתי ממה שהגיע.

אני לא אומר שהיא לא טובה, אבל עדיין יש הרבה דברים שמפריעים - זליגות, מריחות, תמונה לא הכי יפה בתצלומי חושך.

ברמה האישת, אם היה לי תקציב של בערך עוד 5 אלך הייתי הולך על ה OLED של LG דג ה B6 או C6.

תעדכן מה עשית בסוף זה מעניין!

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

לדעתי, הציפיות מהמסך צריכות להיות תואמות לציפיות ממסך LCD עם תאורה מסגרתית, עם כל המשתמע מכך. כל תיאורי הבעיות שיש כאן ובשרשורים אחרים על המסך בסופו של דבר הן בעיות די סטנדרטיות במסכים מהז'אנר הזה. וחובה לדעתי לזכור שכאמור, בסופו של יום, מדובר במסך LCD עם תאורה מסגרתית. גם אחרי כל התמיכה ב- HDR וה- 1000 ומשהו ניטס תאורה. זה עדיין מסך עם תאורת LED במסגרת.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

liorlankri (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #41 

אתה צודק. אם היה לי ידg מוקדם על ההבדלים והבעיות אז לא הייתי הולך על ה ks9500

shaharfs
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

רוב ה"בעיות" לפי דעתי מסתכמות בכיול נכון, המסך עצמו ברמה מאוד גבוהה נראה ונשמע מצויין בהתחשב בזה שזה לא מהמסכים היקרים בשוק.
סאונד טוב, מסך טוב, הכל טוב...

liorlankri (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #43 

את עניין המריחות של עצמים שנעים מהר במסך לא הצלחתי לפתור בכיול ואפילו היה טכנאי שאמר ש"ככה זה" תשובה שממש ממש לא סיפקה אותי.

פניתי לסמליין ביום חמישי, אמרו שפתחו קריאה וזה לוקח 2 ימי עסקים. עכשיו כבר יום שלישי כלומר 2 ימי עסקים עברו מזמן ועדיין לא חזרו אלי.....

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #44 

liorlankri כתב:את עניין המריחות של עצמים שנעים מהר במסך לא הצלחתי לפתור בכיול
ואפילו היה טכנאי שאמר ש"ככה זה" תשובה שממש ממש לא סיפקה אותי.

פניתי לסמליין ביום חמישי, אמרו שפתחו קריאה וזה לוקח 2 ימי עסקים.
עכשיו כבר יום שלישי כלומר 2 ימי עסקים עברו מזמן ועדיין לא חזרו אלי.....
...
·

לאיזו תשובה אתה מצפה מסמליין ? החלפת מסך ? זה יעזור ?? :roll:

9xcalibur9
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 109 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

טוב,

חייב גם לומר כמה מילים.

הטלויזיה הזו מושלמת לחלוטין מבחינתי...עד שאתה מסתכל עליה בחדר מוחשך לגמרי.
בחדר מואר קשה לשים לב לעננות המרגיזה שמבצבצת שם.
גם כשמכבים את האור זה מתחיל להיות מורגש רק כשהתמונה חצי חשוכה או שמקטע ממנה אמור להיות שחור.
אז זה כבר ממש מציק בעין.
הזמנתי טכנאי של סמליין ליום חמישי וזה גם אחרי שיצאה לי הנשמה עד שהצלחתי לתפוס אותם.
אני רוצה להישאר אופטימי ושהם יבינו עניין ושיחליפו בלי לשאול שאלות מיותרות.
מקווה שבפעם הבאה שאחזור לפה תהיה לי מילה טובה לזרוק עליהם.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”