ארדיסק חיצוני מאמזון

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

ארדיסק חיצוני מאמזון

נושא שלא נקרא #1 

שלום אני חדשה בפורום ואני מעוניינת להזמין ארדיסק חיצוני מאמזון
Western Digital My Book Duo WDBFBE0200JBK 20TB
יש לי חששות בגלל התגובות באמזון שאומרים שהארדיסק מתקלקל כעבור כמה זמן
מה כדאי לי לעשות ? האם לסמוך על התגובות של הלקוחות שרכשו מוצר זה באמזון ?

קישור מאמזון : https://www.amazon.com/20TB-Desktop-Ext ... B074R34DD3

chapod
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #2 

הארדיסק "חיצוני" הוא לא אשר מאותו אחד שנימצא גם בתוך המחשב רק שמחובר באופן חיצוני למחשב

בכדי לא לאבד מידע חשוב יש לך 2 אופציות
1. לגבות בענן (לקנות מנוי חודשי בדרייב של גוגל ולקבל טרה)

2. להשתמש בשיטה הידועה והטובה - NAS
זה בעצם מכשיר (דומה בגודלו לזה שהראת מהאמזון
רק שהוא מכיל 2 דיסקים (ויותר) כאשר הם מגבים את עצמם בשיטה (אם תירצי מידע לגבי השיטות ארחיב) שכשנהרס אחד מהם המידע עדיין נמצא אצל האחרים וכשמכניסים הארדיסק חדש - המידע משוחזר מהדיסקים הנוספים

irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

אני מעוניינת בכונן חיצוני אמין שלא יתקלקל לי פתאום וכל הקבצים שלי ילכו לפח יש הרבה תגובות שליליות על הכוננים של חברת
Western Digital באמזון האם אמזון זה מקום בטוח לרכוש בו ארדיסק חיצוני ודיסק און קי ?
בכל מוצר כזה או אחר יש תגובה שלילית על שזה שווק חיים התקלקל כעבור חודש ועוד כל מיני דברים
האם התגובות האלה אמינות באמזון ? ומזה שרת NAS יש לך לשלוח לי קישור למוצר הזה ? אגב אני תמיד קניתי ארדיסק חיצוני בארץ של חברת Western Digital ואף פעם לא היו לי בעיות אבל מסיבה כלשהי במאזון יש הרבה תגובות שליליות יכול להיות שאמזון מוכר דגמים פגומים ?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

@irit54
·
קשה לתת לך עצה חד משמעית בנוגע למה לעשות ואיך לשמור על המידע שלך. אם אתה רוצה להיות בטוחה ב-100% (טוב, כמעט 100%) שהמידע שלך לא יילך לאיבוד, הדרך היחידה היא לגבות לענן. כמו שהוצע, לשירות של גוגל, ויש כמובן מלא אפשרויות אחרות בשוק. בשירותים מהסוג הזה יש יתירות למידע ולכן הוא לעולם (בעיקרון) לא ילך לאיבוד.
אם את רוצה גיבוי מקומי, אז אין לך דרך להבטיח שהדיסק החיצוני שתבחרי לא ייכשל במוקדם או במאוחר. לא הייתי נותן יותר מדי משקל לתגובות שראית על הדגם שקישרת אליו באמזון, כי קודם כל התגובות שם הן על כל מני דגמים שונים של אותה משפחה של מוצרים, גם פשוטים יותר וגם יקרים יותר.
בנוסף, הדיסקים של WD הם ברמת אמינות דומה לכל חברה אחרת, כך שהכל עניין של מזל.

הדגם הספציפי שקישרת מכיל שני כוננים של 10 טרה כל אחד, ותומך בתצורות שונות של RAID. אחת מהן היא RAID 1 - זו שיטה שמאפשרת יתירות מידע במקרה שאחד מהדיסקים מתקלקל. בתצורה כזו הדיסקים עובדים בשיטת מראה, זה אומר שהמידע נכתב לשני הדיסקים במקביל, ושניהם תמיד מכילים בדיוק את אותו המידע. אז אם אחד הדיסקים מתקלקל, המידע עדיין קיים על הדיסק התקין. כאשר מחליפים את הדיסק התקול, ואז שוב יש לך גיבוי במקרה שאחד מהדיסקים מתקלקל.
כמובן שאם פתאום מתקלקלים שני הדיסק בו זמנית, אז אין הרבה מה לעשות עם זה - אבל סבירות שדבר כזה יקרה היא נמוכה למדי.
Network Attached Storage = NAS. המילה NAS היא מושג כללי, והכוונה כאן למכשיר ייעודי או מחשב שמכיל מספר כוננים (יש המון דגמים ותצורות שונות ועם אפשרות למספר שונה של כוננים) ומתחבר לרשת הביתית במקום למחשב מסויים ב-USB. ברוב ה-NASים יש לך אפשרויות שונות ליתירות המידע. כל התחום הזה הוא גדול למדי, וקשה להרחיב עליו בפירוט על גבי דפי הפורום.

irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה רבה על ההסבר
אי אפשר לחבר את NAS ישירות למחשב או שזה רק נועד לענן לרשת הביתית ? אני מעוניינת בדיוק במה שציינת שאם כונן אחד מתקלקל אז כל הקבצים מגובים בכונן השני התקין יש גם את הכונן G TECH 20TB אבל הוא עולה הרבה יותר יקר יש הבדל בינו לבין הדגם שבחרתי Western Digital My Book Duo WDBFBE0200JBK 20TB ? האם הדגם הזה יש פחות סיכוי שהוא ייכשל ? ועוד משהו אחד סליחה על החפירה
למה ארדיסק חיצוני כל הזמן יכול להכשל וארדיסק פנימי כמעט ולא נכשל בכלל ?
הינה קישור מאמזון https://www.amazon.com/G-Technology-0G0 ... B072HS2CJN

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

@irit54
·
המילה הראשונה ב-NAS זה Network, אז לא, זה מתחבר לרשת. כמו מחשב נוסף בבית, ואז לכל המכשירים שמחוברים לרשת שלך יש גישה לאותו מידע משותף.

אני לא מכיר את הכוננים של G-TECH, אבל בסופו של דבר הם משתמשים בכוננים של חברות שכולנו מכירים (WD או SEAGATE או שאר יצרניות דיסקים), לא יודע מה הערך המוסף של המוצרים שלהם. עד כמה שידוע לי, במחינת הסיכויים לכשלים, כל היצרניות נמצאות פחות או יותר באותו תחום.

כל כונן יכול להכשל. כונן חיצוני בד"כ חשוף לסיכוי גבוה יותר של טלטול או לקבל מכה או ליפול מגובה וכו', מה שיכול לגרום לכונן להתקלקל, במיוחד אם זה קורה בזמן שהוא עובד.

irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

אוקי הבנתי
יש לי עוד כמה שאלות עם זה בסדר

1. אני מבינה שNAS זה קשור לרשת אז עם פתאום יש תקלה באינטרנט אני לא יכולה לגשת לתוכן שלי עד שהאינטרנט יחזור ?

2. יש ארדיסק מקומי כמו NAS שהוא לא ענן ברשת כמו כונן רגיל חיצוני שהוא מתחבר ישירות למחשב שאפשר להרחיב איתו עוד ארדיסק ולמקרה שכונן נכשל הכול מגובה בהארדיסק התקין ?

3. יש לי חששות מהזמנת דברים מאמזון איך האחריות שם ואיכות המוצרים והשירות שם ?

4. אני מבינה שהארדיסק החיצוני או הNAS שמזמינים מאמזון מגיע עם כבל שנאי אמריקאי שלא מתאים לשקעים בארץ ואני לא רוצה לשים מתאם יש פתרון לזה ? נגיד כבל שנאי ישראלי שמתאים לדגם הארדיסק/NAS שבו אני משתמשת ? ( לא מעוניינת לקחת סיכונים עם מתאם אמריקאי לישראלי בעבר זה שרף לי את המכשיר תוך כמה חודשים בגלל המתאם )

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #8 

@irit54
·
1. מדובר ברשת הפנימית שלך, ולא לחיבור האינטרנט. כל עוד הראוטר שלך דלוק ופועל, אז הכל יעבוד גם אם לא יהיה חיבור אינטרנט פעיל.
2. כן, לדוגמה ה-WD שקישרת אליו בתחילת השרשור.
3. לא הזמנתי מאמזון כבר הרבה זמן, אבל כהזדקקתי לשירות שלהם בסופו של דבר יצאתי מרוצה.
4. אם מזמינים מאמזון ארה"ב אז סביר להניח שהכבל לא יתאים. ב-99.9% מהמקרים ספקי הכוח עצמם הם אוניברסליים, אז כל מה שתצטרכי הוא מתאם לשקע מאמריקאי לישראלי. (או כבל חשמל חלופי מתאים)

irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

אני לא מעוניינת במתאם אני מעוניינת בכבל שנאי ישראלי
אפשר להשיג בארץ שנאי שמתאים לדגם הארדיסק שהזמנתי מאמזון או שחייב רק מתאם ?

הנה קישור לדוגמא של כבל שנאי ישראלי
https://ksp.co.il/?uin=40929&select=

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

@irit54
·
תראי, בסרטון הזה מופיע שהמוצר מגיע עם מספר כבלים לחשמל, שאפשר להחליף.

במידה ושלך יגיע ללא כבל מתאים לארץ אפשר לקנות כזה ב-KSP ב-10 ש"ח
https://ksp.co.il/?select=.216..708.&kg ... tore_real=

irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

השאלה היא עם מה שמופיע בסרטון זה הדגם האמריקאי שיש באמזון

לגבי כבל בארץ איך אפשר לדעת שזה מתאים בדיוק לדגם שבאמזון ?

זה נראה לי די מסובך להזמין מאמזון כשהכבל לא מתאים לשקע

בארץ שאתה קונה אתה פשוט מחבר ונגמר הסיפור הבעיה בארץ זה האחריות השירות והמחיר מה כדאי לעשות לקנות מאמזון ולקוות שיש כבל מתאים בארץ או להזמין מהארץ וזהו ? יש כל מיני כבלים איך אני יודע איזה מתאים לדגם של הארדיסק החיצוני שאני לא אבחר כבל לא מתאים וזה ידפוק לי את הארדיסק ?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #12 

@irit54
·
זה בדיוק כמו כבל של קומקום או של מחשב. יש תקן מסויים, ואין סיבה שזה לא יתאים.
אפשר גם לחפש את המוצר באמזון של מדינה עם שקע תואם לשלנו ולקנות משם אם זה הדבר היחיד שמפריע לך...

irit54 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

כן אבל יש עוצמת מתח AC/DC 12V 1.5A זאת העוצמה של הארדיסק החיצוני שיש לי בבית שרכשתי מהארץ בגלל זה אני חוששת להזמין מאמזון חבל שאי אפשר להזמין את הדגם האירופאי מהי ההמלצה שלך מה כדאי לי לעשות ?

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

@irit54

אתה מערבב. NAS, בניגוד לענן, זה שרידות, לא גיבוי. זה לא אותו דבר.
·

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

@irit54
·
הספק כוח מגיע עם המכשיר, את הכבל שמחבר אותו לחשמל אפשר להחליף.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”