מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שאלה בקשר לשרת SMTP

עמוד 1 מתוך 2
עבור לעמוד  1  |  2  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 331

#1  נשלח: ב' 04/05/2020 2:03
שאלה בקשר לשרת SMTP

שלום לכולם, כמה שאלות בקשר לנושא.

1. האם כל אפליקציות האימייל של אנשים מתוכנתות אוטומטית כשאתה רושם את כתובת האימייל להעברת מידע לפורט 25 בצד של השרת?

כלומר בעצם אני לא יכול לפתוח שרת smtp ביתי או עסקי אלא אם אני מבקש מהספק לפתוח לי ספציפית את פורט 25 בתשלום כנראה? כי הבנתי שהספקיות חוסמות את הפורט הזה.

2. ועוד שאלה,
אם התשובה לשאלה הראשונה היא חיובית ואני חייב לפתוח שרת כזה על פורט אחר, האם אני יכול לפתוח שרת smtp ביתי וכאני מוסר לאנשים את כתובת האימייל שלי אני אומר להם בסוף להוסיף נקודותיים ואז את מספר הפורט שלי?

3. בכלל לא מובן לי כל הקטע הזה של אימייל. הרי נגיד חברה פותחת שרת smtp היא הרי חייבת בנוסף לכל גם שהדומיין שלה יהיה מוכר בdns לא? אז אם נגיד הוא מוכר בdns של ספקית מסויימת, אדם שעובד במחשב עם dns 8.8.8.8 לא יוכל לשלוח לו אימייל כי הdns של גוגל לא מכיר את הדומיין של העסק שלו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MrYair
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Oct 25, 2011
הבעות תודה: 290
מספר הודעות: 3239

#2  נשלח: ב' 04/05/2020 7:07

נתחיל בזה שפורטים 25 110 אלה פורטים של POP3 משלא משתמשים היום
באף מקום למעט ספקיות אינטרנט שנותנות אימייל שלהם ללקוחוות בחיבור POP3 פשוט.

דבר שני כדי להרים שרת מייל פיזי אף אחד לא מתעסק אם זה יותר אפילו לא אם exchange
מאחר והזמן משאבים וכסף לא שווים את ההתעסקות אם שרת מייל מקומי,היום כולם עובדים
אם שירות בענן כמו אופיס 365, gsuite,

אם אתה מקים שרת לצורך למידה אז קח בחשבון שזה לא פשוט מהסיבה הפשוטה היא שגם
אחרי שאתה תרים שרת כזה אתה תצטך לאמת אותו כי שרת חוקי שלא מפיץ דואר ספאם
משמע הדומיין שלך אהיה חייב להיות מאומת אחרת כל דואר שתשלח לאנשים אוטומטית יחסם
על ידי שרתי דואר כמו גוגל וכ''ו,אתה חייב מין הסתם איפי קבוע ודומיין ולהגדיר רשומת MX

הבעיה היא שספקיות אינטרנט נותנות hostname משלהם לכל כתובת איפי שלהן
לדוגמה אצלי יש איפי קבוע שמתחיל ב 212 ועל האיפי הזה מוגדר hostname שמתחיל ב dsl-212 בלה בלה
עכשיו איפה הבעיה? שהשרת דואר לא יודע לאיזה hostname ללכת לזה שאתה הגדרת או לזה שיש על האיפי.

אני הקמתי שרת דואר IMAP מוצפן בלינוקס אם תיבות ממשק ניהול והכל אבל רק בגלל הקטע הזה אם ההוסניים של סלקום
לא יכולתי לאמת את הדומיין שלי כי שרת דואר תקין ולא ספאם הכוונה שלא יסומן אוטומטית כי בלאק ליסט.

אם אתה צריך שרת SMTP לצורך של שליחת נתונים כל כמה זמן תפתח פשוט חשבון ג'ימייל רגיל תגדיר את ה שרת
SMTP של גוגל וזהו.
(1) הבעות תודה: Dor1992
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#3  נשלח: ב' 04/05/2020 7:28

MrYair כתב:
נתחיל בזה שפורטים 25 110 אלה פורטים של POP3 משלא משתמשים היום
באף מקום למעט ספקיות אינטרנט שנותנות אימייל שלהם ללקוחוות בחיבור POP3 פשוט.

דבר שני כדי להרים שרת מייל פיזי אף אחד לא מתעסק אם זה יותר אפילו לא אם exchange
מאחר והזמן משאבים וכסף לא שווים את ההתעסקות אם שרת מייל מקומי,היום כולם עובדים
אם שירות בענן כמו אופיס 365, gsuite,

אם אתה מקים שרת לצורך למידה אז קח בחשבון שזה לא פשוט מהסיבה הפשוטה היא שגם
אחרי שאתה תרים שרת כזה אתה תצטך לאמת אותו כי שרת חוקי שלא מפיץ דואר ספאם
משמע הדומיין שלך אהיה חייב להיות מאומת אחרת כל דואר שתשלח לאנשים אוטומטית יחסם
על ידי שרתי דואר כמו גוגל וכ''ו,אתה חייב מין הסתם איפי קבוע ודומיין ולהגדיר רשומת MX

הבעיה היא שספקיות אינטרנט נותנות hostname משלהם לכל כתובת איפי שלהן
לדוגמה אצלי יש איפי קבוע שמתחיל ב 212 ועל האיפי הזה מוגדר hostname שמתחיל ב dsl-212 בלה בלה
עכשיו איפה הבעיה? שהשרת דואר לא יודע לאיזה hostname ללכת לזה שאתה הגדרת או לזה שיש על האיפי.

אני הקמתי שרת דואר IMAP מוצפן בלינוקס אם תיבות ממשק ניהול והכל אבל רק בגלל הקטע הזה אם ההוסניים של סלקום
לא יכולתי לאמת את הדומיין שלי כי שרת דואר תקין ולא ספאם הכוונה שלא יסומן אוטומטית כי בלאק ליסט.

אם אתה צריך שרת SMTP לצורך של שליחת נתונים כל כמה זמן תפתח פשוט חשבון ג'ימייל רגיל תגדיר את ה שרת
SMTP של גוגל וזהו.

·

שניה תן לי רגע להבין
אז על איזה פורט יושב למשל השרת של גימייל אי שם בחוות שרתים של גוגל אם אתה אומר שלא משמשים כבר בפורט 25 לשירותי אימייל.

לגבי השרת שהקמת, איפה רשמת את הדומיין שלו? למה שזה יהיה ספאם?
למיטב הבנתי אני חייב להגדיר דומיין בחברת dns לא? כי אחרת אף ספק אינטרנט לא יכיר את הדומיין שלי בשרת dns שלו אם אעשה לעצמי דומיין משלי עם שרת dns פרטי על המחשב.

ולגבי השאלה שלי אני תוהה אם אני יכול בעצם להריץ על המחשב שלי שרת smtp שיודע לפענח אימייל שמגיע אליו בצורה מוצפנת ולשים אותו בפורט 120 למשל. ואז כשאני מוסר לאנשים את הכתובת אימייל אני בעצם מוסר להם את האייפי שלי והפורט ככה: xx.xxx.xx.xx:120.

משהו עדיין מוזר לי בכל מה שרשמתי. כי בעצם אם אני עושה כזה דבר אני משתמש באייפי הציבורי שלי גם כשרת smtp וגם כקליינט smtp. ואז תהיה התנגשות.

תקן אותי איפה שאני טועה.
אגב כל מה שאני עושה זה לצורך למידה חח אני לא באמת צריך שרת אימייל אצלי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005
הבעות תודה: 493
מספר הודעות: 3969

#4  נשלח: ב' 04/05/2020 11:31
Re: שאלה בקשר לשרת SMTP

Dor1992 כתב:
שלום לכולם, כמה שאלות בקשר לנושא.

1. האם כל אפליקציות האימייל של אנשים מתוכנתות אוטומטית כשאתה רושם את כתובת האימייל להעברת מידע לפורט 25 בצד של השרת?

כלומר בעצם אני לא יכול לפתוח שרת smtp ביתי או עסקי אלא אם אני מבקש מהספק לפתוח לי ספציפית את פורט 25 בתשלום כנראה? כי הבנתי שהספקיות חוסמות את הפורט הזה.

2. ועוד שאלה,
אם התשובה לשאלה הראשונה היא חיובית ואני חייב לפתוח שרת כזה על פורט אחר, האם אני יכול לפתוח שרת smtp ביתי וכאני מוסר לאנשים את כתובת האימייל שלי אני אומר להם בסוף להוסיף נקודותיים ואז את מספר הפורט שלי?

3. בכלל לא מובן לי כל הקטע הזה של אימייל. הרי נגיד חברה פותחת שרת smtp היא הרי חייבת בנוסף לכל גם שהדומיין שלה יהיה מוכר בdns לא? אז אם נגיד הוא מוכר בdns של ספקית מסויימת, אדם שעובד במחשב עם dns 8.8.8.8 לא יוכל לשלוח לו אימייל כי הdns של גוגל לא מכיר את הדומיין של העסק שלו.

היי,
כעיקרון התשובה לשאלה שלך היא האם מדובר בשרת SMTP יוצא, כלומר השרת שאליו תוכנת המייל מתחברת כדי לשלוח מיילים שאתה כותב, או שרת SMTP נכנס, שהוא שרת שמשוייך לדומיין שבבעלותך ומקבל את כל המיילים הנשלחים לכתובות באותו דומיין. אציין שכעיקרון אפשר להשתמש גם באותו שרת לשני התפקידים.
במקרה של שרת SMTP יוצא אין בעיה לשים אותו על כל פורט שתבחר, כי ברוב תוכנות המייל הנפוצות (Outlook, Thunderbird וכו') יש אפשרות לקנפג את הפורט של שרת ה-SMTP. במקרה של שרת SMTP נכנס (או בתפקיד כפול של גם יוצא וגם נכנס) הפורט חייב להיות 25, מכיוון שכתובת שרת המייל הנכנס מופיעה ברשומה מיוחדת ב-DNS של הדומיין הרלוונטי (רשומת MX), שאינה מאפשרת ציון של הפורט של השרת אלא רק של הכתובת שלו (ובהיעדר אפשרות לציין פורט אחר כל מערכת המייל משתמשת בפורט 25).

לגבי החסימות של ספקי אינטרנט - אכן ספקי אינטרנט מסויימים (לא כולם) חוסמים את פורט 25 נכנס אבל הסיבה היא לא כלכלית אלא ענייני אבטחת מידע, ואני אסביר. בגדול כמו שאמרתי התפקיד של שרת SMTP מחולק באופן לוגי לשרת יוצא ושרת נכנס. שרת יוצא, מבחינת אבטחת מידע, אמור להיות מסוגל להעביר מייל לכל דומיין אבל רק כאשר השולח מתחבר מכתובות IP מסויימות (לדוגמה, שרתי ה-SMTP היוצאים של ספקי האינטרנט מקבלים מיילים רק מכתובות IP של הלקוחות שלהם) או לחילופין אחרי הזדהות עם משתמש וסיסמה (לדוגמה, שרת ה-SMTP היוצא של ג'ימייל). שרת SMTP נכנס מאפשר קבלה של מיילים מכל העולם אבל רק מיילים שמיועדים לכתובות בדומיין שהוא אחראי עליו (לדוגמה, שרת ה-SMTP הנכנס של ג'ימייל יקבל רק מיילים שמיועדים לכתובות ב-gmail.com).
אז אחרי שהבנו את זה - בעבר (ובמידה מסויימת גם היום) היתה תופעה גדולה של Malware שמתקינים על המחשבים המותקפים שרתי SMTP מסוג Open Relay - כלומר שאין להם שום אבטחה, ומקבלים מיילים מכל העולם ומעבירים אותם לכל העולם. שרתים מהסוג הזה הם אוצר עבור שולחי ספאם (יש מדינות שאלה ממש ארגוני פשע גדולים לכל דבר), שלא בוחלים באמצעים כדי למצוא אותם ובהיעדר Open Relays זמינים גם "לייצר" אותם ע"י תקיפת מחשבים אקראיים והתקנת שרתים כאלה עליהם.
מחשב שמותקן עליו Open Relay הוא כאב ראש עצום עבור ספק האינטרנט - גם כי זה סותם את רוחב הפס (אפילו על חיבור אינטרנט ביתי שרת כזה ישמש לשליחת מליוני הודעות ספאם ביום) וחמור מכך - מסמן את הספק כספק אינטרנט "בעייתי" (שנשלחות ממנו הרבה הודעות ספאם) ע"י ספקים אחרים (לרוב בינלאומיים) ויכול במקרים קיצוניים להביא אפילו לחסימת האפשרות לקבלת מיילים מאותו ספק, מה שיכול לפגוע בלקוחות הלגיטימיים.
הספקים שחוסמים את פורט 25 נכנס עושים את זה כדי להילחם בתופעה הזאת - כדי שגם אם מחשב של לקוח נפרץ והותקן עליו שרת Open Relay, התוקף לא יוכל להתחבר אליו ולשלוח ספאם בעקבות חסימת הפורט. מכיוון שזאת הסיבה לחסימה, ההערכה שלי היא שהם לא יסכימו לפתוח את הפורט, גם לא אם תסכים לשלם - כי הם לא מוכנים לקחת את הסיכון שאולי לא תקנפג נכון את השרת והוא ישמש לשליחת ספאם (וגם כי יכול להיות שאין להם יכולת לשלוט בחסימה של הפורט ברמת הלקוח הבודד).
הדרך הכי טובה לקבל מיילים עבור דומיין שבבעלותך היא ע"י Cloud service כזה או אחר. זה גם מבטיח לך Uptime מקסימלי, כי אם שרת ה-SMTP הנכנס הוא על מחשב שלך זה אומר שכשהמחשב כבוי או מנותק לא ניתן לשלוח אליך מיילים בכלל.
(1) הבעות תודה: Dor1992
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#5  נשלח: ב' 04/05/2020 12:08

NegativeIQ
·

תודה רבה על ההשקעה.

1. אני פשוט לא מבין שני דברים. אם אני עכשיו מקים שרת http או smtp ויש לי דומיין שקניתי, איך הדומיין הזה מעודכן בכל שרתי הdns בעולם? הרי יש מאות אלפי שרתי dns בעולם.

2. דבר שני הוא מה שלא מובן לי זה ההתנגשו שיכולה להיווצר
נניח שפתחתי שרת יוצא ושרת נכנס. שניהם עם כתוב האייפי הציבורית שלי הרי. ואני משתמש הרי בכתובת האייפי הציבורית שלי גם כלקוח של השרתים האלה כי אני הרי שולח ומקבל דרכם אימייל. אז הגיוני שיהיה על עם אותו אייפי גם שרת וגם לקוח של אותו השרת בדיוק?

3. לגבי מה שאמרת עם פורט נכנס ופורט יוצא. לא ידעתי שצריך פורט נכנס בשביל לקבל מידע בכללי (לא מדבר כרגע על smtp). נגיד אם אני מקבל מידע משרת http אני צריך כלקוח שפורט 80 נכנס יהיה פתוח אצלי? הרי הוא סגור אצלי תמיד.. או שכאילו הקטע של פורט יוצא ופורט נכנס זה רק בsmtp או p2p וכאלה?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#6  נשלח: ב' 04/05/2020 12:36

NegativeIQ
·

אוקיי נראה לי שהבנתי את התשוסה לשאלה מס' 3 שלי.
כל הפורטים שאני פותח בראוטר שלי הם בעצם פורטים נכנסים בלבד. כדי לשלוח מידע על פורט מסויים לא צריך לפתוח פורט בעצם. נכון?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005

#7  נשלח: ב' 04/05/2020 13:49

Dor1992 כתב:
@NegativeIQ
·

תודה רבה על ההשקעה.

1. אני פשוט לא מבין שני דברים. אם אני עכשיו מקים שרת http או smtp ויש לי דומיין שקניתי, איך הדומיין הזה מעודכן בכל שרתי הdns בעולם? הרי יש מאות אלפי שרתי dns בעולם.

2. דבר שני הוא מה שלא מובן לי זה ההתנגשו שיכולה להיווצר
נניח שפתחתי שרת יוצא ושרת נכנס. שניהם עם כתוב האייפי הציבורית שלי הרי. ואני משתמש הרי בכתובת האייפי הציבורית שלי גם כלקוח של השרתים האלה כי אני הרי שולח ומקבל דרכם אימייל. אז הגיוני שיהיה על עם אותו אייפי גם שרת וגם לקוח של אותו השרת בדיוק?

3. לגבי מה שאמרת עם פורט נכנס ופורט יוצא. לא ידעתי שצריך פורט נכנס בשביל לקבל מידע בכללי (לא מדבר כרגע על smtp). נגיד אם אני מקבל מידע משרת http אני צריך כלקוח שפורט 80 נכנס יהיה פתוח אצלי? הרי הוא סגור אצלי תמיד.. או שכאילו הקטע של פורט יוצא ופורט נכנס זה רק בsmtp או p2p וכאלה?

לכל דומיין צריך שיהיה שרת DNS אחד או יותר שאחראי עליו. רוב החברות לרישום שמות DNS נותנות לך שירות לניהול הדומיין שלך בענן אבל לכאורה אתה יכול להריץ את שרת ה-DNS גם על מחשב שלך. כשמישהו בעולם ינסה לפנות לכתובת בדומיין שלך אז הוא כנראה ישתמש בשרת DNS ציבורי כלשהו (לרוב זה יהיה שרת של ספק האינטרנט שלו או של שירות ציבורי כמו 8.8.8.8 של גוגל), שהוא בתורו יחפש במערכת ה-DNS העולמית ובסוף יגיע לאותו שרת DNS שלך שהגדרת בתור השרת שאחראי על הדומיין שלך, והתשובה תגיע ממנו. השרת הציבורי שהגולש העביר דרכו את הפניה לרוב יכניס את התשובה ל-cache לזמן מסויים כדי שהוא לא יצטרך לפנות לשרת שלך שוב ושוב אם יבקשו את אותו דומיין כמה פעמים תוך זמן קצר.
לגבי שאלה 2 - אין בעיה להתקין גם client וגם server על אותו מחשב.
לגבי שאלה 3 - אתה חייב פורט 25 פתוח כדי לקבל מיילים לדומיין שלך כי SMTP עובד בדחיפה - ה-Client שולח את ההודעה לשרת ה-SMTP היוצא שלו, ששולח אותה הלאה לשרת ה-SMTP הנכנס של המקבל, כלומר יש לך בשלב הזה שרת SMTP אחד שמעביר הלאה את ההודעה לשרת SMTP אחר, והכיוון של החיבור בין השרתים הוא בכיוון שליחת ההודעה, לכן אם אתה רוצה אפשרות לקבל הודעות לדומיין שלך, אתה חייב שיהיה לו שרת SMTP עם פורט 25 פתוח מבחוץ. זה בשונה מ-HTTP לדוגמה, שבו הפרוטוקול עובד במשיכה (קרי, ה-Client שולח לשרת בקשה והשרת שולח את התשובה באותו חיבור), ולכן הוא לא דורש שיהיה לך פורט 80 פתוח על המחשב שלך.
שוב, כדי להימנע מהבלגן של הרצת SMTP על המחשב שלך מומלץ בחום להשתמש באיזשהו שירות ענן (גוגל ומייקרוסופט הן שחקניות גדולות בתחום) שיקבלו מיילים ב-SMTP עבור הדומיין שלך ויאכסנו אותו על השרתים שלהן ותוכל למשוך מהן את המיילים דרך פרוטוקולים שמיועדים למשיכת מיילים, כמו IMAP4 או POP3, או לחילופין דרך ממשק Web.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#8  נשלח: ב' 04/05/2020 14:05

NegativeIQ
·

אוקיי תודה.

לגבי מה שאמרת עם חיפוש בשרתי dns עד שהוא מגיע למחשב שלי.
איך פותרים פה את הבעיה שאני עושה לעצמי שרת dns במחשב, נותן לשרת הזה את האייפי שלי ואת הדומיין gmail ו-mx של com.

ככה בעצם אני יכול לעשות לעצמי יוזר קצר וקולע ולהשתמש בדומיין ג'ימייל. איך נפתרת ההתנגשות הזאת?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Batnun
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005

הבעות תודה: 344
מספר הודעות: 2887

#9  נשלח: ב' 04/05/2020 14:11

NegativeIQ כתב:
אתה חייב פורט 25 פתוח כדי לקבל מיילים לדומיין שלך כי SMTP עובד בדחיפה - ה-Client שולח את ההודעה לשרת ה-SMTP היוצא שלו, ששולח אותה הלאה לשרת ה-SMTP הנכנס של המקבל, כלומר יש לך בשלב הזה שרת SMTP אחד שמעביר הלאה את ההודעה לשרת SMTP אחר, והכיוון של החיבור בין השרתים הוא בכיוון שליחת ההודעה, לכן אם אתה רוצה אפשרות לקבל הודעות לדומיין שלך, אתה חייב שיהיה לו שרת SMTP עם פורט 25 פתוח מבחוץ. זה בשונה מ-HTTP לדוגמה, שבו הפרוטוקול עובד במשיכה (קרי, ה-Client שולח לשרת בקשה והשרת שולח את התשובה באותו חיבור), ולכן הוא לא דורש שיהיה לך פורט 80 פתוח על המחשב שלך.

ליתר דיוק, זה לא קשור לפרוטוקול אלא להפרדה בין תפקידי קליינט / שרת. השרת צריך שיהיה פורט פתוח אליו מבחוץ (מהאינטרנט) לכיוון פנימה, בין אם זה שרת SMTP (פורט 25), או שרת HTTP (פורט 80/443). הקליינט רק צריך שהפורט יהיה פתוח מבפנים (מהרשת הפנימית) לכיוון החוצה (אם השרת בחוץ, כמובן). שני הפרוטוקולים האלה עובדים ב-TCP, שזה אומר שהקליינט יוצר את הקשר הראשוני והשרת עונה לו.

Batnun

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Batnun
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005

#10  נשלח: ב' 04/05/2020 14:13

Dor1992 כתב:
@NegativeIQ
·

אוקיי תודה.

איך פותרים פה את הבעיה שאני עושה לעצמי שרת dns במחשב, נותן לשרת הזה את האייפי שלי ואת הדומיין gmail ו-mx של com.

ככה בעצם אני יכול לעשות לעצמי יוזר קצר וקולע ולהשתמש בדומיין ג'ימייל. איך נפתרת ההתנגשות הזאת?

למיטב ידיעתי אתה לא בעל הדומיין gmail.com, אז שינויים ברמת DNS יהיו מוגבלים לרשת המקומית ולשרת ה-DNS שלך בלבד, מה שלא יהיה שימושי במיוחד...

Batnun

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ag43
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 23, 2008
הבעות תודה: 95
מספר הודעות: 1298

#11  נשלח: ב' 04/05/2020 14:15

דוגמא נפוצה לשימוש בשרת SMTP יוצא היא mail relay. כאשר יש ריבוי צרכנים לא מנוהלים מרכזית (לדוגמא:מדפסות רשת) ולא רוצים להתעסק עם כולן כל פעם שמשנים הגדרה, מגדירים שרת RELAY ברשת המקומית, מכוונים אליו פעם אחת את המדפסות ומאז כל שינוי שצריך לעשות עושים אצלו וזהו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#12  נשלח: ג' 05/05/2020 4:45

NegativeIQ
·
Batnun

במטרה להקל על כניסת הסיומות החדשות לשוק הדומיינים ולצמצם ככל הניתן מקרים של התנגשות דומיינים, ICANN גיבשה מדיניות להתמודדות עם מקרי התנגשות. בין היתר, הארגון גיבש רשימת שמות דומיין חסומים לרישום (Domain Name Collision List) ומיידע את קהילת מנהלי הרשתות הארגוניות בתכניות לשחרר שמות מרשימה זו. בנוסף, הארגון מספק לא מעט כלים והנחיות להכנה והתמודדות עם התנגשויות דומיינים, בפרט כשהארגון משחרר כתובות שהיו עד כה שמורות.

במקרים בהם יש חשד של התנגשות דומיינים יכולות להיות תוצאות הרסניות ומסוכנות, מנהלי רשתות ואנשי אבטחת מידע יכולים לפנות ל-ICANN לקבלת סיוע.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Batnun
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005

#13  נשלח: ג' 05/05/2020 11:54

Dor1992 כתב:
@NegativeIQ
·
Batnun

במטרה להקל על כניסת הסיומות החדשות לשוק הדומיינים ולצמצם ככל הניתן מקרים של התנגשות דומיינים, ICANN גיבשה מדיניות להתמודדות עם מקרי התנגשות. בין היתר, הארגון גיבש רשימת שמות דומיין חסומים לרישום (Domain Name Collision List) ומיידע את קהילת מנהלי הרשתות הארגוניות בתכניות לשחרר שמות מרשימה זו. בנוסף, הארגון מספק לא מעט כלים והנחיות להכנה והתמודדות עם התנגשויות דומיינים, בפרט כשהארגון משחרר כתובות שהיו עד כה שמורות.

במקרים בהם יש חשד של התנגשות דומיינים יכולות להיות תוצאות הרסניות ומסוכנות, מנהלי רשתות ואנשי אבטחת מידע יכולים לפנות ל-ICANN לקבלת סיוע.

תראה, אני מבין שאין לך מושג קלוש בנושא של DNS, אבל זו לא סיבה להתחיל עם קופי-פייסט של קטעים אקראיים מהאינטרנט. אין שום קשר בין הידיעה שהבאת כאן לנושא השרשור.

Batnun

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005

#14  נשלח: ג' 05/05/2020 12:44

Dor1992 כתב:
@NegativeIQ
·

אוקיי תודה.

אתה לא הבעלים של הדומיין gmail.com ולכן זה לא רלוונטי.
כל הנושא של שרתי SMTP נכנסים ושרתי DNS רלוונטי רק אם יש לך דומיין משלך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#15  נשלח: ג' 05/05/2020 12:50

NegativeIQ
·

הבנתי אבל ניסיתי להבין איך מונעים מצב של התנגשות והבנתי שאיגוד הdns או משהו כזה אחראי להפיץ את כל הדומיינים לעולם ולנהל אותם. זה נשמעת שיטה מיושנת מאוד..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד  1  |  2  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה