פסגת הסאונד והמרוץ אחר השלמות

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #271 

אגב כמה עלה הפלא הזה

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #272 

ADICT כתב:אגב כמה עלה הפלא הזה
...
המחיר בחו"ל כ 10000 $

...

sufgi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 255 פעמים
קיבל תודות: 218 פעמים

נושא שלא נקרא #273 

יצא לי לקרוא ולהתרשם מהפוסט הזה באמצע השבוע ומאוד צרם לי לראות חסימה של חלק מהחברים היותר משמעותיים והתורמים בפורום הזה.
לא יודע מה בדיוק נכתב כך שהנהלת האתר חסמה את אותם החברים, אבל בכל מקרה נדמה לי שהיד על ההדק קלה מידי.
וכן, אני חושב שיש לעשות איפה ואיפה בין החברים השונים בפורום.
לחברים כדוגמת רן מויאל, שתרומתו לפורום לא פחותה (בלשון המעטה) מחלק מכתבי האתר, גם אם הוא כתב משהו לא לעניין, תמיד אפשר לפנות בפרטי ולבקש ממנו לערוך את הנכתב.

ולנושא הפוסט
קודם כל תתחדשו כל חברים שרכשו את הפרוססור, אין ספק שאתם חולים אמיתיים :D

למרות שמדגדג לי :) במערכת הנוכחית שיש לי לא הייתי מוציא סכום כזה על פרוססור, בכל זאת צריך פרופורציה בין עלות הרמקולים, מגבר, נגן וכו' לבין עלות הפרוססור.
מה שכן אני מודה כל יום לרן על הפוסט בנושא ה nanoAVR DL שבעקבותיו רכשתי את המכשיר ששיפר לי את הסאונד במערכת בצורה יוצאת דופן.
מי יודע, אולי בעתיד אם ארכוש רמקולים ב 100K ומגברים בסכום זהה, אז יהיה לי סביר לרכוש פרוססור במחיר הנ"ל.

ושוב פעם, תתחדשו
כיף לשמוע על המסע שלכם עד שהחלטתם לרכוש את הפרוססור, פרפקציוניזם אודיופילי לשמו.

mbd
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 1812 פעמים

נושא שלא נקרא #274 

טוב נכניס ראש חולה למיטה חולה.
גילוי נאות. . . השתמשתי במערכת ה - ROOMPERFECT המדוברת במשך למעלה משנה [ עד לשידרוג ]
ב - MCINTOSH MX160 . זאת מערכת יחודית ומצויינת שעושה עבודה מעולה בכל חלל נתון.
והיא תוצאה של גישה מחשבתית שונה. אם ניתן לדרג כיום את מערכות הכיול לצרכן הפרטי היתי מדרג
אותה במקום השלישי.
מה שמתרחש כאן מאז ה POST הראשון של ''HAZOOM'' זה שיח של חרשים מלידה שאף פעם לא
ניגנו/שמעו צליל של כינור אבל מתווכחים מדוע בעצם הכינור לא מסוגל להוציא צלילים נהדרים.
אם הבנתי נכון [ אם לא תקנו אותי ] אף אחד מכם לא הפעיל לא בדק ולא שמע את ה - LYNGDORF ואף אחד
מכם לא השתמש בדק והשווה את יכולות ה - ROOMPERFECT אפילו ל 5 דקות. ובכן אפשר אולי לדעת על
מה בעצם מתבסס כל הוויכוח הזה [ כן עובד לא עובד ] אתם באמת חושבים שכל הנתונים הטכנים שאתם כותבים
כאן באמת מסוגלים להסביר איך ואם המערכת עובדת נכון וטוב. קחו לכם כמה שעות בדקו בעצמכם את המערכת
תשוו למערכות אחרות תעשו השוואה עם מערכת פעילה ובלי המערכת עם אותו ציוד באותו חלל ואז עם
הנסיון המצומצם הזה נסו לתת חוות דעת לגבי היכולת של המערכת.
@HAZOOM .
קראתי את 2 הפוסטים העיקריים שכתבת . והשאלה העיקרית שנשאלת היא על סמך מה כתבת והחלטת שהמערכת
הספציפית הזאת [ אשר אף פעם לא ניסת ולא בדקת ] לא עושה ולא מסוגלת לעשות את מה שהייצרן מבטיח.
ועל סמך איזה בסיס אתה רוצה לצנן את ההתלהבות של החברים שמבוססת ע'פ הבדיקות שהם ערכו למערכת.
ואני אומר מראש שהידע שלך [ אם יש כזה ] במערכות אחרות לא באמת רלוונטי כאן. אתה כתבת את דעתך ללא שום
סימוך . ידע . והבנה של המערכת המדוברת. ולאחר מכן אתה לא מבין מדוע החברים התרגזו או לא קיבלו את זה יפה במיחד.
אתה בעצם אמרת ל 5 חברי האתר אשר טרחו במשך שבועות ובדקו את המכשיר ואת המערכת בחללים שונים עם
ציוד שונה בהשוואה למערכות אחרות [ שונות ] ולבסוף החליטו לרכוש את הפרוססור. שהם פשוט לא מבינים שום דבר
באודיו ובצלילים ואיך שהם אמורים להשמע .ואיך מערכת RC בעצם אמורה לתפקד. ושהם למעשה נפלו קורבן
למחלקת הפרסום של הייצרן. ואת כל זה בעצם אתה יודע ומבין הרבה יותר טוב מהם אפילו מבלי לבחון ולנסות את
המערכת האמורה. [ האמת היא שבעצם לכל אחד מהם יש הרבה יותר ידע ונסיון במערכת הזאת מאשר יש לך ]
ולאחר כל זה אתה דורש מהם הוכחות שהמערכת כן מבצעת את העבודה כמובטח. [ אם יש לך הוכחה כל שהיא
שהמערכת לא עושה את העבודה המובטחת אני בטוח שיש כאן הרבה חברים שמעוניינים לשמוע או לראות אותה ]
באמת מעניין מדוע הם נפגעו והתרגזו.
האמת היא שזאת לא הפעם הראשונה שאתה עושה את זה וזאת גם לא הפעם הראשונה שהמנהלים יוצאים להגנתך
אבל גם עם כל ההגנות זה עדיין לא הופך את כל מה שכתבת לנכון וצודק.
והנושא האחרון הוא הקינאה וצרות העין שחלק מהחברים הפגינו בתגובות שלהם בשירשור. כל העניין של הכסף
והכניסה לכיסם של אחרים לא מובן לי. האם החברים שרכשו את הפרוססור בקשו מכם הלוואה או עזרה כספית.
או אולי עזרה בהובלה ובהתקנה. אי מניח שלא. אז מה החיטוט בכיס שלהם. באופן הזה הרבה חברים [ במיוחד עם
ציוד מעניין ] יפסיקו לפתוח שירשורי התחדשות וההפסד הוא של כולם. לקינאה וצרות עין אין מקום בפורומים
כאלו . מציק לכם כואב לכם לא רוצים לפרגן אין בעיה . עדיף לכולנו אם לא תגיבו בכלל.
זה רק ה - 2 $ שלי. מה שמתרחש כאן הציק לי אז החלטתי לכתוב . ולא מתכוון להמשיך כאן בעוד ויכוחים
חסרי טעם ותכלית.

זה אחד ההסברים של הייצרן לטיפול בתדרים נמוכים. [ מיקום הסאבים באמת עובד ]

נערך לאחרונה על ידי mbd ב 17/06/2018 13:16, נערך פעם 1 בסך הכל.

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #275 

mbd

בשביל הידע הכללי, מה הם 2 המקומות הראשונים?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #276 

idan309 כתב:mbd

...
·

אני מניח שדאטה סאט וטרינוב

אבל
דאטה סאט זה דיראק ולפי דיראק המערכת שמותקנת בדאטה סאט היא 1:1 כמו זו המותקנת בכל הרסיברים/פרוססורים שמשתמשים בדיראק ,גם באותו מכשיר של 500$ שהיה אצל רן.

טרינוב, יש האומרים, שזו הטובה ביותר אבל יש דיווחים על כאלו שהעדיפו את ה RP עליה בכל מקרה היא במחיר כפול ולא ניתן לבחון אצלך בבית וגם , ממה שאני יודע, בשום מקום אחר בארץ.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #277 

mbd כתב:

והנושא האחרון הוא הקינאה וצרות העין שחלק מהחברים הפגינו בתגובות שלהם בשירשור.

באופן הזה הרבה חברים [ במיוחד עם ציוד מעניין ] יפסיקו לפתוח שירשורי התחדשות וההפסד הוא של כולם.
...
·
אכן יש חברים אשר לא משתפים את הפורום בשדרוגים שהם עושים בגלל הכניסה לכיס והביקורות הלא מפרגנות על ההצדקה בשדרוג.

יש הבדל גדול בן בקשת הסבר או אי הבנה למהלך מסויים לבן ביקרת לא עניינית הנובעת לעיתים מבורות ומעין צרה.

אסתכן ואומר שיש גם דוגמאות של זילזול מהחברה שבאמת מבינים (בלי מרכאות כלל) באלה שקונים מערכות (או מכונות קפה) לא מקצועיות, שגם בהם יש טעם לפגם.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #278 

נראה לי שאפשר לומר......... ושבו בנים לגבולם :D

ברוכים השבים!

menny
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 459 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #279 

@mbd
כל מילה בסלע (Y)

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #280 

קודם כל, ברצוני להודות לכל אלו שלא ישבו מהצד והציפו אותי בהודעות ואף טרחו להביע את דעתם במהלך השירשור באשר למה שהתרחש כאן.

השאלה הנשאלת היא, האם מגיבים ומחווים דיעה על מה שבאמת קרה כאן, או שמא ממשיכים קדימה לעיסוקים אחרים?

נעשו אליי המון פניות מכותבים בפורום וגם מטעם הבעלים של הפורום, בבקשה להבליג ולהתקדם קדימה, להעלים עין מהדברים שהתרחשו כאן, במיוחד מהשפה, מהסגנון ומחוסר הידע שהופגן.

בתחילה הסברתי כי קיימים מצבים בהם אסור להבליג ואכן לטעמי מדובר בסיטואציה כזו , אך מתוך כבוד לבקשות הרבות, אני אמנע מלחוות דיעה לגביי הדברים שהתרחשו כאן והעובדה שהייתה כאן כוונת מכוון להסיט את הדיון למקומות אחרים, במועד מסוים ומכוון מראש, או בעצם על העובדה שישנם אנשים שמתעקשים לכתוב, אבל למותר לציין שאין להם את הידע וההבנה בכל הקשור לטכנולוגיות חדשות וחשוב מכך חוסר היכולת, הנסיון ולפעמים גם חוסר הרצון להתנסות בטכנולוגיות חדשות.

זו הרגשה מתסכלת מבחינתם ואני מבין זאת.

הדיונים התיאורטיים שנערכו כאן היו רק על פני השטח, כי הרי אף אחד לא באמת השקיע (את הזמן חלילה וחס..) וקרא את ה White Paper של לינגדורף, או טרינוב לשם הדוגמא ובאמת התעמק בכל הפטנטים הקשורים עם הטכנולוגיה של החברות הללו,

לעומת זאת, היו למעלה מ 20 אנשים שכן הסתקרנו לשמוע איך נשמע פרוססור שמחזיק טכנולוגיה כזו והקשיבו ללינגדורף בחללים שונים, מטופלים יותר ומטופלים פחות. חלקם כותבים כאן, חלקם כתבו כאן וכותבים עכשיו בפורומים אחרים.

למותר לציין את התגובות הנלהבות, היות ניתן להסיק אותם לבד וחלקם אף פזורים בשירשור זה.
.
הדיון כאן מזכיר לי נשכחות ומעלה חיוך.

בעיקר על איך בעבר אנשים טענו בשצף קצף שקונטרסט הוא לא ה-פרמטר הכי חשוב בכל הקשור לתמונה, כל זאת, שוב, מבלי באמת להתנסות ולחיות עם מקרני סופר קונטרסט (ונחשו באיזה מקרנים הם צופים עכשיו לאחר שהתנסו בכאלה..),

או שמא טענות לגביי ה- Darbee על כך שמדובר בסך הכל בסוג של כפתור שארפנס פשוט (וכולנו יודעים אילו חברות וידאו אימצו את "הקישקוש" הזה..)

וכעת, אנשים טוענים, שהמחקרים המתמטיים של חברות כמו לינגדורף וטרינוב והמליונים מאחורי אותם מחקרים, משולים לאקווליזר ובעצם, לאותן מערכות אין השפעה אמיתית על הסאונד.

לפני כ- 15 שנה, כל כך הסתקרנתי מההכרזה של SONY על אימפלמנטציה של צמצם דינאמי במקרנים שלהם, טכנולוגיה שנשמעה לי דאז מדע בדיוני, בספק אם עובדת ו- "בוודאי" ניתנת בקלות להבחנה... שהחלטתי לטוס לחצי השני של העולם, הכל על מנת לראות את זה במו עיניי.
נוכחתי שאני טועה בהערכות הללו ואכן Sony הצליחו לבצע את הבלתי אפשרי מבחינתי

מעניין אם אותם סקפטיים, שלא טרחו לשמוע, להתנסות ולחוות את ה- Lyngdorf יקחו מונית לתל אביב?

רן

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #281 

במהלך ה-6 שבועות בהם הפרוססור היה ברשותי לצורך בדיקתו, הוא נבחן כאמור מול הרבה מאוד מכשירים שונים ומשונים, חשוב לציין כי באותה עת חלק נכבד מהסלון הפך להיות מעבדת בדיקות ומי שנכנס לחלל ראה לעיתים 3 ואפילו 4 מכשירים אחד ליד השני עם עשרות כבלים בינהם.

אני מספר זאת על מנת להדגיש שהיה קושי ולמעשה זה היה בלתי אפשרי להבין, בעודך יושב על הספה, מי מבין המכשירים השונים בעצם מנגן.

[imgur]PBFudtj[/imgur]

בשלב מסוים, עניין אותי לבחון מה הן ההשפעות הפסיכולוגיות הקיימות בבדיקה של מוצרים כאלה.

איך בעצם מגיב מאזין שדקה לפני ההאזנה, בחן פיזית פרוססור ושלושה מגברים שעולים לא מעט כסף, ואיך האמור ישפיע עליו ביחס לרסיבר "זול", האם זה משפיע עליו בכל הקשור למסקנות ההאזנה?

לצורך כך, נבחרו, שלא בידיעתם כמובן..:) שני בחורים, אודיופילים, מאוד מוכרים בקהילה הזו, שביקשו לשמוע את הלינגדורף לאחר שנודע להם שהוא נמצא אצלי לבדיקה.

שני הבחורים, שכל אחד מהם הגיע בנפרד, הביאו עמם חומר להאזנה (סטריאו) וחומר רב ערוצי (מוזיקה וסרטים).

למותר לציין את דיעותיהם של אנשי סטריאו ותיקים בכל הקשור לטיפולים דיגיטלים...

היות והם ידעו שהלינגדורף נמצא לבחינה וגם הדגשתי בפניהם שהם יכולים לומר כל שעולה על רוחם , ללא כל צנזורה ואין צורך להיות פוליטקלי קורקט, הם אכן הרגישו בנוח להגיד את כל אשר על ליבם.

הם רק לא ידעו, שעובדים עליהם....ולמעשה "הלינגדורף" היה רסיבר.

ובזמן שהם ביקשו להקשיב ללינגדורף הם בעצם הקשיבו לרסיבר.

ולאחר שהם ביקשו להקשיב לרסיבר, הם בעצם הקשיבו ללינגדורף.

זה היה מעניין.

רן

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 647 פעמים
קיבל תודות: 1368 פעמים

נושא שלא נקרא #282 

RanMoyal כתב:בשלב מסוים, עניין אותי לבחון מה הן ההשפעות הפסיכולוגיות הקיימות בבדיקה של מוצרים כאלה.

איך בעצם מגיב מאזין שדקה לפני ההאזנה, בחן פיזית פרוססור ושלושה מגברים שעולים לא מעט כסף, ואיך האמור ישפיע עליו ביחס לרסיבר "זול", האם זה משפיע עליו בכל הקשור למסקנות ההאזנה?

לצורך כך, נבחרו, שלא בידיעתם כמובן..:) שני בחורים, אודיופילים, מאוד מוכרים בקהילה הזו, שביקשו לשמוע את הלינגדורף לאחר שנודע להם שהוא נמצא אצלי לבדיקה.

שני הבחורים, שכל אחד מהם הגיע בנפרד, הביאו עמם חומר להאזנה (סטריאו) וחומר רב ערוצי (מוזיקה וסרטים).

למותר לציין את דיעותיהם של אנשי סטריאו ותיקים בכל הקשור לטיפולים דיגיטלים...

היות והם ידעו שהלינגדורף נמצא לבחינה וגם הדגשתי בפניהם שהם יכולים לומר כל שעולה על רוחם , ללא כל צנזורה ואין צורך להיות פוליטקלי קורקט, הם אכן הרגישו בנוח להגיד את כל אשר על ליבם.

הם רק לא ידעו, שעובדים עליהם....ולמעשה "הלינגדורף" היה רסיבר.

ובזמן שהם ביקשו להקשיב ללינגדורף הם בעצם הקשיבו לרסיבר.

ולאחר שהם ביקשו להקשיב לרסיבר, הם בעצם הקשיבו ללינגדורף.

זה היה מעניין.

רן
...
אין מבחן כמו מבחן עיוור!

אבל מה היו התוצאות? :wink:

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #283 

epony כתב:
...
...
אין מבחן כמו מבחן עיוור!

אבל מה היו התוצאות? :wink:
...
·+1
מה היו התוצאות? 8O

זה ממש מבחן עיוור!

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #284 

חזרנו מהכפור הלא צודק כמובן... אולי היא קשורה לצינון ההתלהבות שבו נפתח הפוסט המתריס... בכל מקרה נעשתה התערבות שלא לצורך.

מעבר לעניין הטענות שהועלו פה, שחלקן לא נכונות בעליל, למשל שמערכת כיול לא מורידה הדהוד. היא מורידה ועוד איך.
זה קרה אצלי בצורה מוחלטת וקיצונית. ואצל עוד, לא ניתן להתבלבל. מי שטוען שאין דבר כזה, לא מבין, טועה ומטעה.

הנושא שעליו אני תמה, מדוע חבר צוות מסויים התעלם מהשרשור במשך כ- 10 ימים בהם התנהל בצורה מקצועית ונעימה.
ושהחליט פתאום להשתתף, מה גרם להחלטה בעיתוי הזה, לא ברור מה קרה לאותה סיבה שמנעה השתתפות מוקדמת... את זה כל אחד יקח לאן שירצה.

תמיד כדאי להחשף לטכנולוגיות חדשות, לבחון אותן, להביע דיעה בטח נחרצת רק על בסיס בדיקה ובחינה ולא כי זה מה אני יודע ומכיר עד היום ולכן זה קובע. דברים מתקדמים, משתנים. צניעות רבותיי.

mbd
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 1812 פעמים

נושא שלא נקרא #285 

idan309 כתב:mbd

...
·
TRINNOV
ומערכת הכיול של ה - JBL Synthesis SDP- 75

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”