מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מייסד Wilson Audio - דייב ווילסון הלך לעולמו ו-SASHA DAW רמקול חדש

עמוד 6 מתוך 8
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
genvirt
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 25, 2010
הבעות תודה: 87
מספר הודעות: 1406

#76  נשלח: ב' 12/11/2018 8:12

mbd
·מגניב ומעניין. שאלה איך מגיבים אמקולים לשילוב אם מגברים ומקורות של חברות אחרות, לא לכול אחד יש מקינטוש. ואולי שילוב עם חברה אחרת יכולה לטפל בבאס באופן שונה . גם אקוסטיקה של בית תשנה עניינים.
בהצלחה לחברך!

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 840
מספר הודעות: 6725

#77  נשלח: ב' 12/11/2018 11:08

genvirt
·
גנאדי בוקר טוב.
דבריי מתייחסים בעיקר עבור דו ערוצי, שם הרמקולים הם freestyle ובאמת מנוצלים ב 100% כראוי ואיכותם בהחלט מורגשת לפה ולשם.

האינטגרציה בין המגבר המניע לרמקול full range של ווילסון אודיו (בהנחה שקיימים נתונים טכניים המכבדים בהחלט את שני היצרנים)
חייב לציין שמצאתי שהוא פחות מהותי יחסית מאשר ה-תכנון הנכון של מיקומם הפיזי בחלל ההשמעה.
כפי שדובר, מיקומם הפיזי בא לידי ביטוי אפרופו בהקשר של תחום המיד-באס/באס הוא קריטי ודורש מרחק פיזי לא מועט מהקירות ויש לקחת זאת בחשבון כפי שכבר דובר לפני.

לגבי ההגברה בהרחבה יותר, עם השנים התנסיתי בלא מעט הגברות על רמקולים של ווילסון אודיו, החל מ"מותגים" של krell/bryston/ML/Gamut/Luxman ועד ל- Accuphase ו-ASR, הרמקולים נגנו היטב לפי טעמי (לכן הם נבחרו) ונשמעו נהדר באופן יחסי עם כל מגבר ששודך,
מצאתי שהם לא צריכים הגברה "מפוצצת" וואטים,
כן הם צריכים הגברה בריאה שיורדת למינימום 2 אום,
במיוחד כאשר מקשיבים לרמקול ב splים נמוכים יחסית (אצלי רוב ההנאה מהם ב splים בשעות הערב/לילה לאחר שהבית "ישן"),
ברור ועברתי זאת על בשרי שככל שעולים ברמת המקור והאלקטרוניקה והתוצאה בהתאם (במיוחד בחללים יחסית קטנים ודחוסים), היתרון הסוני והתוצאה בהחלט מורגש ומרגש.

החשוב (בעיקר) זה המיקום הפיזי והתאמתם לחלל ולאוזן, WASP שהוזכר ודובר לפני,
מקור איכותי (הקריטי מבחינתי לאחר מציאת ה ZONE הנכון),
הגברה בריאה וטובה וfine tuning.

ברב ערוצי
מצאתי שהרמקולים של Wilson הם בהחלט All around ייחודי, מה שאחרים לא מסוגלים, הם ממשיכים לפרוח ולנגן ולרגש.
אך הם לדעתי לא באים לידי ביטוי ברמה הסונית שלהם בקולנוע כמו בדו ערוצי שם יתרונם אדיר.

עבור קולנוע - פנטזיה שלי
במידה והיה לי האפשרות הפיזית לחלק את המערכת וההנאה לשני חללים שונים,
האחד - חדר עבור דו ערוצי יעודי ויחסית קטן ואינטימי(לא צריך להשתולל בדו ערוצי) ו
האחד - חדר עבור רב ערוצי בעל מרחב בריא,

ברב ערוצי *אגב* הייתי בוחר לעבוד עם סט כמו JBL PRO מסדרת ה SCREENARRAY לדוגמא.

נערך בפעם אחרונה על-ידי itay123 בתאריך ב' 12/11/2018 11:58, נערך סך הכל פעם אחת
(1) הבעות תודה: genvirt
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 473
מספר הודעות: 1495

#78  נשלח: ב' 12/11/2018 11:21

תודה על השיתוף mbd.

הדיווח שלך תואם לשלל הדיווחים ברחבי הרשת של אנשים שנכחו באותה הדגמה בפארגון (שהם הדילרים הכי גדולים בעולם של ווילסון) וכן בהדגמה שנערכה במקביל ב חנות של Definitive Audio.

המוטיב החוזר באותם דיווחים הוא, שווילסון הצליחו לייצר רמקול שהוא בבחינת "מציאה" /bargain , לאור היכולות המאוד גבוהות של הרמקול ביחס למחיר שלו.

ואכן לדבריהם, מדובר במהפיכה בכל הקשור לסדרה וליכולות שלה.

מהפכה שנייה למעשה, אחרי המהפכה שהגיעה מהסדרה הותיקה והישנה של הוואט/פאפי לסדרה העדכנית של הסאשה.

קצת קשה לחשוב על המילה "מציאה" ברמקול של 38,000 דולר, אבל ככל הנראה היכולות שלו אכן מאוד מאוד גבוהות.

למען האמת זה היה ניחוש דיי "קל", לאחר שהם החליטו לקרוא לרמקול בשם שהם בחרו וההכרות עם החברה, היכולות שלה והמנטליות האמריקאית.

ווילסון אגב, מתעקשים שההגייה של השם אינה DAW (ברצף) אלא D.A.W קרי הדגשה של כל אות בנפרד.

באשר לדיווח שלך.

אשמח אם תתייחס לשתי נקודות שעולות מהדיווח:

1. ציינת שהרמקולים חוברו ל 2 מערכות. מה היה השוני במערכות ומה היו ההבדלים בסאונד, אם בכלל?

2. קצת יותר פירוט לגביי החבר שלך בכל הקשור לנסיון שלו עם ווילסון ובכלל, שהביאו אותו לבצע את ההזמנה במקום. אתה יכול להרחיב קצת לגבי זה?

תודה!

רן
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#79  נשלח: ב' 12/11/2018 12:24

ומי שמעוניין קצת יותר במוצר, יכול לקרוא ביקרות ראשונה ומקיפה עליו:

https://parttimeaudiophile.com/2018/11/11/wilson-a...

ובסופה של הביקורת המעניינת, המסקנה לטענתו של המבקר (שהוא בעלים של האלכסייה 2...) היא:

After many hours of listening in Pasadena, it is absolutely clear to me.

The Wilson Audio Sasha DAW is no longer a Sasha, it is 100% a small Alexia Series-2 inheriting its DNA and sonic signature.

The improved time alignment and integration across the drivers that makes the Alexia Series-2 a speaker that we love, can be seen in the Sasha DAW.

רן
(1) הבעות תודה: itay123
טלHD
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 957
מספר הודעות: 13048

#80  נשלח: ב' 12/11/2018 15:13

נשאלת השאלה אם ה Sasha DAW שונה בתכלית בכל האלמנטים ,דרייברים, סאונד וכד' מסדרת Sasha, אז מדוע להמשיך לקרוא לו Sasha ? (הרי רוב חלקיו חדשים ו /או באו מסדרות גבוהות יותר)
לא היה יותר הגיוני ליצור דגם חדש בשם DAW וזהו?
מוזר.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#81  נשלח: ב' 12/11/2018 15:19

זו שאלה טובה טל...ואני מניח שיש כאן המון אספקטים שיווקיים.

ככל שאני קורא ושומע יותר, עושה רושם שהם רצו לייצר משהו חריג בגלל אירוע ו אדם ספציפי שהיה מאוד מיוחד לחברה הזו ובכלל לעולם האודיו.

בהרבה מובנים, זה הולך לפגוע להם במכירות של האלכסייה.

מצד שני, זה יגביר את המכירות בסדרה הכי נמכרת שלהם.

אגב, אני לא מתרשם שהוא שונה בסאונד מבחינת האופי שלהם, אלא פשוט נשמע הרבה יותר טוב בגלל איכויות שונות.

ואם מקשים עוד יותר...
מעניין איך יקראו למחליף שלו בעוד כמה שנים?

רן
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 760
מספר הודעות: 5566

#82  נשלח: ב' 12/11/2018 15:24

D.A.W Series 2
בפרטי או בשרשור להלן, תודה !!
https://www.hometheater.co.il/vp2839204#2839204
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#83  נשלח: ב' 12/11/2018 15:34

אני מתקשה להאמין

זה מרגיש כמו ארוע חד פעמי כזה, מעין statement piece ..

אבל אולי אני טועה.
בסופו של יום, עם כל הכבוד לנוסטלגיה והנצחות וכיוצ"ב , הכסף יכתיב כאן לא מעט..

רן
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 840
מספר הודעות: 6725

#84  נשלח: ב' 12/11/2018 15:40

avihuli כתב:
D.A.W 2

·לא בטוח
בדר"כ הם מגיעים ל-#3 ומתחילים סדרה חדשה לגמרי.

למשל:
Sophia 1,2, 3 ולאחר מכן עבר לסדרה חדשה/רמקול חדש Yvette שממשיכה את סדרת ה-sophia לפי פרוטוקול החברה.
MAXX 1,2,3 ולאחר מכן עבר לסדרה חדשה/רמקול חדש Alexia אמנם אינו ממשיך את ה-MAXX אך נשאר באותה קטגוריית מחיר 60,000$ וצפונה.

מאמין שגם בסדרת Sasha
ה-D.A.W אכן Sasha 3.
ומשופר ככל שיהיה, עדיין מבנהו ומראו דיי זהים ל-דגם היוצא, שאותו שיפרו וקירבו ככל הניתן ל-Alexia 2.
עדיין - ב-Alexia יחידת הטוויטר היא אוטונומית לחלוטין ובעלת cross משלה, ובעלת יכולת מודולרית.
ה-Alexia רמקול בכל זאת שונה - למרות שהאלמנטים זהים.
חלקו העיקרי ברמקולים של ווילסון ומה שמשפיע סונית על התוצאה, הוא חומר התיבה, צורתו ומורכבותו.
ה-cross המופרד המעניק תוצאה כוללת טובה יותר.

הרמקול הבא (כך מאמין) יהיה אחר ולא ממשיך את סדרת Sasha ויהיה בקבוצת המחירים של 40,000$ וצפונה.

הסדרה היחידה ה"חריגה" בהיסטוריית Wilson הייתה סדרת W/P.
ויחד עם זאת,
הפופלארית ביותר בהיסטוריית החברה ומה שסלל את הצלחתה עד היום.
mbd
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 02, 2013
הבעות תודה: 1325
מספר הודעות: 2745

#85  נשלח: ב' 12/11/2018 15:45

genvirt
·אז קודם כל התיחסות לכמה מהדברים.
1. זה ברור שלא לכל אחד יש - MCINTOSH אבל בדרך כלל ה - WILSON'S נשמעים מעולה עם כל הגברה טובה.
2. הרבה יותר חשוב ומשפיע על הצליל הם מיקום הרמקולים בחדר והאקוסטיקה [ כולל הכיול ] כך שבבית זה לא
ישמע בדיוק כמו בחדר הדגמות טוב בחנות . [ לפעמים גם יותר טוב ]
3. מה שיותר חשוב בהדגמות בחדרים יעודיים זה להבין מה הם היכולות האמיתיות של הרמקולים בחדר שהוכן באופן
נכון ובניגון של תכנים שונים. ולאחר מכן לנסות ולהגיע לאותה תוצאה או יותר טובה בבית .
4. התדרים הנמוכים לא קשורים להגברה כזו או אחרת . אלא לרמקולים עצמם . [ יש הרבה סאבים שלא מסוגלים לרדת
באופן נכון ומדוייק מתחת ל - 20HZ ]
(1) הבעות תודה: genvirt
mbd
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 02, 2013
הבעות תודה: 1325
מספר הודעות: 2745

#86  נשלח: ב' 12/11/2018 15:51

RanMoyal
·זה נכון שזה אולי נשמע לא הגיוני לתאר את המחיר כ '' מציאה '' אבל זאת בהחלט האמת . [ כמובן ביחס והשוואה למה ]
שמעתי כבר הרבה מאוד רמקולים במחירים גבוהים יותר בהרבה שבהחלט לא נשמעים כל כך טוב . אבל אני מניח שזה
בהגדרה של כל אחד מה זה טוב ? לדעתי הם בהחלט שווים את המחיר ואפילו יותר .
לגבי המערכות השונות מאחר והם היו של - MCINTOSH לא היה הבדל שמיע בצליל הרמקולים [ לפחות עבורי ] והיות
והחנות מוכרת גם - MCINTOSH אני חושב שהם ניסו להדגים [ וכנראה גם למכור ] את היכולות של המוצרים השונים
של היצרן .
החבר שלי מכיר את - WILSON כבר הרבה שנים והשתמש כמעט בכל הדגמים הקיימים [ למעט מדפיים וה WAMM ]
הוא כרגע משתמש ב - XLF ואת ה - DAW הוא רכש כמתנה לאשתו ליום הנישואים [ הוא מכין לה חדר האזנה נפרד ]
בהדגמה הוא ישב ב - SS אני ויתרתי וישבתי קצת יותר בצד ימין של החדר [ בחלק מהתכנים לא כל כל השפיע ] אבל
גם הוא אמר שלדעתו במחיר הזה הרמקולים הם בהחלט מציאה . לדעתי ולדעת הרבה מהנוכחים מדובר במוצר
מוצלח מאוד .
מקווה שזה ענה על חלק מהשאלות .
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#87  נשלח: ב' 12/11/2018 16:01

רן - ימים יגידו...
לנושא האספקטים השיווקיים התייחסתי לזה קלות בתגובה #49 בשרשור.

איך שאני רואה את הדברים קדימה (שיווקית בלבד...) אני מאמין שרוחב המדף, קרי - ליין הדגמים שמוצע, יצומצם.
1. אם כתוצאה מכוחות השוק לפיו תחול עלייה (אולי משמעותית) ברכישת ה-D.A.W עקב האטרקטיביות שלו והתמורה המתקבלת אל מול העלות הכספית.
2. אם כתוצאה ישירה של השינוי שהחברה עברה / עוברת עקב שינויים פרסונאליים. אירועים מעיין אלה מייצרים לרוב אסטרטגיות חדשות שלעיתים קשות ליישום כאשר "המייסד / בעל הדעה" בסביבה.

ובהקצנה - יותר קל לחזק את ה- Best Seller שלך מאשר לתמוך בסדרות קצה שנמכרות אחת ל... ובפעם ב...

** אציין כי הנ"ל נכתב ע"פ תפיסתי וראייתי את המצב. לא מודע לכמות המכירות שלהם מכל דגם אולם מעריך שלא מדובר ביותר מכמה מאות בודדות בשנה.
"קשה" לתמוך בפס ייצור למוצרי קצה המיוצרים בעבודת יד עבור מגוון רחב כל כך של דגמים.
לא מכיר את האבחנה לעומק בין הסדרות השונות, אולם ויזואלית יש דגמים שנראים די דומים ולכן אני "מהמר" שלפחות 2 דגמים יוצאו מהליין בעתיד הקרוב / רחוק / הלא ידוע.

genvirt
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 25, 2010

#88  נשלח: ב' 12/11/2018 16:19

כול זה עשה לי חשק ללכת ולשמוע את ווילסון
אמת לא שמעתי אף דגם שלהם אמת היא שבעיקר בגלל המראה שלהם שלא טעמי כלל (איתי - סליחה - אל תפגע) - גם מחיר הגיע בחשבון, לא חשוב לשרשור הזה.
אך מה שכן קשרור זה שעכשיו יש לי חשק לשמוע אותם

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#89  נשלח: ב' 12/11/2018 16:26

רשמנו כולם ביחד וקצת התחרבש "מהקשרו".

איתי (או כל מתנדב אחר שבקהל... ), אשמח אם תוכל לעשות סדר על כל סדרות הרמקולים שלהם, מי מעל מה, מה התכולה והמאפיינים העיקריים ורמת המחיר שלהם. לפי מה שאני מבין WAMM - סדרת הקצה, יש 2 דגמים מדפיים, סאב (מפלצת) אחד, 3 סנטרים, ALIDA כרמקולי "אווירה / סראונד" וכדו'.

genvirt
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 25, 2010

#90  נשלח: ב' 12/11/2018 16:30

כן, זו תהיה סכירה מעניינת
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה