מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מבחן עיוור

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 422
מספר הודעות: 4218

#31  נשלח: ג' 05/03/2019 21:10

clip99 כתב:
ציטוט:
...

·
אודיופיליה היא אהבת הצליל .

·

סיומת "פיליה" היא מונח שנהוג להשתמש בצורה שלילית עבור סטייה.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3620
מספר הודעות: 68798

#32  נשלח: ג' 05/03/2019 21:20

roberts כתב:
Ufffnick, אודיופיליה ממש לא אנלוגית לאמונה ומדע,

אודיופיליה היא מדע בלבד !!! אפשר לקעקע את ה"אמונה האודיופילית" בדיוק בשעה או שעתיים ע"י Blind Test כהלכתו שתוכיח לו שהוא לא שומע שום הבדל.

........לאחר מכן האודיופיל יכול להגיד שהוא מאמין במה שהוא רוצה, אבל זה יסתור את תוצאות הכשלון שלו עצמו להבחין בהבדלים.
·אתה מנסה להשתמש בכלים של אמונתך (הלא היא מדע) על אדם שלא מאמין בה בכדי להוכיח את היותה לא אמונה אלא עובדה. זב טיעון מעגלי circular logic. זה כמו שאדם יוכיח את קיומו של אלוהים על ידי שימוש בציטוטים מהתנך. אין לזה ערך או משמעות. אתה לא יכול לשכנע אדם שמדע קיים תוך שימוש בכלי המדע - כולל מה שעומד מול עיניו (כח הכובד למשל) כי שיטת ההוכחה לא תהיה מקובלת עליו.

לך זה החזרי אור של זוהר הצפוני ובעבורו זה קסם או אלוהים או אודיופיליה. אתם כלל לא משבים את אותה שפה ואתה מתעקש להוכיח לו את מבריקותו של טולסטוי.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 312
מספר הודעות: 2641

#33  נשלח: ג' 05/03/2019 21:41

oferlaor
ובכל זאת תופעת החילון זה דבר אמיתי, לפני 200 שנה היו הרבה יותר אנשים דתיים מאשר היום (וגם לפני 70 שנה:
https://news.gallup.com/poll/1690/religion.aspx ) . ההסבר הפשוט ביותר שאני יכול להביא לכך הוא שמדע פשוט מנצח באופן עקבי במבחן התוצאה. כשמדען אומר שאחרי שתעשה X יקרה Y וזה באמת קורה, ובאופן עקבי, זה משכנע. כמובן שיש אנשים שבכלל לא מקבלים את עיקרון הסיבתיות, אותם יהיה קשה לשכנע, אבל באופן כללי סיבתיות זה דבר די אוניברסלי.

נערך בפעם אחרונה על-ידי evgenetic בתאריך ג' 05/03/2019 21:42, נערך סך הכל פעם אחת
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 959

#34  נשלח: ג' 05/03/2019 21:41

ufffnick כתב:

ציטוט:
...

·

סיומת "פיליה" היא מונח שנהוג להשתמש בצורה שלילית עבור סטייה.

·
פיליה היא נטייה רומנטית או מגדרית שהופקעה ממשמעותה המקורית לצורך תיאורים נוספים . היא לאו דווקא בעלת מטען כלשהו לכשעצמה אלא בהתאם להקשר או למגדר עבורם משתמשים בה , ויצא שההקשר הזה הוא לרוב שלילי אם כי לא מחוייב המציאות .
בתחום שלנו אנו עושים שימוש במונח הזה מתוך רצון לתאר אהבה לצליל , והנוהג השגור בקרב הבריות לא מעניין.

נערך בפעם אחרונה על-ידי clip99 בתאריך ג' 05/03/2019 21:59, נערך סך הכל פעם אחת
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010

#35  נשלח: ג' 05/03/2019 21:58

oferlaor כתב:

ציטוט:
...

·אתה מנסה להשתמש בכלים של אמונתך (הלא היא מדע) על אדם שלא מאמין בה בכדי להוכיח את היותה לא אמונה אלא עובדה. זב טיעון מעגלי circular logic.

·
לא ; מעולם לא עלתה טענה ליומרה כלשהי בדבר מוחלטותו של המדע . לא מתקיים כשל לוגי כל זמן שהנחת היסוד היא שאנחנו לא יודעים להסביר ולמדוד את כל התופעות הנצפות . אז אין כאן טענה לביסוס עובדה אבל מאידך ניתן בהחלט להשתמש בכלים הללו , חלקיים ככל שיהיו , כדי להפריך אמונה .

מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#36  נשלח: ג' 05/03/2019 21:59

evgenetic כתב:
@oferlaor
ובכל זאת תופעת החילון זה דבר אמיתי, לפני 200 שנה היו הרבה יותר אנשים דתיים מאשר היום (וגם לפני 70 שנה:
https://news.gallup.com/poll/1690/religion.aspx ) . ההסבר הפשוט ביותר שאני יכול להביא לכך הוא שמדע פשוט מנצח באופן עקבי במבחן התוצאה. כשמדען אומר שאחרי שתעשה X יקרה Y וזה באמת קורה, ובאופן עקבי, זה משכנע. כמובן שיש אנשים שבכלל לא מקבלים את עיקרון הסיבתיות, אותם יהיה קשה לשכנע, אבל באופן כללי סיבתיות זה דבר די אוניברסלי.
·הרגת אותי. אתה מסתכל על שתי שניות באבולוציה האנושית.

תסתכל על 20,000 שנה של היסטוריה אנושית. היו לא מעט קטעים של נצחון מדעי ונאורות. תקופות במדינות ערב (מדע, רפואה, מתמטיקה), יוון (פילוסופיה, מתמטיקה, פיזיקה), רומא, אירופה (הרנסנס לאחר ימי הביניים). אפילו ארהב שכל מהותה להפוך לאלטרנטיבה לעולם הישן והפנאטי. וכיום? ארהב דתית, מרבית אירופה חוזרת לדת, פרס הפכה לאירן הדתית.

בעוד מאות שנה, יהיו לך אנשים חרדים בקולוניה בירח והמאדים מתפללים לכיוון ״מזרח״.

clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010

#37  נשלח: ג' 05/03/2019 22:05

oferlaor
·

מצטער לבשר לך , אבל זה לא בגלל שהמדע והקידמה "הפסידו" לדת , אבל זה כבר סיפור אחר . בכדי להתחיל להבין מה קורה , צריך להסתכל על הפירמידה האנושית . הקצה העליון נעשה צר ובורח כלפי מעלה , והבסיס מתרחב יחסית .

מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#38  נשלח: ג' 05/03/2019 22:11

clip99 כתב:
@oferlaor
·

מצטער לבשר לך , אבל זה לא בגלל שהמדע והקידמה "הפסידו" לדת , אבל זה כבר סיפור אחר . בכדי להתחיל להבין מה קורה , צריך להסתכל על הפירמידה האנושית . הקצה העליון נעשה צר ובורח כלפי מעלה , והבסיס מתרחב יחסית .
·ברור שלא הפסידו. אני רק אומר שבניגוד למה שנכתב כאן, אין כאן ״ניצחון״ למדע. לפני כמה עשורים עשה רושם שהעולם הולך למאה שנים של שלום ושקט ואנחנו רואים כמה שהאנושות רחוקה מזה.
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 101
מספר הודעות: 624

#39  נשלח: ג' 05/03/2019 23:06

oferlaor כתב:

·אתה מנסה להשתמש בכלים של אמונתך (הלא היא מדע) על אדם שלא מאמין בה בכדי להוכיח את היותה לא אמונה אלא עובדה. זב טיעון מעגלי circular logic. זה כמו שאדם יוכיח את קיומו של אלוהים על ידי שימוש בציטוטים מהתנך. אין לזה ערך או משמעות. אתה לא יכול לשכנע אדם שמדע קיים תוך שימוש בכלי המדע - כולל מה שעומד מול עיניו (כח הכובד למשל) כי שיטת ההוכחה לא תהיה מקובלת עליו.

לך זה החזרי אור של זוהר הצפוני ובעבורו זה קסם או אלוהים או אודיופיליה. אתם כלל לא משבים את אותה שפה ואתה מתעקש להוכיח לו את מבריקותו של טולסטוי.

עופר, לא נראה לי שהטיעון שלי מעגלי משום שלדעתי Blind Test היא לא כלי מדעי אלא יותר כלי לוגי לפתור מחלוקות מסוג מסויים (יין, אינטרקונקטים, פפסי/קולה, יעילותם של תרופות וכו')

אני מניח שגם אתה תסכים ש BT ככלי לפתור מחלוקת של פפסי/קולה הוא לא "כלי מדעי דגול" אלא כאמור יותר "כלי לוגי לפתרון מחלוקות".........ומחלוקת בנושא אינטרקונקטים נכנסת בדיוק לאותה נישה של פפסי/קולה.
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#40  נשלח: ג' 05/03/2019 23:51

roberts כתב:
ציטוט:
...

עופר, לא נראה לי שהטיעון שלי מעגלי משום שלדעתי Blind Test היא לא כלי מדעי אלא יותר כלי לוגי לפתור מחלוקות מסוג מסויים (יין, אינטרקונקטים, פפסי/קולה, יעילותם של תרופות וכו')

אני מניח שגם אתה תסכים ש BT ככלי לפתור מחלוקת של פפסי/קולה הוא לא "כלי מדעי דגול" אלא כאמור הוא יותר "כלי לוגי לפתרון מחלוקות".........ומחלוקת בנושא אינטרקונקטים נכנסת בדיוק לאותה נישה של פפסי/קולה.
·ברור שלא אסכים.

האם היית מעולם במסעדה עם כוכבי מישלן? מדובר לרוב בחוויה רב חושית. תכנס לשם עם אף חסום ועיניים מכוסות וללא יכולת לגעת, להריח או להרגיש את המזון. טכנית אתה יכול להשוות מזונות אבל החוויה שלך תהיה חלקית וכמובן שלאו דווקא תבין מדוע בשביל הטעם הספציפי שילמת כל כך הרבה.

קח פטפון יוקרתי במיוחד. שילמו עליו המון כסף וזה טקס שלם להפעילו. המראה שלו, הריח שלו, הטקס שלו טכנית לא אמורים להשפיע על איכות השמע. המחיר שלו בוודאי שאינו משפיע. אנחנו חיות רגשיות ולא לוגיות. המכשיר נותן חוויה רב חושית ששמע הוא מרכיב בודד בה. המחיר בהחלט משפיע על השומע, וכך האסטטיקה, המראה, התחושה של התקליט ביד, הטקס במורכב בעת השמיעה. כל אלה משנים את רגשות המאזין ובסופו של דבר יתכן שהוא קיבל תחושה טובה בהרבה מנגן דיגיטלי שמוכח מדעית שהוא נשמע טוב יותר טכנית. מי צודק? הרובוט שמדייק או האדם האמוציונלי שנהנה ?

כך גם בכבלים. הכבל עשוי סיבי פחם מצופים בפרוות יוניקורן? האם זה באמת משנה? האם רכשת את הרכב שלך לאחר מבחן עיוור שהשווה את יכולתו להגיע מנקודה א לנקודה ב? או שהתחבאו עוד שיקולים כמו אסטטיקה, צבע, נוחות, או רחמנא לצילן מותג... האם רכשת את ביתך במקום הזול ביותר או שהתחבאו לך שיקולים ״זרים״ כמו שכנים, עיצוב הבית, מיקומו בארץ? האם מי שרכש יגואר או פרארי עשה זאת כי זה הרכב היעיל ביותר להגיע מהבית לעבודה או שיש מרכיב נוסף בו (אקסקלוסיביות המותג, עלות שלו, אסטטיקה). חוששני שרק שיקול אחד נכנס כאן - איך הרכב גורם לו להרגיש ויתכן שהקנאה של האנשים שסובבים אותו גורמים לו להנות מהרכב למרות שהוא בזבזני, קופצני ואפילו לא נוח ומעיק לנהיגה בפועל...

המדע מדוייק בתנאי שהוא משמש לבדיקה של משהו מדיד. איך הרגשה טובה או התרגשות ממוצר נמדדים? באילו יחידות נקבע זאת (על הכיפק למילימטר מרובע?)

אודיופילים כמובן לא יסכימו עם אף מילה שכתבתי. אני ״מרמז״ שנכנס לשיקוליהם אלמנט זר שלא קשור לשמע. אני אומר בפירוש שזה החלק הלא מדעי שהם שומעים - זה בכלל לא אלמנט זר אלא חלק אינטגרלי מהחוויה! הם באמת ״שומעים״ אותו כי המח האנושי זה לא סקופ שמודד תדרים אלא יחידה שלא יודעת להפריד סאונד מהקונטקסט שלה. ההפרדה והבדיקה העיוורת זה האנומליה. המח זה אובייקט רגשי שמושפע מהמון גורמים ששמע הוא רק אחד מהם. למדוד במבחן עיוור כיף זה כמו לאכול מרק עם מזלג, זה טכנית אפשרי אם ממש תתאמץ אבל לא בטוח שזה יעיל או חכם במיוחד.

זו הסיבה שנהנים יותר מהופעה חיה למרות הסאונד המחורבן. זו הסיבה שאנשים צופים בסרטי קולנוע באולם ולא בבית. מי שחושב שמוזיקה זה רק שמע שיהנה לשמוע את כל המוזיקה שלו עם כיסוי עיניים בתוך תא ה sensory deprivation שלו...

oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#41  נשלח: ד' 06/03/2019 0:16

אה, קוקה קולה יותר טעים. איך אני יודע? כי תמיד שואלים אותי ״פפסי זה גם בסדר?״. ובכל זאת פפסי גדולים כמו קוקה קולה. למה? כי שניהם מי סוכר שהטעם בכלל לא הדבר הכי חשוב בהם אלא המותג והתדמית והצורה של הבקבוק והצבע של הנוזל.

כמו שקוקה קולה מוכרים לך את התחושה שיש לך כשאתה שותה את זה, כך גם נייקי, אפל, ב.מ.וו וביונסה...

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 18, 2014
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 134

#42  נשלח: ד' 06/03/2019 1:02

oferlaor
·
לפי תגובך אני מבין שאתה חושב שאין הבדלים הנתנים לשמיעה.
ואדיופילים שומעים לפי המראה החיצוני.

האם אתה יכול להוכיח זאת על ידי מדידה עם ציוד מדידה ולא עם האוזניים?
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 101
מספר הודעות: 624

#43  נשלח: ד' 06/03/2019 1:16

עופר, מסכים עם דבריך ובאותה רוח - פנל אלומניום של 3 ס"מ עובי בחזית מגבר + צלעות קירור מעוצבות במגבר במשקל כולל של 50 ק"ג זה כיף ויוקרתי.... הרבה יותר כיף להסתכל על זה, וגם לשמוע את זה, מאשר איזה גרוטאה למראה עם פנל פלסטיק צבוע בצע כסף.

אבל אם יוכיחו לי ב BT שהיוקרתי נשמע זהה לעמיתו הפלסטיקי אהיה מספיק כנה להגיד "אני יודע ששניהם נשמעים זהה אבל בכיף שלי לקנות את הדבר היפה והאיכותי ושכולם יקפצו" .....אבל שוב, אדע עמוק עמוק בתוכי שאין לו שום ערך נוסף מחינת איכות הסאונד נטו- רק פרסטיג'.

אני מצפה לתובנה הזו מכלל האודיופילים- שיגידו "זה נשמע זהה אבל אני מוכן לשלם בשביל היוקרה כי אני נהנה ממנה"....או אז זה בסדר גמור מבחינתי.
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 422
מספר הודעות: 4218

#44  נשלח: ד' 06/03/2019 16:25

אתם מודעים לכך ש"קניית חווייה" זה בערך השיעור הראשון בשיווק ופרסום?
אתם מודעים לכך שזהו בדיוק הסימפטום לקורבנות של תרבות הצריכה?

ברור שאי אפשר לברוח מזה לגמרי, ולכל אחד יש את הפינות החלשות של זה, אבל חשוב להיות מודע - עד לפני כמה עשורים, מכרו לנו מוצרים...
היום מוכרים חוויות.
אגב הסיבה היא שחוויה קשה ללקוח לאמוד כספית ולכן קל לדרוש עבורה מחיר מופרך ביחס לעלות המוצר, בכדי לנפח מתח רווחים. בתפיסת השיווק זה win-win לכולם, כלכלית... פחות.

מעניין האם זה מתאם מקרי לכך שככל שגדל הניתוק מהמציאות והגלישה את העולם הוירטואלי, על ציר הזמן, כך השיווק של החוויות הופך לאגרסיבי יותר ו... נורמטיבי.
(1) הבעות תודה: roberts
ngold7
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2012

הבעות תודה: 143
מספר הודעות: 824

#45  נשלח: ד' 06/03/2019 18:26

Uffnick
אני מסכים עם כל מילה שכתבת.
אני חושב שכולנו, מזה 50 שנה, מובלים למקום שלא קיים. אני מדבר על הרצון להגיעה לHi Fi שלעולם לא נגיע אליו, מהסיבה הפשוטה שאף אחד, כולל היוצרים, לא באמת יודעים מה זה Hi Fi.

אף אחד לא יודע מה זה נאמן למקור, מהסיבה הפשוטה שאין ממש מקור למוזיקה שאנו שומעים. גם באולפן ההקלטות, הגיטרה מסוג מסוים מוגברת עם מגבר מסוים, שכל קבל וכל נגד ישנו ולו בקצת את התוצאה הסופית. אין לזה סוף וכמות המשתנים גדולה מידי.
אחרי (ובהנחה) שהסכמנו שכל מושג הHi Fi פשוט לא מציאותי, לדעתי חשוב שנדע קודם כל מה אנחנו מחפשים. ואנחנו מחפשים להנות מהמוסיקה או מהסרט. אנחנו בסך הכול מחפשים ריגוש, שיפיל לנו את הלסת לרצפה, אנחנו לא מחפשים לשמוע בדיוק כמו שרצה הזמר, כי אין לנו שום דרך לדעת.

כל אחד "למד" להנות מדברים שונים וכל אחד מחפש משהו קצת שונה, וזה בסדר. הכל סובייקטיבי, הכל! כי אם נדבר רגע ברמה אוביקטיבית לחלוטין, כל התחביב שלנו נעלם כליל. אין הרי הצדקה אוביקטיבית ליותר מהרמקולים של הטלוויזיה, כל דבר מעל זה פריבילגיה, וזה בהגדרה משהו סובייקטיבי.

אז אחרי שהסכמנו (שוב, אני מניח) שהכל סובייקטיבי, פה נכנסים אנשי המכירות עם שמני נחשים ומחזיקי הכבלים באלפי דולרים. הם מנסים לנצל את הרצון שלנו לקבל תוצאה שאנחנו לא באמת יודעים מה היא, וככה מוכרים שטויות בהמון כסף. הם מנצלים את היכולת של העניים להשפיע על האוזניים, וזה עובד.

כל הסיפור של מבחן עיוור קצת משבש את האמת, למרות שהוא אמור לומר בדיוק את האמת. עכשיו זה החלק שקשה להבין, אין אמת! מהסיבה הפשוטה שהמוח שלנו כן מושפע משמני הנחשים, ואנחנו לחלוטין שומעים יותר בס כי קנינו אינטרקונט מצופה שמן קוקס מאנטרטיקה. העם במציאות יש יותר בס? ברור שלא, אבל זה פשוט לא משנה כי, כמו שכתבו מעלי, החוויה של לראות את הכבל השמן מחובר בפלטינה למגבר משמעותית ביותר והיא חלק בלתי נפרד ממה שהאוזניים שלנו שומעות.

דיברו על יין, ועל רכבים, ואפילו על דת. העם כל המבחנים העיוורים עצרו משהו? העם לא מוכרים יין במעל למאה דולר למרות שהוכח מעל כל ספק שאין הבדל? אז אולי כמה אנשים חכמים יקנו בקבוק ב10 דולר וירגישו מאוד טוב עם עצמם, אבל מי יהנה יותר???

חשוב להבין מה כדי ומה לא, חשוב שיהיה לנו היגיון בריא. אבל לבקש לבחון כל רמקול או מגבר במבחן עיוור זה כמו ללכת לרכבת הרים, ללמוד את כל הפניות, לחשב את הזוויות, ואז להסתובב וללכת הביתה, פיספסנו לא?

כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה