מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מבחן עיוור

עמוד 2 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 190
מספר הודעות: 4717

#16  נשלח: ג' 05/03/2019 15:36

oferlaor כתב:
ציטוט:
...
·התוצאה של "יש אמת אבסלוטית אחת ויחידה" זה כל מלחמות הדת וכידוע הרבה מאוד אנשים עדיין מתים כיום מכאלה...

קוראים לעיקרון הזה "פונדמנטליזם". במקרה שלך זה פונדמנטליזם מדעי. אני מאמין כמוך שיש רק מדע אבל אני בשום אופן לא אאכוף את דעתי על אחרים ובוודאי שלא אכבד פחות חרדים על דעותיהם למרות שאני לא מאמין במה שהם מאמינים. זכותם להאמין כך. זכותו המלאה של כל אחד לחיות בעוני ובבורות. במדינה שלנו יש בעיה נפרדת של מימון של כאלה, אבל זו בעיה פוליטית ולא בעיה של תאולוגיות מתנגשות...

מעדיף בורות ועוני על פני מלחמת דת...
·

האנלוגיה לחרדים היא אנלוגיה מטעה.
אכן נכון שיש השלכות כלכליות משמעותיות לבחירת החרדים לא ללמוד לימודי ליבה אולם מה בין זה לבין בחירה פרטית של כל אדם, במסגרת תקציבו הפרטי, לרכישת מוצר זה או אחר ?
האם יש לדבר השפעה על כלל האוכלוסיה ?
אם יש השפעה ברמת המאקרו הרי היא רק לטובה - יש מסחר שמספק פרנסה לאנשים.

לדעתי ההשוואה לחרדים ולהימנעותם מללמוד לימודי ליבה נובעת רק מרצון ללגלג ולהגחיך , שהרי מי רוצה להשתייך בקטגוריה של צרכן שברוב איוולתו ( להלן - אמונה) נותן פרנסה לנוכלים ?

ארז
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
beltar (אורן)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 07, 2005
הבעות תודה: 41
מספר הודעות: 224

#17  נשלח: ג' 05/03/2019 15:43

ארז_וחני כתב:
אני מבין מהנ"ל שהאתר הזה, כפי שהוא מעיד על עצמו, מנצל את אמון הצרכנים ומחבר סוחרים ויצרנים עם ציבור הקוראים.
נראה לך סביר שזה ללא תמורה?
ארז

חיבור של יצרנים עם קוראים אינו ניצול. פרסומות אינן ניצול; הצעות מיוחדות אינן ניצול; וכו'. אם הם היו מטים את הביקורות שלהם תמורת כסף זאת הייתה הונאה, אבל אין לכך שום עדות ואין לי סיבה לחשוד בכשרים.
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3675
מספר הודעות: 69054

#18  נשלח: ג' 05/03/2019 15:47

ארז_וחני כתב:
ציטוט:
...
·

האנלוגיה לחרדים היא אנלוגיה מטעה.
אכן נכון שיש השלכות כלכליות משמעותיות לבחירת החרדים לא ללמוד לימודי ליבה אולם מה בין זה לבין בחירה פרטית של כל אדם, במסגרת תקציבו הפרטי, לרכישת מוצר זה או אחר ?

לדעתי ההשוואה לחרדים ולהימנעותם מללמוד לימודי ליבה נובעת רק מרצון ללגלג ולהגחיך , שהרי מי רוצה להשתייך בקטגוריה של צרכן שברוב איוולתו ( להלן - אמונה) נותן פרנסה לנוכלים ?

ארז
·האנלוגיה מושלמת.

הם בוחרים שלא ללמוד לימודי ליבה כי הם רוצים להתמקד במה שהם מאמינים ומה שהם חושבים שהם צריכים בשביל חיים טובים. מבחינתם כסף זה אמצעי וזה סופר ליגיטימי. מבחינתם אנחנו הבורים ועם הארץ כי אנחנו לא לומדים כמוהם תורה. ההגיון שלהם מושלם ואי אפשר להגיד שהם "טועים" כי הם לא טועים. יש להם אמונה, הם בוחרים בה כל יום מחדש.

כך גם אנחנו עם דת המדע. אנחנו בוחרים להאמין בתורה שלמה של הוכחות אמפיריות, מחשבה ביקורתית ועוד מלא דברים. גם לנו יש עולם ומלואו...

כאן גם בדיוק אותו הסיפור. יש כאלה שמאמינים במשהו. אי אפשר להוכיח להם אחרת כי אמונה לא דורשת או ברת הוכחה. זה כוחה של אמונה.

נסיון להמיר מישהו על דתו על בסיס פונדמנטליזם (האמונה שהאמונה שלך היא היחידה ואין מקום לחיות צד לצד עם מאמינים בדת אחרת כלשהי) היא הבסיס למלחמות הדת בעולם.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#19  נשלח: ג' 05/03/2019 15:59

beltar כתב:
ציטוט:
...

חיבור של יצרנים עם קוראים אינו ניצול. פרסומות אינן ניצול; הצעות מיוחדות אינן ניצול; וכו'. אם הם היו מטים את הביקורות שלהם תמורת כסף זאת הייתה הונאה, אבל אין לכך שום עדות ואין לי סיבה לחשוד בכשרים.
·

זכותך לחשוב כך.
מניסיוני, כאשר אינטרס כלכלי מעורב, אין לי סיבה להאמין שהכל כשר....
זה לא מתקיים ברפואה, על חשבון הבריאות של חולים, אז אין לי סיבה להאמין שזה לא מתקיים במוצרי צריכה.
ארז
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#20  נשלח: ג' 05/03/2019 16:02

עפר,
הבנתי את נקודת המבט מנקודת השקפה של החרדים.
בעיניים חילוניות, ההשוואה של חובבי אודיו לחרדים היא השוואה רלוונטית ?
אתה בעצם אומר שכל מי שקונה איזה רכיב ציוד (שאינו הכי זול בשוק) ללא מבחן עיוור פועל בדיוק כמו אדם חרדי....
ארז
beltar (אורן)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 07, 2005
הבעות תודה: 41
מספר הודעות: 224

#21  נשלח: ג' 05/03/2019 16:08

ארז_וחני כתב:

ציטוט:
...

זכותך לחשוב כך.
מניסיוני, כאשר אינטרס כלכלי מעורב, אין לי סיבה להאמין שהכל כשר....
זה לא מתקיים ברפואה, על חשבון הבריאות של חולים, אז אין לי סיבה להאמין שזה לא מתקיים במוצרי צריכה.

גישה כזאת מקשה מאוד על החיים. אם אני אחשוד בביקורות המפורסמות באתרים שמציגים פרסומות אז באופן מעשי אני לא אוכל יותר לקרוא ביקורות. אני אוכל לבקש חוות דעת באתרים כמו זה, אבל אני לא יכול לדעת אם המגיבים מקבלים תשלום או טובת הנאה אחרת מהיצרנים. פורום טלוויזיות OLED באתר הזה הוא "בחסות LG". האם זה אומר שאני צריך להתעלם מכל חוות דעת שמזכירה את LG?

רוב האנשים והחברות הם שומרי חוק, ולכן אם אין לי סיבה לחשוד אז אני לא מניח מראש שיש לכולם הטייה סודית.

ברור שזה עובד רק אם מצליבים מידע מכמה מקורות. גם אם מתעלמים מהטיות בלתי חוקיות, עצם זה שלאנשים שונים יש דעות שונות מחייב קבלת כמה חוות דעת. כפי שציינתי בהתחלה הביקורות באתר Wirecutter היו חשובות להחלטת הקנייה שלי, אבל אני אספתי מידע גם מהרבה מקורות אחרים לפני שביצעתי את הרכישה.
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 971
מספר הודעות: 5737

#22  נשלח: ג' 05/03/2019 16:47

ארז_וחני כתב:

ציטוט:
...

·
אינני מכיר את משתתפי המבחן שאתה כנראה מדבר עליו.
אני כן מכיר תנאי מבחן שפורסמו באתר שכן שלא יצא לפועל בגלל חוסר הסכמה על תנאיו.
ארז

·טעות בידך

אני ניסיתי לארגן את המבחן

נתתי למי שמאמין שהוא יכול לשמוע הבדלים לקבוע את תנאי המבחן

והוא קיבל רגליים קרות

אני מוכן לעשות עכשיו מבחן עוור כזה

בתנאי שתכתיב אתה את תנאיו ..... ותשתתף
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 959

#23  נשלח: ג' 05/03/2019 16:52

oferlaor כתב:

ציטוט:
...

·האנלוגיה מושלמת.

הם בוחרים שלא ללמוד לימודי ליבה כי הם רוצים להתמקד במה שהם מאמינים ומה שהם חושבים שהם צריכים בשביל חיים טובים. מבחינתם כסף זה אמצעי וזה סופר ליגיטימי. מבחינתם אנחנו הבורים ועם הארץ כי אנחנו לא לומדים כמוהם תורה. ההגיון שלהם מושלם ואי אפשר להגיד שהם "טועים" כי הם לא טועים. יש להם אמונה, הם בוחרים בה כל יום מחדש.

·
לא מדוייק. ה"חיים הטובים" שלהם זה על חשבון משלם המיסים והקיום שלהם הוא טפילי בהגדרה .
גם לי מתאים לא לעשות כלום ולקבל כסף מהמדינה , ועוד ללכת לעבוד בשחור (לא מאמינים לי , לכו תבדקו בעצמכם)
האנומליה הזו קיימת למיטב הבנתי רק בארץ הפראיירים . בכל מקום אחר בעולם הם היו מקבלים בעיטה בתחת והולכים לעבוד כמו גדולים אחרת הם ברחוב , ואז בהכרח ההגדרה שלהם לאותם חיים טובים היתה משתנה.

מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3675
מספר הודעות: 69054

#24  נשלח: ג' 05/03/2019 17:34

clip99 כתב:
ציטוט:
...

·
לא מדוייק. ה"חיים הטובים" שלהם זה על חשבון משלם המיסים והקיום שלהם הוא טפילי בהגדרה .
גם לי מתאים לא לעשות כלום ולקבל כסף מהמדינה , ועוד ללכת לעבוד בשחור (לא מאמינים לי , לכו תבדקו בעצמכם)
האנומליה הזו קיימת למיטב הבנתי רק בארץ הפראיירים . בכל מקום אחר בעולם הם היו מקבלים בעיטה בתחת והולכים לעבוד כמו גדולים אחרת הם ברחוב , ואז בהכרח ההגדרה שלהם לאותם חיים טובים היתה משתנה.
·שים לב שלא התייחסתי לצד הכלכלי של העניין. איתו יש לי בהחלט בעיה אבל כאמור נושא אחר לחלוטין ולא התייחסתי אליו כלל.

ארז_וחני,

לא מה שאמרתי. אמרתי שאני נגד פונדמנטליזם בכל צורותיו, כולל זה שפוסלת אדם בין אם הוא מאמין שהכדוה"א שטוח ובין אם הוא מחליט שאלוהים זה מפלצת ספגטי או כל סיבה אחרת... זה שאני לא מאמין במה שהוא מאמין לא פוסל אותו או הופך אותו לבור ועם הארץ. זכותו גם להיות פונדמנטליסט בעצמו אבל אז אני כבר באופן אקטיבי נגדו.

לכן, אם מישהו מאמין שיש הבדלים בין כבלים, שיבושם לו ואדם באמונתו יחיה. זה שאני לא מאמין שהוא צודק לא פוסל אותו ובהחלט לא הופך אותו לבור! זה הופך אותו לאדם שלא מסכים איתי באופן ליגיטימי לחלוטין.

חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 427
מספר הודעות: 4283

#25  נשלח: ג' 05/03/2019 18:03

בלימודי, ישבו לצידי מאמינים (חרדים ומוסלמים) ולמדו איתי אל הקורסים שנוגעים במפץ הגדול, באבולוציה, מדעי כדור הארץ וכו'.
יצא לי ללמוד להעריך את ההתמודדות שלהם בין האמונה לעולם הידע והמדע.
הלכו בין הטיפות לשימור שניהם.
אחד מהם סיכם זאת -
אין קשר בין אמונה ולידע מדעי.
קווים מקבילים שלא ייפגשו לעולם.
מי שאמונתו חזקה, יאמין ללא קשר לידע שרוכש, מי שהגיע ללמודים מלא בשאלה לגבי אמונתו, גם ככה היה בדרך החוצה.

וכן, זו אנלוגיה מצויינת לאודיופיליה, ואולי שווה לזכור שאין מה להוכיח למאמין כנגד אמונתו, בדיוק כמו שאף אחד מאיתנו לא מוצא עצמו מסתובב ברחובות ומחזיר בשאלה מאמינים אקראיים.

ההתנגשות מתחילה כאשר משתמשים באמונה כדי להביא טיעון מדעי ו... להיפך.
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 101
מספר הודעות: 624

#26  נשלח: ג' 05/03/2019 19:24

Ufffnick, אודיופיליה ממש לא אנלוגית לאמונה ומדע,

אודיופיליה היא מדע בלבד !!! אפשר לקעקע את ה"אמונה האודיופילית" בדיוק בשעה או שעתיים ע"י Blind Test כהלכתו שתוכיח לו שהוא לא שומע שום הבדל.

........לאחר מכן האודיופיל יכול להגיד שהוא מאמין במה שהוא רוצה, אבל זה יסתור את תוצאות הכשלון שלו עצמו להבחין בהבדלים.

נערך בפעם אחרונה על-ידי roberts בתאריך ג' 05/03/2019 19:42, נערך סך הכל פעם אחת
(1) הבעות תודה: Moshe984
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 313
מספר הודעות: 2641

#27  נשלח: ג' 05/03/2019 19:39

ארז_וחני כתב:

·

יש השפעה.

כשבן אדם חדש בתחום ובפורום שואל מה יותר טוב למוזיקה, רסיבר ק"ב או מגבר סטריאו במחיר דומה, במצב הנוכחי ארבעה אנשים ימליצו לו על מגבר סטריאו ובן אדם אחד (אני ) אמליץ על רסיבר (אני אדלג על הפירוט למה, נראה לי שכולם כבר מכירים את התסריט שלי משרשורים אחרים). הנטייה הטבעית של רבים היא כמובן ללכת עם הרוב, והמיעוט ייחשב לתמהוני.
אז כן, עצם האישור להבעות דעה משני הסוגים, גם כאלה המבוססות מדעית וגם כאלה שלא, בקונטקסט מסוים יטה את הכף לכיוון אידאולוגיה מסוימת. אם אותו אדם יבקש עצה דומהבאתר כמו hydrogen audio, איפה שאסור לפי חוקי הפורום לטעון טענות ללא ביסוס מדעי כלשהו, הוא בכלל לא ייחשף להמלצות חד משמעיות לכיוון מגבר סטריאו מהסוג הסובייקטיבי כי אנשים שמביעים אותם פשוט נחסמים או מותקפים מאד חזק. עפר בטח יטען שזה לא פתרון טוב ואנטי-ליברלי בעליל, ואני טוען שזה פתרון טוב כי הוא מונע הפצה והזנה של רעיונות ותובנות שמאד קל להראות כיצד הם מזיקים ומובילים אנשים תמימים להחלטות לא רציונליות.
(1) הבעות תודה: roberts
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 959

#28  נשלח: ג' 05/03/2019 19:58

roberts כתב:
Ufffnick, אודיופיליה ממש לא אנלוגית לאמונה ומדע,

אודיופיליה היא מדע בלבד !!!

·
למה לא , יש אנלוגיה ברורה. אבל צריך לעשות אבחנה ;

אודיו הוא מדע.
אודיופיליה היא אהבת הצליל .
תיאורי חווייה הנסמכים על התנסות אישית לא מגובה במדידות , הם אמונה.

אם כבר , נמר זרק פצצה באחת ההודעות האחרונות שלו כאשר טען שאיבחן ע"ס שמיעה בלבד בעיה באיזה רמקול , שלא באה לידי ביטוי בשלב מוקדם בציוד מדידה ורק לאחר שעבר זמן מה והגיעו תלונות נוספות מאנשים אחרים שקנו את אותו הרמקול , התברר שהבעיה החריפה במידה כזו שביטויים שלה כבר החלו להופיע על הסקופ...

מעניין, לא?

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 22, 2015
הבעות תודה: 25
מספר הודעות: 165

#29  נשלח: ג' 05/03/2019 20:05

לפי דעתי: מבחן עיוור לציוד אודיו לא נעשה מסיבה פשוטה ביותר:
כדיי לא לקבור את התחום הזה, אבל לגמרי.
אחי, הכבל הזה פותח את הצליל, נותן לך פרזנטציה, כל כלי במקום, ממקם לך את הכלים , ממרכז לך אותם... תבוא אחרי 50 שעות ברייק-אין לכבל, ברייק-אין למרים כבלים, בריק אין למעמד...
אלק לא קביל, ב-ס-ד-ר. לל-לנד זה כאן!

נערך בפעם אחרונה על-ידי Moshe984 בתאריך ג' 05/03/2019 20:19, נערך בסך הכל 2 פעמים
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 427
מספר הודעות: 4283

#30  נשלח: ג' 05/03/2019 20:06

evgenetic
·
אני דווקא בעד הגישה של עופר עם כוכבית קטנה.
מציע, שבמקום לנסות להמיר את דתם ואמונתם, אולי שווה לעמוד על אופן הבעת הדיעה.

כשמדובר בדיעה על בסיס "ניסיון חווייתי", להתעקש שיחודד כי זו דעה ולא עובדה מדעית לצד הסבר המדעי יותר.
ההבדל הוא שהאחת היא סובייקטיבית והאחרת - אובייקטיבית.

אם מישהו הולך ובוחר את הבחירה שלו על פי רוב הממליצים ולא על פי תוכן ההמלצה...
זה רק מאשר שדעתי על "חוכמת ההמונים" שהינה אלא פשוט תופעת עדר.
אתה מתאר מצב בו בא הפורום מחפש דרך קיצור עבור חווייה שהוא אפילו לא יודע לתאר, כך שאתה מבין שמדבריי שהטיפוס המתואר מלכתחילה נועד להיות קורבן לשלם מחיר מופרז על משהו שהוא אפילו לא ניסה להקשיב לו.

לכן, המקום בו כל הדעות נפגשות זו ההמלצה -
לך תאזין ותקח את מה שנשמע לך הכי ... מתאים למה שאתה מחפש (כי כל שאר החארטות של התיאורים המנופחים בטח לא יעזור לו להבין מה הוא מחפש ובטח שלא הספציפיקציות שאומרות כלום וגם אין לו כוונה שיגידו לו משהו), או לחילוםין תתחיל במשהו זול, ותשדרג עם הניסיון.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה