SVS: מוטיב חוק העדר או חוכמת ההמונים ?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'

SVS: מוטיב חוק העדר או חוכמת ההמונים ?

מוטיב חוק העדר
32
48%
חוכמת ההמונים
35
52%

סך הכול הצבעות: 67

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

מסכים איתך לחלוטין. אבל העניין הוא שה SB16 לא מיועד לחדר ממוצע, וגם לא ה R115. שניהם מיועדים לחדרים הרבה יותר גדולים שבהם אפשר באמת להגביר את החיות האלו, אחרת כל השוואה ביניהם לדעתי בטלה בשישים. בוא נראה באיזו הנחתת db מנגן ה SB16 (שהוא סגור) מול 115 תדר של 18 הרץ כשהמגבר בעוצמת רפרנס של 0db ולאורך כמה זמן הוא מסוגל לשמור על העוצמה הזו, ואז באמת נדבר על הבדל הביצועים.

לדעתי הקליפש ירד על הברכיים לפני ה SVS.

המון אנשים אוהבים את הסאונד של קליפש על פני SVS כי קליפש נותן יותר נפח, ויש לא מעט שאומרים שהסאונד של SVS שקט מדי עבורם.

SVS התייחסו לזה לא פעם ואמרו שאצלם הסאב מנגן נטו באס בלי תוספות ונפח נוסף, בדיוק גבוה. לכן ההסבר לזה.

אין לי משהו נגד קליפש ואני בטוח שה 115 הוא מצוין, פשוט קשה לי להאמין שהוא באמת מתחרה בסאב של 2200 דולר ככ בקלות.

הלוואי שקליפש ירעננו את הסאבים ויוציאו ספינת דגל חדשה כי המון שנים לא השתנה אצלם כלום.
LG OLED C8 65" | Denon AVR-X3400H | PS4 Pro
Paradigm Monitor 7 v7 | Canton GLE456 | Morel SP-2 | SVS PB-1000

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #47 

shayc84 כתב:@Zachn

ניסיתי לתת לך פרספקטיבה שלי, עם ראייה קצת שונה.

איש איש בדעתו יחייה, אני עוצר כאן, סתם כי אני רכוכי והסגנון כתיבה שלך קשוח לי.
...
תרשה לי להתנצל אם סגנון הכתיבה שלי עבר כקשוח, זו לא המטרה. אני פשוט חושב שנתת דוגמאות לא רלוונטיות מבלי לחקור באמת את הנושא בצורה רצינית. אני נוטה לכתוב בסוג של פאשן לגבי דברים שיש לי דיעה אמיתית לגביהם אז אולי משם טון הכתיבה.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

אי אפשר להתעלם שהתמכור של הsvs גבוה יותר משל הklipsch
לגבי נתונים וביצועים יש מחלוקת בין החברים
לגבי התמכור לא
מה הסיבה לא באמת משנה (מיסים .מזגנים קפה בוץ חשמל פקידה רלאשית ) כל זה לא קשור לאיכות הסאב
אבל ברגע שזה מגיע לכיס של הציבור
לרוב הציבור בוחר החלופה ביותר זולה או נוחה לכיס שלהם באותו כמעט
נתונים ואכות כמובן יש היכולים להרשות לעצמם לשלם יותר ולקבל אולי MORE OF THE SAME או טיפה יותר בהשוואה באותו נפח תיבה דרייבר וכו'
שוב מגיע לנקודה
VFM KLIPSCH עדיין (בארץ לפחות ) לוקחת

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #49 

@ADICT

אתה מסתכל על זה בצורה לא נכונה, וזה מכיוון שלקליפש יש רק שלושה דגמי רפרנס, ול-SVS יש הרבה יותר דגמים וסדרו ולכן טווח מחירים הרבה יותר רחב. לצורך העניין המקביל של R112 של קליפש, הוא בערך PB-1000 שהוא הסאב כניסה של SVS, יש לו את אותו הספק כח והוא יורד נמוך יותר, קח השוואת ביצועים:

https://www.crutchfield.com/S-ZHZXmN6Xo ... -1000.html

אם היה מדובר בשתי חברות שונות הייתי מסכים איתך. אבל במקרה זה אתה לדעתי לא צודק, אני אסביר למה:

SVS היא חברה שמספקת מוצרים ישירות מהיצרן ללקוח. בארה"ב אין להם חנויות או אולמות תצוגה ומעט יבואנים רשמיים שהם לא SVS. כל מערך השירות והמכירה מתבצע דרך האינטרנט ולקוחות מקבלים את הסאבים במשלוח הביתה ויכולים להחזיר תוך 60 יום במידה ואינם מרוצים.

כפועל יוצא מזה, עלויות השינוע וההפצה של המוצרים יורדות בעשרות אחוזים. לשם השוואה, סאב של SVS שעולה 3,000 ש"ח, כנראה יעלה 5,000 פלוס אצל חברה אחרת כמו קליפש, בגלל עלויות יצוא, יבוא, מיסים, תצוגה, שינוע, רווח יבואן וכו. אתה מקבל יותר תמורה לכסף שלך עם SVS.

לכן סאב של SVS שעולה בארץ 4,000 כמו PB-2000 יתן ביצועים יותר טובים מאשר R115 שעולה 5,700, אז ההיפך הוא הנכון, VFM בארץ, דווקא SVS לוקח, לדעתי.

ariel-ro
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

בהמשך למה שכתבתי בתחילת השרשור.
תגובות מהסגנון הזה:
Zachn כתב:
...
...
יש לך סאב של SVS? לדעתי לא, אז עד שכן יהיה לך אני לא חושב שאתה רשאי להגיד שזה חד וחלק תופעת העדר. מציע לך לפחות לעשות השוואה ולשמוע אותו לפני שאתה קופץ למסקנות.
...
·

אלו הן בדיוק התגובות שמראות שמדובר על אפקט העדר וסוג של הערצה למותג. בדיוק מזכיר את דיוני אפל VS אנדרואיד בתחילת ימי הסמארטפונים.
לא @shayc84, ולא @ADICT מגיבים ככה על מישהו שאומר משהו על קליפש, וכך גם רבים אחרים שמחבבים חברות אחרות.

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #51 

מה אמרתי? שלפני שמביעים דיעה נחרצת על משהו שווה לבדוק אותו יותר לעומק? באותה נשימה אני לא יכול להגיד חוכמת העדר על קליפש מבלי ששמעתי וחקרתי את הסאבים שלהם. תעשה טובה אל תפרש דברים שלא אמרתי.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #52 

Zachn כתב:@ADICT

אתה מסתכל על זה בצורה לא נכונה, וזה מכיוון שלקליפש יש רק שלושה דגמי רפרנס, ול-SVS יש הרבה יותר דגמים וסדרו ולכן טווח מחירים הרבה יותר רחב. לצורך העניין המקביל של R112 של קליפש, הוא בערך PB-1000 שהוא הסאב כניסה של SVS, יש לו את אותו הספק כח והוא יורד נמוך יותר, קח השוואת ביצועים:

https://www.crutchfield.com/S-ZHZXmN6Xo ... -1000.html

אם היה מדובר בשתי חברות שונות הייתי מסכים איתך. אבל במקרה זה אתה לדעתי לא צודק, אני אסביר למה:

SVS היא חברה שמספקת מוצרים ישירות מהיצרן ללקוח. בארה"ב אין להם חנויות או אולמות תצוגה ומעט יבואנים רשמיים שהם לא SVS. כל מערך השירות והמכירה מתבצע דרך האינטרנט ולקוחות מקבלים את הסאבים במשלוח הביתה ויכולים להחזיר תוך 60 יום במידה ואינם מרוצים.

כפועל יוצא מזה, עלויות השינוע וההפצה של המוצרים יורדות בעשרות אחוזים. לשם השוואה, סאב של SVS שעולה 3,000 ש"ח, כנראה יעלה 5,000 פלוס אצל חברה אחרת כמו קליפש, בגלל עלויות יצוא, יבוא, מיסים, תצוגה, שינוע, רווח יבואן וכו. אתה מקבל יותר תמורה לכסף שלך עם SVS.

לכן סאב של SVS שעולה בארץ 4,000 כמו PB-2000 יתן ביצועים יותר טובים מאשר R115 שעולה 5,700, אז ההיפך הוא הנכון, VFM בארץ, דווקא SVS לוקח, לדעתי.
...
מדבריך עולה שאם pb1000 יורד נמוך יותר מklipsch s112
אז בהכרח הוא טוב יותר אני לא קונה את זה תרתי משמע
זה 1
2 מה שקורה בארהב יישאר בארהב אנחנו נשארים בארץ כדברי השיר באירווזיון שאגב לא צלח.....
ובארץ יש יבואן ויש עלויות תקן אותי אם אני טועה
לגבי ישירות ללקוח אני מאמין שגם svs ייתישרו בסוף כמו הרבה חברות ויהיו להם סניפים כמו קליפש רחמנא ליצלן וייצטרכו להגדיל עלויות וגם כמובן מחירים כלום לא נשאר לנצח בשוק האכזרי של רמקולים ובכלל בענף הסטריאו או קב
אם ההפרשים היו זניחים אז ניחא
אבל לשלם פי שתיים ויותר על תיבה בסדר גודל דומה ונתונים לשני החברות על svs לי קשה לקנות את זה גם אם על הנייר או על הרצפה הוא אמור להיות יותר טוב 🌷
שוב זה נכון להיום
ימים יגידו כדברי אייל גולן המשורר הלאומי

·

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #53 

ADICT כתב:
...
...
מדבריך עולה שאם pb1000 יורד נמוך יותר מklipsch s112
אז בהכרח הוא טוב יותר אני לא קונה את זה תרתי משמע
זה 1
...
מבלי קשר לזה שלדעתי ה-1000 אכן יותר טוב מה-112, זה לא מה שעלה מדבריי, ממש לא, זה מה שעולה מדברייך. מדבריי עולה שהסאב השני הכי טוב של קליפש - R112SW שווה ערך בנתונים לסאב כניסה הכי פשוט של SVS שיורד יותר נמוך ממנו ועולה פחות ממנו במקומות מסויימים. איפה בדיוק הפי 2 במחיר שאתה משלם על SVS? אתה מקבל יותר ביצועים באותו או פחות כסף. אם הסאב כניסה של SVS שווה לסאב השני הכי טוב של קליפש, תבין לבד איפה ההבדלים במחיר באים לידי ביטוי ברמות הגבוהות.

2 מה שקורה בארהב יישאר בארהב אנחנו נשארים בארץ כדברי השיר באירווזיון שאגב לא צלח.....
ובארץ יש יבואן ויש עלויות תקן אותי אם אני טועה
...
אתה לא טועה, יש עלויות כי אין ברירה, SVS לא שולחים לישראל. ואתה רק מחזק את הנקודה שלי, שהסאבים של SVS יותר זולים מקליפש. כי כאן אתה משלם עוד עלויות אקסטרה והמחיר של SVS מול המקביל בקליפש הוא נמוך יותר.

לגבי ישירות ללקוח אני מאמין שגם svs ייתישרו בסוף כמו הרבה חברות ויהיו להם סניפים כמו קליפש רחמנא ליצלן וייצטרכו להגדיל עלויות וגם כמובן מחירים כלום לא נשאר לנצח בשוק האכזרי של רמקולים ובכלל בענף הסטריאו או קב
אם ההפרשים היו זניחים אז ניחא
אבל לשלם פי שתיים ויותר על תיבה בסדר גודל דומה ונתונים לשני החברות על svs לי קשה לקנות את זה גם אם על הנייר או על הרצפה הוא אמור להיות יותר טוב 🌷
שוב זה נכון להיום
ימים יגידו כדברי אייל גולן המשורר הלאומי
...
שוב, אתה לא מדייק, אתה לא משלם פי 2 על אותה תיבה, אתה אולי משלם פי 2 על תיבה טובה פי 2. מה שאתה מאמין לגבי SVS לא רלוונטי, ככה הם עבדו מהתחלה וככה ימשיכו לעבוד ועובדה שהם שחקן מרכזי מאוד בשוק הסאבים העולמי. לך קשה לקנות את זה זה סבבה, עד שלא תעשה השוואה אמיתית ואובייקטיבית בלי לחפור סתם בפורומים כאן לא תגיע לתשובה האמיתית ולא תוכל להגיד תופעת העדר לא על קליפש ולא על SVS. זה הכל

לגבי מי שאומר שאני חלק מתופעת העדר שיבושם לו, אני מדבר מנסיון אישי אחרי שנתיים עם המוצר שאגב התלבטתי בינו לבין ה-112 של קליפש בזמנו והלכתי לשמוע את שניהם. האידיאולוגיה של SVS ואיכות המוצר קנו אותי בסופו של דבר.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #54 

@Zachn
·אתה יודע אני הכי פוחד ממי שיש לו תשובה לכל קושייה או תעלומה
מי אמר שה R112 הוא השני הכי טוב של KLIPSCH:?
יש לקליפש סדרות שבארץ גם אם יחלמו עם כדורי שינה לא יגיעו אליהם הסדרות האלו
והכל עניין של התאמה לשוק המקומי ולכיס המקומי
סדרות אלו לא מכוונות לשוק הhigh end לפחות לא בארץ אז ככה קשה להקיש מזה על כלל שוק הסאבים של KLIPSCH
אם אתה מדבר מניסיון אישי והחלטת שsvs מתאים לך ייבושם לך מי אנחנו כי נלין
מזה להקיש על כלל. תופעה לא בדיוק מדוייק לדעתי
אפשר להכניס את מינה צמח לתמונה שתבדוק כמה סאבים נרכשו משני החברות המדוברות בשנה שעברה ומכאן להקיש סטטיסטית על תופעה מסויימת או כיוון
אגב סאב לא בהכרח צריך להיות אותה חברה לדעתי של הקדמיים
כי הוא לא בהכרח כיווני directional תקנו אותי אם אני טועה וזו נקודה מעניינת בכל זאת ניתן לבדוק כמה רכשו מאיזה חברה ואילו קדמיים בדיוק יש להם האם למרות שהקדמיים שונים בחרו יותר KLIPSCH או svs

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

@ADICT
רגע, אז אני צריך לפתוח עוד סקר עכשיו ?! 8O
מה קורה עם הסאב שלך ? הנמכת ? אנחנו בצהריים עדיין, בין שתיים לארבע יש חוק עזר עירוני של שקט ודממה...

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #56 

@avihuli
·:lol:

cornflakes
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

Zachn כתב:@ADICT

...
·

r115 עולה 720 דולר.
אם תבחר לרכוש אותו עצמאית ולייבא אותו לישראל , אתה מגיע אולי ל4000 שקל.
זול יותר מהמחיר של pb2000 בארהב.

https://www.amazon.com/dp/B00NT3TANI/re ... B00OOSAELO

https://www.amazon.com/SVS-PB-2000-Subw ... rds=pb2000

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #58 

@cornflakes
·אז זה עולה 700 דולר