מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מודול FIBARO נתקע

עמוד 3 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > HT Home > עוזרות קוליות, שליטה ובקרה
מחבר הודעה
DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2016
הבעות תודה: 43
מספר הודעות: 500

#31  נשלח: שבת 06/10/2018 20:49
Re: מודול FIBARO נתקע

Grappa כתב:
אני משתמש בהם כבר יותר משנתיים ומאז שהם חוברו נעלמו הבעיות במודולים של קיובינו.

החסרון של מודול התריסים של פיבארו הוא הפרוטוקול הלא-סטנדרטי במקרה של רפפה/וניציאנים/צלונים. עוד לא יצא לי לנסות, אבל אני מבין שקובינו מממשים את זה ע"י יצירה של שני סטים שונים של תריסים - אחד לגלילה ואחד לסיבוב. גם לא אופטימלי, אבל לפחות משהו שניתן לעבוד איתו.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Qua964
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2017
הבעות תודה: 6
מספר הודעות: 113

#32  נשלח: ו' 02/11/2018 22:55

Qua964 כתב:
הי,

יש לי כמה שאלות תם (מסתבר שלא הכנתי את שעורי הבית כמו שצריך - קניתי ושיפצתי בית מהיסוד, התאורה כמובן כמעט כולה לדים כאלה ואחרים... קניתי מלא מודולים של פיברו לתאורה, קובינו לתריסים והבעיות חוגגות....). אז ככה:

1. מודול כפול של פיברו שולט ב-S1 על 5 מנורות צילינדר נפרדות (מחוברות בטור) כשבכל אחת יש נורה של 7W ואין דרייבר - עובד ללא בעיה. האם במצב זה, מבחינת המודול העומס הוא רק 7W? (ולא 35W...)
ב-S2 הוא שולט על מנורת לדים גדולה (תאורת סלון), לא יודע כמה W אבל בטוח יש שם דרייבר

2. מודול כפול של פיברו ב-S1 שולט על מנורת לדים "כפולה" (זה מין מנורת "UP&DOWN") שמוגדרת 2X6W, יכול להיות שבפנים יש דרייבר - עובד פעם כן פעמיים לא. בלוג של Home Assistant מופיעים תופעות מוזרות כאילו המודול לא מגיב לפעמים.
ב-S2 יש 4 מנורות צילינדר בטור - 2 לד של 5W ועוד 2 כנראה הלוגן של 17W - וכמו S1, עובד לפעמים כן ולפעמים לא אבל טיפה יותר טוב מ-S1.

3. מודול כפול של פיברו שולט ב-S1 על מנורת הצפה לד 100W - לאחר ההתקנה עבד ידנית ומספר פעמים בשליטה מרחוק עד שנדלק ולא הסכים להיכבות למשך כחצי שעה - לא ידנית ולא מרחוק שזה בשילוב נקודה 2 לעלה מה שהביא אותי לכאן וכנראה בדיוק דורש את פתרון ה-SNUBBER

4. יש לי עוד 5 מודולי פיברו כפולים ובודדים המותקנים על מנורות לדים שעובדים ללא כל בעיה.

מה מהתופעות הנ"ל נראות לכם קשורות לנושא ה- RC SNUBBER?
אודה לכל הערה והארה על מה שכתבתי.

בנוסף (וכנראה קשור) - התקנתי גם 9 מודולים של קובינו, הכל על מנועים של סומפי, מתריס ענק במרפסת ועד תריס קטנצ'יק באיזו פינה בסלון. 6 מהם הפסיקו להגיב בצורה הגיונית (אחד ממש נשרף לאחר כמה זמן שעבד דווקא בסדר). כשהתכתבתי עם קובינו (עוד לפני זה שנשרף) הם גם המליצו על ה- SNUBBER אבל לא הסבירו את עצמם כמו שצריך, או לפחות לא הבנתי כמו אחרי שקראתי את מה שכתב [email protected] ולא הסכמתי להתקין משהו נוסף (נראה לי לא הגיוני לקנות מוצר ,לא מושלם,). מה שמוזר בעיני זה ש-3 המודולים האחרים (אחד על התריס הכי גדול שיש לי ועוד שניים על תריסים בגודל "רגיל") עובדים ללא דופי כבר כמעט חודשיים.
מה שסיכמתי איתם בסוף זה שאחזיר לוסטרנט את כל המודולים והם גם אמרו לי שהם בודקים אופציה לבנות את המודולים שלהם בצורה יותר עמידה (כנראה לכלול את ה-SNUBBER בתוך המודול).

בנוגע להתקנה של ה-SNUBBER - פשוט לעטוף את הכל באיזולירבנד? או שיש דרך יותר בטיחותית?

זהו בינתיים, תודה מראש!

·הי,

לטובת "הדורות הבאים" ה-snubber פתר לי את בעיה מס' 3 (הזרקור 100w) אבל לא את הבעיות שתארתי במס' 2.
Grappa
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 25, 2015
הבעות תודה: 297
מספר הודעות: 2047

#33  נשלח: שבת 03/11/2018 17:40

Qua964 כתב:

ציטוט:
...

·הי,

לטובת "הדורות הבאים" ה-snubber פתר לי את בעיה מס' 3 (הזרקור 100w) אבל לא את הבעיות שתארתי במס' 2.

·
איזה snubber רכשת?

מה עם בעיה 1?

נראה שבעיה 2 קשורה למשהוא אחר ויכול להיות שיש בעית תקשורת עם המודול, במקרה כזה הייתי ממליץ לנתק את הצימוד לבקר ולצמד מחדש.
האם כשאתה אומר "עובד פעם כן פעמיים לא" זה מתיחס להפעלה מהלחצן או מהבקר?
Qua964
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2017

#34  נשלח: א' 04/11/2018 15:06

Grappa כתב:

איזה snubber רכשת?

את ה-SNUBBER עליו המלצת בתחילת השרשור הזה

Grappa כתב:

מה עם בעיה 1?

ב-1 אין בעיה - רק תארתי מצב דומה (למעשה אפילו עם יותר מנורות) שעובד כמצופה

Grappa כתב:

נראה שבעיה 2 קשורה למשהוא אחר ויכול להיות שיש בעית תקשורת עם המודול, במקרה כזה הייתי ממליץ לנתק את הצימוד לבקר ולצמד מחדש.
האם כשאתה אומר "עובד פעם כן פעמיים לא" זה מתיחס להפעלה מהלחצן או מהבקר?

אני עובד עם Home Assistant ו-UZB.ME. המודול הזה נמצא לא רחוק מדי, בסוף מסדרון ולאחריו יש עוד מודולים רחוקים יותר שמתקשרים דרכו עם הבקר (שכנים) - איתם אין בעיות, עד כמה שאני יכול לזהות.
הפעלה מהמפסק תמיד עובדת וגם תמיד מיוצגת נכון בתוכנה.
הפעלה מהתוכנה - לפעמים עובדת ולפעמים לא. ה"לפעמים לא" מתנהג כאילו הרשת עמוסה - לעיתים מגיב אחרי עיכוב של שניות לא מעטות ולעיתים בכלל לא - קשה לדעת אם אחרי 10 שניות לחצתי שוב - אם ההפעלה הגיעה מהניסיון הראשון או השני.
לפעמים הפעלה מהתוכנה עובדת אך החיווי בתוכנה חוזר למצב לפני השינוי (שזה נורא לכשעצמו).
הפעלה מהתוכנה ב"פעם הראשונה" (כלומר לאחר זמן רב שלא נעשה ניסיון) - תמיד עובד (לפחות בניסיונות המבוקרים)

ניסיתי לנתק את הצימוד אבל לפחות ב-HA, כל עניין הניתוק של ZWAVE הוא סופר בעייתי - בכל אופן הניתוק לא הצליח.
אז עשיתי ריסט למודול וחיברתי מחדש. לא פתר את הבעיה.
החלפתי את המודול עם מודול חדש מקופסא - הבעיה ממשיכה (מה שפוסל כנראה בעיה במודול עצמו).

זה נראה כאילו מאיזה שהיא סיבה הקונטרולר לא מקבל עדכון על המצב לאחר השינוי ואז או שלא מייצג את המצב החדש או שמתקשה לשלוח פקודה חדשה, או משהו כזה.

מקווה שאני ברור מספיק...
Grappa
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 25, 2015

#35  נשלח: א' 04/11/2018 19:41

Qua964
·
נראה שהבעיה המתוארת קשורה לתקשורת מול המודול ולא להפרעה חשמלית.
כדי לוודא ב 100% שאני לא טועה נתק את העומס מ2 יציאות המודול ותבדוק האם התופעה ממשיכה.
במקביל בדוק מה קורה כשהמודול מחוץ לקופסת החיבורים/מפסק בו הוא נמצא ומחובר לעומס אולי יש חסימת RF כל שהיא כשהמודול ממוקם בקופסא.

במידה ויש לך מודולים דומים שעובדים טוב כנס להגדרות המודול בממשק ה UZB וודא שההגדרות זהות.
לא יודע דרך איזה תפריט אפשר להגיע לזה ב Home Assistan בזמנו שיחקתי קצת עם domoticz והיתה אפשרות להיכנס לממשק ה zwave של ה UZB.
Qua964
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2017

#36  נשלח: ב' 05/11/2018 12:39

ציטוט:
כדי לוודא ב 100% שאני לא טועה נתק את העומס מ2 יציאות המודול ותבדוק האם התופעה ממשיכה.

מה כוונתך? לנתק את S1/2 ואם Q1/2, להשאיר רק את N ו-L ולבדוק אם אני שומע את הריליי זז בתוך המודול?

ציטוט:
במקביל בדוק מה קורה כשהמודול מחוץ לקופסת החיבורים/מפסק בו הוא נמצא ומחובר לעומס אולי יש חסימת RF כל שהיא כשהמודול ממוקם בקופסא

כן, בדקתי זאת - לא שינה בכלום את התופעה.

ציטוט:
במידה ויש לך מודולים דומים שעובדים טוב כנס להגדרות המודול בממשק ה UZB וודא שההגדרות זהות.
לא יודע דרך איזה תפריט אפשר להגיע לזה ב Home Assistan בזמנו שיחקתי קצת עם domoticz והיתה אפשרות להיכנס לממשק ה zwave של ה UZB.

כן, יש אפשרות ב-HA להיכנס להגדרות (פרמטרים) של המודולים אבל לא שיניתי כלום שם ובשני מודולים שונים התופעה חוזרת. בכל מקרה אוודא בהמשך - כרגע הורדתי את כל ה-HA ואני מגדיר הכל מאפס (התקנה טרייה).

תודה על התמיכה...
Grappa
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 25, 2015

#37  נשלח: ב' 05/11/2018 13:09

Qua964 כתב:

ציטוט:
...

מה כוונתך? לנתק את S1/2 ואם Q1/2, להשאיר רק את N ו-L ולבדוק אם אני שומע את הריליי זז בתוך המודול?

·
בדיוק כך.
זו השערה פרועה שיש קשר בין העומס לתקשורת השוטפת עם המודול, מציע לבדוק כדי למצות את כל האופציות....

לא נראה שזה המקרה אצלך אבל, בעבר היתה לי בעיה עם מודול ממסר של קיובינו שהיה מתנתק מהבקר אחת לכמה חודשים כתוצאה מהפרעה חשמלית שנגרמה בזמן המיתוג והיה צורך למחוק אותו מהבקר בצורה ברוטאלית, לאפס אותו ולצמד מחדש.
שימוש ב RC פתר את הבעיה.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2017

#38  נשלח: ב' 05/11/2018 15:10

Grappa
·
אוקי, אבדוק כשאסיים להגדיר הכל מחדש ואדווח פה שוב (בטח יקח כמה ימים...)
lasik
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2010
הבעות תודה: 175
מספר הודעות: 1661

#39  נשלח: ד' 08/05/2019 18:50

Grappa
הי,
יש לי 2 מעגלים עם לדים:
קו אחד של עומס 150 וואט, 15 נורות לד, אורך הקו כ- 40 מטר (מאיר שביל בגינה) - איזה RC SNUBBER עלי לקנות?
האם זה שהומלץ בתחילת השירשור מתאים לעומס כזה?
קו שני של עומס 50 וואט, 5 נורות לד, באורך קו של כ- 15 מטר - לא עושה בעיות

תודה על המידע!

Grappa
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 25, 2015

#40  נשלח: ד' 08/05/2019 22:44

lasik
·
האם יש לך בעיות?
עם איזה מודול אתה עובד?

מספר יחידות בדומה ללינק עובדות אצלי כבר כבר כמה שנים ללא כל בעיה, מתאר לעצמי שיעבוד גם אצלך.
https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Sole...

בשל המחיר הזול והעובדה שזה לא מזיק, ממליץ לך להוסיף בכל מקום מופיע חדש לצורך.

בהצלחה

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2010

#41  נשלח: ה' 09/05/2019 6:49

Grappa
·
שני הקוים המפורטים מעלה מחוברים למודול פיברו מפסק כפול.
הקו הארוך עם העומס של 150 וואט בעייתי - אם אני מדליק אותו לפרק זמן של מעלה למספר דקות, אני מתקשה בכיבויו. צריך להקיש על המודול בחוזקה על מנת לכבותו.

פשוט ראיתי שכתבת כי ה- SNUBBER בלינק שנתת תומך בקו של עד 100 וואט, ואצלי הוא 150 וואט.

אזמין ואעדכן.
תודה!
Grappa
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 25, 2015

#42  נשלח: ה' 09/05/2019 13:32

lasik
·
קח בחשבון שיש מצב והמגעים בתוך הממסר שבמודול כבר מפוייחים או "דביקים" והוא ימשיך להידבק.

לגבי ההספק מתנצל מדובר בטעות הקלדה (פיספסתי 0) ההספק הוא עד 1000W כפי שמופיע בדף המוצר.
lasik
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2010

#43  נשלח: ה' 09/05/2019 20:08

Grappa
·
תודה על המידע. מאז הפעם הראשונה שהמעגל נתקע לי, הפסקתי להדליק, מחשש שלא אוכל לכבות אותו...
לכן נראה לי שהוא במצב טוב.
Qua964
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 01, 2017

#44  נשלח: ג' 14/05/2019 19:40

Qua964 כתב:
@Grappa
·
אוקי, אבדוק כשאסיים להגדיר הכל מחדש ואדווח פה שוב (בטח יקח כמה ימים...)

·
רק עכשיו שמתי לב שלא חזרתי לעדכן ועברו כבר הרבה מאוד ימים...
במהלך הזמן הזה אתחלתי את כל הרשת שלי (כל המודולים, הבקר) ונראה שהבעיה המתוארת (2 במקור) כמעט ולא חוזרת. מצד שני, הגדרתי כבר המון אוטמציות כך שאני לא ממש מוצא עצמי מפעיל את האורות המדוברים מהתוכנה ולפיכך אינני יכול ממש להעיד אם הבעיה נפתרה לאלתר.
(1) הבעות תודה: bouo
bouo
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 08, 2019
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 19

#45  נשלח: ה' 30/05/2019 9:12
יש לך אולי תמונות של ההתקנה? לא ממש הצלחתי להבין איך מחברים את הsnubber...

Qua964
·
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > עוזרות קוליות, שליטה ובקרה עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה