מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

חדר קולנוע ייעודי - חלום שהתגשם!

עמוד 5 מתוך 9
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 
   פורומים > וידאו > מקרנים
מחבר הודעה
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

הבעות תודה: 294
מספר הודעות: 2807

#61  נשלח: א' 07/01/2018 9:10

יואב,

החשש שלי הוא שהעדשה גם תיתן תופעות פחות טובות וגם ההתקנה שלה לא פשוטה.
בנוסף אני לא מרגיש בעיה של חוסר בעצמת הארה (למרות שציפיתי שההבדל במעבר בין מנורה ב-High למנורה ב-LOW יהיה יותר גדול).
אני מקווה בכל זאת לנסות (גם כאן בעזרתו של גלעד או של חבר פורום אחר).
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
psibeast
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 02, 2005

הבעות תודה: 157
מספר הודעות: 1903

#62  נשלח: א' 07/01/2018 9:48

istarmini כתב:
ציטוט:
...

מציע לך לשקול את התקנת העדשה האנמורפית, אתה צפוי לקבל בוסט של כ 30% עוצמת הארה .

יואב, רציתי להבין את כל נושא העדשה האנמורפית. מה זה? זאת עדשה שאתה מרכיב פיזית על המקרן? איך, מבריג על פני העדשה הקיימת? מחליף את מכלול העדשה הקיימת?
ואז מה קורה כשכן רוצים לראות 16:9? צריך להחליף פיזית שוב?
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1790
מספר הודעות: 15442

#63  נשלח: א' 07/01/2018 10:06

psibeast כתב:
ציטוט:
...

יואב, רציתי להבין את כל נושא העדשה האנמורפית. מה זה? זאת עדשה שאתה מרכיב פיזית על המקרן? איך, מבריג על פני העדשה הקיימת? מחליף את מכלול העדשה הקיימת?
ואז מה קורה כשכן רוצים לראות 16:9? צריך להחליף פיזית שוב?
·

קודם כל המקרן חייב לכלול אופציה אנמורפית.
העדשה מותקנת לפני המקרן זה מודול שלם.
אתה מפעיל העדשה, בהתאם לתוכן המוקרן.
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#64  נשלח: א' 07/01/2018 10:06

למיטב הבנתי מדובר בפריט שיושב לפני העדשה של המקרן.
ברגע שיש לך גם מנוע לעדשה אז זה בעצם מחליף את הזכרון עדשה של המקרן (בלחיצת כפתור אתה עובר מ-16:9 ל-21:9).

החשש שלי שהעדשה שקניתי ביד 2 לא תהיה מספיק טובה באיכותה ותפגע לי בחדות של המקרן.
כמו כן ההתקנה שלה מחייבת ככל הנראה חיבור לתקרה = חור בתקרה אקוסטית.

אני מקווה שניתן יהיה לבצע בדיקה שלה ללא התקנה קבועה בכדי לראות האם באמת התוספת בעצמת ההארה שהיא נותנת משמעותית כך שגם ללא פגיעה אחרת בתמונה (זה הכרחי) יהיה שווה להתקין אותה.
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#65  נשלח: א' 07/01/2018 10:20

idan309 כתב:
למיטב הבנתי מדובר בפריט שיושב לפני העדשה של המקרן.
ברגע שיש לך גם מנוע לעדשה אז זה בעצם מחליף את הזכרון עדשה של המקרן (בלחיצת כפתור אתה עובר מ-16:9 ל-21:9).

החשש שלי שהעדשה שקניתי ביד 2 לא תהיה מספיק טובה באיכותה ותפגע לי בחדות של המקרן.
כמו כן ההתקנה שלה מחייבת ככל הנראה חיבור לתקרה = חור בתקרה אקוסטית.

אני מקווה שניתן יהיה לבצע בדיקה שלה ללא התקנה קבועה בכדי לראות האם באמת התוספת בעצמת ההארה שהיא נותנת משמעותית כך שגם ללא פגיעה אחרת בתמונה (זה הכרחי) יהיה שווה להתקין אותה.
·

לא בדיוק מחליף את זכרון העדשה.ללא העדשה אתה מגדיל הזום ומוציא הפסים מחוץ למסך.עם העדשה מתבצעת מתיחה אופקית ואנכית בתוך גבולות המסך.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 481
מספר הודעות: 1508

#66  נשלח: א' 07/01/2018 10:35

נכתבו כאן לא מעט דברים ואני אשתדל להתייחס לכולם, לא בסדר חשיבות מסוים, למרות שאת רוב הדברים אני כבר חוזר ואומר במשך שנים רבות.

עידן- אני לא יודע מה זה מצב Cinema, יותר נכון, אני כן יודע מה זה המצב הזה, אבל אין לו שום משמעות. אפס משמעות. סתם עוד pre-set.
תעיף אותו ושים את המקרן על User1 בשלב ראשון.

להבנתי, הסוני כבר אינו ברשותך ולהבנתי הוא מעולם לא הקרין בתנאים שהמקרן החדש שלך מקרין, מעולם לא הקרין על המסך הזה ולכן, כל נסיון לאפיין את ההבדלים בין השניים מתוך זיכרון, הוא כמובן חסר כל משמעות .

ההבדל בין JVC 5900 לסוני 55 הוא עצום ובלתי נתפס ולכן רק שתראה את הסוני מול המקרן שלך תבין שהאימרה שלך הייתה רחוקה מהמציאות מרחק רב.
איך אפשר בכלל להתחיל ולהשוות בין משהו מיושן כמו ה-55 לבין ה- 5900?!

רגשות זה נחמד, אבל לא רלבנטיות לתחום הזה.

עכשיו נשאלת השאלה למה אתה לא מרוצה מהתמונה?

בניגוד לדבריו של dondi למעשה ל- JVC יש יתרון בפירוט ביחס לכל מקרן אחר, לרבות הסוני או האפסון.

צריך פשוט לקרוא על ה- שווטאאוט המאוד גדול וטכני שבוצע לאחרונה ב- AVS בין הדור האחרון (והמוצלח) של סוני לעומת הדור האחרון של JVC ולהבין ש- JVC יצאו מנצחים בכל קטגוריה אפשרית, לרבות חדות בחומר של 4K.

וקונטרס, הוא בפירוש הפרמטר הכי חשוב, בייחוד שבשאר הפרמטרים שתי החברות האלה מאוד קרובות אחת לשנייה.
יתרון כלשהו בתנועה ו/או חדות ו/או shadow detail , הוא בלתי אפשרי לאבחנה, לעומת זאת, ההבדלים העצומים בקונטרסט ניתנים לאבחנה בקלילות בכל סצינה וסצינה , כמעט בכל פריים.

במצב הדברים הנוכחי (ועד שסוני תצמצם את הפער הזה...) ל- JVC יהיה יתרון משמעותי ויתרון זה ניתן לראות בקלות בחדר ייעודי או בהקרנה על קיר במוסך שהקירות שלו בצבע אדום בוהק. מצחיק לחשוב שצריך תנאים מסוימים, כדיי לראות הבדל של פי 10 ויותר.

ועדיין נשאלת השאלה, מדוע אתה לא רואה טוב?
זה ברור מאליו שמדובר גם בכיול וגם בבחירה נכונה של כל הפרמטרים בתפריט, אבל בכל זאת אני ארחיב:

נושא של פירוט וכבר הסברתי את זה בעבר, מתחיל ונגמר בכיול נכון של ברייטנס (מספיק קליק אחד לפגוע בעומק השחור ומספיק קליק אחד בכיוון השני להרוס את הפירוט בשחור).
דיסק כיול בסיסי או אפילו הורדה של AVSHD זה כל מה שנדרש לכייל ברייטנס. בנוסף, בעניין הספציפי הזה ראוי לבדוק שרמת ה- HDMI היא נכונה.
אז אחרי שכיילנו ברייטנס שעבורו לא נדרשת עזרה מאף אחד, נעבור למשהו שיש לו השפעה אדירה ומוחצת על תמונה שהכיול שלו הרבה הרבה יותר מורכב.

גרף הגאמה שלך.
גאמה "שבורה" תוביל ל- Black Crush וחוסר פירוט, או בקצה השני לתמונה חלבית, עם "פירוט יתר" שכלל לא אמור להיות שם.
הבדל בין גאמה מושלמת של 2.3 לעומת גאמה "שבורה" שרצה בציר בין 2.0 ל- 2.6 לצורך הדוגמא, יהיה כמו לשדרג 2 מקרנים. זה עד כדיי כך.

השאלה איך מגיעים לגאמה מושלמת?

במקרה שלך, זכית!
JVC הוציאו תוכנת כיול פשוטה, חינמית, קלה לתפעול, שכל שנדרש הוא להורידה מהאתר שלהם, להזמין ספיידר 5 מאמאזון ולהנות מגאמה מושלמת אחרי כיול אוטמוטי , ללא כל התערבות שלך, שלוקח כ- 30 דק'.

בלי שום איש מקצוע. הוצאה מיותרת לחלוטין במקרה של JVC. כסף לפח.

כמובן שנדרש קצת לקרוא על העניין, בכל הקשור למיקום נכון של הסנסור ואילו פרמטרים צריכים להופיע ב- JVC בזמן הכיול, אבל אלו הם דברים פשוטים שקל להשתלט עליהם.

כמובן, שאפשר להתמקצע מאוד בתוכנה, לעלות גאמות מיוחדות (בייחוד ל- HDR) , להשתמש בתוכנות כיול של חברות ידועות, עם סנסורים משוכללים ולהגיע לתוצאות טובות יותר, אבל אני יכול להגיד לך, מנסיון של הרבה שנים והרבה שעות, עם לא מעט סנסורים ומספר תוכנות, שכיול מוצלח באמצעות התוכנה של JVC יתן לך את כל מה שאתה צריך, יוביל אותך ל- 90 אחוז מהתוצאה הרצויה.
שים את ה- 10 אחוז הנותרים בצד. זה לא כזה משמעותי.

כל זה בכל מה שקשור לכיול. אני מציע שתהייה פרקטי בעניין הזה , תזמין סנסור ותתחיל לכייל. תוציא את המקסימום ממה שיש לך ביד.

לגביי 4K וההתרשמות שלך.

כבר אמרתי בעבר.
נושא החדות ב- 4K חסר משמעות ממרחק ישיבה סביר ביחס ל- 1080. בשוליים, אם בכלל.

המשמעות הגדולה זה טווח הצבעים ו- HDR.
אומנם, למקרן שלך אין את כיסוי הצבעים של ה -7900 או ה9900 , אבל אתה עדיין יכול להנות מהיתרון הזה ובנוסף אתה יכול להנות מאחלה HDR.

הבעיה כלל לא קשורה למקרן, אלא לתוכן.
התוכן ב- HDR "לא יציב" חלקו ב 1000 ניט, חלקו ב- 4000 ניט, חלקו בכלל לא מכויל לסטנדרטים שאנחנו מכירים, דיי מבולגן הנושא הזה ותוסיף על כך שאני מניח שהחומר שאתה צופה בו מגיע מהרשת, אז גם בעניין הזה מדובר בכל מיני קומבינות.

קח נגן UHD כלשהו. שים דיסק של ה- Revenant או Lucy או Pacific Rim או לא מעט כותרים אחרים ותבין מה מסוגל המקרן שלך לעשות. ברגע שאתה "נופל" על סרט טוב , זה נראה מרהיב. אין ספק.

החומר ברשת הוא בעייתי, מקומבן, וברגע שאתה מנגן אותו דרך השילד (שהוא מלכתחילה soft) או איזה סטרימר אחר, בניגוד לדיסק פיזי דרך נגן UHD, זה גורם לך לחשוב שאין יתרון ל- HDR. זה לא המצב בפועל.

בשוליים אני יכול לומר לך שיש בעיה של הדור הנוכחי, בכל מה שקשור לעוצמת הארה. יש בעיה של נורות וככל הנראה Balast בעייתי. יש על זה המון דיווחים ב- AVS על כך שהדור הנוכחי לא מגיע לעוצמת ההארה של הדור הקודם. זה כמובן לא בכל המקרנים, אלא בחלקם. יתכן ואתה סובל מבעיה כזו ותצטרך לפנות ליבואן כדיי לקבל שירות.

רן
(1) הבעות תודה: zork17
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#67  נשלח: א' 07/01/2018 10:55

רן,

קודם כל תודה על התגובה במפורטת.

אין טעם לחזור על אי ההסכמות בינינו בעבר. מבחינתי כל דבר הוא בר השוואה (גם סוסיתא ללמבורגיני).
אני מסכים לבעייה בהשוואה מזכרון על מסך שונה אבל מבחינתי כאשר לשכן למטה יש סוני 50 בן 5 שנים על מסך קרדה 16:9 אני מצפה שגם על המסך שלי אני ארגיש שדרוג מהותי והשדרוג המהותי יותר שהרגשתי בצפייה באותו סרט מאותו מקור (דיון 303) לא היה באיכות התמונה אלא בעובדה שאצלי הסרט היה על מסך מלא ללא פסים למעלה ולמטה.
השדרוג בהחלט קיים (במיוחד בקונטרסט) אבל כפי שציינתי מבחינתי הוא לא משהו שמצדיק לבדו את הפער במחיר.

אני לא אמרתי שאני לא מרוצה מהתמונה. אני אמרתי שאם כיוונים שעשיתי ב-Cinema הגעתי לתמונה שאני מאוד מרוצה ממנה בתכנים מוארים ומשולבים אבל בתכנים הכהים ממש לא וב-Natural / Normal (כבר שכחתי איך קוראים לזה) התמונה התכנים הכהים היתה טובה הרבה יותר אבל אז מתפשרים קצת בתכנים הבהירים והמשולבים (לצערי גם זה לא בטוח כי בניגוד לסוני המעבר בין המצבים בתמונה הוא עם השהייה של כמה שניות ולא מיידי).

לגבי הכיול.
מעולם לא עשיתי את זה אבל נראה שאין ברירה ונצטרך לעשות זאת. אני אתקדם עפ"י מה שרשמת (דיסק כיול בסיסי + תוכנת JVC + ספיידר 5).
לגבי ה-HDMI אתה מתכוון לכבל? נראה לי שבנושא הזה לא אמורה להיות בעיה כי לקחתי כבל איכותי חדש.

לגבי ה-HDR, כפי שציינתי אין לי שום כוונה לרכוש סרטים אבל אם הזרמה של תכנים דרך מכשיר אחר תעשה שיפור מהותיף נשקול זאת.

איך אני יכול לבדוק שהמנורה שיש לי תקינה? אנילא חושב שיש בעיה (כמו שזה נראה מההסברים שלך כנראה שהבעיה דווקא בכיול הגאמה).
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#68  נשלח: א' 07/01/2018 10:58

זה הספיידר שאתה מדבר עליו?

https://www.amazon.com/Datacolor-Spyder5PRO-Designed-Photographers-Designers/dp/B00UBSL31Q?tag=h0dab-20&
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#69  נשלח: א' 07/01/2018 11:12

idan309 כתב:
זה הספיידר שאתה מדבר עליו?

https://www.amazon.com/Datacolor-Spyder5PRO-Designed-Photographers-Designers/dp/B00UBSL31Q?tag=h0dab-20&
·

כן
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#70  נשלח: א' 07/01/2018 11:14

עידן

כנס לפה לענין התוכנה

http://www3.jvckenwood.com/english/download/dla-x9...

נערך בפעם אחרונה על-ידי istarmini בתאריך א' 07/01/2018 11:29, נערך בסך הכל 2 פעמים
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#71  נשלח: א' 07/01/2018 11:20

נראה לי שמיצינו את נושא ההשוואות על בסיס זכרון ו/או לא בתנאים דומים ו/או השוואת מוצרים שהם בפערי איכות גדולים האחד מהשני. כאמור דעותינו חלוקות בעניין זה.

כן. זה הספיידר.
שים לב שיש לספיידר 5 מספר גירסאות שהן לא רלבנטיות לסנסור עצמו, אלא לתוכנה הנלווית אליו, שהיא כלל לא רלבנטית עבורך, לכן, תקנה את הגירסה הכי זולה.

כדיי לדעת אם יש לך בעיית נורה תצטרך Light Meter כדיי להבין כמה לומנס מוציא המקרן ואם הוא עומד ב spec, או לחילופין להשוות אותו מול מקרן JVC אחר מדורות קודמים, בהנחה שלשני המקרנים יש נורה במצב שעות דומה.
יש לא מעט אנשים שנתקלו בבעיה של עוצמה, לפיה עוצמת המקרן הייתה ב- 20% פחות מהעוצמה שהיא הייתה אמורה להיות. זה הצריך החלפת מקרן או נורה. יש שרשור מפלצתי על זה ב- AVS.

תתחיל בכיול. זה יוביל לתוצאות שאתה רוצה.

שים לב שמקרני JVC סובלים מגאמה drift , קרי העקומה משתנה כל 100 שעות ויותר ולכן זהו תהליך שתצטרך לחזור עליו, על מנת להחזיר את הגאמה למקומה.
עוד שיקול כנגד הבאת איש מקצוע שיצטרך לחזור מספר פעמים.

רן
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#72  נשלח: א' 07/01/2018 12:46

idan309 כתב:

לגבי ה-HDMI אתה מתכוון לכבל? נראה לי שבנושא הזה לא אמורה להיות בעיה כי לקחתי כבל איכותי חדש.

פיספסתי את זה. סליחה.

הכוונה לאות הוידאו ש- HDMI מוציא ולא הכבל. לעיתים יש mismatch בין האות שמוציא המקור, לבין מה שהמקרן מציג.
16-235
לעומת 0-255.
תוציא ב settings ב- menu את ה- HDMI ממצב auto ותשחק בין האופציות שנפתחות לך.
תשלול את האפשרות שיש כאן בעיה.

רן
Bi-Amp (לירן)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 24, 2014
הבעות תודה: 60
מספר הודעות: 309

#73  נשלח: א' 07/01/2018 23:52

בהמשך למה שנכתב פה ע"י כולם , אוסיף את דעתי לנושא.

הייתי אצל עידן פעמיים עד כה כדי לעזור בהגדרות ראשוניות ,
וזאת כדי לוודא שהתוכן 4K HDR עובר בצורה תקינה בשרשרת Shield/רסיבר/מקרן וכו'.

התוכן שאיתו השרשרת נבדקה (וגם זו שעידן בדק) הינו Remux 2160p.
גרסאות תכנים אלו כידוע לא עברו שינוי מהמקור (מלבד הסרת התפריט bluray) ומשקל כל תוכן כזה הינו 50-60 גיגה.

לאחר סידור כל ההגדרות הראשוניות , המקרן הציג בחלון ה-info שהוא מקבל את הנתונים הרלוונטים
( קרי BT2020/SMPTE ST 2094).

לכן אני סבור ששרשרת הנתונים תקינה , ואינני סבור שהתוכן שנבדק או איכותו הם הבעיה.

מה שמותיר את בעיית איכות התמונה לשתי גורמים אפשריים;

• מקור השידור ( קרי Nvidia Shield)
  • הגדרות הכיול

מקור השידור (קרי Nvidia Shield) -
אני עובד עם מחשב ייעודי+Madvr ברמה האישית,
ורן/יואב (תקנו אותי אם אני טועה) משתמשים ב Dune/Oppo.

לכן אין לי כל אינדקציה או מסקנות באשר לאיכות התמונה של ה - Shield ביחס למקורות אחרים.
וגם לא היה ניתן להבין מיואב/רן אם זו הבעיה מאחר ואינם משתמשים בו.

ובנוסף לכך , גם עידן משתמש בפעם הראשונה עם ה Shield במקרן + מסך החדש.

לפיכך ייתכן שאיכות השידור של Nvidia Shield בתכנים אלו הוא הבעיה , ייתכן שלא.

הגדרות כיול המקרן -

לא הייתי נוכח/שותף לתהליך הכיול והגדרות שנעשו למקרן ולרסיבר .

הגדרות הרסיבר והמקרן נעשו ע"י המתקין המקצועי שהיה אצל עידן,
והמקרן עבר כיול ידני ע"י עידן למה שנראה לו כתמונה הטובה ביותר.

לכן בשלב זה אין לי דעה באשר להגדרות הקיימות כרגע במקרן/רסיבר.

אך אני סבור בשלב זה , שהבעיה ככל הנראה טמונה בהגדרות הכיול יותר מאשר ה- Shield.

ממשיכים הלאה -

כדי כן להגיע לפתרון הנושא , מחר אני קופץ לעידן עם תבניות כיול.
( AVSHD, אולי גם ייעשה שימוש בתבניות של RM UHD|HDR-10)

בנוסף , אנחנו ננסה (בשאיפה) להתקין גם את העדשה האנומרפית על הסטנד הקיים של המקרן ללא קידוחים מיותרים.

נבצע שינויים ככל שיתאפשר עם התבניות/עדשה ובמצב הקיים ללא חיישן,
ובמידה ושינויים אלו לא יביאו את התוצאה הרצויה עבור עידן , נזמין חיישן לתהליך הכיול.

יש אפשרות להזמין כבר עכשיו חיישן , אך אין הבטחה שהחיישן יביא את עידן להיות מרוצה.

לכן הולכים על התהליך החסכוני קודם ותהליך למידה ארוך.

עדכונים בהמשך...

נ.ב.
RanMoyal
ביום שישי האחרון פורסמה ביקורת של HDTVTest על ה X5900 ,
ובה הוא ציין שתהליך הכיול האוטומטי של JVC הוציא את התמונה רוויה מדי (OverSaturated).
מה שלבסוף הצריך תיקון וכיול ידני לנושא.

מסקנות דומות היו גם לביקורת של AVS בנושא.

אשמח לדעת אם יש לך השערות לסיבה זו. אינני בקיא בתהליך הכיול האוטומטי של JVC.

ביקורת HDTVTest:

ביקורת AVS:
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#74  נשלח: ב' 08/01/2018 12:48

לירן,

לא יודע מי כיוון לעידן את המקרן, ככל שזה היה מישהו "מקצועי" אני מניח שהוא הגיע עם תוכנה מתאימה וסנסור. ככל שהבחור "המקצועי" לא הגיע עם דברים אלו, אפשר לזרוק את הכיול שלו לפח.

1. אין כל רלבנטיות לאיכות התוכן ואמיתותו בכל הקשור ללכידתו ואופן הלכידה ב- Info שמציג המקרן.
ה- Info שמוצג יל ידי המקרן קשור לאות/רזולוציה שהגדרתם בשילד ולא לתוכן. גם הגודל של הקובץ לא בהכרח מלמד שה - capture בוצע כראוי.

אולי יונתן, אם הוא קורא את הפוסט הזה, יכול קצת להרחיב על הבעייתיות בכל מה שקשור לקבצים הללו. יש בעיה גדולה עם אותם קבצים רלבנטיים. מספיק להסתכל על Mad Max שמסתובב ברשת לעומת דיסק UHD להבין שיש כאן בעיה מאוד מאוד גדולה. יש קבצים, שהם בבחינת היוצא מן הכלל שהלכידה שלהם בוצעה כמו שצריך (המצב משתפר בתקופה האחרונה)

2. בכלל, לא ממש מבין למה אנחנו מתרכזים בקבצים מהסוג הזה? אם יש לך "בעיה" כלשהי, קרי התמונה יותר מדיי בהירה, או פחות מדיי בהירה, או יש יותר מדיי פירוט, או פחות מדיי פירוט, הרי בעיות אלו יופיעו בכל תוכן אפשרי.
כדיי לשלול בעייה של תוכן, בוא נתמקד בבלו ריי.

בנוסף, אנא הבהר פעם נוספת איזו "בעיה" כביכול אתה רואה בסצינה ספציפית והאם אותה "בעיה" לא מופיעה בצג אחר, קרי טלויזיה או מקרן אחר? יתכן והסצינה אמורה להראות ככה.
אנא פרט באופן ספציפי שניתן יהיה לבדוק לעומק את הטענה המאוד ספציפית. סרט ודקה בבקשה.

3. הבאת 2 לינקים ל- 2 ביקורות. אז? אין גם לזה משמעות מיוחדת, במיוחד שהביקורת השנייה היא בכלל לא מ- AVS אלא מ- avforums.
התוכנה של JVC מעולה, הבעיה היא בדרך כלל בסנסור או במקרה הזה ה- Spyder 5.
הסוג הזה של סנסורים זה hit or miss האיכות שלהם לא אחידה ללא קשר למחירם. רמת הבנייה ואיכות הסנסור עצמו לא גבוהה במיוחד. מדובר בסנסור יחסית זול.
עם זאת, אפשר להגיע לתוצאות מושלמות ואני אומר לך את זה בהתבסס על בדיקה שביצעתי לתוצאות של התוכנה, באמצעות תוכנה וסנסור יקרים משמעותית.

לאור איכות הסנסור, לעיתים, כדיי לקבל תוצאות טובות, צריך לחזור על הפעולות מספר פעמים. התוכנה מציגה את התיקון שבוצע ולכן, לפני שמירתו, ניתן לראות בדיוק מה התוכנה תיקנה, ברמת הלפני ואחרי.

3. הבאת AVS HD ותבניות עבור UHD לא יקדמו אתכם הרבה בכיול, מעבר לבדיקה שהברייטנס שלכם והקונטרסט שלכם מדויק.
הדרמה האמיתית, נמצאת בגאמה, זה הכיול שאתם מחפשים והוא יסגור את הפינה על פירוט יתר, או אי פירוט בכלל לאורך הספקטרום. כדיי להגיע לכיול גאמה אתה חייב תוכנת צד ג' וסנסור או תוכנת JVC וספיידר 5.

זמן גם שווה הרבה כסף ולכן הדרך שלכם לפתרון הבעיה היא קודם כל רכישת סנסור וכיול של כל הפרמטרים של המקרן.
בנוסף צריך לזכור שמקרני JVC סובלים מגאמה Drift חמור ולכן גם אם תהיה מרוצה היום, אתה לא תהיה מרוצה בעוד מספר חודשים, כאשר הגאמה תתחיל לזוז לה.

התמונה המצורפת היא מתוך Chrompaure V.3 והמדידה היא באמצעות סנסור יקר משמעותית מהספיידר 5.
המדידה בוצעה לפני מספר ימים לאחר הרצת התוכנה של JVC .
כפי שניתן לראות התוכנה (ביחד עם ספיידר 5) ביצעה כיול **מושלם** של הגאמה. הגאמה נעה בין
2.28-2.30

בוצעה כאן כזו השקעה גדולה, לא ממש מבין למה לנהל דיון בכלל על רכישת סנסור בכמה עשרות דולרים כדיי למצות את המקסימום מהמוצר שנרכש, אבל כל אחד שיעשה מה שנכון עבורו.
רן.

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 20, 2005

#75  נשלח: ב' 08/01/2018 13:01

רן,

הסנסור יוזמן (או ישירות עד הבית עם אמזון או דרך מישהו שיביא אותו לארץ).
עד סוף החודש הוא יהיה.

את המקרן לא כיוון אף אחד.
אני נכנסתי למצב Cinema וכיוונתי ידנית לפי מה שנראה לי כאשר ב-Natural עשיתי רק מה שאמרת לי בטלפון.
אמנם כפי שציינתי המעבר לא מיידי בין המצבים (ולכן קשה להשוות) אבל ב-Cinema כרגע אני מקבל בתכנים שאינם כהים תמונה שלעיני נראית יותר קונטרסטית ומפורטת (לא בפער גדול) אבל בתכנים כהים המצב שונה לחלוטין ויש פער משמעותי בפירוט בתכנים הכהים.
התיאור של הבעיה מתבסס רק על תכני בלו-ריי (מהתמונה ב-Lucy בקובץ ה-4K אני מרוצה ב-2 המצבים)
אני די בטוח שהבעיה היא בכיוון הידני שלי ובכיול נורמלי היא תיפתר.
אני אנסה היום להעביר מספר סרטים עם דקה ואולי כמה תמונות בכדי להבהיר את הבעיה.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מקרנים עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה