מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מדריך - תדרי 5GHz, קושחות ישראליות ולמה לא צריך לעבור על החוק

עמוד 4 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 501
מספר הודעות: 2611

#46  נשלח: שבת 11/11/2017 14:18

GalKar כתב:
@NegativeIQ
·

בדקתי והוא נותן לי רק את ארבעת הערוצים הללו גם ב-Auto channel (תמיד זה אחד מהארבעה) ומשתנה בהתאם להפרעות מהרשתות הסמוכות.

·
אתה צריך גם לקחת בחשבון, שכל הארבעת הערוצים אלה, זה בסך הכל ערוץ בודד שאתה יכול להשתמש בו, בגלל שכל ארבעה ערוצים אלה של 20MHZ כל אחד, ברצף יוצרים את הערוץ של 80MHZ שהנתב שלך נדרש לו. כך שלמעשה, זמין לך כרגע רק ערוץ בודד אחד שמורכב מ 4 תתי ערוצים. כך שהמצב עוד יותר גרוע ממה שאתה חושב. וגם לשכנים שלך, כל מה שזמין כאן, זה אותו הערוץ הבודד, שכולם מתחרים עליו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
GalKar
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Oct 17, 2010
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 83

#47  נשלח: שבת 11/11/2017 16:32

sys_admin
·

לא כל כך ברור לי מדוע ערוץ שונה לא ימנע הפרעות. במה זה שונה מערוצי 2.4ghz?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#48  נשלח: שבת 11/11/2017 16:56

GalKar כתב:
@sys_admin
·

לא כל כך ברור לי מדוע ערוץ שונה לא ימנע הפרעות. במה זה שונה מערוצי 2.4ghz?
·

כל עוד שתשתמש באחד מארבע הערוצים האלה שזמינים לך היום זה לא ימנע הפרעות מסיבה פשוטה, והיא שארבעה ערוצים האלה, הם לא ערוצים עצמאים, ארבעתם ביחד ברצף מרכיבים ערוץ אחד שהנתב שלך ושל השכנים שלך משתמשים בו. אני אנסה להסביר עוד פעם. ( אני חושב כבר בפעם המי יודע כמה מתחילת השירשור) . בתחום התדרים של 5GHZ ב WIFI בשביל לקבל מהירות גבוהה יותר משתמשים בתדר נושא רחב יותר, למשל במוצרים בתקן ישן כמו שיש לך משתמשים ב רוחב ספקטרלי של 80MHZ. בתקן חדש יותר, משתמשים כבר שנים רבות ברוחב של 160MHZ . בהתחלה, כל התחום נפרס לפרוסות ( ערוצים ) של 20MHZ כל אחד. בשביל שתוכל להפעיל את הנתב שלך, אתה צריך ארבעה ערוצים כאלה ברצף, שביחד משמשים לערוץ עבודה בודד. בגלל זה, כל עוד לא תזוז מארבעה ערוצים האלה שמשותפים לך עם כל השכנים, לא תוכל לברוח מההפרעות של הנתבים שלהם. רק אחרי שתמצא דרך להפעיל את הנתב שלך בערוצים שכרגע חסומים לך ולשכנים שלך, תוכל להתחיל לקבל תקשורת תקינה. וזה מה שכבר הסברתי בתחילת השרשור.
בקשר לתחום התדרים של 2.4GHZ , שם בלית ברירה משתמשים רק בשני ערוצים צמודים של 20MHZ . זו אחת הסיבות, גם שהתקשורת בתחום של 2.4 , היא במהירות נמוכה.
צירפתי גם עוד פעם את הצילום מסך שלי שממחיש את הנושא של הערוצים המשותפים.

(1) הבעות תודה: Fish72
פרופיל | שלח הודעה | חפש
smargi
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2005
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 392

#49  נשלח: שבת 11/11/2017 20:43

שלום לכולם אשמח למענה לכמה שאלות:

1. ברשותי שתי נתבים אחד wr1900acs ישראלי ו-wrt3200acm אמריקאי מה ההמלצה מבחינת התקנת קושחה האם להישאר עם המקורית של linksys או להתקין קושחה צד שלישי..?

2. האם יש דרך להפוך את הנתב האמריקאי מבחינת תדרים שיהיה פתוח גם לתדרים הישראלים וגם לאירופים...?

3. והאם מומלץ לתת לראוטר לבחור את התדר או להגדיר אותו ידני..? ואם כן איזה תדר עדיף ומה הממלצה...?

תודה מראש.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005
הבעות תודה: 506
מספר הודעות: 4063

#50  נשלח: שבת 11/11/2017 21:07

smargi כתב:
שלום לכולם אשמח למענה לכמה שאלות:

1. ברשותי שתי נתבים אחד wr1900acs ישראלי ו-wrt3200acm אמריקאי מה ההמלצה מבחינת התקנת קושחה האם להישאר עם המקורית של linksys או להתקין קושחה צד שלישי..?

2. האם יש דרך להפוך את הנתב האמריקאי מבחינת תדרים שיהיה פתוח גם לתדרים הישראלים וגם לאירופים...?

3. והאם מומלץ לתת לראוטר לבחור את התדר או להגדיר אותו ידני..? ואם כן איזה תדר עדיף ומה הממלצה...?

תודה מראש.

1. כעיקרון הנתבים האלה פותחו מראש כדי לאפשר תמיכה טובה בקושחות צד ג', יש להם מפרט מאוד חזק ואפשר להגיד שהעוצמה של החומרה קצת "מתבזבזת" אם אתה משאיר אותו על קושחת היצרן. יחד עם זאת, כמו בכל נתב אחר אתה צריך לשאול את עצמך האם יש משהו שאתה זקוק לו שאין בקושחת היצרן או האם יש באגים בקושחת היצרן או בכל מקרה שתהיה לך סיבה. כשמדובר בנתב זול של 300₪ לרוב לא אכפת לי לעשות ניסויים ומקסימום הלך הנתב, כשמדובר בנתב שעולה פי 5 כדאי שתבין טוב מה אתה עושה שלא יהיו תקלות.

2. אי-אפשר. ה-FCC בארה"ב הוציא בשנה שעברה הנחיה מאוד דומה לזו של משרד התקשורת בארץ, שאסור לאפשר למשתמש לעקוף את הגבלת התדרים של הנתב. בחלק גדול מהנתבים עכשיו יש גרסה אמריקאית (כמו שיש גרסה ישראלית) שברובם אמורה למנוע בכלל התקנה של קושחה לא רשמית / לא מאותו אזור, וכמו בארץ יש נתבים שאפשר לעקוף את זה יחסית בקלות ויש כאלה שלא.
בגלל שה-WRT3200ACM (וגם ה-1900ACS) יצאו מראש עבור חובבי האקינג למיניהם ושבלי תמיכה בזה הוא לא יימכר אז LinkSys הלכו בדרך שונה ובמקום לחסום לגמרי את האפשרות להתקנת קושחה צד ג' על הנתב הם חסמו הגדרות התדרים של שבב ה-WiFi ככה שהן עכשיו צרובות על השבב, והוא מתעלם לגמרי מההגדרות שנמצאות בקושחה של הנתב. נכון להיום לא ידועה שום דרך לעקוף את זה חוץ מממש להתחיל להחליף רכיבים בנתב, כמו-כן לא ידוע אפילו האם ל-LinkSys עצמם יש יכולת לבצע עדכון. בקיצור, אתה תקוע עם התדרים האמריקאיים.

3. זה מאוד תלוי בנתב או יותר נכון בקושחה שלו - אם ה-DFS יעיל אז כדאי להשאיר אותו פועל כי הוא ימצא לך ערוץ שקט וגם יוכל להשתמש בתדרים שמותרים לשימוש רק דרכו - ולכן הם גם נוטים להיות יותר שקטים. אם ה-DFS מומש בצורה גרועה והנתב בוחר תדרים בצורה לא אופטימלית אז עדיף כבר לבחור ידנית (אגב, DFS גרוע בקושחת היצרן זאת סיבה מאוד טובה להחליף לקושחה צד ג'). אין לי את ה-WRT1900AC/S / WRT3200ACM אז אני לא יכול להגיד לך ספציפית לגביהם, תצטרך לנסות ולראות.
אם אתה מחליט להגדיר ערוץ ידנית, הערוצים היחידים שמותרים לשימוש בארץ ללא DFS הם 34, 36, 38, 40, 44, 46, 48
פרופיל | שלח הודעה | חפש
smargi
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2005

#51  נשלח: שבת 11/11/2017 21:22

NegativeIQ כתב:

ציטוט:
...

1. כעיקרון הנתבים האלה פותחו מראש כדי לאפשר תמיכה טובה בקושחות צד ג', יש להם מפרט מאוד חזק ואפשר להגיד שהעוצמה של החומרה קצת "מתבזבזת" אם אתה משאיר אותו על קושחת היצרן. יחד עם זאת, כמו בכל נתב אחר אתה צריך לשאול את עצמך האם יש משהו שאתה זקוק לו שאין בקושחת היצרן או האם יש באגים בקושחת היצרן או בכל מקרה שתהיה לך סיבה. כשמדובר בנתב זול של 300₪ לרוב לא אכפת לי לעשות ניסויים ומקסימום הלך הנתב, כשמדובר בנתב שעולה פי 5 כדאי שתבין טוב מה אתה עושה שלא יהיו תקלות.

2. אי-אפשר. ה-FCC בארה"ב הוציא בשנה שעברה הנחיה מאוד דומה לזו של משרד התקשורת בארץ, שאסור לאפשר למשתמש לעקוף את הגבלת התדרים של הנתב. בחלק גדול מהנתבים עכשיו יש גרסה אמריקאית (כמו שיש גרסה ישראלית) שברובם אמורה למנוע בכלל התקנה של קושחה לא רשמית / לא מאותו אזור, וכמו בארץ יש נתבים שאפשר לעקוף את זה יחסית בקלות ויש כאלה שלא.
בגלל שה-WRT3200ACM (וגם ה-1900ACS) יצאו מראש עבור חובבי האקינג למיניהם ושבלי תמיכה בזה הוא לא יימכר אז LinkSys הלכו בדרך שונה ובמקום לחסום לגמרי את האפשרות להתקנת קושחה צד ג' על הנתב הם חסמו הגדרות התדרים של שבב ה-WiFi ככה שהן עכשיו צרובות על השבב, והוא מתעלם לגמרי מההגדרות שנמצאות בקושחה של הנתב. נכון להיום לא ידועה שום דרך לעקוף את זה חוץ מממש להתחיל להחליף רכיבים בנתב, כמו-כן לא ידוע אפילו האם ל-LinkSys עצמם יש יכולת לבצע עדכון. בקיצור, אתה תקוע עם התדרים האמריקאיים.

3. זה מאוד תלוי בנתב או יותר נכון בקושחה שלו - אם ה-DFS יעיל אז כדאי להשאיר אותו פועל כי הוא ימצא לך ערוץ שקט וגם יוכל להשתמש בתדרים שמותרים לשימוש רק דרכו - ולכן הם גם נוטים להיות יותר שקטים. אם ה-DFS מומש בצורה גרועה והנתב בוחר תדרים בצורה לא אופטימלית אז עדיף כבר לבחור ידנית (אגב, DFS גרוע בקושחת היצרן זאת סיבה מאוד טובה להחליף לקושחה צד ג'). אין לי את ה-WRT1900AC/S / WRT3200ACM אז אני לא יכול להגיד לך ספציפית לגביהם, תצטרך לנסות ולראות.
אם אתה מחליט להגדיר ערוץ ידנית, הערוצים היחידים שמותרים לשימוש בארץ ללא DFS הם 34, 36, 38, 40, 44, 46, 48

תודה על המענה המפורט.

1. האם יש תדרים בנתב אמריקאי שחופפים את התדרים הישראלים ככה שבמידה ואני מעוניין להשתמש בציוד ישראלי עם הנתב האמריקאי אני יוכל...?

2. אחת הבעיות שלי הם עם התדר 5ghz בעיקר טלכן חשבתי על הגדרת תדר ידני.

3. אם הנתבים בנתבים הנ״ל חסומים בחומרה מה יתן לי האפשרות לעבור לקושחה צד שלישי אם אין לנתב גמישות..?

4. איך אני יודע אם הנתב שלי מחו״ל חסום בחומרה ויצא אחרי הרגולציה בחו״ל או אולי הוא עדיין פתוח..?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005

#52  נשלח: שבת 11/11/2017 22:27

smargi כתב:
ציטוט:
...

תודה על המענה המפורט.

1. האם יש תדרים בנתב אמריקאי שחופפים את התדרים הישראלים ככה שבמידה ואני מעוניין להשתמש בציוד ישראלי עם הנתב האמריקאי אני יוכל...?

2. אחת הבעיות שלי הם עם התדר 5ghz בעיקר טלכן חשבתי על הגדרת תדר ידני.

3. אם הנתבים בנתבים הנ״ל חסומים בחומרה מה יתן לי האפשרות לעבור לקושחה צד שלישי אם אין לנתב גמישות..?

4. איך אני יודע אם הנתב שלי מחו״ל חסום בחומרה ויצא אחרי הרגולציה בחו״ל או אולי הוא עדיין פתוח..?

1. כמו שאמרתי התדרים 34, 36, 38, 40, 44, 46, 48 חוקיים לשימוש בארץ ללא DFS. אם יש לך אפשרות לבחור לפחות באחד מהם אז אתה בסדר.

2. לא הבנתי את השאלה...

3. כל דבר אחר חוץ מתדרים - פיצ'רים שאין בקושחת היצרן (לדוגמה QoS), יציבות (למרות שבמקרה הזה נראה שקושחת היצרן גם יציבה מאוד). הדבר היחיד שלא יהיה לך בשום אופן זה אפשרות לשנות את התדרים המותרים לשידור. כל השאר פתוח.

4. ל-WRT1900AC/S היו כמה גרסאות שיצאו לפני ההוראות של ה-FCC ואמורות להיות פתוחות, אבל לא נראה לי שקל להשיג נתבים חדשים (כלומר לא משומשים) מהסדרות האלה. ככל שמדובר ב-WRT3200ACM הוא בטוח נעול כי הדגם הזה הופיע רק אחרי ההנחיות של ה-FCC.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Fish72
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 19, 2007

הבעות תודה: 257
מספר הודעות: 2173

#53  נשלח: א' 12/11/2017 2:55

חברים יקרים (ובמיוחד SYSADMIN ו NEGATIVEIQ) רציתי רק להודות לכם על שהעשרתכם אותנו בידע הנרחב והמאוד מעניין שלכם. למדתי רבות מקריאת הפוסט הזה בעיקר וגם מפוסטים נוספים שלכם. פשוט תענוג ! תודה ושבוע טוב !
פרופיל | שלח הודעה | חפש
smargi
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2005

#54  נשלח: א' 12/11/2017 23:01

NegativeIQ כתב:

ציטוט:
...

1. כמו שאמרתי התדרים 34, 36, 38, 40, 44, 46, 48 חוקיים לשימוש בארץ ללא DFS. אם יש לך אפשרות לבחור לפחות באחד מהם אז אתה בסדר.

2. לא הבנתי את השאלה...

3. כל דבר אחר חוץ מתדרים - פיצ'רים שאין בקושחת היצרן (לדוגמה QoS), יציבות (למרות שבמקרה הזה נראה שקושחת היצרן גם יציבה מאוד). הדבר היחיד שלא יהיה לך בשום אופן זה אפשרות לשנות את התדרים המותרים לשידור. כל השאר פתוח.

4. ל-WRT1900AC/S היו כמה גרסאות שיצאו לפני ההוראות של ה-FCC ואמורות להיות פתוחות, אבל לא נראה לי שקל להשיג נתבים חדשים (כלומר לא משומשים) מהסדרות האלה. ככל שמדובר ב-WRT3200ACM הוא בטוח נעול כי הדגם הזה הופיע רק אחרי ההנחיות של ה-FCC.

,
תודה גדולה על ההסברים.

למודם שלי יש את כל התדרים שרשמת ב-5ghz כלומר המותרים בישראל אבדוק אם היציבות משתפרת כאשר אני מגדיר תדר ידני למרות שראיתי שכאשר אני מגדיר את התדרים המותרים בישראל הראוטר מאפשר רק טווח של 20hz ו-40hz. ה-80hz ו-160hz סגורים.
אני מקווה שזה לא משפיע יותר מדי על הביצועים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#55  נשלח: ב' 13/11/2017 1:08

smargi כתב:
ציטוט:
...

,
שכאשר אני מגדיר את התדרים המותרים בישראל הראוטר מאפשר רק טווח של 20hz ו-40hz. ה-80hz ו-160hz סגורים.
אני מקווה שזה לא משפיע יותר מדי על הביצועים.
·

זה משאיר לך במקרה הטוב רק כשמינית מהרוחב פס האפשרי, כאשר אתה בוחר רוחב ערוץ של 20MHZ או 40MHZ. גם מבחינת ההספק הדבר זהה, כמו שכבר הסברתי בתחילת השירשור. בדיוק על הבעיות האלה מדובר וזה מה שלא נותן במקרים כאלה להשתמש בתחום תדרים זה בצורה יעילה ותקינה. גם על נושא של מחיזור תדרים והפרעות הדדיות של המכשירים השונים גם כבר הסברתי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
GalKar
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Oct 17, 2010
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 83

#56  נשלח: ג' 21/11/2017 17:08

בניסיון לשפר את קליטת רשת ה5ghz בבית הוספתי ל"ראוטר" ( Archer C7 שמחובר בתצורת AP לפייברבוקס) עוד שני Extenderים האחד (TP Link RE200) מחובר אלחוטית לAP שליד הפייברבוקס ומקבל באופן אוטומטי את אותם ערוצי השידור של ה- AP - להבנתי ככה זם גם אמור להיות. היום צירפתי Extender נוסף (TP link RE450) בחדר אחר אך הפעם בתצורת AP נוסף מאחר ויש לי שקע רשת צמוד. בניגוד ל-Extender שמחובר אלחוטית בחירת הערוצים שלו לשידור היא שונה ואני תוהה האם כדאי לי לשנות זאת ידנית ולהכתיב לכל המכשירים ערוצים ספציפיים. יש לציין שאין קשר קווי בין שתי נקודות הגישה למעט העובדה ששתיהן מתחברות בסופו של דבר קווית לפייברבוקס שמשמש כראוטר לצורך חלוקת כתובות בלבד (כיביתי את יכולות ה- Wifi שלו).
אשמח לחוות דעת של המומחים פה..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005

#57  נשלח: ד' 22/11/2017 12:49

GalKar כתב:
בניסיון לשפר את קליטת רשת ה5ghz בבית הוספתי ל"ראוטר" ( Archer C7 שמחובר בתצורת AP לפייברבוקס) עוד שני Extenderים האחד (TP Link RE200) מחובר אלחוטית לAP שליד הפייברבוקס ומקבל באופן אוטומטי את אותם ערוצי השידור של ה- AP - להבנתי ככה זם גם אמור להיות. היום צירפתי Extender נוסף (TP link RE450) בחדר אחר אך הפעם בתצורת AP נוסף מאחר ויש לי שקע רשת צמוד. בניגוד ל-Extender שמחובר אלחוטית בחירת הערוצים שלו לשידור היא שונה ואני תוהה האם כדאי לי לשנות זאת ידנית ולהכתיב לכל המכשירים ערוצים ספציפיים. יש לציין שאין קשר קווי בין שתי נקודות הגישה למעט העובדה ששתיהן מתחברות בסופו של דבר קווית לפייברבוקס שמשמש כראוטר לצורך חלוקת כתובות בלבד (כיביתי את יכולות ה- Wifi שלו).
אשמח לחוות דעת של המומחים פה..

לא רלוונטי לשרשור. תפתח בבקשה שרשור חדש.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה