המלצה לכיריים חשמליות או אינדוקציה

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
Eli1988 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

המלצה לכיריים חשמליות או אינדוקציה

נושא שלא נקרא #1 

אשמח לעזרה, מעוניין להחליף כיריים גז ישנים בכיריים חשמליות/אינדוקציה.

מה מומלץ יותר? עד כמה האינדוקציה חסכונית יותר בחשמל מהכיריים החשמליות?

איזה דגם מומלץ? הבנתי שסימנס הכי איכותיים ושאפשר להשיג אותם באמזון בחצי מחיר.

דיי אבוד בעניין הדגמים, הכיריים גז הנוכחיות יושבות על מסגרת של שיש מוגבהת מהשיש עצמו (כלומר השיש מתחת לא חתוך אלא יש מסגרת שיש בגובה של כ3.5 סמ והכיריים יושבות עליה).
המסגרת בגודל של כ56 סמ על 49, והכיריים הישנות בגודל 51 על 58 סטנדרטיים.

מה יכול להתאים?

תודה מראש לעוזרים!

OhadG
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 189 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אנחנו בחרנו במטבח שלנו (מטבח בדירה חדשה, בת שנה בערך) לעבור לאינדוקציה (מגוון סיבות, החל מזה שלא צריך להתחבר ולשלם לחברת גז, בטיחותי יותר, שליטה טובה יותר בעוצמה, חימום מים בשניות, ועוד).

במקרה שלנו הלכנו על סימנס עם Flex (למרות שגם בוש זהים באיכות וישנם עוד יצרנים אחרים טובים).

המסגרת אמורה להיות סטנדרטית, אבל נדרש איוורר משמעותי מתחת לכיריים ולכן כנראה שתצטרכו לנסר את השיש.
אם אני לא טועה גודל המסגרת כפי שיש לכם כיום יתאים, אולם בכל מקרה עדיף קודם להיסגר על סוג הכיריים, המידות (יש אינודקציות גדולות יותר) ולהסתכל בהוראות של הכיריים עצמם לגבי גודל הפתח הנדרש ואוורור.
איזי טורס - EZ Tours - וילות ומלונות בוטיק באירופה
http://www.eztours.co.il

Ohad

Eli1988 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

@OhadG
·
כן המסגרת סטנדרתי אבל אצטרך לנסר את השיש כי אינדוקציה דורשת איוורור ולפחות 6 ס״מ מהארון.

נראה לי שאלך על הסימנס עם הflex מצאתי באמזון איטליה רק דגם אחד: https://www.amazon.it/gp/product/B017EN ... L2PNWYJU7H

איך המחיר? יוצא בערך 3200₪, מה עושים לגבי ההתקנה? כשקונים בארץ היבואן של סימנס בא להתקין, חשמלאי ידע להתקין לבד?

יש גם את האתר berlinBUY עם מחירים מאוד זולים, יותר מאמזון אבל לא הבנתי איך זה הולך עם האחריות ואם האתר אמין:

https://www.berlinbuy.com/he/%D7%9B%D7% ... Filters=79

מישהו מבין בזה ויכול לעזור?

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@Eli1988
·
הזמנתי בדיוק את הכיריים האלו לפני שבועיים, ודי התבאסתי שפתאום נגמר להם הסטוק והם מחכים שיגיע - בתכתובת איתם לא ידעו להגיד לי מתי יהיה , ואמרו שאני יכול לבטל את ההזמנה אם אני רוצה.
בנתיים אישתי לוחצת עליי לסגור משהו מהר, כי אנחנו כבר שבועיים בבית חדש בלי כיריים - קשה.
בדיוק אתמול קיבלתי מהם מייל שהכיריים הגיעו אליהם והם מוציאים אליי משלוח שיגיע ב-30 לחודש.

המחיר - פגז !
הדגם הפחות טוב של סימנס (675FXC1EN ) עולה בארץ 4,800 - ולהבנתי הדגם שקניתי עולה בסביבות 5,500 ש"ח ואולי יותר.
קניתי אותו ב-3,200 ש"ח כולל הכל.

התקנה להבנתי זה לא בעיה - PLUG & PLAY , כל עוד יש לך חיבור תלת-פאזי.

ב-BERLINBUY יוצא קצת יותר יקר (אבל עדיין זול ביחס לארץ) , זמן המשלוח יכול להיות ארוך יותר, אני לא יודע איך עובד הכל מול המכס (באמזון זה שקוף) , ועצם העובדה שבאמזון יש לי עם מי לדבר - העדפתי מאמזון.

Eli1988 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

@raoul
·

נראה לי שגם אני אלך על הכיריים האלה..

יש אותם בזאפ בחנויות ב4200₪ אבל לא יבואן רשמי..

לגבי ה-675FXC1EN קיבלתי הצעות ב4100₪ עם יבואן רשמי בחנויות כמו אלמ ואבי סופר

אמזון יותר זול ואחריות יותר טובה מכל יבואן אבל ההתקנה מדאיגה אותי כי בחנות אומרים שההתקנה חינם על ידי היבואן ושצריך לתאם איתו ואסור לפתוח עת האריזה. בכל מקרה הרבה הזמינו כיריים של סימנס מאמזון והסתדרו אז ניקח את הסיכון..

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

@Eli1988
·
תשמע, אני גם חששתי קצת מההתקנה אבל.. מסתבר שסה"כ מדובר ב:
1. להניח את הכיריים בתוך החור בשיש
2. לחבר לשקע התלת פאזי

אם אין לך חור בשיש, לא מאמין שהמתקין יעשה לך - אין לו את הציוד.
אם אין לך שקע תלת פאזי, תצטרך חשמלאי

ה"מתקין" הוא בעיקר איש מכירות שמנסה למכור לך מגן ברקים ועוד שטויות, והוא גם נותן לך הסבר די עקום על איך לעבוד עם המוצר.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

Re: המלצה לכיריים חשמליות או אינדוקציה

נושא שלא נקרא #7 

@Eli1988
·לנו יש כיריים אינדוקציה בבית תוצרת חברת Electrolux והעצה הטובה ביותר שאני יכול לתת זה להתרחק מאותה חברה ולהימנע מרכישת המוצרים תוצרת אותה חברה. הסיבות להלן:

1. ההתקנה דרשה שני ביקורים, כאשר בביקור הראשון הצליחו גם לא להתקין וגם להקפיץ לי את כל החשמל.

2. אחרי פחות משנתיים הפסיק לעבוד החלק השמאלי של הכיריים

3. אחרי חודש וחצי ושני ביקורים של טכנאים קפץ לי הפיוז כאשר הבנתי שהאחראית על שירות הלקוחות התקשרה אלי בעקבות מכתב מחאה שכתבתי אך ורק כדי לסחוט ממני שאני לא מעוניין יותר בשירות שלהם ובכך לאפשר לה לסגור את קריאת השירות.

בקיצור, המוצר לא מי יודע מה והשירות מתחת לכל ביקורת.

Eli1988 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

@raoul
·
קיבלתי את הכיריים היום ועשו לי חיתוך בשיש, אבל יש שתי מסילות (בתמונה) שלפי החוברת אמורים להבריג לדפנות הפתח בשביל תמיכה בגוף הפנימי שתלוי באוויר אבל אי אפשר והבריג לשיש. התקנת אותם? קצת מלחיץ שרק הזכוכית מחזיקה את ה20 קילו של הגוף התלוי. וזה עוד בלי הסירים ששמים מעל.
אני מחכה לחשמלאי שישנה לי את התקע הנוכחי לתלת פאזי, אמרת שחיברת לבד אשמח אם תעזור לי להבין איך לחבר כדי להיות מוכן.. בתמונה בסעיף 9 איך אמור להיות אצלנו? יש 3N 1N 2L/2N.

minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

המסילות מיועדות למשטח עץ, בשיש אין צורך במסילות, פשוט מניחים בזהירות.
מומלץ להניח בכל צד כלי עץ, להניח את הכיריים ואז להזיז את את כלי העץ החוצה בעדינות.
חיבור החשמל לכירה, אם אני לא טועה זה השמאלי. אבל אם מגיע אליך חשמלאי לבצע נקודה תלת פאזית, תעזר בו.
אם הוא בנאדם מקצועי והגון הוא יעזור לך ויחבר את זה. בדיוק דקה עבודה בשבילו. זה יכול להיות מבחן טוב לאמינות החשמלאי.
הייתי מבקש ממנו לפני תחילת העבודה, המינימום זה שיגיד לך מה מתחבר ולאן, תאכלס זה לא מסובך, יש לך גם תרשים מפורט עם תמונה בתחתית הכיריים.
האמצעי למשל זה לחיבור חד פאזי כמו שיש לך עכשיו. רק שלא יעבדו לך ה-BOOST הרתחה ב-2 דק' או כל פיצ'ר אחר אשר דורש תלת פאזי.
תתחדש ובהצלחה.
כל המידע נמצא בחוברת, רק צריך לקרוא.

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

סליחה, רק ראיתי עכשיו.
אכן הציור השמאלי (3N~) הוא הקונפיגורציה שאני הבנתי שצריך לחבר - בתכלס מחברים ל-2 פאזות.
התמונה שצילמת מההוראות מראות את החיבור בצד של התקע: החוט האפור (GY) והחום (BN) מתחברים לאותו פין של אחד הפאזות של התקע - לא משנה איזה. השחור מתחבר לפאזה אחרת (גם לא משנה איזה).
בצד של הכיריים תחבר לפי ההוראות שגם מופיעות שם (מחברים גם את החוט האפור וגם את החום - שבעצם מקוצרות בצד של התקע)

לגבי המסילות:
אני תכננתי כן לחבר אותם למרות שזה לשיש - בשום מקום לא ראיתי הסבר שאומר שזה מיועד למשטחי עץ, למרות שאולי יש בזה היגיון. מה שאני חשבתי זה שבשולי הכיריים יש גומי אוטם כזה שנלחץ בין הכיריים לשיש. הגומי הזה מגביהה קצת את הכיריים ויוצר חריץ קטן שיכול להכנס בו לכלוכים עם הזמן. נראה לי שכשמחברים את המסילות הכיריים נתפסות חזק במסילות שמושכות אותו מצוד יותר לשיש וכך החריץ כמעט ונעלם - אבל אולי אני טועה. בנתיים לא חיברתי - אבל חייב לציין שגם אני חושב שכל המשקל הזה של הכיריים הכבדות + המשקל העצום של 4 סירים זה הרבה לחץ על שוליים מאוד צרות של 0.5~0.8 ס"מ בכל צד.

ולגבי ההוראות :
עם כמה שבוש\סימנס זאת חברה רצינית... לא הכל מוסבר בהוראות. קראתי הכל פעמיים - ואני דובר אנגלית. לא מוסבר שם טוב על חיבור החשמל, ולא מוסבר כלום על המסילות חוץ מהעובדה שצריך לחבר אותם.

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

חייב לציין רק משהו אחד שאני פחות אוהב...
הדגם הזה בנוי על 4 מלבנים בכל צד שתחתיהם יש מגנטים. בשימוש רגיל: כל זוג זה כירה אחת. אבל שאני משתמש בכלים מסויימים: קטנים או כאלו שלא כל הלמטה שלהם עשויים מהחומר (אבל כן מיועדים לאינדוקציה) אני שומע את המגנט נדלק ונכבה הרבה.
במחשבה שניה אולי היה עדיף ללכת על הדגם שיש לו צד אחד FLEX וצד שני עיגולים סטנדרטיים - וכך אתה מניח את הכלי , לא משנה כמה קטן באמצע העיגול והוא תמיד יכוסה במלואו:
https://www.amazon.it/Siemens-EX651LEB1 ... uction+hob

נקודה שנייה שחשוב לי לדגיש:
האופציה של ה-BOOST היא אחד הפי'צרים הכי חשובים וכיפיים באינדוקציה. ההבדל הוא שכשמרתיחים סיר של מים ברמה הכי גבוהה (9) זה לוקח 5-7 דקות ובמצב BOOST זה לוקח 3 דקות. לכן חשוב מאוד לחבר נכון שיאפשר את ה-BOOST.

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

תקרא כאן, קיבלתי את כל התשובות:
http://www.electricil.com/site/detail/f ... t_id=20484

Eli1988 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

@raoul
·
היום החשמלאי היה אצלי, הכין לי חיבור תלת פאזי וראה את הכיריים, חיברנו את החוטים לכיריים כמו בסרטוט השמאלי (3N) אבל בתקע הוא אמר לי שהאפור והחום לא יכנסו יחד כי אין מקום ושזה כנראה לא צריך להיות כך. בינתיים השארנו את זה ככה והוא יחזור מחר לסיים כי הוא לא חיבר עדיין מה שצריך בארון החשמל. הוספתי תמונות לשקע שהוא עשה לי בקיר והתקע שבינתיים הוא חיבור אליו את החוטים כך שכל חוט מחובר לפאזה ואפס והארקה במקומם כמובן.

איך חיברת אצלך את החוט האפור והחום יחד בתוך התקע?

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

כן, אצלי אני חברתי את החום והאפור יחדיו בתקע עצמו. יש לי שקע\תקע שוקו - לא כמו שלך. אז אולי אצלך זה בעיה לחבר 2 חוטים יחד בתקע.
מה שכן, כשחיברתי אצלי, חתכתי את הקצוות שעליהם יש את השרוול מתכת הלחוץ, השארתי רק חוטי גידים, גילגלתי אותם יחד.

Eli1988 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

@raoul
·
אמרתי לו לחשוף את החוטים ולחבר יחד את האפור והחום. נראה שעובד סבבה, הרתחתי ליטר מים בסיר על b לקח כ2 דקות.

אבל קניתי פינג׳אן של סולתם חצי ליטר שמתאים לאינדוקציה אבל הוא לא מזהה אותו ולא הופעל. זה לא מזהה כלים קטנים? במה אפשר להכין קפה שחור :/

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”