האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!
מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אנשים שהתנסו עם ובלי רמקול סנטר - מה לדעתכם עדיף?

עמוד 4 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
mulder
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 155
מספר הודעות: 3528

#46  נשלח: ו' 17/02/2017 14:44

בשורה התחתונה: לדעתי כן, צריך, אבל כמה אפשר להתווכח על טעם אישי.

למה בכלל להוציא רכיב מהמערכת? אם הוא גרוע אז להחליף. אבל לא לוותר עליו לגמרי. הייתם מוותרים על סראונד או סאב?

סרטים מקודדים ב 5.1 ערוצים דיסקרטיים, ולרוב יותר. לא צריך להסביר פה מה דיסקרטי אומר מהבחינה הזאת.

מה שנשמע כבמה גדולה יותר וכל החברים שהזמנתם מתעלפים לכם בסלון, בסופו של דבר בא על חשבון הדינמיות, שלא יהיה לכם ספק. סנטר איכותי הוא זה שעוזר לפתוח את המערכת ולשחרר את הקדמיים. וזה נכון גם לרמקולים יקרים.

אני לא מקבל את הטיעון של לוקאליות וקופסתיות. אפקט סראונד ימני אחורי יגיע מאחור בצד ימין. דלת שנפתחה בצד שמאל מקדימה תגיע מרמקול קדמי שמאלי. למה זה כן בסדר אבל דיאלוג ואפקטים מסוימים שמגיעים מהסנטר, שכך כל פסקול מתוכנן, זה לא בסדר? אם הוא נשמע קופסתי או שג'ורג קלוני נשמע שלא שתה מספיק נספרסו אז יש סיבות אחרות שצריך לבדוק.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1307
מספר הודעות: 13147

#47  נשלח: ו' 17/02/2017 16:45

ציטוט:
אני לא מקבל את הטיעון של לוקאליות וקופסתיות. אפקט סראונד ימני אחורי יגיע מאחור בצד ימין. דלת שנפתחה בצד שמאל מקדימה תגיע מרמקול קדמי שמאלי. למה זה כן בסדר אבל דיאלוג ואפקטים מסוימים שמגיעים מהסנטר, שכך כל פסקול מתוכנן, זה לא בסדר? אם הוא נשמע קופסתי או שג'ורג קלוני נשמע שלא שתה מספיק נספרסו אז יש סיבות אחרות שצריך לבדוק.

זכותך כמובן לא לקבל את הטיעונים אבל אני לא ממש מבין מההסבר שלך למה אתה לא מקבל אותם.
סראונד ימני אמורים לשמוע מצד ימין?ברור
סראונד שמאלי מצד שמאל? ברור
סנטר ? ממה שאני מבין אמורים לשמוע מהאמצע נכון? הבעיה היא מאמצע של מה? להבנתי מהאמצע של המסך. כשאתה שומע את הערוץ הזה מהסנטר ,שממוקם למטה, אתה לא שומע מאמצע ההתרחשות ,שיש לך מול העיניים.
פאנטום לא מבטל את המיידע של הסנטר, הוא מוציא אותו מהקדמיים ומאפשר לך לשמוע אותו במרכז ההתרחשות וזה כי אתה לא יכול למקם הסנטר מאחורי המסך.
הרי ברור לך שקולנוע ,כמו שצריך, הסנטר ממוקם מאחורי המסך ובמרכז (אולי אפילו כמה סנטרים) , נכון ? ולמה זה בדיוק? מיקום סנטר בבית מתחת לתמונה זו פשרה .
תראה בזמנו ,כשרכשתי את הסנטר, היה לי זימון לשימוע אצל ההנהלה ,בגלל מחירו. שנים לא בדקתי אפילו את האופציה לוותר עליו .לאחרונה ניסיתי וללא ספק העסק נשמע טוב יותר בלעדיו ,כשאני יושב במרכז בלבד. האמן לי ,לא מדובר בסנטר של שקל וחצי ,מדובר ביחידה מכובדת אבל מה לעשות שכשאני במרכז הכל נשמע טוב יותר מקדימה בלעדיו ??

אבל כאמור כל אחד יעשה ויפעל לפי הבנתו ושמיעתו .
אני מדבר מנסיון אישי ,בדקתי לא פעם ולא פעמים וחד משמעית הוא מיותר ,כשאני באמצע.
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005
הבעות תודה: 898
מספר הודעות: 6516

#48  נשלח: ו' 17/02/2017 20:27

אקיצר כל ההתנגדויות פה לרמקול סנטר הן בגלל שהסנטר נמצא מתחת למסך ולא מאחוריו כמו במסך הקרנה אקוסטי. לפי התאוריה הזו, מי שמאזין במצב "פאנטום" צריך לדאוג שהרמקולים הקדמיים יהיו בגובה המסך, הרי אחרת הסאונד לא נמצא בגובה הנכון ונשמע כאילו הדיאלוג יוצא מתחת למסך לא?
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008
הבעות תודה: 57
מספר הודעות: 752

#49  נשלח: ו' 17/02/2017 20:49

HazooM כתב:
אקיצר כל ההתנגדויות פה לרמקול סנטר הן בגלל שהסנטר נמצא מתחת למסך ולא מאחוריו כמו במסך הקרנה אקוסטי. לפי התאוריה הזו, מי שמאזין במצב "פאנטום" צריך לדאוג שהרמקולים הקדמיים יהיו בגובה המסך, הרי אחרת הסאונד לא נמצא בגובה הנכון ונשמע כאילו הדיאלוג יוצא מתחת למסך לא?

·

כן, אבל לרוב אין בעיה למקם אותם גבוה יותר כי הם לא מסתירים את המסך.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 256
מספר הודעות: 1172

#50  נשלח: ו' 17/02/2017 20:55

איתי.

אין כאן "התנגדות", אלא הסבר של אנשים שבחנו את המצב לעומק ובפועל ופחות התעסקו בתיאוריות וסלוגונים שונים של אנשי שיווק מוכשרים.

זו בחינה בהחלט לא פשוטה כי בסופה, יתכן ונגיע למסקנה כי בצענו רכישה שגויה ומיותרת ואנחנו, באופן טבעי, נוטים להגן על הרכישות שלנו.

והנה בני מספר לנו (בעמוד הקודם..)שרמקול סנטר של ווילסון שנמצא ברשותו, כבר לא מחובר , בגלל המסקנות אליהן הוא הגיע.

כל הכבוד שהיה לו מספיק אמיץ להודות בזה, למרות המשמעויות הכלכליות. זה לא דבר של מה בכך.

כל אחד צריך לשאול את עצמו מה הרפרנס אליו הוא מכוון , לאן הוא בדיוק רוצה להגיע, מה החוויה שהוא רוצה לחוות?

אני תמיד רציתי לחוות סאונד שמזכיר קולנוע וכשאני מביט במסך הקולנוע, אני לא מסוגל לזהות היכן נמצא הסנטר , לעומת זאת, קל לי לזהות את הסנטר בעשרות מערכות אחרות ששמעתי.

בעיני זו טעות וקיבעון מחשבתי שנובע משיווק, אבל כאמור כל אחד זכאי לדיעה שונה ואני לגמרי מכבד את זה...אבל אנא..מספיק תיאוריות...מה הבעיה לבצע ניסוי אמיתי וארוך?!

ולשאלתך הספציפית איתי, בסט אפים רגילים שבהם יש מסך הקרנה, כמעט תמיד יהיו שני רמקולים מסוג tower בשני צידי המסך וסנטר מתחת למסך.

הסאונד, ללא הסנטר יהיה בהכרח תמיד גבוה יותר ופחות ממורכז ולוקאלי.
הרמקולים לא צריכים להיות בגובה המסך.
האפקט והאילוזיה של פאנטום סנטר , גורם לך לחשוב שהסאונד מגיע גם מצד ימין למעלה, ככל שמישהו מדבר באזור הזה.

רן
Amir64 (אמיר)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 447
מספר הודעות: 3510

#51  נשלח: ו' 17/02/2017 20:59

yonyz

אבל אז אתה מקלקל את האודיו שאתה מקבל,
כי מאוד רצוי שהרמקולים (הטוויטרים) יהיו בגובה האוזניים כשאתה יושב.
ולרוב אי אפשר או מאוד לא נוח להנמיך את המסך כדי שיתאים לגובה הזה.

וכל אילו עם רמקולים רצפתיים יעמידו אותם על כיסא?

בקיצור,
אין "פתרון" גורף.
כל אחד צריך למצוא מה הסטאפ הכי טוב בחדר שלו,
או ללכת עם מה שהוא מאמין באמונה עיוורת שנכון, גם אם אין לכך כל ביסוס.
העיקר שכל אחד ייהנה ממה שיש לו, ומאיך שהוא בחר לסדר את כל האלמנטים.
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#52  נשלח: ו' 17/02/2017 21:02

HazooM כתב:
·

איקצר כששמים סנטר מתחת למסך הוא במרבית המיקרים גם לא בגובה הקדמיים, כפי שצריך להיות, אז כשאתה משחרר אותו מהמשוואה אתה רק מרוויח בקבלת סאונד קידמי אחיד באותו הקו של האוזניים, כן ?? ובנוסף מתקבלת תחושה שכל הסאונד עולה למעלה, כן?

איקצר, יש לי הרגשה שאתה נכנסת למגננה וללא סיבה ,כי אנחנו לא במתקפה.

טוב לך כשהסנטר לא בקו הקידמיים ? תהנה לך
yonyz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008
הבעות תודה: 57
מספר הודעות: 752

#53  נשלח: ו' 17/02/2017 21:06

Amir64 כתב:
@yonyz

אבל אז אתה מקלקל את האודיו שאתה מקבל,
כי מאוד רצוי שהרמקולים (הטוויטרים) יהיו בגובה האוזניים כשאתה יושב.
ולרוב אי אפשר או מאוד לא נוח להנמיך את המסך כדי שיתאים לגובה הזה.

וכל אילו עם רמקולים רצפתיים יעמידו אותם על כיסא?

בקיצור,
אין "פתרון" גורף.
כל אחד צריך למצוא מה הסטאפ הכי טוב בחדר שלו,
או ללכת עם מה שהוא מאמין באמונה עיוורת שנכון, גם אם אין לכך כל ביסוס.
העיקר שכל אחד ייהנה ממה שיש לו, ומאיך שהוא בחר לסדר את כל האלמנטים.

·

ההמלצה לגבי גובה המסך היא שהעיניים יהיו בגובה שליש מהמסך, אז אם הטוויטרים הם בגובה האזניים, כלומר העיניים, יוצא שהפאנטום סנטר הוא כמעט באמצע המסך.
Amir64 (אמיר)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 447
מספר הודעות: 3510

#54  נשלח: ו' 17/02/2017 21:12

yonyz כתב:

ציטוט:
...

·

ההמלצה לגבי גובה המסך היא שהעיניים יהיו בגובה שליש מהמסך, אז אם הטוויטרים הם בגובה האזניים, כלומר העיניים, יוצא שהפאנטום סנטר הוא כמעט באמצע המסך.

אני יודע מה ההמלצה,
אבל אצל רוב האנשים זה לא אפשרי, והטלויזיה גבוהה יותר.
יש מזנון גבוה מתחת, יש ילדים קטנים שעלולים לשבור את המסך או סתם לצייר עליו, ועוד המון סיבות...
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005
הבעות תודה: 898
מספר הודעות: 6516

#55  נשלח: ו' 17/02/2017 21:14

ציטוט:
איקצר, יש לי הרגשה שאתה נכנסת למגננה וללא סיבה ,כי אנחנו לא במתקפה.

הרגשות שלך מוליכים אותך שולל. על מה אני צריך להגן פה? כאילו שאני המצאתי את הסנטר...

ציטוט:
טוב לך כשהסנטר לא בקו הקידמיים ? תהנה לך

כבר ציינתי מקודם שאצלי יש שלושה רמקולים זהים באותו הגובה, מאיפה אתה מסיק שהם לא באותו הגובה, אני לא יודע.

ציטוט:
כל אחד צריך לשאול את עצמו מה הרפרנס אליו הוא מכוון , לאן הוא בדיוק רוצה להגיע, מה החוויה שהוא רוצה לחוות?

בדיוק, וזה מה שכבר רשמתי בעמוד הראשון של השרשור.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#56  נשלח: ו' 17/02/2017 22:30

istarmini כתב:

ציטוט:
...

זכותך כמובן לא לקבל את הטיעונים אבל אני לא ממש מבין מההסבר שלך למה אתה לא מקבל אותם.
סראונד ימני אמורים לשמוע מצד ימין?ברור
סראונד שמאלי מצד שמאל? ברור

סנטר ? ממה שאני מבין אמורים לשמוע מהאמצע נכון? הבעיה היא מאמצע של מה? להבנתי מהאמצע של המסך. כשאתה שומע את הערוץ הזה מהסנטר ,שממוקם למטה, אתה לא שומע מאמצע ההתרחשות ,שיש לך מול העיניים.

פאנטום לא מבטל את המיידע של הסנטר, הוא מוציא אותו מהקדמיים ומאפשר לך לשמוע אותו במרכז ההתרחשות וזה כי אתה לא יכול למקם הסנטר מאחורי המסך.

אתה אולי תשמע יותר מהאמצע של המסך במצב של פנטום כי הקדמיים גבוהים יותר אז זה יוצר אשליה של מרחביות, אבל מצד שני אתה בפירוש מאבד דינמיות. אתה מוריד ערוץ מיועד וחשוב ומעמיס אותו על רמקולים שכבר עושים משהו אחר. זה לא פתרון טוב יותר, זאת פשרה. כמו שבעתיד עם אטמוס לא אשתמש אף פעם ברמקולים שמדמים את העליונים אלא אעדיף את הרמקול הפיזי.
אולי הסנטר שלך ממוקדם נמוך מדי או סיבה אחרת שאתה שומע שהסאונד ממש מגיע מתחת למסך ולא מתפזר בצורה יפה מקדימה.
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#57  נשלח: ו' 17/02/2017 22:57

mulder כתב:
ציטוט:
...

אתה אולי תשמע יותר מהאמצע של המסך במצב של פנטום כי הקדמיים גבוהים יותר אז זה יוצר אשליה של מרחביות, אבל מצד שני אתה בפירוש מאבד דינמיות. אתה מוריד ערוץ מיועד וחשוב ומעמיס אותו על רמקולים שכבר עושים משהו אחר. זה לא פתרון טוב יותר, זאת פשרה. כמו שבעתיד עם אטמוס לא אשתמש אף פעם ברמקולים שמדמים את העליונים אלא אעדיף את הרמקול הפיזי.
אולי הסנטר שלך ממוקדם נמוך מדי או סיבה אחרת שאתה שומע שהסאונד ממש מגיע מתחת למסך ולא מתפזר בצורה יפה מקדימה.
·

ציטוט:
אולי הסנטר שלך ממוקדם נמוך מדי

הסנטר אצלי ממוקם בדיוק כמו אצל כל מי שיש לו מסך והסנטר ממוקם מתחתיו, אצלי הוא צמוד לקו המסך התחתון.

ציטוט:
אתה מוריד ערוץ מיועד וחשוב ומעמיס אותו על רמקולים שכבר עושים משהו אחר

כבר אמרנו שצריך קידמיים שיכולים להתמודד עם תוספת ערוץ הסנטר. שלי, לאוזני ,"אוכלים" את העסק בקלילות ולכן אני לא מאבד שום דינמיות אני מרוויח במה רחבה יותר, שעולה למעלה לכיוון מרכז המסך והכל נשמע פשוט טוב יותר ,כשאני יושב באמצע
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 256
מספר הודעות: 1172

#58  נשלח: ו' 17/02/2017 23:48

Mulder.

זו פעם שנייה שאתה משתמש במונח דינמיות ואני גם בפעם הזו מתקשה להבין איך המונח הזה בכלל קשור לסיטואציה של הדיון.
אתה גם חוזר ומשתמש בדוגמאות של רמקולים שגם הם לא קשורים לדיון כדוגמת סראונד או אטמוס.

אני כן אומר לך מה האבסורד הגדול בשימוש בסנטר, קוראים לזה...
הקדמיים שלך.

זוכר..הרמקולים שקנית...הקשבת להם...בחרת אותם בקפידה..
אתה מת עליהם...
הרמקולים האלה, יצאו לפנסיה ברגע שהפעלת את הסנטר, כי תאכלס 80 אחוז מהאינפורמציה של הסרט עוברת דרכו ולא דרכם.

אז איזה חלק אתה רוצה שיטפל ב 80 אחוז מהסרט?
החוליה הכי חזקה שלך, או סנטר?

..אבל אנחנו עדיין מתעסקים בהמון תיאוריה.
תכניס את הרסיבר שלך למצב פאנטום, תן לסנטר לנוח כמה ימים (הוא בטוח צריך את זה אחרי כל המעמסה הזו...)ותחזור ותדווח מה חשבת על הניסוי.

נסה לבצע אותו עם ראש פתוח.

בסך הכל מנסים לפתוח לך זווית חדשה לראייה של הדברים.

לילה טוב.

רן
MrHicUp (גיא.ל)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 28, 2006

הבעות תודה: 37
מספר הודעות: 1207

#59  נשלח: שבת 18/02/2017 0:10

כמה כמה???
mulder
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#60  נשלח: שבת 18/02/2017 0:16

RanMoyal

לקדמיים יש מספיק עבודה גם בלי שאתן להם לטפל בערוץ המרכזי. אפקטים, מוזיקה? זה לא רק הסנטר. כל חלק עושה את שלו מה שגורם לפסקול להשמע עבורי פתוח וטבעי מאשר ...פחות מזה. זאת הכוונה שלי בדינמיות. כשניסיתי בלי סנטר זה לא היה זה. והייתי בלי סנטר תקופה ארוכה ועם רמקולים מצוינים.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:
  קוד: קוד אבטחה
  הקש קוד:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה