מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שמן נחשים או מוצר אודיופילי מחולל פלאים? (מכבלי קומקום, פיוזים , ועד מחזיקי כבלים וקמעות)

עמוד 3 מתוך 24
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  22  |  23  |  24  |  הבא 
   פורומים > טכני > כבלים ואביזרים
מחבר הודעה
Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2019
הבעות תודה: 82
מספר הודעות: 648

#31  נשלח: ו' 20/12/2019 19:55
תקע חשמל ב 380 דולר עם מינרלים מיוחדים שמשפרים את הסאונד!!!

שימו לב לבחור הזה:

ראו דקה 0:39. הוא מסביר שאותה חברת שמן נחשים הכניסה מינירלים מיוחדים בפלסטיק בקדמי של התקע, וזה משפר את איכות הסאונד...

לדעתי, ארגון הפסיכולוגים העולמי צריך להתחיל להכשיר פיסכולוגים לתחום הוודו-פיליה. אולי יהיה להם יותר משתלם לטפל במחלה במקום להמשיך לזרוק כסף על מוצרים כאלו...

נערך בפעם אחרונה על-ידי Gad007 בתאריך ו' 20/12/2019 20:35, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
shigidar (אלכס אלון)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  May 07, 2010

הבעות תודה: 38
מספר הודעות: 434

#32  נשלח: ו' 20/12/2019 20:08

ראשית ברצוני לציין לכולם שכבלי חשמל שנבדקים בחו"ל לא רלוונטיים לישראל כיוון שאצלנו שיטת הולכת החשמל ומבנה רשת החשמל שונה.

שנית, יש דבר שנקרא הרגשה סובייקטיבית, אתן דוגמה מתחום אחר שגם שם כמו בתחום שלנו יש הרבה "וודו"

אני רוכב על אופנועים מגיל 21, אופנועי כביש ספורטיביים. היתה הפסקה של כמה שנים ולפני 5 שנים חזרתי לרכוב ורכשתי yamaha MT09 אופנוע עם מנוע נפלא שהיצרן רצה להוציא לשוק המחיר מאוד תחרותי ולכן לא השתמשו בבולמי הזעזועים בציוד ברמת המנו, וגם הברקסים לא פאר היצירה. ברור שאני לא רוכב מירוצים מקצועי וברור שאני (וכל האחרים למרות שהם מכחישים את זה) לא מפיקים מהאופנוע אפילו 50% מהיכולות. יחד עם זאת במהלך חצי שנה, כל פעם לפני פנייה או בזמן בלימה היתה לי "הרגשה סובייקטיבית" של חוסר ביטחון. פניתי למומחה והחלפתי בולם זעזועים אחורי וברקסים, ההרגשה הסובייקטיבית השתפרה, החלטתי לעשות טרייד-אין לאופנוע "פרמיום".

כבר בסוכנות בישיבה על הפרמיום, הרגשתי אחרת, הרגשתי "בבית" מאז 2016 הוא אצלי ואני אצלו, לא עשיתי שום שינוי, מרגיש כאילו אני נכנס לפניות ונוגע עם השיניים באספלט ( ברור שלא ) בוודאת מוחלטת מהירות הרכיבה זהה לקודמת, אבל ההרגשה הסובייקטיבית שלי שונה לחלוטין.

נ.ב.

חפרתי לכם כי כרגע "פלקור" במוסך להחלפת גיר ואני עצוב
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2019

#33  נשלח: שבת 21/12/2019 1:25
ולקינוח: פיוז אודיופילי ב 175 דולר שמשפר את הסאונד עם "הוכחות"

נראה לי שעבור זה מגיע פרס שמן נחשים:

הבחור גם מראה השוואה בין פיוז רגיל לפיוז אודיפילי ונלהב לההבדלים שרק הוא ותומכיו מצליחים לשמוע...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
guys
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 19, 2006
הבעות תודה: 74
מספר הודעות: 1220

#34  נשלח: שבת 21/12/2019 9:23

Gad007

אני זוכר שפעם עשיתי השוואה בין שני רסיברים, בחיבור לרמקולים ולא הצלחתי להצביע על הבדלים משמעותיים ביניהם. אז אולי אין בכלל הבדלים בין הגברות שונות?!

נניח שנעשה השוואה בין שתי כוסות יין: יין אחד פשוט מהסופר והשני יוקרתי במיוחד, האם יסתדר לך שאדם אחד לא יבחין בכלל בהבדלים, מבחינתו יין זה יין. ואילו אדם אחר יוכל לפרט ולשבח תכונות ביין... אתה מבין לאן אני חותר?

אתה ניסית ולא שמעת הבדלים? אחלה, מצויין.
אבל בין זה לבין לזלזל ולפגוע באנשים רק כי הם חושבים אחרת ממך? זה כבר חורה לי...

זה הסך הכל תחביב אנשים, כל אחד ראוי שייהנה ממנו כפי שהוא רוצה...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005
הבעות תודה: 426
מספר הודעות: 4337

#35  נשלח: שבת 21/12/2019 11:41

יש רק הבדל אחד "קטן". ביין אפשר למצוא הבדלים במדידת הרכב היין והגזים הנפלטים. בנוסף, יש קשר קטן למדי בין מחיר היין לבין העדפה במבחן עיוור.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 212
מספר הודעות: 4868

#36  נשלח: שבת 21/12/2019 11:44

guys כתב:
@Gad007

אני זוכר שפעם עשיתי השוואה בין שני רסיברים, בחיבור לרמקולים ולא הצלחתי להצביע על הבדלים משמעותיים ביניהם. אז אולי אין בכלל הבדלים בין הגברות שונות?!

נניח שנעשה השוואה בין שתי כוסות יין: יין אחד פשוט מהסופר והשני יוקרתי במיוחד, האם יסתדר לך שאדם אחד לא יבחין בכלל בהבדלים, מבחינתו יין זה יין. ואילו אדם אחר יוכל לפרט ולשבח תכונות ביין... אתה מבין לאן אני חותר?

אתה ניסית ולא שמעת הבדלים? אחלה, מצויין.
אבל בין זה לבין לזלזל ולפגוע באנשים רק כי הם חושבים אחרת ממך? זה כבר חורה לי...

זה הסך הכל תחביב אנשים, כל אחד ראוי שייהנה ממנו כפי שהוא רוצה...
·

כאשר רכשתי את אחד המגברים קיבלתי מהמוכר הנחמד גם את כבל הרמקולים שהוא השתמש בו.
זה היה כבל עשוי כסף.
כאשר חיברתי אותו במקום הכבל נחושת שהיה אצלי בשימוש הבחנתי בשינוי אבל לרעה....
הוצאתי אותו מהסטאפ ושכחתי ממנו.
לאחר מספר שנים, כאשר החלפתי את הרמקולים, עשיתי ניסיון חוזר והפעם הכבל הזה נתן בראש לכבל נחושת שהיה לי .
לפעמים שינוי של רכיב אחד בסטאפ משנה את ההשפעה של רכיב אחר.
ארז
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Lior_M (ליאור)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

הבעות תודה: 306
מספר הודעות: 7296

#37  נשלח: שבת 21/12/2019 13:51

1. מה שלא מדיד לא קיים
2. תחשוב על עשרות המטרים של כבלי החשמל בבית עד לנקודת החשמל אליה מחובר ציוד הקצה, האם המטר האחרון ישנה משהו ?
3. לכבל חשמל יקר יש השפעה אבל היא פסיכולוגית. כמובן שאין להתעלם או לזלזל בה.

DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009
הבעות תודה: 244
מספר הודעות: 550

#38  נשלח: שבת 21/12/2019 17:47

מה יהיה עם ההונאה העצמית...?

(1) הבעות תודה: Chernobog
פרופיל | שלח הודעה | חפש
a_yaron
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 04, 2005
הבעות תודה: 147
מספר הודעות: 1811

#39  נשלח: שבת 21/12/2019 17:51

Lior_M כתב:
1. מה שלא מדיד לא קיים

·מה שאתה לא יודע למדוד לא קיים ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009

#40  נשלח: שבת 21/12/2019 18:01

a_yaron כתב:

ציטוט:
...

·מה שאתה לא יודע למדוד לא קיים ?

את סיגנל האודיו עצמו יודעים בהחלט "למדוד".
מן הראוי שמצדדי הכבלים יביאו שני סיגנלים של האודיו עצמו, כתוצאה משימוש בשני כבלי חשמל שונים, ונשווה ביניהם כאן. עד אז, אלה דיבורי מיסטיקה/כישוף ותו לא.
כדאי לקחת בחשבון שהשוואות כאלה כבר בוצעו והופרכו תמיד. מצדדי הכבלים תירצו זאת בסיפורי מעשיות.
למעט ההנאה שבהתהדרות בתכשיט יוקרתי או איזשהי עדנה פסיכולוגית של פתאים, אין שום הצדקה לשימוש בכבל קומקום אקזוטי סופר-יקר - לא מבחינת סאונד, לא מבחינה הנדסית ולא מבחינה האזנתית (אם ההאזנה ביקורתית).

נערך בפעם אחרונה על-ידי DigiSUN בתאריך שבת 21/12/2019 18:20, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2005
הבעות תודה: 20
מספר הודעות: 684

#41  נשלח: שבת 21/12/2019 18:17

Lior_M כתב:
1. מה שלא מדיד לא קיים
2. תחשוב על עשרות המטרים של כבלי החשמל בבית עד לנקודת החשמל אליה מחובר ציוד הקצה, האם המטר האחרון ישנה משהו ?

·סעיף 2. אצלך מעלה, אצלי לפחות, את רמת הפיקפוק בענין הזה של רשת החשמל והשפעתה על הצליל, שהרי מרביתה מוחלטת של הרשת אינה ניתנת לשינוי או שליטה של אדם פרטי כזה או אחר, אז איך שדווקא חלקה האחרון, הקטנטן עד זניח ביחס, זה הנכנס לקופסת האודיו יכול להשפיע באופן כזה שמוציא קריאות התפעלות מהקליינטים. מישהו יכול להסביר לי, אפילו תאורטית, את ההתכנות הזו ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 212
מספר הודעות: 4868

#42  נשלח: שבת 21/12/2019 18:28

Lior_M כתב:
1. מה שלא מדיד לא קיים
·

1. ומה שלא רואים לא קיים...
2. תחשוב על המוביל הארצי עם מים מחורבנים אז מסנן בדירה יעשה את ההבדל ?
במקום לדקלם מנטרות תנסה פשוט לשמוע.
יש לא מעט יבואנים שישמחו להדגים לך את ההבדל.
3. קבל סיפור אמיתי דווקא עם כבל לא ממש יקר - כבל בדרגה אחת מעל דרגת כניסה של טרנספרט (כבל של 500 שח בערך) שהחליף כבל משקפיים (כבל קומקום ללא הארקה) של dvd פיוניר 696 . ההגברה היא רסיבר קב ישן של מרנץ, מהדור של לייזר דיסק, רמקולים בוז 301 .
זה סטאפ של חבר שלי שביקש הדגמה של כבל חשמל על הסטאפ שלו.
קיבל הדגמה ונשאר המום מהשינוי....
זו לא הייתה הדגמה לצורך מכירה כי הכבל לא היה למכירה.
אז זכותך להחזיק בגישה של "לא הגיוני" או "אין לזה הסבר" או "מה כבר מטר כבל יכול לעשות" אבל אפשר גם לא לפחד לנסות...
מקסימום לא תשמע הבדל.
ארז
פרופיל | שלח הודעה | חפש
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 113
מספר הודעות: 714

#43  נשלח: שבת 21/12/2019 19:36

רועי51 כתב:

ציטוט:
...

·סעיף 2. אצלך מעלה, אצלי לפחות, את רמת הפיקפוק בענין הזה של רשת החשמל והשפעתה על הצליל, שהרי מרביתה מוחלטת של הרשת אינה ניתנת לשינוי או שליטה של אדם פרטי כזה או אחר, אז איך שדווקא חלקה האחרון, הקטנטן עד זניח ביחס, זה הנכנס לקופסת האודיו יכול להשפיע באופן כזה שמוציא קריאות התפעלות מהקליינטים. מישהו יכול להסביר לי, אפילו תאורטית, את ההתכנות הזו ?

ארז וחני יודעים להסביר, הם יכולים גם להסביר לך על הסיבות להבדלים בכבלים שמוליכים דיגיטל שלא לדבר על הדרמה שיכול לחולל פיוז אודיופילי.....תנו לנו (האודיופילים הסקפטיים) בראש עם גבולות המדע הטהור כשזה מגיע לאודיופיליה.

נערך בפעם אחרונה על-ידי roberts בתאריך שבת 21/12/2019 19:48, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009

#44  נשלח: שבת 21/12/2019 19:45

רועי51 כתב:

ציטוט:
...

לא תקבל הסבר המניח את הדעת.

יתרה מזו, חברת חשמל מאפשרת סטייה ברמות המתח של עד 10% (לינק למטה). המחשבה שמוליכות של חומר אחר תהיה מורגשת כנגד סטייה בסדר גודל כזה (שאגב, כל מגבר ביתי נורמלי אוכל בלי להתלונן) - היא מופרכת. זה הכל בראש.

ראה עלון "איכות אספקת החשמל" (קובץ PDF) מאתר חברת החשמל:

https://www.iec.co.il/ElectricityProfessionals/Doc...

נערך בפעם אחרונה על-ידי DigiSUN בתאריך שבת 21/12/2019 19:47, נערך בסך הכל 2 פעמים
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2019

#45  נשלח: שבת 21/12/2019 19:45

ארז_וחני כתב:

ציטוט:
...

·

כאשר רכשתי את אחד המגברים קיבלתי מהמוכר הנחמד גם את כבל הרמקולים שהוא השתמש בו.
זה היה כבל עשוי כסף.
כאשר חיברתי אותו במקום הכבל נחושת שהיה אצלי בשימוש הבחנתי בשינוי אבל לרעה....
הוצאתי אותו מהסטאפ ושכחתי ממנו.
לאחר מספר שנים, כאשר החלפתי את הרמקולים, עשיתי ניסיון חוזר והפעם הכבל הזה נתן בראש לכבל נחושת שהיה לי .
לפעמים שינוי של רכיב אחד בסטאפ משנה את ההשפעה של רכיב אחר.
ארז

·

אני מניח שמקור לבעיה היא בחוסר ההבנה הטכני, מה שנותן יותר דגש על תחושות סוביקטיביות ורגשות, ואפקט פסיכולוגי. אילו ההית מבין שההבדל בין כסף לנחושת בתור מוליכים, זה התנגדות נמוכה בכ 7% בכסף לעומת נחושת, וגם ההית מבין מבחינת הנחתה עבור כבל רמקול שמעביר זרם גבוה למרחק קצר יחסית, אין כל השפעה מורגשת או אף נמדדת, ויותר מזה, אילו גם ההית מבין שגם אם למוליך יש התנגדות, אין לזה שום השפעה על גוון הצליל או איכותו, שכן בתוך כל קדם מגבר יש פוטנצימטר שלמעשה מבקר עוצמה עי הוספת התנגדות, אם ההית מודע לכל אלו, תאמין לי שלא ההית מרגיש שוב הבדל בין שני הכבלים, לטובה או לרעה... הכל עניין פיסולוגי ולא יותר.
(1) הבעות תודה: Chernobog
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > כבלים ואביזרים עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  | ... |  22  |  23  |  24  |  הבא 

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht