מטחנת Baratza Sette 270/270W/270Wi - המלצות ורשמים

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
dubik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 66 פעמים
קיבל תודות: 156 פעמים

נושא שלא נקרא #196 

@AdiKid
·אתה מסתכל על כל העניין מבעד לעדשה של החוויה האישית (שזה מובן), שאין ספק שהיא לא נעימה.
אם תנסה שניה לקחת צעד אחורה, אז למיטב הבנתי (ואני לא משפטן), אתה קנית את המטחנה מJetblack Espresso, שהם החנות שמכרה ואצלם מצויין במפורש שהמשלוח לשני הכיוונים הוא על חשבון הלקוח.
להבנתי, זה הדבר היחיד שרלוונטי במקרה הזה.
זה שהם הפנו אותך ל-Five Senses שהם נותני השירות, לא הופך עכשיו את "החוזה" שלך להיות עכשיו מולם.
תקרא את מה שצור כתב לך ותנסה להבין שמה שמופיע ב-Five Senses סביר להניח שמתייחס ללקוחות אוסטרליים בלבד, שכן הם לא הגורם שמכר ללקוחות גלובליים.
מעבר לזה, אם אתה רוצה להרחיק לכת אז קח את המשפט שלהם שציטטת:
Please note that the Baratza warranty is a return-to-base warranty, which means you will be responsible for the shipping charge back to our service centre.
...
ולך לאתר של בראצה:
International Warranty Information: For all countries outside the US and Canada, the warranty, support and service is provided by the International Retailer you purchased from. If you purchase a grinder from a reseller outside of the country you live in, you may be responsible for any shipping costs to service the grinder, and you may need to pay for service.
...
אז לפי בראצה, אם Five Senses גם היו מבקשים תשלום עבור התיקון, זה גם היה לגיטימי.

אבל בוא תחשוב על מה היה קורה למשל אם היה יבואן ישראלי ואיזה אתר בארץ היה מוכר למישהו אוסטרלי.
אתה באמת רואה את אותו יבואן ישראלי שולח את המטחנה לקצה השני של העולם על חשבונו, רק כי החנות החליטה למכור את זה מעבר לים כדי להגדיל את רווחיה? ועזוב כרגע את תודעת השירות הישראלית. תחשוב רק על הצד הכלכלי. לא הגיוני, שהיבואן (נותן השירות) יספוג את זה, נכון?
זה מה שצור ניסה להסביר לך. ואמזון היא לא דוגמה להתנהלות "כלכלית".
חושנגי כתב:צודק לגמרי.
מוצר נשלח פגום.
אם היה תשלום דרך פאיפל היתה מקבל את הכסף חזרה.
ואם היה אמזון הייתה מקבל גם פיצוי.
...
למה לכתוב סתם?
קראת את התנאים באתר של פייפאל?
אם הנזק היה קורה בגלל משלוח או במקרה ששולם ולא נשלח או נשלח מוצר מזוייף וכו', אז כן, הוא היה מקבל החזר.
על מוצר שיש בו דפקט ונשלח ככה בתום לב, לא היה מקבל שום החזר, אלא אם כן פייפאל היו נוהגים ברחמנות כמו בראצה.
אמזון זה סיפור אחר, אבל כבר דוסקס.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #197 

@dubik, למיטב ידיעתי הנורמה זה שהלקוח משלם כיוון אחד, ונותן השירות משלם כיוון שני. אמנם אין לי הרבה ניסיון עם זה בעבר, אבל כבר יצא לי לשלוח מצלמה לתיקון בהונג קונג ונותן השירות שילם על המשלוח בחזרה. בכמה חנויות ראית מדיניות שבה הלקוח משלם על משלוח לשני הכיוונים, כל שכן על מוצר שהגיע תקול? אני לא אתפלא אגב אם הטקסט במדיניות שלהם בנושא הזה הוא תוספת חדשה אחרי הסיפור עם עדי. חבל שאין סנאפשוט של הדף הזה מלפני חודש.

אם לחנות יש מדיניות שונה עבור לקוחות ממדינות שונות הייתי מצפה שלפני שאני משלם תופיע אזהרה שתבהיר לי את הנושא. במקרה הזה Jetblack Espresso נתנו שירות מתחת לנורמה המקובלת ולמרות שהמטחנה שלי הגיעה תקינה אני באופן אישי לא מתכוון להזמין מהם יותר או להמליץ עליהם. אני בטוח שהדיון הזה, ודיונים דומים בפורומים אחרים, עולים להם יותר באובדן לקוחות פוטנציאלים מאשר העלות של משלוח צד אחד מדי פעם.

מעבר לזה, הייתי מצפה גם מברטצה לעשות יותר כדי לטפח את השם הטוב שלהם. התמיכה הטכנית שלהם כנראה מאוד ידידותית ומועילה, אבל כדאי שישקיעו קצת יותר בבקרת איכות ובשירות לקוחות. אם לקוח מקבל מוצר DOA הייתי מצפה שזה יגרום להם לרצות למצוא דרך לעזור לו להתמודד טוב יותר עם הבעיה מאשר מה שקרה כאן. גם אם לא מתוך רצון אמיתי לעזור, לפחות כדי להקטין את הנזק שדיונים כמו זה גורמים לתדמית שלהם. הרבה יותר זול למשל להשתתף בעלויות משלוח מאשר להשקיע בכל דבר שקשור בשיווק.

חושנגי
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #198 

אמזון זה הסיפור.
עובדה עובד ובגדול, היקף העסקות גדל משמעותי.

לגבי המוצר אין קשר למחיר יקר או זול, מחלקת ביקורת איכות שלחה מוצר פגום.
הודתה שהוא לא תקין בניסיון לתקן בהתכתבות .
מחלוקת כזו פאיפל מחזיר את הכסף.

פאיפל מגן על הלקוח.

dubik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #199 

@boren
·שמע, קנית אותי עם הטיעון על האתר הזה.
מעולם לא השתמשתי בזה, אבל שירות הCache של גוגל אכן מוכיח את הטענה שלך:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... ty-policy/
נראה שאכן הדף השתנה. מדהים. אז כנראה שאכן התנהלות האתר כאן מפוקפקת.
לעומת זאת, את הטענה שלך לגבי "נורמה" אני פחות מקבל.
אני לגמרי חושב ש"ציפיית הלקוח" היא לגמרי כמו שאתה כותב.
אבל לא יודע אם יש נורמה כזאת.
היה לי מקרה של דיסק יקר של WD שנקנה מאמזון והתקלקל אחרי שנה.
באתר של אמזון מצויין שיש אחריות בינלאומית והכל, אבל האחריות של אמזון כבר לא תופסת אחרי שנה.
לדיסק עצמו היתה אחריות של 3 שנים ע"י WD, אבל מה? אין שרות RMA לארץ.
התקשקשתי איתם במשך כמעט שנה. שירות לקוחות מהאיומים שנתקלתי בו (וזה לא אתר אינטרנט). לא הסכימו לבוא לקראתי בכלום והאופציה היחידה היתה לשלוח את הדיסק לאירופה ולקבל אותו בכתובת באירופה. לארץ לא שולחים. אם הייתי יודע מראש את התלאה שאעבור איתם, הייתי זורק את הדיסק הזה לפח. בסוף נוצרה הזדמנות של נסיעה לאירופה. שלחתי את הדיסק אליהם. נחש מה? הם לא קיבלו אותו. כי באיזה אותיות קטנות איפשהו, היה רשום שצריך לשלוח אותו עם חברת שליחויות ומסירה אישית. אז הוא נשאר תקוע בדואר בהולנד ואחרי חודש הדואר החזיר אותו. אז "נורמה"?
לא בטוח.
אני חושב שבסוף זה תלוי בחברה עצמה, בתנאי הקניה וגם בעלות המוצר.
קניתם את המטחנה הזאת במחיר ממש זול וכנראה לפי רוח הדברים שהיתה לזה סיבה.
לגמרי מחזיק לכם אצבעות שלא תצטרכו שירות עם המטחנה, אבל אני מחזיק בדעתי שלפעמים זול זה יקר ולא כל חיסכון באינטרנט בהכרח שווה את זה.

מבחינת בראצה, אני חושב שהם עושים עבודת שירות מדהימה במקומות שבהם הם מוכרים באופן רשמי. לא ראיתי מילה רעה על השירות שלהם, אבל בסוף כל חברה מחליטה לעצמה איפה היא מותחת את הגבול וזה שיש מוצרים שנמכרים גלובלית ואפילו אפשר להיעזר בשירותי שילוח כדי להביא אותם לארץ לא גורם אוטומטית להרחבת האחריות או החבות של החברה. צריך לקחת בחשבון ש-10 פעמים חוסכים ובפעם ה-11 נופלים.
זה לא נעים אבל לא סוף העולם.
לגבי החנות הזאת, אני חושב ששינוי הדף אכן משנה את פני הדברים.
אם כי, זה גם יכול להיות, כמו שצור כתב, טעות בתום לב ואם הם היו קרובים יותר והמשלוח זול יותר, היו מתנהגים אחרת. לך תדע.

dubik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #200 

חושנגי כתב:אמזון זה הסיפור.
עובדה עובד ובגדול, היקף העסקות גדל משמעותי.
...
מציע לך לקרוא קצת כתבות על אמזון. מאוד טוב ללקוחות בהווה.
בעתיד? לא בטוח...וזה בלי להזכיר את כל הביקורות המזוייפות שם (לא אשמתם) ואת זה שכמות עסקאות עצומה ורווח מינורי הם לא בדיוק התנהלות "בריאה".
לגבי המוצר אין קשר למחיר יקר או זול, מחלקת ביקורת איכות שלחה מוצר פגום.
הודתה שהוא לא תקין בניסיון לתקן בהתכתבות .
מחלוקת כזו פאיפל מחזיר את הכסף.

פאיפל מגן על הלקוח.
...
תקרא שוב את התנאים שם. אני לפחות לא מצאתי פסקה שתומכת במה שאתה אומר. אז אני לא מבין מאיפה אתה לוקח את זה.
ההתנהלות במקרה של מוצר סיני ב-2.5$ היא לא אותו דבר כמו במוצר שעולה 500$, אם התנאים שלהם לא מתייחסים ספציפית למקרה הזה.
אם היתה כאן התנהלות של החנות שלא בתום לב, כמו שהוזכר - סיפור אחר.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #201 

dubik כתב:@boren
·שמע, קנית אותי עם הטיעון על האתר הזה.
מעולם לא השתמשתי בזה, אבל שירות הCache של גוגל אכן מוכיח את הטענה שלך:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... ty-policy/
נראה שאכן הדף השתנה. מדהים. אז כנראה שאכן התנהלות האתר כאן מפוקפקת.
לעומת זאת, את הטענה שלך לגבי "נורמה" אני פחות מקבל.
אני לגמרי חושב ש"ציפיית הלקוח" היא לגמרי כמו שאתה כותב.
אבל לא יודע אם יש נורמה כזאת.
היה לי מקרה של דיסק יקר של WD שנקנה מאמזון והתקלקל אחרי שנה.
באתר של אמזון מצויין שיש אחריות בינלאומית והכל, אבל האחריות של אמזון כבר לא תופסת אחרי שנה.
לדיסק עצמו היתה אחריות של 3 שנים ע"י WD, אבל מה? אין שרות RMA לארץ.
התקשקשתי איתם במשך כמעט שנה. שירות לקוחות מהאיומים שנתקלתי בו (וזה לא אתר אינטרנט). לא הסכימו לבוא לקראתי בכלום והאופציה היחידה היתה לשלוח את הדיסק לאירופה ולקבל אותו בכתובת באירופה. לארץ לא שולחים. אם הייתי יודע מראש את התלאה שאעבור איתם, הייתי זורק את הדיסק הזה לפח. בסוף נוצרה הזדמנות של נסיעה לאירופה. שלחתי את הדיסק אליהם. נחש מה? הם לא קיבלו אותו. כי באיזה אותיות קטנות איפשהו, היה רשום שצריך לשלוח אותו עם חברת שליחויות ומסירה אישית. אז הוא נשאר תקוע בדואר בהולנד ואחרי חודש הדואר החזיר אותו. אז "נורמה"?
לא בטוח.
אני חושב שבסוף זה תלוי בחברה עצמה, בתנאי הקניה וגם בעלות המוצר.
קניתם את המטחנה הזאת במחיר ממש זול וכנראה לפי רוח הדברים שהיתה לזה סיבה.
לגמרי מחזיק לכם אצבעות שלא תצטרכו שירות עם המטחנה, אבל אני מחזיק בדעתי שלפעמים זול זה יקר ולא כל חיסכון באינטרנט בהכרח שווה את זה.

מבחינת בראצה, אני חושב שהם עושים עבודת שירות מדהימה במקומות שבהם הם מוכרים באופן רשמי. לא ראיתי מילה רעה על השירות שלהם, אבל בסוף כל חברה מחליטה לעצמה איפה היא מותחת את הגבול וזה שיש מוצרים שנמכרים גלובלית ואפילו אפשר להיעזר בשירותי שילוח כדי להביא אותם לארץ לא גורם אוטומטית להרחבת האחריות או החבות של החברה. צריך לקחת בחשבון ש-10 פעמים חוסכים ובפעם ה-11 נופלים.
זה לא נעים אבל לא סוף העולם.
לגבי החנות הזאת, אני חושב ששינוי הדף אכן משנה את פני הדברים.
אם כי, זה גם יכול להיות, כמו שצור כתב, טעות בתום לב ואם הם היו קרובים יותר והמשלוח זול יותר, היו מתנהגים אחרת. לך תדע.
...
·
תרשה לי לחלוק עליך.
התנהלות מפוקפקת?
האתר תיקן את התקנון שלו. מה לא בסדר?
אם הוא טוען שזה התקנון שהיה לפני ביצוע העיסקה, אך משקר, זה משהו אחר.

ושוב, אי אפשר לצפות מעסק קטן / בינוני להתנהלות כמו של אמזון.

תנסו לחשוב גם על על החנות. שימו את עצמכם במקומם. כנראה שהחנות הזו אולי תסיק שהיא לא רוצה יותר למכור למדינות מסויימות, כמו ישראל. ואז מה יקרה? אנחנו נצעק ונתלונן למה לכולם מוכרים ולנו לא. למה? כי אנחנו כל הזמן מנסים לחשוב איך דופקים אותנו, ואיך נחסוך שקל וחצי מבלי להבין שיש עוד צד בסיפור.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #202 

אני קורא את התגובות ונדהם כמה שלקוח ישראלי התרגל לרמת שירות נמוכה ומאמין שזה הסטנדרט.
העולם הגלובלי משתנה ואמזון זה ממש לא יוצא מהכלל. זה הסטנדרט החדש בסחר גלובלי. מי שלא יכול לעמוד בסטנדרט כזה יהיה חייב למצוא איך לפצות על כך או פשוט לא יהיה קיים בעולם סחר גלובלי. זה העתיד.
לגבי המטחנה הנ"ל היא נמכרת גם באמזון אנגליה. בנקודת זמן שרכשתי העלות באמזון הייתה גבוהה בכ 200 ש"ח מהמחיר ששילמתי לחנות האוסטרלית שבהחלט לא עומדת בסטנדרטים בינלאומיים. אם הייתי יודע אז שזה המצב לא הייתי קונה מהם.

dubik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #203 

@TsurTriger
·אני מסכים ולוקח בחזרה את הדברים לגבי התנהלות מפוקפקת.
כשאני חושב על זה שוב, יכול להיות שהתקנון השתנה, אך לא ברור מתי.
סה"כ היו 3 אנשים שטענו להתנהלות "לא הוגנת" של החנות, וזה היה אולי הטיעון היחיד שהוצג שהיה הגיוני אז, יכול להיות שמיהרתי לקפוץ למסקנות. באמת מה שקובע זה מה היה התקנון בזמן הקניה, ולפי מה שנכתב, אני בספק אם מישהו באמת קרא אותו לפני שקנה.
וכן, הסטנדרט של אמזון הוא בהחלט לא הגיוני לרוב העסקים (גם לאמזון עצמה הוא לא הגיוני, אבל הם יודעים בדיוק למה הם נוהגים כך) וגם מותר לעסק לטעות ולשנות.
אני דווקא מאוד מסכים איתך, שלרובנו יש את הנטיה לנסות "לגרד" עוד קצת הנחה ועוד קצת להשיג את הדיל הכי טוב שניתן וכשיש תקלה (וזה עלול לקרות) אז ישר באים לכאן ומדברים על חווית קניה שלילית וכבר נשכחה ההנחה.
ואם זה לא מספיק, אז יש עוד כאלה שמוסיפים שמן למדורה ומכניסים את פייפאל, בלי בכלל להבין שפייפאל מגן מפני רמאויות ותקלות לא צפויות, אבל לא מגן במקרה שיש התנהלות בתום לב וחנות שמוכנה לעזור, אבל לא מוכנה להפסיד כסף.
אני אישית לא הייתי רוכש מוצר חשמלי באוסטרליה בדיוק מהסיבה שעלות המשלוח במקרה של בעיה תהפוך את העניין ללא משתלם, אבל איש-איש ושיקוליו.
בגלל זה טרחתי לכתוב על זה שאנשים "מסתנוורים" כשהם רואים מקוןם שבו אפשר לחסוך עוד קצת ולא מבינים שבסוף הרווח הזעום בא על חשבון יכולת המקום לתת שרות ושהמשלוח עולה הרבה כסף לשני הצדדים ולא רק ללקוח.

ולדעתי הדבר נכון גם ברכישות של מכונות קפה ומוצרים "אמינים".
יכולים 100 אנשים לקנות ולהיות מרוצים והבנאדם ה-101 יקנה ותהיה תקלה וכן - יכולים במקרים מסויימים לדרוש ממנו לשלוח את המוצר חזרה על חשבונו. ואני מדבר על סמך מקרה שאני מכיר.

dubik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #204 

dimka323 כתב: זה הסטנדרט החדש בסחר גלובלי. מי שלא יכול לעמוד בסטנדרט כזה יהיה חייב למצוא איך לפצות על כך או פשוט לא יהיה קיים בעולם סחר גלובלי. זה העתיד.
...
·
מה שכתבת זה בדיוק החזון (הלא מוצהר) של אמזון וכשהם יישארו מונופול ועסקים אחרים יתמוטטו, כתוצאה מההתנהלות הלא הגיונית שלהם, ה"סטנדרט" הזה ייעלם.
מה שאמזון עושים היום בגלל הגודל שלהם, עסק קטן לא יכול לעשות.
עסק חייב להרוויח כדי להתקיים ואלה חוקי הכלכלה מאז ומעולם.
זה שאמזון כביכול מוכיחה אחרת היום, זה בדיוק כמו שהיתה בועת הדוט קום ובועת הנדל"ן ועוד כל מיני בועות שבסוף כשהן התפוצצו הרבה אנשים בכו....

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #205 

@dubik
·
האנלוגיה לבועה כזאת או אחרת היא לא נכונה כי אמזון במצב הנוכחי מייצרת רווחים עצומים.
דבר נוסף זה שאמזון היא לא לבד בקידמה של סחר גלובלי. יש עוד חברות גדולות שמתנהלות בצורה דומה ומאוד מצליחות.
בסחר הגלובלי יש מקום לריבוי חברות ותחרות. ככה זה היום וככל הנראה לא צפוי שינוי דרמטי בקרוב.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #206 

dimka323 כתב:אני קורא את התגובות ונדהם כמה שלקוח ישראלי התרגל לרמת שירות נמוכה ומאמין שזה הסטנדרט.
העולם הגלובלי משתנה ואמזון זה ממש לא יוצא מהכלל. זה הסטנדרט החדש בסחר גלובלי. מי שלא יכול לעמוד בסטנדרט כזה יהיה חייב למצוא איך לפצות על כך או פשוט לא יהיה קיים בעולם סחר גלובלי. זה העתיד.
לגבי המטחנה הנ"ל היא נמכרת גם באמזון אנגליה. בנקודת זמן שרכשתי העלות באמזון הייתה גבוהה בכ 200 ש"ח מהמחיר ששילמתי לחנות האוסטרלית שבהחלט לא עומדת בסטנדרטים בינלאומיים. אם הייתי יודע אז שזה המצב לא הייתי קונה מהם.
...
·
חולק לגמרי על דעתך. בתור אחד שנמצא מהצד השני של המתרס, אתה לא מבין כמה הרווח הוא כמעט אפסי והתחרות מטורפת על כל לקוח (שזה מצויין- שוק חופשי).

אמזון יצרה רמת שירות בלתי אפשרית לחנויות הקטנות והיא למעשה הופכת את השוק לכמעט שחקן יחיד. מה שהופך את כל הכלכלה שאנחנו כה רוצים, כלכלה חופשית, לבלתי אפשרית (למופע יחיד של תאגיד עצום- מה שנקרא מונופול).

רמת השירות של חלק ניכר מהעסקים הקטנים בישראל היא מעולה ויש תודעת שירות מעל ומעבר. ב5-8 שנים האחרונות, עסקים הבינו שכדי לתפוס את הלקוח בים האפשרויות שיש לו כיום, גם בארץ וגם מעבר לים, חייבים לעלות את תודעת השירות. לצד זה, שרוב העסקים הקטנים עובדים ומרוויחים את לחמם מתוך אהבה לעשייה שלהם. להבדיל ממה שהינו מכירים פעם, שהעסק היה מסתכם בכמה רווח בסוף השנה יש בקופה או שהשוק היה עיקרו ממספר מועט של עסקים גדולים/תאגידים שהחזיקו אותנו בביצים (קרי, חברות הסלולר). העולם השתנה, גם בישראל.

צריך להבין שהרווח של עסקים קטנים הוא, בחלק לא קטן מהמקרים, נמוך ושחוק רק כדי לתפוס לקוחות. אם אתה קונה נעליים של נייק, למה לשלם פי 2 מחיר בחנות Y כאשר יש לך מטר ממנה חנות X? אז נכון, אם יש הפרש קטן יחסית (תגדיר קטן? זה אינדיווידואלי וכל מקרה לגופו [מוצר שדורש אחריות? גודל? הפרש? מה הסיכון שאני מוכן לקחת? וכיוצ]), תעדיף ללכת לחנות עם תודעת השירות הגבוהה יותר, אך על גבול מסוים. אני, וכל צרכן אחר שהוא גם חי את שני המתרסים, בסופו של דבר עושה שקלול של פרמטרים, ואחד מהם זה המחיר.

במקרה הזה, אעדיף לשלם טיפה יותר ולקנות מחנות קרובה יותר למקרה ותהיה תקלה, מאשר לרכוש מחנות כה רחוקה, בפרט מוצר אלקטרוני. מנגד, את הטמפר שלי, פולמן, קניתי מאוסטרליה. למה? כי זה מוצר שאין שום סיכוי שאצטרך שירות או שיגיע תקול.

אני לא טוען שהמחיר לא חשוב לרגע, הוא בוודאי שחשוב. אך צריך תמיד להכניס לשקלול גם את נושא השירות למקרה ותהיה תקלה. כפי שהוזכר פה מקודם.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #207 

dimka323 כתב:@dubik
·
האנלוגיה לבועה כזאת או אחרת היא לא נכונה כי אמזון במצב הנוכחי מייצרת רווחים עצומים.
דבר נוסף זה שאמזון היא לא לבד בקידמה של סחר גלובלי. יש עוד חברות גדולות שמתנהלות בצורה דומה ומאוד מצליחות.
בסחר הגלובלי יש מקום לריבוי חברות ותחרות. ככה זה היום וככל הנראה לא צפוי שינוי דרמטי בקרוב.
...
·
שוב, לדעתי, אתה לא צודק.
ניסית פעם לפתוח תלונה באליאקספרס?
אני הפסדתי שם קייס שלגמרי היה מוצדק (מוצר תקול).

גם בפאיפל ובאיבאי הדברים לא שחור ולבן. ושמעתי ממקור ראשון לפעמים על מקרים שקייסים נסגרו לרעת הקונה שלא באופן מוצדק.

מנגד, מעולם לא שמעתי על מקרה שבו אמזון זרקה את הלקוח מהמדרגות , גם כאשר הלקוח לא צדק. אמזון מייצרת, או מנסה לייצר, מצב שוק בלתי אפשרי. מדיניות החזרה וזיכוי שאין לה אח ורע בעולם. אי אפשר לעמוד במדיניות כזו כאשר אתה עסק קטן. אתה תפשוט רגל תוך שבוע. אם זה בזיכויים ומשאירים אצל הלקוח את המוצר התקול שעלותו לפעמים מאות דולרים, ואם זה מדיניות החזרה ללא שאלות גם אם המוצר היה בשימוש. אין לאמזון אח ורע בעולם בנושא זה.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #208 

אין ציפיות למדיניות החזרה כמו של אמזון, אלא לתשלום משלוח בכיוון אחד. זה דבר מקובל ורגיל. כן, זה עולה כסף למוכר, אבל זה מאפשר לתת שירות טוב וכך להרוויח עוד קונים. בסופו של דבר תקלות הן לא דבר נפוץ ולתת שירות טוב משתלם יותר מאשר לגרום לתסכול אצל קונים שאז הולכים ומתלוננים בפורומים וברשתות חברתיות על שירות מתחת למקובל בחנות. קונה אחד שקיבל שירות גרוע יכול לגרום לעשרה אחרים לקנות ממישהו אחר.

אין ממש הבדל בין הוצאות מדי פעם על משלוחים ללקוחות עם תקלות, לבין הוצאות אחרות שחשובות כדי שעסק יישאר בריא ועם מוניטין טוב. עסק שלא מבין את זה ומתנהל בקטנוניות מרוויח אולי בטווח הקצר אבל מפסיד בטווח הארוך. התקטננות על 80 דולר מסכנים עלתה לחנות הזו באובדן של לפחות 5 או 6 לקוחות שהיו קונים שוב וממליצים לחברים שלהם לקנות. פשוט טפשות.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #209 

boren כתב:אין ציפיות למדיניות החזרה כמו של אמזון, אלא לתשלום משלוח בכיוון אחד. זה דבר מקובל ורגיל. כן, זה עולה כסף למוכר, אבל זה מאפשר לתת שירות טוב וכך להרוויח עוד קונים. בסופו של דבר תקלות הן לא דבר נפוץ ולתת שירות טוב משתלם יותר מאשר לגרום לתסכול אצל קונים שאז הולכים ומתלוננים בפורומים וברשתות חברתיות על שירות מתחת למקובל בחנות. קונה אחד שקיבל שירות גרוע יכול לגרום לעשרה אחרים לקנות ממישהו אחר.

אין ממש הבדל בין הוצאות מדי פעם על משלוחים ללקוחות עם תקלות, לבין הוצאות אחרות שחשובות כדי שעסק יישאר בריא ועם מוניטין טוב. עסק שלא מבין את זה ומתנהל בקטנוניות מרוויח אולי בטווח הקצר אבל מפסיד בטווח הארוך. התקטננות על 80 דולר מסכנים עלתה לחנות הזו באובדן של לפחות 5 או 6 לקוחות שהיו קונים שוב וממליצים לחברים שלהם לקנות. פשוט טפשות.
...
·
בוא נסכים על אי הסכמה בנושא זה.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #210 

@TsurTriger
·
נסכים לא להסכים.
לניסיוני רוב העסקים בארץ ברמת שרות מאוד נמוכה.
לא רואה את אמזון כמונופול. בטח לא בשלב זה.
מניסיוני הרב כמעט תמיד עדיף לקנות מחברות כמו אמזון ולא רק בגלל המחיר.
מניסיוני לא פעם קיבלתי שירות בסידרי גודל יותר טוב מחנות מעבר לים מאשר מחנות שנמצאת 5 דקות נסיעה מהבית.
כמו שכתבתי לעסק שלא יכול או רוצה להתחרות בחברות כמו אמזון ואין לו יחודיות או ערך מוסף, פשוט לא יהיה קיים.
מדובר על תהליך אבולוציוני טבעי.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”