ביקורת OLED65E7 ו- OLED65W7 (של HDTVtest)

פורום מסכי OLED בחסות LG
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@rwg1

אני יודע שאנחנו לא רואים עין בעין בנושא הזה. לא יודע כמה תוכן HDR אתה רואה, אבל אני רואה המון גם ב-HDR10 וגם ב-Dolby vision. בהתחלה נהנתי לראות תכנים כמו שאתה מתאר שיש להם specular highlights. זה נראה יפה, אבל עם הזמן זה מעיק ובוודאי שלא הייתי רוצה לצפות בכל התוכן שלי עם כזה מראה. זה פשוט לא נעים כי זה מאמץ את העין. זה מזכיר לי את העומס שהרגשתי כאשר תלת המימד לא היה עדיין מושלם (למשל תלת מימד אקטיבי של 60HZ). מאוד נהנתי לצפות ב-Mad Max, אבל אוי ואבוי אם כל הסרטים יראו ככה, זה יהיה מאוד מתיש.

בסופו של דבר, התוכן שממש הפיל אותי עם HDR היה תוכן שעד היום ראינו רק ב-SDR, תוכן כמו Santa clarita diet ב-דולבי ויז'ן. זה מימוש פשוט מושלם של HDR - אין שום מאמץ להבהיר את התמונה, ובכלל לא צריך שהיא תהיה בהירה, היא נורמלית ואם יש פה ושם specular highlights שקוף לחלוטין. היתרון כאן היה דווקא בסצינות הכיהות. הסדרה הזו פשוט שלמות של תמונה גם בסצינות כהות או סצינות מעורבות. אלה תמונות שפשוט אי אפשר לראות ב-SDR, למרות שבעצם אין שום הצדקה להשתמש שם ב-HDR. האפקט נעים לעין ופשוט הפיל אותי.

הקונטרסט של הסצינות שם מדהים בלי שהם צריכים לעשות שום פעולה מיוחדת או עוצמת אור מיוחדת. יתר על כן, נטפליקס מקודדים את הסדרה ב-Dolby vision גם בקצבי נתונים נמוכים מ-4K. בתאכלס הם מקודדים את זה לפחות בקצב נתונים אחד לכל רזולוציה: 720P, 1080P, 1440P ו-2160P. הגבלתי דרך הראוטר את את קצב הנתונים למסך שלי וראיתי שאפילו ב-720P הקונטרסט ואיכות התמונה מדהימים. כלומר, אם הייתי צריך לבחור 4K בלי דולבי, או 720P עם דולבי, הייתי בוחר בדולבי. קשה לי לדעת איך זה היה מתפקד עם LED, אבל ההנחה שלי היא שזה יצא פחות מוצלח מאשר ב-OLED בגלל הצורך של הפורמט הזה בפאנל קונטרסטי מאוד.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 257 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@jacko-il

שחר, אני לגמרי איתך במה שכתבת בנושא רמת השחור וגם בעניין החשיבות באחידות, הילות, וזליגות האור. לגבי עניין
השליטה לרמת הפיקסל או יותר נכון אפשרות הכיבוי של פיקסל בודד (כי גם ב- LCD יש שליטה על התמונה ברמת
הפיקסל הבודד) ובמיוחד כשמדובר במסכים ותוכן ב- UHD, שם אני חושב שתכונה כזו היא דבר טוב אבל היא לא
הדבר החשוב ביותר אם המסך יכול לעמעם מספיק אזורים בנפרד.

הבעיה הגדולה בגישה שלך (או בגישה המקובלת) לדעתי, ויש לנו על כך ויכוח ישן מאוד, היא בנושא שגם התייחסתי אליו
מעט בתגובה שלי לדברים של עפר. כשניגשים לבדוק את כל הנושא של שחורים וקונטרסט אז ההסתכלות על כל היא
כמעט רק מבחינת יכולות המסך, ולא יוצא לי לראות דיבור על מה שקורה מבחינת גורמים נוספים שגם להם יש
השפעה לא קטנה על הנושא הזה. להבנה של עניין הקונטרסט הנצפה (מה שנקרא באנגלית perceived contrast )
בכל מיני תנאים של צפיה והבנה שלדבר זה גם יש השפעות מהותיות על איכות התמונה היא גם מאוד חשובה, אך
כמעט אין התייחסות לעניין, ובנושא הזה כן יש הרבה חשיבות לרמות השחור, יכולות המסך והתוכן, אבל אני לא
זוכר שראיתי דיון על כך כאן בפורום.

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

כשניגשים לבדוק את כל הנושא של שחורים וקונטרסט אז ההסתכלות על כל היא כמעט רק מבחינת יכולות המסך, ולא יוצא לי לראות דיבור על מה שקורה מבחינת גורמים נוספים שגם להם יש השפעה לא קטנה על הנושא הזה.
...
לי לפחות זה ברור שצריך לבחון את יכולות המסך כשבוחנים מסך. אני מניח שבגורמים נוספים אתה מדבר על איך אנחנו תופסים את הדברים ואיך הראייה עובדת?

גיל, לא רוצה להתייחס לדעה הרווחת ולדעתם של אחרים. אני יכול רק לעמוד מאחורי הדעה שלי ומה שרלוונטי עבורי. ברמה המעשית, לא יצא לי עדיין לראות מסך LCD שמצליח לשכנע אותי בניגודיות שלו ובתפקוד שלו בסצינות חשוכות ו/או בצפייה בחדר לא מואר. ואלו הפרמטרים שחשובים לי, בין אם הם נכונים ל- HDR או לא (או בכלל נכונים באופן כללי או לא). אז כן, בתכני HDR ואולי בחדר מואר ובעוד לא מעט אספקטים, כרגע, ל- LCD (הבכירים שבבכירים) יש יתרון די גדול על ה- OLED. אבל לפחות עבורי היתרונות האלה, נכון להיום, פחות נחוצים (או פחות רלוונטים).

ואין לי כח לפתוח עוד חזית בנושא הזה. הרי כבר הסכמתי איתך עשרות פעמים שעקרונית אני מסכים איתך, רק שבשטח עבורי היתרונות של ה- OLED כרגע עולים על החסרונות שלו ביחס ל- LCD. מדגיש שוב - בעיניי. עבורי וכרגע. זאת אומרת רק למען הסר ספק - אני מתייחס רק לעצמי ורק נכון לעת עתה. הרי כבר אמרתי שאני לא שולל טכנולוגיה וכבר רשמתי מספר פעמים בעבר שעקרונית אין לי בעיה לחזור ל- LCD. כל דגם נדון בפני עצמו ונכון להיום יש אולי שני מסכי LCD בעולם ששווים התייחסות בעיניי (וגם בהם צריך לבלוע קצת צפרדע בצורה של הילות וכו' מסביב לאובייקטים).

שיהיה לנו שבוע מעולה, גם שחור וגם בהיר.
בחייאת אין לי מושג איך השרשור של הביקורות הללו שפרסמתי הגיע שוב לכיוונים הללו.. (f)
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

@oferlaor
·
עפר, לצערי אני חושב שאתה פספסת את מה שאני ניסיתי לומר בתגובה שלי. אני בדיוק מנסה כמה שפחות
להתמקד בנושא ה- specular highlights כשמדובר על עוצמות הארה גבוהות ולעבור יותר להתמקד בנושא שיפור
הצבעים שזה מביא, או במילים אחרות השיפור הגדול ב- COLOR VOLUME שיש לו לדעתי השפעה הרבה יותר
גדולה על איכות התמונה.

גם בכל מה שקשור לעניין ה- SDR לתוכן ברמות האור הנמוכות אתה לדעתי גם מפספס את מה שאני אומר.
בנושא זה אני בכלל לא מתייחס לרמות ההארה המקסימלית ב- HDR.

כשאתה צופה בחדר חשוך בתוכן יחסית חשוך ועל מסך שיכול להגיע לרמות שחור מאוד נמוכות הנתון שכתבתי עליו
בתגובה שלי לשחר והוא הקונטרסט שהעין שלך רגישה אליו גדל בצורה משמעותית. במצב כזה אתה צריך
שהמסך שלך והתוכן יוכלו לתת לך כמה שיותר דרגות הארה כדי לשמור על איכות התוכן, ותוכן ב- SDR
עם כמות הרמות שבו (מתוך ה-8 ביט האפשריים) ממש לא מתוכנן לצפיה שכזו. האמת שגם HDR לא לגמרי
מתוכנן לסוג צפיה שכזו, אך יש לו את האפשרות לתת יותר מידע לרמות הללו (יותר מילות קוד באות הוידאו
שמוקצות לתחום הזה) כך שזה יכול לתת לך תמונה יותר טובה.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

@rwg1

שחר, ההשתתפות שלי בשירשור הזה באה רק בתגובה לדבר שנרשם כאן שלדעתי לא היה מדויק. אתה יודע (ודיברנו על
כך רבות) שאני לא מנסה לשכנע אותך מה לקנות, וגם אין לי עניין לגרום לך לנסות לשנות את דעתך בכל הקשור
ל- OLED או ל- LCD. כל מה שאני בא לומר זה שבנושאים הללו צריך לדבר בצורה נכונה על היתרונות והחסרונות
של כל טכנולוגיה ולעשות את זה מנקודה שלוקחת בחשבון את כל התמונה, ולא רק את החלקים שמתאימים לנו וקשורים
בהעדפות שלנו.

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #21 

@rwg1
·
מסכים עם כל מילה בתגובה האחרונה שלך.

אך זה נכון לכל מסך בכל טכנולוגיה באשר היא. תוספת המידע שתהיי היא ברמת התכן עצמו. עכשיו רק נותר לדרוש מהמסך לשחזר את המידע שיש שם. HDR בהחלט מאפשר לתת עכשיו יותר ביטוי לשינויים הקטנים האלה בתחום מאד מסויים. אך האם המסך יצליח או לא לשחזר את זה? זו כבר שאלה אחרת.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

@jacko-il

שחר, אם תסלח לי שאני שוב נגרר לאותו הויכוח, אבל אני חייב אחרי התגובה שלך :D .

מה שאתה אומר הוא נכון בצורה חלקית, ועל זה אני מדבר כשאני אומר שצריך לראות נכון את כל התמונה. כי לנסות
ולהבין מה משפיע על איכות התמונה שאתה רואה כשאתה מתייחס רק ליכולות המסך (או אולי מעט גם לתוכן) זה כמו
לנסות לפתור משוואה עם כמה משתנים כשמתייחסים רק למשתנה אחד (שהוא אמנם מאוד משפיע על התוצאה) אך
בהתעלמות כמעט מוחלטת מהמשתנים האחרים. ואני רק בא לציין שדבר מאוד דומה עושים כל אלו שמדברים
כל הזמן על רמות השחור האפסיות והקונטרסט האין סופי של מסכים בטכנולוגיה מסויימת.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #23 

rwg1 כתב:@oferlaor
·
עפר, לצערי אני חושב שאתה פספסת את מה שאני ניסיתי לומר בתגובה שלי. אני בדיוק מנסה כמה שפחות
להתמקד בנושא ה- specular highlights כשמדובר על עוצמות הארה גבוהות ולעבור יותר להתמקד בנושא שיפור
הצבעים שזה מביא, או במילים אחרות השיפור הגדול ב- COLOR VOLUME שיש לו לדעתי השפעה הרבה יותר
גדולה על איכות התמונה.

גם בכל מה שקשור לעניין ה- SDR לתוכן ברמות האור הנמוכות אתה לדעתי גם מפספס את מה שאני אומר.
בנושא זה אני בכלל לא מתייחס לרמות ההארה המקסימלית ב- HDR.

כשאתה צופה בחדר חשוך בתוכן יחסית חשוך ועל מסך שיכול להגיע לרמות שחור מאוד נמוכות הנתון שכתבתי עליו
בתגובה שלי לשחר והוא הקונטרסט שהעין שלך רגישה אליו גדל בצורה משמעותית. במצב כזה אתה צריך
שהמסך שלך והתוכן יוכלו לתת לך כמה שיותר דרגות הארה כדי לשמור על איכות התוכן, ותוכן ב- SDR
עם כמות הרמות שבו (מתוך ה-8 ביט האפשריים) ממש לא מתוכנן לצפיה שכזו. האמת שגם HDR לא לגמרי
מתוכנן לסוג צפיה שכזו, אך יש לו את האפשרות לתת יותר מידע לרמות הללו (יותר מילות קוד באות הוידאו
שמוקצות לתחום הזה) כך שזה יכול לתת לך תמונה יותר טובה.
...
·בנוגע ל-color volume עדיין לא ראינו את המילה האחרונה. אני חושב שהדורות הנוכחיים והחדשים של המסכים עדיין לא בשלים בכדי לתת צינור משולש אידאלי כמו שהייתי מקווה לראות. במקום זה אנחנו נראה גוף תלת מימדי משונה בכל המוצרים.

לגבי המשפט השני. מסכים לחלוטין ואפילו אחדד שלא צריך אפילו חדר חשוך ותמונה חשוכה - מספיק סצינה מונוכרומטית כלשהי (ע"ע סצינת הענן הכחול במקס הזועם) בשביל ש SDR לא יצליח לפצח את זה.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

@Eliran15
·

אני מעדיף אפילו לא לדמיין כמה זה יעלה בהשקה.. אולי כדי לקנות עכשיו את סדרה 6

למרות שנראה שהמחירים לא כ"כ ממהרים לרדת

אפילו שהסדרה החדשה ממש מעבר לפינה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #25 

@pessik

אתה מדבר על ה-W?

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #26 

oferlaor כתב:@pessik

אתה מדבר על ה-W?
...
·

אני מתלבט אם להמתין לירידת מחירים ולקנות את ה E6 וגם להרוויח את התלת-מימד .

שכבר הצטברו בפורום המון חוות דעת חיוביות ונראה שזה הימור טוב .

או לחכות לביקורות נוספות על E7 שמוגדרת כ "Best TV ever"

אבל אז אני ממשיך לשבת על הגדר עוד כמה חודשים טובים.. , ואז גם ללא תלת-מימד :(

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #27 

@pessik
·
לדעתי לפחות, אין מה לחכות לביקורות על ה- E7. היא טובה מה- E6 בלא מעט פרמטרים (כמו כל סדרת 7 ביחס לסדרה 6 היוצאת) למעט חוסר התמיכה בתלת המימד שלצערי (לצערנו) ירד השנה מהליין.
אני לפחות החלטתי ביני לבין עצמי שאני ממתין להכרזה של שנה הבאה (היינו סדרה 8), אם איכשהו התלת מימד יעשה קאמבק אז אחכה לרכישה מסדרה 8 ואם התלת מימד לא יראה את ראשו, אחכה לירידת מחיר על סדרה 7 היוצאת (או בכלל של חברה אחרת אם המחיר יאפשר) ואקח לי איזה OLED כלשהו בגודל 65 אינץ'.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #28 

jacko-il כתב:@pessik
·
לדעתי לפחות, אין מה לחכות לביקורות על ה- E7. היא טובה מה- E6 בלא מעט פרמטרים.
...
·

קראתי לגבי זה , למיטב הבנתי הפרמטר העיקרי ששופר הוא בתחום הגיימינג (לאג)

ואם אני לא גיימר אז היתרונות הנ"ל פחות רלוונטים עבורי

תקן אותי אם אני טועה

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #29 

וינסנט מ- HDTVtest בביקורת וידאו מעמיקה יותר מהקודמת על ה- E7 (בעיקר, אך לא רק).
הוא מדבר בעיקר (וגם מדגים) על החידושים שהוכנסו השנה ואיך הם באים לידי ביטוי ביחס למסכים מהשנה הקודמת.
אם תצליחו להתגבר על המבטא והעריכה שלו הסופר מעצבנת המידע שם די מעניין - (הוא ממש מבין במסכים אך יחסית חדש וחלש בעריכה ליוטיוב)

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

אני דווקא לוטש עיניים ל-G7...

Batnun

.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”