מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

חדר קולנוע ייעודי - חלום שהתגשם!

עמוד 4 מתוך 9
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 
   פורומים > וידאו > מקרנים
מחבר הודעה
yarino
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2007
הבעות תודה: 104
מספר הודעות: 2735

#46  נשלח: א' 24/12/2017 23:26

עידן,

נראה מרשים.
תתחדש ותהנה.

טלHD
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 957
מספר הודעות: 13048

#47  נשלח: ד' 27/12/2017 2:59

איך פיספסתי את השרשור..
עידן תתחדש על החדר והציוד המרשים והמפנק
טוב שהזוג 15" זכו לבית חם
(1) הבעות תודה: idan309
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
il62
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 25, 2005

הבעות תודה: 38
מספר הודעות: 5949

#48  נשלח: ד' 27/12/2017 6:31

עידן היקר
אתה עוזר לכל כך הרבה אנשים בפורום ובכלל חברים מכל מקום
כך שאם יש את המושג "מגיע"הוא בוודאי מתיחס אליך..
אני זוכר כשנרקם אצלך החלום לפני שנה ויותר והוא היה חשוב לך לא פחות ממעבר הדירה
והנה התוצאה הסופית מדוגמת ומדהימה לא פחות
ואני מאחל לך שעות רבות של הנאה מסרטים ומוזיקה טובה
ממני מכל הלב
ישראל אניגמה
(1) הבעות תודה: idan309
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

הבעות תודה: 277
מספר הודעות: 2757

#49  נשלח: שבת 06/01/2018 18:12

אחרי שבועיים עם המקרן (עם כ-50 שעות מנורה)

הטוב:

1. להפתעתי גם בווליום גבוה אין בעיה של רעש בקומה למטה ולכן אין שום בעיה לצפות גם כאשר הילדים ישנים ללא שום פשרה בווליום הצפייה.
2. הבחירה במסך 21:9 למרות שלפחות 80% מהתכנים הם 16:9 הייתה נכונה גם עם הווילון השחור שהזמנתי שאמור להגיע תוך שבועיים לא יפתור בצורה אלגנטית את הפסים בצדדים בתכנים שאינם 21:9 (המצב הקיים עם פסים לבנים ב-80% מהתכנים עדיף בהרבה על פסים למעלה ולמטה ב-20%).
3. גם ללא הטיה של הסנטר (שאני מתכוון לעשות) וללא שום שיפור אקוסטי (בעוד כשבועיים יחד עם הווילונות למסך יגיע גם וילון לחלון ומעבר לזה כרגע אני לא מתכוון לעשות כלום) איכות השמע בתכנים שאינם סטריאו היא מעל המצופה. מבחינתי גם ללא שום שיפור בנושא, אני מאוד מרוצה.
4. לפחות לעיני נראה שאוכל להסתדר גם בלי שימוש בעדשה האנאמורפית במידה וזה מה שאבחר לעשות. התמונה ממלאת את המסך בצורה טובה גם ללא העדשה (לא מושלם אבל מבחינתי מספיק טוב).

הפחות טוב.

1. עדיין לא כיילתי מקצועית את המקרן אבל בכיול בסיסי בלבד לא הצלחתי להגיע לתמונה איכותית בתכנים מוארים ומשולבים שתהיה גם איכותית בתכנים כהים כאשר הצפייה היא לא בתוכן HDR. התמונה ב-Cinema לאחר שינוים לא קטנים מה-Default חדה וקונטרסטית בתכנים מוארים ומשולבים אך כהה מידי בתכנים כהים (כמעט לא רואים כלום). התמונה ב-Natural עם שינויים קלים הרבה יותר טובה בתכנים כהים אך פחות קונטרסטית וחדה בתכנים מוארים ומשולבים. כולי תקווה שכאשר יתבצע למקרן כיול מקצועי נגיע לתמונה איכותית בכל התכנים.
2. השדרוג מבחינתי באיכות התמונה ביחס למקרן הקודם (סוני 50) נמוך משציפיתי (אולי פתרון לסעיף 1 יצמצם גם את הסעיף הזה). אני חושב שאם יש החלטה שלא ללכת על מסך 21:9 יש בהחלט הגיון כלכלי ללכת על מקרן כמו סוני 55 או אפסון 9200 יד שנייה בכ-5,000 ₪ ולדחות את השדרוג למקרן 4k למועד מאוחר יותר.
3. השדרוג מבחינתי במעבר לצפייה בתוכן HDR 4K נמוך יותר ממה שציפיתי. אמנם ראיתי רק 3-4 קטעי סרטים / סרטים אבל פרט לסרט Lucy שבהחלט נראה מרשים בשאר הסרטים לא ראיתי משהו מהותי ולפחות בינתיים אני לא בטוח שאני לא מעדיף את הצפייה בסרט Mad Max בגרסת ה-1080p. גם כאן אני מקווה שבעזרת כיול נכון או אפילו שיפור הציוד (אני מזרים עם השילד) נראה שיפור בעניין הזה.
4. לא הצלחתי (לפחות בינתיים) להזיז את הכתוביות בנטפליקס מה שיאפשר צפייה במסך מלא בתכני 21:9 בנטפליקס עם כתוביות.
5. לא הצלחתי לשלב עדיין את הסאבים בתכנים שאינם סטריאו ולכן לפחות כרגע אני לא נהנה מספיק מצפייה בתכני היוטיוב. מעריך שזה פתיר אבל גם אחרי פתרון מעריך שלא נגיע לרמה דומה לקולנוע ביתי בסטריאו.
6. שדרוג האטמוס הוא שדרוג נחמד אבל לא מהותי לטעמי. לא הייתי מוותר עליו אבל במקרה שלי (כי עלות השדרוג הייתה סביב 3,000 ₪ ללא כל פשרה עיצובית) אבל למי שאצלו המצב שונה (עלות כספית משמעותית יותר, בעיה עיצובית בגלל מיקום בסלון) אני לא רואה בעיה לוותר.

לסיכון אמנם על פניו, לפחות כרגע, נראה שאני לא הכי מרוצה (יש 6 נקודות פחות טובות ביחס ל-4 נקודות טובות) אבל ההיפך הוא הנכון. נקודות 1-3 הם הכי חשובות, ומבחינתי ההפתעה בנקודה 1 שווה גם את כל 6 הנקודות הפחות טובות גם אם לא יהיה בהן שום שינוי בעתיד (ואני מעריך שלרובן כן יהיה).
dondi
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 20, 2005
הבעות תודה: 63
מספר הודעות: 1906

#50  נשלח: שבת 06/01/2018 21:10

דבר ראשון אני חייב לציין שאני מאד מעריך את זה שכתבת גם דברים שאתה לא מרוצה מהם, קשה למצוא אנשים שהשקיעו כסף וגם רואים באמת את החסרונות שיש להם (לעומת הציפיות) מהציוד שקנו.

עכשיו קצת התייחסות :
1. אני שמח לראות שגם אתה הבנת שקונטרסט הוא לא הכל ויש פרמטרים נוספים אשר חשובים בחוויית הצפיה. (משהו שלא תמיד ברור פה בפורום)
2. מוזר לי שאתה לא רואה הבדל בין 4k לבין 1080. אני אישית אצלי בבית רואה הבדל בין התכנים, יש מצב שזה קשור להגדרות של הסטרימר שלך. ממליץ לבדוק.
3. נושא הכיול של המקרן הוא קריטי (אמרתי כבר בעבר) כיול אמיתי עם סנסור יוכל לשפר לך את התמונה בצורה דרמטית (צבעים בלבד), בקשר לפירוט בסצנות כהות או בהירות, יש לכייל עם תבניות לפי העין (לא קשור לסנסור) והאמת שקראתי ש jvc טובים בקונטרסט על חשבון פירוט בשחורים, יכול להיות שזאת הסיבה שחסר לך פירוט.
4. מנסיון שלי גם, יש הבדל משמעותי בחלק גדול מסרטי hdr (ריפים לעומת דיסקים מקוריים) ויש מקרים שבהם התמונה לא נאמנה למקור (גם לא בסאונד).
5. מה שאתה כתבת על נטפליקס והתרגום מוזר לי , אצלי התרגום הוא ממש על התחתית של הסרט וזה לא מפריע ב 21:9 (לא יוצא מהמסגרת). לא שיניתי שום הגדרה מבחינת האפליקציה.

בכל מקרה תתחדש, יש עוד לפניך שעות של נסיונות כיול והגדרות (זה לעולם לא נגמר)
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#51  נשלח: שבת 06/01/2018 22:09

dondi,

1. מעולם לא חשבתי שקונטרסט זה הכל. אין ספק שזה פרמטר מאוד חשוב (ולאנשים מסוימים הכי חשוב). אצלי יש 3 פרמרטים שהם הכי חשובים במקביל:
התמונה באופן כללי - מבחינתי אחרי שעברתי ממקרן LCD למקרן LCOS/DILA אין חזרה וזו הסיבה שמבחינתי היו 2 אופציות: סוני ו-JVC.
הקונטרסט
החדות - זה הפרמטר שהכי פחדתי ממנו ב-JVC ביחס לסוני ושמחתי לראות שדווקא כאן אין בעיה (כאן לא צריך את ה-RC כי התמונה חדה גם בלי מנגנון זה).
בתקציב שהיה לי (סביב 20 אלף ש"ח) אני עדיין חושב שעשיתי את הבחירה הנכונה.

2. לא אמרתי שאני לא רואה הבדל. אמרתי שציפיתי להבדל גדול יותר ויש גם תכנים שאפילו חשבתי שה-1080P טוב יותר. כמובן שמדובר בריפים (כרגע אין לי נגן) אבל עובדה שבסרט Lucy היה בהחלט ממה להתלהב. כנראה שזה גם תלוי בתוכן עצמו בנוסף כמובן לנגן ולכיול המקרן.

3. אכן חסר לי פירוט בתמונות כהות בכיוון האישי ב-CINEMA (שהכי אהבתי מבחינת שאר הפרמטרים) אבל אני מקווה שכיול מקצועי יפתור את הבעיה וכרגע אני מתפשר על תמונה מעט פחות קונטרסטית וחדה לטעמי ב-Natural.

4. אני לא רואה את עצמי משקיע ברכישה של סרטים ולכן זה לא עוזר לי. נבחן כל מקרה לגופו. מבחינתי גם 1080P איכותי זה בסדר כל עוד מדובר ב-21:9 (הבנתי שיש לי בעיה לראות את דנקירק בגלל שחלק מהסרט הוא 16:9)

5. בדקתי רק את הסרט של ויל סמית וחצי מהתרגום נמצע על המסגרת השחורה, אם אצלך זה לא כך אני אצור קשר עם נטפליקס להבין למה זה כך אצלי.
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1755
מספר הודעות: 15311

#52  נשלח: שבת 06/01/2018 23:23

idan309 כתב:
dondi,

1. מעולם לא חשבתי שקונטרסט זה הכל. אין ספק שזה פרמטר מאוד חשוב (ולאנשים מסוימים הכי חשוב). אצלי יש 3 פרמרטים שהם הכי חשובים במקביל:
התמונה באופן כללי - מבחינתי אחרי שעברתי ממקרן LCD למקרן LCOS/DILA אין חזרה וזו הסיבה שמבחינתי היו 2 אופציות: סוני ו-JVC.
הקונטרסט
החדות - זה הפרמטר שהכי פחדתי ממנו ב-JVC ביחס לסוני ושמחתי לראות שדווקא כאן אין בעיה (כאן לא צריך את ה-RC כי התמונה חדה גם בלי מנגנון זה).
בתקציב שהיה לי (סביב 20 אלף ש"ח) אני עדיין חושב שעשיתי את הבחירה הנכונה.

2. לא אמרתי שאני לא רואה הבדל. אמרתי שציפיתי להבדל גדול יותר ויש גם תכנים שאפילו חשבתי שה-1080P טוב יותר. כמובן שמדובר בריפים (כרגע אין לי נגן) אבל עובדה שבסרט Lucy היה בהחלט ממה להתלהב. כנראה שזה גם תלוי בתוכן עצמו בנוסף כמובן לנגן ולכיול המקרן.

3. אכן חסר לי פירוט בתמונות כהות בכיוון האישי ב-CINEMA (שהכי אהבתי מבחינת שאר הפרמטרים) אבל אני מקווה שכיול מקצועי יפתור את הבעיה וכרגע אני מתפשר על תמונה מעט פחות קונטרסטית וחדה לטעמי ב-Natural.

4. אני לא רואה את עצמי משקיע ברכישה של סרטים ולכן זה לא עוזר לי. נבחן כל מקרה לגופו. מבחינתי גם 1080P איכותי זה בסדר כל עוד מדובר ב-21:9 (הבנתי שיש לי בעיה לראות את דנקירק בגלל שחלק מהסרט הוא 16:9)

5. בדקתי רק את הסרט של ויל סמית וחצי מהתרגום נמצע על המסגרת השחורה, אם אצלך זה לא כך אני אצור קשר עם נטפליקס להבין למה זה כך אצלי.
·

לגבי 5
מה שרן עשה ואני עושה בעקבותיו זה להרים ממש טיפה את התמונה למעלה ,ממש טיפה ותכניס לזכרון. התוצאה פס לבן בקטנהההה למטה אבל התרגום פיקס.

לגבי כל היתר ואללה לא יודע מה להגיד לך.
או שהנורה אצלך לא להיט (בדור החדש יש בעיה של נורות חלקן לא מספקות את העוצמה הנכונה יתכן ונפלת על כזו וזו הסיבה לתמונה הכהה קצת)
dondi
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 20, 2005
הבעות תודה: 63
מספר הודעות: 1906

#53  נשלח: שבת 06/01/2018 23:36

סליחה אבל אני לא מצליח להבין איך אתה אומר שאתה רואה הבדל בין 1080 לבין 4K ועדיין יש סרטים שאתה מעדיף ב 1080.

כנ״ל לגבי ההמלצה שלך לרכישת מקרן משומש ( אחד מההמלצות היא LCD)
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#54  נשלח: א' 07/01/2018 1:12

dondi,
בסרט LUCY ראיתי בפירוש מה זה 4K HDR איכותי. תמונה עשירה, מוארת וחדה יותר.
בסרט MAD MAX החוייה היתה שונה. מה-1080P מאוד התלהבתי (לדעתי רפרנס) ומה-4K הרבה פחות ולכן ולכן בסרט הזה הייתי מעדיף לצפות ב-1080P
לפחות לפי הביקורות נראה שיש משהו בהתרשמות האישית שלי.
http://www.blu-ray.com/movies/Mad-Max-Fury-Road-4K...
http://www.blu-ray.com/movies/Lucy-4K-Blu-ray/1546...

בלי קשר לשדרוג בצפייה ב-4K (שכפי שציינתי ציפיתי ליותר בכל מקרה) השדרוג הכי מהותי בחווית הצפייה בצורה משמעותית הוא המעבר למסך 21:9.
אני לא רואה היום שום הגיון למסך קולנוע ביתי שאינ 21:9 אלא אם מרחק הצפייה המינימלי האפשרי הוא לפחות פי 1.5 מרוחב מסך מקסימלי אפשרי.

לגבי ההמלצה למקרן משומש, אני טוען כי במידה ואין עניין במסך 21:9 (ולכן לא צריך מקרן עם זכרון עדשה) אני חושב שבמידה ויש תקציב מוגבל עדיף ללכת על מקרן כמו סוני 55 או אפסון 9200 (אני חושב שברור איזה מהם אני הייתי בוחר) ולוותר כרגע על מקרן תומך 4K ואת ה-15,000 ש"ח שיישארו להשקיע בסאונד או לשמור אותם לשדרוג עתידי.
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#55  נשלח: א' 07/01/2018 1:16

יואב,

לגבי הנטפליקס פשוט הקטנתי את התמונה מעט אבל אני אנסה את הרעיון שאתה מציע.
לגבי הפרטים בתמונות הכהות. אני לא חושב שיש בעיה במנורה כי בתמונות בהירות המקרן מאוד מואר. ההבדל בחדות ובקונטרסט בין התמונה שאהבתי ב-CINEMA לא יותר מידי משמעותי ביחס למה שיש לי כמעט בלי שינויים ב-Normal ולכן בגדול זה בסדר.
אני עדיין מקווה לשיפור עם כיול מקצועי שאני מקווה שיגיע בזמן הקרוב.
psibeast
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 02, 2005

הבעות תודה: 157
מספר הודעות: 1897

#56  נשלח: א' 07/01/2018 2:06

מאיפה אתה מזמין כיול מקצועי? כמה זה יעלה?
בדיעבד אתה חושב שהסיבה שאתה לא מרגיש הבדל דרמטי מהסוני היא כי לקחת את ה 5900 ולא את ה 7900 או ה 9900?
EfiV
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Feb 13, 2013
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 37

#57  נשלח: א' 07/01/2018 4:52

מהמם... תתחדש
אבנה משהו דומה אחרי שאזכה בלוטו
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#58  נשלח: א' 07/01/2018 8:05

psibeast,

שאלה מצוינת. אני לא מכיר אופציה כזאת ולכן מקווה לפתרון מחבר פורום יקר שהבטיח לעזור בנושא. זה ייקח כנראה קצת זמן אבל יש לי סבלנות.
מעריך שאם הייתי גר באזור המרכז כבר היה לי פתרון.
אם יש מישהו שמכיר מכייל מקצועי בתשלום (אם גר באזור חיפה, בכלל מצוין) אשמח אם יפנה אותי אליו. בסכום סביר אני בהחלט אתקדם בנושא.

אחרי שבועיים עם ה-5900 ואחרי כמה שיחות עם חבר פורום אחר בנושא, לא רק שאני לא מתחרט על אי הרכישה של ה-7900/9900, אם היום היתה לי אופציה לקחת 7900 מהיבואן ללא בדיקה תמורת מסירה של ה-5900 ללא תשלום נוסף לא הייתי לוקח.
גם בתשלום נוסף לפי מחיר שוק לשדרג ל-7900/9900 אחרי בדיקה לא הייתי משדרג בגלל שממה שאני מבין היתרונות שיש ל-7900/9900 לא מצדיקים מבחינתי את ההוצאה הזאת (קונטרסט, חדות וטווח צבעים לא חסרים לי).
אם היו מציעים לי לבחון את הסוני 360 ובמידה ואהיה מרוצה לקחת אותו בתוספת של עד 5,000 ש"ח (מה שבוודאות לא אפשרי אחרת הייתי מנסה לבחון את ה-360 לפני הרכישה של ה-5900) הייתי בהחלט בודק את העניין.
בכל מקרה נראה לי שיש שדרוג לא קטן במעבר בין הסוני 50 ל-5900 רק שאני פחות מרגיש אותו בגלל שבכל מקרה הוא הרבה יותר נמוך משדרוג החווייה האמיתי שהוא המעבר למסך 21:9 (בשיחה עם חסר פורום אחר שעבר ממסך 16:9 למסך 21:9 לפני יותר מחצי שנה הוא אמר לי שאם היה צריך לבחור בין צפייה נוכחית עם ה-5500 על מסך 16:9 או לרדת למקרן בסיסי ב-3,000 ש"ח עם המסך 21:9 הנוכחי שלו היה מעדיף את האופציה השנייה).
yarino
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2007
הבעות תודה: 104
מספר הודעות: 2735

#59  נשלח: א' 07/01/2018 9:10

אין ספק שמעבר ל 2:35:1 לטעמי לפחות הוא שדרוג מהותי יותר מכל מקרן כזה או אחר.
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1755
מספר הודעות: 15311

#60  נשלח: א' 07/01/2018 9:34

idan309 כתב:
יואב,

לגבי הנטפליקס פשוט הקטנתי את התמונה מעט אבל אני אנסה את הרעיון שאתה מציע.
לגבי הפרטים בתמונות הכהות. אני לא חושב שיש בעיה במנורה כי בתמונות בהירות המקרן מאוד מואר. ההבדל בחדות ובקונטרסט בין התמונה שאהבתי ב-CINEMA לא יותר מידי משמעותי ביחס למה שיש לי כמעט בלי שינויים ב-Normal ולכן בגדול זה בסדר.
אני עדיין מקווה לשיפור עם כיול מקצועי שאני מקווה שיגיע בזמן הקרוב.

מציע לך לשקול את התקנת העדשה האנמורפית, אתה צפוי לקבל בוסט של כ 30% עוצמת הארה .
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מקרנים עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה