מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

svs prime tower

עמוד 3 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
dilbert78
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 01, 2012
הבעות תודה: 137
מספר הודעות: 1430

#31  נשלח: ב' 24/07/2017 8:39
Re: עדיין חסר באס

digitalboy
·

ניסת לכוון את הקמרולים כ large?
או שאני לא מהאנשים המכובדים
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

הבעות תודה: 186
מספר הודעות: 1723

#32  נשלח: ב' 24/07/2017 8:41

itay123, אתה ממשיך להתעקש באופן מוזר על ההקשר של חיתוך ה-LFE לחיתוך יתר הרמקולים, עוד לא הבנת שאני לא מדבר על "ההשתלבות" עם הרמקולים אלא על השפעתו הכללית של ערוץ ה-LFE? מה שגם רוב האנשים שמשתמשים בסאב בודד ערוץ ה-LFE משולב גם עם הסיגנל שהסאב מקבל מהחיתוך LP של הרמקולים.
בוא נשים את דעתי וניסיוני ודעתך וניסיונך בצד, עצם העובדה שכל ייצרניי הרסיברים בעולם החליטו "לתת" למשתמש את היכולת לבחור בתדר החיתוך עבור ערוץ ה-LFE אומר משהו.

אם אתה לא מצליח להבחין ולשמוע בהבדל של חיתוך LP ב-80hz לבין חיתוך של 120hz זו כבר בעיה אחרת.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 845
מספר הודעות: 6747

#33  נשלח: ב' 24/07/2017 8:50

freerider כתב:
itay123, אתה ממשיך להתעקש באופן מוזר על ההקשר של חיתוך ה-LFE לחיתוך יתר הרמקולים, עוד לא הבנת שאני לא מדבר על "ההשתלבות" עם הרמקולים אלא על השפעתו הכללית של ערוץ ה-LFE? מה שגם רוב האנשים שמשתמשים בסאב בודד ערוץ ה-LFE משולב גם עם הסיגנל שהסאב מקבל מהחיתוך LP של הרמקולים.
בוא נשים את דעתי וניסיוני ודעתך וניסיונך בצד, עצם העובדה שכל ייצרניי הרסיברים בעולם החליטו "לתת" למשתמש את היכולת לבחור בתדר החיתוך עבור ערוץ ה-LFE אומר משהו.

אם אתה לא מצליח להבחין ולשמוע בהבדל של חיתוך LP ב-80hz לבין חיתוך של 120hz זו כבר בעיה אחרת.
·

האם אתה מבין שברגע שאתה מגדיר את ה LPF (גבול עבודה של הסאב) בהגדרת ה LFE (שהיא ההגדרה של CROSS הסאב וגבול עבודתו בפועל) ל 80 אתה בעצם לא נותן לסאב לעבוד מעבר ל 80 - ומצמצם את תווח עבודתו בהשמעת ערוץ ה LFE שיועד אך ורק לו וקיימת עבורו אינפורמציה מוקלטת עד 120 (ללא קשר לשאר הרמקולים במערכת).?

לשאר מכבסת המילים לא אתייחס.
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

#34  נשלח: ב' 24/07/2017 8:53

itay123
·
את זה אני יודע ומבין....למרות עקשנותך לנסות להסביר לי את זה שוב ושוב.
הכי קל זה לא לנסות להבין או להתמודד עם "מכבסות מילים" כשאין תשובה או טיעון חכם מנגד.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006

#35  נשלח: ב' 24/07/2017 9:16

ציטוט:
הכי קל זה לא לנסות להבין או להתמודד עם "מכבסות מילים" כשאין תשובה או טיעון חכם מנגד.

·וואלה, צודק.
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 411
מספר הודעות: 5542

#36  נשלח: ב' 24/07/2017 17:50

היתרון בשרשורים כאלה - זה גורם לי לחפש עוד מידע מחוץ לאתר וללמוד עוד קצת כל פעם.

אז אני ממליץ לכם להתחיל בתגובה מס 26 בקישור ב AVS ובכלל רוב השרשור שם מעניין ומדבר על הנושא הזה.

http://www.avsforum.com/forum/91-audio-theory-setu...
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006

#37  נשלח: ב' 24/07/2017 18:05

אכן שרשור מעניין,
מדובר על שרשור בין משתמשים אשר זהה לשרשור בפורומים כ-אצלינו.

טוב שיש דעות לפה ולשם.

הנה דיון נוסף בנושא:
https://www.avforums.com/threads/what-does-lpf-of-...

ודיון נוסף:

https://www.avforums.com/threads/lpf-for-lfe.12054...

ודיון נוסף:

http://www.avsforum.com/forum/113-subwoofers-bass-...

ולסיום:

https://audyssey.zendesk.com/hc/en-us/articles/212...
BUGY (בוגי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2009

הבעות תודה: 715
מספר הודעות: 6639

#38  נשלח: ב' 24/07/2017 19:25

ואני יצטט משם את העיקר:
The LPF filter for the LFE channel should always be set to 120 Hz. Any other setting is wrong. This filter has nothing to do with speaker roll offs and crossovers. It is a filter that is applied only to the separate LFE track found in 5.1 content. That material is authored to have content up to 120 Hz.

The crossover filter are a separate matter. They consist of a highpass and lowpass filter that is applied to the signal sent to each speaker. They are determined after the in-room measurements find the roll off points of each speaker.
Chris Kyriakakis -בחיר באודיסי

ברוב הרסיברים אין בכלל את ההגדרה הזאת, אין אפשרות להוריד את ה120 למשהו אחר ותמיד חשבתי לעצמי "בשביל מה זה פה, זה הרי רק מתכון לצרות ובלבול". מסתבר שזה אכן כך.

freerider - מה אתה כן מנשה להגיד, קראתי הכל ולא הבנתי.

mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 411
מספר הודעות: 5542

#39  נשלח: ב' 24/07/2017 19:47

BUGY

העניין הוא שאודיסי לא קשור להגדרות האלה והכיול לא נוגע בהן.
שהיצרנים שישאירו את האפשרות לשנות אם יש חלק גדול של משתמשים שההגדרות האלה כן חשובות להם. כמו שאפשר לשנות מרחקים ועוצמות ולא לתת לתוכנה לקבוע מה טוב לנו.

ציטוט של מי שעבד שבדולבי :

UPDATED VIEWPOINT: The paragraph above represents the conventional Audyssey thinking on this issue.

However, Roger Dressler (formerly of Dolby Labs and the guy who helped them develop many of their technologies, including bass management) and Mark Seaton (founder and owner of Seaton Sound, makers of the legendary Submersive subwoofers) have both recently put forward an alternative view. Mark explains it like this in this post:

"I personally tend to set the low pass on the LFE channel at 80Hz in most systems by preference. I think many forget that the difference between a 120Hz low pass and an 80Hz low pass is nothing more than a shelving filter. If the low pass is 4th order, the 80Hz filter is about 7dB lower at 100Hz and about 4dB at 80Hz. A 100Hz low pass setting would have about 1/2 that difference. The adjustment has more effect on shaping the LFE track's response than it does on cutting off content. If you're running the subs with a rising response on the low end which blends with the main speakers, experimenting with 80, 100 vs. 120Hz is basically a means to taper the top end of the LFE channel. Setting this lower than 120Hz is not hacking off content any more than setting your sub a few dB hot would destroy a soundtrack."

What this means in effect is that you do NOT lose the content between 80Hz and 120Hz if you set the LPF of LFE to 80Hz - you simply alter the way it is presented, because the filter is not a brickwall but a shelving filter. Setting it to 80Hz simply allows you to 'shape' the LFE track's response.

Roger goes on to elaborate more in a separate post (my bolding below):

"Back when DTS was making their name with Jurassic Park and Apollo 13 on 35mm film, the LFE bandwidth was 80 Hz. The Dolby Digital codec has a bandlimited LFE channel, and it has a brickwall filter at 120 Hz as a means to protect the LFE channel from higher frequencies (which can still be present even with a 4th-order LPF at 80 Hz). It seems that when films moved from optical to digital delivery, the LFE bandwidth crept up to 120 Hz or maybe even higher (the PCM LFE channel has no inherent response limitation). I suppose it helps less than magnificent subwoofers in "regular" cinemas provide more whomp. But I find that LFE in the 100-120 Hz region is just a lot of boominess that unfortunately too often clouds the deeper bass in the bottom 2 octaves. Setting the LFE filter to 80 Hz does a dandy job of dealing with that boominess IMHO.
(1) הבעות תודה: freerider
digitalboy
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2008
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 92

#40  נשלח: ב' 24/07/2017 19:58

dilbert78
·
ניסיתי
אין שום שינוי
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

#41  נשלח: ב' 24/07/2017 20:03

BUGY
·
מה שניסיוני מוכיח ואני מנסה להעביר בכל השירשור הזה כתוב יפה במשפטים האחרונים(או יותר מדויק בכל הציטוט האחרון) ש-mulder ציטט.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

#42  נשלח: ב' 24/07/2017 20:28

dilbert78 כתב:
@digitalboy
·

ניסת לכוון את הקמרולים כ large?
או שאני לא מהאנשים המכובדים

·קרעת אותי
למה? אתה לא מרגיש מכובד מספיק?

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 01, 2012

#43  נשלח: ד' 02/08/2017 17:31

digitalboy
·

כשאתה מנגן מוזיקה שלא מספיק מפעילה את הרמקולים, באיזה מקור את משתמש? סטרימר? חיבור usb ישירות לרסיבר?
digitalboy
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2008
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 92

#44  נשלח: ד' 02/08/2017 18:39

dilbert78
·
המקור הוא מחשב שמחובר לרסיבר ב HDMI ודרכו מנגן יוטיוב וסרטים דרך רשת ביתית ממחשב אחר
הבעיה היא בשמי מהיוטיוב הסאונד פשוט לא "מרשים" לצורך העניין לפני שקניתי את הקדמיים הנ"ל הייתי רק עם הסאטליטים jamo s35 והסאב pb2000 ואני יכול לומר שהסאונד היה נשמע טוב יותר. בגלל זה הייאוש חשבתי ששדרוג של קידמיים באמת יתן שידרוג ולא שינמוך.
dilbert78
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 01, 2012

#45  נשלח: ד' 02/08/2017 18:48

digitalboy
·

יכול להיות שהמחשב חותך לך crossover מסוים?
היה לי פעם windows שהיה בו הגדרות כאלה
אני הייתי מנסה להשוות עם ניגון ישירות מהרסיבר
אם יש usb?
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה