קורא אתכם לסדר!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

Catskinner כתב:@HaJ-B
·ומה גרם לך לחשוב שהסלון שלי לא התחיל כמו סלון ישראלי טיפוסי?
...
·התמונה... אבל עכשיו אני מבין שעשית שינויים. בנית? הרסת?

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

אני לגמרי מסכים עם ערן . כל אחד יעשה ויתגורר בביתו איך שנוח ומתאים לו זה ברור.
לכל אחד יש שיקולים שונים ומשונים ומאתיים סיבות למה לעצב ככה או אחרת.
אני באופן אישי לא הייתי יכול לחיות יום אחד ! בסידור כמו של קלוד החבר היקר מבלי לפגוע.
מעדיף לשמוע עם אוזניות או רמקול בלוטוס מעאפן ולא לחיות עם מכשולים בחלל שלי.. אבל שוב..
סדר עדיפויות אמרנו ?!
רמקולים באמצע הסלון .. שולחן קפה בפינות . ואיפה בדיוק אתקע את המסך?
איפה אחביא את הכבילה ?!
חדר מגורים זה לא רק סאונד ידידי !
לי באופן אישי יש שם חיווט של ראוטרים, סוויצים , כל התקשורת של הבית אצלי בסלון.
ואני מניח שאצל לא מעט אנשים.. על איזה קבעון בדיוק אתה מדבר.
אם וכאשר יהיה לי את הממון והאפשרות בעתיד להקדיש חדר ייעודי לק"ב ומוזיקה.. סבבבה.
מבטיח לך שמזנון ושולחן קפה לא יהיו שם.

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

* קנה רמקולים של Bose ותסגור עניין... :) מפזרים את הצליל בכל החדר, לא משנה איפה הם ממוקמים. זו בדיוק בעיה מהסוג שהם באים לפתור.

* בהומור, למי שלא מבין.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

Catskinner כתב:@HaJ-B
·אוה, עכשיו שאתה שואל שאלה ספציפית ולכן גם תקבל תשובה כזו.

יש לתשובה שלי שני חלקים: המהיר והנכון. החלק המהיר הוא כלל אצבע האומר לפחות 60 ס"מ בין רמקול לקיר או רהיט. למה זה רק כלל אצבע? כי זה תלוי ברמקול, איפה נמצא ה Port שלו (אם בכלל) ובמבנה התיבה. יש כמובן גם יוצאים מהכלל כמו ה Klipsch Cornwall שתוכנן מראש להצבה בפינות וצמוד לקירות - אבל העיצוב שלו קצת קשה לעיכול למי שלא זוכר איך נראו רמקולים בשנות ה 70 והמחיר שלו בכלל יגרום צרבת לרוב האנשים.

החלק הנכון הוא לעבוד עם החדר ופה אני מציע את השיטה של Sumiko או זו של Bob Robin שלמעשה פיתח את השיטה הזו הלאה. הוא מתאר אותה בקצרה במהלך המפגש של Rocky Mountain Audio Fest של שנת 2014. זה רחוק מלהיות סוד צבאי וקל להבין מה הוא עושה ולמה. היתרון: תוצאות מובטחות. החסרון: תהליך ארוך ומתיש, התוצאה הסופית עלולה להפתיע ולא להיות יישימה, אבל מה - לומדים המון על היכולות של הרמקולים והסינרגיה שלהם עם החדר.

...
·

הבן האדם ההזוי הזה תוען שלאחר טיפול שלו שרק מחשב מיקום אופטימאלי לרמקולים, לא משנה היכן המאזין יושב, הוא ישמע את הזמן ממרכז הבמה גם משני רמקולים... זה כבר גרם לי להסיק שמדובר בנוכל. המוח האנושי לא מאפשר דבר כזה! ברגע שאנו נמצאים קרוב למקור אודיו אחד, הוא יהיה יותר חזק והצליל ממנו יגיע אלינו מוקדם יותר מאשר המקור המרוחק. במקרה זה זוג רמקולים שמנגנים צליל מונו. המוח מתרגם את זה למיקום ואנו נשמע את הצליל כאילו מגיע מכיוון הרמקול הקרוב אלינו. לא ניתן לקבל אפקט פאנטום סנטר ללא סנטר אם לא יושבים במרכז. גם התיאורים הציוריים שלו מאד הזויים. "הפה של הזמרת בגודל החדר"... כנראה מי ששילם לו אלפי דולרים, מן הסתם ישכנע את עצמו שיש שיפור, בדיוק כמו אפקט כבל הקומקום באלף דולר...

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #50 

LiorShap כתב:אני לגמרי מסכים עם ערן . כל אחד יעשה ויתגורר בביתו איך שנוח ומתאים לו זה ברור.
לכל אחד יש שיקולים שונים ומשונים ומאתיים סיבות למה לעצב ככה או אחרת.
אני באופן אישי לא הייתי יכול לחיות יום אחד ! בסידור כמו של קלוד החבר היקר מבלי לפגוע.
מעדיף לשמוע עם אוזניות או רמקול בלוטוס מעאפן ולא לחיות עם מכשולים בחלל שלי.. אבל שוב..
סדר עדיפויות אמרנו ?!
רמקולים באמצע הסלון .. שולחן קפה בפינות . ואיפה בדיוק אתקע את המסך?
איפה אחביא את הכבילה ?!
חדר מגורים זה לא רק סאונד ידידי !
לי באופן אישי יש שם חיווט של ראוטרים, סוויצים , כל התקשורת של הבית אצלי בסלון.
ואני מניח שאצל לא מעט אנשים.. על איזה קבעון בדיוק אתה מדבר.
אם וכאשר יהיה לי את הממון והאפשרות בעתיד להקדיש חדר ייעודי לק"ב ומוזיקה.. סבבבה.
מבטיח לך שמזנון ושולחן קפה לא יהיו שם.
...
·נשמע שלי ולך (ובערך לרוב האוכלוסיה בעולם) ישנה את אותה הבעיה - כבילה, מכשירים (במקרה שלך תקשורת, בשלי קונסולות וסטרימרים) ושאר ירקות. האם לשיטתך אי אפשר לאזן בין הצורך להפיק את המירב מהמערכת לבין הצורך הנוחיותי? לאו דווקא 50-50. אולי אפשר להתפשר על כמה מאפיינים שיתרמו לאיכות הצליל על חשבון משהו אחר ("הקרבה" בעגה המקצועית...)?
עם כל הצער שבדבר, אני נוטה להסכים איתך (ולא בגלל שזה אתה), אלא בגלל שהחזרת אותי לכדוה"א. אין לי אפשרות לייעד חדר לק"ב, ועלי לשלב בין סלון לאחד כזה. אשתדל לשלב בין איכות לנוחות, אבל זה יהיה חייב לקרות בעזרתכם.
אני חושב שאתחיל בוילונות אקוסטיים. האם אוכל לקבל המלצות לחנויות מתמחות באיזור חיפה והקריות, אם יש כאלה?
וחוזר לאחת השאלות הראשונות ששאלתי וטרם קיבלתי עליה מענה - האם כדאי לכוון בעתיד לתוספת רמקולים צדדיים/אטמוס? אם כן, איך אפתור את בעיית התליה של רמקול צדדי ימני בהיעדר קיר? האם ישנו מתלה ייעודי שמתחבר מהתקרה? או שיהיה עלי לייצר אחד כזה בכוחות עצמי?

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

א. תמיד ניתן לשפר את הקיים. ולא מעט .
וילון רציני, שטיח עבה, שלא לדבר על לוכדי באס..
עציצים וכו'. אגב, ריהוט גם יכול לתרום לא מעט לטובה.
חלל ריקני ומהדהד ישמע בהתאם. צווחות וסאונד רזה.

ב. מערכת כיול , רמקולים נכונים לחלל. דגש על לא
גדולים מדי שדופקים באס בלי הכרה.
רצוי רצפתי קטן או מדפי בריא.
וגולת הכותרת - סאב איכותי ככל הניתן.לעתים זוג עדיף..
לא מחייב,צריך לבדוק.

בהצלחה.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

חג'בי - אין שום בעיה בזה שתתלה את הטלוויזיה על הקיר, תבנה מזנון יחסית צר (כפי שהצעתי לך, לא צריך יותר) וכל הציוד ייכנס לך בו.
על זה תוסיף רצפתיים שרחוקים נגיד בין 30-50 ס"מ מהקיר האחורי - אין עם זה בעיה עיצובית. גם הרוחב של המזנון יאפשר מספיק מרחב בינהם לרוחב.

תרגיש חופשי למקם רמקולים מאחורי הספה (מה שכרגע מופיע ספת גן לדעתי) ואם אתה רוצה רמקולים מהתקרה (לאטמוס או לסראונד), אז אתה יכול סטליטים מתכוונים או את אלה של SVS שגם מגיעים עם המתלה הייעודי שמאפשר הצבה וורסטילית בכל הכיוונים (דגם Elevation).

ווילונות בצד של החלון, עוד קצת תמונות בקיר מימינה לספיגה, שטיח וכו'.
תתחיל לתכנן - זה כבר יזרום לך תוך כדי.

אתה יכול ממש עכשיו בלי לעשות כלום להזיז קדימה את הרצפתיים שלך ולראות איך זה בא לך בעין.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

@Gad007
·אני כבר שמעתי את הדעה שלך בפעם קודמת והזמן שחלף לא גרם לי להסכים איתה. מותר לך לחשוב שהוא נוכל, מותר לך גם להתעלם מכך שכתבתי שזה מתבסס על השיטה של Sumiko. רק שלדעתי לכתוב בדרך שכתבת מבלי לטעון שניסית ושזה לא עבד ושגילית שבניגוד לנאמר התגלו התופעות האלו או שזה לא פתר כלל בעיה כזו או אחרת לא יוצר טיעון משכנע.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

@LiorShap
·בתכלס היום יש לי הרבה פחות מכשולים במרחב המחיה ממה שהיה לי מקודם. זכותך להאמין אחרת וכפי שכתבתי במשפט הפתיחה בהודעה הארוכה, אני מודע לחלוטין שאני יוצר פה תרעומת.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

@HaJ-B

המון קשקושים פה על טעמים שונים..אי אפשר לשכנע אנשים להבין טעם אחר, סתם מיותר, על טעם וריח...
בשורה התחתונה - יש לך סלון די אידאלי לסט-אפ תקין:
קיר מלפנים, ארוך מספיק לייצר במה קדמית עם מרחב ופיזור סאונד מצד לצד
קיר אחורי, גם ארוך מספיק לייצר במה אחורית עם פיזור נכון
את הסאב אתה יכול למקם מאחור עם כבל ארוך מוסתר היטב או עם פתרון אלחוטי.
וילון?
בהחלט - אבל לא צריך אקוסטי או כזה שמרוך עליו שמן נחשים
אלא וילון כפול (מסילה כפולה) , כאשר החלק הקרוב לחלון הוא "אטום", והחלק הרחוק מהחלון הוא הצד העדין והמואר.
בכל חנות שמוכרת וילונות יבינו בדיוק למה אתה מתכוון כשתאמר וילון אטום משולב עם מואר, והמחיר לסלון כשלך יעמוד על כמה מאות שקלים-לאלף וקצת יחד עם התקנה של איש המקצוע.
שטיח זול מאיקאה גם יוסיף לך לחלל.
אתה בדרך הנכונה בסה"כ, ויהיה לך סאונד מעולה, החלל שלי דומה מאוד לשלך ואני נהנה מכל רגע, עם רמקולים שלא מתקרבים ברמתם לשלך.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #56 

@gal-cohen
·רק אידיאלי?
זה סלון פצצה שעם טיפול אקוסטי נכון, יכול להישמע בדיוק כמו בחדר הדגמה.
ההשקעה, כמו שכתבת, בכלל לא גבוהה והתמורה לאגרה, היא כמעט כמו החלפת כל המערכת.
למרות זאת, עדיף להשקיע עוד כמה שקלים ולרכוש וילון אקוסטי, ולא מסתם בד מנחלת בנימין. בזה אין חרטוטים. מניסיון.

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #57 

gal-cohen ו-Nir547 - מודה לשניכם. האם כל חנות וילונות מוכרת גם וילונות אקוסטיות? ומה ההפרש במחירים?
מה אם אבחר לוותר על שטיח? עד כמה הוא בכלל ישפר את האקוסטיקה בחדר?
gal-cohen אני לא חושב שדרוש יותר מדי להתקרב לרמקולים כמו שלי, ואפילו לעבור אותם בקלות. אני רואה אותם אפילו פחות מבסיסיים. אגב, הממברנה של אחד נקרעה קצת, והוא מזמזם בטונים מסויימים. האם ניתן לסדר, ואפילו באופן זמני?

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #58 

@HaJ-B
שטיח חשוב.
כמו שזה נראה אצלך, יש לך החזרים מהקירות, מהרצפה, מהתקרה והכי גרוע, מהחלונות.
אני הייתי משקיע קצת יותר, כי השיפור שתקבל, בטל בשישים לעומת החלפת רסיבר או כבל חשמל :-)

תראה את הגרפים כאן -

https://www.acoustrix.com/blank

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #59 

Nir547 כתב:@HaJ-B
שטיח חשוב.
כמו שזה נראה אצלך, יש לך החזרים מהקירות, מהרצפה, מהתקרה והכי גרוע, מהחלונות.
אני הייתי משקיע קצת יותר, כי השיפור שתקבל, בטל בשישים לעומת החלפת רסיבר או כבל חשמל :-)

תראה את הגרפים כאן -

https://www.acoustrix.com/blank
...
·הצגת גרף שמדבר על וילונות. בהנחה שאשתמש בוילונות, עד כמה יוסיף גם השטיח במניעת החזר?
יש לי בעיה עם שטיחים. התפיסה שלי שהם רגישים וקולטים לכלוך באופן מואץ ודורשים תחזוקה מתישה.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #60 

@HaJ-B
·לדעתי, שטיח זה חשוב.
תחזוקה מתישה?
פעם בשבועיים-שלושה עוברים עם שואב, גג 10 דקות עבודה.
תמחא כף אחרי שתתקין את הוילונות, ותשמע אם יש הדהוד. אם כן, תנסה להוסיף שטיח.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”