מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

רכישת רמקולים מתצוגה

עמוד 2 מתוך 8
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 314
מספר הודעות: 2641

#16  נשלח: שבת 04/05/2019 13:25

Nir547
אטקינסון לא יכתוב דבר רע גם על רמקולים הרבה גרועים יותר מאלה מהסיבה הפשוטה שאם הוא היה עושה את זה, אף אחד לא היה שולח לו רמקולים בחינם עבור הביקורות שלו, וזה היה פוגע לו בכיס באופן ישיר.
גם לא צריך לשכוח שאטקינסון הוא אידיוט. אידיוט מאד שימושי כי הוא מבצע הרבה מאד מדידות באופן עקבי ועם הקפדה על מתודולוגיה די מסודרת, אבל בכל זאת אידיוט. מהדיבייט שלו עם ארני קרוגר (The Great Audiophile Debate - John Atkinson vs Arny Krueger ביוטיוב) אפשר להבין די בקלות למה.

וזה שאנשים קונים הרבה קקה זה לא מדד לשום דבר. באמת לא חסר אנשים שיבחרו איזה Hisense במצב של Vivid Color וUltra Mega Freaking Brightness שעומד ליד איזשהו OLED המציג תמונה הרבה יותר מדויקת ואיכותית. אני מניח שהאנלוגיה ברורה.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Priimo
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 22, 2012
הבעות תודה: 8
מספר הודעות: 62

#17  נשלח: שבת 04/05/2019 14:17

evgenetic
שאלה שמסקרנת אותי- האם האזנת לרמקול המדובר? במידה וכן, נא ציין עם איזו הגברה ואיך מצאת את התוצאה הסונית?
לטעמי הרמקול המדובר הוא רמקול טוב, ולנוכח מחירו לרכישה לאחר מו"מ (כ 6,000 ₪) הוא גם היה מאוד אטרקטיבי במועד בו הושק.
אני מודה שהבנתי המוגבלת בתחום מקשה עלי להסיק מסקנות (בוודאי נחרצות) למקרא מדידות נטענות במגזין כזה או אחר, אולם טרם הרכישה הוא קלע לטעמי הרבה יותר ממספר מועמדים אחרים, חלקם יקרים ויוקרתיים יותר.
פות"ש- המחיר המוצע הוא מאוד יקר. בתקציב הזה יש לא מעט מועמדים מעניינים (הן חדשים והן בגזרת היד השניה).
בהצלחה.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#18  נשלח: שבת 04/05/2019 14:29

Priimo
כל פואנטה של המדידות היא לעזור לך לחסוך זמן ולהימנע ממבחני האזנה בחנות שמאד, מאד לא מהימניים ולרוב רק מבלבלים במקום לספק לך מידע מדויק על ביצועיי הרמקול. מהסתכלתות ומהבנה של מדידות הרמקולים אני מפיק הרבה יותר מידע מהאזנה בחנות. אז לא, אני לא ממש רואה הגיון לבזבז זמן ולהאזין לכל מיני רמקולים ללא שום בקרות בחנות. לעשות מבחן עיוור לרמקולים מאד קשה ויקר ורק ענקים כמו HARMAN עושים דברים מהסוג.

ציטוט:
אולם טרם הרכישה הוא קלע לטעמי הרבה יותר ממספר מועמדים אחרים, חלקם יקרים ויוקרתיים יותר

כיוון שלא באמת עשית בדיקה והשוואה רצינית של הרמקולים, לא הייתי מסיק מהניסיון שלך שאלה הרמקולים שקלעו הכי טוב לטעמך.
Nir547
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

הבעות תודה: 68
מספר הודעות: 628

#19  נשלח: שבת 04/05/2019 14:30

evgenetic
·אטיקנסון הוא אידיוט וגם שלל מהנדסי החומרה, התוכנה והחומרים שעובדים במעבדות של b&w, קאנטון וelac לא מבינים בכלום.
כל המדידות שנערכות בחדרי הפיתוח עם לייזר ברמת דיוק מדהימה, מיותרות.
אפשר לסגור את המפעלים של קאנטון, elac וb&w כי עקומת ההיענות לא שטוחה.
בחיי. לא יאומן כמה שטויות אתה מדבר.
mescaline (עדן שחף)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 27, 2018
הבעות תודה: 89
מספר הודעות: 1096

#20  נשלח: שבת 04/05/2019 14:32
Re: רכישת רמקולים מתצוגה

·היי,
evgenetic
האם שמעת את הרמקולים b&w 683-s2 בעצמך?

עריכה, ראיתי ששאלו אותך והתחמקת מתשובה.

אני רק אספר לך משהו, אני דיי חדש בפורום אבל מאוד מנוסה כי החלפתי המון ציודים במהלך השנים גם באודיו וידאו, גם בתקשורת, גם בחשמל חכם, עברתי מספר דירות, עבדתי עם מספר קבלני אודיו ותקשורת.
מתחילת שהייתי בפורום ראיתי שנוטים למהליץ פה כמעת תמיד על דברים קבועים כמו רסיברים של דנון, ציוד תקשורת של טיפילינק ועוד דברים דיי קבועים ברמקולים ומצד שני קטילה קבועה של חברות ויצרנים אחרים שהם לא האלו שניתן להשיג בזול או בארץ או בקלות מאמזון.

שמתי לך שההמלצות האלו ש-ג-ו-י-ו-ת, הן המלצות שלרוב על מוצרי מדף הכי זולים או VFM אבל עם נטיה לזול ולא לטוב.
ואז מהכרות שלי אחרי דפוסי כתיבה של "ממליצים" בפורום ראיתי שיש ממליצים קבועים שההמלצות הן על דברים שראו ביוטיוב, על דברים שהם קראו בפורומים אחרים ובעצם שגם שם יש את אותה סוג של קהילה שממליצה על סמך אותה הסתמכות של גרפים וסקרים ברמה של מינה צמח או כאלו ש"נחשבים" כי זה הרי מהפורום העולמי של AV.
(2) הבעות תודה: Nir547 , Thehobit1
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#21  נשלח: שבת 04/05/2019 14:45
Re: רכישת רמקולים מתצוגה

mescaline כתב:
·היי,
evgenetic
האם שמעת את הרמקולים b&w 683-s2 בעצמך?
·

בשביל מה? הרי הסברתי שמהאזנה בחנות אני יכול להפיק הרבה פחות מידע שימושי מאשר מדידות טובות יכולות לספק לי.

אצלי הכל מאד פשוט. אני חושב שהשיטה המדעית מספקת את המידע הכי איכותי. המחקרים של HARMAN על הקשר בין מדידות לאיכות נתפסת שאני מרבה לצטט נעשו בעזרת שיטות מדעיות וגם עד היום אף אחד לא סתר אותם, עד כמה שאני יודע. ולכן אני סומך עליהם הרבה יותר מאשר על התחושות שלי כשאני מאזין למשהו בחנות ובטח עוד יותר מהרהורים סובייקטיביים של כל מיני פליטי dtown.
Priimo
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 22, 2012

#22  נשלח: שבת 04/05/2019 14:54

evgenetic כתב:
@Priimo
כל פואנטה של המדידות היא לעזור לך לחסוך זמן ולהימנע ממבחני האזנה בחנות שמאד, מאד לא מהימניים ולרוב רק מבלבלים במקום לספק לך מידע מדויק על ביצועיי הרמקול. מהסתכלתות ומהבנה של מדידות הרמקולים אני מפיק הרבה יותר מידע מהאזנה בחנות. אז לא, אני לא ממש רואה הגיון לבזבז זמן ולהאזין לכל מיני רמקולים ללא שום בקרות בחנות. לעשות מבחן עיוור לרמקולים מאד קשה ויקר ורק ענקים כמו HARMAN עושים דברים מהסוג.

ציטוט:
...

כיוון שלא באמת עשית בדיקה והשוואה רצינית של הרמקולים, לא הייתי מסיק מהניסיון שלך שאלה הרמקולים שקלעו הכי טוב לטעמך.

·
הגם שלא ציינת את הדבר מפורשות, אני מסיק מתשובתך שלא האזנת לרמקול ואין לך מושג ממשי איך הרמקול נשמע לאזניך ו/או בכלל. משכך, אני סבור שהמסקנות שלך ביחס לרמקול הן חסרות לפחות כמו אלה שלי.
אני סבור שמקום בו פות"ש הביע דעתו החיובית ביחס לרמקולים, הרי שהמדידות הנטענות עליהן אתה נסמך, גם אם מלמדות על קיומן הלכאורי של מגבלות מסוימות, אינן עוד בעלות משקל משמעותי בהחלטה אם לבחור בהם אם לאו.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#23  נשלח: שבת 04/05/2019 15:18

Priimo
ציטוט:
אין לך מושג ממשי איך הרמקול נשמע לאזניך ו/או בכלל

אני יודע שהוא נשמע לא נכון כי אני יודע לקרוא ולהבין את מדידות, איך בדיוק "הלא נכון" הזה נשמע סובייקטיבית לא באמת מעניין כשניתן להשיג רמקולים שכן נשמעים הרבה יותר נכון ובמחיר נמוך יותר.

ציטוט:
אני סבור שהמסקנות שלך ביחס לרמקול הן חסרות לפחות כמו אלה שלי.

זה לא נכון, המידע עליו אני נסמך הרבה יותר מהימן מהמידע שאתה הפקת.

ציטוט:
אני סבור שמקום בו פות"ש הביע דעתו החיובית ביחס לרמקולים, הרי שהמדידות הנטענות עליהן אתה נסמך, גם אם מלמדות על קיומן הלכאורי של מגבלות מסוימות, אינן עוד בעלות משקל משמעותי בהחלטה אם לבחור בהם אם לאו.

למרות שזה יכול להיראות כך, פותח השרשור לא באמת הביא שום דעה על הרמקולים מהסיבה הפשוטה שהוא לא בדק את הרמקולים. מה שהוא בדק זה את הרמקולים+עוד מספר רב של גורמים מתערבים שמשפיעם מאד על התפיסה שלא ניתן לנטרל בבדיקות חנות מהסוג. אם הוא היה עושה את הבדיקה הזאת בצורה עיוורת ומבוקרת (כאמור, מאד קשה לארגן), ותוך השוואה מול רמקולים אחרים, אז היה ניתן לדבר על דעתו ביחס לרמקולים.
Priimo
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 22, 2012

#24  נשלח: שבת 04/05/2019 15:32

מדבריך עולה שאתה לא מייחס חשיבות לאיך נשמע לאוזניך רמקול אותו אתה מבקש לבחון.
קשה לי להאמין שבמציאות אתה אכן אוחז, לא כל שכן מיישם, תפישת עולם דוגמטית שכזו.
מעניין יהיה לשמוע את חוות דעתך, לאחר האזנה לרמקולים הנ"ל, האם אתה שומע את המגבלות שמשתקפות מהמדידות.
Nir547
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

#25  נשלח: שבת 04/05/2019 15:33

כמו שכבר אמרו לך, אין לך שמץ של מושג כיצד הרמקול יתנהג בסביבות האזנה שונות.
איך זה ישמע וימדד ממרחק של 2 מטר? 3 מטר? 5 מטר?
בחדר גרוע אקוסטית?
מעניין שאפילו באתרים שאתה מבצע מהם העתק הדבק, מאזינים לציוד שנמדד.
בקיצור, אל תטעה. לא המצאת את הגלגל.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#26  נשלח: שבת 04/05/2019 16:10

Priimo כתב:
מדבריך עולה שאתה לא מייחס חשיבות לאיך נשמע לאוזניך רמקול אותו אתה מבקש לבחון.
·

בוודאי שאני מייחס לזה חשיבות, בגלל זה אני בוחר בשיטה הרבה יותר מהימנה מהאזנות חנות למינהן.

ציטוט:
קשה לי להאמין שבמציאות אתה אכן אוחז, לא כל שכן מיישם, תפישת עולם דוגמטית שכזו.

תפיסה דוגמטית היא האמונה שניתן להעריך איכות של ציוד בעזרת כלים כל כך גסים כמו החושים שלך.

ציטוט:
מעניין יהיה לשמוע את חוות דעתך, לאחר האזנה לרמקולים הנ"ל, האם אתה שומע את המגבלות שמשתקפות מהמדידות.

גם אותי זה מעניין, אבל כיוון שאין שום סיכוי שנוכל לארגן לנו מערכת לבדיקות רמקולים כמו שיש לHARMAN, אין שום דרך לבדוק את השאלה בצורה רצינית.

מקסימום מה שניתן לעשות הוא לקחת רמקול נורמלי ולחרבש את הענות התדרים שלו בצורה ש603 עושה, ואז לראות באופן עיוור, עם EQ on וoff, מה נשמע יותר טוב.

נערך בפעם אחרונה על-ידי evgenetic בתאריך שבת 04/05/2019 16:18, נערך בסך הכל 3 פעמים
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#27  נשלח: שבת 04/05/2019 16:14

Nir547 כתב:
כמו שכבר אמרו לך, אין לך שמץ של מושג כיצד הרמקול יתנהג בסביבות האזנה שונות.
איך זה ישמע וימדד ממרחק של 2 מטר? 3 מטר? 5 מטר?
בחדר גרוע אקוסטית?
מעניין שאפילו באתרים שאתה מבצע מהם העתק הדבק, מאזינים לציוד שנמדד.
בקיצור, אל תטעה. לא המצאת את הגלגל.
·

ההשפעה של החדר בתדרים הגבוהים (איפה שה603 מחרבש הכי הרבה) לא מאד חזקה. לכן הרמקול הזה יישמע גרוע בכל מקום. והנה (שוב) התשובה של פלויד טול בעניין הזה בדיוק:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php...

"in spite of differences in rooms, it is the loudspeakers that dominate perceived sound quality"
Priimo
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Nov 22, 2012

#28  נשלח: שבת 04/05/2019 16:35

evgenetic כתב:

ציטוט:
...

גם אותי זה מעניין, אבל כיוון שאין שום סיכוי שנוכל לארגן לנו מערכת לבדיקות רמקולים כמו שיש לHARMAN, אין שום דרך לבדוק את השאלה בצורה רצינית.

מקסימום מה שניתן לעשות הוא לקחת רמקול נורמלי ולחרבש את הענות התדרים שלו בצורה ש603 עושה, ואז לראות באופן עיוור, עם EQ on וoff, מה נשמע יותר טוב.

לא יודע אם במתכוון או לא, אבל תשובותיך אינן מתייחסות באמת לשאלות/הנחות שהעליתי, מה גם שמקופלות בתשובותיך מספר סתירות לוגיות.
יובהר, כי אינני כופר ביכולתן של מדידות לנבא יתרונות או חסרונות של רמקול. עם זאת, בהיעדר האזנה בחלל שלך, באופן שייצוק תוכן במשמעויות של מדידות אלה וחשיבותן ביחס למאזין, נחזה שנותרת עם תמונה חלקית וחסרה.
Nir547
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

#29  נשלח: שבת 04/05/2019 16:37

evgenetic
·חוץ מלצטט את טול, אתה בעצמך בדקת את מה שאמרת על התדרים הגבוהים? על הנמוכים?
עשית בדיקות מפל מים בזוויות שונות בחדרים שונים לרמקולים האלו? עם רמקולים שונים?
אתה יודע מה השפעת התיבה, החומרים באלמנטים וכיוצ"ב על הצליל הסופי?
אם לא עשית מדידות למה שאתה טוען, משמע שמה שכתבת לא נכון בעליל.
אגב, לרגע לא טענתי שמדובר ברמקול טוב או גרוע.
להבדיל ממך, אני יודע בוודאות שמי שבנה ותכנן אותם, יודע היטב מה הוא עושה.
להזכירך. בחברה הזו במחקר ופיתוח - cost no object.
קרא קצת על הSRE שהם בנו

נערך בפעם אחרונה על-ידי Nir547 בתאריך שבת 04/05/2019 16:43, נערך סך הכל פעם אחת
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#30  נשלח: שבת 04/05/2019 16:43

Priimo
אם אתה רואה סתירות לוגיות ורוצה להמשיך בדיון אז תציין איפה אתה חושב שהן קיימות, לי לא נראה שיש סתירות אז אני לא יכול לנחש איפה אתה רואה אותן.
ציטוט:

עם זאת, בהיעדר האזנה בחלל שלך, באופן שייצוק תוכן במשמעויות של מדידות אלה וחשיבותן ביחס למאזין, נחזה שנותרת עם תמונה חלקית וחסרה.

כאמור זו טענה לא נכונה, החלק המירבי של הסאונד מושפע מהרמקול ולא מהחדר. אם אתה רוצה להתעמק למה, אתה צריך לעקוב אחרי המחקרים של טול ועמיתיו בנושא.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה