מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

Star Trek: Picard

עמוד 8 מתוך 12
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  הבא 
   פורומים > תוכן (סרטים/מוזיקה) > סרטים וטלויזיה
מחבר הודעה
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 2511

#106  נשלח: ב' 27/01/2020 9:40

משחקי הכס, שצפיתי בכל פרקיה, היא בסך הכל אופרת סבון. יש שם הרבה יותר כסף ואפקטים כמובן, ואני מסכים שהיא עשויה היטב, אבל היא לא פסגת היצירה. היא לא מתקרבת כלל לרמות של הסופרנוס, למשל. נהנתי לצפות בה, אבל לא הייתי מדרג אותה בין עשר הסדרות הטובות בכל הזמנים, לא שלי. הסדרה הפחות מוכרת 'הממלכה האחרונה', סתם בתור דוגמא, לא פחות טובה ממנה.
שלא לדבר על זה שהסדרה שרבים חושבים שהיא הטובה בהסטוריה, כנראה לא התקרבה בכלל למספרים של משחקי הכס. היא הייתה כל כך מורכבת עד שבנסיון הראשון נטשתי אותה אחרי פרק אחד, ורק בנסיון שני הצלחתי להתחבר.

אייג'יזם? אני חושב שלא הבנת. הטרוניה היא על שחקנים מבורגרים שנצמדים לתפקיד שעשו בצעירותם, וזה מה שנלעג בעיני.
ראיתי את מריל סטריפ עוה תפקיד מעולה בשקרים גדולים קטנים, וגם את לורה דרן, שתיהן לא ילדות. אין לי כוונה להוכיח שאין לי אחות. אותו דבר לגבי דה נירו ופאצ'ינו. עושים את אותו תפקיד שעשו לפני 50 (?) שנה. אנחנו שוב ושוב רואים אנשים שלא יודעים מתי לפרוש. לא חסרות דוגמאות. אין לזה דבר עם אייג'יזם. כמה מידידי הטובים הם מבוגרים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Kondo10
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 15, 2018
הבעות תודה: 469
מספר הודעות: 2298

#107  נשלח: ב' 27/01/2020 10:37

על איזו סדרה את מתכוון - הגדולה בהיסטוריה?

אגב, גדלתי על הדמויות/סדרה הזו בתור ילד כי זה מה ששידרו בטלוויזיה, ולא היו גם הרבה חלופות.
היום איני מצליח להתחבר לא לעלילה ולא לדמויות למרות שגדלתי עליהם כביכול. (עניין של טעם משתנה, וראיה שונה מאשר ילד)

נערך בפעם אחרונה על-ידי Kondo10 בתאריך ב' 27/01/2020 10:40, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#108  נשלח: ב' 27/01/2020 10:40

Kondo10 כתב:
על איזו סדרה את מתכוון - הגדולה בהיסטוריה?

·סדרה שיש לה 5 עונות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bilbog
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 01, 2006

הבעות תודה: 44
מספר הודעות: 341

#109  נשלח: ב' 27/01/2020 10:51

nir11

כמובן שאיש איש ודעתו. מה שמתמיה מאוד בגישתך הוא שאין לשיטתך כל משמעות לטיב התפקיד, הסיפור, איכויות המשחק. אלא העובדה שמדובר באותו תפקיד אותו עשו בעבר היא תנאי מספיק - ואף הכרחי - לפסילתם בהווה.
אם כך, מה ההבדל בינם לבין סופרים שחוזרים למחוזות מוכרים ומספקים לנו פריקוולים ליצירות מופת מעברם ? האם גם זה נלעג? יתכן שחלק מהיצירות אכן לא מגיעות לגבהים שבהן הורגלנו מעברם של אותם יוצרים עצמם אך ראוי לשפוט זאת באופן אובייקטיבי ולגופה של היצירה, ולא לגופו של אדם. ואם היה מדובר בדמות אחרת שסטיוארט היה מגלם בגילו, לא פיקארד, אזי זה לא היה נלעג בעיניך ?
''נלעג'' בעיניי, לצורך הדוגמא, היא בן אדם בן 80 שרוקד עם ברווז גומי, בתחתונים, באמבטיה לצורך פרסומת שבונה על הפרסונה הבימתית ארוכת השנים שלו באופן שמודע לעצמו (מה שהופך את כל העסק לגרוטסקה מביכה מאוד) אך אין דינה כאדם שחוזר לגלם את אותה דמות אהובה על הבמה לצורכי אומנותו. לא רבים היו מגדירים כ''נלעג'' איחוד של הגשש החיוור, לא כך ?
ההתעקשות שלך על ''שצריך לדעת מתי לפרוש'' - ואינני היחיד שמסתבר שמבין זאת כך - מושטטת כולה על גילו של האדם והזמן שהוא במקצוע.

חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 458
מספר הודעות: 4368

#110  נשלח: ב' 27/01/2020 11:03

nir11
·

https://www.imdb.com/title/tt0105946/
(1) הבעות תודה: ldti
פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#111  נשלח: ב' 27/01/2020 12:27

bilbog

אתה לא מדייק.
קודם כל אני לא פוסל - אלא מסתייג.
אתה בעצמך מעיד עלי שאני מסתייג מהחזרה ל***לאותו*** תפקיד, שזה בדיוק זה, ולכן לא נגוע בגילנות, כמו בדוגמה המקרית שנתתי לך עם מריל סטריפ.
שים לב שפטריק סטיוארט ככל הידוע לי קנה את תהילתו העולמית בתפקיד זה, לא בתאטרון, לא בסרט ישראלי שיש בשם שלו פילים כמדומני, וגם לא בסדרת אקס מן, אם אני זוכר נכון שהופיע בה. הוא חוזר לדבר היחידי שבזכותו הוא הצליח, רק שמאז עברו כמדומני יותר מ 30 שנה (?), הוא כבר לא פיקארד של שני פרקי הפתיחה הנפלאים, שבהם הכוכב היה לטעמי בכלל הקיו. והוא באמת הסתייג מהחזרה הזו, אני חושב שאני מנסה להסביר לך למה.

נשווה לעוד דוגמה - החזרות של הריסון פורד וקארי פישר, גם מארק המיל , חזרו לתפקידים קטנים, בצורה שבעיני הייתה מאוד מכובדת. או לחזרה שלו לתפקיד קטן בבלייד ראנר. זה שחקן שלטעמי מבין את הפרופורציות.
וכרגע הוכחתי לך שהגיל אינו תנאי מספיק, ובוודאי לא הכרחי, לפסילה בהווה. נא לדייק.

לגבי סופרים שחזורים לעבר לפריקוולים וכו, אני לא חושב על דוגמאות כרגע,אבל גם זה יכול להיות נלעג. את "הנערה בקורי העכביש" שנכתב כמדומני על ידי הבן של, אבל בטח לא על ידי סטיג לארסן, לא הצלחתי לסיים. את הטרילוגיה קראתי בשקיקה. זה אפילו לא אותו אדם...
אם אתה רוצה ניסוח שיהיה הרבה יותר PC עבורך, קוראים לזה לחלוב את הפרנצ'ייז. השם מוכר, ולא צריך להשקיע בתוכן. מסתמן, על פי פרק אחד, שזה לא המקרה של 'פיקארד', נמשיך לראות.

איחוד של הגשש החיוור, אם היה אפשרי, היה לדעתי נופל להגדרת הנלעג. ההומור שלהם לא עובד היום, חלקו בכלל לא מקובל. ואני מכיר את רובו בעל פה. חוויתי אותו בזמן אמיתי, למשל בימי שבת בבוקר. היו לי ***תקליטים*** של הגשש..

לא הבנתי את הרפרנס על אדם בן שמונים עם ברווז. לא מכיר מה זה.

שים לב שכשחברי סיינפלד עשו קאמבק, הם חזרו בתור הפרסונות האמיתיות שלהם, לא בתור הדמויות, וזכו לתשואות. סיינפלד ידע שלעשות עוד פרק בסיינפלד לא היה עובד. הוא איש מאוד חכם בעיני. היה לו שכל והוא ידע לפרוש בשיא, ולא אחרי ירידה.

סתם לידיעה, הגיל שלי מתחיל ב 5, ואני נמצא בתחום שבו אנשים רבים הופכים לפגי תוקף באזורים האלה. לשיטתך הייתי אמור בכלל לדחוף להעסקת מבוגרים...

·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#112  נשלח: ב' 27/01/2020 12:29

ufffnick כתב:
@nir11
·

https://www.imdb.com/title/tt0105946/

שלילי. ראיתי רק כמה שברי פרקים ולא התחברתי.
אני לא מדבר על סדרת מד"ב. זו דווקא סדרה שאחת החוזקות שלה היא האותנטיות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bilbog
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Apr 01, 2006

הבעות תודה: 44
מספר הודעות: 341

#113  נשלח: ב' 27/01/2020 12:47

nir11

אז הערכתי שגויה, אני בקידומת 4

סטיוארט התפרסם בראש ובראשונה כשחקן בתיאטרון השקספירי המלכותי באנגליה הרבה לפני שעבר לטלוויזיה, נסה למצוא קטעים שלו ברשת מאותו זמן (המלט או המלך ליר אם אני זוכר נכון). התפקיד שלו באקס מן החזיר אותו בגדול לתודעה העולמית לאחר TNG.
אין לי כלל בעיה עם PC . זה ממש לא האישיו כאן. אני רחוק מאוד מלהיות אדם של PC.

הבן 80 עם ברווז הוא שייקה לוי בפרסומת לאמישרגז... וסליחה מראש על חילול הקודש אך מעולם לא התחברתי לסיינפלד (הסדרה, לא האיש).

הנקודה העיקרית אותה אני מנסה להעביר היא שיש לשפוט את היצירה, כל יצירה, לגופה, ולא את ה''מאחורי הקלעים'' שלה, מבלי להגיע עם דיעה מוקדמת מקובעת. אפשר לחלוב פרנצ''יז אך זה לא מחייב תוצאה רעה, יש הפתעות.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#114  נשלח: ב' 27/01/2020 13:15

אני חושב שסטיוארט לא היה מוכר לקבל הרחב לפני TNG. יש הבדל עצום בין חשיפה של שחקן תאטרון אנגלי לבין זו של שחקן ראשי בסדרה שהיא להיט.
אני לא שמעתי עליו לפני שראיתי את הפרק הראשון, לדעתי ב'ערוץ המזרח התיכון', ואני מודה שמעולם לא צפיתי בהצגת תאטרון באנגליה. אני מסכים שצריך לשפוט לפי היצירה (וציינתי מספר פעמים שאהבתי את הפרק), אני מסכים שחליבת הפרנצייז עושה לעיתים (רחוקות) חסד עם המקור, ואני עדיין חושב שיש משהו נלעג בדברים שציינתי.
זה לא מחוייב המציאות שתאהב את סיינפלד, ועדיין הקאמבק של החבורה ב'תרגיע', היה הכל חוץ מנלעג.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3722
מספר הודעות: 69279

#115  נשלח: ב' 27/01/2020 13:41

יש הרבה סדרות טובות, רובן מהשנים האחרונות. אני אישית חושב שסדרות כמו דקסטר, המגן (the shield) וכמובן Break Bad ו-The wire שכולן על המוטיב שבו אנחנו "נאלצים" לאהוב את הרשע (טוויסט חדש על רעיון האנטי גיבור) הן מהטובות אי פעם. אהבתי את הסופרנוס מאוד, אבל פחות מכל אלה. GoT היה מבריק כל עוד זה עקב אחרי הספרים, אם כי אישית בתחום האינטריגות נהנתי הרבה יותר מ-the borgias. אם נוסיף את Watchmen ולגיון אז יש כבר את עשרת הגדולים שלי של כל הזמנים.
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2005
הבעות תודה: 511
מספר הודעות: 32818

#116  נשלח: ב' 27/01/2020 14:53

nir11 כתב:
אני חושב שסטיוארט לא היה מוכר לקבל הרחב לפני TNG. יש הבדל עצום בין חשיפה של שחקן תאטרון אנגלי לבין זו של שחקן ראשי בסדרה שהיא להיט.

מישהו פה מכיר שחקני תאטרון בריטיים מצליחים או כושלים...?
מישהו פה מכיר שחקני תיאטרון ישראלים שלא דרך הטלויזיה / קולנוע?
(1) הבעות תודה: nir11
פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#117  נשלח: ב' 27/01/2020 16:29

הסדרות שאני אהבתי מאוד בשנים האחרונות הן
סופרנוס
אבודים (עד שהתחרבשה)
פארגו
בלש אמיתי - עונה 1 ו 3 בעיקר.
נרקוס שהיא ללא ספק ענקית
stranger things
אוזארק שהייתה ממש ממכרת.

גם את משחקי הכס ושובר שורות בלעתי בשקיקה ( את שתיהן ראיתי בבינג, שובר שורות במלואה, ומשחקי הכס עונה 1-6, 7 בלייב), אך הן לא מותירו עלי את אותו רושם שנשאר שנים לאחר שסדרה מסתיימת.

אבל הטובה מכולן, בפער עצום, היא כמובן הסמויה.
הדמויות בסדרה הזאת, בעיקר הפושעים, מציאותיות ואותנטיות בצודה מבהילה. יש בה את הרוצח הכי מפחיד שראיתי אי פעם בסדרה, וזו בכלל רוצחת (סנופ). אחרי שסיימתי את הסידרה חפרתי קצת בויקיפדיה, וגיליתי שחלק לא קטן מהשחקנים שגילמו פושעים - הם פושעים. מישהו שאל את עצמו פעם איך עומאר קיבל את הצלקת הזו? בקטטה. וכמובן שהשחקנית שמגלמת את סנופ היא פושעת.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3722
מספר הודעות: 69279

#118  נשלח: ב' 27/01/2020 18:39

the wire היתה אחת מהראשונות שהצליחה לפתח את ה-DNA של טלויזיה איכותית. בעיני היא היתה טובה בהרבה מהסופרנוס.

ממליץ לכל מי שפספס את borgias (עם ג'רמי איירונס - https://www.imdb.com/title/tt1582457/) לצפות בה.

כמו שאר הסדרות שציינתי - הרעיון הוא לקחת רע כמעט מוחלט (the wire עשה את זה עם פושעים, the shield עם שוטרים מושחתים, דקסטר עם רוצח סדרתי ו-borgias עם אפיפיור מושחת לחלוטין) ולהפוך אותו לאנטי גיבור עד שאתה לא יכול שלא להיות בעדו...

חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 458
מספר הודעות: 4368

#119  נשלח: ב' 27/01/2020 20:48

nir11
·
מצחיק...
מכל מה שמנית, אף אחת לא הצלחתי לראות באופן מלא ורציף, בכולן או שפרשתי באיזשהו שלב, או שהשלמתי פרקים בFF/תקצירים.

יש לי חיבה לסדרות שהן לא שיא הפופולריות, כמו battlestar galactica, babylon 5, the leftovers, black mirror, וכד'. משהו בין הscifi למשהו אפל (ויש הרבה מידי שנופלים לתוך המגוחך בניסיון להיות כאלה), כמו פרקים מאוד ספציפיים של x-files ואולי טיפה מהtwilight zone, עד שהפכו למגוחכות להחריד.
אם נלך עוד אחורה בזמן אז אכן העונה הראשונה של TNG, שגם לטעמי הכוכב האמיתי היה הקיו.
אני זוכר שכל פרק בלעדי היה סוג של אכזבה, והרב היו כאלה.

אה, ויש סידרה שעשיתי לה בינג׳ לא מזמן, בהנאה צרופה - the storyteller (כן, ההוא עם הכלב, מושלם )

וכן B5, ההתחלה מאוד איטית וקשה, אולי היא מהסדרות ששוות רימייק גם לויזואליזציה מודרנית יותר וגם לעלות את הקצב.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#120  נשלח: ב' 27/01/2020 22:37

ראיתי ואהבתי את מראה שחורה, וגם את בטלסטאר גלקטיקה, ואני מתייחס לסדרה המקורית, שאני חושב שראיתי אותה בערוץ 3 של ירדן שהיה פעם.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > סרטים וטלויזיה עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה