מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מטחנת Baratza Sette 270/270W/270Wi - המלצות ורשמים

עמוד 3 מתוך 18
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  16  |  17  |  18  |  הבא 
   פורומים > קפה > מכונות ידניות ומטחנות
מחבר הודעה
dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2008
הבעות תודה: 155
מספר הודעות: 416

#31  נשלח: ב' 10/04/2017 10:33

boazj
·
לגבי החשמל הסטטי, קראתי בזמנו, אבל למען האמת אני כבר לא זוכר למה הוא נוצר בקפה (חוץ מענייני יובש וכאלה).
מה שכן, הוא לרוב בעיה יותר מציקה במטחנות דוגמת ה-sette וה--HG1 שהקפה נופל ישר למטה, כי אין מה שיפרק אותו.
דווקא במטחנות ה"סטנדרטיות" יש יותר אפשרות למשחק כדי להיפטר ממנו (ע"י רשת מתכתית או אפילו המשפך עצמו).
אבל כפי שהוזכר פה קודם, יש דרכים כדי להקטין את התופעה וגם לא בהכרח לכל אחד זה יפריע (בתלות כמובן בכמות החשמל הסטטי, אני מניח).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
TsurTriger (צור טריגר)
כתב צילום
כתב צילום

הצטרף בתאריך:
  Nov 02, 2010

הבעות תודה: 268
מספר הודעות: 1947

#32  נשלח: ב' 10/04/2017 22:37
Re: המטחנה הגיעה

קודם כל תתחדש.
לדעתי זו אחת המטחנות המפתיעות והטובות של השנים האחרונות.

dubik כתב:
אז עדכון קצר ורשמים ראשוניים (מאוד):

קיבלתי את המטחנה בסוף השבוע שעבר.
כל מה שאני רושם מבוסס על השימוש בזמן המוגבל ביותר שעבר מאז, אבל עדיין...

ראשית כל, אני מוכרח לציין שבניגוד לדעות השליליות גם כאן וגם בחו"ל, אני דווקא לא מציין לרעה את איכות הבניה (לפחות בשלב זה).
אני יכול לומר שאיכות הבניה די תואמת את הציפיות שהיו לי.
נכון, המטחנה בנוייה מפלסטיק מוקשח ולא מחומר מתכתי זה או אחר כמו מטחנות מקצועיות, אבל צריך לזכור שהייעוד העיקרי של המטחנה הזו הוא לשימוש ביתי בשונה ממטחנות כמו מאצר, מאקאפ, קומפאק וכו'.
לא ציפיתי למטחנה שבנויה כמו טנק, וזה שרובנו עברנו למטחנות כאלה עם השנים, זה בעיקר בגלל איכות הטחינה, אבל הבניה המסיבית נועדה לשרת צרכים אחרים מאלה של המשתמש הביתי.
נכון, אין לי עדיין את הניסיון של צור שדיבר על כך שהפלסטיק מתקלף ויכול להיות שאתבדה עם הרשמים המאוד ראשוניים האלה, אבל בשימוש ביתי זהיר אני חושב שהמטחנה יכולה להחזיק בשקט שנים רבות (בהנחה שלא יהיה כשל טכני/חשמלי וכו').

מטחנת האספרסו הראשונה שלי היתה סוליס 166 - מטחנה שבנוייה כולה מפלסטיק הרבה יותר פשוט.
קניתי אותה לפני יותר מ-20 שנה (אם אני זוכר נכון) והיא עדיין אצלי ועובדת בלי שום בעיות.
לדעתי הבראצה Sette בנויה הרבה יותר טוב ממנה.
עדיין, אם אני כן צריך לציין משהו שלילי בהיבט הזה, אז כן, דווקא הצג הדיגיטלי וכפתורי התפעול מרגישים זולים.
אבל, יחד עם זאת, זה לא אומר שהם לא יכולים להאריך ימים.
המטחנה לא בנוייה מניקל נוצץ אבל עדיין, לדעתי היא די אסטתית, בייחוד עם העיצוב יוצא הדופן שלה.

הבעיה שלי עם הפלסטיק היא התיישנות. כאשר איכות הבניה היא כזו, כרגע לא תהיה לך בעיה. אבל מה יהיה בעוד 5 שנים? פירוק לא מבוקר או חוסר תשומת לב יכול להרוס הברגה. בנוסף, עיוותים משינויים בחום וקור יכולים גם לגרום לשינויים במרקם ובטקסטורה. אין לי בעיה עם פלסטיק, אבל אני מצפה שהפלסטיק יהיה טוב ולא מצוקמק. האם זה כאותי? בוא נגיד שזה נסבל כל עוד לא צריך לפרק את המטחנה.
הצעה - קח מזלג ותעביר אותו עם טיפה כוח על הפלסטיק. תראה איך נשארת לך שריטה יפה ואיזו רמה ירודה של צביעה עשו למטחנה.

dubik כתב:

מבחינתי ואני מניח שמבחינת הרבה חובבי קפה, הדבר החשוב הוא איכות הטחינה.
שם אני יכול לומר שמבחינת התוצאה בכוס, המטחנה הזאת לגמרי בליגה של הגדולות.
אני יכול להשוות אותה בשקט למאצר מייג'ור שהיתה לי ולפיורנצאטו הנוכחית שלי (שאותה היא החליפה).
אני אומר רק "להשוות" ולא מעבר לזה, כי גם לא עשיתי ראש בראש ואני גם חושב שאני צריך עוד זמן להתנסות איתה ועדיין מוקדם לגבש מסקנות יותר מוצקות. אבל אם לדבר על ההרגשה הכללית שלי כרגע, מרגיש לי שהיא יותר טובה.
היא נמצאת כמה ליגות מעל מטחנות אחרות באותה רמת מחיר שהתנסיתי איתן כמו אימט או לליט או K3.
לא יצא לי להתנסות עם הקוניות הגדולות, אז בגזרה הזאת אין לי מושג איך היא מתחרה, אבל לפי עדויות של אנשים (ולא אחד) שרשמו בהום-בריסטה שנטשו את הקומפאק K10 שלהם לטובתה, אני מניח שגם בגזרה הזאת היא לפחות באותו סדר גודל.
וכל זאת בכשליש מחיר !!

הטחינה האוורירית לגמרי ביטלה אצלי חלק גדול מההתעסקות בין הטחינה לחליטה וכל בעיות הצ'אנלינג נעלמו.
האגירה, כמו שנכתב בפורומים בחו"ל היא לא אפסית, אבל ממש נמוכה - כחצי גרם.
לדעתי זה כבר ברמה זניחה, אבל ניתן, עם קצת התעסקות נוספת, להימנע גם מזה.
זאת היתה אצלי הסיבה העיקרית לרכישה (אגירה מינימלית עם התעסקות מינימלית) והחלפה של מטחנה הרבה יותר גדולה ונחשבת (אבל כזאת שגרמה לי לזרוק לא מעט כוסות לכיור בגלל נושא האגירה) ובגזרה הזאת אני חושב שהמטחנה הזאת עושה את זה בגדול.

להערכתי האגירה היא אפסית. החצי גרם שחסרים לך "נעלמים" או בגלל דיוק מדידה או בגלל החשמל הסטטי. חלק מהקפה נשאר "דבוק" ביצירה של הקפה. ממה שיצא לי לראות, אין מקום לקפה להיאגר במטחנה הזו וזה חלק מהתכנון שלה.
עם זאת, אציין שלא יצא לי לפרק את המטחנה, ואני גם לא מתכוון לעשות את זה בשלב הפלסטיקה שלה.

הטחינה היא בהחלט טובה מאוד. אין ספק שהטעם יותר קרוב לטעמים שאני מקבל ב HG1 מאשר בK3. לא יצא לי לעשות ראש בראש. לא מאמין שזה גם יקרה בקרוב. - עצלנות להזיז את המטחנה לדירה לטובת השוואה.

סה"כ למי שמחפש מטחנה בעד 3 אלף שח לשימוש ביתי, לדעתי, זו אחת האלטרנטיבות הטובות שקיימות בשוק.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2008

#33  נשלח: ג' 11/04/2017 10:13

תודה רבה צור!
אני מסכים איתך לגמרי, שזו אחת המטחנות המפתיעות והטובות ביותר של השנים האחרונות.
למעשה זאת אחת המטחנות היחידות (אם לא היחידה), שיש בה חשיבה מחוץ לקופסה והמצאה של משהו חדש, במקום הליכה עם הזרם ו"שכפול" של מטחנת המתחרים בצורה זו או אחרת (או פשוט OEM).
עושה רושם שבראצה היא אחת החברות היחידות שמקשיבות למשתמש הביתי.

לגבי הפלסטיק, אז קודם כל תודה על ההצעה עם המזלג , אבל נראה לי שאוותר בשלב זה.
אני מסכים שתמיד אפשר לבחור חומרים יותר איכותיים, אבל יש לזה מחיר.
אני לא יכול להתייחס ישירות לטענה שלך, עד שיקרה לי משהו דומה, אבל גם נירוסטה יכולה כמובן להישרט (בצורה אחרת) או לקבל כיפוף או שקע קטן כתוצאה ממכה לא מכוונת. אז עדיין זה בעיניי (לפחות כרגע) בגדר משהו שאפשר לחיות איתו והוא לא כזה נורא.
לגבי העניין של התיישנות, פירוק וכו'. אז גם אם הצבע של הפלסטיק אולי (וגם זה אני מניח בחלק הקדמי בעיקר) לא הכי איכותי, הפלסטיק עצמו נראה לי יצוק וקשיח דיו.
אני לא חושב שיכולים להיות עיוותים כמו אלה שאתה מדבר עליהם.
אני יכול לתת לדוגמה מכונה של נספרסו שהייתה לי לפני שנים רבות והיתה בנוייה רובה על טהרת הפלסטיק ובוא נגיד שהסיבה שהחלפתי אותה לא היתה קשורה לאיכות הפלסטיק . יש הרבה מכונות קפה פשוטות שבנוויות מפלסטיק ויכולות לשרוד שנים רבות. אני לא חושב שהפלסטיק במטחנה הזאת (שוב, מבחינת החומר - לא הצביעה) שונה מזה שבהרבה מכונות קפה. לעומת זאת, במכונות קפה טמפ' העבודה היא הרבה יותר קיצונית ובמקרה של מטחנה, אני לא חושב שטמפ' סביבה יכולה לגרום לעיוותים בפלסטיק.

אבל, אני חושב שהעלית נקודה חשובה בעניין פירוק המטחנה ושם אני דווקא ממש חלוק עליך.
אני לא חושב שיש באמת סיבה לפרק מטחנת קפה. לרוב המקום היחיד שמשתמש מצוי אמור לגשת אליו הוא איזור הסכינים ושם הרבה מטחנות מאפשרות גישה פשוטה וקלה, בלי הרבה פירוקים והברגות.
גם במקרה של הsette הגישה לאיזור הסכינים היא מאוד פשוטה וכל התושבת של הסכין הפנימית מתפרקת בקלות.

אולי זה המקום להזכיר, במאמר מוסגר, שבראצה הוציאה ממש לא מזמן סכין פנימית מיוחדת לקפה פילטר (ה-270 לא מצטיינת בטחינה לפילטר, מבחינת הפיזור של גודל החלקיקים) שממש מיועדת לשימוש ע"י שליפת הסכין לאספרסו והחלפתו.
מנגנון הכיוון הכפול (מאקרו/מיקרו) של הסכינים מקל מאוד על המעברים וכיוון עובי הטחינה וגם על שינוי מצב הטחינה במעבר בין סוגי קפה שונים (בגלל שהאגירה אפסית, אז גם לא צריך לטחון מנת קפה ולזרוק במעבר כזה, כדי לקבל את הכיוון החדש, אלא המעבר הוא מיידי וזה מאוד מאוד נוח).

אם נחזור לעניין הפירוק, אז אני חושב שאחד החסרונות הכי בולטים של המטחנה הוא חיסרון (ידוע, שהוזכר כבר בסקירות המאוד ראשוניות שעלו), שנובע מהתכנון עצמו: מאחר והמנוע מחובר לסכין החיצונית, לא ניתן להחליף את הסכין הזאת ולמעשה זה גורר החלפה של כל המנוע.
זה בעיניי חיסרון אמיתי !
יחד עם זאת, בשימוש ביתי רגיל, אין שום סיבה להחליף סכינים ורוב, אם לא כל, הסכינים בשוק אמורות להחזיק שנים רבות (סביר להניח שרובנו יחליף מטחנה לפני שהסכינים יסיימו את חייהן).
הסיבה היחידה להחליף סכינים במטחנה שנקנתה חדשה או ממשתמש ביתי (ולא מבית קפה) היא מצב שנכנסת אבן למטחנה.
במצב כזה, סביר להניח שתזדקק לשירות.
אבל, יחד עם זאת, הסבירות של אבן בקפה למי שקונה קפה איכותי היא מאוד מאוד נמוכה.
לי זה קרה פעם אחת בלבד בשימוש של מעל 20 שנים.
אם קונים קפה זול שמקורו לא תמיד ברור, זה בהחלט מעלה את הסבירות, אבל למי שמבצע סינגל דוזינג, אז גם הסיכוי להבחין בזה עולה קצת.

לגבי החצי גרם ש"נעלמים", אז כן, כנראה שאתה צודק וזה נובע מחשמל סטטי (אם כי כנראה לא רב, כי הקפה אצלי לא מתפזר או נדבק אלא נופל ישר למטה.
יש במטחנה מספר מאוד קטן של "איזורים מתים" שנכנס אליהם קפה בטחינה הראשונית.
מעבר לזה אחר-כך החצי גרם הזה נתקע לפעמים בחריצים שדרכם נופל הקפה.
בגלל זה כתבתי שאפשר גם להימנע מזה. אפשר לטפוח קלות על המטחנה כשהיא טוחנת "על ריק" ואז גם הקפה הזה נופל.
מאחר וזאת כמות כל כך זניחה (ואני לא יודע אם הטפיחה הזאת כל כך בריאה. יש גם שיטות אחרות), אז כמו שכתבתי, אני לא עושה את זה.

ומצטרף לדעתך, שאכן כנראה זאת אחת האלטרנטיבות הטובות ביותר שקיימות היום למשתמש ביתי בסכום של עד 3000 ש"ח (לדעתי אפילו יותר).
הדגם של -W הוא יקר יותר ולמי שמחפש נוחות שימוש אפילו גדולה יותר (בלי סינגל דוזינג), אז אני חושב שהדגם הזה מאוד אטרקטיבי, בהנחה שבראצה יסיימו לטפל בבעיות הילדות שקיימות בו. המשקל של אקאיה, הוא מוצר מדהים וזה הופך את הדגם הזה לעוד יותר ייחודי.
יחד עם זאת, זה גם מייצר מגבלות שחשוב להבין אותן לפני שהולכים על הדגם הזה (כגון, שהמטחנה לא עובדת בלי שהמשקל יתאפס או מסובכת לתפעול אם מחליטים לא להשתמש בזה וכו').

נערך בפעם אחרונה על-ידי dubik בתאריך שבת 06/10/2018 21:06, נערך סך הכל פעם אחת
(1) הבעות תודה: 4daniel
פרופיל | שלח הודעה | חפש
אורניקו
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 04, 2016
הבעות תודה: 90
מספר הודעות: 461

#34  נשלח: ג' 11/04/2017 21:36

dubik
·

כיצד והיכן פחות מ 1500 ש"ח עד הבית ?

כמו כן - היכונו היכונו, דגם Sette 30 מגיע בקיץ הקרוב...

https://www.baratza.com/grinder/grindersette-30/
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2008

#35  נשלח: ד' 12/04/2017 12:35

נתתי את כל הפרטים הרלוונטיים בתחילת השרשור.

יחד עם זאת, ממה שאני יודע המטחנה אינה במלאי כרגע באתר שהמלצתי עליו.
כשפרסמתי את ההודעה, נשארה מטחנה אחת במלאי, אבל חבר פורום זריז הזמין אותה כבר.
המטחנה אמורה לשוב למלאי בחודש יוני, עד כמה שהבנתי.
בזמנו התכתבתי עם בעל האתר והוא כתב לי שיש עוד מטחנה אחת אצל הספק שלו, אבל האריזה שלה פגומה.
אז, אם זה בוער לך, אתה יכול לנסות לפנות ולשאול, אולי זה רלוונטי.

לגבי ה-Sette 30, היא כבר הוכרזה די מזמן, אבל היא לא דגם יותר זול של ה-270.
היא מיועדת לקפה פילטר בלבד!
למעשה, כפי שרשמתי בתגובה קודמת, בראצה הוציאה את סט הסכינים שאמור להיות בשימוש בדגם של ה-30 לקניה בנפרד וניתן כבר כיום לרכוש אותן ולהשתמש ב-270, כדי לקבל מטחנה שהיא גם לאספרסו וגם לפילטר (הטחינה של ה-270 עם הסכינים הסטנדרטיות מתאימה לאספרסו ואינה גסה מספיק לחלק מהפילטרים וגם פיזור החלקיקים שהסכינים מייצרות אינו אידאלי לפילטר).
הדגם של ה-30 אינו מיועד לאספרסו בכלל והוא אמור להיות יותר זול, אני מעריך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
detailer
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 14, 2007
הבעות תודה: 83
מספר הודעות: 1118

#36  נשלח: ד' 12/04/2017 13:33

איך יצא לו פחות מ- 1,500?
היה לו מזל ולא חייבו אותו בארץ על מע"מ.
והוא לא הראשון שלא מתלהב לכתוב על זה וזה בסדר גמור.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
haranza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 14, 2011
הבעות תודה: 44
מספר הודעות: 402

#37  נשלח: ו' 14/04/2017 10:19

כמו שכתבתי בתחילת השרשור, אני המשתמש השני שהזמין את המכונה, אצלי היא נפלה לביקורת מכס והסכום ששולם הוא 218 ש"ח. היום היא שוחררה מהדואר ושלשום הוזמן הקפה מנגרו- פנמה בוקט. לצערי הרב עדיין עם הבריקה, מקווה להתחדש בקרוב עם מכונה אמיתית!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
haranza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 14, 2011

#38  נשלח: ו' 14/04/2017 11:51

מעדכן שפתחתי, מהתרשמות ראשונית אני רוצה להגיד שאני לא לגמרי שותף להרגשה של דובי שמדובר בפלסטיק איכותי. לי נראה שזה עומד איפשהו באמצע מבחינת איכות פלסטיק. לא מדובר במשהו זול אך לא במשהו איכותי ביותר. בסה"כ נראה שהיא בנויה טוב אבל ניתן לזמן לעשות את שלו.
ועכשיו שאלה, כשפתחתי שמתי לב שיש סימנים של חלודה על הלבים (?), זה תקין?-
עריכה: הבחור החביב מהחנות חזר אליי, לדעתו אין עם זה שום בעיה, למרות זאת הוא פנה לחברה לראות מה דעתם. עוד סיבה למה כדאי לשלם לפעמים אקסטרא ולהיות בראש שקט שיש לך מענה במידה ויש בעיה. ממליץ בחום על החנות למרות שההיצע דיי דל והיא דיי "נישתית" במוצרים שלה.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
boazj (בעז ישק)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 03, 2004

מספר הודעות: 2336

#39  נשלח: ו' 14/04/2017 17:40

זה נראה כמו שאריות קפה. אולי בדקו את המכונה במפעל ...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2008

#40  נשלח: ו' 14/04/2017 18:06

היי,

קודם כל תתחדש.
שנית, אני מצטער לשמוע על העניין עם הסכינים.
זה ממש מוזר. אין לי הרבה מה לייעץ, כי מעולם לא שמעתי על מקרה של חלודה בסכינים של מטחנה חדשה (אני לא חושב שבמקרה הזה זה משהו שקשור ספציפית לsette), חוץ מזה שאני מקווה שזה ייפתר במהרה.

מה שכן, רציתי לשאול, אם אתה משוכנע שזאת חלודה (מהתמונה זה נראה ככה, אבל קשה לומר אחרת)?
האם ניסית לפרק את הסכין התחתונה ולהעביר את האצבע על האיזור או מברשת קטנה, אם יש לך?
אני סתם מנסה להציע לבדוק אם זה לא איזה צבע ממשהו או אולי אפילו שאריות קפה (זה לא בלתי שכיח שמטחנות עוברות לפעמים בדיקה בייצור וטוחנים בהן קפה. זה אפילו מופיע לדעתי במפורש בהוראות של חלק מהמכונות האוטומטיות).

פשוט, קשה לי לראות מצב שהסכינים החלידו אצל המוכר באחסנה או בדרך במשלוח ולו משום העובדה שזו מטחנה חדשה שסביר להניח שיוצרה ב-3 חודשים האחרונים.
שאלה אחרת, האם היה אצלך שקיק קטנטן של ג'ל סיליקה מעל הסכינים כשפתחת את המטחנה? עד כמה שאני משחזר אצלי היה כזה.
אולי באמת זאת מטרתו, כי המטחנה ארוזה בניילון ואולי אצלך הוא זז ממקומו, או לא היה שם בכלל?

לגבי עניין הפלסטיקה, זה מעניין לראות שיש דעות שונות בנושא
רק לשים דברים על דיוקם. לא טענתי שהפלסטיק איכותי (למרות שהשלדה של המכונה והחלק שמגן על המנוע איכותי, כן לדעתי), כי יש כל מיני חלקי פלסטיק במכונה מאיכויות שונות. טענתי שהוא יותר איכותי מדברים שיצא לי להתנסות איתם בעבר הרחוק ושלא התגלו כבעייתיים.

אבל אולי עוד הערה בנושא זה.
עד כמה שזכור לי מהתכתבויות העבר בפורום על המטחנה הזאת, היו אנשים ש-200 ש"ח לכאן או לכאן במחיר היוו אצלם שיקול ברכישה. (בגלל זה פתחתי את הפוסט, כדי לתת אלטרנטיבה זולה יותר) עד כמה שאני מתרשם ממה שקראתי בנושא (אני לא מומחה לתהליכי ייצור ועלויות חומרים), אילו המטחנה היה עשויה ממתכת, זה היה מייקר אותה בלפחות -1000-1500 ש"ח.
אפשר לקחת כדוגמא את ה-Baratza Vario, שעולה 480$ מול ה-Forte, שעולה 900$ (וגם היא, מהתמונות (לא התנסיתי איתה אישית) לא נראית בנויה באותה איכות של מאצר ודומותיה) ואם אתה מעמיס על זה מיסים אז ההפרש עוד יהיה גבוה מזה.
למרות שאני חושב, שהרבה אנשים היו מוכנים לשלם את המחיר הזה עבור איכות הטחינה של ה-Sette, אני כמעט בטוח שאנשים שמסתכלים על K3 או אפילו צ'יאדו E5P כאלטרנטיבות (שזאת אוכלוסיה יותר רחבה מאלה שקונים מטחנות ב-4K ומעלה) לא היו מסכלים אפילו על ה-Sette.
ורק כדי לסבר את האוזן, את הצ'יאדו יש להורים שלי, אז אני מכיר אותה אישית. מטחנה מעולה; בנויה הרבה יותר טוב מהבראצה ועם איכות טחינה גבוהה מאוד.
ולמרות זאת, איכות הטחינה של ה-Sette, מבחינת התוצאה בכוס, עדיפה *משמעותית*, לדעתי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
haranza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 14, 2011

#41  נשלח: ו' 14/04/2017 18:21

היי דובי, מקודם כל אני תנצל שציטטתי אותך לא נכון.
לעניין החלודה, אני אבדוק את זה מאוחר יותר. ולשאלתך, כן, הייתה שם שקית שסופחת לחות, וזה בדיוק מה שמרגיע אותי כי כנראה המקום מועד לפורענות מבחינת לחות, והשימוש בקפה שמכיל שמן טבעי בעצם כבר יגן עליו. כרגע המוכר ממתין לתשובה מברצה, כשתהיה כזו אעדכן כאן.
חזרה לעניין הפלסטיקה, האיכות הנוכחית היא לא דיל ברייקר מבחינתי- היא סבירה מאוד בעיניי לאופי השימוש בה, כאמור, המכונה נותנת vfm גבוה וזה בדיוק מה שחיפשתי. מה שכן, יעשו ברצה בשכל, לדעתי, אם יתנו אלטרנטיבה נוספת בעיניין איכות הבניה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2008

#42  נשלח: ו' 14/04/2017 18:46

ציטוט:
היי דובי, מקודם כל אני תנצל שציטטתי אותך לא נכון.

זה בסדר. לא קרה כלום.

וגם, כדי שלא אובן לא נכון, לא הייתי מתנגד שאיכות הבניה תהיה טובה יותר, וגם הייתי מוכן לשלם על זה יותר.
אני פשוט חושב שאנשים צריכים להבין מה הם מקבלים ועל מה הם משלמים.
קניתי בעברי מטחנות שבנויות כמו טנק ושעלו הרבה יותר ועדיין רמת ההנאה שהפקתי מהן ביומיום לא משתווית לרמת ההנאה הנוכחית שלי עד כה מה-sette.
אני חושב, שזה נאמר כאן בעבר. לדעתי, מי שיכול להמתין עם רכישה, עדיף להמתין ולראות איך המטחנה מתפקדת לאורך זמן.
מי שלא רוצה/יכול להמתין ורוצה תוצאה ברמה גבוהה מאוד בכוס בלי לשלם אלפים רבים, המטחנה הזאת היא אחת האופציות הכי אטרקטיביות שיש כיום, אבל אופציה שטמון בה גם סיכון מסויים (בגלל שהמטחנה חדשה) שצריך להיות מוכנים לקחת.

ציטוט:
לעניין החלודה, אני אבדוק את זה מאוחר יותר. ולשאלתך, כן, הייתה שם שקית שסופחת לחות, וזה בדיוק מה שמרגיע אותי כי כנראה המקום מועד לפורענות מבחינת לחות, והשימוש בקפה שמכיל שמן טבעי בעצם כבר יגן עליו. כרגע המוכר ממתין לתשובה מברצה, כשתהיה כזו אעדכן כאן.
חזרה לעניין הפלסטיקה, האיכות הנוכחית היא לא דיל ברייקר מבחינתי- היא סבירה מאוד בעיניי לאופי השימוש בה, כאמור, המכונה נותנת vfm גבוה וזה בדיוק מה שחיפשתי. מה שכן, יעשו ברצה בשכל, לדעתי, אם יתנו אלטרנטיבה נוספת בעיניין איכות הבניה.

מסכים לגמרי. אני מניח גם שזה יקרה מתישהו (כמו שקרה עם הפורטה), אבל כנראה לא בטווח של חודשים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 29, 2008

#43  נשלח: ו' 14/04/2017 21:48

haranza כתב:
מעדכן שפתחתי, מהתרשמות ראשונית אני רוצה להגיד שאני לא לגמרי שותף להרגשה של דובי שמדובר בפלסטיק איכותי. לי נראה שזה עומד איפשהו באמצע מבחינת איכות פלסטיק. לא מדובר במשהו זול אך לא במשהו איכותי ביותר. בסה"כ נראה שהיא בנויה טוב אבל ניתן לזמן לעשות את שלו.
ועכשיו שאלה, כשפתחתי שמתי לב שיש סימנים של חלודה על הלבים (?), זה תקין?-
עריכה: הבחור החביב מהחנות חזר אליי, לדעתו אין עם זה שום בעיה, למרות זאת הוא פנה לחברה לראות מה דעתם. עוד סיבה למה כדאי לשלם לפעמים אקסטרא ולהיות בראש שקט שיש לך מענה במידה ויש בעיה. ממליץ בחום על החנות למרות שההיצע דיי דל והיא דיי "נישתית" במוצרים שלה.

הנה מאמר מעניין ורלוונטי:
Rusty Burrs – Really??
ואפילו של בראצה בעצמם.
מסתבר, אם כך, שזאת לא תופעה נדירה כל-כך, אלא יותר נדיר שמבחינים בכך.
לפי מה שהם כותבים, אפילו תקבל מזה ברזל לגוף
אבל זה אמור להיעלם עם הזמן ובאמת השומן של הפולים יגן על הסכינים.

תכל'ס, אם על המאמר היה חתום משרד הבריאות, הייתי חושד שזה ניסיון לטיוח, אבל מאחר ומדובר בחברה אמריקאית ומאחר וזה גם מופיע בצורה רשמית באתר שלהם (בכל זאת חברה עסקית עם כוונת רווח), נראה לי שאין להם מה להסתיר ושאתה יכול להיות רגוע לגבי זה.
לא נעים - לא נורא.
(1) הבעות תודה: haranza
פרופיל | שלח הודעה | חפש
rabak
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 22, 2010
הבעות תודה: 91
מספר הודעות: 552

#44  נשלח: ה' 29/06/2017 18:52

מאשר, גם אני הזמנתי מהאתר ההולנדי בעקבות ההמלצה!

הם ביצעו את המשלוח מהר מאוד ברגע שהמוצר חזר למלאי וזיכו אותי על המע"מ המקומי.
בארץ שילמתי בנוסף 220 שח מעמ כיוון שהחבילה נפלה לביקורת מכס.

בהחלט חנות אמינה וידידותית להזמין דרכה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
boazj (בעז ישק)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 03, 2004

מספר הודעות: 2336

#45  נשלח: ה' 29/06/2017 19:34

מה העלות על השיש?
איזה מטחנה החליפה, ומה הרשמים?

פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מכונות ידניות ומטחנות עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  16  |  17  |  18  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה