המלצות לרסיבר חדש ואולי גם רמקולים

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

76% תוצאה די גרועה? אני ישבתי להקשבתי לכל סמפל לפחות 4-5 פעמים לפני שלחצתי Commit ובהחלט ניסיתי לשמוע את ההבדלים, לא ניחשתי.

ואין לי זמן ממש לשבת ולעשות את הטסטים של ה-30 דקות כי אני בעבודה כרגע ואת המבחן הזה עשיתי עם אוזניות והצלחתי לשמוע את ההבדלים (אוזניות מאוד איכותיות אגב), אבל ניחא, נגיד שאתה צודק. אם התוצאה שלי ככ גרועה למה יש סיכוי של 1% לחזור עליה במקרה?

תגיד מה שתגיד אני יודע שכשאני שומע סרט בפורמט DTS-HD האיכות הרבה יותר גבוהה ומורגשת מאשר סרט ב-DD.
LG OLED C8 65" | Denon AVR-X3400H | PS4 Pro
Paradigm Monitor 7 v7 | Canton GLE456 | Morel SP-2 | SVS PB-1000

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

Zachn כתב:76% תוצאה די גרועה?
...
כן, אבל להסביר למה זה שיעור בסטטיסטיקה. אבל במילים פשוטת - אם תשחק עם הטלת מטבע כמה דקות אתה גם תגיע ל5 הטלות על צד אחד ברצף.
ואין לי זמן ממש לשבת ולעשות את הטסטים של ה-30 דקות כי אני בעבודה כרגע, אבל ניחא, נגיד שאתה צודק. אם התוצאה שלי ככ גרועה למה יש סיכוי של 1% לחזור עליה במקרה?
...
כתוצאה משקלול שנעשה שם שמבלבל את הדברים קצת. עדיף לעשות את הבדיקות האלה על שיר אחד.
תגיד מה שתגיד אני יודע שכשאני שומע סרט בפורמט DTS-HD האיכות הרבה יותר גבוהה ומורגשת מאשר סרט ב-DD.
...
·

אני כבר לא צריך להגיד שום דבר, כבר הראית שאתה לא באמת מצליח לזהות בין lossy לlossless. כל מיני תחושות והרגשות לא ממש רלוונטיות ולא מוכיחות כלום.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #18 

הנה התוצאות שלי אגב: תמונה

יש רק catch אחד - אני לא שמעתי את הקטעים בכלל ורק בחרתי רנדומלית. זה קרה אחרי הניסיון השביעי אני חושב.

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

אתה צודק, ישבתי ועשיתי את המבחן 10 פעמים בלי להקשיב לכלום עד שיצא לי 76%, עד כדי כך אני משועמם. אני לא מסוגל בכלל להבחין בהבדל באיכות בין טרנזיסטור ישן שמשדר רק רשת ב' לבין סרט באיימקס... הכל נשמע לי אותו דבר.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

הנקודה שלי הייתה שזה לא בעיה להגיע לאותה תוצאה בניחוש גמור, וזה אומר שלא באמת הוכחת שאתה אכן שומע הבדלים. אני לא האשמתי אותך בשום דבר.
ובגלל זה כדאי לעשות את הבדיקה של 10 נסיונות לקטע. אבל זה נחמד שלפחות ניסית, רוב האנשים באגף הפלסבופילי בורחים מהבדיקות האלה כמו מאש.

ExTzY (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

הפוסט קצת סטה מהנושא המקורי שלי... ;)
בכל אופן בדקתי והציוד שלי הנוכחי הוא:
מגבר Onkyo TX-SR307
רמקולים Jamo 102

אז אשמח להמלצה אם בכלל יש מקום לשדרוג המערכת לקבלת סאונד איכותי יותר ועמוק יותר וכמובן תמיכה בפורטים של סאונד עדכניים.
אני לא מעוניין להשקיע יותר מ 5000-6000 שח על הכל. ואם לדעתכם השיפור לא יהיה משמעותי או שווה את ההשקעה גם אשמח לשמוע...

תודה מראש...

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

ExTzY כתב:הפוסט קצת סטה מהנושא המקורי שלי... ;)
בכל אופן בדקתי והציוד שלי הנוכחי הוא:
מגבר Onkyo TX-SR307
רמקולים Jamo 102

אז אשמח להמלצה אם בכלל יש מקום לשדרוג המערכת לקבלת סאונד איכותי יותר ועמוק יותר וכמובן תמיכה בפורטים של סאונד עדכניים.
אני לא מעוניין להשקיע יותר מ 5000-6000 שח על הכל. ואם לדעתכם השיפור לא יהיה משמעותי או שווה את ההשקעה גם אשמח לשמוע...

תודה מראש...
...
·
אכן סטו מן הנושא אבל תודה שהדיון מרתק :D (אותי על כל פנים)
ואם בהטלות עסקינן אז הנה ה two cents שלי …
שנה את הכיוון והשקע ראשית ברמקולים. נסה להחליט אם גודל הרמקולים הוא עניין כל-כך אקוטי. יש רמקולים מדפיים נהדרים שאפשר לשקול.… רק אחרי שתעבור את הגשר הזה תחשוב על החלפת האלקטרוניקה.
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

אכן ויכוח מעניין.
כמו שאמרתי, רוב האנשים לא יכולים להבדיל.
גם עם הרמקולים שלי, שזוג שלהם הוא כבר מעבר לתקציב של פותח השרשור, ורסיבר יקר, יש אנשים שלא מבדילים בין שתי גירסאות של סרט.
אותו סרט, אחד עם DD, אחד עם TRUHD.
אני כן מבחין בהבדל, אבל הוא לא כזה משמעותי.
כששומעים אותו קטע הרבה פעמים, ומכירים אותו טוב, מרגישים יותר בהבדל.
כשרואים סרט באופן חד פעמי, ההבדל זניח לגמרי.

הרבה אנשים מדברים מתוך האמונה שהמספרים ממש קובעים.
החבר zach כתב:
DD הוא 640kbps בעוד ש DTS-HD ו TrueHD מקודדים בביטרייט של בין 3,000-5,000kbps, זה פי 5-9 יותר
...
וזה נכון,
אבל אין לו כל מושג מה המקור שממנו נוצר הקובץ.
כמו שלוקחים MP3 בביטרייט 128, מקודדים אותו שוב בביטרייט 320.
האם הוא יישמע טוב יותר כי הוא בביטרייט גבוה יותר?
הרי ברור שלא.
בפועל אם לוקחים קטעים להשוואה בין DD ובין TRUEHD ההבדי באיכות האודיו ביניהם הוא לא פי 5, אלא פי 1.1, אולי.
וכמו שרועי מקרוס אובר אמר (וגם אני קודם), צריך ציוד מספיק טוב כדי להביא את ההבדלים לידי ביטוי.

בפועל, לרוב האנשים, שתקציבם לא גבוה, התמורה היחידה מלשמוע תוכן בפס קול lossless הוא בעצם הידיעה שמנוגן פורמט כזה.
מעשית, רובם המכריע, אם לא כולם, לא ישמע הבדל.

ngold7
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

הייתי ממליץ לקנות סנטר וסאב בכל התקציב. זה מה שייתן את ההבדל הכי גדול. אחר כך זוג קדמיים ובסוף רסיבר.
בקניית הסנטר צריך לחשוב קדימה לגבי הקדמיים שייקנו בהמשך כי רצוי ששלושת הקדמיים יהיו דומים.

לך לחנויות ותראה מה אתה אוהב, בהצלחה!
.He who knows the past controls the future
.He who controls the future conquers the past

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

Amir64 כתב:אכן ויכוח מעניין.
כמו שאמרתי, רוב האנשים לא יכולים להבדיל.
גם עם הרמקולים שלי, שזוג שלהם הוא כבר מעבר לתקציב של פותח השרשור, ורסיבר יקר, יש אנשים שלא מבדילים בין שתי גירסאות של סרט.
אותו סרט, אחד עם DD, אחד עם TRUHD.
אני כן מבחין בהבדל, אבל הוא לא כזה משמעותי.
כששומעים אותו קטע הרבה פעמים, ומכירים אותו טוב, מרגישים יותר בהבדל.
כשרואים סרט באופן חד פעמי, ההבדל זניח לגמרי.

הרבה אנשים מדברים מתוך האמונה שהמספרים ממש קובעים.
החבר zach כתב:
...
...
וזה נכון,
אבל אין לו כל מושג מה המקור שממנו נוצר הקובץ.
כמו שלוקחים MP3 בביטרייט 128, מקודדים אותו שוב בביטרייט 320.
האם הוא יישמע טוב יותר כי הוא בביטרייט גבוה יותר?
הרי ברור שלא.
בפועל אם לוקחים קטעים להשוואה בין DD ובין TRUEHD ההבדי באיכות האודיו ביניהם הוא לא פי 5, אלא פי 1.1, אולי.
וכמו שרועי מקרוס אובר אמר (וגם אני קודם), צריך ציוד מספיק טוב כדי להביא את ההבדלים לידי ביטוי.

בפועל, לרוב האנשים, שתקציבם לא גבוה, התמורה היחידה מלשמוע תוכן בפס קול lossless הוא בעצם הידיעה שמנוגן פורמט כזה.
מעשית, רובם המכריע, אם לא כולם, לא ישמע הבדל.
...
נו באמת אחי? הרי ברור לכולם שריפים עושים מהבלוריי המקורי, והוא מכיל את הפסקול הלא דחוס...

לגבי האמירה השניה, אני לא יודע איך אתה מוסמך להצהיר את זה. הרכבתי לחבר מערכת 2.1 בבית, גם הוא כמוך אמר לי "בשביל מה להחליף מגבר, יש לי דולבי דיגיטל ו-DTS, שום דבר לא השתנה".

ברגע ששמתי לו קטע מסרט עם DTS-HD נפתחו לו העיניים, הוא הבחין ישר בהבדל. חוץ מזה קובץ mp3 שנדחס ב-320, מול קובץ WAV לא דחוס שהוא נגיד 1,000kbps לשניה? ההבדל הוא פי 3.

בין DD ל DTS-HD / TrueHD הפער הוא בין פי 5 לפי 9, ההבדל משמעותי יותר ומורגש יותר. הדבר הכי משמעותי הוא שברוחב פס כזה יש אפשרות להכניס ספקטרום רחב של תדרים וצלילים שנותנים טווח דינאמי רחב יותר למערכת שלך, כך שגם בווליום 0db, הפסקול עדיין יהיה איכותי.

זו הסיבה שאנשים לפעמים אומרים שהווליום בפורמטי ה-HD נמוך להם לפעמים והם צריכים להגביר עד 10db- כדי לשמוע חזק.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

Zachn כתב:
...
...

ברגע ששמתי לו קטע מסרט עם DTS-HD נפתחו לו העיניים, הוא הבחין ישר בהבדל. חוץ מזה קובץ mp3 שנדחס ב-320, מול קובץ WAV לא דחוס שהוא נגיד 1,000kbps לשניה? ההבדל הוא פי 3.
...
·

WAV מCD לא דחוס הוא 1411 kbps והmp3 מולו השווית היה 256 kbps, אז ההבדל הוא משהו כמו פי 5.5.
אם תעשה את הבדיקה העיוורת גם בפורמט 5.1, התוצאה תהיה דומה מאד - אי- יכולת להבדיל באופן עקבי את אחד מהשני.
בתחום הזה מאד לא כדאי להיכנס לסרטים וסיפורים שאתה מספר לעצמך ולהסתמך על כל מני תחושות, אלא לבדוק את הדברים בצורה רצינית (כמו שאתה ניסית ובאופן צפוי נכשלת) אחרת מאד מהר תגיע לכבלי קומקום באלפי שקלים.

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

הנה חזרנו לזה שנכשלתי... למרות שבנסיון הראשון הצלחתי להבחין בכמעט 80%.

I'm out. דיון נעים

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

אני לא יודע למה אתה נהנה להציג את הבורות שלך בפומבי לאחר שהסברתי למה התוצאה שלך לא באמת טובה. הניסיון הראשון הוא בדיוק כמו הנסיון ה280, סטטיסטית אין שום הבדל. סטטיסטית התוצאה שלך לא טובה, היא לא מציגה הוכחה שאתה שומע הבדלים באופן עקבי בניגוד למה שאתה טוען שאתה חש. שוב, כדי לסגור את הפינה הזאת באמת כמו שצריך (=מובהקות סטטיסטית מספקת) אתה צריך לעשות את המבחן של 10 ניסיונות לשיר ולהבדיל נכון 9 מתוך 10 פעמים כל שיר. עד שתעשה את זה הקביעה שלך שיש הבדל עצום בין הפורמטים היא בגדר חירטוט.

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

הבורות שלי בינתיים עזרה להמון אנשים בפורום הזה. אני לא יודע למה אתה נהנה להציג את ההתנשאות שלך בפומבי, גם כל הקשקוש שלך על 9 מתוך 10 ומובהקות סטטיסית מבחינתי הם בגדר חירטוט. יום טוב.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

@evgenetic
גם אם אתה בוחר נכון 9 מתוך 10,
זו לא הוכחה להבדל משמעותי בין 2 הגירסאות.
זו הוכחה שבד"כ אתה מסוגל לזהות הבדל.
אם אתה באופן עקבי מצליח לבחור נכון 10 מתוך 10, זה אומר שיש הבדל חד וברור בין 2 הגירסאות.

מספיק שאתה טועה באחת, כדי להוכיח שהבדל לא גדול.
עובדה, לא הצלחת להבחין שהגירסה הנחותה היא היא הנחותה, ובחרת בה כטובה יותר.
אבל עזוב, יש אנשים שאי אפשר לשכנע אותם עם עובדות.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”