האם סמסונג מטעה את הקונים בכוונה ?

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
BOCHMAN
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: 55ku7000

נושא שלא נקרא #136 

@AfikYakov
·

אני אעשה סדר: המחיר שקיבלתי 4600 ושנה אחריות יבואן רישמי, ניתן להוסיף 200 ש"ח להרחבת אחריות לעוד 4 שנים.

בנוסף קיבלתי הצעה אחרת על מסך "LG UH651Y 55 מחיר של 4290 כולל 3 אחריות יבואן רישמי.

nirmv
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #137 

אני לא משפטן אבל דעתי היא שאם היבואן החליט לקרוא למוצר 7000, כאשר באותה מידה היה יכול גם לקרוא לו 6300, או אפילו 6900, ולא להשתמש במספר דגם שכבר בשימוש ע"י היצרן בשביל מוצר אחר טוב בהרבה, כי זה הרי ברור שבעולם הצרכנות הגלובלי הדבר עלול לגרום לבלבול, אזי יש לזה משמעות ויש לזה חשיבות וייתכן שמדובר בהטעייה.

אני לא בטוח שהאשמה בייבואן, אולי המטעה העיקרי זו חברת סמסונג שממתגת מוצרים מסדרות שונות באותו מספר דגם בהתאם לאיזורי השיווק השונים.

גם אם זה כשר זה מסריח, ובנושאים של הטעיית הצרכן, מה שמסריח לפעמים ייחשב כלא כשר. וגם אם אף אחד לא באמת יתבע, יש לזה משמעות צרכנית, זה מרגיז, זה מבלבל, וראוי להזהיר את הלקוחות מפני עניין זה.

זו דעתי.

AfikYakov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: 55ku7000

נושא שלא נקרא #138 

@BOCHMAN
לגבי LG אין לי מושג, אני לא כזה מומחה בתחום אפשר להגיד לא כזה מבין, אני גם די חדש פה. אני מציע שניתן לחברה פה שמבינים להגיד מה יותר שווה.
אבל מה שכן תדע שיש הבדלים בין סמסונג לאל ג'י לגבי הפאנל, איכויות וכו, אני מקווה שהחברה יענו ויתנו לך תגובות שיעזרו לך לבחור

pedelt
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #139 

@Nir1
·

בדר"כ כאשר באמת רוצים לסיים דיון נהוג פשוט לסיים אותו, מבלי להעלות טענות כלשהן שלא יזכו לתשובה כי "סיימנו".
או בצורה מעט בוטה יותר, להפריח נפיחה ולצפות שכולם יקבלו זאת בהבנה כי עד שהריחו זאת כבר הלכת.

האמת שזעזעת את בטחוני, אז חזרתי להודעה הפותחת של השרשור כדי לבדוק זאת, אך חששותי התבדו.
שוב פעם, אתה לוקח מילה מפה ומילה משם ומרכיב מכך משפטים אחרים של מה לדעתך באמת התכוון המשורר, או במקרה זה המשרשר.

כאשר רשם שהוא "מרגיש מרומה" לא כיוון זאת כלפי החנות או היבואן כפי שאתה כיוונת זאת באותם משפטים אשר כתבת ואליהם הגבתי.
לא מקבל זאת? בבקשה;
אני לא חושב שזו הטעייה מכוונת מהיבואן סמליין לכן רשמתי בכותרת ההודעה "סמסונג "
...
עדיין לא מקבל זאת? לבריאות. לכך בדיוק התכוותי בדבריי ממקודם, בניית הטענות "בדיעבד" ולא לפי כוונת הצדדים האמיתית רק כדי לשרת את ההליך המשפטי ולא את חקר האמת. אבל זה לא רק אצלנו וזה כבר דיון ליום אחר.

אתה הרי יודע שהבנתי מצוין רק איני מסכים עם ההשוואה. אני מניח שאתה גם מבין למה.
בכל מקרה, אם ברצונך לסיים את הדיון אינך חייב להרחיב על שום דבר. ערב טוב.
רק אציין כי היה מדובר בשיח מעניין, בטח לאדם כמוני ששוכב במיטה עם דלקת גרון כבר 3 ימים ברציפות.

-רות-

AfikYakov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #140 

@nirmv @pedelt
זוהי תגובת סמסונג לא המלאה, שאלתי אותם עוד כמה שאלות קאטציות שיכולות להפיל אותם בכל הסיפור פה, תנו דעתכם "לפענח" את התשובה.
ציטוט של סמסונג:
היי יקיר,
הטלוויזיות של סמסונג משווקות באיזורים שונים בעולם תחת דגמי מוצר שונים (קוד מוצר).
ההבדל בין סדרה 7 הגלובאלית לבין סדרה 6 הגלובאלית היא עיצובי בלבד (מתבטא גם במשקל ובמידות).
הנציגים המקומיים נותנים שרות למוצר המקומי בלבד שאותו הם מכירים, לכן אין להם אפשרות לסייע בשאלה מסוג זה.

מה זה אומר? שהבדל מכני אין והכל אותו דבר ומה ששונה הוא רק העיצוב? הוא גם אמר סדרה 7 "הגלובאלית"... אם זה גלובאלי אז זה אמור להיות זהה בכל העולם לא?

atraf
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #141 

לפני שרכשתי את הUEKS9500 ביררתי את העניין אל מול סמליין שכן כל הביקורות בחול על דגם הUE מציגות אותו כדגם בעל BACK LIT, אבל בארץ הוא בפועל EDGE LIT.
לאחר התעקשות קטנה הגעתי למנהל וקיבלתי תשובה חד משמעתית שלא מדובר באותו הדגם, הוא בטכלס דומה במאפייניו לדגם הUN שמשווק בארה"ב וכנ"ל גם דגם ה9800 שמגיע לארץ, הוא זהה לדגם שמשווק בארה"ב, הסיבה היחידה שלדעתי זה עדיין נקרא UE היא בגלל ארץ היצור שהיא סלובקיה.

מבחינת סמליין זה נוח, והם נעזרים בזה כדי לנצח דיי בקלות את כל המתחרות מבחינת המחיר שבו הם משווקים את "ספינת הדגל שלהם".
הם גם בחרו לייבא לארץ רק גדלים של 78 אינץ' ומעלה מסדרת ה9800 כדי עוד יותר להפריד בין השניים מבחינת המחיר ולהדגיש שה9500 היא ספינת הדגל עד 65 אינץ' (מה שלא נכון בשאר העולם).
יש פה בהחלט מהלך שיווקי אגרסיבי, ובשביל זה עושים בירורים לפני ורק אז מחליטים החלטות.

כמו שכבר נאמר פה רוב הישראלים הולכים לחנות וקונים מה שיפה וגדול יותר ומה שהמוכר בחנות דוחף להם, אז כן סדרה 7 "גדולה" יותר מסדרה 6 ולכן זה מוכר ולקוחות ישלמו יותר, זה לא באמת מעניין את הישראלי הטיפוסי שבארץ סידרה 7 היא בפועל סדרה 6 בחו"ל, ההשוואה נעשית אל מול המוצרים שקיימים בארץ ולא אל מול המוצרים שקיימים בחול.

בכל מקרה אם כן מסתמכים על ביקורות ברשת זה דיי קריטי לקרוא את תוכן הביקורת ולא רק את מספר הכוכבים שהטלוויזיה קיבלה, נתקלתי בזה גם במוצרים אחרים ואפילו בתוך ארצנו הקטנה, למשל מזרונים של עמינח -
עמינח מייצרת מזרון מסויים ונותנת לו שם שונה בכל רשת שבה הוא משווק ככה שלעולם הלקוח לא יוכל להשוות בין הדגמים או להשוות מחירים, זה מלוכלך אבל חוקי וזה קורה.

alonfo
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #142 

אז השאלה המתבקשת....

מי יודע? האם מסכים KU7000 ביבוא מקביל - מתקדמים יותר ומכילים תכונות שלא קיימות במסך KU7000 באחריות סמליין....?

האם כדאי לקנות יבוא מקביל?

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #143 

הנושא כבר נדוש.
אני שוב חוזר על ההמלצה שלי - להיעזר במדד ה-PQI כדי להבין בצורה הפשוטה ביותר איזה דגמים מקבילים אחד לשני.
היבואן מרוויח מהמצב פעמים כי פעם אחת יש מראית עין של מחירים נמוכים בהשוואה לחו"ל וגם ליבואנים המקבילים יש בעיה כי הם כאילו יקרים יחסית אבל בעצם מוכרים מסך איכותי יותר ופעם שניה רק לו יש עברית. ככה הוא מצליח להגדיל את נתח השוק שלו.
אל תשכחו גם שהדגם מורכב יותר ממה שציינתם: AABBCCDDDDEEEE. למשל UE55KS8000WXYZ
כאשר AA - מיקום UA/UE/UN
BB - גודל
CC - סוג K/KU/KS
DDDD - דגם
EEEE - תת-דגם

AfikYakov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #144 

@Alon_Solo
מה זה מדד PQI? ולא ממש הבנתי... מה אתם כאילו אומרים שאם מזמינים יבוא מקביל נראה לכם שתקבלו את ה UN? אני לא חושב

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #145 

לדעתי לא ניתן למצוא בכל מקרה מסך מדגם UE55KU7000 מיבואן מקביל, פשוט כי אין חיה כזו בחו"ל ואין להם מאיפה לייבא את זה במקביל. זהו דגם בלעדי של סמסונג ישראל / סמליין. יבואן מקביל אולי יכול להביא את ה- UN55KU7000 מצפון אמריקה, אבל אז כאמור זה מסך אחר וההשוואה כאמור בין הדגם של היבואן המקביל לדגם של היבוא הרשמי לא תהיה נכונה.

תכל'ס אני די מתקשה להבין איך נושא כל כך פשוט (וגם די טחון כי בערך מההשקה של הליין שלהם במאי מדברים על זה בפורום) המריא לדיון כל כך פילוסופי וכל כך כבד. העניין די פשוט וגם מי שפספס את כל החודשים האחרונים, בהם נאמר שוב ושוב ושוב (ושוב) בדיונים שונים שהדגמים בארץ שונים מחו"ל, קיבל בשרשור הזה את כל המידע (והרבה מעבר) להבנה של מי נגד מי.
לא כל דבר קטן צריך האכלה בכפית. העובדות נכתבו ונדושו כאן ושכל אחד יפיק ויסיק מזה מה שהוא צריך, כולל מתכנני התביעה בבית הדין העליון.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

AfikYakov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #146 

@jacko-il
השאלה אם אתה בוחר יבוא מקביל יש לך את האופציה לבחור מאיפה נגיד לבחור את ה UN, אני בספק, ממש לא נראה לי.
בכל אופן כן הנושא נטחן מכל הכיוונים האפשריים, בכל אופן בכלליות מרוב חוות הדעת אין חוות דעת שלילית לגבי הטלויזיה UE50KU7000 יותר נכון ממה שאני קורא, תקנו אותי אם אני טועה, אני מדבר על פרטים טכניים לא לגבי כל הנוכלות שנעשתה אם בכלל.
כמו שאמרו פה חלק, זה הדגם בארץ בין אם נרצה או לא... ודגמים אחרים יקרים בהרבה.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #147 

@AfikYakov
PQI זה מדד שסמסונג המציאו. לא עוזר לנו הרבה בחיים. חוץ מלצורך השוואה. זה אמור להופיע התחילת המפרט של הטלוויזיה באינטרנט.
הכי פשוט לשאול את היבואן המקביל מאיפה המסך מגיע. UN זה מארה"ב אבל UE יכול להגיע מכמה מקומות באירופה. ו-UA האסיאתי (שעד לפני שנה היה היבוא הרשמי) ממש לא חייב להגיע מסין (כנראה שההפך הוא הנכון).

איגורפ
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #148 

בקופסת קרטון של טלויזיה כתוב סדרה 7

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 104 פעמים

נושא שלא נקרא #149 

TheCoolest כתב:עזוב, ממליץ לך לקנות את הנאון ולהפסיק לשבור את הראש. באמת.
...
קורא בעיון רב את השרשור העצוב. לא יודע מה אמת ומה לא, גם לא ממש רציתי להתערב בכל הנושא
אבל ברגע שהוזכרה הנאון, נדלקו לי כל האורות והפיוזים במוח, הבזקים בלתי פוסקים מהשרשור ''ההוא'', ממש חגיגת זיקוקים עם גאמוט צבעים רחב במיוחד.
זהו, אין מה להוסיף. חבל שכך נראים הדברים..

·
נערך לאחרונה על ידי מקרנסקי ב 13/12/2016 22:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

lior96
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #150 

קראתי פה קצת מהתגובות האחרונות ואני לפני קנייה של המכשיר
ידעתי מלפני שהדגם הוא בדוגרי KU6300
אבל ראיתי פה ששאלו אם ה KU7000 של יבואן מקביל יכול להיות באמת KU7000
למישהו יש תשובה לזה?

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”