מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

קרינה מסוכנת מראוטרים בעידן הmesh. צריך לדאוג?

עמוד 2 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 29, 2007
הבעות תודה: 57
מספר הודעות: 1065

#16  נשלח: ב' 15/07/2019 15:16

lior50 כתב:
לא רואה סיבה להכניס את יחידות ה mesh לתוך החדרים.
לדעתי הם צריכים להתפזר בצמתים של הבית

·אצלי אין ממש ברירה, עניין של מבנה הבית
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Borderline1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 04, 2004
הבעות תודה: 211
מספר הודעות: 1976

#17  נשלח: ב' 15/07/2019 15:29

אני אישית בניתי לי כלוב פארידיי ואני מסתובב איתו כל הזמן ומרגיש מוגן ובטוח
אפשר לקנות מוכנים בפריים דיי:
https://www.amazon.com/s?tag=h0dab-20&k=cages&ref=nb_sb_nos...
או לקנות חומרים ל"עשה זאת בעצמך"
https://www.amazon.com/s?tag=h0dab-20&k=aluminum foil&crid=...
כך כולנו נהיה מוגנים ובטוחים
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005
הבעות תודה: 447
מספר הודעות: 3727

#18  נשלח: ב' 15/07/2019 15:36

Borderline1 כתב:
אני אישית בניתי לי כלוב פארידיי ואני מסתובב איתו כל הזמן ומרגיש מוגן ובטוח
אפשר לקנות מוכנים בפריים דיי:
https://www.amazon.com/s?tag=h0dab-20&k=cages&ref=nb_sb_nos...
או לקנות חומרים ל"עשה זאת בעצמך"
https://www.amazon.com/s?tag=h0dab-20&k=aluminum foil&crid=...
כך כולנו נהיה מוגנים ובטוחים

אגב, זה אולי מקרי אבל שמתי-לב שבהרבה מקרים ניתן למצוא בקרבתם של מכשירי WiFi (במרחק כמה מטרים) את הכימיקל דו-מימן חד-חמצני, נוזל חסר צבע וריח בטמפרטורת החדר שעלול לגרום קורוזיה ונמצא בגופם של כל חולי הסרטן.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 111
מספר הודעות: 2321

#19  נשלח: ב' 15/07/2019 15:53

Borderline1
זה לא יעבוד ככלוב פארדיי. הרווח בין מוטות המתכת צריך להיות מסדר גודל של אורך הגל המדובר, ואני חושב שבכלובים האלה הרווח גדול מדי.
·
Borderline1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 04, 2004
הבעות תודה: 211
מספר הודעות: 1976

#20  נשלח: ב' 15/07/2019 17:20

וואי,
ואני חשבתי שאני מוגן....
תודה על שהסבת תשומת ליבי לעניין
אין ברירה, נחזור לכובעים ותחתונים מנייר כסף/אלומיניום
(1) הבעות תודה: AmirGol
liorp
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2009
הבעות תודה: 188
מספר הודעות: 2102

#21  נשלח: ב' 15/07/2019 19:43

העקרון של ארגון הבריאות העולמי הוא עקרון הזהירות המונעת.
ככל שתדר הקרינה האלקטרומגנטית עולה, כך היא יותר מסוכנת, עד לרמה שהיא מייננת ועלולה לגרום לסרטן.

התדר של קרינת החום של תנור בישול (קרינת גוף שחור, לא מייננת) גבוה יותר (tera Hz) מתדר הוויפי או הסלולרי (giga Hz), ובהספק גבוה (1000 וואט), אבל אף אחד לא מפחד מתנורי בישול, נכון?
גם חום הגוף באותו תדר, THz. אמנם בהספק נמוך, אבל אף אחד לא מפחד מהקרינה שהגוף שלו עצמו מייצר, נכון?

ולגבי קרינה מגנטית משנאים - יש מקור אחד של קרינה מגנטית שאי אפשר לכבות וחשופים אליו בכל רגע. קוראים לו השדה המגנטי של כדור הארץ.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#22  נשלח: ג' 16/07/2019 0:04

liorp
·

אתה כותב דברים לא נכונים. אין יחס ישר בין התדר לנזק. זה נכון רק לגבי אפקטים של קרינה מינננת.

גלי רדיו, גלאי מיקרו, וגלים שבהם משתמשים לרדאר ודומהו הם בתדרים יותר נמוכים מאינפרא אדום, ועדיין הם מסוכנים.

ההשפעה שלהם היא השפעה חומנית. הם נבלעים על ידי מולקולות המים שבגוף, בגלל שהתדר שלהם מתאים לדרגות החופש של הרוטציה של מולקולות אלה, זה תחום רחב, ולא דיסקרטי (בניגוד לינון של מולקולות שהוא דיסקרטי).
בשפה עממית, הם גורמים למולקולות המים להסתובב מהר, זו אנרגיה קינטית, שהופעת לאנרגית חום, וזה מעלה את הdeep body temperature. זה אחלה כשזה קורה בתנור המיקרו שלך (וגם מסביר למה זה מחמם לעומק, ולא רק מבחוץ), וזה גם מסביר למה אסור להכניס מתכת לתנור - היא לא בולעת בתדרים האלה, ולכן הקרינה לא הולכת לשום מקום, עד שהיא הורסת את המיקרו. כשזה קורה לגוף שלך - זה גורם לו להתחמם, וכידוע מעל 41 מעלות אנזימים מפסיקים לעבוד, ועוד דברים רעים.

גם לגבי שנאים אני חושב שאתה טועה פעמיים.

בשנאים יש זרם חליפין זה גורם לשדה מגנטי שמשתנה כל הזמן. בכדור הארץ השדה הוא סטטי. הצפון לא זז...
אין שום השפעה בריאותית ידועה על בני אדם כתוצאה משדה מגנטי. במכשיר MRI יש שדה מגנטי בעוצמה מטורפת וזה לא עושה לנו כלום. ככל שאני זוכר זה מעורר את הפרוטונים (כן, פרוטונים, לא אלקטרונים), ומשנה את הספין שלהם, אנחנו מזהים את הקרינה שנפלטת כשהם דועכים בחזרה לספין המקורי. ספין הוא תופעה קוונטית שאין לה הסבר בפיזיקה קלאסית (ואני חלוד מכדי לזכור את כל זה במדוייק). בכל אופן, לשדה המגנטי של כדה"א אין השפה בריאותית, ללא קשר לעוצמה הנמוכה שלו.

לגבי קרינה מיננת, היא נמצאת בכל מקום, למשל כתוצאה מהמפץ הגדול, יש קרני גמא, שמי שטס הרבה נחשף אליהן. יש כמובן גם איזוטופים טבעיים שפולטים קרינה מיננת. למעשה אחת התאוריות גורסת שהמוטציות שהקרינה הזו מייצרת, הניעו קדימה את תהליך האבולוציה.
קרינה מיננת מעל עוצמות מסויימות, מוכרות וידועות, היא כמובן גורם לנזק בריאותי אקוטי. קרינה ברמות יותר נמוכות, גם הן מוכרות, יכולה לגרום לתופעות כרוניות (זאת אומרת דברים שנובעים מחשיפה ממושכת), כמו סרטן.
יש בעולם תקני חשיפה תעסוקתיים לקרינה מיננת, ויש גם תקנה ישראלית בנושא. יש בעולם גם תקני חשיפה לקרינה לא מיננת, אני לא חושב שקיימת תקנה ישראלית. מבחינת מדידה - הרבה יותר מסובך למדוד קרינה לא מיננת. המדע מאחורי זה הרבה יותר סבוך. קרינה מיננת קל יחסית למדוד, יש דוזימטרים וכל מני תגים די פשוטים, שמודדים את המנה שאנשים נחשפים אליה.
מונה גייגר מונה רק התפרקויות, הוא לא אומר מה רמת הקרינה.
liorp
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2009
הבעות תודה: 188
מספר הודעות: 2102

#23  נשלח: ג' 16/07/2019 0:24

אולי דברי לא הובנו נכון, לא התכוונתי שיש יחס ישיר בין התדר לנזק, אלא הכוונה הייתה שמעל תדר מסויים הקרינה היא מייננת ומזיקה, כפי שציינת.
ולכן לכאורה ככל שהתדר יותר גבוה בקרינה בלתי מייננת, ככה היינו אמורים "לפחד יותר", אבל למרות שהתדר וההספק של תנור בישול גבוהים יותר מראוטר או סלולרי, אנחנו לא מפחדים מה"קרינה" של התנור ולכן אולי אין סיבה לפחד מהקרינה של הראוטר או הסלולרי שהתדר וההספק שלהם (מילי וואט) נמוכים הרבה יותר.

גלי רדיו (ובכללם רדאר ומיקרו) אכן מחממים, אבל לא בהספקים בהם אדם ממוצע (שהוא לא טכנאי אנטנות) נחשף להם.

אני יודע שלא נמצאה השפעה נכון להיום של שדה מגנטי על בריאות, לפחות לא בעוצמות להם אדם ממוצע חשוף ו-MRI נחשב הרבה יותר בטוח לשימוש מאשר CT שמשתמש בקרינת רנטגן מייננת. הדוגמא של כדור הארץ הייתה להראות שהשדה המגנטי נמצא בכל מקום ואי אפשר לברוח ממנו גם אם רוצים, לכל המודאגים.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#24  נשלח: ג' 16/07/2019 6:55

תנור בישול לא פולט קרינה, למעט קרינת גוף שחור. הוא לא מחמם על ידי קרינה. יש בו גופי חימום שמתחממים והחום מועבר בהסעה. לא בקרינה. זה שונה מהותית מתנור מיקרו, שמחמם בקרינה.
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 410
מספר הודעות: 4192

#25  נשלח: ג' 16/07/2019 8:12

לגבי ספין ממש בקצרה - זוהי תכונה קוונטית של חלקיקים להם יש תנע זוויתי פנימי, משלהם הנובע מסיבובם סביב ציר עצמי.
תכונה זו מגיעה בכפולות שלמות של מחצית הקבוע של פלאנק ולכן הערך שלהם הוא ערך דיסקרטי של מכפלות של 1/2.
השאר, גוגל -
Spin
Spin echo
NMR
ESR
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#26  נשלח: ג' 16/07/2019 8:41

אני חושב שסיבוב סביר ציר עצמי זה הסבר שבכלל שמעתי בתיכון והמרצים באוניברסיטה התייחסו אליו בביטול.
זוכר היטב שהוסבר לנו פעמים רבות שאין מקבילה בפיזיקה קלאסית לספין..
מסייג בזה שלמדתי את כל זה בתחילת שנות התשעים, ומאז לא עסקתי בנושא.
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 410
מספר הודעות: 4192

#27  נשלח: ג' 16/07/2019 9:48

nir11
·
השימוש בציר סיבוב עצמי זה הסבר אנלוגי לפיסיקה קלאסית, לא מצאתי שום הסבר חלופי קוונטי (כמו שאין הסבר להרבה דברים בקוונטים, כמו זיווג של אלקטרונים בתופעת על מוליכות, כמו מינהור של אלקטרונים ועוד...).
כך שנכון, זה לא ההסבר הפיסיקלי, זה ההסבר האנלוגי לקלאסית.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#28  נשלח: ג' 16/07/2019 14:49

ziv_r כתב:
אין בעיה עם זה - והנה סרטון טוב שמסביר על הדבר.

ציטוט:
...
מי טוען ועל בסיס מה?
·

כמו שכבר כתבתי בהודעה שנמחקה משום מה (לא פעם ראשונה שהדבר המוזר הזה קורה), הסרטון הזה נעשה על ידי חברה שבכלל מוכרת אפליקציה שמנהלת סיסמאות, וגם יש בו אי דיוקים.
יש מקורות טובים יותר.
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 3871
מספר הודעות: 37604

#29  נשלח: ג' 16/07/2019 14:51

אני לא אחזור על הדברים (למרות שאתה כן וחושב משום מה שאם אתה חוזר עליהם, הם נכונים):
https://www.hometheater.co.il/vp2972916#2972916
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007

#30  נשלח: ג' 16/07/2019 14:57

הם נכונים בגלל מי ה WHO, ואיזה מקום הוא מקבל בעולם, לא משהו שאני או אתה יכולים לשנות. זה הארגון שהמדיה הגלובלית מצטטת, הוא מוכר כסמכות. דברי נכונים פשוט כי הם נכונים, לא כי אני חוזר עליהם.
הנסיון להגחיך את הדברים על ידי אזכור הקפה, לא צולח. יש לזה הסבר, שכבר ניתן.
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה