התייעצות מאיפה להתחיל לרשת את הבית על תשתית WIFI

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

a_eyal כתב:@dr0r
·
היי בוקר טוב.
מסכים איתך שתמיד יוצאים דברים יותר טובים :)
אבל מעכשיו לעוד שנה וקצת לך תידע איך העולם ישתנה
למרות שזה ממש בוער לי באצבעות להזמין . אבל מצד שני שאין טעם שזה ישב בפינה עד לעוד שנה
אין לי חשמלאי שיעשה את זה, לי יש ידיים טכניות ואני מבין קצת בעבודה.
מה שאין לי ידע זה לקנפג את המערכת.
בעיקרון אני מתקין את המערכת לפי מה שהתייעץ ואלמד פה.
חשבתי דווקא ללכת על שיומי כי החיישנים שלהם יותר זולים ושמעתי שיותר אמינים
יש לך משהו אחר להציע לי

תודה רבה ויום טוב
...
Xiaomi הם אחלה לחיישנים, אבל אין להם מודולים מאחורי מפסקים - יש להם מפסקים ממש מכוערים, ופלאגים לחשמל בתצורה הסינית. בשביל המפסקים תצטרך ללכת על Z-Wave או להשחיל קווי (דרך הצנרת הקיימת). מה שכן, החיישנים האלה מבוססי סוללות, ולכן מתפקדים רק כ-leaf nodes ב-Zigbee mesh. כדי שהחיישנים מכל הבית ייקלטו ע״י ה-hub כנראה שתצטרך נקודות Zigbee המחוברות לחשמל, שישמשו כ-repeaters.

אם עדיין לא התקינו את המפסקים (ובעיקר אם עוד לא קנו אותם), תשקול לקנות מפסקי מגע. הם גם הרבה יותר יפים, וגם (אם המפסק תומך) יכולים להתחבר ל-Z-Wave mesh בעצמם, בלי להזדקק למודול נוסף מאחור שממש קשה להכניס (כי לעיתים קרובות אין מספיק מקום).
אצלי בבית יש כבר מפסקי גוויס קיימים, ולא רציתי להחליף את כולם, אז רק החלפתי חלק מהמפסקים בלחצנים.

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@a_eyal
אם אתה רוצה אז ראיתי google wifi, שלישיה בסביבות 1,200 ש״ח.
https://www.amazon.com/dp/B01MAW2294/re ... &slotNum=0
וזה נשלח לארץ... מניסיון כשזה נשלח לארץ אין בעיה של מכס.
ואם יש בעיה אתה אומר להם להחזיר את זה לשולח ומקבל חזרה את הכסף.
אם היית רוצה שווה לנסות....

a_eyal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #18 

pixies כתב:
...
...
אם יש לך צינורות השחלה מוכנים בדירה אז אני ממש לא מבין למה אתה מתעקש על רשת אלחוטית. תעביר רשת קווית בבית - זו התשתית הכי יציבה שתקבל, ובעלות נמוכה מהפתרונות ללא השחלה שהציעו לך פה.
...
·

לכל חדר יש לי אופציה להעביר כבל אינטרנט... מצד אחד אני מחבר למרכזיה של הבית חכם
מצד שני לאן זה מתחבר? הרי אני יעביר עכשיו כבל מהרכזת של הבית חכם לחדר של הילד. תפסתי לו את המקום של החיבור למחשב...
לא ניראה לי שאפשר להשחיל 2 כבלים בודדים באותו צינור

a_eyal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

dr0r כתב:
...
...
Xiaomi הם אחלה לחיישנים, אבל אין להם מודולים מאחורי מפסקים - יש להם מפסקים ממש מכוערים, ופלאגים לחשמל בתצורה הסינית. בשביל המפסקים תצטרך ללכת על Z-Wave או להשחיל קווי (דרך הצנרת הקיימת). מה שכן, החיישנים האלה מבוססי סוללות, ולכן מתפקדים רק כ-leaf nodes ב-Zigbee mesh. כדי שהחיישנים מכל הבית ייקלטו ע״י ה-hub כנראה שתצטרך נקודות Zigbee המחוברות לחשמל, שישמשו כ-repeaters.

אם עדיין לא התקינו את המפסקים (ובעיקר אם עוד לא קנו אותם), תשקול לקנות מפסקי מגע. הם גם הרבה יותר יפים, וגם (אם המפסק תומך) יכולים להתחבר ל-Z-Wave mesh בעצמם, בלי להזדקק למודול נוסף מאחור שממש קשה להכניס (כי לעיתים קרובות אין מספיק מקום).
אצלי בבית יש כבר מפסקי גוויס קיימים, ולא רציתי להחליף את כולם, אז רק החלפתי חלק מהמפסקים בלחצנים.
...
·

יש מפסקים פשוטים שמקבלים מהקבלן, אני כמובן מחליף אותם למספקי צאט
כרגע אני עובד עם מספקים כאלה שלא מחוברים לבית חכם או משהו כזה פשוט הדלה כיבוי
https://www.ebay.com/itm/1-2-3-Gang-Cry ... 3143851707

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

a_eyal כתב:
...
...
·

לכל חדר יש לי אופציה להעביר כבל אינטרנט... מצד אחד אני מחבר למרכזיה של הבית חכם
מצד שני לאן זה מתחבר? הרי אני יעביר עכשיו כבל מהרכזת של הבית חכם לחדר של הילד. תפסתי לו את המקום של החיבור למחשב...
לא ניראה לי שאפשר להשחיל 2 כבלים בודדים באותו צינור
...
אם יש חדרים בהם צריך לחבר יותר מצרכן רשת אחד, תמיד אפשר לחבר סוויץ' כמו זה:
https://ksp.co.il/?uin=10294
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

a_eyal כתב:
...
...
·

יש מפסקים פשוטים שמקבלים מהקבלן, אני כמובן מחליף אותם למספקי צאט
כרגע אני עובד עם מספקים כאלה שלא מחוברים לבית חכם או משהו כזה פשוט הדלה כיבוי
https://www.ebay.com/itm/1-2-3-Gang-Cry ... 3143851707
...
·
המפסקים בלינק ששלחת הם כן ״חכמים״, אבל מבוססי RF. למעשה הם של חברה סינית בשם Livolo. כנראה שתמצא אותם ביותר זול ב-Aliexpress. בשביל לשלוט עליהם אתה צריך מכשיר כמו Broadlink RM Pro, גם כן זמין ב-Aliexpress. הם די יפים, אבל האיכות לא מדהימה, ואין אבטחה - אם מישהו באמת רוצה הוא יכול לעבור ליד הבית שלך עם משדר RF, ולשלוט על המפסקים.
כדאי שתחליט אם אתה רוצה ללכת בכיוון של RF או Z-Wave.

a_eyal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

dr0r כתב:
...
...
·
המפסקים בלינק ששלחת הם כן ״חכמים״, אבל מבוססי RF. למעשה הם של חברה סינית בשם Livolo. כנראה שתמצא אותם ביותר זול ב-Aliexpress. בשביל לשלוט עליהם אתה צריך מכשיר כמו Broadlink RM Pro, גם כן זמין ב-Aliexpress. הם די יפים, אבל האיכות לא מדהימה, ואין אבטחה - אם מישהו באמת רוצה הוא יכול לעבור ליד הבית שלך עם משדר RF, ולשלוט על המפסקים.
כדאי שתחליט אם אתה רוצה ללכת בכיוון של RF או Z-Wave.

שמע הם כבר עובדים אצלי 3 שנים ללא בעיות. אני מבסוט מהם.
שאתה אומר Broadlink RM Pro אתה מתכוון לרכזת {Hub} בוודאי שיהיה אפילו אשתדל לקחת משהו ברמה גבוהה+

Z-Wave
טוב, אני הולך על המערכת של Z-Wave
הבנתי שזאת מערכת יציבה שהיא תומכת גם WIFI וגם קווי
לדעתי אלך על הקווי.

גם מתחבר אלייה הרבה חברות אחרות

עכשיו, הלכתי קצת לאיבוד..
בעצם למה אני צריך להריץ כבל רשת לחדרים? ואיך זה מתחבר למתגים
אני מחפש לעשות כמה שיותר דברים נסתרים בבית
...
·

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

@a_eyal

Broadlink RM Pro מאפשר לך לשלוט במפסקי RF, כמו אלה שיש לך. אפשר גם לחבר את זה ל-Home Assistant בשביל ליצור תרחישים (בהינתן שתרצה לבסס אותם על חיישנים של Xiaomi).
זו באמת החלטה אישית, אני מעדיף פתרונות מבוססי Z-Wave. הם משמעותית יותר יקרים, אבל גם הרבה יותר אמינים, בעיקר בכל הקשור לשליטה מרחוק.

a_eyal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

dr0r כתב:@a_eyal

Broadlink RM Pro מאפשר לך לשלוט במפסקי RF, כמו אלה שיש לך. אפשר גם לחבר את זה ל-Home Assistant בשביל ליצור תרחישים (בהינתן שתרצה לבסס אותם על חיישנים של Xiaomi).
זו באמת החלטה אישית, אני מעדיף פתרונות מבוססי Z-Wave. הם משמעותית יותר יקרים, אבל גם הרבה יותר אמינים, בעיקר בכל הקשור לשליטה מרחוק.
...
בוודאי שארצה ליצור תרחישים
·כמה דברים הצלחתי לגבש מהשיחה פה

החלטתי שאני הולך על Z-Wave. שהתחבר לHome Assistant בשביל שהחיישנים של Xiaomi התחברו

אני לא יודע אם אמרתי את זה אבל המטרה שלי היא להשתמש בעוזרת האישית{ שעדיין לא החלטתי / או שכן אני עדיין אל יודע מה אפשר לחבר למערכת שבחרתי} 98% מהזמן,
לא רוצה בכלל להתעסק בטלפון וזה לא מעניין אותי בטלפון אם האור פתוח או לא .. {כאילו זה מעניין אבל לא רוצה להתעסק בטלפון, רוצה שהכל יעבוד על העוזרת האישית בלייב}

עכשיו אחרי שהתגבשתי על מערכת ...
מה אני צריך להזמין?
אני רוצה לדעת בחישוב גס.. אם אני בכלל עומד במחירים האלה
אני רוצה ציוד ברמה בכיוון + ולא בכיוון -

תודה

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

מבחינת מפסקים אם אתה רוצה לחצני מגע, האפשרויות הן:
1. Livolo, כמו שיש לך, מבוסס RF (שליטה דרך Broadlink RM Pro, שרק חלק מה-Hubs מתחברים אליו - HomeAssistant כן, Smartthings כרגע לא).
2. NeoCoolcam, מבוסס Z-Wave, גם נמכר דרך AliExpress. שים לב שהתדר של המפסקים שאתה קונה מתאים לתדר של ה-hub. יכול להיות שיש חברות שאינן סיניות שמוכרות מפסקי מגע, אני לא מכיר.
3. פתרונות ישראליים, בתדר הישראלי. יש כמה חברות שאנשים פה יכולים להמליץ לך, כמו homeetec.

גם באופציה #1 וגם ב-#2, מכיוון שמדובר בהזמנה מסין, שים לב גם שהמבנה של המפסק מתאים (כלומר אם אתה מלביש על קופסאות גוויס, צריך את הגירסא ה״אמריקאית״ המאורכת, שמתאימה לקופסא בגודל 3 (הגודל המינימלי של גוויס). אם יש לך קופסת מפסקים בגודל 4 ומעלה you're out of luck.

החיישנים זה בנוסף. אתה צריך hub שישלוט במפסקים, וגם יקבל את החווים מהחיישנים, ואז אפשר יהיה להגדיר עליו תרחישים.

עוזרת אישית זה השלב אחרי, היא צריכה להחבר אל ה-hub (במקרה הזה, כולם תומכים בכולם).

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”