מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

רסיבר מומלץ 100W לערוץ לKEF LS50

עמוד 3 מתוך 6
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

הבעות תודה: 186
מספר הודעות: 1723

#31  נשלח: שבת 26/05/2018 18:27

evgenetic כתב:
אוקיי, אבל עדיין - בוואט 1 הוא מקבל 85 דציבל (במרחק של מטר), ב10 וואט - 95. תסתכל בגוגל מה זה 95 דציבל בדוגמאות מהחיים.

·אתה יושב 1 מטר מהרמקולים שלך? אתה מתעלם מפיזור הצליל בחלל החדר כשאתה יושב 3 מטר (או יותר) מהרמקולים.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 314
מספר הודעות: 2641

#32  נשלח: שבת 26/05/2018 19:05

FastandFurious כתב:
@evgenetic
·יאללהה שחרר אותנו

אתה משוחרר!

freerider
אתה לא נראה כמו חובב סרטי "מהיר ועצבני", אז למה לא לקרוא כמה פוסטים מעלה בהם התייחסתי לעניין ונתתי הערכה ל3 מטר? הנה המחשבון הזה שוב עליו התבססתי: http://myhometheater.homestead.com/splcalculator.h...

תשחק איתו ותראה שאיך שלא תסובב את זה אתה עדיין מקבל די הרבה ווליום עם די מעט עצמה ברמקולים 85 דציבל לוואט למטר.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
gal-cohen (גל)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 04, 2006

הבעות תודה: 929
מספר הודעות: 5686

#33  נשלח: שבת 26/05/2018 19:27

evgenetic

מחשבונים, פיזיקה, דציבלים - אתה מעיף הכל לאוויר, אבל אין לך שום פתרון לפותח הדיון, רק מבלבל אותו ואת המוח שלו ושל כולם.
אם אתה כל כך אוהב לבדוק בגוגל, תגגל קצת את היכולות של הרמקול הזה במגברי סטריאו.
אין לי מה להוסיף כאן יותר, שיח חירשים.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#34  נשלח: שבת 26/05/2018 19:29

gal-cohen
הפתרון נמצא בפוסט מס' 5. מה הדחף לפלוט במקום לקחת 2 דקות ולקרוא את מה שכתבתי?
ציטוט:

אם אתה כל כך אוהב לבדוק בגוגל, תגגל קצת את היכולות של הרמקול הזה במגברי סטריאו.

לקרוא ולהפנים שוב - https://www.hometheater.co.il/vp2814584#2814584

אם אין גיבוי של בדיקת ABX או משהו דומה מאחורי הרשמים הסובייקטיביים - הרשמים שווים לפח.
אם מצאת בגוגל השוואה שעונה לדרישות הללו - אשמח לראות ולהתייחס.
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

#35  נשלח: שבת 26/05/2018 21:42

evgenetic
·
אני מבין את הגישה שלך שבתיאוריה היא יתכן ונכונה....אך זו רק תיאוריה.
לצורך העניין אתייחס למחשבון שבלינק שצירפת, אותו מחשבון אינו מתייחס לגודל החלל אלא רק למרחק הישיבה, תסכים איתי (או שלא) שעוצמת השמע שתתקבל בחדר בגודל 9 מ"ר תהיה שונה מאשר העוצמה שתתקבל בחלל בגודל 20 מ"ר?

ובלי יותר מדי טבלאות, מחשבונים ותיאוריה...במיקרה ברשותי רמקולים שהרגישות שלהם 85db לפי נתוני יצרן (מדוד 84db) בעבר היה לי מגבר של 60W לערוץ מחברה "מאוד מוערכת ונחשבת" בעולם האודיו אך משם מה המגבר בווליום בינוני גבוה היה מעוות את הצליל, לפי הטבלה שצירפת הייתי אמור להיות במצב שבו "לא נעים" לי באוזניים בעוצמה ממוצעת של כ-78db ואכן כך היה הדבר אך מהסיבה שהצליל היה מעוות מזה שהמגבר היה "נחנק".
לימים אותו מגבר הוחלף במגבר שיש לי כיום שהוא 100W לערוץ (למרות שכל עניין הספק המגבר הוא לא רלוונטי כי גם כך רוב הזמן אנחנו גם ככה לא מאזינים בעוצמות כאלו) ובהשוואה למגבר של ה-60W המגבר של ה-100W נשמע הרבה יותר "נקי" באותה העוצמה ובנוסף הוא נשמע הרבה יותר טוב גם בעוצמה נמוכה בהשוואה למגבר הקודם.

just my 2 cents ובאמת שאין לי כוונה להמשיך את הדיון

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#36  נשלח: שבת 26/05/2018 22:26

freerider כתב:
@evgenetic
·
אני מבין את הגישה שלך שבתיאוריה היא יתכן ונכונה....אך זו רק תיאוריה.
לצורך העניין אתייחס למחשבון שבלינק שצירפת, אותו מחשבון אינו מתייחס לגודל החלל אלא רק למרחק הישיבה, תסכים איתי (או שלא) שעוצמת השמע שתתקבל בחדר בגודל 9 מ"ר תהיה שונה מאשר העוצמה שתתקבל בחלל בגודל 20 מ"ר?

כן, אבל המחשבון נותן הערכת חסר לא הערכת יתר בזה שהוא לא משקלל השתקפויות אפשריות. המפרט גם כן ברוב המקרים מתייחס לווליום on axis בלבד, בanechoic chamber או בחלל פתוח.

ציטוט:
ובלי יותר מדי טבלאות, מחשבונים ותיאוריה...במיקרה ברשותי רמקולים שהרגישות שלהם 85db לפי נתוני יצרן (מדוד 84db) בעבר היה לי מגבר של 60W לערוץ מחברה "מאוד מוערכת ונחשבת" בעולם האודיו אך משם מה המגבר בווליום בינוני גבוה היה מעוות את הצליל, לפי הטבלה שצירפת הייתי אמור להיות במצב שבו "לא נעים" לי באוזניים בעוצמה ממוצעת של כ-78db ואכן כך היה הדבר אך מהסיבה שהצליל היה מעוות מזה שהמגבר היה "נחנק".
לימים אותו מגבר הוחלף במגבר שיש לי כיום שהוא 100W לערוץ (למרות שכל עניין הספק המגבר הוא לא רלוונטי כי גם כך רוב הזמן אנחנו גם ככה לא מאזינים בעוצמות כאלו) ובהשוואה למגבר של ה-60W המגבר של ה-100W נשמע הרבה יותר "נקי" באותה העוצמה ובנוסף הוא נשמע הרבה יותר טוב גם בעוצמה נמוכה בהשוואה למגבר הקודם.

זאת הסיבה שאני לא אוהב מעשיות כשזה נוגע להערכת איכות הרכיבים. איך אני אמור לדעת מה זה המגבר הזה? האם הוא בכלל מסוגל להניע רמקולים עם כל מיני נחיתות בעכבה? האם הוא בכלל היה תקין? למה את קורא צליל "מעוות"? וכו'
למחשבון אליו קישרתי אין קשר לאיכות המגבר, הוא לא יכול לקחת כל מיני בעיות מהסוג בחשבון. ברור מאליו שכשאתה משתמש בו אתה צריך להיות בטוח שהמספר שאתה מזין בתא הAmplifier Power זה המספר שהמגבר שלך באמת ידע לספק. לגבי דנון 3400 אני בטוח שזה המצב כי יש לנו תוצאות benchmark מאת אתר די אמין.

בכל זאת, לחובבי מעשיות - אני מניע רמקולים הרבה יותר קשים (86 דציבל לוואט, 4 אוהם נומינלי עם תחום 90-300 hz מתחת ל4 אוהם) עם Denon 2200, ואיכשהו עדיין שום דבר לא נשרף או התפוצץ או התעוות לי.
TheOne23
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 29, 2006
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 112

#37  נשלח: שבת 26/05/2018 23:29

אחרי מחקר קטן בסופ"ש אני נוטה כרגע יותר לכיוון של המארנץ 6011 או 7011. הבנתי שהם יתנו תוצאות טובות יותרת מהדנון בסטריאו.
אם איזה מהשתיים במצב סטריאו או 2.1 הls50 יתן תפוקה טובה יותר?
והשאלה המתבקשת, איזה מגבר סטריאו באותה רמת מחיר של 7-8k יתן תפוקה טובה יותר?
תודה!
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

#38  נשלח: א' 27/05/2018 0:34

evgenetic כתב:
ציטוט:
...

זאת הסיבה שאני לא אוהב מעשיות כשזה נוגע להערכת איכות הרכיבים. איך אני אמור לדעת מה זה המגבר הזה? האם הוא בכלל מסוגל להניע רמקולים עם כל מיני נחיתות בעכבה? האם הוא בכלל היה תקין? למה את קורא צליל "מעוות"? וכו'
למחשבון אליו קישרתי אין קשר לאיכות המגבר, הוא לא יכול לקחת כל מיני בעיות מהסוג בחשבון. ברור מאליו שכשאתה משתמש בו אתה צריך להיות בטוח שהמספר שאתה מזין בתא הAmplifier Power זה המספר שהמגבר שלך באמת ידע לספק. לגבי דנון 3400 אני בטוח שזה המצב כי יש לנו תוצאות benchmark מאת אתר די אמין.
·

למרות שאמרתי שאין לי כוונה להיכנס לדיון הזה רק לצורך הבהרה המגברים המדוברים אלו שני מגברי INTEGRATED שעולים פי 3 (במיקרה הרע) מהרסיברים שאתם דנים עליהם....לא רק שיודעים לספק את ההספק המוצהר, הם מספקים יותר ולא רק ע"י מדידות שלי אלא על ידי אתרים אמינים אם אתה מתעקש(שבתאכלס לא ממש מעניין אותי מה אותם אתרים אמינים מפרסמים), ושניהם תקינים לחלוטין, ותאמין או לא, "צליל מעוות" אני יודע לזהות.

בין אם תקבל או לא כל ההסתמכות שלך על טבלאות, מספרים ומחשבונים היא עדיין כולה בגדר התיאוריה, אך אם כך אתה אוהב להאזין למוסיקה מי אני שאחלוק עליך, אך אל תשלול דברים של חבריי פורום אחרים בגלל שדבריהם או דעתם לא עולים באותו קנה מידה כשלך.
פיתגם סיני עתיק אומר ....אין חכם כבעל ניסיון, אין לי מושג כמה ניסיון יש לך(ובניסיון אני מתכוון ל-כמה מערכות ושילובים שונים ניסית בחייך) אך ניסיונם של אחרים יכול להיות שונה משלך וכמו כן דעתם.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#39  נשלח: א' 27/05/2018 0:46

freerider כתב:
ציטוט:
...
·
המגברים המדוברים אלו שני מגברי INTEGRATED שעולים פי 3 (במיקרה הרע) מהרסיברים שאתם דנים עליהם
·

תציץ בוידאו, מנקודת שעה והלאה, יש בו השוואת של כל מיני רמקולים ברמות מחיר שונות. אתה תראה שם רמקולים בשווי 11,000$ שביצועיהם פשוט נוראים וגרועים הרבה יותר מרמקולים ב200$, ההבדל פה לא פי 3 אלא פי 55. אומנם לא מדובר במגברים/רסיברים, אבל התופעה הזו נפוצה בכל התחום הזה ובכל סוגי המכשירים.

?t=3629

לגבי מה שאתה ואחרים מכנים "נסיון" אני כבר אמרתי את כל מה שהיה לי לומר קודם.
freerider
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 25, 2009

#40  נשלח: א' 27/05/2018 1:09

evgenetic
·
בניסיון הכוונה "התנסות".

והסירטון שצירפת (שאגב לא טרחתי לצפות) זה רק ניסיון התחכמות, חבל שאתה מבסס את עמדותיך על תיאוריות וסירטוניי יו טיוב ולא על התנסות אמיתית.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

הבעות תודה: 67
מספר הודעות: 615

#41  נשלח: א' 27/05/2018 5:33

TheOne23 כתב:
אחרי מחקר קטן בסופ"ש אני נוטה כרגע יותר לכיוון של המארנץ 6011 או 7011. הבנתי שהם יתנו תוצאות טובות יותרת מהדנון בסטריאו.
אם איזה מהשתיים במצב סטריאו או 2.1 הls50 יתן תפוקה טובה יותר?
והשאלה המתבקשת, איזה מגבר סטריאו באותה רמת מחיר של 7-8k יתן תפוקה טובה יותר?
תודה!

·המרנץ טובים יחסית בסטריאו מול רסיברים מקבילים. לגבי מה טוב יותר, אתה צריך לנסות בעצמך ולהחליט, עם המוסיקה שאתה אוהב ומכיר.
כמו שכתבתי לפני כן, הקף קשים להנעה וזקוקים להגברה חזקה יחסית.
לדעתי האישית, מדובר ברמקול מעולה, מהטובים ביותר שיצאו בשנים האחרונות.
TheOne23
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 29, 2006
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 112

#42  נשלח: א' 27/05/2018 7:29

Nir547 כתב:

ציטוט:
...

·המרנץ טובים יחסית בסטריאו מול רסיברים מקבילים. לגבי מה טוב יותר, אתה צריך לנסות בעצמך ולהחליט, עם המוסיקה שאתה אוהב ומכיר.
כמו שכתבתי לפני כן, הקף קשים להנעה וזקוקים להגברה חזקה יחסית.
לדעתי האישית, מדובר ברמקול מעולה, מהטובים ביותר שיצאו בשנים האחרונות.

אשמח להמלצות למגברי סטריאו משולבים במסגרת התקציב של המארנץ 7011 שיתנו תפוקה עדיפה.
תודה!
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 757
מספר הודעות: 15316

#43  נשלח: א' 27/05/2018 7:55

Nir547
·בתור בעליו של KEF LS50 אני נאלץ לחלוק אתך, היות והם לא קשים במיוחד ל"דחיפה". כפי שכתבתי בעמוד הראשון, אני משתמש עבורם במגבר משולב של TEAC מדגם AI-501DA ואם תחפש אותו ברשת תראה מהנתונים שלו שזה לא ממש חיה רעה זוללת וואטים.

לפותח השחרור: אם אתה רוצה לשמוע משהו נחמד, שייתכן וגם ימצא חן באוזנך, נסה את ה REGA BRIO R. לדעתי הוא עולה בסביבות ה 5 היום בארץ, חדש. כמובן שבאי-ביי אפשר גם בפחות.
nooam
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 22, 2011
הבעות תודה: 9
מספר הודעות: 104

#44  נשלח: א' 27/05/2018 8:54

אחרי כמה שנים עם הרמקולים, ההמלצות שלי (רק סטריאו, לא בדקתי עם אחרים):
HEGEL - H80/100
YAMAHA AS1000
אפשר למצוא אותם בלוחות יד2 לפעמים במחירים זולים יותר.
בכל מקרה,ומעבר לנתונים היבשים, הרמקולים נשמעים משמעותית טוב יותר עם מגבר חזק.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#45  נשלח: א' 27/05/2018 10:52

freerider כתב:
@evgenetic
·
בניסיון הכוונה "התנסות".

והסירטון שצירפת (שאגב לא טרחתי לצפות) זה רק ניסיון התחכמות, חבל שאתה מבסס את עמדותיך על תיאוריות וסירטוניי יו טיוב ולא על התנסות אמיתית.
·

אלוהים אשמור, חוק אוהם זה לא תיאוריה. כל דבר אלקטרוני שמסביבך מבוסס עליו. למה אתה (ופחות או יותר כל אחד פה חוץ ממני) חושב שתחום הסאונד מתקיים במימד אחר בו החוקים האלה לא תקפים קשה לי להבין.

הסרטון הזה הוא צילום של הרצאה של איש מאד רציני שעובד בחברה מאד רצינית, ואת ספרו "Sound Reproduction" מאד כדאי להכיר לכל אחד שמתעניין בתחום.
(1) הבעות תודה: harel
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה